Bedrog met gloeilampen De gemeente politie te Almelo heeft aangehouden een Amsterdammer en een Utrechtenaar, die verschillenden winkeliers 'vertelden, dat zij door den lagen franken- koers in staat waren geweest in België tegen geringen prijs Philips-gloeilampen te koopen, en deze nu voor een klein prysje van de hand wilden doen. Bij onderzoek bleek, dat het geen echte Philips gloei lampen waren, doch minderwaardig goed. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt en de voorraad gloeilampen werd in beslag genomen. De politie heeft den indruk gekregen, dat ook elders in ons land deze kooplieden hun minderwaardige artikelen trachtten te verkoopen. PLAATsiuJK NTCUWS Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Febr. 1925 ingelegd f21514.12, terugbetaald f 11485.70. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9652. Naar wij uit goede bron vernemen, zullen de wetsontwerpen tot opheffing van 33 Kantongerechten, door de Staten-Gene- raal niet verder in behandeling worden genomen. Zaterdag 14 Maart, des avonds 6.30 uur, hoopt de Chr. Jonge!.vereen. «Eben Haezer® in de Bewaarschool alhier haar jaarvergadering te vieren. Voor deze gelegenheid hebben de leden zich bijzonder ingespannen, om den avond goed te doen slagen en een feestelijk karakter te geven. Behalve de gewone opstellen en bijbelver klaringen, die gewoonlijk aan de orde zijn, zullen vele samenspraken en voordrachten gehouden worden. De belangstellenden, die gratis toegang hebben, zuilen zeker voldaan huiswaarts keeren, want het be loofd een genoeglijk samenzijn te worden. Door het bestuur van de Fanfare der H. Familie is besloten eene verloting te doen plaats hebben ten bate der ver- eenigingskas. Deze verloting is bij besluit van 25 Jan. j.l. door B. en W. van Heusden goedgekeurd. Deze verloting zal bestaan uit een 500-tal loten a f 0.50 per lot. Als hoofdprijs is beschikbaar gesteld een Gazelle-rijwiel en meerdere prachtige prijzen. Vanaf heden zijn de loten verkrijgbaar bij den Secretaris der Fanfare, de heer Joh. van Laarhoven, alhier. In Juli zal feestelijk worden her dacht, het 75-jarig bestaan der Congre gatie van O. L. Vrouw alhier. Door d© vergadering der gem. Zangvereen. «Crescendo® zijn tot bestuurs leden gekozen de heereri J Reas, Voor zitter J. Deurloo, Secretaris A. Hoogen- toren, le PenningmeesterP. Schmiehausen, 2e Panningmeester. Aalburg. Door dan heer Peter Bouman alhier zijn ingevoerdde extra zwaar gebouwde Belgische Vos-bles, stamboek en Premiehengst «Brillant® N. S. Tr. En om zijn lust tot zakkenrollen te onderdrukken, duwde hij de menschen op zij en kwam zoo vooraan te staan. Hij stiet een vreugdekreet uit. Mulot I riep hij zacht, den kunsten maker herkennende. Kom, dames en heeren, riep de kun stenmaker uit, de voorstelling zal voort gezet worden met een toer dien alleen ik in staat ben uit te voeren op een plein in Parijs. Maar het gezelschap dat me omringt begrijpt dat het me moet aanmoedigen. Kom, heeren en da mes, de hand in den zak. LIII. Mulot. Mulot I Hij was het wel 1 Wat een pleizier voor den Slak om dien makker terug te vinden op het oogenblik, dat hij het 't minst verwachtte. De Slak trok de klep van zijn pet in de oogen om niet al te spoedig herkend te worden. Mulot was een herculer van buiten- landsche afkomst; hij had deel uitge maakt van de schitterendste troepen van worstelaarsmaar het was een on gedisciplineerde, een oproerling. Hij had nooit een patroon kunnen verdra gen. Zijn kracht en macht zat in de vastheid en sterkte van zijn biceps ;geen zijner impresario's had hem daarin ooit overtroffen. Het was een wonderlijke kerelhij 357 B, en den Donkerbruine Oldenburger Stamboek en Premiehengst «Grenadier® N. S. Tg. 260. Beneden-Langstraat. De prijs van vette varkens kan zich niet handhaven, zoodat het mesten thans niet meer loonend wordt geacht. Men besteedt nog 36 a 37 cent per halve K.G., schoon gewogen. Jonge biggen staan op goede prys en worden verhandeld aan f 14.k f 16. per stuk. Capelle. Vorige week Donderdagavond werd in het gym. lokaal der O. L. School in de Kon. alhier met een tweetal radio toestellen een demonstratie gegeven, welke door een 40-tal belangstellenden werd bij gewoond. Deze demonstratie ging uit van de Orgel en Pianohandel, Joh. de Heer te Rotterdam. Gedurende de maand Januari wer den alhier ter keuring aangegeven, 11 runderen, 74 varkens en 10 geiten. Het aantal ingeschrevenen voor de militie de lichting 1926 bedraagt in deze gemeente 36. Drongelen. Door den bouwkundige F. W. Vercruijsse te Genderen is aanbesteed voor rekening van den heer M. de Graafï, het bouwen van een woonhuis alhier. Hoogste inschryver J. Vos te Meeuwen voor f 2804.90 en laagste inschrijver J. Haspels te Babiloniënbroek voor f 2630.01, De gunning is aangehouden. Dossen. Vrijdag a.s. Jaarvergadering van de Chr. Jongelingsvereeniging «Eben Haëzer® in het lokaal Uw Koninkrijk komen, aanvang 7 uur n.m. 's Gravemoer, De A. R. Kiesvei- eeniging alhier heeft in eene algemeene ledenvergadering, behalve hare gewone werkzaamheden, ook de stemming gehou den voor de candidatenlijsten der a.s. var- kiezingen, waarby eenparig werd gevolgd het advies van den Centralen Kieskring te Tilburg, wat aangaat 'de hoofdlijst, terwijl de bylijst met eene wjjziging werd over genomen. Met algemeene stemmen werd voorts de volgende motie aangenomenDe A. R. Kiesvereeniging «Vreest God, eert den Koning<t te 's Gravemoer, kennis genomen hebbende van het wetsontwerp tot het verleenen eener subsidie van één millioen voor de in 1928 te houden Olympische spelen, gelet op den toestand der schatkist, zoomede de ontheiliging van den dag des Heeren, protesteert op grond van gods dienstige, zedelijke en nationale bezwaren krachtig tegen dit ontwerp en besluit dit ter kennis te brengen van het Centraal Comité, de A. R. Kamerclub en de Chris telijke pers. Eene bespreking over vaccinedwang en de benoeming van afgevaardigden voor de Deputatenvergadeiing moesten om des tijds wil worden aangehouden. De in deze gemeente gehouden collecte voor een Röutgen-apparaat ten behoeve van het Diaconessenhuis te Breda heeft opgebracht f 204.55, waaronder is begrepen een bedrag van f31.uit het naburige Dongen. De gelden zyn door mevrouw Millenaar-Loeff overgebracht. Raamsdonksveer. De heer Kluijt, Hoofd der Chr. School te Willemstadschen Dyk nam de bonoeming tot Hoofd der te R'veer te stichten U.L.O. niet aan. was lang 1.99 meter, en een zijner ge heime teleurstellingen was, dat hij nooit twee meter had kunnen bereiken. Hij beschuldigde de natuur hem stief moederlijk te hebben behandeldzoo waar is het, dat niemand ooit gelukkig is met zijn lot. Mulot was 34 jaar, stevig gebouwd, maar nog niet zwaarlijvig. Het hoofd was geenszins afstootend, zooals gewoon lijk bij vreemde kermisreizigers het ge val is. Het gelaat bezat niet het dier lijke, dat dezen gewoonlijk kenmerkt. Mulot rechtvaardigde geenszins de uitdrukking, die algemeen geldt van de herculessen :groot, sterk, gemeen. Groot en sterk was hij maar gemeen zag hij er nog niet uit. Echter had hij een karaktertrek ge meen met alle groote menschen hij had een afkeer van werken en was de lui heid in persoon. Deze reus, die, als hij gewild had, het werk van drie mannen had kunnen doen, had nooit een geregeld handwerk willen leeren. Eenmaal per week, dank zij de ver draagzaamheid van een goede directie, dwaalde hij over de buitenste boulevards dat was hem voldoende. Hij woonde in een hotel, waar de eigenaar hem onbe paald crediet toestond. Niet, dat de hercules den eigenaar van het hotel schrik aanjoegMulot betaalde zijn logies en zijn voedsel op min of meer geregelde termijnen, waar door alleen bewezen werd dat het groote publiek niet al de kleine talenten van den reus op prijs stelde. De Hoofdcommissie voor de Rönt- geninstailatie Diakonessenhuis te Breda ontving uit de gemeente Raamsdonk in het geheel f 444,35. Tot Bestuursleden van de Chr. Werkl.bond werden gekozen de heeren C. Sneep, Voorzitter F. J. Schott, Bibli othecaris M. J. de Rooy, 2e Secretaris D. J. de Rooij, Algemeen Adjunct. By den heer H. Dank werden door een hond of een bunzing 14 kippen gedood. Veen. Zaterdagavond gaf het Fanfare corps «Wilhelmina® alhier in de zaal van den heer J. hare Winteruitvoering. Uit het programma, bestaande uit een 7 tal nummers, mochten wij constateeren, dat ze allen flink en correct werden uit gevoerd. De nieuwe Directeur, de heer R. v. d. Akker uit 's Bosch, voor 't eerst met dit corps opgetreden, heeft bewezen, een kundig vakman te zyn en met zijn corps veel weet te presteeren. Het applaus, dat den spelers na elk stuk ten deel viel, was dan ook wel ver diend. Als afwyking was ditmaal het comische gedeelte in handen van de leden zelf en een paar leden der zangvereen. T.O.G.I.D.O. Nu, vcor dit gedeelte was ook flink zorg gedragen. Wij zouden gelooven, dat dit het werk van dilettanten was, zoo vrij en ongedwongen stonden ze daar op de planken. Geen wonder dan ook, dat de heele zaal somtijds daverde van 't lachen, vooral in 't stukje «Het vertrek van den Recruut® waren de spelers eenig. Allen toonden er slag van te hebben, het publiek aangenaam bezig te houden. Een woord van dank daarom aan den heer v. d. Akker en zijne leden, voor den aangenamen avond welken wij aan hen te danken hebben, is hier zeker op zijn plaats. Wijk. Donderdagochtend j.l. geraakte de schipper A. v. Helden door de gladheid van de plank te water, waardoor hij met zyn hoofd op een uithangend anker kwam te vallen en zich daardoor ernstig ver wondde. Door den val eenigszins versuft verdween hij spoedig naar de diepte. Zijn broer N. v. Helden kon hem slechts met moeite redden. Nadat de drenkeling op het droge was gebracht moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. Waalwijk. Op de verplichte voor- jaarskeuring van dekhengsten alhier zyn goedgekeurd Cordaat van Ant. v. Honsewyk te Dussen Cicero van Gebr. Oerlernans v. d. Schans te Drongelen (voor 3 jaar) Ienus van A. Kooy Jr. te Kedichem Jisp en Custos van Gebr. Oerlernans v. d. Schans, Drongelen. Twee hengsten werden afgekeurd en 2 waren afwezig. De gemeenteraad van Kaatsheuvel voteerde een bedrag van f 2000 voor het garantiefonds der Internationale Tentoon stelling Schoen- en Lederindustrie Waal wijk 1925. Waspik. Zaterdag vierde mej. A. v. Doorn, onderwijzeres a.d. R. K. Meisjes school alhier, onder zeer vele blyken van belangstelling haar 12|-jarig jubilé. De kinderen, voor deze gelegenheid in de school aanwezig, werden onthaald op chocolade. Steeds meer begint men zich hier op de groententeelt toe te leggen. Flinke Prachtig in zijn standen, hetzij hij daar stond met gekruiste armen, of dat hij ijzeren banden deed breken door de kracht zijner spieren, altijd zag hij er uit als een reus, die zijn medemenschen met zekere minachting aayziet, zooals bijv. Gulliver koesterde voor Lilliput. De tricot van den reus was van twij felachtige witheid, de garneering van fluweel bezaaid met gouden en zilve ren sterren, had veel van haar glans verloren. Het overige costuum was daarmee in overeenstemming. Het was ook eindelijk te zien, dat Mulot, al bootste hij ook een zwempar tij na toch niet vaak een bad nam. Op een tapijt, op verschillende plaat sen beschadigd, bevonden zich gewich ten, halters, enz., die bewezen, waarmee de hercules zich bezig hield. Maar de gewichten hadden reeds dienst gedaanMulot had een groot aantal kilogrammen met zijn uitgestrek- ten arm of met de tanden opgetild, en hij ging nu aan het jongleeren met de halters. Hij deed dat tot verbazing van allen. Daarmee was echter nog niet het einde van zijn heldendaden gekomen. Mulot ging die besluiten met zijn oefe ning op den keisteen. Hij lag daar reeds, de vierkante kei steen, hij zag er zeer onoogelijk uit en toch was hij onmisbaar om het slot der voorstelling van Mulot te vormen. Met een schelle stem. die zeer in contrast was met zijn robust lichaam, riep de reus uit akkers worden er voor in beslag genomen. Hier en daar zijn reeds de eerste greenten in den kouden grond gezaaid. De spinazie komt reeds uit, zoodat men bij gunstig weer vroeg versche groenten mag ver wachten. De voorjaarsmarkt voor hoornvee en varkens zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 12 Maart. Als naar ge woonte zyn cok dit jaar de staanplaatsen weer vry. Zaltbommel. Bij de gehouden aan besteding van eenige herstellings- en ver- nieuwingswerken aan 't Manhuis waren de inschrijvers Fa. van Drenth en Westrenen, Zalt-Bommel, f 3370 W. Verkuil, Bruchero, f 3300 S. van Rossum en G. Kraker, Zait-Bommel, f 3050 Gebrs. Metz, Zalt-Bomrnel, f 2820 Het werk werd aan de laagste inschrij vers gegund. Aan de christelijke school alhier is tot onderwijzeres in de nuttige handwer ken benoemd Mej. M. N. G. Dingemans te Kerkwijk. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie 't Is naar aanleiding van het ingezonden stuk voorkomende in Uw blad van Woens dag 17 dezer, dat ik U beleefd verzoek onderstaande regelen in Uw blad op te nemen. Bij voorbaat myn dank. Op gevaar af dat het door R. wellicht «misplaatste genoemd zal worden, wil ik direct beginnen met te zeggen, dat, zoodra ik zijn (haar) stukje las terstond mijn ge dachten uitgingen naar den grooten dichter Staring waar deze schreef «Met oogen die als kolen branden Sluipt Gudel rond en spuwt venijn Niets faalt haar om een slang te zijn Dan gladder vel en nieuwe tanden®. Immers, waar Gij begint, R., met de edele conclusie: «dat het my blijk baar niet aanstond, dat de Burgeon, de hulp van God inriep®, daarin ligt voor mij het duidelijke bewijs, dat het venijn (zie Staring) U naar de pen deed grijpen. En wil ik de hoop uitspreken, dat Ge eenmaal in werkelijkheid aan dien God zult gelooven, waarover ik bij de bewuste installatie sprak, als zijnde de eenige Waar achtige, en waarvan thans (gezien Uw schrijven) nog absoluut geen sprake is. Doch dit wil ik zonder aandrang (even als ik dit deed by den heer v. d. Lely) ook gaarne aan U zelf overlaten, en zal nog even tot Uw betoog terugkeeren en we! daar, waar Gij (misschien is het U mislukt) waarheid hebt gezegd, n.m 1. dit «Hij heeft nog meer gezegd«, waaraan ik zou kunnen toevoegen «Ja, R„ en zelfs véél meer dan de pers U meêdeelde®. Maar voor dit laatste mag R. gerust dankbaar zijn, want het gaat toch immers veel gemakkelijker venijn te zuigen met raadpleging van het verslag, dan dat dit zou gaan hij kennisneming van het woordelijke betoog. Wèl hadt bij «zelfbijwoning® R. en (z'n) (haar) wij wellicht niet behoeven te vragen, zooals hy (zy) thans doet, n.m.l. Wat bedoelt v. d.' Wiel toch eigenlijk En dan had R. misschien niet kunnen Ziet u dien keisteen? Welnu, ik zal dien stuk slaan met een enkelen slag, ten minste als niemand uit het ge ëerde gezelschap zijn hoofd in de plaats wil leggen. Loop rond, zeide de Slak, om zijn bu ren te doen lachen. Mulot wierp een blik naar den kant, van waar de stem kwam van dengene, die hem in de rede viel, maar hij her kende hem niet in de menigte. Met een ronddraaiende beweging zij ner armen deed de reus de jongens terugdeinzen, die elk oogenblik dreigden de symmetrie van den kring te versto ren. De kwajongens, met wanordelijke ha ren, den neus in den wind, gehoorzaam den eerbiedig, wat niet verhinderde, dat zij een minuut later de verloren posi ties weer innamen. Welnu, dames en heeren, vervolgde Mulot, om een oefening te zien, zooals u nog niet hebt gezien, en zooals alleen een artist als ik kan doen, doe ik al leen een beroep op uw goeden wil. Ik vraag u niet de groote sommen af, die men van u eischt, voordat u een schouw burg of circus moogt binnentreden, om u daar dingen te laten zien, die iedereen na eenige oefeningen al heel gauw doen kan Met mij is dat wat anders, hier is geen bedrog, geen mooidoenerij Ieder kan zien, wat ik doe en hoe ik het doe Met een enkelen vuistslag doe ik dezen steen in tweeën splijten alleen om u te toonen, dat niets on mogelijk is voor een mensch spreken van: Ter onzaliger uur zijn hart luchtenen van vreemde Godsbeschou- wingt tenzij (en waar ikj nog wel eenigszins bang voor ben) dat hij (zij) ook dien god dient, dien ik verre veracht en (vermetel, hé, R.) waar helaas heden ten dage zooveel voor gedaan wordt. Ja, R., 't is jammer voor velen, dat we een «Boek® hebben, waarin ons geleerd wordt, »tvaaraan den boom kenbaar ist vindt U niet Want wanneer wy daaruit gaan citeeren, dan komt het voor velen niet in hun kraam te pas en dus misplaatste.niet waar, brave R. Of, met de woorden van R. zelf; *dan heeft er niemand behoefte aan de citaten uit dat boekt en dan kan er toch niemand iets van begrijpen, hé R. O, machtige gebieder(sterGij, die zich waandt over zoodanige macht en recht te beschikken, zelf maar raak te mogen «zwammen® als Ge thans doet, en daar naast mij het recht tot spreken te kunnen ontnemen, ik vraag met verlangen wie zijt Ge, ware Held(in), die onder dit alles tóch als sluipmoordenaar komt opdagen En de vele menschen nu, die my dank brachten voor het gesprokene, brave R en dus blijkbaar wèl iets van het gehaspel, hoe onsamenhangend en onlogisch ook, hebben begrepen, tot welk soort menschen zoudt Ge die willen rangschikken Of missen deze menschen hiervoor bij U o k het recht, evenals Ge mij dat laat missen in Uw betoog om te spreken, zoo ais ik ter bewuste plaatse deed Veroorloof my echter s. v. p. te zeggen, dat ik mij door niemand, dus ook door U niet, aan banden zal laten leggen, bij het kiezen van mijn woorden, doch steeds mij tot datgene zal bepalen, wat ik meen te moeten zeggen, het gaarne aan U overlatende of Ge mijn betoog lang, smal, scheef, breed, enz. vindt of niet, terwyl ik U gaarne ontlast van Uwe droef heid over mijn ^machteloos schoppen in de lucht, als ook die, ontstaan bij de voor U zoo jammerlijke «sissers®. Ter geruststelling zij U nog meêgedeeld, dat hoe klein ik dan ook moge zyn, God dank nog ruimschoots sterk genoeg ben om dit alles zelf te kunnen dragen. En waar U mij in overweging geeft, een openbare vergadering te beleggen, daar wil ik U, mijn waarde R., nog opmerken dat ik reeds eerder tientallen vergaderingen met debat belag «zonder Uw geacht ad vies en ook hier gevoel ik mij sterk genoeg, het nog zonder U te kunnen, en kan U dus (zooals het hier vaak in den volksmond heet) missen als kiespijn®. Maar wat ik als mijn vurige wensch nog te kennen zou willen geven, alvorens ik met een hand druk afscheid van U neem, is dit, R. Heb den moed den strijd te voeren met open vizier, door in de eerste plaats Uw naam te noemen en niet langer als een sluipmoordenaar U schuil te houden, opdat ik van U kan zien, of Gij dan wèl de pretentie hebt, ons te vertellen wie God eigenlijk is, en opdat ik kan zien of ook Gij niet een misplaatst betoog hebt ge houden. In afwachting, Hoogachtend, A. v. d. WIEL. Woudrichem, 282'25, Nogmaals: Een misplaatst betoog. Geachte Redactie. Vergun my nog eens terug te komen op 't ingezonden stuk van R. «Een mis plaatst betoog® in uw Nieuwsblad d.d. 25 Februari 1.1. In de eerste plaats wel om mede in te stemmen met het protest van R.. Als deze spreekt van «misplaatst be toog® is dat nog een veel te zachte qualificatie voor 't optreden van den heer van der Wiel op die plaats en bij die gelegenheid. Onze Hollandsche taalschat bezit wel andere woorden om den indruk ervan weer te geven, die ik echter hier niet behoef te noemen. En wat de inhoud van het betoog betreftR. noemt het «onlogisch® «onsamenhangend®, Wat denkt R. van 't woord «rimran® zou dat er niet typeerend voor zijn? Dat de heer van der Wiel zich niet over deze dingen bezonnen heeft, is hem misschien niet kwalijk te nemen, maar wel, dat hij er des ondanks toch over gesproken heeft. Verder geloof ik, dat genoemde heer, die zegt aan een God van liefde te gelooven, wel eens mag overwegen of hem by be doeld betoog de vale haat geen parten speelde. Toch heeft R. één ding vergeten. Hij heeft gezegd, dat alles dooreen gehaspeld, dat er geen touw aan vast te maken was enz., maar heeft niet gezegd, waar de schoen wringt. Wij willen hier over een en ander zeggen en ziedaar onze tweede reden voor dit ingezonden stuk. De heer van der Wiel heeft waarschyn- Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2