1 Boerenwoning Wei- en Bouwland, hei huis twee woningen CAHIER? „Polyhymnia" TOQRDEELIG TE IW(, UITVOERIIW Notaris PAAP IÜWLAND. Notaris PAAP Firma L. van 3' 2» 5 en 6 cel op Donderdag 20 \ov. publiek verhuren: ven wordt uiteengezet, dat genoemd ge meentebestuur bet plan overweegt, om te komen tot een groepswaterleiding voor de gemeenten Drunen, Elsbout, Oudheusden, Heusden, Herpt, Hedikhuizen. B. en W. van Waalwijk zijn bereid de noodige op drachten te geven tot het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid van uitvoering van dat plan. De kosten hier van zullen 1 pCt. bedragen van de totaal- kosten van het uit te voeren werk en welke kosten pond pondsgewijze over de genoemde gemeenten zouden worden ver deeld. B. en W. van Waalwijk vragen of de Raad met dit voorstel accoord kan gaan. De Voorzitter zegt dat B. en W. van deze gemeente zich tot het gemeentebestuur hebben gewend met de vraag hoeveel on geveer de kosten van een voorloopig onder zoek per inwoner zouden bedragen. Met de opgaaf van 1 pCt. van de totaalkosten weet men niet veel. Een antwoord is hierop nog niet ingekomen zoodat B. en W. voorstellen het schrijven tot een vol gende vergadering aan te houden. De heer Uhl vraagt of het waar is, dat het drinkwater zoo slecht is, en er pompen zijn, die zijn gesloten met het oog hierop. De Voorzitter kan wel zeggen, dat het drinkwater uit de pompen der meeste par ticulieren onvoldoende is en er slechts zeer weinig zijn die goed drinkwater geven. Besloten wordt hierop het adres aan te houden. Vaststelling der gemeentebegrooting en begrooting van de vleeschkeuringsdienst voor 1925, Deze begrootingen zijn onderzocht door een Commissie bestaande uit de heeren de Mol, de Haan en F. Verhoeven. De heer de Haan brengt namens deze Commissie rapport uit en zegt deze, de begrootingen te hebben onderzocht en heeft bemerkt dat het batig saldo voor 1923 op de begrooting 1925 aanmerkelijk is verminderd waardoor de inkomstenbelasting kan worden verlaagd. De commissie vraagt of B. en W. voornemens zijn den post ad. f 700.uitrokken voor den gem. opzichter te gebrviken. Volgnummer 69 onderhoud kaaimuren enz. is op de begrooting uitgetrokken op f700 en is nu gebracht op f 1000, waar voor is dit geweest De Voorziter zegt, dat dit laatste hoofdzake lijk is gedaan met het oog hierop, dat B. en W. het volgend jaar de herstelling aan de walmuren geheel willen vokooien. Men is nu gekomen tot in den hoek bij den trap en dan zou men het verdere gedeelte tot aan de voormalige haven onder handen, willen nemen, vandaar dat de post tot f1000 is verhoogd. Ook ligt het niet in de bedoeling voor alsnog een voorstel te doen, de vacature van opzichter aan te vullen. De heer de Haan zegt, dat ae commissie dan geen bezwaar heeft tegen deze posten Verder is er nog de kwestie over het bouwen van arbeiderswoningen. Het rap port van de commissie is nog niet bekend, doch als er woningen gebouwd moeten worden, staat er niets voor op de begroo ting, is dit niet noodig De Voorzitter acht dit niet noodig moet er gebouwd worden, dajn staat er altyd de post onvoorziene uitgaven tot een bedrag van f 3000 en zijn er meerdere posten, waaruit men kan putten. Volgens de heer de Haan heeft de commissie geen verdere aanmerkingen en adviseert zij, beide begrootingen goed te keuren. De heer Uhl zou graag vernemen, hoe hoog de post onderhoud wegen is. De Voorzitter antwoordt van f 2000 en zegt, dat het in de bedoeling ligt, het vol gend jaar zooveel mogelijk flinke reparaties aan de straten te doen verrichten. Het is de bedoeling om geheele gedeelten te doen vernieuwen een groot aantal straat keien is beschikbaar gekomen, door het vernieuwen van het Gasthuisstraatje, aan deze voorraad kan men thans keien ont- leenen voor vernieuwing. De heer Uhl vraagt, of de vernieuwing van het Gasthuisstraatje wel degelijk is gebeurd en of er geen gevaar bestaat dat het weer gaat zakken De Voorzitter stemt toe, dat de bestrating niet heeft plaats gehad, zooals het behoorde en zooals hij zelf dit wel wenschte. De schuld hiervan ligt echter niet bij spr., ook niet bij den opzichter, doch bij den stratenmaker, die dan ook den laatsten keer voor de gemeente heeft gewerkt. Tot dusver heeft deze steeds goed werk geleverd, doch de vroeger door hem ge legde klinkerpaden waren smal en dus gemakkelijker aan te leggen dan een ge heele straat. Spr. gelooft wel, dat het werk wat spoedig is gedaan en daardoor niet zooals het behoort. De heer de Haan acht openbare aanbe steding beter. Het werk kan dan onder toezicht worden uitgevoerd, voor de gemeente komt dit misschien goedkooper uit en het werk kan beter worden gedaan, want voldoet het werk niet aan de gestelde eischen, dan houdt men de betaliog in. De Voorzitter merkt op, dat de ver nieuwing van het straatje niet zooveel beteekende en de stratenmaker het goed koop had aangenomen, een bedrag van 25 ets. per M1 is niet hoog te noemen. Eerst later bleek dat het niet behoorlijk was uitgevoerd. Hierop wordt de gemeentebegrooting in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f61088.72 en die der Vleeschkeuring op f5633.— Bij de rondvraag wil de heer de Haan nog even terug komen op het rooien der boomen. De commissie die de begrooting heeft onderzocht, zag gaarne, dat alleen die boomen werden gerooid, die weikelijk dood zijn. Spr. heeft in het tijdschrift »Het Houtc gelezen dat reeds aangetaste boomen meermalen herstellen. De heer F. Verhoeven noemt het ook zonde om de boomen, die nog niet dood zijn en waarvoor herstel nog niet is uit gesloten, te rooien. De Voorzitter antwoordt, dat by de laatste verkooping te weinig belangstelling was, er werd slechts 4 i f 5 per boom geboden, daarom hebben B. en W. deze opgehouden en niet af doen gaan. Later is een bod gedaan, waarbij ongeveer 2 maal zooveel werd geboden, als bij de verkooping, op een klein bedrag zijn ook deze onderhandelingen afgesprongen. De oorzaak dat er zoo weinig liefhebberij is zit hem naar spr. meent hierin, dat er zooveel iepen boomen worden verkocht in de omgeving, de markt is overvoerd. Om thans de boomen tot het voorjaar te laten staan, daartegen heeft spr. geen be zwaar, men kan dan zien welke werke lijk dood zijn. De heer Uhl vraagt of het niet gewenscht is, de boomen door eendeskundige te doen onderzoeken, waarop de Voorzitter ant woordt dat vroeger wel eens iemand van het Staatsboschbeheer hier is geweest en dat hij dat beheer wel eens om inlichtingen zal vragen. Daar niemand verder het woord verlangt sluit de Voorzitter de Vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente VEEN, op Donderdag 13 Nov. vm. half elf. De Burgemeester is wegens ongesteld heid afwezig. Als Voorzitter fungeert Weth. Schreuders. Aanwezig zijn de heeren v. d. Pol, v. Ballegooien en v. Andel. Afwezig de heeren Smits, 'tLam en Jiskoot. De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, na lezing worden de notulen vastgesteld. Ingekomen stukken Kennisgeving van den heer Jiskoot, dat hij tengevolge zijner bezigheden verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Van de vereeniging voor Moederschaps- zorg te Heerlen, een aanvraag om een subsidie van f25, voor het jaar 1925. De heeren zyn wel overtuigd van het nut dezer vereeniging, doch meenen, dat met het oog op de financiën der gemeente, geen subsidie kan worden verleend, zoodat met algemeene stemmën besloten wordt, evenals het vorig jaar, afwijzend te be schikken. Een schrijven van de Directie van de Postcheque en Girodienst in Den Haag, of de gemeente weer hare rekening bij dezen dienst wenscht te openen. Besloten wordt de rekening te heropenen. Benoeming leden voor de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Aftredend zijn de heeren H. A. van Gessel, A. Vos en J. den Dekker. De heer den Dekker kan niet herbenoemd worden, omdat hij geen kinderen meer op school heeft. B. en W. bevelen voor benoeming aan de heeren v. Gessel en de Vries, A. Vos en J. v. Ballegooien, H. Smits en G. Verbeek. Met algemeene stemmen worden gekozen de heeren v. Gessel, Vos en Smits. Benoeming lid Burgerl. Armbestuur. Aftredend de heer Jac. v. d. Pol. Het is gebruikelijk dat de leden van den Raad elk op hun beurt deze functie waarneemt, thans is daarvoor aan de beurt de heer A. 't Lam, die met algemeene stemmen als zoodanig wordt gekozen. Aanbieding gem.rekening 1923. Deze geeft in ontvangst aan een bedrag van f 31375.55, in uitgaaf van f 27113.16, sluit alzoo mst een batig saldo van f4261.39. Deze rekening wordt gedurende 14 dagen ter inzage gelegd en zal in de eerstvol gende vergadering worden vastgesteld. De Voorzitter deelt nog mede, dat de verpachting van de Heuje moest worden uitgesteld tengevolge van de hooge water stand. De heer v. Andel vraagt, of het gem.- bestuur reeds een adres tot den Minister heeft gericht voor een bouwvoorschot, waarop de Voorzitter toestemmend ant woordt. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit hij de opeDbare vergadering. Het zekerste en eenvoudigste genees middel tegen galzucht, slechte spijsvertering en verstopping vindt gij in Foster's Maag- pillen. Zij zijn het zacht werkende laxeer middel, waaraan iedereen nu en dan be hoefte heeft- Zij staan de natuur by, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per flacon vaA vijftig versuikerde pil len f 0.65; in apotheken en drogistzaken. BINNBNLAND WAARSCHUWING. De Directeur van den Keuringsdienst voor Waren voor het keuringsgebied 's Hertogenbosch brengt het volgende ter algemeene kennis Den laatsten tijd worden verschillende gemeenten bezocht door reizende gelegen- heidsverkoopers van eieren, die na .hun waar snel aan den man te hebben ge bracht, even spoedig weer vertrekken. Het is gebleken, dat sjacheraars niet steeds te vertrouwen zijn en een elders opgekochte voorraad bedorven eieren als versche eieren tegen den vollen marktprijs verkoopen. Men wordt daarom in zyn eigen belang aangeraden alleen te koopen van bekende vertrouwde leveranciers. De vliegtocht NederlandIndië. De particuliere correspondent van Aneta te Rangoon seint d d. 15 November De Fokker F VII is hier hedenmiddag om 2 uur op de grasvlakte van het nieuwe race-terrein gedaald. De heer Van der Hoop heeft uit Rangoot^ aan het Haagsche Aneta-kantoor geseind d.d. 15 November Wij zijn alhier aangekomen. Van het aanvankelijk voornemen om door te vliegen naar Bangkok zijn we teruggekomen, wegens de moeilykheden op het traject Rangoon- Bangkok lastig te passeeren bergen en geen landingsterreinen. Omstreeks 12 uur waren wy reeds boven de stad, maar Van Weerden Poelman en ik vonden het vliegveld veel te klein om te landen, en de omgeving niet vrij ge noeg. Wy zijn daarom na lang zoeken gedaald op een race-terrein, vier kilometers noordelijker gelegen, dat wij groot genoeg oordeelen. De landing geschiedde best en Van Weerden Poelman, Van den Broeke en ik maken het uitstekend. Toestel en motor houden zich voortreffelijk. Maandag vliegen wij naar Bangkok. Wanneer de vliegers te Bangkok zijn aangekomen, hebben ze 12971 van de 15899 K.M. afgelegd. Hun resten dan nogdeétappes BangkokSingora 865 K.M SmgoraMedan 563 K,M., Medan Muntok 1000 K.M. en MuntokBatavia 500 K.M., totaal 2928 K.M. B. en W. van Haarlem hebben bepaald dat onmiddellijk na het bericht van de landing der Ned. vliegers te Batavia, van gemeente-zijde van de torens der stad de vlag zat worden uitgestoken. o Twee vliegeniers vermist. Zaterdagmorgen zijn drie voor Portugal bestemde vliegtuigen van Schellingwoude naar Lissabon vertrokken. Het lag in de bedoeling der vliegeniers om tot Brest te vliegen en vandaar Zondagmorgen den tocht naar Lissabon voort te zetten. Naar de Parijsche redacteur van de Msb. nu Zaterdagavond meldde, is slechts een vliegtuig te Brest geland, dat door den aviateur luitenant Bastons bestuurd wordt. Deze verklaarde, dat hij buitengewoon slecht weer had gehad. Er hing een dikke mist. Bastos wist niet, waar de beide andere vliegeniers gebleven waren. Hij zal te Brest blijven en beter weer afwachten. o Nederland en Griekenland De Grieksche legatie deelt mede, dat de Grieksche regeering, in verband met de gestadig toenemende handelsbeweging tusschen Nederland en Griekenland en op aanbeveling harer legatie te 's Gravenhage, beroepsconsulaten heeft gevestigd te Am sterdam en te Rotterdam. Te Amsterdam is benoemd de heer Bistis, voorheen consul te Braila, de titularis te Rotterdam is de heer Sourlas, tot dusverre secretaris bij de Grieksche legatie te Berlyn. o De lieve jeugd Het bestuur van de af. Amsterdam van de Tuchtunie heeft aan het gemeentebe stuur enkele vragen gesteld omtrent het beschadigen van de gemeente-eigendommen door de schooljeugd. Aan het antwoord van het gemeentebestuur ontleenen we het velgendeNaar ruwe schatting wordt telken jare voor ongeveer f 100 000 beschadigd, waaronder b.v. herstellingskosten en ver vanging van beschadigd of verloren be- stratingsmateriaal, ongeveer f 50.000 schade aan beplantingen plus minus f 20 000. Van een enkele school in een tamelijk afgelegen straat en in een omgeving waar nog weinig verkeer is, werden in 1923 voor een bedrag van ongeveer f 500 aan glasruiten vernield. o Aangehouden Volgens een aan het hoofdbureau van politie in Den Haag ontvangen telegram uit Mondidier (No^rd-Frankrijk), waarheen een inspecteur van de Haagsche recherche voor onderzoek was gezonden om M die den moordaanslag in de Kritzingerstraat in Den Haag gepleegd heeft, te arresteeren, zou deze inspecteur erin geslaagd zijn, den verdachte te Avicourt aan te houden, M. is te Mondidier in voorloopige bewaring gesteld, in afwachting, dat zijn uitlevering dezerzijds gevraagd zal worden. o De aardbeving in lndiê Nog wordt d.d. 14 November door Aneta gemeld Hedenmiddag is een nieuwe aardschok gevoeld. De Europeesche bevolking van Wonosobo is gevlucht, alleen de bestuurs ambtenaren zijn gebleven. Het aantal vermisten bedraagt 600. Zes desa's zyn geïsoleerd door bandjirs, ontstaan ten gevolge van den trillenden aardbodem. Het centrum van de aardbe ving is, waar de Kali Toelis in de Sera- joe stort. De Gouverneur van de Straits en de oud Gouverneur-Generaal van Limburg Stirum hebben telegrafisch hun deelneming betuigd. M^n seint aan de nTel.c uit Bandoeng d.d. 15 Nov. De ramp in Wonosobo vindt haar oor sprong niet in een vulkanische werking, aangezien de seismograaf geen enkele van de bevingen heeft geregistreerd. Deskundigen wijten de hevige aardschui- vingen aan wateropzameling ten gevolge van de jongste regens. o linderlQke formaliteiten De gouverneur van de provincie Ant werpen zal dezer dagen een onderhoud hebben met den minister van buitenlansche zaken over de hinderlijke formaliteiten, die in Nederland bestaan voor fietsers, die uit België over de grens komen. Men hoopt te Brussel, dat door bemiddeling van mi nister Hymans dezer formaliteiten zullen worden verzacht of opgeheven. o Een merkwaardig geval Te Balgoy (Geld.) had de echtgenoote van zekeren W. een viertal jaren geleden een operatie ondergaan. Sedert klaagde zy telkens over pijn. Thans is gebleken, dat bij die operatie een schaartje in het lichaam was geraakt, waarmede de vrouw al die jaren had rondgeloopen. lit den haak geschoten Toen eenige werklieden aan de suiker fabriek »Wittouck« te Princenhage bij Breda bezig waren het resteerende uit een schip, waaruit bieten gelost waren, op te ruimen, schoot een ledige zandbak van den, haak en trof een arbeider uit Etten. De bak kwam met zoo'n kracht op den man neer, dat deze in hoogst ernstigen toestani per brancard naar het St. Ignatius-Gasthup vervoerd moest worden. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de bak niet op de voorgeschreven wijze a$n de daarvoor bestemde haken aan den ket ting was bevestigd. o Fraudes by aaabestediugen en leveringen Gedep. Staten van Noordbrabant hebben aan den officier van justitie het verzoek gericht een onderzoek te willen instellen naar de handelingen van de wethouders K. en G. te Valkenswaard. De Raad had, nadat een vernietigend rapport over hen was uitgebracht, dat uitwees dat ze bij allerlei aanbestedingen, aankoopen en leveringen meer op eigen finan- cieele voordeelen, dan op de belangen der gemeente hebben gelet, een motie van wantrouwen in hen aangenomen, waarbij hun werd verzocht onmiddellijk hun zetels ter beschikking te stellen. Ze trokken zich van die uitspraak niets aan, waarop is besloten tot geen enkele uitvoering van werken te besluiten en tegen alle zaken, die nogal geld kosten, te stem men zoolang de wethouders op hun post bleven. Dit is tot nu toe volgehouden, zoodat men kan zeggen, dat de wethouders worden genegeerd en de Raad in voor stellen hunnerzijds van eenig belang niet treedt. ADVERTBNTIBN. met 10 H. A. in de Haarlemmermeerpolder (bij Treinsuuion). Zeer goed Bouwland. Inlichtingen onder No. 3 aan het /Bureau van dit Blad. door het Gemengde Zabgkoor te Genderen, in Café »De Zwaanc. Na de pauze opvoering van „DE WEDUWE HANSEN". Kluchtspe/in drie bedrijven. Plaatsbespreking van 12 uur des namiddags 10 cent. /ÉN TREE f 0.50. Aanvang 7 uur precies. te WERKENDAM zal bij inzet en afslag op Woens dagen 26 Nov. en 3 Dec. 1924 's avonds 7 uur in/café Wed. YAN DER WIEL aah den Sasdijk te de Werken publiek verkoopen a. Voor de Erven Walraven vUn Dijk. in den Uppelschen polder aan den de Werkenschen dijk c/nder de- Werken 1.01.90 H.A. WEILAND et Bosch". 1.13.10 HA. WEI-en BOUW LAND ,ftiet Weike". 1.00.10 H.A. BOUWLAND „de Zevenhont", 1.64.10 H.A. WEILAND daarachter. In eigen gebruik geweest. b. Voor de gemeente de Werken en Sleeuwijk no. 266 bTf ,de Karelswiel aan den de Werkenschen dyk onder de Werken met opstalrecht van den grond( groot 1.64 are. Vrij Van huur, c. Voor den Heer C. A. Paans Li. den met» yerven aan de Kade of Vis- schepsdijk no. 68 en 69 te Wer kendam, samen groot ±1.70 are; in fi koopen. nlicbtingen ten kantore van ren Notaris. te Werkendam, zal op Vrijdag 21 November 1924, namiddags 3 uur, in café M. van den Heuvel, aan den Nieuwendijk. voor 7 jaar (1925 1931) 1.69.30 H.A. BOUWLAND in den Emmikhovenschen Polder, aan de Breede steeg, laatst in huur by A. Kohier; om het le jaar te zomervegen ponder beta ling van pacht. voor 5 jaar (1925\l929) 1.52.40 H.A. BOUWLAND, aan de Waardhuizensche Steeg, Haatst in huur bij N. van der Plas. In «$n Boekhandel van de te HEUSDEN, zijn verkrijgbaar f'

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2