Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres „LOTUS" per Radio. Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Uw gezondheid WYBERT voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. De Raap ep de tee ran Aiaf Vermoedelyk 150 slachtoffers. Omtrent de catastrofe op de Zee van Azof, waarbij, een aantal visschers op een ijsveld zeewaarts is gedreven, vind men thans in de Moskousche «Izwestijac nadere bijzonderheden. Volgens een bericht uit Jekaterinoslaf is de kotter «Miotita*, die zich tuschen de ysschotsen gewaagd had ten einde de onge- iukkigen op te zoeken en te redden, on- verrichterzake naar Berdjansk teruggekeerd. Naar de bemanning verklaarde was zij met het schip tot voorbij Genitsjesk (aan de kust van de Krim) gevaren, doch alles tevergeefs. Van de slachtoffers werd geen spoor gevonden. Wat het aantal visschers betreft, dat als omgekomen kan worden beschouwd, is door de kustbewoners verklaard, dat vol- gens hun schatting het aantal mannen op het ijsveld ongeveer 150 bedroeg, terwyl zij bovendien een zestigtal paarden by zich hadden, die voor de sleden gespannen wa ren. Het onderzoek wordt nog steeds voort gezet, doch tot dusver zonder eenig resul taa$. Algemeen wordt dan ook aange nomen, dat de visschers het slachtoffer van het ys zyn geworden. Ontaarde maeder Voor het gerecht te CoutancesFrankryk verscheen een 21-jarige vrouw, die be schuldigd wordt van moord op haar kindje van 18 maarden. Dit kind was den 2den November 1924 gestorven, en de dokter had een attest afgegeven, waarin hij de oorzaak van den dood als een natuurlijke aangaf. De plaatselyke gendarmerie ontving echter inlichtingen, volgens welke de vrouw den dood van haar kind op haar geweten zou hebben. Het lijkje van de kleine werd opgegra ven en het bleek, dat men het meisje met kracht op het hoofd geslagen moet hebben en dat het aan hersenbloeding ge storven is, hoogstwaarschijnlijk een gevolg van dit slaan op het hoofdje. Uit het onderzoek is gebleken, dat de vrouw haar kind zonder eenige reden mis handelde. Ernstig spoorwegongeluk Naby Boekarest is, tengevolge van ver keerden wisselstand, een uit Constariza komende goederentrein op een anderen trein geloopen. Aan den goederentrein w&s een wagon, waarin 40 militairen za ten aangehaakt. Deze wagon werd geheel vernield. Twaalf militairen werden gedood, de anderen 28 zwaar gewond. BINNENLAND. Prinses Juliana Van particulieren zijde wordt vernomen, dat er ernstig over gedacht wordt, om Prinses Juliana verschillende colleges aan de Leidsche Hoogeschool als toehoorster te een afschuwelijke wijze gewroken? In elk geval had mevrouw de Kerlor terstond het venster geopend, zoodat de frissche lucht naar binnen kon stroo men. Daarop had zij de kleeren van haar schoonzuster losgemaakt en haar water in het gelaat geworpen. Vervolgens hield zij Carmen haar reukwaterflacon onder den neus. Mevrouw de Saint-Hyrieix opende weer de oogen. Er lag zulk een ver dwaasdheid in haar blikken, dat mevrouw de Kerlor begon te beven, maarHélène deed al haar best om haar aandoenin gen te overwinnen. Dit was geen oogen blik om het hoofd te verliezen. Carmen slaakte een langen zucht. Wat scheelt je? vroeg Hélène. De ademhaling der zieke was nog be klemd, maar het bloed, dat door het hart scheen te worden vastgehoudep en 't eerst, begon weer te vloeien het mooie, liefelijke gelaat van Carmen nam weer eenige kleur aan. Haar bleeke lippen kregen weer een purperen tint, er kwam weer leven in haar oogen. Zij deed een poging om zich op te richten. Hélène hielp haar en zij kwam te zitten. Mevrouw de Saint-Hyrieix voer met de hand over het voorhoofd, alsof zij geheel haar bewusteloosheid wilde ver jagen. Was hij daar nog? stamelde zij. Neen, ik kwam juist toen hij heen ging. Hij weet van niets Van niets. Wordt vervolgd). laten volgen, evenals Prins Willem eh later Prins Alexander daar gewerkt hebben en het studentenleven medemaakten. Reeds moet er omgezien zijn naar een huis, dat voor Hare Koninklijke Hoogheid zou zyn in te richten. De jongste vrouwelyke studente, die dit jaar aangekomen is, heeft den leeftijd van 15 jaar, zoodat na enkele jaren Hare Koninklijke Hoogheid daar zeer zeker zou kunnen gaan studeeren. o Twistende reetbalsupperter Zondagnacht ontstond te Heerlen twist tusschen den 18-jarigen J. v. W. en den 24-jarigen leerling-machinist W. L. over het verloop van een voetbalwedstrijd. Hier bij maakte de laatste zich zoo driftig, dat hy Van W. met een mes zijn rechterpols pees doorsneed, v. W, moest naar het hospitaal overgebracht worden. Wegens het plegen van zware mishandeling is L. in arrest gesteld. o Toezicht op een apotheek De kantonrechter te Goes veroordeelde een apothekerassistent tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis, wegens overtreding van art. 22 der wet op de artsenij bereid- kunst. Als apothekerassistent zonder vol doende toezicht in een apotheek werkzaam geweest. o Door het vuur vernield Te Geldrop is door onbekende oorzaak de roggestroomyt van den landbouwer J. van Hagen totaal afgebrand. Een krach tige Noordwestenwind wakkerde wel de vlam men aan, doch spaarde de landbouwers woning, die juist in de veilige richting lag. Assurantie dekt de schade. In de autogarage der firma Hooglandse Alkmaar is brand uitgebroken. 8 Wagens werden door het vuur vernield. o Alcohol in beslag gonoaien De Ryksambtenaren te Eindhoven heb ben ten huize van Van U. aldaar 200 liter alcohol met een gehalte van 97 pCt. in beslag genomen. Uitvoer van vee naar België De invoer van herkauwers in België is verboden langs de tolkantoren van De Cinge, Meersel en Strijbeek. Be kindermoord te Langeweg De Rechtbank *te Breda veroordeelde inzake den kindermoord te Langeweg den vader tot 4 en de dochter tot 1 jaar ge vangenisstraf. De eisch luidde resp. 6 en 2 jaar. o Het dag. bestuur der Noord-Brab. Maat schappij van Landbouw heeft als haar meening uitgesproken, dat wyziging der landarbeiderswet wel wenschelijk is voor zoover het betreft de verhooging van de bydrage van den landarbeider van f 400 tot f 800 voor het verkrijgen van een eigen plaatsje. Een wisselende rentevoet werd evenwel niet wenschelijk geacht. o De Zomertijd Naar het «U. D.« verneemt brengt het Dinsdag in de Tweede Kamer gevallen be sluit met betrekking tot den zomertyd groote moeilijkheden met zich mede voor de spoorwegen. De reeds vastgestelde treinenloop voor den a.s. zomerdienst is ontworpen op de basis van handhaving van den zomertijd. De dienstregeling moet nu weer worden omgewerkt naar den nieuwen stand van zaken, Speciaal zullen de moeilykheden gelden de internationale aansluitingen, in verband met het feit, dat einde Maart of begin April België en Frank- rjjk den zomertijd wel invoeren. Het gemeentebestuur van Amsterdam zal tot de Eerste Kamer het verzoek rich ten, het wetsontwerp tot afschaffing ven den zomertyd niet aan te nemen. Alleen het Anti-Rev. lid Baas verklaarde zich tegen. o Subsidieering Paardenfokkerij Naar de »Rsb.« van welingelichte z|jde verneemt, zal vanwege het Departement van Oorlog dit jaar weer worden overge gaan tot het subsideeren der warmbloed- fokkery, n.l. alleen slechts door het ver strekken van de M. C. premiën. Buseom Landbauw- en Zuivelbedrijf Men meldt aan de «Rsb.* dat zal wor den overgegaan tot stichting van een museum voor landbouw- en zuivelbedrijf. TABLETTEN Het museum zal ondergebracht worden in het Friesch museum te Leeuwarden. De schutsluis te St. Andrles b|) Rcssum (tild.) In het «Hbl.t schryft een schipper Aan de schutsluis te St. Andries bjj Rossum (Gldkan sinds vele maanden niet meer geschut worden, daar de sluis deuren van rotheid uit de hengsels zijn gevallen. Vele belanghebbenden, ook Ka mers van Koophandel, hebben bij den Minister van Waterstaat erop aangedron gen dezen toestand te verbeteren, welke een enorme schade is voor de stoomboot diensten, welke geregeld daarvan gebruik maken in de richting TielArnhem, Rot terdam—Amsterdam, voor de sleepdiensten van 's-Bosch naar den Boven Rijn, welke nu een grooten omweg moeten maken via Andel, bijna een dag varen, en voor de vele steenfabrieben langs de Maas. De kolenschepen van Ruhfort voor de Boven- Maas bestemd, zyn gedwongen den grooten omweg te maken langs Andel. Er zijn naar ons blijkt, voegt het «Hbld hieraan toe, gelden uitgetrokken op de Waterstaatsbegrooting voor 't herstel van de schutsluis. Binnenkort zal met de werzaamheden een begin gemaakt worden. o Eeu 103-jarige overleden Mevr. de wed. A. Gudde van Tichel- hoven te Zierikzee is in den leeftjjd van 103 jaar en 2 maanden overleden. o Boefjesbende De gemeentepolitie te Leeuwarden heeft Zondag een boefjesbende op heeteidaad betrapt. Jongens van een jaar of veertien maakten er Zondags, als de schippers hun schepen hadden verlaten, hun weik van de schepen in de stadsgrachten te door snuffelen en mee te nemen wat van hun gading was. Zondag is weer by een schipper ingebroken en een bedrag aan geld ontvreemd. De aanvoerder van de bende, de 15-jarige H. v. d. V., is aan gehouden, de anderen zyn voorloopig vrij gelaten. o De Zwitsersche reis ran de Koningin eu den Prins Bezoek aan Ger.ève. Uit te 's Gravenhage ontvangen berichten blijkt, dat de Koningin en de Prins op 13 dezer naar Ger ève zullen vertrekken, 16 dezer naar Siders (Sierre) en den 20sten Maart naar 's-Gravenhage zullen terug- keeren, o De Koningin en Priuses Juliana Geneefsche Burgeressen Naar aanleiding van de aankomst te Genève van Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik der Nederlanden brengen de bladen in herinnering, dat aan 's prinsen bet-overgrootvader, Hertog Heinrich von Mecklenburg Schwerin het burgerschap van Genève werd verleend, zoodat Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana Geneefsche burgeressen zyn. GEVONDEN VOORWERPEN?" 1 gummi kindercape. 1 covercoat kindermanteltje. 1 wollen damesmuts. 1 bruine lederen tasch. Terug te bekomen Autobusdienst «De Onderneming* Wijk. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beate en voordeeligste adres. Henaden. Marechaussée Lamraers van de brigade alhier is met ingang van 12 Maart naar 's Bosch en de marechaussée A. G. Kool uit 's Bosch met ingang van denzelfden datum naar hier overgeplaatst. Naar wy vernemen werd tegen P. M., P. v. A., en J. W. allen alhier be klaagd ter zake van het in werking hebben var» een geheime brandery voor de recht bank te 's Bosch ieder een gevangenisstraf geëischt van 4 maanden. Uitspraak over 14 dagen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat te Waalwijk houdt eene vergadering op Donderdag 19 Maart a.s., waarin o.m. aan de orde zal worden gesteld bespreking der voorgestelde weeldebelasting en het rapport der comm. Nolting inzake reorganisatie van den post en telegraafdienst. Zij die ten opzichte van deze beide punten belangen hebben voor te dragen, worden verzocht ten spoe digste daarvan opgave te doen aan het Bureau der Kamer. Almkerk. Dezer dagen werd by den vrachtrijder Beuchner van zijn wagen een pakje sigaren ontvreemd. De jeugdige dader werd door de gemeentepolitie alhier opgespoord. Voor de militielichting 1926 hebben zich voor deze gemeente aangemeld 29 personen. Aalst. Donderdag 5 Maart werd alhier de 2e ouderavond van dezen winter ge houden. Deze was bezocht door ongeveer 25 ouders. In de Voorzittersvacature v. h. bestuur werd voorzien door de benoeming van den heer A. van Ooijen Pzn. Door het hoofd der school, den heer Rüger, werd een inleiding gehouden over«De samenwerking tusschen school en huis,« die met aandacht door de aanwezigen werd gevolgd. Verschillende zaken werden nog bespro ken en o. a. besloten le. Een adres te richten aan B. en W. om in 't belang van het onderwys, zoo spoedig mogelyk te komen tot de benoe ming van een vasten onderwijzer 2e. Een adres te richten aan Ged. St. naar aanleiding van de niet suhsidieering van het vervolgonderwijs door den Raad; 3e. Dinsdagavond 10 Maart een openb. les te geven, teneinde de ouders eens in de gelegenheid te stellen nader kennis te maken met 't onderwijs en de vorderingen hunner kinderen. Deze les is j.l. Dinsdagavond gegeven aan de 3 hoogste leerjaren, en werd bij gewoond door ongeveer 30 moeders en vaderswel een bewijs, dat van de zijde der ouders de belangstelling voor het on derwijs in ons dorpje groot is. Het was voor de kinderen een heele attractie nu eens by avond en in 't bijzijn van vader of moeder in school hun werk te verrichten. Wat deden ze hun best 1 Na anderhalf uur kwam daarna als een verrassing, die ten zeerste werd gewaar deerd, de tractatie van kinderen en ouders op chocolade en koekjes, waarvoor een woord van dank toekomt aan de ouder commissie en 't hoofd der school. Tot slot werden een en meerstemmige liederen gezongen, waarvan ook jong en oud genoten. Met een woord van dank voor de groote belangstelling van de ouders, werd deze avond door den voorzitter gesloten. Dnssen. Het ongeveer 2 jarig kind van v. S. alhier dronk in een onbewaakt oogenblik uit een fleschje azijnessence. Alhier doen zich in een gezin de mazelen voor. Dezer dagen vierde de Chr. Jonge- lingsvereeniglng «Eben Haëzer* te Dussen (Hank) onder -leiding van den Voorzitter, de heer H. van Vuuren, haar tweede openbare jaarvergadering welke tevens een feestelijk karakter droeg. Verschillende opstellen en voordrachten werden door de leden gegeven. Vele belangstellenden waren aanwezig. Iedereen denkt met aangename herinneringen aan dien welgeslaagden avond terug. Nienwendijk. A.s. Zaterdagavond 7 uur, vergadert de schoolvereeniging in de consistorie der Geref. Kerk. Als dan hopen Secretaris en Penningmeester hun jaar verslag uit te brengen, waarna door den heer J. C. Ottevanger lid van het school bestuur een lezing zal worden gehouden over «De geschiedenis van onze school met den Bybel*. Trouwe opkomst zeer gewenscht. Door een onbewaakt oogenblik ge raakte het zoontje van A. C. in het water (de Bakkerskil). Kinderen die met den kleine speelden, maakten dat zyn vader bekend, doch gelukkig dat inmiddels twee arbeiders die van hun werk kwamen den kleinen reeds in bewusteloozen toestand uit het water haalden. De dokter, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. Dezer dagen viel A. C. Cz. werk zaam in den polder «Doodemans waard* Maandagavond waren wy in de gele genheid de causerie over het bekende product Lotue Margarine, die werd ge houden door den heer A. Kolkman, chef der afdeeling reclame van Ant. Jurgens-Margarinefabrieken te Oss en werd uitgezonden door het radiouitzend- station te Hilversum, te beluisteren. Spr. schetste het ontstaan der marga rine, hoe in 1870 de groote Fransche geleerde Megé Mouirier uit verschillende vetten een samenstelling wiet te krijgen, welke de natuurboter kon vervangen. De firma Jurgens, die in 1870 reeds tot de aanzienlijkste boterhandelaars be hoorde, wist in Frankrijk beslag te leg gen op deze uitvinding en wist verschil lende verbeteringen aan te brengen. De goede kwaliteit der margarine was oor zaak dat in verschillende landen fabrie ken moesten worden gebouwd en het product thans in alle landen ter wereld bekend is. Het karnen geschiedt op dezelfde wijze als bij de natuurboter, waarna de massa tusschen rollen wordt gekneed en het overtollige water uitgeperst. Spr. deed mededeeiing van eenige gunstige attesten van Kook- en Huishoudscholen en wees op de financieele voordeelen aan het verbruik van Lotus verbonden en de aardige verrassing die zich in elk pakje bevindt in de vorm van een tablet cho colade, terwijl bovendien iederen gebrui ker van Lotus nog gratis een alleraar digst tijdschrift ontvangt, met prettige kinderlectuur en aardige wedstrijden, waaraan vele prijzen zijn verbonden. In het eerstvolgend nummer van dit tijd schrift ontbreekt zelfs de Kruiswoord- puzzle niet. Om te controleeren of het gesprokene per radio goed verstaan is en of het een groot aantal beluisteraars had, verzocht spr. ieder luistervink(je) een ledig carton (Lotus verpakking) met wachtwoord „Hoezee voor Lotus" er opgeschreven op te zenden naar Ant. Jurgens-fabrieken te Oss, afdeeling Reclame, waarvoor ieder inzender een aardige verrassing ontvangt. Met een loflied op „Lotus" eindigde spr. zijne onderhoudende causerie. Biesbosch van een rietschelf met het gevolg dat hy zich erg bezeerde. Per wagen werd hij naar zijn woning vervoerd. Inmiddels werd de hulp van Dr. Mynliefï van Wer kendam ingeroepen. Op de gehouden vergadering den 4 Maart van de afgevaardigden uit den Kamerkieskring 's Bosch, werd besloten voor de a.s. verkiezing een landdag te houden. Als gewenschteri spreker hiervoor werd de heer Colijn genoemd. Van harte hopen we, dat de heer Colijn van deze uitnoodiging gehoor zal geven. Vrijdag 6 Maart gaf de fanfare Crescendo in het Instituutlokaal een uit voering. De ruime zaal was geheel bezet. Het programma dat 10 nummers bevatte, werd keurig afgeweikt, zoowel het muzikale als het humoristische gedeelte was zeer te roemen. De leden der vereeniging onder leiding met haar bekwamen directeur O. Waliaven hebben eer van hun werk Deze uitvoering kenmerkten zich door eene bij zondere opgewektheid en kalmte van het publiek. Ieder ging hoogst voldaan huis waarts. Rijswijk. Wegens ziekte van het onderwijzend personeel moest de O. L. school deze week gesloten worden. Naar wy vernemen zal de muziek- vereen. «Kunst en Vriendschap* in den loop dezer maand alsnog een openbare uitvoering geven. Sprang. Naar men ons mededeeld hoopt a.s. Zondag onze vroegere dorpsgen. de heer J. E. Visser theol. cand. in het Geref. Kerkgebouw zijn eerste predikatie in het openbaar uit te spreken. Donderdag omstreeks 6 uur ont stond by zekeren B. alhier een begin van brand, wat gelukkig nog bytijds werd bemerkt zoo dat men met vereende krach ten het vuur wist te dooven en werd alzoo erger voorkomen. Sleenwijk. Dinsdagmiddag omstreeks 1 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in een hooiberg van den heer J. M. Door het krachtdadig optreden van de omwonenden bleet de brand tot den hooi berg beperkt, anders was de ramp in deze dichtbewoonde buurt niet te overzien ge weest. Naar we vernemen hoopt op 16 Maart de meisjesvereen. «Het Mosterd zaadje* haar jaarvergadering te houden, terwyl op 17 Maart de knapen-en jongel. Firma ALPH. HUPSCH nimi minimi ilitni nu ii li m Mimmiliuiifinmi m liiiftiii illl lljl li 111 UlUilli II'i till!1 it i kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desin- fecteerend en oplossend werkende Groote doozen 65 Cts iiiiiiiiiiHiiiiiiiiiniinnininimiiiiinininnniiHiHiiiimniimmnnMiimninniiiiHinim

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2