C. DE KEMP. f y W 4 w 7 'e fandDouiv in het teekeh Leunasatpeter- Ter voorkoming faillissement. J ELËKAN, !n de van oyds dskende zaak 1. VOS-VAN MERSBERGEN, Kalif 10 ct. sigaar. 's-HERTOGENBOSCH, Engstraat HEUSDEN. 3 yi Het op de markt verschijnen van Leunasalpeter heeft in Holland de gemoederen danig in bewe ging gebracht. Geen wonder, naast het voordeel van 26% gegarandeerd stikstofgehalte, de al^eheele afwezigheid van perchloraat, het gemak Van de goede strooibaarheid, heeft L/eunasef^eter boven dien nog het voordeel van den lagen prijs. Bijna alle bietenverbouwers in Duïtschland zijr na proefneming overgegaan tot den stikstofrijken Leunasalpeter. Het verbruik in 1924 heeft het kwart millioen ton reeds overschreden! 9 Nederlandsche Landbouwers, wat doet Gij in 1925? Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 Billijke Conditiën. Vervolg Raadsverslag gemeente WIJK c.A. Bij de rondvraag zegt de heer Roza, dat hij gaarne het gevoelen van den raad vernam over een commissie, die zich bezig heeft te houden met de lichtkwestie. Spr. t zag gaarne dat de raad een commissie van 3 personen benoemde, die de zaken betref fende de electriciteitsvoorziening behandelt. De gemeente zit toch altijd nog voor een paar jaar aan de P.N.E.M., een commissie die kladhten en eventueele aanvragen enz. onderzoekt, kan naar spr. meening nuttig werk verrichten. Dé heer v. Wijk meent dat er alles voor is een dergelijke commissie in het leven te roepen. Spr. heeft er ook zoo over ge dacht. De heer v. d. Velden noemt een goede contróle zeer wenschelijk, waartegen de heer Roza inbrengt, dat contróle niet alleen zijn bedoeling is, de commissie heeft alle kwestie's onder de oogen te zien, om daar na met voorstellen bij den raad te komen. De Voorzitter vindt het ook een goed voorstel en zou als commissieleden willen aanwijzen de heeren B. Roza, J. v. d. Pol en B. v. Wijk. De heer Roza zegt zelf den bal aan het rollen te hebben gemaakt en zich dus niet aan de commissie wil onttrekken en zijn best er voor wil doen, doch naar zijn meening behoort de Voorzitter van den raad zeker in de commissie vertegenwoordigd te zijn, om steeds contact met haar te houden. De Voorzitter ziet liever 3 leden van den raad in de commissie, hij zelf zal altyd toch wel zijn best doen voor de lichtvoor ziening en kan toch wel contact houden met de commissie. De heer v. Wijk vraagt wat de werk zaamheden der commissie zullen zijn. De heer Roza zegt dat dit moeilijk vooruit bepaald kan worden, doch hij heeft zich b.v* aldus gedacht, heeft iemand een klacht, dan moet hij zich rechtstreeks tot de commissie wenden, die deze klacht dan onderzoekt en bij den Raad brengt, of indien de commissie volmacht krijgt van den Raad de klacht zelf afwerken. Hierop verklaren de aangewezen heeren zich bereid zitting te nemen in de Com missie, waarvan de samenstelling gepubli ceerd zal w,orden. De heer v. Wijk vraagt of B. en W. reeds een bedrag hebben vastgesteld voor huurinstallaties. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Roza meent dat dit reeds juist iets is voor de commissie. Deze heeft ook nog iets te bespreken, doch deed dit liever in een geheime zitting De heer v. Wyk zegt dat de heer G. v. d. Pol in een vorige vergadering heeft gevraagd naar de herstellingskosten van de pomp in de heistraat. Spr. heeft over deze vraag nagedacht, omdat er voorheen nooit naar gevraagd is, als er iets was verricht. De herstelling der pomp is altijd afgestuit op de groote kosten, door sprekers toedoen is de herstelling tot stand geko men, en om aan het verlangen van v. d. Po! te voldoen heeft hij de rekening ge vraagd en overhandigd hij die aan den Voorzitter. Uit deze nota blijkt dat de herstelling die voor f 15 was aangenomen, tengevolge van bijlevering van een paar kleinigheden f 17.25 is geworden. De heer G. v. d. Pol mei kt op, dat hij nu voldaan is, de herstelling is door den Voorzitter zelf steeds tegengehouden met het oog op de groote kosten die er aan verbonden waren. De koperslager Richters die de herstelling had aangenomen, heeft spr. zelf verklaard, dat de werk zaamheden hem danig waren tegengevallen en hij het er niet voor kon doen, vandaai dat hij naar de kosten heeft gevraagd. De heer v. Wijk zegt dat Richters dii ook tegen hem heeft gezegd, doch hij heeft dezen op de aanneming gewezen. De heer v. Wyk vraagt of het lijstje, waarop vooi komen de adressen der kinderen die in aanmerking komen voor gratis klom pen, niet eens herzien moet worden. Er komen namen op voor van arbeiders, die groote inkomen hebben, terwijl andere die in veel minder gunstige omstandigheden verkeeren er niet op voorkomen. De Secretaris merkt op, dat de aan vragen met 1 Januari 1925 door B. en W. worden afgedaan en het lijstje dan herzien wordt. De heer v. d. Velden heeft het lijstje ook gezien en daaruit bemerkt dat het niet in orde is. De heer v. Wijk geeft toe dat het niet gemakkelijk is, om iets zonder fouten te doen. De heer J. v. d. Pol zegt dat de parti culiere nachtwacht te Aalburg slechts aan een loon van f 9,per week komt, spr. noemt dit veel te laag en zag gaarne uil de Ebskas een toelage verstrekt. De Voorzitter is hier niet voor, de nacht wacht te Wijk wordt ook geheel door particulieren betaald, begint meR voor Aalburg uit de Ebskas bij te betalen, dan zal men te Wijk misschien ook komen om een bijdrage uit de gemeentekas. De heer v. d. Velden meent dat de toestand te Aalburg anders is als te Wijk, de nachtwacht te Wijk heeft wel een uit gestrekter terrein te bewaken, doch ont vangt ook plm. f 17,—— per week. Negen gulden vindt spr. te weinig en een nacht wacht is een algemeen belang voor de ingezetenen van Aalburg, zoodat ver goeding uit de Ebskas gewettigd is. De Voorzitter verklaart nogmaals dat hy niet voor toeslag uit de Ebskas is, beter acht hij het dat de ingezetenen van Aal burg iets meer bijdragen. Op verzoek van den heer Roza wordt de openbare vergadering hierop gesloten en gaat de raad over in geheime zitting. buitIbntlaniT" Mrs. Dickson, de Amerikaansche, die eenige dagen geleden een aanslag op Krassin wilde plegen, zal, naar uit-* Parijs wordt gemeld, in verband het haar verwarde verklaringen voor den rechter van instructie, door psychiaters worden onderzocht. o In een mijn omgekamen. Dertig inboorlingen en een blanke, werk zaam in een goudmijn te Johannesburg, zijn gedood, doordat de lift, waarmee zij naar boven werden vervoerd, neerstortte. Hun lijken zijn nog niet gevonden. o Drama Verleden week heeft zich te Charleston een lynchdrama afgespeeld. De politie had een neger gearresteerd, die ervan wdfd beschuldigd ^en blank meisje te hebben lastig gevallen. Een woedende menigte overweldigde de politie, waarby de neger door 3 schoten werd gedood. Zijn lijk werd daarna, aan een auto gebonden, door de straten van de negerwijken gesleurd. Tenslotte werd een geweldig vreugde vuur ontstoken en het lijk verbrand. o Spoorwegdepot in brand gestoken. Vrijdagnacht is, volgens een te Stockholm i ontvangen telegram, het spoorwegdepot in Reval in brand gestoken en geheel vernield. Gedurende den brand kwamen eenige ontploffingen voor verscheidene personen zijn gearresteerd. Overigens heerscht te Reval rust. fiet vonnis in het H«armann-proees. Haarmann is wegens moord in 24 ge vallen ter dood-, Hans Grans wegens aan zetting tot moord in 1 geval en mede plichtigheid aan moord eveneens ter dood- en bovendien tot 12 jaar tuchthuis veroordeeld. BINNENLAND. lit den trein gesprongen Donderdagavond is de gepensionneerde spoorwegarbeider J, M. te Uitgeest, toen hij merkte, dat de trein zijn woonplaats voorbij reed, uit den in vollen vaart zijnden sneltrein Den HelderAmsterdam gespron gen. Zijn huishoudster, die hem wilde grijpen, werd door de mede-reizigers tegen gehouden. Het lyk is tusschen Uitgeest en Krom menie gevonden en naar laatstgenoemde plaats vervoerd. o Een wethouder gearresteerd De Rijksveldwacht te Kessel heeft ge arresteerd en gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht, zekere M. J. G., wethouder der gemeente Kessel. G. wordt verdacht te hebben GOEDKOOPST ADRES voor Goud- en Zilverwerken, benevens uurwerken. Wekkers k f 1.75. Eigen reparatie-inrichting, Ziet mijne etalage met -prijzen. getracht eenige personen, die in een ci viele procedure tegen hem moesten getuigen, door het aanbieden van een bedrag aan geld, te hebben willen overreden om voor de Rechtbank een valsche verklaring af te leggen, zoodat het geding ten gunste van G. zou verloopen. G. is in voorloopig arrest gesteld. o Vooral in termijnen De arbeider K. te Goor kreeg een langen brief van de Inspectie der Rijks-Directe Belastingen, waarin hem werd medegedeeld, dat door een verkeerden aanslag het door K. te veel betaalde bedrag, hetzij ineens of in termijnen zou worden terugbetaald. Vol verwachting spoedde hij zich naar het kantoor van den rijksontvanger, waar hem inééns het bedrag werd terugbetaald, zijnde één cent. A w ll/IIIIIIIHLs, i i t ïA V X" AMMONSULFAATSALPETER r VAN (nabij het Station) belast zich met de regeling van zaken van debiteuren, die niet in staat zijn hun schuideischers te betalen. Behandeling van ALLE voorkomende HANZE-BANK aangelegenheden. Gouden heerenhorloge f 27.50. Gouden dames armbandhorloge 14 75. Zilveren heerenhorloge f 7 50. Zilveren dameshorloge f 5.75. Nikkel heerenhorloge f 2.50. Nikkel armbandhorloge (Lichtgevend) f 3 60. REPARATIE-INRICHTING. B 653 Alles met garantie. Vischmarkt 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne SIGAREN en SIGARETTEN van de goedkoopste tot de duurste soorten. Aanbevolen merken Seriemerk VREDE. Imperial 20 ct. sigaar, Royal 15 Boqnet 12 Petitos 10 (in kistjes van 10 st.) Seriemerk HOFNAR. Exeelent 10 ct. sigaar. Pikant 8 Patent 6 vsoorten fijne Sigaretten. het merk VERAL 6 ct. sigaar. Aanbevele nd, als boven. VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6