Tweede Blad no. W3. ïrijdap 6 Feiiruari Groote Uitverkoop! H. VAN HERWAARDEN C I T RO NIEIJN Zn., korting. M. MORT, Opticien Oudste en vertrouwdste adres voor alle soorten voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. AUTOMOBI 10 verschillende modellen. - 6 verschillende/kleuren. Prima kwaliteit. Fijne afwerking. BallonGanden. Goedkoope/ onderdeelen. 18 K.M. op/l Liter Benzine. Prijzen vanaf 1475 gulden.— C J. SNIJDERS HEUSDEN. YOLKSDROGISTERIJ J. BONNEMAIJERS. GORINCHEM, Zusterhuis C 494 Vakkundig reparecren. £aagst mogelijke prijzen. Vanaf heden tot en met Zaterdag 7 Februari ruimen icij alles voor ongelooflijke lage prijzen op. lanbevelend: ENGSTRAAT 76 HEUSDEN op alle artikelei als 5 pCt- 5 pOt. BEHOORENDE BIJ HET Ouderdom en Gezondheid De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, stijfheid d^r spieren, rheumatische pijnen en lust met de urine bij menschen op leeftijd want terwijl sommigen jong zijn op 80 jarigen leeftijd, zjjn anderen oud als zij 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezondheids wijsheid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding, en zij zeggen »Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en buiten sporigheden. Neem lichaamsoefening en de noodige rust*. Zoovelen verwaarloozen deze eenvoudige regels en worden bijge volg te spoedig oud. Foster's Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zy regelen de urinewegen zonder de maag, liever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde personen van rugpijn, verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade ge volgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en/ het gehoor tegen te gaan. Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster^ Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f/l.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). - .-v." •- 1 Vraagt catalogi en andere inlichtingen. Koopt Uw Citrnën, voordat de invoerrechten verhoogd worden van vyf op twaalf proeent. Vervolg Raadsverslag gemeente WASPIK. Ten slotte punt 6. Verkoop schoolhuis. Voorzitter, In de vergadering van 30 Oct. '24, is het besluit gemaakt het huis voor f 5000 te verkoopen aan het R. K. kerkbestuur.. Ged. St. hebben toen de beslissing verdaagd. Na een ingesteld on derzoek maakten Ged. St hun schrijven van 10 Dec. '24 weer bedenkingen. Zij hadden bezwaar het huis voor f 5000 te verkoopen, omdat het geschat was op f 6050. Zij noodigden derhalve uit tot intrekking van t het besluit, zoo niet, dan zouden zij hunne goedkeuring onthouden. Het besluit bleet dus verdaagd. Wij hebben ons toen tot bet R. K. kerkbestuur gewend en gevraagd, of zij het nog voor den geschat- ten prijs wilden koopen. Het kerkbestuur antwoordde, dat het op dit aanbod niet wenschte in te gaan en deelde tevens mede dat zij bij het eindigen van het huurcon tract, niet meer onder dezelfde voorwaar den wenschten in te huren. Van morgen heb ik nog een conferentie gehad met mijn heer Pastoor, die ons zei het alleen voor f 5000 te willen koopen. Wat wenschen de heeren nu Het besluit intrekken, of weder ter goedkeuring inzenden. B. en W. stellen voor intrekken van het besluit en niet meer te verkoopen. wijl zy geen anderen uitweg kunnen vinden. de Hond. Ik blijf by mijn meening om het voor f 5000 te verkoopen. Bij publieke verkooping brengt het minstens f 2000 minder op. Ik heb gezien, hoe slecht het huis er uit ziet. Het is een schande als zoo slecht als het onderhouden is het lykt wel eene beestenstalik zou wel eens wil len weten, wie het opzicht er over heeft, het is ongepermitteerd dat het zoo blijft hangen. Voorzitter. By de verhuring is de be paling opgenomen dat de onderhoudkosten van verven voor den huurder zijn er is nooit gevraagd om andere kosten te maken de huurder maakt geen aanmerkingen B. en W. mogen niet laten verven. Met mjjn huis is het heel iets anders. Dat is een ambtswoningik mag er niets aan doen. Vroeger had ik dezelfde verplich tingen, zelf heb ik toen f 1800 aanreke ningen voor onderhoud betaald. Ik wil graag verklaren, dat het een voordeel zou zyn voor de gemeente, indien we het huis voor f 5000 verkochten. Dit hebben de Ged. St. ook meegedeeld in onze memorie van toezicht van toelich ting. Ik wys de beschuldiging, ook voor de wethouders af, dat wij het huis hebben laten vervallener is ons nooit kennis ge geven. de Hond. My dunkt, al heeft de hunr- der geen aanmerkingen gemaakt, dan is de verhuurder toch verplicht er op te wij zen, dat het goed moet onderhouden worden. Eind B 105 - 110 /lil GLAS, PORSELEIN, AARDEWERK, enz. Langendijk B 131 hoek Bornsteeg GORINCHEM, Medicinale Lofodinsche levertraan, per flesch 60 cent. Medecinale Borstsiroop met fentel, per flesch 25 cent. Levertraan emulsie per flesch 105 - 140 ct. Togal tabletten 80 - 200 Sloan liniment p. flesch 100 Thermogène watten 35 - 65 Pinkpillen per koker 110 de Wit'sNierpillen 140 -24 Urbanuspillen p. doos Witte stroop p. pond -25 Kukerol likdoorn pleistert 60 Tak poeder per J pond 10 ct. liveringzout per g pond 10 t Juin per pond 10 Irving gist-tamine t Kleederve Voor Bloem v. zwavel p. pond 12g Beendermeel per pond 15 Terpetijn per liter 125 Kastranden p. 12 stuks 17 Hoofdpijn tabletten per koker 20 - 40 - 75 Scotts emulsie per flesch 140 - 240 letten, per flacon 75 150 250 cent. Vossenkop, per dubbel pak 15 cent. inbevelend, gulden bons wordt U 25 ce^terugbetaald. GEVESTIGD SINDS 1876. GORINCHEM Brillen. Lorgnetten, f Glazen en Onderdeelen. Oók op voorschrift van H. H. Doctoren. Parapluies, Wandelstokken. Overtrekken. Knoppen. Foudraals. Kwasten. Gegarandeerde Kwaliteiten. Voorzitter, 't Is een les voor den Raad, in 't vervolg op de verplichtingen van den huurder te Ietten. Verschuren. Ik meende, dat het verf- werk alleen van buiten voor den huurder was. Het verfwerk is echter geen hoofd zaak. Het huis is in een onbewoonbaren toestand gekomen. Dit is bij publieke ver- kooping een schadepost. Ik meen, dat het voor f 5000 goed bepaald is en ben ook niet van plan mijn voorstel in te trekken. Brokx. Ik kan me niet voorstellen, dat het huis zoo slecht is. Veranderen en ver beteren is niet hetzelfde. Verschuren. Het huis is door twee ver«i trouwde personen onderzocht. Brokx. Ik heb van die menschen ge hoord, dat mynheer Maas heeft gezegd, dat en dat moeten gebeuren. Verschuren U moet niet trachten me voor leugenaar uit te maken, mijnheer Brokx. Het huis ziet er slecht uit. Ik heb het zelf gezien. Er. dat mijnheer Maas dat gezegd heeft, kan niet zijn, want die schatters zijn onder de school geweest en mynheer Maas is niet uit de school geweest. Brokx. Dan heeft het Mevrouw Maas gezegd. v. d. Rijken. Knnnen we dat herstel lingswerk niet laten rusten 't Is de vraag, wat moeten we doen, verkoopen of niet? Als Ged. St. ons niet gelooven, dan moe ten ze maar eens komen kijken, 't Is de vraag maar, wat is het voordeeligst, en dan meen ik, het zoo gauw mogelijk kwijt te raken. Voorzitter. Ik acht het ook een belang voor de gemeente het huis te verkoopen i het hoofd der school dient bij de school te wonen. In zoover zijn we het allen eens, dat we graag voor f 5000 zouden ver koopen als het maar op f 5000 geschat was. Ik heb spijt, dat we het voorstel an der Rijken niet hebben aangenomen en het zelf maar geschat hebben. Door de schatting zijn we in een moeielijk par ket gekomen. v. d. Rijken. Hoe lang duurt die toe stand nu al Als het besluit nu weer niet wordt goedgekeurd, bestaat er dan ook beroep bij de Kroon Hier te Waspik toch hebben alleen arbeiders kleine boeren- wouingen of middeDStandswoningen met een zaakwaarde. Groote huizen, dat hebben we gezien aan het huis van mynheer Ver meulen. hebben geen waarde. de Hond., Is het een gemeentebelang, dat het verkocht wordt Ik meen van ja, 't Spyt ons allemaal, zelfs onder de tegen stemmers zyn er, die verklaard hebben, dat het een reuzenstrop is voor de gemeente. Voorzitter. Als het besluit niet goed gekeurd wordt, kunnen we in beroep gaan. Verschuren. Dan wil ik een besluit af wachten van Ged. St. Dat is maar een kwestie van 30 dagen. de Hond. Welk schrijven is gericht aan Ged. Staten Voorzitter. Secretaris, lees even de me morie van toelichting. de Hond. Ik kan niet begrijpen, dat Ged. St. afwijzend hebben beschikt. Verschuren. Indien het besluit tot ver- oop gehandhaafd blijft, wil ik er een be geleidend schrijven bij insluiten aan Ged. St. Ik wil eerst hooren of mijn voorstel gehandhaafd blijft. Voorzitter. B. en W. stellen voor, het voorstel tot verkoop in te trekken. Verschuren. Ik meen, dat dat niet noo- dig is omdat Ged. Staten dat vragen. Voorzitter. Wy hebben het recht met voorstellen te komen. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 4 stemmen verworpen. Voor Brokx, Pruissers, Ruijtenberg en Rubbens. Tegen Verschuren, Vloeimans, A. Kamp, J. Kamp, Smits, de Hond en van der Rijken. Het voorstel Verschuren handhaving ver koop wordt vervolgens aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. TegenBrokx, Ruij tenberg, Rubbens en Pruissers. Verschuren. Ik stel voor bij dit besluit eene memorie van toelichting in te sluiten. Na lezing dezer memorie zegt Ruijten berg U spreekt alleen van den tuin. Kan die niet afzonderlyk verkocht worden en het huis ook v. d. Rijken, Ik wil het voorstel Ver schoren wel steunen, maar ik heb geen verstand van grond verkoopen. Ik wil dus buiten stemming blijven. Pruissers. Waarom kan die tuin niet als bouwterrein verkocht worden Er kun nen wel twee huizen opstaan. Voor de som, waarop Verschuren den grond schat, wil ik hem wel. Voorzitter. Ik zal het voorstel Verschu ren in stemming brengen. v. d. Rijken. Ik acht me niet te be kwaam om over dat voorstel te stemmen. Voorzitter. Dan kunt U buiten stem ming blyven. In stemming gebracht wordt het voorstel Verschuren aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor A. Kamp, J Kamp, Vloeimans, Smits, Verschuren, de Hond. Tegen Brokx, Ruijtenberg, Rub bens en Pruissers. Buiten stemming blyft van der Rijken. Bij rondvraag zegt de heer Brokx Ik had van mijn neef, die lid van den Raad is, te Nieuwkuik gehoord, dat men daar tegen het rnaandeiijks ophalen van het geld voor de P.N.E M was; men wilde dat liever wekelijks zien gebeuren. Voorzitter. Ik moet dat sterk ontraden, met het oog op de kosten het kost hier telkens f 48 voor ophalen. Brokx. Dan wenschte ik hier een woord van hulde te brengen aan de familie Van der Gouw bij de geboorte van een vierling. Ter aanmoediging, dunkt me, moeten we ze een belooning geven van f 25. v. d. Rijken. Ik heb er niets tegen. Mits het van het presentiegeld der leden wordt afgehouden, A. Kamp. Wordt er nog aan gedacht om de beschoeiing aan de Vrouwkensvaart- sche haven te verbeteren De toestand is treurig. Voorzitter. Ik heb van jaren terug de rekeningen nagezien, maar ik heb er geen enkele in kunnen vinden, die er op wijst, dat dat gemeentewerk is. Ik heb er ook van den Bom naar gevraagd, maar die weet het ook niet. Ik meen dus, dat de gemeente niet verplicht is, dat werk te doen. v. d. Rijken. Dan wil ik ook wel een beschoeiing achter mijr huis, liefst een van gewapend beton. Verschuren. Is er ook een schrijven ingekomen omtrent de duikerkwestie Voorzitter. De ingenieurs zullen hoogst waarschijnlijk toestemming geven, dien duiker te laten leggen onder toezicht der regeering. Verschuren. Te Capelle zijn in den duren tijd twee van die duikers gelegd. Ik meen, dat een duiker thans den prijs van f 200, waarover we toen spraken, wel niet te boven zal gaan. Voorzitter. Dat denk ik ook niet en daarom komt dat wel in orde. Smits. Zou er niet meer gewerkt kun nen worden om industrie in de gemeente te krijgen Zou er niets op te vinden zijn en zou dat niet beter zijn voor de ge meente In andere gemeenten gaat het beter dan hier. Daar wordt meer verdiend. Hier wordt de belasting hooger en de ver diensten worden minder. Ik ben tegen salarisvermindering, maar ik zou de ge meente meer rendabel willen zien. Voorzitter. Ik ben het volkomen met U eens, als U een weg kunt vinden, of een middel kunt aanwijzen, wil ik allen in het werk stellen, om er toe te komen. Niets meer aan de orde zynde, sluit de Voorzitter de vergadering. PLAATSELIJK NIEUWS. Drnnen. De verloting door de harmo nie »De Volharding* op touw gezet, zal Zaterdag 7 Febr. des avonds 6 uur wor den gehouden. Bij de gelegenheid zal een concert worden aangeboden, voor eenieder toegankelijk. 's Gravenmoer. Door het hulptele graafkantoor zijn in de vorige maand be handeld 56 telegrammen, waarvan 17 ver zonden en 39 ontvangen. Het aantal tele fonische gesprekken bedroeg 332. Op Rijkspostspaarbank werden 21 inlagen gedaan tot een bedrag van f 2080.25, terwijl 27 terugbetalingen plaats hadden ten bedrage van f 4216.03. Dinsdagavand hield de afdeeling van de Vereeniging »Het Groene Kruis« eene algerneene ledenvergadering, waarin onder meer werden vastgesteld de jaarverslagen van de secretaresse en den penningmeester, alsmede van den magazijnhouder. Raamsdonksveer. Door het Clas sicaal bestuur werd de uitspraak van het Stembureau waarbij de heer A. J. v. Suij- lekom tot lid van het Kiescollege werd gekozen verklaard, naar wij vernamen ver nietigd. De collecte voor het Studiefonds van de Ger. Bond bracht f 135.13| op. Gedurende de maand Januari werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f 22304.54 en terugbetaald f 18416,89. In totaal voeren gedurende de maand Januari 1501 vaartuigen met een totaal inhoud van 144963 ton. Aan den heer Ant. Pols. 50 jaren in dienst bij de familie S. Lankhuijzen werd de bronzen eeremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau verleend. Sleenwijk. In de maand Januari be droeg de inlage voor de Rijkspostspaar bank op het postkantoor alhier f 665.50. Terugbetaald werd f 401.10. Verder werd op het postkantoor 17 tele grammen behandeld en 124 gesprekken gevoerd. Well-Ammerzoden. Momenteel is er een dusdanig aantal aanvragen voor electri- ficatie verzameld dat ook Well en een ge deelte van Slyk-Well zal geëlectrificeerd Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 5