Dienstt/ode, Keukenmeid VOERMAN BIJVERDIENSTE. Notaris VAN GENOT Dij inzet en toe; Varkens-? topping. Groote Uitvoering Zeugen GEM. KOOR TROPEN ADEL, H. v. BEEST, 1 bouwland Een Leerjongen lötel „C@ncor.dia" Heusden. Protestante Huurder, v P J.SCHETSELAAR Spreekuren 94 ISCEJiDO" Aanvang 7 uur nam. Vragen op rechtskundig gebied Notaris m\ Willigen verkoopen publiek te Entrée f 1, - per persoon 10,15 auteursrecht. Plaatsbespreken op Woensdag 28 «Januari fan 1—2 nar n.m, Na 't verslag van den Penningmeester, welks boeken nagezien werden door de heeren Th. van Brakel, KI. Brauns en D. P. Middelkoop, bracht laatstgenoemde ver slag uit en bedankte langs dezen weg de penningmeester voor zijn nette boekhouding. De aftredende bestuursleden A. Schaar en P. Holster werden met algemeene stemmen herkozen, en in plaats van D. Koman die niet meer in aanmerking wenschte te komen, gekozen D. P. Mid delkoop. Het lid Th. van Brakel deelt mede, dat hij 't niet in alle deelen eens is met 't aangenomen voorstel vah halve uitkeering bij ongevallen omdat, volgens zijn meening een groote onbillijkheid doorleefd wordt bij uitkeering van ongevallen. De voorzitter meent dat dienaangaande, het besluit nu eenmaal aangenomen door de ledenverg. uitgevoerd behoort te worden, omdat zulks als noodmiddel is toegepast, tegen verdere inzinking van de kas, en hoopt dat spoedig zal blijken, dat dit tijde lijk ingrijpen opgeheven kan worden, maar spreekt verder niet wat de ongevallenwet doet of laat, omdat zulks niet op het terrein van deze Ver. ligt, geeft zulks liever over in handen van betrouwbare deskundigen. Geeft verder nog een kort betoog over een advies van een rechtskundige, waaruit gebleken is, dat de Ver. tot heden toe nog niet gedaan heeft wat ten nadeele gewerkt heeft. Na de rondvraag, bedankte de voorzitter allen, voor hun trouwe opkomst, en sloot deze vergadering op gebruikelijke wjjze. Abonné's kunnen in ons blad geheel kosteloos rechtsvragen doen opnemen, terwijl de beantwoording ook geheel koste» loos geschiedt. Door dus gebruik te maken van onze rubriek Rechtsvragenzullen dikwijls kostbare adviezen van advocaten overbodig worden, waardoor ge U in niet geringe mate bevoordeelt. Ik ben 49 jaar oud. Gaarne zou ik willen trouwen, maar mijne ouders willen geene toestemming geven. Hoe moet ik het nu aanleggen om toch te kunnen trouwen S. D. Ik heb een huis verhuurd. Nu heeft eene huurcommissie in November j.l. den huurtermijn verlengd tot 1 Mei 1925. De huurder kan echter thans eene woning bekomen, zoodat daardoor de reden der verlenging is vervallen. Kan nu op mijn verzoek de termijn worden ingekort en zoo ja, hoe moet ik dan handelen W. v. d. H. Ik heb in 4918 een perceel weiland gekocht. Achter mijn perceel liggen ook 2 weiden, welke tegelijk zijn verkocht. Nu moet ik mijn buurman, volgens het koop contract, overweg verleenen. Doch de vorige eigenaar heeft het als weiland ver kocht en nu heeft mijn buurman eene wei grasland gelaten, maar de andere heeft hij in 4920 gescheurd en wordt nu gebruikt als bouwland. Nu is mijn vraag, vsor het weiland moet ik .hem overweg ver leenen Maar nu voor het bouwland hij heeft aan mij niets gevraagd. Nu ben ik van meening, dat hij mijn uitweg erg gaat verzwaren, vooral in den Herfst als hij er met Suikerpoëen over moet komen. Kan ik nu van 4920 tot nu toe, zoo lang het bouwland is, van hem schadevergoeding eischen per jaar De eigenaar heeft het als weiland verkochtals hij het nu als bouwland had verkocht met recht van overweg, dan had ik geen recht gehad meen ik, maar nu wel. Wat kan ik daar per jaar voor rekenen, of kan ik hem verplichten mijn pad mede te onderhouden ofschoon ik hem altijd alleen opmaak B. A. BUITENLAND. teren aan de juistheid der getuigenverkla ringen, doch thans is gebleken, dat een meisje, dat aan haar signalement beant woordt, dien dag met een autobus naar Crowborough gereisd is, omdat ze, volgens haar verklaring, te Londen in een verkeer den coupé had plaats genomen, zoodat zij in plaats van in Crowborough, in Tun- bridge Wells was beland, waar zij de bus genomen had. De verloofde, die als een Engelsche Ro binson Crusoe eenzaam leeft met zijn pluimvee, zjjn hond en zijn kat, heeft een open brief in de bladen gepubliceerd, waarin hij een beroep op haar doet iets van zich te laten hooren. De politie van Sussex heeft Scotland Yard te hulp geroepen. Een der laatste berichten meldt thans dat te Crowborough het aan stukken gesneden lijk van het vesd wenen meisje gevonden is en wel op de boerderij van Norman Thorn, dien men van den gru- welijken moord hoe langer hoe meer gaat verdenken. o Een geheimzinnige verdwijning Sedert 5 Dec. wordt een 23 jarige ty piste, juffrouw Elsie Cameron, uit haar woning in Londen vermist. Zij had het voornemen te kennpn gegeven, het week endt door te brengen te Crowborough in Sussex, waar haar verloofde, Norman Thorn, een hoenderpark heeft. Getuigen hebben haar des avonds in de nabijheid van de woning van Thorn, niet meer dan een hut, op een afgelegen plaats gezien, doch by haar verloofde is zij, vol gens deze stellige verklaring, niet geweest. De omstandigheid, dat niemand haar aan het station van Crowborough heeft zien afstappen, deed aanvankelijk twijfel koes- Vergadering van den Raad der gemeente AN DEL, op Vrijdag 16 Januari n.m. 2 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer A. D. v. Schans. Secretaris WelEd. Heer B. v. Andel. Aanwezig alle leden De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna de Secretaris de notulen der vorige ver gadering leest, die daarna onveranderd worden vastgesteld. B. en W. worden gemachtigd tot de gewone jaarlijksche verpachtingen. Af- en overschrijving begrooting 1924. De wet bepaalt dat vanaf 1923 de verzekering voor de landbouwarbeiders hooger moet zijn, dan voor dien tijd het geval was, bij het opmaken der begroo ting kon hiermede nog geen rekening worclen gehouden, zoodat de betreffende post verhoogd moet worden, betgeen ge vonden kan worden uit den post on voorziene uitgaven. Met algemeene stemmen wordt deze af- en overschrijving goedgekeurd. Ingekomen stukken De Voorzitter deelt mede, dat den raad nog geen besluit was voorgelegd tot op zegging van het contract voor de stroom- afname bij de P.N.E.Momdat B. en W. eerst nogeens de kat uit den boom wilden zien. Thans heeft de P.N.E M. zelf het betreffende contract opgezegd iets wat aan alle gemeentebesturen is geschied. Spr. gelooft niet, dat men zich echter over deze opzegging onge rust behoeft te maken en is de bedoeling daarvan, om nieuwe contracten te maken, waarbij de kleine gemeenten, die met hunne electrische bedrijven onbetaalbare tekorten lijden, in betere conditie's komen, tegenover sommige groote ge meenten, die enorme winsten maken met hunne bedrijven. Er zijn 5 ge meenten in Noordbrabant, die veel winst maken, omdat zij groote industriën hebben en door de bestaande contracten en bet afloopende ta"rief per kilowat de stroom zoo goedkoop krijgen, dat deze door de P.N.E M. geleverd moet worden, tegen een prijs die lager is dan de kostprijs. Bij de oprichting van de P.N.E.M. is men van de gedachte uit gegaan, daar deze zich zelf moet bedrui pen en eventueele kosten niet door provinciale belastingen mogen worden gedekt, omdat het onbillijk zou zijn, dat gemeenten, die niet van het electriscb licht kunnen profiteeren, door deze be lastingen in de kosten zouden moeten bijdragen en groote gemeenten daartegen over belangrijk winsten maken Spr. meent, dat men thans maas- het beste doet de nieuwe contracten af te wachten, die door de P.N.E.M. zullen worden toegezonden. De heer Schouten vraagt, of de Voor zitter nog geen nadere inlichtingen kan verstrekken, omtrent de onderhandelingen van de commissie van Burgemeesters met de P.N.E M. directie. De Voorzitter antwoordt hierop ont kennend. Deze deelt ook nog mede, dat in een der vorige vergaderingen is be sloten, om ten behoeve van den cursus in landbouwonderwijs van gemeentewege vrij vuur en licht te verstrekken, doch dat door genoemden cursus hiervan tot heden geen gebruik wordt gemaakt en deze kosten van andere zijde worden gedragen, zoodat van het raadsbesluit geen gebraik wordt gemaakt en dit waarschijnlijk ook in de toekomst niet zal worden gemaakt. Regeling vleeschkeuringsdienst. De Voorzitter deelt mede, dat van de commissie een schrijven is ingekomen, waarin wordt voorgesteld, verschillende wijzigingen te brengen in de verordening op den vleeschkeuringsdienst. Ten eerste wordt voorgesteld art 6, dat bepaalt, dat een winst grooter dan f500.over de aangesloten gemeenten zal worden ver deeld in verhouding van het aantal inwoners op 1 Januari te wijzigen in dien zin, dat de verdeeling zal geschieden in verhouding van het afgedragen keur loon* door ieder gemeente, over het jaar, waarover de winst loopt Spr. noemt deze wijziging echter onbillijk, omdat de meeste keuringen plaats hebben in Du8sen,en Woudrich. en deze gemeenten er dus het meeste van zouden profiteereo, omdat in die plaatsen de meeste slach tingen plaats hebben. Ook in de com missie-vergadering heeft spr met kracht tegen dit voorstel geprotesteerd, omdat naar zijne meening de slager het keur loon dat hij moet betalen afwentelt op de prijzen van zijn vleesch en dus de vleeschverbruikers tenslotte het keurloon betalen. Het is nu allen bekend, dat de slagers in Dussen en vooral in Woudrichem, de geheele streek van vleesch voorzien en het keurloon dat door deze gemeenten wordt afgedragen, dus ook voor een groot gedeelte uit de andere gemeenten komt en Dussen en Woudrichem dan ten onrechte, alleen het belangrijkste deel der overwinst zouden krijgen, terwijl Almkerk, Andel, Giessen, Rijswijk er zoo goed als niets van zouden trekken Behalve het voor deel dat Dussen en Woudrichem hebben aan de belangrijke bedrijven van slagers, waarvan verschillende gezinnen bestaan, en die ook belastingbetalers zijn, profi teeren zij dan nog eens van deze over winst die voor een groot gedeelte uit andere gemeenten komt. Het mag nu misschien waar zijn dat ook de bestaande regeling niet goed is, zeker is het echter, dat de overwinst bij deze verdeeling, dichter bij zijn bestemming komt, daarom zou spr. willen voorstellen, om evenals men dit te Giessen en Rijswijk heeft gedaan, niet op de voorgestelde wijziging in te gaan en deze niet goed te keuren en zoo noodig bij Ged. Staten aan te dringen, dat zij een dergelijke regeling niet goed keuren. De heer Schouten kan zich volkomen met het voorstel van den Voorzitter vereenigen De Voorzitter zegt, dat er nog iets bij komt, n.l. dit, dat voor een eventueel tekort, de. aangesloten gemeenten wel aansprakelijk zijn, de geheele opzet is dus dat de kosten betaald moeten worden door de vleeschverbruikers. De heer Schouten vraagt, wat er ge beurt als er minder dan f500.over schiet. De Voorzitter antwoordt, dat bedragen minder dan f500in kas blijven, om als reserve te dienen voor een eventueel tekort in een volgend jaar. Het vorig jaar was er plm flOOO over, die men echter niet heeft verdeeld, omdat het over het eerste jaar liep en men de ver dere resultaten nog eens wilde afwachten. Met algemeene ^mmen wordt hierop besloten de voorgestelde wijziging niet goed te keuren. Verder wordt voorgesteld om het keur loon met ingang van 1 Januari 1925 voor een rund te verlagen van f 6, op f 5.50 en voor een varken van f 3, op f 2.75. De heer v. Vliet, meent dat het over een verlaging gaat en daar dus niemand tegen kan zijn. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig het voorstel besloten. Slot in het volgend nummer. Hensden. A.s. Donderdag hoopt de Ring Altena vari Geref. Jongelingsvereeo, een vergadering te houden in de Geref. Kerk alhier om te trachten alhier een Geref. Jongelmgsvereeuiging op te richten. Op deze vergadering zal een onderwerp behandeld worden in verband met boven staande. Eik die lid wenscht te worden, of die oelarig stelt in deze vergadering wordt tot bijwoning uitgenoodigd. Heden overleed te Rotter dam, na kortstondige onge steldheid, onze beste, Vader, Behuwd- en Groot/ader, de Het Antoon Reimiardt Uhl, Ridder in Ae Orde van Oranié-Nassau, in den ou/ferdom van ruim 84 jaren., UHL. J. UHL-Eschhoff en Kinderen. Heusi/en, 48 Jan. 4925. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en ovemjden van ons innig gelieft}/Dochtertje en Zusje, POUtLIN A. betuigen wiy onzen hartelij- ken dank. j ARENDE, EchWnoote en Kinderen. Wijk, 20 Jan. 1925. GEVRAAGD voor/direct een nette niet beneden 48/aar, goed kun nende werken, v/ g. g. v. Adres TAALSTRAAT Z 27 B V u g h t. Mevr. KOOREMAN, Markt, Gorijnchem, vraagt eene v-g-Kv- f300.—. ianvangsloon GEVRAAGD, ons/huwd, net persoon, als knecht m huis. Goed bekend met Brabitfitsche kar en paard. Persoonlijke aanmelding Straatweg -/ SLEEUW1JK. Modern ingerichte stoom- wasscherij in den' omtrek wenscht te Heosdexi, Werken dam en Woudricnem agent schappen te stichten, dewelke zich voornamelijk belasten met het ophalen ery' bezorgen van fijne strijkgoederen. Zij, die als agent(e) ywenschen op te treden, gelieve te schrijven onder lette/s V. W. aan het bur. van dit blad. irovisie wordt toe voor werklustige een gunstige gele- voor mooie bij ver- Ruime gestaan personei genheid' dienste zal op Vrijdagen 23 Ja&narï en 6 Februari 1925 /elkens nam. 2 uur precies, bij/Mej. G. VOS te Veen, ten verieoeke van Mej. S. VAN WAASHUIZEN, Perc. 4. 0 54.^0 H.A. uit muntend aan de Wielstra&t te Veen Perc. 2. 0/47.90 H A. als- voren. Tezamen yferhuurd aan P. de Fijter tot b/ootschoof 4925 voor f 475.per jaar. Perc. 3f 0.47.40 H.A. als- voren. Verhuurd aan Jb. Kraaij tot blootschoaï 4928 voor f 65.p. j. Bij deh toeslag worden de per- ceelen 4/ en 2 en 4, 2 en 3 ge combineerd aangeboden. Perc J 4. 1.01.50 H A. als voren. Verduurd tot blootschoof 4925 aan Joist den Dekker voor f 475. p. j. Zie biljetten. Nat v.h. Algemeen Departement HEUSDEN Vertelavond (met lichtbeel den) voor kinderen op WOENSDAG 21 JAN. in ,,C o n do r d i a". 67|leehijd 5 t/m 9 jaar 7®9 j 9 t/m 44 jaar De avond is /ook toegankelijk voor Departements-leden. Terstond GEVRAAGD voor het Roeioootmakersbedrijf. Aan te /nelden bij J. BOUMAN HEUSDEN te ALMKERK, >p Vrijdag 30 v.m. 10 uur, bij aar Boezer te Capelle, is voornemens J&naari 1925 C. DEKKER #aj voor den heer P, een partij De Vereeniging „CONCORDIA" te HEUSDEN bij 's-Bosch, zoekt voor haar welbekend Hótel en Cafè- Restaurant met Garage en'Vergunning een soliede i bekend met het bedrijf tegen aannemelijke conditiën. Aanvaarding 15 APRIL 1925. Inlichtingen bij dén Secretaris der Vereeniging, H. RECKLEBEN te He4sden (N.-Br.). Betaling 4 October 4925. Borgstelling vereischt. Kosten contant. Langendijk 186 boven Mij. „Pasteur" GORINOHEM (of volgens afspraak). VAN V OP Woensdag 28 en Donderdag 29 Januari 1925 IN »'t WAPEN VAN AMSTERDAM* TE HEUSDEN. Na de pauze opvoering van Blijspel uit het Indische leven door Henri van Wermeskerken. Kantoor LEIDEN, Hoogewoerd 123. Tel. Int. 1371. Door jarenlange ervai/ing het beste adres voor behandeling van belastingzaken. Adviezen voor het aanbrengen van bezuiniging in exploitatiekosten.Vraagt gratis inlichtingen. |pi 'X Y j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3