Cowl - Zilver - Uurwerken OPfiE Firma VAN DE GARDE Uwe aandaehi -Zogpoeder voor Zeggen - Droespoeder voor Baarden Navuilpoeder voor Koeien ANTJREM IE Wilt gij overtuigd zijn Koopt d/in bij ons PH./VAN WIJK, B53 D oV DDTT 7 IJ. win terdienstregeling c. boumAn, Hoiiea Kram of Riemsluiting 51 korting a contant. Bijbels en Kerkboeken CITROEN. Zie onze Etalage oordeel zelf! Firma SCHOON Co., HEUSDEN. een prima uurw^k te bezitten tegen b fitengewoon lage prijzen Steeds het beste, voor laagsten prijs. Bestel spoedig Veedienst 's Hertogenbosch. Firma L. J. VEER AN, Botermarkt, HEUSDEN Spring. In de vacature A. C. v. d. Esch zijn voor het ambt van diaken bij de Ger. kerk alhier candidaat gesteld de heeren A. B. v. d. Hoeven en J. C. de Roon. De schoenmaker J. F. alhier kreeg een onbeduidend wondje aan zijn linker wijsvinger waardoor later de hand en arm erg op zwol wat hem veel pyn veroorzaakte Dr. J. v. d. M. constateerde in hevige mate bloed vergiftiging heden is zijn toe stand vooruit gaande. Zaltboznmel. Mej. C. Lodder, hand- werkonderwijzeres aan school I alhier, heeft tegen 15 April a.s. eervol ontslag aange vraagd. 't Was Donderdagmiddag een ver makelijke jachtpartij tusschen M. M.. woon wagenbewoner, gedomicilieerd te Oss en de politie. Da eerste, als gesignaleerd in het Alg. Politieblad voor betaling tan boete of hechtenisstraf, was door de politie aan gehouden, doch op weg naar 't politiebureau ging de man aan den haal. De klompen in de hand vluchtte hij den Gamerschen Dyk op, verder buitendijks het veld in en zoo over slooten en greppels, zelfs eenmaal tot aan de lendenen in een wetering, werd hij in 't veld te Kerkwijk gegrepen. Bib berend van koude, de kleeren stijf bevroren, kwam sinjeur tenslotte op 't politiebureau enbetaalde de boete, waarop hij weder werd vrijgelaten. De heer J. de Jong, onderwijzer aan de u. 1. o. school te Ravenstein is benoemd tot tijd. leeraar in de aardrijks kunde en de plant- en dierkunde aan de R. H. B. S. alhier. Zuilichem. Ds. Brouwer, overgekomen van Borsselen-Driewegen, deed Zondag j.l. zijn intrede bij de Geref. Kerk alhier, na 's morgens bevestigd te ?yn door zyn broeder Ds. R. Brouwer van Herwijnen, met een predikatie over Efeze 3 vs. 14 tot 19. 's Middags deed Ds. Brouwer intrede met het woord uit Efeze 1 vs. 14 voor een overvolle kerk. Na de predikatie en de gebruikelijke toespraken werd de nieuwe leeraar toege sproken door Ouderling van der Meiden, die liet toezingen Ps. 122 vs. 3. Vervolgens sprak de bevestiger hartelijke woorden van welkom en eindelijk sprak nog het hoofd der Chr. School, de heer Verbruggen, den nieuwen leeraar eveneens hartelijk toe. De opbrengst van de weilandver- pachting voor de N. H. Kerk en Diaconie heeft opgebracht resp. f 590 en f 330. De heer G. J. Weverwijk, gemeente veldwachter te Schoonrewoerd, is benoemd tot rijksveldwachter aihier. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur 1 Vergun mij een plaatsje om een en ander te weerleggen, naar aanleiding van een bericht in Uw blad van Zaterdag 1.1. onder 't Hoofd »Land van Altena» Da vorige week hebben wij in Uw biad kunnen lezen, wat hier in den laatsten tijd op het gebied van melkafzet is voor gevallen, eveneens onder Land van Altena. Lees ik deze twee stukjes, dan blijkt mij, dat deze niet door een zelfden correspondent zyn ingezonden, daar het eerste meer zakelijker was gesteld dan het laatste. Als ik echter verder op dit iaatste inga, zij U medegedeeld, dat ik hier alleen de zaak verdedig voor leden van de afri. Andel, Giessen en Rijswijk van den Bond van Melkveehouders, voor wier afdeeling ik als Voorzitter fungeer. Waarom het bestuur van de Coöperatie Genderen, zooals Uw correspondent doet vermoeden, sgeen hooger indruk heeft ver kregen van de standvastigheid der boeren,» kan ik niet begrijpen. Er is n.l. op het moment dat de Bommelerwaard werd stopgezet, alleen te Genderen gevraagd, de melk tijdelyk te willen verwerken, waarsran met de meeste bereidwilligheid werd voldaan. Nog dienzelfden avond werd door ge noemde afd, besturen een vergadering ge houden, waarby ik evenals de Directeur van Genderen de eer had tegenwoordig te zyn. Een en ander is daar toen besproken betreffende de verzending van melk enz. Daarna heeft de Directeur aangedrongen op eenige zekerheid, dat de Bond zijn melk voor een zeker tijdperk aan de Coöperatie zou toezeggen, ook al met het oog op het aankoopen van bussen enz. De Voorzitter van de afdeeling Andel, die de leiding had, heeft er toen dadelijk op gewezen, dat voor de leden-leveranciers nog geen bussen behoefden te worden aangeschaft, daar deze de bussen van Ammerzoden nog mochten gebruiken en getracht zou worden, deze aan te koopen. Tevens heeft hij uitdrukkelijk ver klaart, geen enkele toezegging te kunnen doen, wat betrof de levering, en verder, dat indien Ammerzoden weder ging draaien, de melk mogelijk wéér daarheen zou gaan. Het laatste is dan ook weer gebeurd niet omdat de levering in Genderen zoo slecht beviel, maar opdat de Bond voelde, op den duur niet van de gastvryheid van een Coöperatie te mogen gebruik maken, 't Vooruitzicht reeds dadelyk 50 pCt. van de vordering op de oude vennootschap te zullen ontvangen, gaf mogelijk bij sommige leden, nog den doorslag, hun stem te geven aan het besluit tot verkoop van melk aan Ammerzoden. Wat het het bestuur of Directeur der Ccöp. Genderen, met de leden had afge sproken of welke onkosten voot hun zijn gemaakt weet ik niet en hierover draag ik dan ook geen verantwoording. Wel weet ik dat door ons »Bondje« niets is gedaan, waardoor men aan de standvastig heid der boeren (leden) zou moeten twy- felen, terwijl van het goed vertrouwen geen misbruik is gemaakt. U mijnheer de Redacteur, dankend. H. DE LORM. Voorz. v. h. Kringbestuur. Woudrichem, Maart 4925. De Heer André Citroen heeft te Parijs zijn verschillende Agenten uitdegeheele wereld ontvangen. Parijs, 5 Maabt. De Heer André Citroen, de groote Fransche constructeur, heeft heden zijn verschillende agenten uit alle landen der wereld ontvangen. Zeer velen hunner waren Dinsdag morgen bijeengekomen in de fabriek aan de Quai de Javel te Parijs, waar de Heer André Citroën in een zeer interessante causerie de vorderingen uiteen zette, die zijn organisatie den laatsten tijd gemaakt heeft en waarbij hij een overzicht gaf van zijn toekomstplannen. Deze vergadering werd gevolgd door een bezoek aan de fabrieken in en bij Parijs, die voortdurend worden uitge breid door de steeds stijgende vraag naar de welbekende Citroën wagens. Vanaf de gieterij en de smederij, waarin de ruwe stukken worden vervaardigd, tot aan de montage-afdeelingen van de chassis, de carrosseriefabrieken en de montage der complete wagens, konden de aanwezigen stap voor stap de fa bricatie volgen van de „de eerste Fransche wagen in groete serie vervaardigd. Met een 20-tal groote auto-omnibussen werden de bezoekers successievelijk van de fabriek aan de Quai de Javel waar de 10 P.K. Citroën en de carosserieën gemaakt worden naar de enorme instal laties o.m. de smedderijen te Surennes, de fabricatie-afdeelingen van de 6 P.K. te Lavallois ontvangen en de carrosserie- fabriek te St. Quen gevoerd. Zij hebben daardoor een overzicht gekregen, niet alleen van de voortdurende vergrooting der fabrieken, doch tevens van de bij zondere zorg, waarmede zoowel de onder- deelen als bet geheel worden vervaardigd zij hebben kennis kunnen maken met de zg. werkwijze en montage „aan de ketting" waarbij het chasis door een ketting zonder einde langzaam langs verschillende werklieden, die elk een bepaald onderdeel aan het chassis aan brengen, wordt voortbewogenmet de groote smederijen, de fabricatie der car rosserieën, waarvan voor het laatste model, de „Tout Acier", de bouw van een nieuwe fabriek met zeer speciale machines is ingericht. Des avonds waren de ruim 700 agen ten in de salons van het Paleis d'Orsay aan het banquet vereenigd, waarbij meer malen uiting gegeven werd aan de bij zondere waardeering, die de Heer Citroën van zijn verschillende agenten en andere medewerkenden ondervindt. De groote Fransche industrieel zeide dan ook dank aan alle directies van filialen en agenten in Frankrijk en in den vreemde en in het bijzonder werd het Hollandsche filiaal gecomplimen teerd met de resultaten in zulk een kort tijdbestek behaald in ons land, Vragen Op rechtskundig gebied waar de Citroën automobielen hoe langer hoe meer bekend worden om hun buiten gewone economisch robuust en elegant fabrikaat. Kantongerecht te Heusden. Wanneer eenden het z.g. drinkwater bevuilen, kan dit worden tegengegaan Zoo ja, hoe moet ik in deze handelen? N. D. Uitspraak 6 Maart. InvaliditeitswetD. B., W'dam, 72 X f 4 of 72 X 1 d- «n f 20 of 40 d. Arbeidswet: D. B., W'dam, 2Xf5 of 2X3 d.J. d. K., Heusden, 7 X f 0.50 of 7 X 1 d. TrekhondenwetJ. J. L., Giessen, 2 X f 1 of 2X1 d. VisscherywetN. K DeWerken, (2X)> 2 X f 5 of 2X3 d. v. v.; J. V., Veen, f 2 of 4 d. v. v. Overtr. Max. snelheid Almkerk J. d. G., A'dam, f 45 of 40 d. MotorkenteekenbesluitJ. D. B., Leer dam, f 2 of 4 d. M. en R.reglementT. Hoeksema, Gro ningen, f 5 of 3 d. M. en R.wetS. O. en J. C. S. beiden te Almkerk, f 5 of 3 d. Prov. Wegenregl.A, d. S., G'chem, f0 50 of 4 d.D. v. RAlmkerk, f5 of 3 d. 426 Sr. 434 Sr. G. J. L., B'Broek, f25 of 40 d. en f45 of 40 d. 426 Sr.M. K., Veen, f 25 of 40 d. Rijwiel z. licht: C. V„ Almkerk, e. a., ieder f 3 of 2 d. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. van 5 Maart tot 47 Maart Geboren: Aart z. van Dirk Bakker en Maria van HemertComelis z. van Adam Nieuwkoop en van Barbera Wyn- stekers. Overleden: Johanna Maria Derks oud 3 weken. Met uwe vraag veronderstellen wij dat U bedoelt, water uit eene sloot, hetwelk men gewoon is te drinken. Het voorkomen van bevuilen van zulk water door eenden kan geschieden door afrastering der sloot, daar de wet hiertegen geen straf bepalingen bevat. Immers verbiedt het Wetboek van Strafrecht slechts net laten loopen van niet-uitvliegend pluimgedierte in tuinen of op eenigen grond, die bezaaid, bepoot of beplant is. De mogelijkheid bestaat echter, dat in eene gemeentelijke politie-verordening de bepaling wordt opgenomen, dat het ver boden ik eenden te laten zwemmen in bepaalde wateren binnen de gemeente en daarom raden wij U aan zich met een request (op zegel van 30 cent) tot den Raad uwer gemeente te wenden en daarin te verzoeken in de politieverordening de bepaling te willen opnemen, dat het ver boden is in de door U bedoelde sloot zwanen, ganzen of eenden te laten zwem men zonder daartoe gerechtigd te zyn. Ik ben gemeente ambtenaar en heb eervol ontslag uit mijne betrekking ge vraagd tegen 4 Juni a.s. Nu bestaat er tusschen Burgemeester en Wethouders en mij eene niet al te vriendschappelijke verhouding, zoodat ik bang ben, dat zij de raadsleden zullen bewerken om mij ontslag te verleenen en niet »eervol« ontslag. Nu is myn vraag, of ik recht op eervol ontslag kan doen gelden, indien ik niets op mijn kerfstok heb L. J. d. H. Denkt U er om, dat wij door voordeelig Onze manier is dan ook, lage en geen hooge kortinge note inkoopen zeer jzen (die U toch zelf betaald). HEDEN ONTVANGEN de nieivivste V ertegenwoordiger uw van de Alpina-horlogefabriek „BIEL" in Zwitserland en van de Klokken fabriek „VAN BERGER", Wtlrker Leipzig, daardoor rechtstreeksche,aankoop en voordeeligen omzet. Beleefd aanbevelend, naast Melkfabriek „Pasteur" Langendyk 185, GORINCHEM. Let In uw eisfen belang op het juiste adres. VOORJAARSCOSTUUM mz. vestigen wij op onze welke door hunne promte wefrking U geheel tevreden stellen. Hoogstraat GORÏNCHEM. Laboratorium voor Scheikundig en Microscopisch onderzoek. Prijzen billijk, Vlugge bediening. Aanpevelend. Dames-en Heerenkleermakerij BRE^STRAAT74 Onze uurwerken zijn prima. Onze prij^én zijn laag. Onze garantie is degelijk. Onze stjrteering is groot. Tevens zeer sollede inrichting voor reparaties aan de eenvoudigste tot de meest gecompliceerde uurwerken. iricht 1880 Tel. 162. /ver bestekk toezicht, ouwen, verbouwen, plannen, teekeningen, illijk tarief. Aanbevelend a./michaël, aalburg aanvangende W NOVeAiBER 1ÖS4. HeusdenRotterdam Van HEUSDENMaandag en Dingdag vm 4.30 u.,* Donderdag vm. 5 en 7 u.Vrijdag vm. 6 i Van ROTTERDAM Maandag m. 12 u., Dinsdag nra, 42.45 u. Donderdag, Vrydag en Zaterdag, m. 42 u. HeusdenGorinchem. Van HEUSDEN Maandag vn.. 5 u. en 6.30 u., Dinsdag vm. 4.30 u„ Donderdag vm. 5 u. en 7 uVrydag vm. 6 u. Van GORINCHEM: Maandag vtn. 44.30 u. nm. 42.30 u. en 3 u., Dinsdag nm. 3.45 u., Donderdag, Vrydag en Zaterdag nm. 3 u. Van ANDEL naar 'sBOSCH: Woensdag vm. 3.30 u. Van 'sBOSCH naar ANDEL: m. 42 u. Directeur: L, DE BEER te Gorcum, Tel. No. 9 J. H. TUPKER, Kantoor Heusden, 7 Drie Trompetteirstraat heeft voorhanden Zalm, Kreeft, Sardines, An sjovisch, blikjes Garnalen, Kippered Hemngs, Herrings in Tomate-saus, gesneden Os- setong in mik, Lunchtong, blikjes Ham/en Kip, Tong en Kip, Lever-pastei, Soepen, Sausen, Soya, Vruchten op Sap, Kersen, Abrikozen, Per ziken, Pruimen, Groenten in blik, versche Bakbokking en gerooktè Spekbokking. Verder alle soorten Kruide nierswaren en aanverwante artikelen. met in verschillende pryzen voorhanden in den boekhandel van de C O Minzaam aanbevelend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 6