Tweede Blad io. 4475 vrijdag 13 Februari ffeerderij ELK MEU Meubelfabriek en K E. M. Firma tf. van Wijck naar „FornuMielen en „Forf-vrachtvaps A. DE GRAAFF, Meeuwen J. ELEKAN 'S-HERTOI AGENTSC1 KleediogstukkeD, Tafelkleedeu, Gordijnen, enz., G. J. BOUMAN, a. tankens andel. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ANT./REMIE JAC. V#N SPAANDONK, Rijwielen en Onderdeelen. Voor Uw succ WYBERT NIEUW PROCÉDÉ PLATEN. Geruischloos. S. SPIER O Alle modellen direct leverbaar. HËUSDEN. Keurige en vlugge aflevering aan lage prijzen. Er zijn twee manieren Vragen op rechtskundig gebied PRIJS f2.- 's-B OSOH WAALWIJK. - Telef. 131. Telef. No. 1. Official Ford Service Station Bestel spoedig Uw voor uitstoomen en verven van alle en koopt uw rijwiel en onderdeelen bij Rijwielen vanaf f45— met garantie. Reperatiëiy spoedig en billijk. BEHOORENDE BIJ HET om uit te maken of gij zwakke nieren hebt. Ten eerste door rugpijn en/andere uiterlijke kenteekenen, en ten tw/ede door urine-onderzoek. Als rugpijn, voortdurend te/ugkeerende hoofdpyn, of zenuwachtigheid, vermoeidheid en duizeligheid u doen vermoeden, dat gij een nierkwaal hebt, let dan/op uw urine. Sla acht op verschijnselen als de volgende te veelvuldige of te weinig aandrang tot urineeren, te groote of ie kleine hoeveel heden, te donkere of iichte kleur, bran derig en pijnlijk gevoef bij de loozing, on aangename reuk, zanderig, gruisachtig of bewolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorzaken te wyten zijn, maar als de ver schijnselen blijven optreden, zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaar- loozing kan noodlottig worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verbe teren en regelep de urine, helpen en ver sterken zwakke nieren en verdrijven zoo doende rugpyn, duizeligheid, rheumatische pynen, zenuwachtigheid en andere gevolgen van nierkwalen. Zij hebben duizende nier lijders voor £oed genezen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken k f y.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) Vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Langatraat te Waalwijk, gehouden op 5 Februari 1925. Tot voorzitter voor de afdeeling groot bedrijf werd herkozen de heer A. I. J. Smits te Dongen en voor de afdeeling kleinbedrijf de heer J. B. de Lange te Kaatsheuvel, terwijl als algemeenen voorzitter werd her kozen de heer B. J. H. C. Timmermans te Waalwyk. Vervolgens had de benoeming plaats van de Commissiën voor het Handelsregister, voor Verkeersbelangen en voor het Jaar verslag. De Algemeene Voorzitter hield daarna eene rede omtrent den toestand van handel en industrie gedurende 1924 in het dis trict der Kamer en de werkzaamheden der Kamer en het Handelsregister in dat jaar. Naar aanleiding van deze rede ontspon zich eene levendige gedachtenwisseling om trent den toestand van de industrie en het zakenleven in het algemeen in het gebied der Kamer. De Kamer deelde de opvat ting van den Voorzitter omtrent eene ver betering in den economischen toestand. Sedert de stabilisatie der Duitsche valuta heeft de crisis plaats gemaakt voor een beteren toestand. Men achtte dezen echter nog verre van gezond. Het groote aantal faillissementen in het land en de nog steeds zeer slecht gaande betalingen drukken menig bedrijf. De export wordt bemoeilijkt door onze hooge productiekosten en bescher-. mende maatregelen in het buitenland. De opmerking werd gemaakt, dat den laatsten tijd in politieke vergaderingen program-eischen worden gesteld, die vaak indruischen tegen de belangen van handel en industrie en iu den regel voortspruiten uit onbekendheid met de behoeften der praktijk. Deze politieke strevingen zullen niet nalaten invloed uit te oefenen op de inzichten der afgevaardigden naar onze volksvertegenwoordiging en waar toch re eda vaak wettelijke voorschriften worden uitgevaardigd, waarvan het tot stand komen wordt beheerscht door politieke overwegin gen, werd het wenschelyk geacht hierop de aandacht te vestigen. De Kamer wenscht zich niet te begeven op het terrein der poli tiek, doch zy achtte de Kamers van Koophan del, als vertegenwoordigsters van handel en industrie, geroepen te waken voor beide takken van volksbestaan. De Kamer was dan ook algemeen van gevoelen le. dat een zoo soepel mogelijke toe passing van de Arbeidswet, in verband met den nog steeds onzekeren toestand, abso luut noodzakelyk is 2e. dat behoort te worden gestreefd naar vermindering van den zwaren last der Rijks- en Gemeentebelastingen, omdat vooral deze druk eene ernstige belemmering is voor de verdere ontplooiïng van het bedrijfs- en zakenleven, voor de noodzakelijke ver ruiming van afzetgebied der producten en daarmede in verband slaande vermeerde ring van werkgelegenheid. Bij de ingekomen stukken sprak de Ka mer zich uit tegen toepassing der Arboids- wet op de arbeiders in de transportbedrijven. Besloten werd aan te dringen op af schaffing der pasvisa voor Duitschland. De Kamer vereenigde zich met de con clusie van het adres der Maastrichtsche Kamer, waarby wordt opgekomen tegen de tarieven-politiek van de Nederlandsche Spoorwegen met betrekking tot steenkolen- vervoer, waardoor het kolenvervoer te water wordt tegengewerkt. Met belangstelling werd kennis genomen van het schrijven der Delftsche Kamer, waarbij deze hare inzichten omtrent beper king aan den Arbeidstijd in de tegenwoor dige omstandigheden uiteenzet. De Kamer vereenigde zich geheel met deze inzichten en werd besloten daarmede instemming te betuigen. Besloten werd aé.n te dringen op hand having van de bespande particuliere eri fabrieksziekenkassen oij de uitvoering der wettelijke ziektenverzekering. De Voorzitter deed mededeeling van het resultaat, verkregen met de actie tot ver betering van den weg Tilburg-Waalwijk. Een proef zal worden gemaakt met eene bedekking der bestaande keibestrating met eene laag asphalt-beton over eene lengte van ongeveer 600 Meter. Ten aanzien van de actie tegen de ta rievenpolitiek van de P.N.E.M. deelde hij mede, dat zich uit de Brabantsche Kamers eene commissie heeft gevormd, die thans in overleg getreden is met een deskundige en verdere stappen worden voorbereid. Bij de rondvraag werd nog gewezen op de wenschelykheid het traject der z.g. markttreinen op Woensdag op de lijn 's Hertogenbosch-Zwaluwe verder uit te breiden. Besloten werd daartoe pogingen aan te wenden. Ook werd de aandacht gevestigd op de praktijken, die den laatsten tijd overhand toenemen, dat zakenlieden, waarvoor een faillissement dreigt, hunne roerende goede ren op naam doen stellen van bloedver wanten en deze goederen onttrekken aan den boedel. Besloten werd aan te dringen op verlenging van den termijn, na verloop van welke dergelijke transacties van kracht worden. De vergadering werd daarna gesloten. Burgerlijke Stand. 's-GRAVEMOER. Geboren: Cornelis z. v. D. van Loon en T. Faro Dirkje Maria Johanna d. v. J. van Dalen en H. van Dongen. Ondertrouwd: W. Rutters 38j. en L. A. van Dalen 33 j. Getrouwd: J. P. Levijn 27 j. en M. C. van Gooi 27 j. Overleden: G. C. van Dalen, wed. v. A. J. van Loon 83 j. TABLETTEN ALMKERK, over Jan. Geboren: Simon z. v, M. T. v. An- rooy en H. v. Helden Anna Elisabeth d. v. J. E. v. d. Stelt en C. S. Branderhorst Cornelis z. v. P. v. Oudheusden en P. Lankhaar Marcelis z. v. L. A, d. Pender en S. de Rooy Jacoba Johanna d. v. W. v. d. Water en J, Wijnands August Die- drich Marinus s. v. G. J. Daggeldus en A. J. G. Pophanken Johanna d. v. P. v. Wijk en W. Pruijsen Bastiaantje Helena Gerdina d. v. A. J. Molegraaf en T. A. Kooiman Cornelis z. v. G. Monfrooy en G. A. Koekkoek. Overleden: K. Monfrooij 72 j. P. Nieuwenhuizen 3 m. J. G. v. d. Stelt 4 j.M. de Pender 2 w. BRAKEK, over Jan. Geboren: Adrianus Bertus z. v. D. van Heusden en M. Versteeg Johan Hen- drikus z. v. W. van Tongerlo en M. Kooy- man Cornelia d. v. W. de Kloe en A. van Hees Jeanne d. v. K. de Kloe en E. van Willigen Maryntje d. v. D. A. Duizer en H. Ermstrang. Getrouwd: A. van Dalen 28 j. en A. van Dalen 22 j. POEDEROIJEN, over Jan. Geboren: Neeltje d. v. W. A. Bok en M. C. van Arendonk. Overleden: H. G. Maas 61 j. echtg. v. M. van Ooijen. DUSSEN, over Jan. Geboren: Wynandus Cornelis z. v. C. Glas en L. v. Steijn Antonius Cornelis z. v. A. J. v. d. Pluijm en E. v. Dortmont Joannes Antonius z. v. G. v. d. Pluijm en M. Leeggangers Neeltjes Hendrika d. v. H. v. Drunen en A, IppelAntonie Dirk Jo hannes z. v. J. H. v. Houwelingen en A. P. van Assem. Levenloos Kind v. A. C. van Dyk en G. Schouten. Gehuwd: A. H. J. van der Pluijm 30 j. en W. H. Rijkers 22 j. Overleden: L. Schelle 17 j.G. W. van der Pluym 37 j., echtg. v. C. KwitG. Schouten 43 j., echtg. v. A. G. van Dijk. EETHEN, over Jan. Geboren: Saartje Grada d. v. W. J. C. de Bie en T. v. d. Nieuwegiessen Maurits Catharinus Willem z. v. A. J. Mandemakers en H. KamermanJacoba Hendrika d. v. W. Lankhaar en C. J. Bare! Adalia Maria d. v. A. Vos en E. v. Ryswijk. Overleden: M. A. Schelle 1 j. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Dirk z. v. J. van Vuuren en M. Pelliekaan Cornelia Hermina d. v. N. W. Hardenbol en F. de Haas Daniël z. v. C. D. Kramer en C. Potters. Oudertrouwd W. C. van Beek 43 j. en M. Pruijsen 41 j. SPRANG-CAPELLE. Geboren: Adriaan Johannes z. v. K. Timmermans en M. Breugen Sijke Alida d. v. F. D. Molegraaf en J. J. d. Rooij Martijna d. v. P. Wagemakers en J. d. Rooij Geertruida d. v. W. v. Drongelen en A. M. Helden Johanna en Wilhelmina dochters v. W. Timmermans en J. v. Kam pen Margartetha Johanna d. v. A. M. Mandemakers en D. P. Nieuwenhuizen Dirkje d. v. Dongen en G. d. Haan Ger dina Johanna d. v. G. P. d. Rooij en G. J. d. Rooij Cornelis Pieter z. v. J. W. Nieuwenhuizen en C. Verbeek. Gehuwd: P. J. v. Drongelen 28 j. en J. Gouda 27 j. Overleden: P. Paans 51 j., echtg. v. G. d. Bruijn W. de Bie 65 j., wedn. v. P. Haverhals WASPIK, over Jan. Geboren: Leo en Antoon z. en Maria d. v. H. C. v. d. Gouw en A. M. G. Matheij Gabriel Peter z. v. C. van den Berg en H. A. van Strien Wihelmina Pitronella d. v. C. van Beek en P. van Iersel Adriana Hendrika d. v. C. Berg mans en J. C. Kuijten Wilhelmina Maria Ignatia d. v. G. L. Akkermans en E. W. H. de WitWouter Lambertus z, v, A. J. Pols en C. M. de Leeuw. Ondertrouwd: N. J. de Bont 65 j. en J. A. Pijnenborgh 41 j. Gehuwd: G. W. Zijlmans 30 j. en J. A. M. Visers 23 j. Overleden: H. de Bie 28 j., wedn. v. W. Donkersloot. Levenloos aangegeven kind 1. WOUDRICHEM Overleden: M. Groeneveld 87 j., wednr. v. T. A. Borg. Ik was by een publieke aanbesteding van twee werken voor de gemeente, waar voor met gesloten brieven ter secretarie moest worden ingeschreven, vóór Vrijdag 30 Jan., laagste inschryver, volgens ver klaring van den Secretaris, die de inschry- vingsbiljetten mede geopend heeft. Nu is er op den avond van 30 Jan. half vyf een biljet ingekomen bij den Wethouder en die heeft het werk aan dezen inschrijver gegund. Dit biljet mocht echter niet meer aangenomen wordeD, aangezien het niet voor 30 Jan. was ingediend. Nu is myn vraag, mag die Wethouder het werk aan dien inschrijver gunnen, die te laat kwam met zyn biljet en waar moet ik mij vervoegen om tot een goede oplossing te komen M. R. Dat U het werk als laagsten inschryver niet is gegund, daaraan kunt U niets ver anderen. Immers is de Raad of Burge meester en Wethouders (wie van die twee het recht van gunning bij een aanbesteding Iedere plaat verstrekt U genot. Hoofdvertegenwoordiger MUZIEKHANDEL Kerkstr. 19,J heeft, hangt van omstandigheden af) evenals een particulier vrij in het al dan niet gunnen, 't zij aan den laagsten, 't zij aan een der andere inschrijvers. Een Wethouder alleen kan nooit een besluit tot gunning nemen, zoodat het gunnen door één Wethouder niet rechts geldig is. U kunt hier echter niet veel aan doen, want als U zoudt gaan ageeren, zonder Burgemeester en Wethouders alsnog een besluit tot gunning nemen om den Wethouder, die buiten zyn boekje ging, te sparen. I. Ik heb een huis gekocht, hetwelk door my met nog een gezin onverdeeld wordt bewoont en hetwelk door achter stallige schuld van dat gezin verkocht is. Hoe te handelen als het door dat gezin niet op tyd ontruimd wordt, tot wien mij dan te wenden en hoeveel kosten zijn daaraan verbonden U kunt den achterstalligen huurder laten dagvaarden voor het Kantongerecht. In de dagvaarding verzoekt U dan om een vonnis tot ontruiming der woning, welk vonnis U in geval van achterstallige huur stellig krygt. Zoodra dan tegen dit vonnis niet meer kan worden opgekomen, kan de woning worden ontruimd door den deur waarder. 't Best is dat U zich voor een en ander tot den deurwaarder wendt. De kosten van ontruiming zijn nog al hoog en beloopen gauw 40 A 100 gulden naar gelang van omstandigheden b.v. aan tal exploiten, afstanden, enz. II. Ik heb eenige roerende goederen met het merk K E. M. I. afkomsti is gegarandeerd. Word/Gemaakt volgens elke teekening en elk n^ódel. Aan billijken prijs en in korten 1 nbevelend: Meubelfabriek en Stoffeerderij K.E.M.I. stijgt met den dag. Nu de prijzen zoo laag ge steld zijn, is er ook geen enkele/reden om langer te wachten. Wanneer het aanschaffen van een Ford-wagen voor U nog te bezwaarlijk is, vraagt dan onze gemakkelijke betalings voorwaarden. Vraagt gratis demonstratie. j Rechtskundig Adviseur, Havenstraat 5 Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK en KANTONGERECHT- ERFENIS- en HUURaange, legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN /enz. enz. tfiliyke Conditiën. HEDEN ONTVANGEN de nieuwste VOORJAARSCOSTUUM enz. Prijzen billijk. Vlugge bediening. Aanbevelend. Dames-en Heerenkleermakerij BREESTRAAT 74 bij Hooge Maasdijk C. 23^ AALBURG. Aanbevelend: Stoom Ververij en Chem. Wasscherij Piusplein 83 TILBURG. In Rijwielen en Motoren. Alleenvertegenwoordiger der/BATO en UNION rij wielen voor Andeldeze merken zijn uit voorraad leverbaar. Buitenbanden met garantie/vanaf f 2.Verder levering van alle merken Minzaam aanbevelend Kicttw$blad ls een welluidende stem van groot be lang. Gebruikt daar om vóór het zingen en spreken de ver- frisschende Groote doozen 65 Gt iiininuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii/niiiiiiiiiiiiiiniiiiiii DE VRAAG OPGELET! Doet Uw voordeel!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 5