naar een plaats, waar de afstanden al te klein zijn om te kunnen raeen, terwijl bij herhaling intrekking van het rijbewijs in het vooruitzicht werd gesteld. Meerdere zaken kunnen we wegens plaatsgebrek tot ons leedwezen niet opnemen. BINNENLAND. Verdronken De heer A. van den Broek, te Boxtel, die pas zijn 40-jarig jubileum als koster heeft gevierd, is naar het Hsgz. meldt, verdronken in de Spoorgracht nabij de Kunder. Zijn lijk is gevonden. O— Autobus ongeluk Door den zwaren mist is Donderdagavond de autobus Noordeloos—Gorinchem van den dijk aan den hoogen Giesen onder Giesen Nieuwkerk gereden en driemaal omge tuimeld. Drie der inzittenden werden ge wond. Een van hen brak eenige ribben. Een ander die er zeer ernstig aan toe was, is overleden. De autobus is beneden aan den dijk in een sloot terecht gekomen. 3°x 2 Te Makkum is het gezin E. verblijd met de geboorte van een tweeling. Men kan het niets bijzonders noemen, maar men bedenke, dat het thari3 de derde keer is, dat eenzelfde feit in het gezin van E. is voorgevallen, aldus de correspondent der »Msb«. o Louis Bouwmeester De gemeenteraad van Amsterdam heeft, met alleen de stemmen van de antirevolu tionairen tegen, een voorstel van B. en W. aangenomen om aan Loais Buowmeester een jaargeld van f4000 toe te kennen. Van de regeeriog hebben B. en W. be richt ontvangen, dat zij bereid is. aan Bouwmeester zelfstandig een subsidie te verleenen. Brutale dietstal Vrijdagmiddag is uit de Blinde Kater- steeg bij het Rokio te Amsterdam een groote wit houten kist, gemerkt J. C. 2965 en van twee handvatten voorzien, van den openbaren weg gestolen. Twe« jonge man nen zijn met die kist op een, inmiddels opgespoorde, handkar weggereder. De kist hield in 139 damesmantels, zoowel stoffen als zijden en in verschillende kleu ren, ter waarde van 40 000 gulden. Newfoundland bestelt een sehip in ens land De regeering van Engf land heeft een order geplaatst voor den houw van een stoomschip met een snelheid van 15 knoo- pen bij de scheepsbouwmaatschappij »De Nieuwe Waterweg* te Rotterdam. De order is naar Nederland geplaatst omdat de Britsche inschrijvingen te hoog waren en geen Britsche werf een spoedige afle vering kon waarborgen. Dit is de zestiende Britsche order, die den laatsten tijd in Nederland is geplaatst in concurrentie met de Britsche werven. De Rijksmiddelen De Rijksmiddelen hebben in December f 32.407 000 opgeleverd, zijne f 1.592 0"0 dan in de laatste maand van 1923. De bate uit de rijwielbelasting hrengi «lit nadeelige verschil tot f 4 546.000 terug In mevrouw Silverstein niet doorgaat? Neen Ik had gezegd dat men u een bood schap moest sturen. De andere vrien dinnen van mijne vrouw zijn per tele foon gewaarschuwd. Mevrouw Vernier ontroerde een wei nig de financier deed haar gevoelen dat zij deze laatste uitvinding niet bezat, die in dien tijd nog weinig algemeen was maar dat andere die wel bezaten. Silverstein verklaarde zich nader i Mijn vrouw heeft Parijs gisteren moe ten verlaten om naar Geneve te gaan, omdat haar zieke zuster naar haar ge vraagd heeft. Ik ben bedroefd over dien tegenspoed. Mevrouw Vernier had al haar zeker heid herkregenzij keek den spreker stoutmoedig in het. gelaat en antwoordde met een schijn van ongeloovigheid Bent u er wel zeker van dat u mij gewaarschuwd hebt? Heusch I De waarheid, mijnheer Silverstein Nu keek hij, op zijn beurt, haar met zijne schitterende oogen aan. Ik wachtte u, antwoordde hij open hartig. Dus, die reis Is niet door mij verzonnen omdat het mij te pas kwam, maar toch, het is me een genoegen u te kunnen zeggen hoe prettig ik het vind dat u alleen komt. U zegt zonderlinge dingen. Hij vervolgde, zonder op dit antwoord te letten Door u een alzonderlijk onderhoud te vragen, over eenigen tijd bijv., zou ik u het he*le jaar 1924 waren de ontvangsten f431.926 000, of f3.060.500 meer. Telt men er de rijwielbelasting bij dan wordt de vooruitgang f8.360.600. De raming werd met nagenoeg f35 mlllioen overtrof fen. o De oude moordzaak te Amsterdam Tot heden heeft het onderzoek dat door de Justitie wordt ingesteld, inzake den mooid op den koopman Busch, nog niets concreets opgeleverd, hoewel 't langzaam aan vordert. Twee metselaars, die 9 jaar geleden gewerkt hebben aan 't gebouw aan den Overtoom, waar het afschuwelijk misdryf werd gepleegd, zijn door den Rechter commissaris verhoord. De justitie heeft met deze werklieden, die op de hoogte moeten zijn van de destjjds daar verrichte werkzaamheden, ook een bezoek gebracht aan het gebouw. Daarbij werd hun ge vraagd, inlichtingen te geven omtrent de werkzaamheden, welke indertijd door hen zyn verricht. De verklaringen, welke beide metselaars aflegden kunnen voor het verder verloop van het onderzoek van het allergrootste belang zijn. De veronderstelling is nog gemaakt, dat de dader de kist zou hebben begraven en de betonnen plaat boven den kuil zou hebben gemetseld in den nacht van Vrij dag op Zaterdag 22 October 1915. De mogelijkheid schijnt thans niet uitgesloten te zyn, dat dien bewusten Vrijdagavond de heer Busch werd vermoord en diens lijk onmiddellyk werd verborgen in de kist, welke daarop in een der kasten van het alleen voor dea bouwondernemer Van Muijlwyk bewoonde gebouw zou zijn ver stop». Daarna zou dan de dader volkomen gelegenheid hebben gehad en wel van Zaterdagmiddag ongeveer 2 uur af tot Maandagochtend ongeveer 7 uur «het graf* te graven, daarna de kist er in te bergen en ten slotte de betonneering te voltooien. Hoe het ook zij, de verdachte Van Muylwijk blyft nog steeds ontkennen in het misdrijf eenig aandeel te hebben gehad. De verdachte Van Muijlwyk bekent. Men meldt uit Amsterdam Naar wij vernemen heeft de gearres teerde bouwondernemer Van Muylwijk bekend in 1915 den moord op den koop man Busch te hebben gepleegd. Nadere bijzonderheden omtrent zijn verklaringen bij den rechter-commissaris mr Dons af gelegd ontbreken. Staking Ongeveer 150 hoepelmakers te Gies- sendam en te Hardinxveld zijn in staking gegaan, omdat de patroons een verzoek om loonsverhooging hebben afgewezen. Auto te water gereden Zaterdagmiddag om half 5 is een auto, waarin de 36 jarige E. A. Ophuysen, diens vrouw en twee dochtertjes van 11 en 7 jaar zaten, ter hoogte van de Hooge Kade te Nijmegen in de Waal gereden. Volgens ooggetuige in flinke vaart bij het nemen van een bocht. De Ford wagen schoot 10 M. ver de rivier in. Het 7 jarig meisje, dat vermoedelijk uit de auto is g«-proi.gen, werd door een schipper gered. den tijd geven na te denken. Ik heb liever dat uwe indrukken oogenblikkelijk zijn. Bovendien heb ik niet al te onjuist ge handeld Het toeval is mij gunstig geweest; ik zou dom zijn als ik daar geen partij van trok Reeds bad hij een leunstoel vooruit geschoven mevrouw Vernier was gaan zitten, een ontroering voorwendende die zij niet in die mate ondervond zij nam een bevallige houding aan die haar heel goed stond en riep uit Dat alles komt me vreemd voor, mijn heer Silverstein, en dat ik naar u lui ster is alleen maar omdat ik u niet be grijp- U weet toch beste mevrouw, dat ik uw vriend ben En die van mijn man. Silverstein had een parvenuachtige aanmerking op de lippen over het ver schil dat er bestond tusschen een milli- onnair als hij, die een beeldhouwer aan het werk hielden dien kunstenaar zelf maar hij had den tact om het niet te wagen haar uit te spreken. Hij antwoordde met een weinig neder- buigenden spot Waarom spreekt u tegen mij over hem Zij antwoordde Omdat u over uw vrouw gesproken hebt. Willen wij de afwezigen ter zijde laten, omdat wij beiden vinden dat zij ongelijk hebben Mariana maakte een ontwijkend ge baar, als een aardige vrouw, die er zeer op staat niet te raden, waar men 't over heeft. (Wordt vervolgd). den kant te trekken. Toen men den man, de vrouw en bet meisje er uit had ver wijderd bleken alle drie te zijn overleden. De heer O. was te Nijmegen woonachtig. Een nasleep van bovengemeld auto ongeluk. »De Crt.t meldt Het tragische auto-ongeval heeft Zater dagavond nog een nasleep gehad. Om streeks elf uur is, precies op de plaats waar de auto te water is gereden, een jonge vrouw in de Waal gesprongen. Zy werd in bewosteloozen toestand opgehaald en bleek te zijn een vroegere dienstbode van het echtpaar Ophuysen. Deze gebeurtenis heeft een nieuw licht op het ongeluk geworpen, waaromtrent vele niet te controleeren verhalen de ronde doen. Zeker is, dat aan dit ongeluk een geheimzinnige geschiedenis verbonden is, welke door den dood fan den heer Op huijsen wel nooit zal worden opgelost. Heusden. Onze gemeenteveldwachter, D. v. Kuijk, herdacht Zaterdag j.l. den dag waarop hij vóór 30 jaren als zoodanig in dienst trad. Vanwege den Nederl. Politiebond werd den Jubilaris een gouden medaille aange boden. De avonds bracht de Heusdensche Harmonie den heer v. Kuijk eene serenade. De heer H. M. Verhuist, accoun tant, te Leiden, is na gehouden examen, benoemd tot lid en advisenr van het Ned. Bureau van Adminstratie, hoofdzetel Rot terdam. Deze instelling is een vereeniging van hier ten lande gunstig bekende accoun tants, welke in het byzonder zich bezig houden met het aantoonen van middelen tot meerdere efficiency in diverse admi- nistratiën. Hedenavond wordt door het Dept. Heusden der Mij. tot nut in 't algemeen, in Hótei Concordia, een kinderavond met lichtbeelden gegeven. Almkerk. Op Donderdag 29 Jan. a.s. hopen de Chr. Herv. Jong.-vereenigingen «Ebenhaëzer* en vSameul* in den zaal v/d heer C Dekker alhier 's avonds 6.30 uur haar jaarfeest te vieren. Naar wij vernemen heeft de Geref- Jongdochtervereen. alhier, aan behoeftige gezinnen 114 kledingstukken uitgereikt. In deze gemeente doet zich weder een geval van mond- en klauwzeer voor. Op 5 Feb. a.s. hoopt J. A. Raams Ned. Herv. pred. te Rijswijk (Gelderland) alhier voor de Herv. Jong.-vereenigingen op te treden. Op 9 Feb. a.s. zal alhier een ge combineerde vergadering worden gehouden, van de Ring «Altena* en «Heusden* der Herv. Jong.-vereenigingen. De collecte gehouden j.l. Vrijdag in de Geref. kerk door den heer Kruithof den blinden organist van Kampen, heeft bij zijn gelegenheid van orgelbespeling ruim f 80 opgebracht. A.s. Vrydagavond hoopt de heer Kortenhoeve in de Geref. kerk alhier voor de stichting Haarlem en Heemstede op te treden. Bij die gelegenheid zal eene col lecte worden gehouden voor bovengenoemde stichting. Ringvergadering van de Ring «Alena* op Herv. grondslag, op Woensdag 14 Jan. j I. in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk alhier aanwezig de vereenigingen »Andreas Maranatha* van Werkendam, «Gidion* van Sleeuwijk, «Imanuel* Uit wijk, «Imanaek Dussen de »C. J. V,« van Dussen (Hank) en «Ebenhaëzer* en «Sa muelt alhier. Op gebruikelijke wijze wordt door den Voorzitter Ds Röth de vergade ring geopend. Daarna volgt eene Bijbelbespreking over 2 Cor. 5 welke bepreking ingeleid wordt door een. lid van «Imanuel* van Dussen. Terwijl een opstel gegeven wordt ge steld, «verscheidenheid der Evangehëent door een lid van «Andreas* van Werken dam. Hierna werd een voordracht gegeven door een lid van «Gidion* van Sleeuwijk. Op alle onderwerpen volgde een levendige discussie waarna nog enkele vragen wer den behandeld. Hierna werd de vergadering door den Voorzitter met dankgebed gesloten. Aalst. Zaterdag herdacht onze ge meenteveldwachter Wijnstekers zijn 25- jarig ambtsjubeleum. Vele blijken van be langstelling mocht hij dien dag ondervinden. Het fanfarecorps «Prins Hendrik c bracht 's avonds den Jubelaris een serenade, wat een groote drukte veroorzaakte. B.-Broek. Op 31 Jan. zal het Man nenkoor «Volharding* een uitvoering geven in de Openb. school alhier. Beneden Langtraat. De voorraad vette varkens is gering, zoodat bij goede vraag de prijs stijgende is. Men besteedt van 84 tot 86 ets per K.G., levend ge wogen. Vette kalveren zijn ook zeer ge wild voor f 1 a f 1.10 per K.G. Men besteedt voor nuchtere kalveren f 16 a f 25 en voor jonge biggen f 7 af 10 per stuk. 's Gravenmoer. Van de geldleening 1909 ten laste dezer gemeente is de schuld brief no. 33 uitgeloot en betaalbaar ge steld ten kantore van den Gemeenteont vanger op 28 Juni a.s. Genderen. Door Ged. Staten is het raadsbesluit tot verkoop van de woning der Openb. lagere school aan het Bestuur der Bijzondere school alhier goedgekeurd, zoo dat het Hoofd der voormalige openbare school voor of op 1 Mei de woning moet ontruimen. Herpt' Woensdagavond hield de hand boogschutterij «Ons Genoegen* hare jaarlijk- sche algem. vergadering. Uit de rekening bleek dat de kas sloot met een nadeelig saldo van ruim f 45. Als bestuursleden werden wederom herkozen de heeren Math, v, Bokhoven, Gijsb. da Wilt, Gijsb. Piron en Wilh. v. Sppang resp. als voorzitter, sec retaris, onder-vooizitter en penningmeester. Tevens ward besloten een geldleening aan te gaan om het nog resteerende te vol doen, terwijl tevens werd goedgevonden om de contributie der werkende leden met 5 cent per maand te verhoogen, zulks voor den tijd van een jaar. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld sloot de voorzitter de vergadering. Naar wij vernemen is onze harmo nie «de Eendracht« voornemen, deel te nemen aan het concours der fanfare «Oefe ning en Uitspanning* te Wijk by Heusden, dat op Hemelvaartsdag gehouden wordt. Meenwen. Op 4 Februari a.s. des avonds 6 uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden Ds. Kersten, Lid van de Tweede Kamer. Sprang. Zaterdagmorgen viel de vrouw van W. alhier bij het opstaan uit de bed stee. Z» kwam met haar schouder op een kist terecht waardoor zij een ernstige schouder facteur opliep. De ontboden ge neesheer oordeelde onmiddeliyke overbren ging naar het ziekenhuis te 's Bosch uood- zakelijk. Waspik. Zondag gaf de toorieelver eeniging «Oefening haart Kunst*, onder- afdeeling der R. K. Werkliedenvereeniging St. Joseph voor H.H. Leden en donateurs een goed geslaagde uitvoering in de Har moniezaal. Opgevoerd werden «De ver loren zoon*, drama in drie bedrijven, en Abraham de Fotograaf of gestrafte geld zucht, klucht in één bedrijf. Ofschoon beide nummers goed werden uitgevoerd, viel het laatst byzonder in den smaak, De zaal was goed bezet. Onze geachte dorpsgenoot, de heer A. v. d. Ryken Dz. slaagde voor zijn ex amen «Mercurius-boekhouden*. Hij ge noot zijne opleiding bij de Heer L Schoen makers, leeraar m.o. te Raamsdonksveer. Wijk en Aalbnrg. Woensdagavond vond in 't gymnastieklocaal een zeer geani meerde propaganda-vergadering plaats voor het Groene Kruis afd. Wyk, Aalburg en Veen en de Vereeniging ter bestrijding der Tu berculose. «Het Groene Kruis* eerst voor enkele maanden opgericht telt reeds pl.m. 400 leden. Bovendien werden voor dezen avond ook niet-leden toegelaten zoodat de groote zaal overvol was. Ten 6.30 uur opende de Voorzitter, de heer N. v, d. Maaden de vergadering met een hartelijke woord van welkom Ik wist wel zoo girig spreker ongeveer voort dat ik u hier vinden zou in zoo grooten getale want ik weet, dat ge een goed hart bezit en wilt helpen, waar ge leden wordtdit hebt ge gisteravond weer schitterend bewezen. Immers een uit ons midden die gisteren in zak en asch zat hij den aschhoop zijner verbrande woning hebt ge spontaan gehol pen, na 24 uur hebben enkele mannen f 575 bijeengebracht, om dat gezin bij te staan. Waar ge zoo hoog gevoelende zijt voor uw geslagen naaste, daar zult ge ze ker eendrachtig samen spannen, m het Groene Kruis, dat in zijn wezen bedacht helpen en redden zeer zeker zedelijk en stoffelijk steunen. Na dank te hebben gebracht aan Mevr. Plantenga uit Tilburg en Dr. Kooien uit Schijndel die zouden spreken over doel en wezen van het Groene Kruis en over tu berculosebestrijding gaf hij het woord aan Dr. Kooien. In eert vlotte en duidelijke rede voor elke eenvoudig hoorder begrijpelyk behan delde Dr. Kooien de ziekte, het ontstaan en ae gevaren der tuberculose, de ver schrikking door haar teweeg gebracht voorts de middelen ter bestrijding, waar Z E. vooral deed uitkomen het groote be lang van reinheid, lucht en licht de voor dracht verduidelykt door lichtbeelden. Een aandachtig gehoor volgde sprekers leerzame en belangwekkende rede. Na de pauze trad van de vergadering op Mevrouw Plantenga die in een harte lijke en sympathieke voordracht het doel en den werkring van het Groene Kruis uiteenzette en ten slotte ook sprak over de finaricieele middelen. Naast de jaarlijksche contributie werd daartoe ook aangegeven het denkbeeld tot het houden van een bazar. Spreekster wekte de ver gadering op, allen mede te werken tot het groote doel elkander te steunen uit naasten liefde en tevens zich zelf te helpen. Die liefde en het hart tot dit heerlijke werk zoo sprak zij doet mij overwinnen de kleine huivering, om voor zoo'n groote vergadering op te treden. Wie de ge achte spreekster opmerkzaam heeft gade geslagen heeft eene afstraling dier liefde op haar wezen gezien. Aan het slot stelde de Voorzitter voor, maar direct te besluiten om volgende week eene vergadering van Dames bijeen te roe pen, om tot een bazar te geraken. Ónder dank aan allen sloot de Voorzitter de vergadering, die zeer zeker uiteen ging|met het gevoel Het Groene Kruis is er, blijft er en zal grooter worden, daar werken wij allen aan mede. Zoowel de Burgemeester als Dr. Smits, uit Veen, getuigden hunne belangstelling door hunne tegenwoordigheid. Werkendam. Donderdagavond j.l. te 7 uur trad in de Gerqj. Kerk alhier op de heer H. J. Kruithof, oud-leerling van het instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdam, thans organist en Muziek onderwijzer te Kampen. De heer A. v. Driel opende deze bijeen komst met het zingen van Ps. 150 2 en ging daarna voor in gebed en richtte een kort openingswoord tot de aanwezigen. Daarna ging de heer Kruithof er toe over om d$ punten voorkomende op het pro gramma af te werken. Vervolgens werd door hem in blinden- schrift uiteengezet een stukje uit de Kerkbode. De gehouden collecte bracht op f 65. Na het zingen van Ps. 73 13 sloot de heer v. Driel deze bijeenkomst met dankzegging. De kerk was overvol. Omstreeks 9 uur keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. Zondag j.l. nam Ds. A. Andree afscheid van de Geref. Gemeente alhier. Zyn Eerw. had tot tekst gekozen 1 Cor. 2 15. Ouderling M. J. van Oord richtte namens den kerkeraad en de ge meente een woord van dank tot den leeraar voor den verrichten arbeid in deze gemeente. Namens de classis werd het woord ge voerd door Ds. de Bruijn van den Nieuwen- dyk, terwyl Ds. de Jong van Almkerk als vriend woorden van waardeering sprak. De Werkliedenvereen, >Eendracht« hield haar jaarvergadering in de Sociteitzaa! van den heer Joh. Zwets. Te ongeveer acht uur opende de voor zitter deze vergadering, nadat een woord van welkom aan allen was uitgesproken, deelde hij mede, dat het jammer was dat de Secretaris Visser door werkzaamheden buiten de gemeente verhinderd was, als mede de penningmeester en door onge steldheid van den vice-secretaris en van Paans als bestuurslid deze vergadering niet by konden wonen, hoopte op een spoedig herstel, sprak verder zijn beste wenschen uit, schier zeer veel zorgen van ons daag- lykech leven, dat het jaar dat voor ons ligt, voor allen een jaar moge zijn van gezondheid en geregelde werkzaamheden, noemde verder het tekort van f 73.58 over 't afgeloopen jaar, wenschte de Ver. dat zij in bloei moge toenemen. Bij dit alles noemde de voorzitter de namen van leden, die bedankt hadden als lid, vervolgens die geroyeerd waren en ten slotte die over leden waren. Op verzoek werden de notulen door Holster gelezen, welke onveranderd goed gekeurd werden. Na deze merkte Holster nog op, dat hoewel Visser een goede ge woonte begonnen had, om op een jaar vergadering een jaarverslag te geven, voor dezen keer misschien door zijn werkzaam heden nagelaten had, zulks niet ten kwade zal duiden, hoewel werkelijk bij een jaar vergadering een jaarverslag behoort, maar hoopte dat voor dezen keer de Verg. ge noegen zou willen nemen met datgene wat de voorzitter meegedeeld had. M>*ii slaagde er in een staaldraad aan den wagen te bevestigen en deze naar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2