Zenuv In de van onfls bekende zaak A. VOS-VAN MERSBERGEH, J. ELEKAN Het Blue Band Kerstnummer. r* Uw MUriHARDTj Voor de trouwe Blue Band gebruikers hebben wij een verrassing: Dit Kerstnummer bevat 16 pagina's, is rijk geïllustreerd en geeft „Elck wat Wils". Vraagt Uw winkelier een exemplaar voor U te reserveeren. fllles met garantie. Kalif 10 ct. sigaar. P. J.SCHETSELAAR Spreekuren 94 'S-HERTOGENBOSCH. Hangklok f15 00 Wekker 2.00 Barometer 6.75 Brens Pendulestel f19 50 Reparatie-inrichting komen r h)f rush doorl-gebrui^van 1 Zenuw-^bletten j Koker 75 ch 4^Èmo^. %»g «wal de echhevwWe„ van de naam MIJNHARDT BINNENLAND. De dienstregeling roor het Bernsche Veer Op vragen van het Tweede Kamerlid van Sasse van Ysselt ls het aan den minister bekend, dat bij de behandeling van het wetsontwerp, dat geworden is de wet van 26 Januari 4883 (Stbl. no. 4), door de toenmalige regeering is verklaard, dat de verlegging van de Maasmond geen 3chade behoorde toe te brengen aan het Westen van Noord bra- bant Is het ook aan den minister bekend, dat hij de onteigening voor de bedoelde verlegging van te Bern, gemeente Herpt, gelegen gronden, welke gronden door de Nieuwe Maas moesten worden doorsneden, door het rijk met de eigenaren van die gronden is overeengekomen: »ter plaatse, waar de te maken rivier der bandijk van stad en lande van Heus- den ten oosten van Heusden doorsnijdt, wordt door kunstweg door een tolvrij pont- veer over de nieuwe rivier in gemeenschap gebracht met de openbare wegen op den overliggende^ oever« Acht de minister het nu wel in over eenstemming met voorschreven toezegging en overeenkomst dat de dienstregeling voor gezegd pontveer, dat 23 November 1893 is in werking gesteld en sedert dien tot ieders bevrediging* heeft gewerkt, van 1 April 1924 af zoo is gewijzigd, dat de uren gedurende welke men met dat veer kan worden overgezet, zijn ingekort geworden, voor sommige tijden van het jaar zelfs aanmerkelijk en op de Zondagen nog aanmerkelyker Is de minister bereid met het oog op de belangen van den landbouw, voor be doeld veer zoodanige dienstregeling vast te stellen, dat het bediend wordt tusschen 5 uren 's morgens en 10 uren 's avonds heeft de minister van waterstaat ge antwoord Ondergeteekende meent te mogen be twijfelen of de bedoelde verklaring en de genoemde voorwaarde van welke hem intusschen slechts bekend is, dat deze voorkomt in een enkel onteigeningsvonnis van zoo verre strekking zouden zijn als de geachte steller der vragen wellicht onderstelt. Doch al ware zulks anders, dan nog schijnt het geenszins in strijd met voren bedoelde omstandigheden, dat de dienst regeling aan het Bernsche veer sedert 1 April 1924 eenigszins ingekort is. Dit geschiedde ter bezuiniging op de bedie ningskosten, nadat ervaring had geleerd, dat in de sluitingsuren het verkeer zeer gering is. Dat het landbouwbelang zou vorderen het veer 's winters en zomers doorloopend van 5 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds te bedienen, wordt niet bevestigd door het gebruik, dat van het veer werd gemaakt, toen nog te allen tijde gelegenheid tot overzetten besfond. Intusschen is ondergeteekende bereid, ter wille van hen, die landbouwwinter- avondscholen of avondvergaderingen wen- schen te bezoeken, bij wijze van proef, den dienst weer "eenigszins uit te breiden en gelegenheid tot overzetten te geven op werkdagen van 5.30 v.m. tot 9 30 n.m en op Zondagen van 6.30 v.m. tot 9.30 n.m. o Indijking van gronden in den Bieskosch De gemeentebesturen van Sliedrecht, Hardinxvéld, Werkendam, Papendrecht en De Werken en Sleeuwijk hebben aan de Provinciale Staten van Zuid-Holland ge schreven, dat het te bedijken gedeelte van den Biesbozch, waarvoor Ged. Staten sub sidie willen verleenen, voor ongeveer 600 H.A. uit gronden bestaat, waarop een aan merkelijk aantal arbeiders uit hun gemeen ten brood verdienen. Nadat het griendhout is gehakt, komt het ter verdere bewerking in het hoepelmakersbedrijf. Al deze werk zaamheden worden in het winterseizoen verricht, wanneer het baggerbedrijf stilligt. Het griendbednjf is mitsdien een aanvul lend bedrijf, voor bovengenoemde gemeen ten. Indien dit niet bestond, zouden in den winter vele menschen werkioos zijn. Uit het- vorenstaande moge u blijken, aldus schrijven genoemde gemeentebesturen verder, welk belang het behoud van de griendlanden voor deze streken heeft, en dat een verlies van 600 H.A. griendland voor de arbeiders van onze gemeenten van beteekenis is. Waar deze gronden op het oogenblik voldoende productief zijn, en er in verhouding tot andere bedrijven zeer veel loon in wordt verwerkt, wordt aan de Staten verzocht, niet te bevorderen, dat deze gronden aan hun tegenwoordige be stemming worden onttrokken. o Goede vangst. In verband met een inbraak bij den herbergier D. aan het Bassin te Maastricht, aldus de »L. K.«, werd door de politie aangehouden een Duitscher K., die bij het verhoor in deze zaak verschillende diefstal len bekende. Op 8 December was hij uit de gevan genis ontslagen en over de grens gezet, maar reeds op 9 December heeft hij, vol gens zijn verklaring, 4)ij mej. KI. Station straat aldaar, na insluiping, een bedrag van f 4,50 weggenomen, Verder pleegde hij nog diefstallen te Venlo, waar een 70 gulden werd wegge nomen, in Chevremont waar een paar horloges, damesarmband, een paar gouden ringen werden gestolen en te Kerkerade, waar ongeveer f 7 werd ontvreemd. Het veelbelovend jongmensch is in ver band met den diefstal te Venlo op trans port naar Venlo gesteld. —o Brandei Te Zelhem heeft een felle brand het pand van den bakker Eggink totaal ver nield. Te 'sHeerenberg zijn de woning van Stam en een aangrenzende schuur van v. d. Eem afgebrand. o Weer een nieuwe party Naar »De Rsb.« verneemt, is Zaterdag te Den Haag een bespreking gehouden om te komen tot oprichting van een nationale partij. De besprekingen, die zeer lang duurden, worden de volgende week voort gezet. Verduistering De politie te Sneek heeft den 18 jarigen v. K. aangehouden, die als kantoorbediende bij de Zuivelindustrie »La Normandiët aldaar f 2000 heeft verduisterd. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Bet rergiftigingsgeral te Amersfoort De Rechtbank te Utrecht veroordeelde den 31 jarigen drogist B. J. V., uit Amersfoort, wegens poging tot moord op zijn vrouw, tweemaal gepleegd, eens door loodarsenaat en daarna door gasvergiftiging, ingevolge den eisch tot 20 jaar gevange nisstraf, met aftrek van preventieve hech tenis. o Hoogstraat B 653 Vischmarkt 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne SIGAREN en SIGARETTEN van de goedkoopste tot de duurste soorten. Aanbevolen merken Seriemerk VREDE, Imperial 20 et. sigaar, Royal 15 Roquet 12 Petitos 10 (in kistjes van 10 st.), Seriemerk HOFNAR, Excelent 10 ct. sigaar. Pikant 8 Patent 6 Alle soorten fijne Sigaretten. Rookt het merk CUBA OVERAL 6 ct. sigaar. Aanbevelen -o ALS BOVEN Langen dijk 186 boven Mij. Pasteur" GORINOHEM (of volgens afspraak). Rechtskundig Adviseur, Havenstraat 5 Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK en KANTONGERECHT ERFENIS- en HUURaange, legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. Billfjke Oonclitiëru ]nze kerstverrassing Jf Ji K - VAN X' «SE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6