Asthma bdijsiroop Handen Handen Handen Handen Handen randen landen KEIZERKDIJK F. 81. PÜEfl Jan Geertzen, Ruime auto- garage's Correspondentschap Ie Klasse. RAÖWSDONKSVËÊR. 912 uur. H. J. ABBiNKV voor de Honden Minder fraa[e Schrijnende Kloven fn de, Verwonde tinter- resprongen Ruwe PÜROL geneest en maakt de Handen güaf, zacht en blank. Jij Apoth. en Drogisten. Vergadering van den Raad der gemeente EETHEN op Maandag 22 December namiddag 2 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer D. F. Brune. Secretaris: WelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden, met uitzondering van den heer D. v. Buuren. De Voorzitter opent om 2 uur de ver gadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Goedkeuring door Ged. Staten van het Raadsbesluit tot verhaal der pensioen storting. Idem van het Raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleening groot f5000. Idem van de gemeenterekeningen der voormalige gemeenten Genderen, Meeu wen, Drongelen en der gemeente Eethen Deze besluiten worden voor kennis geving aangenomen. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim. De Voorzitter zegt, dat Ged. Staten in een schrijven hebben medegedeeld, dat in de commissie van 5 leden vol gens de wet moet zitting hebben een aansprakelijk hoofd van een gezin dat zijn kinderen naar de bijzondere school stuurt. Nu bestaan er twee mogelijk heden: öf een der benoemde leden be dankt als zoodanig, öf de commissie wordt met een lid uitgebreid. Tot het eerste is besloten. Wethouder Brander horst heeft als lid der commissie ontslag genomen en om aan het verlangen van Gedep. Staten te voldoen, bevelen B. weet, haar weer te hebben gezocht. Zij mochten elkaar wel ontmoeten en aankijken op dit feest, niemand zou zich daarover verwonderen, daar de heer de Saint-Hyrieix voor den officier van den generalen staf een Buitengewone achting scheen te koesteren Carmen en Robert slaagden er weldra in om zich af te zonderen in een vertrek, welke een verbinding vormde tusschen twee zalen. Beschuldig mij niet, begon Robert, ik kon niet weigeren op deze soiree te ko men. Dat is het niet, begon de jonge vrouw met een sidderende en gebroken stem. Hij vervolgde, pogende om zich te rechtvaardigen Indien ik een voorwendsel had gezocht, zou de heer de Saint-Hyrieix mij heb ben uitgenoodigd een bezoek bij hem te brengen Hij weet wel, wat ik te doen heb in de weinige uren, die ik te Parijs doorbreng IJ ziet het, mevrouw, niet ik heb ons verdrag willen schenden. Carmen haalde de schouders op en hernam Nog eens, deze bijzonderheden hebben niet het belang dat u er aan hecht. Hij begreep er nog niets van en mom pelde Zoudt u niet wat minder streng jegens mij willen zijn De toon, waarop Carmen sprak, de smartelijke uitdrukking op haar gelaat, dat alles maakte op Robert indruk en weerspiegelde zich op zijn gelaat. Deze vrouw, die hij nooit had opge houden te aanbidden, had zij zijn hulp en W. als lid der commissie thane aan de heer M. J. v. d. Beek. Met algemeene stemmen wordt deze benoemd. Benoeming leden Burgerlijk Armbe stuur. Aan de beurt van aftreding is: te B-Broek, de heer A. Vos Gzn., als tweede candidaat wordt door B. en W. aanbevolen de heer G. Boom, uitslag der stemming is, dat de aftredende met algemeene stemmen wordt herkozen te Eethen, aftredend de heer J. Burg hout, tweede candidaat de heer Adr. Timmermans, ook voor deze functie wordt de aftredende met algemeene stemmen herkozente Genderen, aftredend de heer A. Vos Hzn., tweede candidaat de heer G. Vos Gzn., de aftredende wordt met algemeene stemmen herkozen; te Dron gelen, aftredend de heer M. de Haan, tweede candidaat de heer Jac de Raad, de aftredende wordt ook hier met algemeene stemmen herkozen. Voorstel van B, en W. tot ontslag van een onderwijzeres aan de O. L. School te Babiloniënbroek. De Voorzitter zegt, dat de heeren allen wel reeds uit de couranten of op andere wijze zullen vernomen hebben, dat bij Kon. Besluit van 18 Dec. goedkeuring is onthouden aan het besluit van Ged. Staten, waarbij was goedgekeurd het Raadsbesluit tot eervol ontslag aan mej. Den Besten v. Andelals onderwijzeres aan de O. L School te B -Broek. Dit Kon. Besl. is gegrond op de overweging dat de Raad het verstrijken van den termijn had be- hooren af te wachten, waarvoor mej. Den Besten verlof was verleend, om daarna te kunnen constateeren of zij zich misschien weer in de gemeente had willen vestigen. Spr. verklaart, dat het hem spijt, te moeten zeggen dat dit Kon. Besluit hem bevreemd heeft, omdat B en W. genoemde juffrouw wel 6 maan den verlof hadden verleend, echter onder bepaling, dat het verlof zou duren tot het tijdstip dat de gemeenteraad op voor stel van B en W. haar eervol ontslag zou hebben verleend Behalve het Hoofd zijn nu twee onderwijzeressen aan de school te B -Broek verbonden, waar met een onderwijzeres kan worden volstaan en de Wet ook slechts een onderwijzeres toestaat, tenzij de gemeente de kosten van een derde leerkracht voor haar eigen rekening wil nemen. Namens B en W. stelt Spr. nu voor, om, ten eerstete besluiten tot opheffing der 3de leerkracht aan de O. L School te B -Broek, en ten tweede: om aan mej. Den Besten van Andel met ingang van 1 Jan a.s eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan genoemde school, wegens opheffing harer betrekking. De heer v. d Heuvel vraagt, of mej. Den Besten nu op wachtgeld komt. De Voorzitter antwoordt hierop toe stemmend en zegt, dat mej. Den Besten wachtgeld krijgt uit 's Rijks kas Met algemeene stemmen wordt hierop overeenkomstig het voorstel van B en W. besloten. Verkoop gemeentegrond aan J. v. d. Mooren en T. C. Broekhuizen te Genderen De Voorzitter deelt mede, dat reeds in de vorige vergadering tot verkoop is besloten, dat tegen den voorgestelden verkoop, die ter openbare kennis is ge bracht, geene bezwaren zijn ingebracht, dat de perceeltjes door de aangewezen schatters zijn geschat, het eerste per ceeltje voor J v d. Mooren dat 5 are groot is op f70, het tweede perceeltje voor T C. Broekhuizen groot 7 are op f100; bij de verkooping is er mede rekening gehouden dat op het eerste perceeltje 6 boomen en op het tweede noodig Was er gevaar voor haar?^ Met hoeveel geluk zou hij zijn leven voor haar hebben gegeven Spreek, mevrouw Spreek, Carmen 1 Ik zal moeder worden 1 Hij keek haar met vasten blik aan in dit plechtig oogenblik durfde hij nog niet gelooven, wat voor hem een groote, onmetelijke vreugde was. Hij wachtte met ingehouden adem naar een nadere mededeeling van me vrouw de Saint-Hyrieix, die deze zich ook gereed maakte hem te geven. Zij deed het op de volgende wijze Het kind is het uwe, Robert. Dat zweer ik u. Toen kwam er in de blikken van Robort d, Alboize zulk een groote schit tering van vreugde, dat het verdriet van Carmen nog te meer nijpend werd, want het was haar verboden, dat geluk van Robert te deelen. In haar geslagen hart vroeg ze zich zelf af, of ze niet liever een glans van cynisme en spot zou hebben gezien in zijn oogen, dan deze bovenaardsche vreugde. De heer d' Alboize hernam U ziet het, Carmen, het is nutteloos, dat wij er van droomden ons op te of feren Er is altijd een wil boren ons sterker dan de onze, die gewild heeft, dat wij elkander beminden, dat we niet zullen scheiden. Het is vergeefsch, dat wij gevoelens van afkeer hebben trach ten wakker te roepen, en dat wij ons hebben voorgesteld als schuldigen, de macht, die ons beheerscht en aan wier wetten wij blindelings onderworpen 9 boomen staan, deze zijn geschat op f2 per stuk. B. en W. stellen voor, thans definitief tot den verkoop te be sluiten tegen de geschatte waarde. De heer v. d. Heuvel vraagt, of de bedragen niet weinig zijn. De Voorzitter zegt, dat de vorigen keer v. d. Mooren een stukje grond, dat niet zoo groot was. is verkocht voor f 50. De heer v. d. Heuvel vraagt, hoeveel het per H A. wordt, waarop de heer Branderhorst antwoordt van f 1500. De heer v. d Heuvel noemt dit bedrag niet hoog, hij heeft echter geen bezwaar tegen den verkoop. De heer v. d. Beek licht nog toe dat de boomen boven de geschatte bedragen komen en deze dus afzonderlijk moeten worden betaald. Met algemeene stemmen wordt hierop overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten, waarop de Voorzitter een woord van dank brengt aan de schat ters voor hunne bemoeiingen. Goedkeuring rekening Burgerlijk Arm bestuur te Drongelen, Eethen en B-Broek. De heer v. d. Heuvel brengt namens de Commissie van onderzoek rapport uit en zegt dat de rekening van het Armbestuur te Eethen een voordeelig saldo aangeeft van f 764,58», dit moet zijn f 754,56® alzoo een verschil van f 10. Bij de rekening van B.-Broek staat onder Hoofdstuk Ut art. 2 een ontvangst aangegeven van 2126,67, dit moet zijn 2136,67 alzoo een verschil van f 10 De totaaltelling geeft aan f2304,15 terwijl dit moet zijn f2314,26 behalve de f10, dus nog een verschil van 10 ets. De rekening van Drongelen geeft een verschil van 10 ets een rekening van Kleinloog groot f67,25 moet zijn f 67,35. Verder heeft de commissie geen aan merkingen en adviseert zij tot goedkeuring. De Voorzitter zegt, dat zelden een commissie zich zoo nauwkeurig van haar taak heeft gekweten. De heer v d. Heuvel zegt, dat dit in hoofdzaak aan den heer Smits te danken is, die alles nauwkeurig uitzoekt. Met algemeene stemmen worden de rekeningen hierop goedgekeurd Verkoop woning vroegere openbare school te Genderen. De Voorzitter deelt mede, dat van het ïf?: AKKER's schoolbestuur bericht is ingekomen dat zij de woning voor f 3000,wil aan vaarden, om een eind aan de zaak te maken Een schatting der woning heeft plaats gehad door de schatters S. v. Gorkum, H. Kleinloog en B. Haspels en deze is door deze schatters ge schat op f3150,— B en W. stellen thans voor, aangezien geen bezwaren tegen den verkoop zijn ingekomen de woning aan het Bijzonder Schoolbe stuur over te dragen voor f3000, De heer Smits vraagt als er een lokaal moet worden bijgebouwd en deze grond gratis wordt verstrekt, of dan de speel plaats niet kleiner zal worden Voorzitter. Neen, dan gaat dit van den tuin af. v d. Heuvel. Zoodat de speelplaats grooter zal worden. Branderhorst. Zou het niet beschreven moeten worden dat de speelplaats dan ook grooter wordt? Voorzitter. Er kan toch nooit zoo gebouwd worden dat er een lokaal op de speelplaats zou komen. Branderhorst. Het was toch wel goed dat het in het contract werd opgenomen. v. d. Beek. De conditie's voor den verkoop zijn eenmaal gemaakt, ik zou nu niet aan het zeuren blijven, en er geen conditie's meer bij gaan maken, die zijn er al genoeg. Het is toch logisch dat als er bijge bouwd moet worden, dit in het verlengde zal gebeuren. Smits. Ik zou er voor zijn de woning voor de schatting over te doen, dan kan ik er mee accoord gaan. Branderhorst. Ik meen dat in de vorige vergadering reeds besloten was, de woning voor f3000.over te doen. Voorzitter. In de vorige vergadering is voorloopig besloten tot overdracht voor f3000,het is regelmatig als men de zaak nu afwerkt, en de raad in den zelfden zin besluit, moreel is hij aan zijn vorige beslissing gehouden, hoewel thans natuurlijk iedereen nog vrij is. Straver. Dus de f 300,komen nu ook te vervallen Voorzitter. Zeker, dan is ook nog een verzoek ingekomen om gelden beschik baar te stellen dat is van zelf een vorm- westie en tevens een verzoek, om de school over te doen, doch dit krijgen wij direct Het voorstel om de woning der voorma lige openbare lagere school aan het Bijzon der Schoolbestuur over te doen voor het bedrag van f 3000,wordt hierop met op een na algemeene stemmen aange nomen, de heer Smits stemde tegen. Aanvraag Bestuur bijzondere School- vereeniging om beschikbaarstelling van een school. B. en W. stellen voor om de v.m. openbare school over te dragen aan het Bestuur der Schoolvereeniging. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De agende is hiermede afgewerkt. De Voorzitter zegt dat de vorige week door den Burgemeester van Heusden een vergadering is belegd te Heusden, waar in het belang werd besproken, om het kantongerecht te Heusden, voor de streek te behouden, omdat de wijziging van het gebied der kantongerechten het nauwste verband houdt met den kring waarin de notarissen mogen werkzaam zijn. Wordt het kantongerecht opgeheven, dan zal men daarvan zoolang de tegen woordige notarissen in funtie zijn, weinig merken, deze blijven hunne bevoegdheid behouden, maar voor volgende notaris sen wordt .de kring dan tot een zeer klein gedeelte beperkt, de notaris van Heusden zou dan niet meer over de Bezoek van ouds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. &LEEÜWIJK-'s BOSCH 22 riviei/mogen komen, zoodat het heel goed mogelijk is dat het notariaat van Heusden zou komen te vervallen, terwijl het ook in Dussen zeer waarschijnlijk zal weggaan. Deze omstandigheid is oorzaak, dat spr. op zich genomen heeft in deze vergadering den raad voor te stel len om zich met een adres tot de Kamer der Staten-generaal te wenden met het verzoek het kantongerecht te-Heusden te laten bestaan, met het oog op het bezwaar der notarissen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten een bedoeld adres te verzenden. Daar niemand verder het woord verlangt, sluit d^- Voorzitter de vergadering. zijn, eischt, dat wij opnieuw beginnen elkander te beminnen zonder dwang. Carmen beefde van ontroering. Robert drukte zich uit met de volheid des har ten van hen, die waar en eeuwig lief hebben, zoodat zij geen hinderpalen zien Ofschoon verrast, wilde mevrouw de Saint-Hyrieix toch nog altijd zich geweld doen, zich krachtig toonen en zij vroeg Robert, je hebt dus niet opgehouden mij lief te hebben Hij maakte een gebaar als van een dwaze, ondanks de menigte in de beide zalen naderde hij Carmen dichter. Hij drukte haar krachtig tegen zich aan. De jonge vrouw wankelde, terwijl zij zuchtte, maar plotseling kwam zij tot de werkelijkheid terug en zij stootte den heer d'Alboize weg. Vindt u dan vroeg zij heftig, dat mijn schande nog niet groot genoeg is, moet zij ook openbaar worden? Wat ik wil; hernam hij op warmen toon, dat ben jij, Carmen. Ik heb je verworven. Jij behoort mij. Alle andere denkbeelden wijken terug voor de ge dachte aan mijn, aan ons geluk. U begrijpt dan niet, dat ik verloren ben Neen, Carmen, hernam hij, want je kunt niet aan mij twijfelen. Het is je onmogelijk mij te redden. Denk je dan, dat kapitein Robert d'Alboize zijn kind en de moeder van dat kind niet zal weten te beschermen Wat zult u doen? Mijn pliebt. U wilt zeggen, dat u niet zult terug deinzen voor een schandaal Dat hangt van u af, Carmen. Je zult verlangen nietwaar' dat ik voortga met te liegen Voor alles smeek ik u om niet aan mij te wanhopen Je weet nog niet, waartoe ik in staat ben, indien je mijn volledige toewijding in twijfel trekt. Zij boog het hoofd, terwijl hij ver volgde Gij zijt ter prooi aan een soort van angst, die u onrechtvaardig jegens mij maakt. Ik heb er een voorgevoel van gehad, dat wij elkander moesten terug zien. Je hebt mij gevraagd om te ver dwijnen, ik heb je gehoorzaamd, daar ik je bovenal je wil wilde geven. Maar nu is de toestand anders, ik herneem mijn rechten. De wroeging zal me dooden. Neen, gij zult leven, want tegenover de onverbiddelijke werkelijkheid, zult gij de kracht terugvinden, die ons zal redden. Hoe, wilt u, dat ik mijn echtgenoot verder zal bedriegen, terwijl dat weldra niet langer mogelijb zal zijn? Wat kan het schelen, daar je dien man niet lief hebt? Ik draag zijn naam. Hij heeft u bij verrassing genomen. Ik heb er vrijwillig in toegestemd zijn vrouw te worden. f Deze banden kunnen worden verbro ken. Ik zal mijn verwanten veel leed doen. Dat is zeker wreed en droevig, maar je moet kiezen. O, indien gij wist wat ik lijd. Gt v estigd: TELBF. 15. Voor verwisseling van Bank papier en Specik Discontee ring, Beleening\ Bewaar geving, Assignation, enz. is het Kantoor geopend van Nadere inlichtingen verschaft gaarne De Correspondent, Carmen 1 Zij wrong wanhopig haar handen. Maar zeg dan, wat gij wilt Hij vervolgde vol hartstocht Ik wil mijn kind Evenmin als jij wil ik de leugen Jij moet.een besluit nemen, vóór den dag waarop jij je fout niet langer kunt verbergen. Uw fout? Helaas, er is geen andere uitdrukking voor een daad van twee wezens, die door den hemel voor elkaar bestemd zijn In het oog der wereld ben ik schul dig De hemel zal u vergiffenis schenken indien gij uw plicht doet Wat te doen Ga met mij. Maar men zal mij, en terecht, veroor- deelen, mijn moeder zal mij vervloeken. Maar wilt gij dan ten onrechte het kind den naam en de liefde van uw man geven? Genade, Robert Ik herhaal het: dit kind is het mijne, ik zal het tot mij nemen Je moogt het mij overlaten en vergeten, dat je zijn moeder bent Maar mij zal hij nooit beschuldigen van de minste laag heid, want ik zal alleen voor het kind leven, aan hem mijn geheel bestaan wij den. Carmen hernam met een ongelooflijke vastheid Wat er ook kome, en indien ik u het kind toevertrouw, weet wel, dat ik er nooit afstand van doe. Ik wist het, Carmen antwoordde hij. - door ruwe arbaid vooral na de basch Qoos 30 - 60 - 90c Tube 80 c i gaat gepaard met verschillende verschijnselenbenauwdheid, kort-» ademigheid, beklemdheid op de borst bi} de minste inspanning. Akker's Abdijsiroop verlicht de aanvallen doordat zij de borst van de prikkelende slijm zuivert en de ontsteking der luchtwegen weg- nee/nt en daarmede de oorzaken loest, bronchitis,keelpijn. Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram ƒ1.50 550 gram 2.75 cn 1000 gram ƒ4.50 (Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 10