DAMRUBRIEK. Werkendam. Z|j, die zich vorige week Woensdag naar de Natszaal begaven ter bijwoning van 't concert van de gero. zangvereeniging ^Uitspanning door Inspan- ningc, onder leiding van haren Directeur, den heer A. L. de Bie uit Gorinchem, zullen hun gang daarheen niet beklaagd hebben. Dit was werkelyk een uitvoering voor een zangvereeniging I Slechts zang en muziek een avond vol waar kunstgenot. Circa 8 uur opende de voorzitter, den heer A. F. v. d. Heuvel, voor een gezellig bezette zaal den avond met een kort wel komstwoord en deelde mede, zeer tot spijt van alle aanwezigen, dat de solist de heer J. van Rjjsselberg, bariton te 's Hage, die mede zou optreden, op 't laatste moment een telegram van verhindering wegens on gesteldheid zord. Gelukkig was de- ver- eeniging er in geslaagd een plaatsvervanger te vinden in den heer M. Beusken, bariton te Gorinchem, die zoo bereidwillig was voor den heer R. in de plaats te treden. Beschikt hjj niet over het massale geluid van den heer R., toch kunnen we zeggen dat zijn zang, begeleid door den heer A. v. Tilburg uit Gorinchem, wiens begeleiding was, zeer in den smaak der aanwezigen viel. 't Programma onderging tengevolge van deze vervanging eenige wijziging. De twee jeugdige musici, de jongejufïr. Veronica van Zanten (viool) en den jongen heer Jules van Zanten (piano), beiden uit Rotterdam, overtroffen verre de verwach tingen. Meesterlyk bespeelden zy hun instru ment en tijdens het spel heerschte er een doodsche stilte in de zaalmen kon een speld hooren vallen. Wat een beloften voor de toekomst hield hun spel in Een dankbaar applaus aan 't slot van elk nummer werd hun deel. Na afloop werd de jeugdige soliste na mens de vereen, een fraai bloemstuk ge offreerd onder grooten bjjval der aanwe zigen. Mogen we later nog eens van hun spel genieten I En nu de zangvereeniging. Na elke uitvoering kan men consta- teeren, dat deze vereen, met forsche schre den vooruitgaat. Telkens en telkens weer blijkt dat de leiding in waardige handen is en na elk nummer klonk dan ook een hartelyk applaus. 't Succesnummer van den avond was wel 't slotnummer van 't programma ïVlaamsche Kermis* van J. P. J. Wierts, een nummer dat helder en frisch werd voorgedragen èn Directeur èn leden aan 't slot een welverdiend applaus bezorgde. Alle nummers te bespreken is ondoenlyk, we willen volstaan met een greep te doen en willen dan noemen de dubbelgemengde kwartetten en in de Meimaand van E. Wettig-Weissenborn (mannenkoor), Mjjn Moeders Lied van G. Fr. de Pauw, Moe ders Slaopliedeke van W. Fr. Kools en Zomermorgen van Isr. J. Olman. Voor gem. koor. In dit laatste rummer klonk het klokje vroolijk en frisch. Na afloop werd door velen deelgenomen aun het goed georganiseerde bal en circa 1 uur begaven ook de laatsten zich rustig en hoogst voldaan huiswaarts. U. d. I. mag met genoegen op dezen avond terugzien en we betwyfelen niet of deze vereen, zal met steun van 't Werken- damsch publiek er in slagen nog menige gezellige en genoeglyke avonden te orga- ni8eeren. Te betreuren valt het dat deze vereen, met uitvoeringen steeds tekorten moet hoeken, vooral op een avond als deze mocht zoo iets niet voorkomen. 't Is te hopen dat deze vereen, financieel krachtig gesteund worde door de getrouwe bezoekers nog veel, heel veel is er dan van deze vereen., wier krachten zich eerst de laatste jaren gaan ontplooien, in de toekomst te verwachten. Komt, vrienden van U. d. I,, slaat de handen eens in elkaar en helpt deze ver., wier leden zoo vele financieele offers bren gen en eiles doen om U waar kunstgenot te doen smaken, om de toekomst opgewekt tegemoet te gaan En nu weer met frisschen moed aan den arbeid voor 't eerstvolgende concours te Wjjk. Donderdagavond j.l. vierde de Herv. Chr. Jongel.-vereeniging »Maranathac haar 2e jaarfeest in de Nutszaal. Door den heer P. Kornet werd den aanwezigen een hartelijk welkom toege roepen. Na het zingen van Ps. 448 4 en 44 opende Ds. Kalkman deze bjjeenkomst met gebed, las voor Daniël 4 en zette den inhoud van dit hoofdstuk op duidelyke wijze uiteen. Uit de jaarverslagen van den Secretaris, Penningmeester en Bibliothecaris bleek dat de vereeniging flink bloeide. De afgevaardigden der zustervereen. ïMirjamt te W'dam, »Gideont te Sleeuwyk, tEben Haëzert te Almkerk, »Imraanuëlt te Dussen, lEben Haëzert te Hank en •Thimotheüst te Werkendam spraken hun felicitatiereden uit. Afwezig waren de vereen, van Uitwijk en Woudrichem. Geleverd werden Voordrachten »De Paradjjsroost, »De klacht van Adam by het Ijjk van Abele, »De Echtscheidingc, Aan den Rjjn* en •Jezus in de Herbergt. Opstellen»Paul Gerhard* en »de Nooddeur gesloten en de Brandtrap te kortt en de samenspraak »Het Gewetent in 6 bedryven. Alle stukken waren goed ingestudeerd en vielen buitengewoon in den smaak. Verschillende psalmen en gezangen wer den gezongen, ook nog het eerste couplet van het «Wilhelmusc, Door de knapenvereeniging iBenjamint werden aardige stukjes muziek op de fluit gespeeld. De opkomst was zeer groot, de aanwe zigen werden getrakteerd. Na het zingen van gezang 96 4 sloot de heer P. Kornet deze bijeenkomst met dankgebed. Na een genoeglyken avond keerden allen te ruim 42 uur huiswaarts. Zaltbommel. Tot secretaris van den Dorpspolder Zaltbommel is benoemd de heer H. J. Burnet te Zaltbommel, secretaris en ontvanger van den Dorpspolder Am- merzoden en Well, zulks met de ontheffing van de uitsluiting om bedoelde functies gelijktydig te vervullen. Probleem no. 25. (8e Wedstrijd-probleem). Redacteur: M. J. L. BÉNEKER te Andel (N.-Br.). Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. De oplossingen van probleem 23 (6e wedstryd-probleem) geven we volgende week, geljjk met de oplossingen van Eind spel no. 24 (7e wedstryd-problemen). Tegelykertyd worden dan van beide pro blemen de namen der goede oplossers vermeld. Stand in cijfers Zwart 45 schyven op: 5, 7, 40, 42, 43, 44, 47, 48, 49, 20, 24, 24, 27, 36 en 45. Wit 45 schyven op: 25, 26, 28,29,32, 33, 34, 35, 37, 40, 44, 47, 48, 49, 50. Wit begint en wint. Oplossingen van dit probleem worden ingewacht tot 25 Maart a.s. 't Onderstaande voorbeeld van een zet is van dhr. M. C. Kingma te Zet den volgenden stand op 't bon Zwart 44 schyven op 7, 8, 9, 42 44, 45, 48, 20, 23, 24 Wit 40 schijven op: 24, 25, 27, 3f 40, 44, 44, 47, 48. Wit aan zet zjjnde lokt een foutz< door te spelen 3934. Zwart antwoordt met 24j, 44—39 30 Zwart dacht nu dat Wit zou spelen 38—33 35(1 39X50 23 met een schjjf winst voor Zwart Zwart had echter misgerekend wa den derden zet speelt Wit inplaat 38 33 nu 2447 1! en geeft Zwart hierdoc legenheid op twee manieren drie sc te slaan, n.l. 12X43 en 35X42. Op 12X43 van Zwart volgt: 44-37, 48X40, 25X3 Op 35X42 van Zwart volgt 31 en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 6