h het begin Schrale &um. ov- Ontstoken keel WrZ-Zï J-**;,'?--, X'&x-.fr y. i Laat die niet verergeren en stel U niet bloot aan 't gevaar het slachtoffer te worden van een ver waarloosde verkoudheid. Wordt geen borst- of asthmalijder. Be schermt U daarom dadelijk met de slijmoplossende, verzachtende Akker's Abdijsiroop £2.75 £4.50 BUITENLAND. Behoorlijke boete Het opperste gerechtshof heeft bepaald dat de New-York Portorico Scheep vaart Mij.« 1000 dollars boete moet be talen voor eiken vreemdeling, dien zij onrechtmatig als passagier de Vereenigde Staten heeft binnengebracht. De recht bank had 400 dollar boete geëischt. Slachtoffer ran ijjn pliohtbeoet Een douanebeambte, bekend om zijn activiteit in het tegengaan van dranksmok kelarij, is omgekomen, omdat er in zjjn auto een verborgen bom ontplofte, toen hjj den starter aanzette. Geraarltyke knagers Te Belfest bleek na het overljjden eener dame, dat de ratten haar testament totaal hadden opgeknabbeld. De zoon der over ledene, die slechts eenige snippers terugvond, construeerde aan de hand hiervan, aangevuld met hetgeen hem omtrent den inhoud bekend was, eene copie, welke gelukkig voor hem door de rechtbank als geldig werd aangemerkt. Yerborgen oorlogstuig in Oostenrijk Een der bladen te Genève bevat een een bericht uit Weenen, dat de inter- geallieerde controle-commissie in Oostenryk in een groote kruitfabriek te Blumau 10.000 bommen heeft ontdekt, gevuld met stikgassen. Te Stemeringheide werden in een kelder, die zorgvuldig was gesloten, 2000 geweren, 34 sluitstukken voor kanonnen en een groote hoeveelheid oorlogstuig gevonden. Dc Spaansche schatgrarer(s) aangehouden De Spaansche politie heeft eindelijk de hand gelegd op den Spaanschen schatgraver. Het betreft een talrijke bende, met ver takkingen door geheel Spanje en het buitenland, die zeer modern georganiseerd was en waarvan verschillende leden een Er wordt ook niet altijd bij ponden ge rekend. Je hebt gelijk mij voor den gek te houden. Maar het is zeker, dat je mij niet zoudt hebben ontmoet, als ik niet op straten en pleinen speelde. Dat is ook weer waar 1 Je hebt nu niets anders te doen, dan mij weer op den rechten weg te bren gen. Ik verlang niets anders, antwoordde de Slak met een goedaardige uitdruk king op zijn gelaat. Ik moet echter weten, of je wat kunt. Mulot liet zijn krachtige armen zien. Dat is al iets, dat wil lk niet ontken nen, zeide Eusèbe, maar ik zou wel eerst eens willen weten, hoe jij in zulk een benarden toestand komt. Dat kwam zoo. Je bent plotseling vertrokken, en ik wist niet wat ik be ginnen zou. Ik heb ruzie gehad met Polyte de la Glaciere Julot de la Vil- letta en Barbien de Montparnasse. De vier musketiers, lachte Eusèbe. Je kunt me gelooven als je wilt, mijn beste, maar ik heb ze er van langs ge geven. Ik heb Polyte een enkel gebro ken en Julot een arm En Bastien? Ik heb hem den neus verbrijzeld. Ik heb verder vele pogingen gedaan om aan het werk te komen in de eene af andere variété, maar nooit wilden de directeuren mij bevallen, en dat is de zaak, dat je mij in dezen toestand hebt aangetroffen. Wordt vervolgd). eervolle positie in de maatschappjjjschenen in te nemen en bljjkbaar over een groot fortuin^beschikten. Een Albaaeeseh nnnlster rernoerd Maandagavond heeft een zwerver, Bolton Stamola, geboren in Durazzo, met drie revolverschoten den vroegeren Albaneeschen minister van financiën in het kabinet Fan Noli, Karakuxi doodgeschoten. BINNENLAND. DE ZOMERTIJD. De Voorzitter der Tweede Kamer deelde mede, dat Dinsdag a.s. het ontwerp Zomertyd in behandeling zal worden genomen. Ljjk gevonden In de Dordtsche Kil nabjj den aanleg steiger de Wacht te Lage Zwaluwe is drijvende gevonden, het ljjk van de schip persvrouw, van het bij den storm van 9 op 10 Februari 1.1. te Zaltbommel gezonken tjalkschip »Johannac. De verongelukte knecht is nog niet gevonden. Hengstenkeuring Te Breda heeft in het Wilhelminapark de Centrale Keuring plaats gehad van hengsten uit de Provincie Noord-Brabant. Toegekend werden o. m. 3 jarige hengsten en ouder (type tuigpaard). Holland van de Ccöp. Ver. tot verb, v. h. paardenras in het Land van Heusden en Altena te Meeuwen f 80. Cicero van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen f 70. Grenadier van Peter Bouman Czn. te Aalburg (by Heusden) f 60. Zes personen in een woonschuit dood gevonden De oorzaak nog niet bekend. De politie te Amsterdam werd gewaar schuwd, dat men aan de woonschuit »Rita«, liggende in de Van Lennepkade hoek Nicolaas Beetsstraat geen gehoor kreeg. De politie heeft de schuit toen openge broken en vond er 7 personen, van wie 6 reeds waren overleden. Dat waren de man en vijf kinderen. De vrouw gaf nog teekenen van leven en is onmiddellijk naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, waar heen thans ook de lijken zjjn vervoerd. De man lag met drie kinderen in één bed by de vrouw lagen ook twee kinderen. De oorzaak van den dood is op het oogenblik nog onbekend. Het kan zyn dat het door vergiftigd eten is gekomen, doch het kan ook zijn, dat de rnenschen door kolendamp uit de kachel zyn gestikt. In elk geval hebben de rnenschen, alvorens zij stierven, gebraakt. In het tweede gedeelte van de schuit, dat bewoond werd door den heer Zoutendijk, vond men niets bijzonders. De man is naar zijn werk gegaan, vermoedelijk zonder iets te hebben bemerkt. De kinderen van de familie Van Vliet dit is de naam der familie varieeren in leeftjjd van 44 jaar tot 5 maanden. Het vertrek waarin de Ijjken gevonden werden, was vjjf Meter lang bij 2.10 hoog. De familie woonde er nog slechts vier weken. o Hisbruik van positie 1 De heer Schaper lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw de vraag ge steld Is de minister bereid, terwyl, naar de berichten verluiden, vanwege de justitie een onderzoek wordt ingesteld naar de handelwijze van den burgemeester van Ameide in verband met het optreden van den nachtwaker Vroon tegenover autobe stuurders in begin Februari, zooals dit ge signaleerd in het Weekblad van het Recht (destjjds in ons blad overgenomen Red.) ook zjjnerzijds een onderzoek in te stellen naar de gedragingen van dien burgemees ter, opdat blyke, of de functionaris aan het hoofd eener gemeente kan gehand haafd blyven Overtreding Loterjjwet De recherche te Utrecht heeft beslag gelegd op 400.000 obligaties van de lotery- onderneming »Utilé«. Deze obligaties had den betrekking op de 438e premie-leening dezer maatschappij. Het waren stukken van f 3.50, te betalen in vijfmaal 70 cent. Deze inbeslagneming staat in verband met reeds eerder opgemaakte processen- verbaal tegen de maatschappij wegens over treding der Loterijwet. Ongeluk in een houtiagerjj In de houtzagery van de firma A. Vingerling en Zonen te Gouda is een ernstig ongeluk gebeurd. Door het knappeD van een dryfriem van een zaagmachine is het eind van dien riem weggeslagen tegen het hoofd van den op eeDigen af stand staanden 18 jarigen v. d. K., wonende in de Persijnstraat. Vreeselijk gewond werd v. d. K. naar het Van Ieterson Ziekenhuis vervoerd. Voor zyn leven wordt gevreesd. Ernstige aanrijding By het viaduct aan den Utrechtste Straatweg te Arnhem zijn de 15 jarige wielrjjder H. D. uit Oosterbeek en de mo torrijder H. W. uit Velp tegen elkaar gereden. Beiden kwamen op den grond terecht zonder zich, naar het scheen ernstig te verwonden. H. W. uit Velp is Dinsdag morgen evenwel overleden. H. D. moet op last van den dokter nog eenige dagen het bed houden. o 80-jarig bestaan der Grldersch-OrerUseisehe Aaatschappjj T*n Landbouw in 1926 De afdeeling Tiel der Geldersch-Overij- selsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten, in verband met haar 80 jarig bestaan, aan het hoofdbestuur te verzoeken, de algemeene vergadering van 1926 te Tiel te houden. Het bestuur werd ge machtigd, plannen tot een feestelyke her denking, door een tentoonstelling, concours hippique en feestelijkheden te ontwerpen. Braad te Bandjermasia (lndië) Men seint aan het ïBat. Nbl.a uit Bandjermassin Zaterdagavond om 9 uur is op de pasar te Bandjermasin brand uit gebroken. Ongeveer 50 winkels toebe- hoorende aan Arabieren, Chineezen of in landers zyn verbrand. De schade wordt ruw geschat op 4 ton. Er was weinig verzikerd. Met groote moeite wist de brandweer den brand te stuiten, welke plaats had in de onmidde- lijke nabyheid van het postkantoor, dat reeds geheel ontruimd was. De oorzaak van den brand is vermoede lijk onvoorzichtigheid. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Initiatief-wetsontwerp intake ontwapening By de Tweede Kamer is ingekomen het initiatief-wetsontwerp van den heer K. ter Laan, namens de sociaal-democratische fractie, inzake ontwapening. De voornaamste bepalingen ervan zyn a. vermindering van de jaarlijksche lichting van 19.500 man tol 3000 voor de landmacht en voorloopig nog 1000 man voor de zeemacht b. verkorting van den oefentjjd tot vier maanden waarbjj de vrijwillige vooroefe ningen geen zin meer hebben c. afschaffing der herhalingsoefeningen d. ontslag uit den dienst van alle ge wone dienstplichtigen, die nu reeds 30 jaar of ouder zyn e. ontslag van alle dienstplichtigen die jonger zyn dan 30 jaar, met uitzondering van 3000 man voor elke lichting. Alles met ingang van 1 Januari 1926. loningin en Prins naar Zwitserland Dinsdagmiddag zijn Koningin en Prins per gewone staatsspoortrein van 4 u. 46, waarin zich de rijtuigen van Hr. Ms. trein bevonden, met klein gevolg naar Zwitserlnnd vertrokken, vanwaar de vorstelijke personen over een dag of 16 weder in de residentie terug verwacht worden, waarna de Kon. familie zich 28 dezer op het Loo gaat vestigen. De Zwitsersche correspondent van de »N. R. C.« meldt: Ofschoon onze Koninklijke familie geheel incognitie in Zwitserland komt, heeft de Zwitsersche regeering met het oog op de groote sympathie, die Zwitserland voor ons volk en Koninklyk huis gevoelt, toch er prjjs op gesteld de Koningin bij het be treden van het Zwitsersche grondgebied te begroeten. By haar aankomst te Bazel zullen de Zwitsersche bondspresident, Musy, de vicepresident der Zwitsersche regeering, Haberlin, en de minister van buitenlandsche zaken, Motta, aan den trein zijn om de Kon. familie te ontvangen. r"ruwe huid.Gesprongen [handen. Springende lippe en^ PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. De Voorjaarskeuring van spring8tieren voor het district Waalwijk is door Gedeputeerde Staten bepaald op 23 Maart 1925, te Waalwyk 10 uur, te Heusden des namiddags 1 uur en te Alm- kerk des namiddags 3 uur. Indien er voldoende liefhebbers voor gevonden worden te Heusden en Omstreken, is de redacteur van onze damrubriek gaarce bereid binnen enkele weken alhier een simul- taan-Seance te geven. Een en ander op iniatief van dhr. C.A. J. van Herpt te Herpt. Gaarne ontving de Redacteur van genoemde rubriek opgave wie er denkt mee te spelen. Laat onze Heusdensche oplossers eeDS een flink aantal personen by elkaar brengen. Wellicht zal er in Heusden wel een hotel- of caféhouder te vinden zijn, die voor deze vergadering een zaal beschikbaar stelt tegen matigen prys. Ieder moet zorgen voor eigen bord en schyven. Opgave tot deelname lief3t zoo spoedig mogelyk. Tot leden van de examencommissie voor het examen candidaat gemeente-secre taris, hetwelk dit jaar in de maanden April en Juni te 'sGravenhage wordt af genomen, zijn o.a. benoemd de heeren H. J. van Eggelen, Burgemeester alhier en Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter te Heusden en Gorinchem. Aalburg. Dinsdagavond, 10 Maart, om half zeven, hoopt de heer W. van Leeuwen uit Dordrecht in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Op de jl. Woensdag te Breda ge houden Centrale premiekeuring, behaalde de pas ingevoerde stamboek en premiehengst oGrenadiert van Peter Bouman alhier, den 4den prys. Almkerk. Door de melksljjters in deze gemeente is de zoete melk met 2 cent per liter verlaagd en gebracht op 14 cent de liter. J.l. Woensdagavond gaf het Man nenkoor Excelsiort alhier, Directeur de heer P. H. Rombout, voor een stampvolle zaal haar aangekondigde uitvoering. Het programma, wat betreft de zangnummers, overtrof ieders verwachting maar ook de samenspraken vielen zeer in den geest van het puhliek. Wij roepen »Excelsiorc met haren bekwamen directeur een spoedig tot weerziens toe. Op 23 Maart a.s. nam. 3 uur zal alhier eene voorjaars-stierenkeuring worden gehouden. Op 12 Maart hoopt de Geref. Jonge lingsver. »Samuel« in de Geref. Kerk alhier haar jaarfeest te vieren. Op de j.l. gehouden vergadering van de Zondagsschoolvereeniging iSamuek werden tot Bestuursleden herkozen de heeren A. Pennings, Joh. de Wit en J. M. v. As. Capelle. A.s. Donderdag 12 Maart zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. Koster van Montfoort voor de zending. Gedurende de maand Februari werden ter keuring aangegeven 13 runderen, 61 varkens en 11 geiten. Dassen. De prijs der biggen is weer gestegen. Zoo werd deze week van 16 tot 19 gld. besteed. Voor de vette varkens wordt thans van f 0.74 tot f 0.78 per K.G. levend gewicht besteed. Voor de aardappelen, waar thans rogal vraag naar is, wordt van f 3.50 tot f 4.25 per H.L, besteed. Zondag j.l. was het te Hank een waar en grootsch feest, op kerkelijk gebied. De plechtigheid begon reeds in den vroegen morgen door een algemeene H. Communie. Het was n.l. feest van de H. Familie, er werden dien dag aan niet minder dan ruim 90 leden medailles uitgereikt voor 50, 45 en 25-jarig lidmaatschap. De plechtige H. Familie begon te 6 uur des avonds en waren er meer dan 250 mannen leden aanwezig. De kerk baadde a.h.w. in een zee van licht. Na een mooie predikatie van den Z.Eerw. heer van Riel, pastoor van Woudrichem, spelde de Z.Eerw. heer Willaert, Pastoor, tevens directeur der H. Familie, zelf de eeremedailles op de borst der jubilarissen. By deze jubilarissen waren er die al meer dan 80 jaar oud waren. Met een »Te Duem« werd deze plechtigheid gesloten. Eethen. Voor de lichting 1926 zyn voor deze gemeente ingeschreven 26 per sonen. 's Gravenmoer. Door het hulptele graafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 32 telegrammen, waarvan 12 verzonden en 20 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 318. Op de Rijkspostspaarbank werden 31 inlagen gedaan tot een bedrag van f3011.14. terwyl 13 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 892.57. Genderen. Woensdag, 11 Maart, de3 avonds om half zeven, hoopt Ds. Rijnenberg in de Ned. Herv. Kerk alhier een bidstond voor het gewas te hoaden. Nederhemert. Woensdag avond om streeks 9 uur reed alhier J. Bok melk rijder van Poederojjen met zijn vracht auto met stroo geladen huiswaarts, toen op eeD gegeven oogenblik de lading op de spatborden zakte, waardoor de auto, even voorby 't veer van den djjk ging. De auto met de drie inzittenden kwam onder ste boven te liggen. Gelukkig wist men de inzittenden spoe dig te verlossen en kwamen deze er met de schrik af. Ook de auto had geen schade, met vereenigde krachten, werd ze weder op den djjk gehaald. Met bieten contracteeren is men hier alweer druk bezig hoewel de prys niet buitengewoon hoog is, zal er toch wel ge bruik van gemaakt worden, aangezien hier veel land gescheurd is. Nienwendijk. Zondag werd door Ds. de Bruyn bekend gemaakt, dat een gift van f 50 voor de armen gecollecteerd was, met dankbaarheid werd deze gift ontvan gen, er op gewezen werd door Ds. de Bruyn dat ook de gave van de kerkdienst niet vergeten moesten worden. -Niet zooals gemeld werd dat op Donderdag 5 Maart de Bondsring oAltena Zuid« voor Jongel.-vereen, op Geref. grond slag zou vergaderen in het Instituut, doch op Maandag a.s. 9 Maart. Zaterdag 1.1. vergaderde de Antir. Kiesvereen. in de consistorie. 44 leden waren aanwezig. Bjj de candidaatstelling voor de 2e Kamer werd het verlangen uitgesproken, dat een der landbouwatge- vaardigden een betere plaats op de hoofd lijst te verkrijgen. De bjjljjst werd be houdens eenige wijzigingen vastgesteld zoo als door het bestuur der Kiesvereen. was vastgesteld. De secretaris der Kiesvereeni- ging behandeld op duidelijke wjjze het onderwerp Overheid en Relegie« Een zeer geanimeerde bespreking volgde. De klok had al 10 uur geslagen eer de ver gadering gesloten werd Sleenwijk. De voorjaarsstierenkeuring zal voor deze gemeente gehouden worden te Almkerk, op Maandag 23 Maart a.s. des nam. 3 uur. Sprang. Gedurende de maand Febr. werd aan het hulppostkantoor alhier op Rijkspostspaarbank belegd f 6465,91 en terugbetaald f 5840.92. Met het oog op vertrek uit deze gemeente heeft de heer A. C. v. d. Esch bekankt voor bet ambt van diaken by de Geref. kerk alhier. Wijk. In Van der Maadens Hoender en Eendenpark is deze week gemonteerd een Amerikaansche Wishbone Mammoth broedcentrale voor 2400 eieren, de éérste machine van dit systeem en de grootte in Nederland ingevoerd, 't Is een pracht stuk, vervaardigd uit Kastanjehout, waaraan de nieuwste vindingen naar de laatste in zichten en ervaringen op het gebied der kunstmatige broeding zijn aangebracht. Door eeüe automatische warmwaterregeling met ether capsules worden de eieren op de juiste hitte gehouden, terwyl de keering der 2400 eieren in één hand omdraaien geschiedt. De warmtebron is berekend op een capaciteit van 9000 eieren per 21 dagen men heeft bij uitbreiding er slechts afdeelingen bij te koopen, die achteraan, doch ook boten op kunnen worden gezet. De bedoeling is om op groote schaal een- dagskuikens te fokken of ook wel eieren in loonbroeding aan te nemen. De pluimveeteelt breidt zich hier zeer uit, bjj verschillende boeren en arbeiders verrijzen mooie moderne hokken en meer en meer gaat men inzien, dat het houden van productieve raskippen een eerste ver- eischte is om het bedrjjf loonend te maken. Van der Maadens Hoenderpark is de baan breker voor Wijk en 't loont inderdaad zeer de moeite daar eens een kijkje te nemen. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 10 Maart 1925, des namiddags 10 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Ontslag van J. M. Reas, als onder wijzer aan de Openbare school te Wjjk. 3. Benoeming van een onderwjjzer aan de Openbare school te Wijk. 4. Benoeming van een plaatsvervangend lid van het Hoofdstembureau en van twee plaatsvervangende leden van het stembureau te Aalburg. 5. Machtiging aan den Burgemeester tot het verhuren van wei- en hooilanden. 6. Goedkeuring aan de gehouden verpach ting der weilanden. 7. Vaststelling huishoudelijk reglement van de Commissie tot wering van school verzuim. 8. Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur (vacature W. Mout- haan). 9. Aanbieding verslag Volkshuisvesting over 1924. Dt groote flacons zijn voordetllgcf - Gebruik

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2