Jan/fiesrizen, li - isa— Firma G. Grootste Magazijn van de Langstraat en Omstreken. Pracht collectie BONTEN en BONTSTELLEN. Wollen üekens/(Groote maat) f 4995< mm Ie Ie s mol zwart in GOUD, ZILVER en NIELLE'. POOR'S RMJSTERD DE RECL winstgevend Bederf Uwe/maag niet F Koopt dan bij ons PH. VAN WIJK, t B 653 WAALWIJKSCH MANUFACTURENHANDEL Jumpers - Vesten - Handschoenen - Sjaals Combinations - Truien - Tricotpakjes - Mutsen - Tailles Directoirs-Pantalons. OON C. Hoogstraat, GORINCHEM. GROOTE STRAAT WAALWIJK. irma een prima uurwerk te bezitten? Ruime auto- garage's Wij brengen U een enorme sorteering Wollen Goederen. Door onze groote voorraden kunnen wij alle bovengenoemde artikelen nog leveren, tegen de prijzen van voor de verhooging der Wolprijzen. mm ml Af- J U WELIER Gorinchem Tel. 132. Het nieuwe artikel Groote collectie Prima qualitelt met garantie Ook de Electr. geleidingen hebben het moeten ontgelden en velen zitten zonder licht. 's Gravenmoer. De dood wenkt ieder uur. De waarheid daarvan werd ook hier weder bevestigd. J. V. sloeg van zijn stoel en nog voor men hulp kon bieden, was de man een lijk. Geertrnidenberg. Voor een termijn van zeven jaren zijn door het Kroon-Domein alhier verhuurd 13 perceelen bouwland, te zamen groot 13.79.20 H A. voor de som van f 3599 per jaar. Dat is nog maar eventjes f 260 per H.A. Zulke dingen wijzen nog niet op goedkoopere tijden. Hedel. Bij de Wed. G. Bosch is het achterhuis finaal ingestort. Bij den land bouwer D. Timmermans scheurde een groote tak van den boom, welke rakelings langs zijn huis viel. Bij alle huizen wer- den pannen van de daken geslagen. De huizen met riet bedekt werden ook niet gespaard. Kaatsheuvel. Naar de B. Crt. ver neemt worden thans ernstige pogingen aan gewend om de tramlyn TilburgWaal wijk's Hertogenbosch van de Mij. »Hol- landsche Buurtspoorwegen* door de kom van Kaatsheuvel om te leggen. Zooals bekend is blijft deze tramlijn thans c.a. 20 minuten van de plaats ver wijderd, daar deze den provincialen weg TilburgWaalwijk volgt. Het dichtst bijzijnde spoorwegstation is ongeveer drie kwartier van Kaatsheuvel gelegen. Het is dan ook zeer in het be lang van het algemeen en van deze belang rijke industrieplaats met ruim 7000 inwo ners in het bijzonder dat deze rechtstreeks wordt verbonden. Het moet in de bedoe ling liggen de tramlijn zoodanig om te leggen, dat het traject TilburgWaalwijk ongeveer dezelfden afstand behoort. De provinciale weg zal voor een groot gedeelte van de tramlijn ontlast kunnen worden, wat in het verband met het toenemende verkeer zeer is toe te juichen. De raad der gemeente Loon op Zand waartoe Kaatsheuvel behoudt, besloot dan ook reeds in beginsel bereid te zijn dit plan financieel te steunen. Ongetwijfeld zullen ook de Provincie en het Rijk, nu de streek voorgaat, aan het plan den noodigen steun niet onthouden. De verdere ontwikkeling van de Kaats- heuvelsche industrie kan hierdoor op de minst kostbare wijze worden bevorderd. Nederhemert. De Zangvereeniging »Zanglu8t« alhier, is voornemens op Woens dag 18 en Donderdag 49 Februari een uitvoering te geven. Dinsdagavond 10 Febr. had alhier eene lezing plaats in de Openbare school, door den heer H. Visser Oud-leeraar van de Rykslandbouwwinterschool te Utrecht. Onderwerp de nieuwere stikstofmeststoffen Norge Salpeter, een talrijke publiek woonde deze leerzame vergadering bij. Raamsdonksveer. Een motorberijder kwam zoodanig te vallen dat hij zelf ern stige wonden opliep, terwijl zijn motor heel wat averij bekwam. Door den storm werden vele pan nen van de daken gesmeten, enkele boomen ontworteld, een veranda ingedrukt, een groote spiegelruit van de heer G. v. A. verbryzeld, en in een woning stortte een binnenmuur in. Het vierjarig kindje van de heer R. viel in een sloot. Door spoedig toegescho ten hulp, werd de kleine van een gewissen dood gered. Door de Prov. Vereen. T.B.C. be strijding werd aan de Afd. Raamsdonk Gr. Kruis een subsidie van 50 gld. ver leend. Waspik. Van de werf der N. V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Rujjten- berg werd met goed gevolg te water ge laten de nieuwgebouwde stalen sleepkaan, Stella Maria*, groot 850 ton bestemd voor den heer A. J. Vermeulen te Vlijmen. De kiel zal worden gelegd voor een schip van dezelfde grootte voor rekening van den heer P. Bakkeren te 's Gravenmoer. Wondrichem. Zondag 15 Febr. a.s. nam. 6 uur hoopt voor de afd. van den Ned. Protestantenbond op te treden Ds. A. de Kat Arigelius, Ned. Herv. pred. te Gorcum. Deze, voor een ieder toegankelijke gods dienstoefening wordt gehouden in de le Openbaare School. In plaats van Vrijdag zal Maandag a.s. de installatie plaats hebben van den burgemeester, terwijl het uur van aan komst op 11 uur v.m. is gesteld. Ver volgens blijft het programma waarschijnlijk onveranderd. Nu door den Raad geen gelden voor deze gelegenheid beschikbaar 1 worden gesteld, besloot de commissie voor dekking van onkoslen, langs de huizen te collecteeren. Maandagavond hield de landbver. ^Samenwerking* in café van Gooi onder leiding van den Eere-Voorz. de heer F. C. Huijzer, hare jaarvergadering. De opkomst was, gezien het ongunstige weer, vry goed. De notulen en het jaarvrslag werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Volgens het jaarverslag was 1924 voorde landbouwers geen ongunstig jaar, vooral de zuivelpryzen hielden zich goed. De vereeniging telde 52 leden. De Eere-Voorz. mocht het gelukken de landbouwakte te behalen, wat wel een voorrecht voor de Vereeniging genoemd mag worden, zoo iemand in ons midden te hebben. Aangekocht voor de leden is voor een bedrag van rond f 9500 alzoo een ver meerdering van ruim f3000. De ingekomen stukken betreffende ha- gelverzekering, wijziging veeartsenijkundi- gen dienst, landbouwboekhouden, werden na korte bespreking voor kennisgeving aangenomen. Door de comm. tot het nazien der rekening bestaande uit de heeren A. van Vugt Jzn. en Ant. v. d. Nat, werd bij monde van laatstgenoemde, een zeer gunstig rapport uitgebracht met een batig saldo van ruim 41 gld. en de rekening daarop goedgekeurd. Van de landrol be droeg de winst f 7,56. Een bestuursvoorstel tot afschaffing musschenbestrijding wordt bij acclamatie aangenomen. Eveneens wordt besloten er bjj de N. Br. M. v. Landb. op aan te dringen voor 1925 een billyker contributie regeling in te voeren. Het salaris vcor 1924 van de secr.- penn. wordt vastgesteld op f 40, terwijl voor bestuursvergaderingen f10 per jaar zal worden uitgetrokken. Het te berekenen percentage bij den aankoop, wordt verhoogd tot p.Ct. Den heer Huijzer deelt nog mede, dat hij door den Minister van Binn. Zaken is aangesteld als correspondent van den Planten ziekten kundigen dienst. Voorkomende plantenziekten kunnen even tueel bij hem voor nader onderzoek wor den opgegeven. Een voorstel om plaatsen te huren op de Gorinchemsche veemarkt, vond geen bijval. Van de aandeelen landrol, werden de nummers 19, 32 en 34, resp. toebehoorende aan de heeren C. M. Schaap, B. C. v. Andel en S. H. Bax, uitgeloot. Bij de gratis verloting die eveneens voor de rondvraag plaats had, vielen prijzen ten deel aan K. Havelaar, P. A. van Tilburg, A. v. Vugt Jz. en Y. Spoor. In de rondvraag ontspon zich een vrij heftig debat over de leiding van den Sec retaris tijdens de strooleveringwaarbij de houding daarbij aangenomen, niet kan worden goedgekeurd. De Secr. was voor zich zelf overtuigd, eerlijk en recht gehandeld te hebben en stelde daarom ir: 't vooruitzicht te zullen bedanken als secretaris. Hierop werd de vergadering gesloten. i POTTOS Bezdek van oud/ bekend tel Café Restaurant I /Uitspanning. ySt. Jansstraat 10-12 's BOSCH. >sj Tel. Interc. 436 bi Station N.A.B.O. SLEEUWIJK-'s BOSCH AJÊfeil vi.i ■- - aj - ülv' if 4 ..-it' V,-:- ffe?."*-; V>v t* 1 :y 'M •- - Vraagt Uwen Leverancier Firn Nederiandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOR Jr., Gulemborg IN DIT NIEUWSBLAD IS en laat U onder het motto van goedkoope aanbieding geen minderwaardige producten verkoopen. Onder den naam van ^Beendermeel*/vordt een praeparaat aangeboden, dat niets anders is als/het ruwe mineraal Fhosphoriet en dat hoogstens de /spijsvertering van Uw vee in de war kan sturen. Laat U voor inwendig gebruik geen ZUIVER1NGZOUT geven, dat alleen geschikt is vo/r technische doeleinden. Koopt Uwe chemicaliën /bij dengene, die in staat is deze op zuiverheid te onderzoeken, zoodat gij niet over geleverd wordt aan het geknoei van allerlei zwendelaars. Laboratorium voor scheikundig en microscopisch onderzoek. Onze uurwerken zijn prima. Onze prijzen zijn laag. Onze garantie is degelijk. Onze sorteering is groot. Tevens zeer soliede inrichting voor reparaties aan de eenvoudigste tot de meest gecompliceerde uurwerken. Opgericht 1880 Tel. 162. i.i - i ii'; Wees Voorzi Wilt gij overtuigd zijn

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10