Geerlzen, P J.SCHETSELAAR Spreekuren Af4 WMMM. Ruime ai garage's GOKINCHEM hield de afdeeling »Het Groene Kruist voor 's Gravenmoer en Dongen alhier in de zaal van den heer C. Blom een ledenvergade ring, waarbij aan de orde werd gesteld, na mededeeling van eenige ingekomen stukken, de verkiezing van 5 bestuursleden, namelijk 2 wegens periodieke aftreding der heeren Ruijter en Verlare, die beiden werden herkozen, en 3 wegens het bedan ken der heeren J. P. van Dongen, C. Dek kers en W. E. van Ommeren. In deze bestaande vacatures werden gekozen me vrouw Millenaar-Loeff, mej. A. J. van Her werden en de heer E. G. van Dongen. Ook de Tuin- en Landbouwvereeni- ging hield vorige week eene ledenvergade ring, ter bespreking om gemeenschappelijk vruchtboom-carbolineum en veevoeder aan te koopen, waartoe werd besloten. Tevens werd van de gelegenheid om superphosfaat, slakkenmeel en pootaardappelen te bestellen een ruim gebruik gemaakt. Na afloop der jaarlijksche oefenin gen werd Zaterdag door de Burgerwacht alhier een schietwedstrijd gehouden op de korte baan, waaraan door de meeste leden werd deelgenomen. Het gunstige weder werkte over het algemeen mede tot goed schieten en zoo was dit voor de leden eene aangename ure. De deelnemers werden gerangschikt naar bekwaamheid ver deeld in drie groepen. Na afloop werden door den Commandant de behaalde prijzen uitgereikt, die van deze gelegenheid ge bruik maakte den leden aan te sporen de oefeningen getrouw bij te wonen, opdat wanneer dit noodig mocht zijn (wat God verhoede 1) wij in staat zouden zijn onzen plicht getrouw te kunnen volbren gen, tot heil van 's Gravenmoer en ons dierbaar Vaderland. De prijzen werden behandeld als volgt: Eerste groep H. Faro Az., D. van Beek en H. Dekkers. Tweede groep: M. Christ, P. P. Tim mermans, C. Melsen, J. Versteeg Pz., J. Versteeg Wz., G. Rozenbrand en J. van der Dussen. Derde groep W. van Oene, H. van der Dussen, J. Melsen, W. Kielen, C. Verha gen, C. Dekkers, J. Louwet, C. van der Dussen, J. van der Dussen, A. van Gooi, J. Dekkers en J. Dekkers en H. Rosen- brand. Raamsdonksveer. Voor de Geref. kerk hoopt Woensdagavond de Eerw. Heer Donner uit Breda ep te treden teneinde een dankstond te houden voor het gewas. Tot afgevaardigden ter Kamerkring vergadering werden door de C. H. Kiesver. gekozen de heeren L. P. Dubbelman, A. Redert, J. P. van Dongen-Torman, J. Faro en W. G. van Dongen. Aan de beurt van aftreding als notabel dar Ned. Herv. Gemeente zijn de heeren J. P. van Dongen-Torman en Joh. Ruijtenberg. Hat echtpaar Oomen vierde onder groote belangstelling zijn veertigjarig hu welijksfeest. Alhier doet zich in het gezin van den heer G. een geval van roodvonk voor. *De collecte, gehouden ter gelegen heid van den dankstond voor het gewas, ten behoeve van een Evangelisatie te Dokkum heeft ruim 98 gulden opgebracht. Sleenwijk. Door de plotseling inge vallen winter is hier aan verschillende landbouwgewassen o. a. voeder en suiker bieten en aardappelen nog al wat schade toegebracht. Sprang;. In de plaats van A. C. v. d. Esch is tot voorzitter der Jongeiingssereen. op Ger. grondslag »Timotheus« alhier, be noemd Joh. Frings, die deze benoeming heeft aangenomen. Onder vele blijken van belangstel ling herdachten de echtelieden Jóh. van Zelst-van Dommelen hun 40-jarig huwelijks feest. We hopen dat deze nog krasse oudjes ook het gouden mogen beleven. A.s. Maandagavond zal in het Ger. kerkgebouw alhier op uitnoodiging van de Ger. Zend.-vereen. door het Chr. Gemengd Zangkoor ^Oefening kweekt KunSt« uit Nieuwendijk een uitvoering gegeven worden. De opbrengst komt ten goede van de Zending onder Heidenen en Mohamedanen. Bij de Ger. kerk alhier zyn in de kerkeraadsvacature, tot candidaten gesteld voor ouderling, de heeren Dalmaijer en Genuit en voor diaken de heeren v. d. Hoeven en van Drongelen. Naar men ons van verschillende zijden meedeelde, voldoet de installatie voor verwarming van het Ned. Herv. Kerkgebouw, alhier, boven verwachting. Geen wonder, dat j.l. Zondag na den dienst Ds. Wolthers, zijn dank uitsprak voor de oftervaardigheid, de heereo Kerkvoogden voor hare bereidwilligheid, om toe te staan dat de commissie de noodige veranderingen in het gebouw hebben mochten verrichten en in het bijzonder een woord van dank aan Burgemeester Meijer, niet alleen voor zijn offervaardigheid [wat zeker voor de uitvoering van groot belang was], maar ook omdat ZynEdelAchtb. steeds in de weer was om als commissielid, de gemaakte plannen te verwerkelijken. Veen. Naar we vernemen is aan de Gemengde Zangvereeniging »Togido« alhier, vergunning verleend tot het houden van een festival met kermisse d'été in 1925. De prijs der melk is wederom ver hoogd en thans gebracht op 16 ct.de liter af boerderij. 4 Tengevolge van den hoogen water stand raakte een sleepboot het goede vaar water kwijt en liep op een waard. Na dat eerst een flinke hoeveelheid steenkolen overboord waren geworpen kon een andere sleepboot hem met groote moeite vlot krijgen. De kapitein zal vermoedelijk wel niet bekend zijn geweest op de Maas. Door den vorst zullen vele suiker bieten welke aan den dijk opgestapeld liggen veel geleden hebben. Ruim 200 last liggen op verscheping te wachten. Er schijnt evenwel bij de fabrieken geen haast te zijn, daar het laatste schip reeds een week geleden verzonden werd. De prijs der knolrapen is weer gedaald. Voor een paar weken werd f 1,25 doch thans fl.00 per H.L. betaald. Woudrichem. Wegens hoogen water stand had de veiling van Woensdag 12 Nov. 1924, nog in het manden pakhuis plaats. De volgende veiling zal zeer waar schijnlijk weer in het veilingsgebouw wor den gehouden. Prijzen van heden Goudreinetten 1014 ct. per K.G. Zure bellefleuren 8—12 j> Zoete 810J Kroetappelen 1 4J Jodenperen 46J Brederode's 10lig K leiperen 35 Andere soorten 2J4| Kroetperen 1lj J> Waspik. Naar wij vernemen is de scheepsiiouwwerf der firma Schram v.h Gebrs. Van der Rijken, bij onderhandschen verkoop overgegaan aan de N.V. Scheeps- bouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg alhier, die hierdoor in het/ bezit is geko men van alle hier bestaande werven, be halve van die der Heeren Gebrs. de Graaf. Op Donderdag 20 Nov. hoopt onze hooggeachte dorpsgerioote, de Eerw. Zuster Haverina van het gezelschap J. M. J. (in de wereld mej. E. Gijsman) haar zilveren professsiefeeft te vieren. Van die 25 jaren heeft zij er 21 doorgebracht in het St. Josephs-Convent te Guntur (Britsch Indië), waar zij met de verzorging der zieken in en buiten het klooster belast was. Onge twijfeld zal het haar dien dag niet aan blijken van welverdiende belangstelling ont breken. Door den slager, den heer P. Rui tenberg alhier is een electrische vleesch- machine aangeschaft. Een buitengewone verbetering, wijl het vleesch thans in den kortst mogelijken tijd voor gehakt kan bereid worden. De fancy-fair, die hier door het dameskransje der N. H. Gemeente op Vrij dag en Zaterdag zal gehouden worden, zal Zaterdagavond met een verloting worden gesloten, terwijl de nog overblijvende goederen bij opbod zullen worden verkocht. Voor de cursus in landbouwboek- houden, die Maandag 17 Nov. is geopend geworden, hebben zich 16 leerlingen aange meld. Bij den schoenfabrikant, de heer J., ontstond een begin van brand, door het omvallen van een petroleumstel. Ge lukkig werd de brand spoedig ontdekt en wist men hem te beperken tot de werk plaats, waarvan de voorraad leder gedeel telijk verloren ging. Door den Chr. Boerenbond zal voor de leden van den jongen boerenstand een cursus in Veekennis geopend wordem De lessen, die gegeven worden in de R. K. jongensschool te Raamsdonk, zullen op Vrijdag 21 Nov. geopend worden, des avonds om 6 uur. t Werkendam. Vorige week gaf de Harmonievereen. »Concordia« alhier, een uitvoering in de Nutszaal. De verschillende nummers van het goed verzorgde program ma werden onder leiding van den directeur, de heer O. Walraven, op uitstekende wijze ten gehoore gebracht. Op verzoek van de vereen, waren de heer en mevrouw Knijfï uit Gorinchm uit- genoodigd dezen avond op te luisteren. Jammer was het dat eenige personen achter in de zaal zich niet behoorlyk konden gedragen. Tot Rijksbakenmee8ter te Oud- Beijerland is benoemd de heer A. Geerlof alhier. Ten bate der Postduivenvereeniging Wilhelminac alhier kan worden geraden naar een glazen pot, inhoudende mais en erwten. De pryzen hieraan verbonden zijn als volgtle pr. een theekast, 2e pr. een nikkelen horloge en 3e pr. een wekker. Donderdag a.s. zal de eerste con servatieavond worden gehouden door de Herv. Jongel,vereen. »Maranatha.« Voor verschillende spelen is gezorgd, deze zullen o.a. bestaan uiteen schaakspel, kwartet spel, dominospel enz. In 't vervolg zullen deze bijeenkomsten eiken Donderdagavond gehouden werden. Aanvang half acht uur. De WelEerw. Heer Ds. Andreé, pred. bij de Geref. Kerk alhier, heeft het beroep naar Krabbendijke aangenomen. Zondag j.l. kwam het zoontje van den heer v. O. met een ketel warm water van den zoider vallen en liep daarbij znlke ernstige brandwonden op, dat direct ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. De collecte in de Geref. Kerk, ge houden tijdens de" Godsdienstoefening, dankuur voor 't gewas, bracht bijna f 800 opde collecte in de Ned. Herv. Kerk, eveneens gehouden bij het dankuur voor 't gewas, bracht ruim f 100 op. Zaltbommel. Dinsdag vergaderde het gecombineerd college van Bommelerwaard boven den Meidijk. De voorzitter dijkgraaf H. C. de Jongh sprak zyn blijdschap erover uit, dat de heer G. A. de Jongh weer aanwezig was hij wenschte hem geluk met het herstel van zijn ziekte. Nadat de heer De Jongh een dankwoord had gesproken werd o.m. mededeeling ge daan, dat de in de vorige vergadering ge nomen besluiten door Ged. Staten zijn goedgekeurd. Daarna komt aan de orde Aanbieding der Districtsrekeningen waar bij wordt medegedeeld dat 't District sluit met een batig saldo van f 18200.01 waar van in den loopenden dienst gebruikt f 16010.94 blijft over f 2189 07. De Maas-afdeeling batig saldo f 12208.11\ reeds beschikt f 8962.06 blijft overt 3246.112. De Waalafdeeling batig saldo 1 2489 9Ij, reeds beschikt f 2421,98j blijft over t 67 92. De rekeningen worden gesteld in handen eener commissie bestaande uit de Hoofdge- erfdeu van der Graft, van Heeswijk en Maas, plaatsvervangende leden, C. W. de Geus en G. A. de Jongh. Behoudens hoogere goedkeuriog besluit de vergadering conform het voorste! van den Dykstoel om de boomen staande aan den kloosterwiel onderhands te verkoopen aan T. A. van Houten, houthandel te Ge monde voor f 1800 op vast te stellen voorwaarden en publiek te verkoopen 13 wilgeboomen staande op 't stortebed te Aalst. De Dijkstoel stelt voor de vergoeding per etmaal aan rotmeester en rotgezellen voor 't tijdvak 1924'25 te bepalen op respectievelijk f 4 en f 3.50. Goedge keurd. Daarna sluiting. Zuilichem. Burgemeester en wethou ders dezer gemeente hebben in de laatste zitting van den gemeenteraad naar aanlei ding van de niet-göedkeuring door de Kroon van een beslissing om het vervolgonderwijs op te heffen, voorgesteld het vervolgonder wijs te bezoldigen met 50 percent per les uur. Dit voorstel is met 6 tegen 1 stem aangenomen. De Bond van Ned. Onderwijzers heeft hierin aanleiding gevonden om de Ged* Staten te verzoeken dit besluit te vernie tigen. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik UEd. een klein plaatsje te mogen hebben in Uw Nieuws blad, tot plaatsing van onderstaand, waar voor bij voorbaat mijnen welgemeenden dank. Als bezoeker der j.l. Zaterdagavond te Wyk gegeven uitvoering door de Zangver eeniging aldaar, met medewerking der »Heusdensche Tooneelvereeniging«, gevoel ik mij verplicht hieromtrent even een en ander naar voren te breDgen. Iu de eerste plaats een woord van dank aan de vereenigingen, voor hetgeen ten gehoore werd gebracht. Ik de plaats een woord tot hen, die op laffe wijze de orde trachten te verstoren bijna altijd worden een paar aangetroffen die de zaak op stelten willen zetten, en ook zyn dit nagenoeg bijna altijd dezelfde, doch waar het hier tevens bestuursleden eener vereeniging waren, diene het des te meerder gezegd. Hoe dat zulken zich zoo durven aanstellen, is mij een raadsel. Als ze zelf eene uitvoering geven, verzoeken ze aan het publiek om orde, en dan bij eene zustervereen, zich zoo aan te stellen, 't is schande, nee heeren dat mag niet samengaan. Zeer terecht was het dan ook dat de heer De Kemp hun tot kalmte aanmaande. Hopende dat bedoelde personen eens tot een beter inzicht zullen komen, en U, Mijnheer de Redacteur, nogmaais dankend, teekent Een bezoeker van buiten. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 7 Nov. 1924. TrekhondenwetM. v. B., Haarsteeg, f2 of 1 d.H. J. B., Herpt, id. 2Xfl of 2X1 d. A. V., Haarsteeg (Vlijmen) id. f5 of 3 d. WarenwetW. S., zwervende, f 50 of 25 d. 459 Sr.: H. v. S., Raamsdor.k, f5 of 3 d H. C. K., Aalburg [2 X] id. f3 of 2 d. en f 5 of 3 d. MotorkenteekenbesluitB.^v. E ,Sleeuwijk f3 of 2 d. Wet openb. middelen van vervoer G. G., Aalburg, f 10 of 5 d. Motor- en rijwielregl. D. A. W. P.. Rijswijk [Z.H.] f5 of 3 d, WoonwagenwetG. K., ged. A'dam, f 3 of 2 d. Pol. verordening J. L. v. O., Wijk, f 3 of 2 d. M. B., A'kerk, id. f 1 of 1 d. 426 Sr.L. v, d. P,, Wijk, 6 d. hechtenis. Prov. wegenregl. P. v. d. H., Neder- hemert, en M. J. K., Veen, ieder f 5 of 3 d. Motor- en rijwielwetT. C., Andel J. S., Genderen, J. A. v. A., Veen, L. B., Veen, N. B, Giessendam, G. W. J. H., Geertruidenberg, J. W., Sprang, allen f 3 of 2d.; WT. R., Dassen, id. f 2 of 1 d. Max. snelheid A'kerk J. W. V., Utrecht, J. H. C. P., A. D., R. S., allen te A'dam, allen f25 of 10 d. Th. F. B., S. M., beiden te A'dam, en N. J. B., Berg en Dal, allen f 15 of 10 d.J. E. M. C,, z. 6. w. of verbl,, W. D., Brussel, J. v. d. S., A. H. H. H., L. J. allen le A'dam, allen f 10 of 5 d. L. R Hulst, A. W., R'dam, H. R. P., I. T., beiden te A'dam, J. C. M., Ermelo, J. M. v. d. B., 's Gra venland, J. T. S., den Helder, J.-P. M. P., Zeist, H. M., F. J. M. G., L. C. W. W., allen te A'dam, allen f5 of 3 d. F. J. A. K., A'dam, N. D. G., Gouda, N. K., W'dam, W. O Sluiskil, A. v. d. G., R'dam, K B., Roosendaal, J. E. L Haarlem, allen f 3 of 2 d. N. V., Made, f 1 of 1 d.E. P. v. d. W., Sluis, H. C. M. M Tetermgen, A, J. G., Utrecht, allen f 0 50 of 1 d. 453 Sr. P. C. d. L., zwervende [2 X] 2 X f 15 of 2 X10 d. M. v. M., Gen- deren, f 10 of 5 d. A. K., id., P. P. W'cheen, A. L Giessen, W. d. V., Vlymen allen f 5 of 3 d. W. S., ged. 's Bosch, f 15 of 10 d. buitenland. öezoei van ouds befend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 'S BOSCH. Tel. Inte^p. 436 Station N.A.B.O. SLEEUWIJK-'s BOSCH' - a'- Twee meisjes ter dood veroordeeld Te Greifswald heboen de gezworenen twee zusters, meisjes van 23 en 24 jaar, ter dood veroordeeld. Zij waren binnen gedrongen in de woning van een oude vrouw en hadden die met bijlslagen ge dood. Na het lijk te hebben begraven, plunderen zij de woning van haar slacht offer. o Een geheimzinnige diefstal Een geheimzinnige diefstal heeft plaats gehad iri het Spaansche consulaat te Parijs, Men vermoedt, dat deze inbraak in verband staat met de troebelen in Spanje. De dieven stalen slechts rubber en metaal stempels, welke gebruikt worden voor alle officieele documenten die van het consulaat uitgaan, voornamelijk voor paspoorten. Japanner ter dood veroordeeld Naar uit Tokio wordt gemeld, is daar het doodvonnis uitgesproken tegen den eersten Japanner, die in de eeuwenoude geschiedenis van het land de hand tegen den heiligenpersoon van den mikado heeft durven opheffen. De dader, de 26-jarige Daisuka Namba, die .het vorige jaar een aanslag op den regent pleegde, hoorde de voorlezing van zijn vonnis met lijkbleek gelaat aan. Onmiddellijk daarna echter werd hij zijn ontroering meester en riep hij uit »Leve het socialisme, leve de Russische radenrepubliek en de communistische in ternationale k "Binnenland. De Lostijd in Antwerpen Rotterdamsche elevators naar Antwerpen. De Antwerpsche redacteur der Msb. meldt d.d. 14 dezer Het Antwerpsche college van burge meester en schepenen heeft op voorstel van den burgemeester in zijn zitting van heden besloten over te gaan tot het huren met optie van twee graanzuigers te Rotterdam. De aanvoer van graan te Antwerpen blijft steeds voortduren en men schat de hoeveelheid, welke daar dit jaar zal gelost zijn op 3i/s millioen ton. Bet eerste ijs in de Zuiderzee Aan de kust van West Friesland ver toont zich, volgens de Ct., reeds licht drijfijs. Enkele visschers konden reeds Zaterdag wegens ys hunne netten niet schieten. De gevolgen van het hooge water Nu door het vallend water der rivieren de los- en laadplaatsen langzamerhand weer van het vloed water bevryd worden, blijkt welke enorme hoeveelheden suikerbieten zijn weggespoeld. Vooral de »Geldersche bietenbond« lijdt groote schade. Alleen te Brakel is van dezen bond circa 500 000 kilo bieten door het water meegevoerd. Ook wat te Vuren, Herwynen en Haaften op deze wijze te loor ging bedraagt, voor zoover dit thans reeds kan worden vastgesteld eenige hon derdduizenden kilo's. Burgerlijke Stand DE WERKEN EN-SLEEUWIJK. Geboren: Gijsbertje d. v. C. van Wijk en A. Ottevanger Leenfje Aria d. v. A. van den Heuvel en M. J. Rijkers Cathalina d. v, H Versteeg en A. de Jonsr. Getrouwd: A. C. van Drunen 25 j en A. Biesheuvel 25 j, WOUDRICHEM. Overleden: K. C.Spronk, wed. L. Tankens 86 j. WASPIK, over October. Geboren: Peteronella Josephina d. v. M. v. d. Broek en H. Smit Pieter Cor- nelis z. v. H. P. Klijs en J. Poppelier Peteronella Johanna d. v. A. v. d. Pol en J. Gommers Antonia d. v. P. Okkers en A. Schouten Adriana Johanna Thomasia d. v. P. Kamp en A. C. van Boxtel Christina d. v. G. Huijs en A. Timmer mansBernardus Pieter z. v. P. J. Kan- ters en Th. van EerselSebastiaan Nico- laas z. v. C. N. van Eiten en A. Leeuw Dijmphina Adriana d. en Hendrikus Lam- bertus z. v. A. Kamp en A. C. Pijnen- burgh. Ondertrouwd: J. J. Gennesen 28 j. en G. H. Huijsman 25 j. H. H. IJpe- laar 26 j, en A. P. van Dongen 23 j. J. C. de Jong 39 j. en E. C. de Jong 40 j. L. Verdijk 28 j. en C. A. Boelenaar 27 j. Getrouwd: H. J. Geens 27 j. en M. A. Heesters 28 j. A. de Klijn 28 j. en C. A. C. Zwaans 26 j. Overleden; N. Vermeulen 23 j. P. Timmers 3 m. J. .Martens, wed. van Hoekmans 76 j. M. C. Haans 45 j. Langen dijk 186 boven Mij. „Pasteur" (of volgens afspraak. i V HEiïOH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6