A. A. COERTSE, v|h JEC.dQOETHALS. GORINCHEM. „De Goedkoope Winkel" SCHOONMAAK! JAN G. H.JANSSEN it: Gazelle, Union, üdeler, enz. enz. P. J. FURSTER Luchtfoto's van Heusden. HET ADRES voor onveranderlijke vergrootingen. T-rr-wg=g K Wijk en Aalburg Tel. No. 9 {Jk w ZIET ONZE ETALAGES! ANSICHTEN a 5 ets. Rijwielen, Banden en Onderdeelen is If aangewezen adres uL bij Ondergeteekende. Reparatiën vakkundig en billijk. wettelijke bepalingen in de gemeente 9 drank vergunningen zouden mogen bestaan, dat er slechts 7 vergunningen zijn, welk getal ruim voldoende is te achten. B. en W. stellen daarom den raad voor een adres tot H. M. te richten om het maximum aantal vergunningen terug te brengen van negen op zeven. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Bij de rondvraag vestigt de heer v. Wijk de aandacht op het gevaar dat de afvoerbuis van de benzinetank by Furster oplevert. Deze buis komt boven het dak uit en levert daardoor het gevaar om bij onweer als bliksemafleider dienst te doen. Door een deskundige is Spr. medegedeeld dat dergelijke buizen altijd beneden den nok blijven. De Voorzitter zegt dat B. en W. de buis juist hoog hebben laten maken, ter voorkoming van brandgevaar. Spr. belooft echter dat h^t college een onderzoek zal laten instellen en zoo noodig de buis doen verlagen. De heer v. Wijk zegt dat bij vroeger raadsbesluit is besloten de waterputten by de woningen der Ebbe van grint te voor zien, en vraagt of daaraan wordt voldaan. De Voorzitter zegt juist order te hebben gegeven tot het brengen van grint. De heer v. Wijk vraagt, of de scholen niet om half negen zouden kunnen be ginnen, inplaats van om negen uur, of dat misschien het speelkwartier niet kan worden afgeschaft, de kinderen kunnen dan om half twaaif of kwart voor twaalf naar huis gaan. Tot grooten last van de huismoeders komen kinderen, die wat ver van school wonen, geregeld over den middagpof. De Voorzitter erkent het bezwaar voor die gezinnen, waarvan de man gaat werken ook te Veen heeft men de schooluren gewijzigd in den zin als door den heer v. Wijk voorgesteld. Afschaffing van het speelkwartier keurt de Inspecteur op het L. O. niet goed, deze is daarvan een groot voorstander. B. en W. zullen in deze in overleg treden met het onderwijzend per soneel. De heer v. Wijk zegt verder, dat hem ter oore is gekomen, dat Ged. Staten een vergadering hebben gehouden, met B. en W. over de vereeniging van gemeenten. In 1924 is alles op stelten gezet, de raad en een commissie zijn er aan te pas ge komen en nu wordt de raad er geheel buiten gehouden. Indien er geen bezwaar tegen bestaat, zou spr. gaarne vernemen, wat er besloten is in deze vergadering. De Voorzitter antwoordt dat weinig in die vergadering naar voren is gebracht, zooals aan het begin van de vergadering is gezegd heeft de Commissaris er over ge sproken dat voor de Ebbe een verband- regeling zou worden getroffen. Na die vergadering heeft spr. echter niets meer over de kwestie van vereeniging gehoord. De heer r. Wijk vraagt of de zerk in de stoep niet hersteld moet worden, het is nu met geringe kosten te doen, wacht men er echter lang mee, dan zullen de kosten vee! hooger worden. De Voorzitter zegt den metselaar reeds order tot herstelling te hebben gegeven, zoodra deze een knecht heeft, zal hij er aan beginnen. De heer G. v. d. Pul vraagt, of er nog grir.t aanwezig is, dan zag hij deze gaarne op de slechte plaatsen op den dijk gebracht. De Voorzitter zegt, dat de wegwerker op 't oogenbhk ziek is, hij zal naar zijn toestand informeeren en mocht de ziekte langer dan een veertien dagen duren, dan zal spr. een ander, den grint op den dijk laten brengen. Hierop wordt de vergadering gesloten. Burgerlijke Stand. ALMKERK. Over de maand Februari. Geboren: Willem z. v. L. Romijn en J. Zwart. Ondertrouwd: J. G. Teuling 24 j. en G. Meijer 23 j. Overleden: H. C. Geerts 16 m. H. van Alphen 69 j.A. A. Colyn76j.; J. A. van Wijk 69 j.P. Nieuwenhuizen 7 J- SPRANG-CAPELLE. Geboren: Dingeman Johannes z. v. H. M. Kramer en P. KlootwijkGe- rardus Hendrik z. v. A. Ros en W. Hoef nagel Pieternella Maria d. v. J. T. de Wit en C. SegerenAntonie Hendrikus z. v. C. Verduyn en A. P. Verhagen Anna d. v. P. C. v. Suylekom en H. Brand Johanna Adriana Maria d. v. W. J. Heijs en H. M. Keeris Hubertus z. v. A. Chabot en J. FringsGerrit Arnoldus z. v. G. A. Stam en S. J. Kerst. Getrouwd: J. D. v. Beek 22 j. en P. J. Versteeg 20 j.E. v. d. Schans 28 j. en C. Kruijf 21 j. Overleden: Jacoba de Bie 77 j., wed. v. S v. Vuuren Pieternella Vissers 74 j., echtg, v. M. Taktor Adriaan Vos 82 j., wed. v. C. ZwartJohanna Wil- helmina Meter 7 m. WOUDRICHEM. Geboren: Lukas Adriaan z. v. A. W. van den Hout en E. van Antwerpen. Ondertrouwd: A. H. Kalkman met P. A. Walraven. Getrouwd: B. van Vugt met C. T. v. Vugt. POUDEROOIJEN. Geboren: Johanna Alida d. van E. Kolbach en P. Kant. WASPIK, over de maand Februari. Geboren: Wouter Lambertus z. v. A. J. Pol en C. M. de Leeuw Cornelis z. v. Th. Hennen en E. J. de Ruyter Hendrika Antonia d. v. M. Merkx en P. N. MenbreijersJohannes z. v. H. van Turnhout en C. C. Meusen Hubertus z. v. J. H. Donks en H. v. d. Ven Govert A, z. v. A. v. d. Leij en J. M. v. d. Broek Johannes H. M. z. v. J. v. Turn hout en C. Smits Lucia Maria d. v. L. van Dongen en P. M. van Iersel. Getrouwd: Nicolaas J. de Bont 65 j. en Johanna Adriana Pijnenborgh 41 j. Overleden: Maria Oomen, wed. v. J. Verschure, 69 j. Peter Lifes, wedn. v. M. Zijlmans, 80 j. VEEN, over de maand Februari. Geboren: Cornelia d. v. J. Tim mermans en E. Bax Jan Willem z. v. H. Sack en A. de Joode Zweer us Cor- stiaan z. v. C. G. Timmermans en G. Vos. Getrouwd: T. D. A. Schouten 22 j. en J. v. d. Velden 21 j. Overleden: Gerret Kamerman 82 j. Levenloos aangegeven kind van H. Ver beek en J. K. Hille. DE WERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Johanna Helena d. v. J. Blom en A. Dolislager Cornelia d. v. A. Groeneveld en D. Versteeg. Marktberichten. GORINCHEM, 9 Maart. Op de vee markt waren aangevoerd 132 runderen, 9 nuchtere kalveren, 163 overloopers, 383 biggen, schapen, lammeren en 0 geiten of bokken. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 425f 600 melkkoeien f300f400; kaifvaarzen f225f300; guiste vaarzen f180f225; pinken f fgraskalveren f 120f 200, nuchtere kalveren f 20f 35, overloopers f 25f 30, biggen f7 f 15 schapen f f lammeren f f 's BOSCH, 11 Maart. Op de markt van heden werden aangevoerd 1610 stuks. 716 stuks hoornvee, 632 biggen, 115 zeugen, 41 schapen en lammeren, 106 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f 300 ét f 445, kaifvaarzen f 285 af 440, magere ossen en koeien f 170 k f 270 vette ossen en koeien le kw. 55, 2e kw. 47J ct. p. p., pinken f 140 f 225, zeugen f85 f140, biggen f2.a f 2.50 p. w. schapen f 25 f 50, lammeren f 22 a f 36. Aanvoer redelyk. Handel traag. 's BOSCH Marktbericht. Dinsdag werden aangevoerd 22,850 kilo boter. Hoogste prys f 2.74laagste prys f 2.60 middelprys f 2.69. Noteeringen Graanbeurs. Ilótel Jan Geertzen, St. Jansstr. 10 's Bosch. BI. Erwten f 15. Zaai Erwten kort stroo fl6.00-f 20.— Boonen f15. Lijnkoeken f 18. Grondnotenkoeken f 18.50 Soja meel f 15.50 Lynmeel f16. Lijnzaad f 25. Haver f14. Zaaihaver f 16. Tarwe f18. Rogge f 14. Mais f 13. Gerst f16 50 Lijnkoekjes Bleu Ster f 16,50 Maishlutenkoeken f 16.50 Maishlutenmeel f 16.50 Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 10 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 217 paarden, 18 veulens, 1354 magere runderen, 626 vette runderen, 170 vette kalveren, 2296 nuchtere kalveren, 81 graskalveien, 40 schapen of lammeren, 199 biggen, 7 bok ken of geiten, 50 overloopers. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f300 425510, kalfkoeien f 340 500, stieren f140—600, pinken f140 190, graskalveren f89160, vaarzen f200270, paarden f200340, slacht- paarden f 100200, hitten f130300, veulens f 100150, biggen f 715, biggen per week f 1,75—2, overloopers f 17 34, fok-nuchtere kalveren f 20 36, slacht- nuchtere kalveren f 12 17. De tUtterdamgehe eierveillng. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.70f 7.30 Idem (klein) f5.00 f 5.65 Eendeieren f 5.40f 6.20 Aanvoer 200000 stuks. BINNENLAND Een ketter omgeslagen Dinsdagmiddag bemerkten visschers in de zee ten Noorden van Huizen een om geslagen botter, waarvan men de identiteit niet kon vaststellen. Uit Bunschoten werd later door een visscher een zeil aange bracht, waaruit bleek dat de boot behoorde aan Sjaak Veerman en diens zoon Pieter Veerman die beiden verdronken zijn. De toon was eenige weken geleden in het huwelyk getreden. o Brand in Amsterdam Een doode Ongeveer half zeven Woensdagmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor brand in de Bloemstraat 158. Dit perceel ligt met 156 in één gang. Beide huisjes doen dienst als werkplaats. Toen de brand weer arriveerde drong zy dadelijk de wo ning binnen en vond op een stoel voor de kachel een man, die bieek overleden te zyn. Het was de 70-jarige J. v. Midden, die daar zyn stoelen- en manden maakt. Hy was overdekt met brandwonden. Wat er gebeurd is, weet men niet, maar de brand weer vermoedt, dat de man voor de kachel in slaap is gevallen en zyn kleeren toen vlam hebben gevat, Het lyk is door den geneeskundigen dienst naar het gasthuis vervoerd. De brand zelf was niet ernstig. Alleen de kamer is uitgebrand. Vereeniging van Lith en Oyen Ged. Staten van Noord-Brabant hebben den raad van Lithoyen meegedeeld, dat zij goedkeuring aan de begrooting zullen ont houden, indien niet voor 1 Juli de com binatie met Lith en Oyen is tot stand ge komen. Voorloopig zijn B. en W. ge machtigd uitgaven te doen tot de helft der bij Ged. Staten ingediende begrooting. De raad der gemeente Oyen heeft zich uitgesproken tegen vereeniging met welke andere gemeente ook. o Afschaffing van den Zomertijd De Tweede Kamer heeft het wetsont werp tot afschaffing van den Zomertijd met groote meerderheid van stemmen aan- gennomen n.l. met 52 tegen 24 stemmen. O— De Jaarbeurs De groote deelname aan de twaalfde Jaarbeurs er zijn 891 deelnemers en reeds werden 40,000 kaarten voor bezoe kers uitgereikt wettigt het vertrouwen, dat zy beantwoorden zal aan haar doel. De uitstekende voorbereiding en de krachtig gevoerde propaganda ook in het buitenland doen vermoeden, dat deze messe het zachtjes opluikende handelsleven nieuwe groeikracht zal schenken. o De militaire knoeieryen te flaastricht Voor de rechtbank te Maastricht stond terecht de 35-jarige slager J. W., wonen de alhier, ter zake van valschheid in ge schrifte en heling betreffende de militaire knoeierijen te Maastricht. De ambtenaar van het O. M. eischte acht maanden ge- vangenistraf. Uitspraak over veertien dagen. De sneeuw bracht het uit Te Overveen gapte een laffe dief 's nachts om twaalf uur een rijwiel, dat onbeheerd stond- en peddelde er mee naar huis. Edoch, het had gesneeuwd en de sneeuw was nog ongebaand. De eigenaar van het rywiel deed aangifte bij de politie. Deze stelde een onderzonk in en volgde kalm het spoor van het rijwiel door de versche sneeuw. Dit leidde naar de woning van een chauffeur wonende in de Tuindorpslaan, die zeer verwonderd was dat de politie hem zoo gauw te pakken had. De fiets werd in beslag genomen en de chauffeur bekende den diefstal. Ecu chauffeur door een ttyger verslenden Men schreef d.d. 2 Febr. uit het Kra- wangsche aan het *A. I. D.« Heden kwam men een tragisch voorval ter oore, dat gisteravond in het schemer donker moet hebben plaats gehad in de buurt van Tjiiamaja. Een auto met twee heeren er in reed over de Pamanoekan- en Tjiasem-landen in de richting van Soe- kamandi. Een inlandsche chauffeur zat aan het stuur. Daar één der banden op een gegeven oogenblik lek bleek, stapte de chauffeur uit de auto om een en ander in orde te maken. Juist was hij bezig, den band op te pompen, toen één dei- twee heeren plotseling schreeuwde »Awas, matjan* (pas op een tyger). Maar het was al te laat, de tijger, die plotseling uit de limboe langs den weg naar voren kwam, had den ongelukkigen chauffer reeds be sprongen. Een Europeaan dien blykbaar een vuurwapen bij zich had, trachtte er mee op het ondier te schieten, maar waar schijnlijk door de vochtigheid ketste het wapen en de tijger verdween weer in de rimboe, zijn prooi meesleepend Een groote bloedplas wees enkel de plek nog aan, waar de man tot voor enkele oogenblikken gestaan had. Men heeft alie mogelijke moeite gedaan om den tijger en de event, overblijfselen van den ongelukkigen chauffeur te vinden, maar men heeft niets kunnen ontdekken. De ramp by Hoek van Holland Ten aanzien van het stoomschip Soera- karta heeft de reederij voor de berging van schip en lading een contract op de basis »no cure no pay* afgesloten met L. Smit Co's Internationalen Sleepdienst. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat het voorschip van de Soerakarta zwaar beschadigd. Woensdagmiddag was omtrent de bergingskansen nog niets met eenige zekerheid te zeggen. Men brengt pompmateriaal aan boord om te trachten, de machinekamer en de stookplaats lens te pompen. Maatregelen zijn genomen om de lading uit ruim 2 te lossen. De schade in den bodem van ruim 1 is zeer groot, zoo ook de schade aan de waterdichte schotten. -«« ii *tTTrr:=*:i<=l-U-ab t'. HOOGESTEENWEG 7 Houtborstels Waschborstels Huishoudzeep Kastpapier Kastranden Punaises Lucifers Plumeaux Bezemstelen Onze prijzen zijn laag. 12g ct. 16 ct. 9g ct. J5 ct. dozijn. 14 ct. p. rol. 3 ct. p. doos 8*-12-14 ct. 24-29 ct. 59 ct. nl ct. Zebra Pasta - <2 Zwarte Kat62 ct. Luiwagens. 37£ ct. enz. Kamerveger34 ct. Handvegers26 ct. Stof blikken23 ct. Meubelwas ct. Vloerwas54-98 ct. enz. enz. Onze keuze enorm. Aanbevelend, \i Beleefd aanbevelend in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN, Heusden. Modern Fotoarafisch-Atelier voor DAG- en OUGHT. 'S-BOSCH.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10