PUROL een flinke DIENSTBODE. GEVRAAGD^ TE R00P Ter overat aangeboden: WINKELHUIS met BAKKERIJ, j. van Bonrgoadlea, firma E. J. beerman, Dr. J. CfiSPARIE Coöperatieve Boerenleenbank een flinke Dienstbode of Meid-Huishoudster te consulteeren. Gevraagd een partij droge Traniongeluk Vrijdagavond omstreeks 8 uur is op den Rijswijkscheweg, bij de Broegsloot te Den Haag, een ernstig tramorigeluk gebeurd. Een jongeman, A. v. d.L., wonende Tak van Poortvlietstraat, kwam, vergezeld van zijn verloofde, mej. J. H uit de Stadhou dersstraat te Rijswijk, al pratende uiteen zijstraat en wilde op den Rijswijkscheweg in een juist aankomende autobus stappen. Al pratende en naar de bus kijkende, had den zij geen erg, dat de Rijs wij kschetram van den anderen kant aan kwam rijden. Voordat de bestuurder kon stoppen, had de tram het tweetal aangereden. Toen men den wagen had opgevijzeld, bleek dat de jongeman en het meisje ernstig gewond waren. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst vervoerde beiden naar het Zieken huis. Het meisje had een ernstige wonde aan de ^rechterheup, terwijl de jongeman levensgevaarlijk gekwetst is. De jongeman is 's avonds overleden. De toestand van het meisje in nog zorge lijk. Door een vliegtuig gedood De vlieger Meeuwenoord heeft bij een landing te Poerwakarta (Oust-Indië) een inlandsche vrouw en een kind gedood. Een nader bericht omtrent het vlieg ongeval meldt, dat er nog drie gewonden zijn. Bjj de landing werden grove fouten gemaakt. Het toestel werd vernield. Meeuwenoord is een particulier vlieger, die had verzuimd den landvoogd om vlieg- permissie te vragen, weshalve het gebruik van militaire terreinen hem werd ontzegd. Noodlottige overstrooming Op den avond van Kerstmis heeft te Ronnoko door een doorbraak van een dijk een overstrooming plaats gehad, waarbij 9 personen het leven verloren hebben 6 worden nog vermist en 35 zijn gewond. Gesprongen Handen Springende Lippen Ruwe Schrale Huid Wintervoeten J Doos -30, 60,90 c. Tube 80 c. PSij Apothekers en Drogisten. ontvangen een groote partij alle soorten CHINAMATT K IN aan veel verminderde prijzen. FIRMA CHARLES SCHREUDER Wijkschepoort N 2, HEUSDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. De cursus in maatknippen (systeem snelapparaten), welke in Hó'el »Cuncordia« alhier door de Coupeuse- Leerares, Mej. M. Steinhorst uit 's Bosch, gegeven werd, is verleden week geëindigd. De cursus werd gevolgd door 7 leerlingen. Aan allen werd een getuigschrift uitgereikt, na het volbrengen van het hun opgedragen werk aan het einde van der. cursus, hieruit biykt voldoende, dat zij geheel zelfstandig werkzaam kunnen zijn. Op de groslijst van Candidaten voor de Tweede Kamer van den Vrijheids bond in de kieskringen Arnhem, Nijmegen, 's Bosch en Maastricht, komt o.m. voor de heer Mr. C. W. van Ommeren, Kan tonrechter alhier. Naar wij vernemen, heeft de «Heusderische Harmoniéc een Humoristen- Wedstrijd uitgeschreven op Dinsdag 6 Januari a.s., in Café «De Gouden Leeuw« alhier. Aalbnrg. In 't gezin van J. v. R. heeft zieh een geval van lyphus voorgedaan. De patiënt, de 20 jarigen zoon, is naar het ziekenhuis te 's Bosch vervoerd, alwaar hij den volgenden dag reeds is overleden. Capelle. Bij het dezer dagen gehouden examen slaagde de heer G. Vos Gzn., ar beider-telegrafist op het station Kaatsheuvel - Capelle, voor assistent bij de Ned. Spoor wegen. J.l. Dinsdag hield de Chr. naaiver- eeniging a.d. Loonschendijk het Kerstfeest in de Ned. Herv. kerk aldaar. De heer Wendte, hoofd der Chr. school aldaar had de leiding en opende deze bijeenkomst met het doen zingen van den Lofzang van Za- charia, ging in gebed voor en las daarna Lucas 2 vers 120. Hierna werd de Engelenzang gezongen. Nu gaf de leider een overzicht van Christus geboorte. De verschillende punten dezer vertelling wer den afgewissejd door het zingen van toe passelijke liederen. De heer M. C. Rijken, organist, speelde op meesterlijke wijze eenige kerstliederen. Gameren. Voor de muziekliefhebbers viel er op 2e Kerstdag des namiddags te genieten. Het fanfarecorps »Princes Juliana* gaf een concert dat, naar het programma te oordeelen, uitstekend zou zijn. Bij den aanvang, 2 uur, was de ruime zaal in de Openb. School stampvol, naar schatting 350, welke na afloop niets anders konden zeggen dan We hebben recht genoten. Muziek en de ter afwisseling gegeven voordrachten kwamen allen prachtig tot hun recht. 's-Gravenmoer. De eikenhouten kansel in de Ned. Herv. Kerk is van zyne oude verflaag ontdaan en in zijn natuur lijken staat teruggebracht. Een woord van lof mag den heer C. Beunis, die dit werk zoo keurig heeft uitgevoerd, niet worden onthouden. Aan de hooiperserij van de firma Taselaar alhier, is het werk gestaakt, wegens de te lage loonen, die in deze tijdsomstandigheden betaald worden. Heesbeen. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente is benoemd de heer Arie Colijn en tot Notabel (vacature de heer A. Haaze) de heer Gijsbertus Bix. Nieawaal. J.l. Vrijdagavond viel de landbouwer J. C. M. van den zolder eri bleef op de plaats dood. De ongelukkige was 79 jaar. Sleeawijk. In de heden gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente is het voorstei van B. en W. tot aankoop van de achter het Gemeentehuis gelegen grienden, waarover in de vorige vergade ring de stemmen hebben gestaakt, met 6 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stem den de heeren de Boon en Koman. Af wezig waren de heeren van 't Sant en van der Straaten. Sprang. Vrijdag 26 December vierde de onderwijzers der Gerformeerde Zondag school «Jachin* met de kindeten Kerstfeest. Nadat door C. Klootwijk het oude Kerst evangelie met de kinderen was behandeld, werden zy op verschillende versnaperingen onthaald, ter afwisseling werden door de kinderen verschillende liederen gezongen terwijl door de oudste versjes werden voor gedragen. Aan het slot sprak de onder wijzer Klootwijk een woord van dank aan de ouders voor hunne belangstelling. Dit feest op gebruikelijke wijze geopend werd ook alzoo gesloten. Na de sluiting kreeg elk nog een pakje inhoudende versnaperingen, boekjes jnf tek sten mee naar huis. Wijk. J.l. Vrijdag vergaderde in een zeer opnewekte stemming het bestuur van het «Groene Kruis» ten gemeei lehuize. Inderdaad bleek er alras alle reden tot opgewektheid. Eerstens deelde de Voorz. mede, dat de Koninklijke goedkeuring op de statuten was verkregen. Voorts bleek dat de ijverige propaganda van het bestuur voor aanwerving der leden tot een groot succes geworden isplm. 350 gezinnen hebben zich reeds aangesloten. Veen heeft zich op enkele gezinnen na vrywel geheel aangesloten, zelfs de armste werkeiooze gezinnen. Zóó moet het komen, allen rijk en arm, te weer om in nood en ziekte elkander bij te staan de gegoeden om d«n armen hulp te biên de arme moet ook iid woiden om hiermee te toonen, dat hij waardig is geholpen te worden. Het Bestuur heeft ook verder niet stil gezeten. Het heeft dhr. Doctor Kooien, de eminente voorzitter der tuberculose bestrijding bewogen omstreeks half Januari eene voordracht te houden met lichtbeelden in het gymnastieklokaal. Wie deze be gaafde en bezielende spreker ooit hoorde, komt onder den machtigen indruk van zijn liefdewerk. In dezelfde vergadering zal Mevrouw Plantenga de nooit moede secre taresse van het «Groene Kruis» in N.Br. een propagandarede houden over doel en wezen. Vermoedelijk zal voornoemde Dame dan ter sprake brengen, het houden van een bazar. Ook vrouwen en meisjes zijn alsdan hartelijk welkom in die vergadering. Eensdeels omdat op hen onze moeders en dochters het zwaaist de zorgen drukken bij ziekte in 't gezin en anderzijds omdat juist hunne rappe nijvere handen de meest gewensebte zijn, om wat nuttigs en moois voort te brengen bij den opzet van een bazar. Dat zij dan vrijmoedig opkomen, onze vrouwen en jongedochters, in een edelen wedstrijd om van hunne handen het beste te geven, dan wordt onze bazar tot eervol -en groot succes, tot zegen dezer gemeente. Dat dan niemand verachtere, en niemand zegge: «niet voor mij». Want wie zegge, wat hem overkomen zal? Nu reeds zijn de vruchten zichtbaar. Het Groene Kruis strekke de gemeente tot eere De aangifte voor den dienstplicht van jongelieden geboren in 1906 zal voor deze gemeente plaats vinden op Maandag 5 Januari e.k. des voormiddags van 1012 uur ter secretarie. De Zaterdag j.l. gehouden verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft f 130 meer opgebracht dan het vorig jaar. Herkozen tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier de heeren A. A. van Bergeyk. Tot diaken werd in de plaats van het aftredend lid C. W. Verzijl ge kozen de heer B. Mouthaan. Werkendam, Op Oudejaarsavond zal een collecte gehouden worden in de Ned. Herv. kerk voor noodlijdende kerken en Personen der Ned. Hejv. kerk in Neder land. Maandagmiddag j,l. vierde de Zon dagsschool «Laat de kleinen tot Mij komen haar Kerstfeest in de Ned. Herv. kerk. Te ongeveer 3 uur opende Mej. Kieboom, presidente der Zondagsschool deze samen komst met gebed en ging daarna over tot de voorstelling. Verscheidene kinderen hadden een hoofdstuk uit de Bijbel geleerd, hetwelk door hen aardig werd opgezegd. Vele kerstliederen werden gezongen. On- dertusschen werd er flink getracteerd. De boom Was prachtig versierd. De kerk was overvol. Te ongeveer ze3 uur eindigde de presidente roet dankzegging. Allen keerden hoogst voldaan huiswaarts. Op Vrijdag 2 Jan. a.s. des avonds 7.30 uur zal het ge'ouw voorchristelijke belangen gevestigd in de Oude Chr. School alhier feestelijk worden in gewijd. Voor deze gelegenheid wordt Maandagavond a.s voor de kleine Meisjesvereeniging, Knapen- vereen. en Kinderkoor een feest georgani seerd. Zondag j.l. heeft de Meisjesvereen. «Pris'cilla» het laatst vergaderd in de Geref. kerk en hoopt voortaan des nam. tè 3 uur te vergaderen in het gebouw voor Chr. Belangen. 14 Jan. a.s. n.m. 7.30 uur hoopt voor de Jongel.-vereen. «Maranatha» in de Ned. Herv kerk alhier op te treden, Ds. van Kooten van Rotterdam. De onlangs gehouden collecte voor de Ned. Bond van Militairen, gehouden in de Geref. kerk alhisr, heeft opgebracht de som ven f 35.24. Op Dinsdag 23 Dec. trad voor de Jongelingsvereeniging «Andreas« in haar gebouw op de heer van Leeuwen, Gods dienstonderwijzer te Dordrecht. Na het zingen van Ps. G8 12 en het lezen vari Zondag 7 en Romeinen 9 116, ging de spreker voor in gebed. Het talrijk opgekomen publiek, dat zelfs in de gang en de bestuurskamer een plaatsje had moeten zoeken, volgden met aandacht den begaafden redenaar. Zijn Eerw. had tot tekst gekozen Matth. 1 1 en vestigde de aandacht op le tweëerlei geslacht2e tweëerlei beginsel3e tweëerlei kenmerken. Op duidelijke wijze werden door den spreker deze punten uiteengezet. PREDIKBEURTEN. 31 DECEMBER. (Coll. Em. pred. en pred.wed.) 1 Jan., vm, 10 u. ds Huijgens Almkerk, nm. 6 u. ds Röth 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde Geref. Kerk, nm. 6 u. ds de Jong 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde Aalst, 1 Jan., vm. 10 u. ds Vreugdehil van Gorinchem. Capelle, nm. 7 u. ds Meijers. 1 Jan., vm. 10 u. dezelfde. (Bev. Ouderl. en Diaken) Dussen, nm. 6 u. ds Luttervelt 1 Janvm. 9,30 u. dezelfde 'a-Gravenmoernm. 6,30 u. ds Anker 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde Ger. Kerk nm. 7 u. ds de Jonge 1 Jan., vm. 9,30 n. dezelfde Chr. Ger. kerk, nm 7 u. leesdienst 1 Jan., vm. 9,30 u. idem Genderen, nm. 6,30 u. ds Rijnenberg 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde Geref. Kerk, nm. 6*30 u. dhr Punt 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde Nieuwendijk Geref. Kerk, nm. 6 u. ds de Bruijn 1 Janvm. 9,30 u. dezelfde Raamsdonk, Geref Kerk, leesdienst 1 Jan., leesdienst Sprang, nm. 7 u. ds Wolthers 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde Ger. Kerk, nm. 7 u. leesdienst 1 Jan., vm. 9,30 u. idem. 0 em. pred. te Hilversum Ger. Kerk. nm. 7 u. ds Andrée 1 Jan., vm. 10 u. dezelfde Ger. Gem., nm. 6,30 u. leesdienst 1 Jan., vm. 10 u. idem Chr. Ger. Kerk, nm. 6,30 u. leesdienst 1 Jan., vm. 9,30 idem Genderen. ADVERTENTIEN. Heden overleed, na een korte ongesteldheid van eerige dagen, onze geliefde Broeder, Oom en Behuwd-oom, de Heer Bastiaan van Daalen, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Wed. D. Millenaar- geb. van Daalen. M. Millenaar. H. E. M. Millenaar- de Graaff. Dussen, 26 Dec. 1924. goed kunnende melken, tegen hoog loon, bij G. C. VAN DER MEIJDEN, Almkerk (Uppelschendijk). P. G. Zelfstandig kunnende werken en burgerpot koken. Hoog loon. Klein gezin. Huiselyk verkeer en 's Zondags veel vrij. Wasch buitenshuis en werkster aanwezig. Adres: P. SCHRIKKEN, Hinthamerstraat 124, 's BOSCH. Zenuwarts 'sHertogenboseh, is weer bij L. H. J. LAMBOOIJ te Drunen, aan zeer billijken prijs. staande in een flink be volkte buurt te Waspik. Te bevragen bij Mr. Bakker, WASPIK. Ondergeteekende belast zich met het aanleggen en bijhou den der boekhouding tegen zeer billijke conditiën. HERRËW1JN, VEEN (bij Heusden). COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK Veen. Volgens voor alle Boeren leenbanken geldende voor schriften moeten alle SPAAR- en REKENING—COURANT BOEKJES in Januari door het Bestuur worden gecontróleerd. Daartoe wordt zitting ge houden in Café „de Zwaan" op Dinsdag 13 Januari 1925 van 912 uur v m van 15 u. en van 69 u. n.m. Het Bestuur en de Kassier verzoeken beleefd de boekjes nitslnitcnd op genoemden dag en uren in te leveren en geen boekjes bij den Kassier af te geven. m.g. Ileusden, 1 Jan. 1925. „De Automaat", Heusden. Vertegenwoord. J. PODDEWIJN. Mijn beste wenschen op dezen dag aan .vrienden en bekenden. Heusden, 1 Jan. 1925. H. Baaijens-Merkx. Café. Vaikensslagerij. p.f. Heusden, 1 Jan. 1925. L. J. BAX. Vrachtrijder Heusden's-Bosch. p.f. Heusden, 1 Jan. 1925. Met de intrede van het nieuwe jaar wensch ik al mijne begun stigers, zoowel binnen als buiten de stad, veel heil en zegen, en blijf my tevens aanbevelen voor de levering van alle soorten Krui denierswaren, Steenkolen enz. M. BAX. Heusden, 1 Jan. 1925, Inlevering van Spaarboekjes en boekjesin loopende rekening ter con trole en bijschrijving van rente op Maandag 5 Januari a s. des nam van 1 8 uur bij den Kassier. HET BESTUUR. L. P. BAX. Engstraat Heusden. Rijwielhandel en Reparatieinrichting p.f. 1 Jan. 1925. G. J. Baaijens, S 1 a g er Ridderstraat, p.f. Heusden, 1 Jan. 1925. Ondergeteekende, wenscht aan vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten de stad een gelukkig nieuwjaar. L. F. van Bladel-van Diem, in Koloniale Waren, Tabak, Sigaren en Sigaretten. Handel in Land- er; Tuinbouwzaden. Putterstraat Heusden. C. BOUMAN, Drietrompettersiraat, Heusden, Kruidenierswaren, Comestibles, p.f. 1 Jan. 1925. A. BOEREN, Mr. Metselaar, p.f. Heusden, 1 Jan. 1925. Wilhelmina Boeren, MODISTE, p.f. Heusden, 1 Jan. 1925. W. BREHM, Hoogstraat Heusden, in Hoeden, Petten, Garen en Band, Mode-Artikelen, Parapluies enz. wenscht vrienden en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Wed. P. BROERS, Café «De Schaapsk!ok«. p.f. Heusden, 1 Jan. 1925. J. BRUGMAN, Coiffeur. Botermarkt Heusden. Scheren en Haarsnijden volgens de eischen des tijds. Voor 1925 beleefd aanbevelend. G. F. van Bokhoven, Handel in Glas- en Aardewerk, Putterstraat, Heusden, wenscht zijn begunstigers, vrien den en bekenden, zoowel binnen als buiten de stad, een gelukkig Nieuwjaar toe. A. Boelen-Duijsters, Handel in Ijzerwaren en Touwwerk. Wittebroodstraat, Heusden, blijft zich minzaam aanbevelen aan zyne begunstigers bij den aanvang van het nieuwe jaar. p.f. m .L i 'JTV.pc;l>; Hemden, nm. 6,30 u. ds Huijgens SUeuwiik, nm. 6 u. ds Feyk°s 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde. Ger. Kerk, nm. 6 u. ds Bos, em. pred. te Apeldoorn 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde (Coll. v. pred., wed. en wezen) Werkendam, nm. 7 u. ds Kalkman 1 Jan., vm. 10 u. ds Kalkman TËÈsstta, Beleefd aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2