Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Krcykattip's jïietiwc Owzmche tabakken De Eerste Sigarenwinkel aan de Wijksche Poort. Probeert dan eens voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS VERLAAGDE PRIJZEN. „La Paz Zandblaadjes." „Economie", De Botycos Sigaren Telefoon 715. dit op staanden voet te geven aan die menschen, die van buiten komen, waar zij met hun werk klaar zijn. Dit zou het lid v. d. Vliet toch ook niet bevallen, als hij op deze manier werd verdrongen. Het lid Schouten merkt op, dat de werkgever in het particulier bedrijf zijn vaste arbeiders waardeert, dit behoort bij de gemeente evenzoo te zijn. Alleen bij werkverruiming worden geen arbeiders verdrongen. Het lid v. d. Vliet verzoekt, om de werkzaamheden in Andelerbroek wat vroeger te beginnen, er zijn nu wel een vijftien menschen voor te krijgen. De Voorzitter zegt, dat werkzaamheden in Andelerbroek voor 1924 zijn afgeloopen en dat men met die van 1925 op tyd zal beginnen. Niemand het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. waar andere middelen faalden, daar bracht de wereldberoemde Oprechte Winsnmer Zalf radicaal genezing. Zij geneest dan ook pijnloos de hard nekkigste steenpuisten, bloedvinnen, negenoogen, open wonden en beenen, dauw-, baard- en ringworm, snij-en brandwonden, winterhanden en voeten, fijt, likdoorns, wratten, oude en ver waarloosde wonden en alle mogelijke wonden tengevolge van doorliggen, smetten, kloven, barsten, uitslag en huidverschilvering enz. Duizenden lij ders vonden hierbij baat. Vele attesten ter inzage. Prijs per bus f 0,75 en f 1.35. Verkrijgbaar bij Apoth Drog. en vele Winkeliers. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn.Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothekers Hoogstr. J. C. DE VRIES?' Winsum (Gron.) PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heasden. Naar wy vernemen is de Heusdensche Harmonie# voornemens op Woensdag 17 December (uitsluitend voor Donateurs) en op Zaterdag 20 December (voor 't publiek) eene uitvoering te geven in Hotel «Concordia# alhier. Na uitvoe ring van een 5 tal muzieknummers zullen opgevoerd worden de tooneelstukken «Wie ben ik« en Joost Uilenspiegels; Het geheel beloofd een paar gezellige avonden te worden. Aalburg. Doordat gisteren de laatste bieten zijn scheep gedaan, behoort ook deze campagne voor dit jaar weder to: het verledene. Andel. Met ingang van 1 Dec. is tot brugwachter aan de Orthenbrug te 's Hertogenbosch benoemd de heer W. Vissers, sluisknecht alhier. Moge het dezen trouwe beambte welgaan in zijn nieuwe functie. Naar aanleiding van het verzoek van de werkliedenvereen. H. E. aan het Gemeentebestuur om verruiming van werk voor de werkeloozen, heeft bovengenoemde vereen, bericht ontvangen van het Gem. bestuur, zoo het mogelijk is met de werk zaamheden te zullen aanvangen. Almkerk. Tot onderwijzer aan de Chr. School, [hoofd de heer v. Veelei.] is benoemd de heer R. Faber te Gorinchem. Op 2 Dec. jl. vierde de Oud-Wet houder dezer gemeente de heer A. Verschoor alhier, zijn 80stsn verjaardag. Dinsdag ontstond ten huize van den heer W. te Nieuwendijk (gem. Almkerk) een begin van brand, doordat eenig wasch-" goed dat bij de kachel te drogen hing vlam vatte. Door spoedig ingrijpen werd echter erger onheil voorkomen. Op Vrijdag 23 Januari a.s. hoopt de heer Kortenhoeve van de stichting van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede des avonds in de Geref. Kerk alhier op te treden. Capelle. J.l. Maandag vierde de heer C. Vos, besteller bij het postkantoor te dezer plaatse zijn zilveren ambtsjubileum. Dat deze hulpvaardige en voorkomende ambtenaar algemeen geacht wordt, zal hem bij dit jubileum wel ten duidelijkste ge bleken zijn. Tal van ingezetenen kwamen hem persoonlijk feliciteeren, terwijl hij van verschillende zijden, ook van buiten de gemeente, visitekaartjes ontving. Talryke cadeaux werden hem aangeboden, waar onder een prachtig fauteuil van een 12 tal ingezetenen en een leuningstoel van zijn collega's. Bij de talryke gelukwenschen die hij dien dag in ontvangst te nemen had, voegen wij ook de onze, en we hopen, dat hij nog vele jaren zijn functie als besteller moge vervullen. Het programma der a.s. Woensdag en Donde.dag 10 en 11 dezer bij den heer L. F. v. Dongen door de gem. Zangver. »'t Rozenknopje« te geven uitvoering bevat een 14 tal nummers, waaronder 6 voor het geheele koor, een tweetal solo's, een 2 tal kwartetten, benevens 4 voordrachten. Deze tweedaagsche uitvoering is alleen toegankelijk voor leden en introducé's. Maandagavond a.s. te 7 uur zal in de Geref. Kerk alhier optreden den heer Strybis uit 's Gravenhage, teneinde een lezing te houden voor den Christelijker! Bestuienbond. Dassen. J.l. Zondag nam J. H. Ge zelschap, Ned. Herv. predikant te Vaasen, eervol emeritaat-afscheid van die gemeente. Z.Eerw. begon zijn dienstwerk bij de Ned. Herv. Gemeente alhier in Mei 1881. Drnnen. Zondag a s. zal de Harmonie van de Jongelingen Congregatie haar 1ste Winteruitvoering geven, in de zaal van het Patronaat. Ter opluistering voor de Adovate Film op Maandag eri Dinsdag heeft de Liedertafel zich beschikbaar gesteld, zoodat men tot afwisseling ook op vocaal gebied kan profiteeren. De melk is alhier met 2 cent ver laagd en alzoo gebracht van 16 op 14 ct. De Eerw, Broeder Ambrosius (in de wereld L. v. Asseldonk) vierde deze week zijn zilveren professiefeest in het St. Fransiscusgesticht. Tal van telegrammen en gelukwenschen van familie en vrienden, mocht den jubilaris in ontvangst nemen. Moge het de Eerw. gegeven zijn nog tal van jaren in ons midden te zijn en zijn gouden feest vieren. 's Gravemoer. Door het hulptelegraaf- kantoor zijn in de vorige maand behandeld 72 telegrammen, waarvan 24 verzonden en 48 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 278. Op de Rijks postspaarbank werden 21 inlagen gedaan tot een bedrag van f 2724,50, terwijl 12 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1984,25. Bij de Gereformeerde kerk is als ouderling de heer S. Verlare en als diaken de heer J. Nederveen verkozen. Nieuwendijk. Maakten we vorige week melding in de courant, alsdat den heer J. Schouten 6 December op zou treden, thans kunnen we melden dat door omstan digheden niet 6 maar 13 December het 2de Kamerlid, den heer J. Schouten, voor de Kiesvereenigiog zal optreden. Zaterdag 1.1. hield de schoolvereen. haar najaarsvergadering. De opkomst was goed. De beide aftredende bestuursleden K. A. Koekkoek en G. Tolenaars werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. De secretaris van het schoolbestuur hield een lezing over «Schoolorganisatie#. Op deze lezing volgde een levendige be spreking. Op voorstel van den Voorzitter werd met algemeene stemmen besloten te protesteeren tegen de voorgestelde revac- cinatie. Verleden week kwam de vrouw van bakker v. d. K. te vallen met gevolg, dat zij haar been ernstig bezeerde; e-en- eens viel de wed. de R. met gevolg, dat zij haar been brak. Dr. Overbosch ver leende hulp. Den lOsn December hoopt de Ger. Jongel.-vereeniging «De Zaaier# in het instituutlokaal haar gewone jaarvergadering te vieren. Raamsdonksveer. Tot bestuursleden der A. R. Kiesvereen. werden herkozen de heeren W. H. v. Ommeren, H. v. d. Berg en A. v. Vark en gekozen de heereri C. Tieffers en J. R. v. Wageningen. Voor het Diploma Boekhouden uitgereikt door de Vereen, van Leeraren, slaagden de heeren W. v Raamsdonk Wz. en S. Timmermans Wzn. Gedurende Nov. werd aan het postkantoor alhier ingelegd f 14648,98 en terugbetaald f 7386,91. Alhier doet zich een geval van typhus voor, bij een schipper liggende in de haven. Gedurende November passeerde 2512 vaartuigen met een gezamelyken inhoud van 211611 ton de Rolbrug. Dezer dagen geraakte een auto in de sloot. De inzittenden kwamen met den schrik vrij, doch de auto kon eerst den anderen dag op het droge gebracht worden. Sprang. J.l. Maandagavond verloor een meisje uit Ermeio, gelogeerd bij de wed. v. d. K. alhier, een zakje inhoudende een briefje van f 60. Door de eerlijke vindster de huisvrouw van P. Treffers werd het zakje met inhoud aan de eigenares terug gegeven. Dat een flinke belooning niet achterwege bleef, laat zich begrijpen. Woensdagmiddag waren enkele jongens op het schoolplein aan het spelen. Een hunner de 10 jarige M. van Tielen klom op de poort waar hij afviel en met zijn onderlijf in de ijzeren punten terecht kwam. Door dr. J. v. d M. werden de verschillende bekomen verwondingen ge hecht. Over de maand November werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijks postspaarbank belegd f 3442,96 en terug betaald f 2567.37. Dinsdag j.l. werd de vastgestelde politieverordening voor de nieuwe gemeente SprangCapelle van de pui van het ge meentehuis afgelezen. Bij deze verordening zullen 's Zondagsmorgens onder de kerkdienst de Cafe's gesloten zyn. Sleenwijk) In de afgeloopen maand is alhier voor de Rijkspostspaarbank inge legd f 351.70 en terugbetaald f 2110.81 op het hulppostkantoor. Er zyn gevoerd 198 telefoongesprekken en 25 telegrammen behandeld, Woensdagmiddag is door de afd. «Volksonderwijs# te Werkendam in de Nulszaal een St. Nicolaasfeest georganiseerd, waar de kinderen der openbare scholen van de Werken en Sleeuwijk werden ont haald. Veen. Bij de gehouden verhui ing door het gemeentebestuur van de bouwgrond «de Heuje# was niet veel animo.* De vorige 5 jaren was de opbrengst f1140, terwyl de 12 peiceelen te samen slechts f444 opbrachten. Een daling dus van ongeveer 50 pCt. De landbouwers alhier welke een contract hadden gesloten met de sui kerfabrieken voor de levering van pulp, ontvingen tot dusver geen mededeelmg over de toezending. Waarschijnlijk zal deze dus wel achterwege blijven. Thans hebben ze zich reeds gedeeltelijk voorzien door aankoop van koolrapen, waarvan veel voorraad is en de prijs niet hoog is. We vernemen voor f 10.per 1000 K.G. Op de weegbrug werden dit seizoen totaal gewogen 575.000 K G. suikerbieten. Waspik. Op de werf der N V. scheeps- bouwwerven v.h. P. en A. Ruijterberg, stak de timmerman A. F. zich met een beitel in de hand en wondde zich zoo ernstig, dat hij zich onmiddellijk onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Op de algemeene vergadering van de boerenleenbank werd tot lid van den Raad van toezicht herkozen de heer L. J. Verschuren. De winstuitdeeling uit het reservefonds van f 15000 werd geregeld als volgtvoor den Nederlaridschen boeren bond f 10voor 't weekblad van den boerenbond f 10; voor den plaatselyken boerenbond f 100. Woadrichem. Voor het éénjarig on derhoud der Militaire Gebouwen en Werken in de Bommelerwaard, het Land van Al- tena en de Biesbosch, (Raming f 6000), werd als volgt ingeschreven G. Struik, Woudrichem f5695. J. de Joode, Woudrichem f5790. P. van Straten, Woudrichem f 5825. Wijk. In aansluiting op ons bericht in het tweede blad, kunnen wij melden dat het rund van den heer P. J. v. B. voor de comsumptie is afgekeurd. in Uw gezin en omgeving, wanneer U SIGAREN en TABAK rookt met een aangenamen en fijnen geur en toch tegen matigen prijs. 't SERIEMERK Vooral nu tegen St. Nicolaas de prachtige assortimentkistjes vanaf 10 stuks in Luxe verpakking. Tabakspijpen, Sigaren en Sigarettenpijpjes ook in étui. Lederen Sigaren en Sigarettenkokers, Portemonnaie's enz. enz. Minzaam aanbevelend, ANT. MKTICJLiAAJL£. Werkendam. De Chr. Jongel.-ver eeniging «Andrëas# herdacht Zondagmiddag 30 November haar 39ste jaarvergadering in haar gebouw met tal van begunstigers en vrienden. Na 't zingen van Ps. 68 10 opende de voorzitter de ve gadermg met gebed, vervolgens een kort openingswoord, waarna notulen en jaarverslagen volgden. Een bijbellezing over Ps. 20 werd ge houden, waarover de vice-voorzitter J. Over- weel een referaat hield, dat met belang stelling gevolgd werd. Na deze volgde vele opstellen en voordrachten, die beur telings vragen en antwoorden ter bespreking gaven, waarby nog enkele in beginsel voor stelden, deze op .een komende vergadering der ring »Altena« verder te beoordeelen. De voorzitter memoreerde nog even van wege de winterlezingen die allen door WelEerw. predikanten der Ned. Herv. Kerk gehouden zijn of nog zuilen volgen en die bovendien veel belangstelling hadden verworven, de wensch uitsprak ziende op een 50-tal begunstigers, die voor een ge deelte slechts weinig gezien worden en ons weinig bezoeken) dat door dit alles, meer en meer niet enkel toegenegenheid, maar liefde voor het vereenigingswerk, blyk ge vende, en gewaardeerd mogen worden. Ten opzichte der leden een woord, dat èo Jongelingsvereeniging èn Jongelingsleven één moet zijn, voor haar meerd're uitbouw en bloei, bovendien verzekerde dat daar door het voordeel en nut der Maatschappij ten goede komt, vooral in dezen njd van zooveel ongeloof en twijfel. Na nog tot slotzang Ps. 84 3 en 4 gezongen te hebben eindigde de vice-voor zitter deze jaarvergadering met dankzegging. De WelEerw. Heer Ds. Kalkman, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar De Meem (U) Dezer dagen kreeg het zoontje van mej. de wed. Duizer een bak op zijn hoofd, waardoor zijn eene oor haif van het hoofd werd gescheurd en hij gapende wonden kreeg. Hij leed veel bloedverlies. Genees kundige hulp werd direct ingeroepen. Op Donderdag 18 December a.s. hoopt de Chr. zangvereeniging «Hallelujah een uitvoering te geven in de Nutszaal alhier. De heer Joh. Schaddelee, kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier, is als zoodanig herkozen door het kiescollege en heeft zijn benoeming aangenomen. BUITENLAND. floedermoord Dr.. Mieremiet uit Groningen, die de sectie op het lijk van de vrouw te Pepeiga verrichtte, heeft vastgesteld, dat de dood niet aan den val mag worden toegeschre ven. De zoon heeft destijds doen voorkomen, dat zijn moeder bij het waterscheppen in den waterput was gevallen. o Onder den trein vermorzeld Op de Ceintuurbaan bij den onbewaak- ten overweg aan de Schei pendreschtsche kade onder de gemeente Hillegersberg is het totaal verminkte lijk gevonden van den 29- jarigen tuindersknecht J. W. Kiestrink, gewoond hebbende in de Walensteeg te Rotterdam. Stukken van een rijwiel, welke in de omgeving werden gevonden, doen vermoeden, dat hij door den expres-trein Hoek van Holland-Berlijn, die even tevoren gepasseerd was, gegrepen eri vermorzeld is. Verduistering De stationschef U. te Kediri (N.-I.) ver duisterde f 5000. Hy is geschorst. Brand Te Glanerbrug is de schuur met hooi, graan. 25 kippen en 2 varkens van den landbouwer Gerbering een prooi der vlam men geworden. o Overreden door een Autobus. Men meldt uit St. Michieis Gestel aan de B. Ct. Woensdagmorgen circa 8| uur reed de landbouwer Jan Eijkemans per fiets naar de Bossche markt, toen 2 wagens der Cito hem ter hoogte van den Pleinschen dyk moesten passeeren. Doordat de man links van den weg reed, wilde hij nog vlug oversteken, doch stuitte met zijn fiets op een hoop grint. Hierdoor raakte hij zijn stuur kwijt, viel en werd door de auto gegrepen. De chauffeur remde uit alle macht, eri liet zelfs, om een ongeluk te voorkomen, den wagen tegen een boom oprijden. Het mocht echter niet baten, want de man werd levenloos opgenomen. Direct is het lijk door een der Cito- wagen naar de woning van den ongelukkige vervoerd. De echtgenoote, die reeds ter Bossche markt was, en meermalen naar haar man had uitgezien, is zeer voorzichtig van het zoo noodlottottig ongeval in kennis ge steld. Ljjk opgevischt Te 's Hertogenbosch is uit de Zuid- Willemsvaart aan den Dungenschen weg door Woudrichemsche visschers eerst een rijwiel en later een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een mans persoon opgevischt, vermoedelijk dat van den sedert eenige weken vermisten scheeps- jager Michiels Lyk herkend. Het te 's-Hertogenbosch uit de Industrie haven opgevischte lijk van een vrouws persoon is herkend als dat van mej. W. van der Loovan der Dungen te Geer truiden berg. 2 deelen water op 1 deel melk. Voor den politierechter te Zwolle stond terecht een zekere G. B., die hier geregeld melk leverde. Een keurmeester van den keuringsdienst nam tijdens het vervoer een monster melk van beklaagde en vond in de bus een op melk gelijkende vloeistof. Bek], bekende de melk te hebben aan gelengd. Dr. v. d. Laan, directeur van den keurrings- dienst te Utrecht, verklaarde dat het hier een vervalsching betreft als hij nog nooit had aangetroffen. Hij vond twee deelen water op een deel melk. Beklaagde werd tot 3 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Firma ALPH. HUPSCH Dan eerst Vrede 't SERIEMERK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2