Vughterstraat 19, 's-HER i OGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres I VERLAAGDE PRIJZEN. voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. Telefoon 715. Te Berlijn hield de socialisten in het sportpaleis een demonstratie tegen de rechlsche regeering. Na afloop, toen de duizenden bezoekers sich op straat ver spreidden, werden zij door communisten aangevallen en ontstonden er hevige on lusten. Het gelukte de politie in de Pots- dammerstrasse eenige orde te scheppen en den doorgang aan rijtuigen en auto's te verzekeren. Later in den avond marcheerde een honderdtal aanhangers van de rijksbanier door de Lindenstrasse. Op een gegeven oogenblik werden deze door een georgani seerde bende van 300 communisten aange vallen. Er werd heftig met knuppels en messen gewerkt, met het gevolg, dat ver scheiden socialisten gewond werden en in de hospitalen moesten opgenomen worden Daar er in de straat een dikke duisternis heerschte, konden de aanvallers zich in veiligheid stellen, voordat de politie op het appèl verscheen. Aan de Amerikaansche oorlogsschepen in de wateren van Sjanghai is last gegeven, de Amerikaansche of Engelsche koopvaardy. schepen, die 's nacht Sjanghai wenschen te verlaten, te escorteeren, zelfs onder het bereik van de kanonnen van de forten van Woesung. Loe joengsiang heeft Soetsjou genomen en is naar Koeimsan opgerukt. Een ge pantserde trein met vijftig van Loe-joeng siang's Wit-Russen is te Sjanghai aange komen. Zij hebben het Nooderstation officieel in b?zit genomen en de vijande lijke troepen ontwapend. Men gelooft hier, dat Loe-joeng-siarig bijna dadelijk zal be zetten. De buitenlanders zijn niet bevreesd. en ale huid anden en Gelaat JBUITENLAND. Wegens beroering veroordeeld De Rus Mastsjersky, die ie Parijs heeft terechtgestaan wegens berooving van twee Armeensche diamanthandelaren, is tot 5 jaar eenzame opsluiting en 10 jaar verbod van verblyf veroordeeld. Teruggegeven Een deel van de Litausche kerkklokken, die tijdens den oorlog bij het terugtrekken van het Russische leger naar Rusland waren meegenomen, is thans weer terug gegeven. Bestrijding der melaatschheid De onderkoning van Bi itsch-Indië lord Rearding heeft een oproep uitgevaardigd tot bestryding der melaatschheid. Hij ver klaart daarin, dat er in Indië op elke 3 a 400 inwoners een melaatsche is. o het hart van den officier. Vervolgens, doordat zijn liefde zijn ge voel verfijnde, zeide hij bij zich zelf: Deze vrouw haat Carmen doodelijk. Waarom Zal ik dat ooit te weten ko men Ondertusecben is dat een gevaar te meer voor de beminde vrouw Het zal goed en noodig zijn om op onze hoede te wezen. Maar daarvoor zal ik lijden, Carmen zal er niets van weten. Paul Vernier en Mariana wilden hun vriend naar het station brengen, ofschoon Robert liever alleen zou 'zijn gegaan tegenover het aandringen van Paul kon hij echter niet weigeren. Onderweg zei de artist tot Robert 't Is jammer, dat je niet meer te Stock holm bentwij zouden er u gaarne een bezoek hebben gebracht Denkt U lang te Bourges te blijven? De heer d'Alboize, ontrukt aan zijn gepeinzen, antwoordde op zenuwachtigen toon Neen, want ik verlang in ac tieven te treden Ik zal vragen om naar de koloniën gezonden te worden I En waarom vroeg Mariana. Omdat ik behoefte gevoel mijn leven te veranderen, zeide hij eenigszins bitter. Ik ben in den generalen staf. getreden met de stille verwachting, dat ik weldra aan een veldtocht zou deelnemen Ik heb mij bedrogen Ik moet nu avon turen hebben, groote tochten, geweer schoten. Ontploft Uit Londen wordt draadloos gemeld, dat te Victoria in Britsch Columbia het Brit- sche stoomschip «Syadway* ontploft is. Zeven man zyn daarbij omgekomen. Naar verluidt had de boot 7000 kisten alcohol aan boord, welke naar Amerika zouden worden gesmokkeld. o Nieuws op draadloos gebied Volgens een bericht uit New-York is het aan de radio-maatschappij aldaar ge lukt. electrisch licht per draadlooze tele grafie over te brengen. Een veebtparty tusschen Beigen en Marokkanen Een zevental warmbloedige mijnwerkers in het Walenland hebben in een danszaal te Chapelle lez-Herlaimont (Henegouwen) 't te kwaad gehad met 5 Marokkanen, 'n Vrouw was de inzet van het luguber spel. Er ontstond zulk een hevig gevecht dat twee mijnwerkers werden gedood, een Ma rokkaan en de eigenaar van het danshuis werden gewond. Een eiland door de zee verzwolgen Volgens berichten uit West-Afrika is de Portugeesche bezitting, het eiland Port- Alexander, plotseling door de zee verzwolgen. Dit eiland heeft een opervlakte van 4000 vierkante yards en is gelegen ten zuid westen van Mosamedes. Het werd be woond door een aantal inboorlingen en Portugeezen, die een bloeienden uitvoer handel dreven. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Tot nu toe is het ver dere nieuws hieromtrent zeer schaarsch. BINNENLAND. .r Vrouw verbrand Dinsdagmiddag zijn van de 21 jarige mej. J. v. DoerenWichel, uit de Tuin dersstraat te Rotterdam, toen zij op bezoek was in een pand aan de Pioenstraat en over een petroleumtoestel heenstapte, de kleedeien in brand geraakt. Met ernstige brandwonden overdekt, is zij in het Zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Fabrieksongeral Van een aan de Linge geplaatste elec- trische kraan op de terreinen van de firma De Vries Robbé en Co. te Gorinchem brak Dinsdagmorgen een ketting. De pas ge huwde werkman H. Paardenkooper kreeg daardoor een balk op het hoofd en is in levensgevaarlijken toestand naar het Zie kenhuis overgebracht. De verjaardag van den ex-keiier De Duitsch Nationale pers viert den verjaardag van den ex-keizer opvallender dan vroeger. De «Kreuzzeitungt zegt, niet eerder te zullen rusten, dan dat de Keizerlijke Standaard weer is geheschen. De «Deutsche Zeitung* biedt den keizer haar gelukwenschen aan. Een Anti-Revolutionaire lQst voor heel het land Naar de A.-R. «Rotterdammer* meldt, zal dit jaar de A.-R. partij uitkomen met één candidatenlijst voor heel het land. o Voorkoming van brandgevaar in getimmerten De wet treedt 1 Febr. a.s. in werking Staatsblad no. 20 bevat het besluit van 21 dezer, bepalende het tijdstip van in werkingtreding van de wet van 13 Jan. 1923 (Stbl. no. 9), houdende nadere voor zieningen ter vooi koming van brandgevaar voor gebouwen en getimmerten. Bepaald is, dat deze wet op 1 Febr. a.s. in werking zal treden. o Keteloutploffiiig Op het terrein der coöp. cocosfabriek te Sluiskil, gemeente Ternetizen, heef; binnen den vuurtoren een ontploffing plaats gehad, ten gevolge waarvan het ontbran dende gas naar buiten vloog en de zich rondom den ketel bevindende muren in stortten. Twee werklieden bekwamen ernstige brandwonden. Jol omgeslagen Bij het overbrengen van zeeloodsen van den afhaalmotor naar de Nederlandsche Wai.delaarloodskotter is de jol omgeslagen de inzittende zeven loodsen en twee ma trozen werden allen gered en later te Ylissingen geland. alleen verzacht, doch de /foemryke Oprechte Winsnmer Zalf. geneest de hardnekkigste en pijnlijkste zweren, puisten, bloedvinnen, alsook zwerende borsten, open beenen, winterhanden en voeten, fijt, likdoorns en wratten, oude en verwaarloosde wónden,snij-, brand en alle mogelijké wonden, dauw-, baard- en ringworm, smetten, kloven, barsten, enz. enz. Duizenden lijders zijn door deze/ roemrijke Zalf radicaal genezen. Attesten ter inzage. Prys per bus f 0(75 en f 1.35. Verkrijgt/aar bij Apoth., Drog. en vele Winkeliers. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia Bonman Veen, \/ved. J Vos Bzn. Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothekers Hoogstr. J. c. DE VWES^Wlnsnm (Gron.) Twee ernstige ongelukken Dinsdagmorgen zijn kort na elkaar op den Muider Straatweg onder de gemeente Muiden, twee ernstige ongelukken gebeurd. Omstreeks 10 uur kwamen tusschen het Mei wedekanaal en Muiden een auto van de firma Hoek uit Hilversum, die op weg was naar Amsterdam, en een auto van het circus Carré met elkaar in botsing, doordat het uitzicht werd belemmerd door sloom van de tram. Beide wagens be kwamen schade. De heer Sardini werd ernstig gewond en in bewusteloozen toe stand opgenomen. Hij is per Gooische stoomtram naar Amsterdam vervoerd, waar hij in een der ziekenhuizen is opgenomen. Kort daarop, dichter bij de Hakkelaars- brug, het tweede ongeluk. De heer J. B. Akkermann uit Alkmaar kwam met zijn motorfiets uit de richting Hilversum en reed twee wielrijders achterop, waarvan een rechts en een links van den weg reed. Toen hij signalen gaf, stak de wielrijder, die links van den weg reed, naar rechts over, tengevolge waarvan de motorrijder hem aanreed. De heer Ackermann sloeg over den kop van zijn motorrywie! en bleef bewusteloos liggen. De fietser werd van zyn rijwiel geslagen, doch kwam met den schrik vrij. Zijn rijwiel werd vernield. De heer Ackermann werd met een uit Amsterdam ontboden ziekenauto naar de hoofdstad vervoerd, waar hy in het Burger Ziekenhuis is opgenomen. Hij heeft ver moedelijk een schedelbreuk bekomen. Wasschery uitgebrand Dinsdagmiddag ontstond een ernstige uitslaande brand in de wasscherij van de firma G. Uyt den Bogaard, te Ugchelen (gem. Apeldoorn). Het vuur woedde het hevigst in de droogkamers, gelegen achter- de woning van den eigenaar van het bedrijf, waar de brand vermoedelijk door.een defect in droog-apparaten is ontstaan. Ouk het perceel achter de wasschery, bewoond door de familie Starke, werd door het vuur aangetast. Door het krachtdadig optreden der brandweer, die met 7 waterstralen het vuur bestreed, konden onderscheidene wasschen in veiligheid worden gebracht. Het woonhuis en de droogkamers zijn echter uitgebrand. De eerste bier te lande geheel vervaardigde vuurmonden. Op last van den minister van Oorlog hebben Woensdagmiddag op het strand tusschen Scheveningen en Katwijk schiet proeven plaats gehad met 10.5 c.M. houwitsers, welke vervaardigd zyn- door de Hollandsche Industrie- en Handelsmaat schappij te Rotterdam. Deze houwitsers zijn de eerste hier te lande geheel ver vaardigde vuurmonden. Zij zijn van zeer lichte constructie, schieten tot op 10.000 M. afstand met projectielen van 16 K G. Christeiyk-sociale party. Het beetuur der Christelijk-Sociale Partij, die op Maandag 9 Februari een algemeene vergadering houdt, stelt het volgende urgentie-program voor1. onmiddellijke natiouaie ontwapening 2. krachtige steun voor wie buiten hun schuld in gebrek zyn 3. handhaving van het protestantsch volkskarakter4. opheffing van onrecht- vaardigen belastingdruk 5. recht voor het overheidspersoneel6. wegneming van onderwijsverslechtering. Het partijbestuur stelt ook voer, ver andering van den naam der partij in Protestantsche Volkspartij, in overweging te nemen. o Over de grens geiet De vreemdelingendienst van de politie te Amsterdam heeft aangehouden den Duitschen communist Max Hammers, uit Stuttgart, Würtemberg, die ons land met vaische papieren, ten name van Johan Wagner, was binnengekomen. Hammers is door de centrale recherche over de grens gebrachtin verband met een tegen hem in Duitschland, wegens een persdelict gewezen vonnis, is de kans groot, dat hij daar te lande gearresteerd zal worden. («Tel.*) Oplichting Een vrouw, zich noemende mevr. v. d. VenBeulsing, wonende te Gouda, heeft in een zaak op de Heerengracht te Am sterdam een mantelcostuum met skunks kraag ter waarde van f 150 gekocht, zonder te betalen, waarna ze het gedragen costuum achterliet. Bij presenteeren der kwitantie aan het door haar als adres opgegeven Hotel de l'Europe, bleek de dame aldaar onbekend te zyn. o Een aardig bedrag Naar uit Heiloo wordt gemeld, verkocht een bloembollenkweeker aldaar twee bed tulpen voor de som van vier en twintig duizend gulden. tiouden munt gevonden In den tuin van het ziekenhuis «Sint Joannes de Deoc te Haarlem is bij het spitten een gouden munt gevonden, af komstig uit deri Spaanschen tijd. Op de eene zijde bevindt zich het portret van koning Philips IIaari de keerzyde slaat het wapen van Philips II. Inbraak Een inbreker heeft zich toegang weten te verschaffen tot het kantoor van dr. Kloppert aan den Koninginneweg te Hil versum, door een ruit uit te snijden. By deze verrichting heeft hy zich verwond, want er kleefde bloed aa*i het glas. In het kantoor niets van zijn gading vindend is hij naar een vertrekje gegaan, waar de brandkast stond. Zijn werktuigen schynen echter onsoldoede geweest te zijn, om deze te openen. o De Zilveren Bruiloft van de koningin en de Prins De Koningin en de Prins hopen hun zilveren bruiloft op Zondag 27 Febr. '26 in familiekring te vieren. H. M. en Z. K. H. stellen zich voor, dit feest tot een huiselyk feest te beperken. Daar het regeeringsjubileum der Koningin nog kort geleden door het geheele Neder landsche volk op zoo feestelijke en sym pathieke wjjze is gevierd, wordt vertrouwd, dat de wensch van het koninklijk echtpaar voor dit huiselijk feest zal worden geëer biedigd. Invoer verbeden Naar het «Nederlandsch Weekblad voor Zuivelbereiding en -Handek verneemt, is de invoer van melk, oridermelk en room in Duitschland verboden vanaf 25 Januari. Anti-Revolntionaire party Woensdagmiddag ving het Ceotralen- Convent van de A. R. partij aan, dat gehouden wordt in het hótel «Witte Brugc te 's Gravenhage en door het Centraal Comité van anti-rev. kiesverecnipingen is saamgeroepen ter behandeling van 1. een voorstel van het Centr. Comité ter zake van de candidaatstelling 2. een voordracht ter benoeming van 4 leden en 4 leden-plaatsvervangers in het College van Gemachtigden. Mr. J. A. de Wilde presideerde het Convent, dat werd bijgewoond door de ministers Colyn, Van Dyk en Heemskerk. Minister Colijo hield een toespraak, waarin hij het program van actie nader ontvouwde. Moordaanslag Te Meynweg, aan de grens, onder de gemeente Vlodrop, heeft een Duitscher eenige schoten gelost op een zekeren J., by wien bij in huis was. J. werd door een schot aan de hand gewond, een andere kogel stuitte af op een portefeuille en een derde kwam in den muur terecht. Na den aanslag ging de Duitscher er van door. o De vlerhtensnyder De 17 jarige H. S., uit de Ruwaard- straat te Rotterdam, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een onbekend gebleven man op den Nieuwe Binnenweg haar twee haarvlechten heeft afgeknipt. BEKENDMAKING De BURGEMEESTER van HEUSDEN brengt ter openbare kennis, dat door P. van Steenbrugge schipper, wonende te Heerewaarden, op 28 Januari j.l. uit de rivier de Maas onder deze gemeente is opgevischt een scheepsanker, wegende pl.m. 4 a 500 pond (ongemerkt) met circa 2 meter ketting, welk anker door den recht hebbenden eigenaar bij van Steenbrugge voormeld is terug te bekomen. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Heusden, 30 Januari 1925. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. In de R. K. debatingclub, welker bijeenkomst geleid werd door den vice-voorziiter gaf de heer Carpaij een uit eenzetting van de leer der electriciteit, vooral in verband met telegraaf en tele foon, waarmee hij succes had. Voor de volgende vergadering beloofde de heer Riteco de les voort te zullen zetten, waarna de bijeenkomst werd gesloten. De fanfare der H. Familie geeft a.s. Zondag in het patronaatsgebouw haar 2e winterconcert en zal een uitgelezen pro gramma ten gehoore brengen. Ter afwis-41 seling wordt hieraan toegevoegd een 4-tal kemische voordrachten. Alzoo wacht het kunstlievend publiek wederom een gezelligen avond. Woensdagavond gaf de Zangver- eeniging «Crescendoc, directeur de heer M. J. van Heijst uit Engelen, voor een uitverkochte zaal hare aangekondigde uit voering. «Crescendo* heeft een goeden naam en men heeft er wat voor over de vereeniging te hooren. Dit bleek ook thans weder, want tot ver uit den omtrek was men opgekomen. De zangnummers van het programma werden goed gezongen, de ver eeniging oogstte dan ook na elk nummer een langdurig applaus. Vooral was dit het geval met nummer 7 Vlaamsche Kermis. Na dit nummer kwam aan applaus en ge roep van bis bis geen einde, voordat de vereeniging aan het verlangei^ van het publiek had voldaan en dit nummer voor de tweede maal had gezongen. Na de pauze werd opgevoerd «Tropen- adek, blijspel uit het Indische leven in drie bedrijven door Henri van Werme3- kerken. De verschillende rollen waren in uitstekende handen en bet geheel werd vlot gespeeld. Het was moeilijk te zeggen wie het beste w^g. De bloemen die mej. Wildeman, die den dankbaren rol van mej. van der Kooy vervulde, kreeg, waren wel verdiend. Een woord van lof komt naast den Directeur der vereeniging toe, aan den heer J. Engelen voor de keurige decoratie van het tooneel en de heeren van den Akker, die voor afwisseling zorgden, voor hun keurig en verdienstelijk piano- en vioolspel. Donderdagavoftd leverde een herhaling van Woensdag. Ook dezen avond keerde het publiek, dat waarschijnlijk tengevolge van het slechte weer niet in zoo'n groote ge tale was opgekomen hoogst voldaan huis waarts. Beide avonden werden gesloten met een gezellig bal. Bij besluit van 26 Januari jl. is door den Commissaris der Koningin in deze gemeente tot onbezoldigd gemeente-veld wachter" aangesteld de heer D. v. Kuyk alhier. Van de werf der Firma de Haan Oerlemans te Heusden werd heden met goed gevolg te water gelaten het stalen Rynschip genaamd «Anpec gebouwd voor rekening van den heer Chr. de Ruijter, te Waspik. De hoofdafmetingen van het schip zijn lang 50 Meter, breed 6.60 M. en hol 2.27 M. Het laadvermogen be draagt 550 ton. Op de. vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een soortgelijk schip, eveneens voor Nederlandsche rekening. Almkerk. Naor wij vernemen zal binnenkort de Oranje-vereeniging alhier een vergadering houden. Aalbnrg en Heesbeen. Ds. J. Bus te Vreeswijk heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. Firma ALPH. HUPSCH van gebruik ik altijd Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2