schoenwerk*, werd deze'grens te laag ge acht. Aangevoerd werd, dat door de be paling van de waarde van het artikel geen zuivere grens luxe- en niet luxe schoeisel wordt getrokken, al werd erkend, dat op andere wijze moeilijk eene bevredigende oplossing is te vinden. Door bepaling der waarde wordt zeker fabrikaat schoenen ge troffen, dat geen luxe schoeisel is, terwijl inderdaad luxe schoeisel, als dames-brocaat eu suède schoentjes, vrij blyven. Door de waardegrens te laag te trekken, wordt de eene industrie meer getroffen dan de andere, wat onbillijk wordt geacht. Besloten werd, aan te dringen op ver hooging der waardegrens tot f 17.50 en op vrijstelling van waterlaarzen en schoenen voor abnormale voeten. Daarenboven werd besloten te wyzen op de uit de midden- standskringen reeds gemaakte bezwaren, o.a. tegen den administratieven rompslomp, waarroede de winkeliers zullen worden be last, het onredelijke van de belasting van artikelen- van dagelyksch gebruik, als koek, chocolade e.d. en van het gebruik van eenvoudige consumptie in restaurants. De bespreking van het rapport der Com missie Nolting lokte eveneens langdurige discussie uit. De vergadering was van ge voelens, dat door de voorgestelde omzet ting der hulppostkantoren te 's Gravenmoer en te 's Grevelduin-Capelle de belangen van de ingezetenen dier plaatsen dermate wordt geschaad, dat daartegen met klem behoort te worden opgekomen. De bezuiniging door de in het rapport voorgsstelde wijziging stelde de Kamer te leur. De voorgestelde veranderingen wer den dan ook niet afdoende geacht om eene beduidende verlaging van het posttarief te verkrijgen. De vergadering achtte afdoende bezuiniging alleen te verkrijgen door ver lenging van den arbeidstijd van het per soneel en verlaging der loonen tot het ni veau van die in de particuliere bedrijven, waarnaast verlaging van het tarief het ge bruik van de diensten van het posterij- bedrijf zal in de hand werken. De rekening 1924 werd vastgesteld in ontvangst op f 10.689.40 en in uitgaaf op f 10.695.19 nadeelig saldo f 5.79. Door den Voorzitter werd verslag uit gebracht van den stand der actie inzake de P.N.E.M.-tarieven, terwijl bij de rond vraag werd besloten de Directie der Spoor wegen te verzoeken het station Gilzen-Rijen telefonisch aan te sluiten met Dongen om hierdoor snellere kennisgeving van aan komst van voor Dongen bestemde goederen mogelijk te maken. BINNENLAND. De Zomertijd Onder Spotterny of Sotterny wordt in de «Tel,* geschreven Bij de Eerste Kamer is het volgeude request ingekomen Aan de Eerste Kamer der Staten-Gene- raul. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen Jannetje Wortelschoon te Vianen, aisdat zij als dienstbode in betrekking is in meergenoemd Vianen en daar ver leden zomer van April tot October onder den zomertijd leefde aisdat zy verkeering had in alle eer en deugd met Teunis Pynebrock te Jaarsveld, alwaar gedurende bovengenoemde maanden geleefd werd volgens den zomertijd aisdat zij eiken Woensdagavond haar avondje had om acht uur aisdat genoemde Teunis om acht uur Jaarveldsche tijd, dus negen uur Vianensche tijd, vryaf kreeg. aisdat hij zich dan op weg begaf naar Vianen, alwaar hij aankwam om negen uur Jaarsveldsche tijd, zijnde tien uur zomertijd aisdat ondergeteekende, om tien uur zomertijd in haar betrekking weer terug moest zijn aisdat zij genoemden Teunis op al die Woensdagavonden slechts in de verte zag aankomen op het oogenbiik, dat zij bij haar menschen naar binnen ging aisdat zij in genoemde maanden geen enkel zoentje met genoemden Teunis op haar avondje heeft kunnen wisselen aisdat genoemde Teunis den zomertijd al dien tijd als een uitvinding des duivels vervloekt heeft aisdat zij hetzelfde deed weshalve zij verzoekt den zomertijd te verwerpen, omdat genoemde Teunis ge dreigd heeft de verkeering te verbreken en met Jaantje Dykgras, die den zomer tyd heeft, te gaan loopen hetwelk op zedelykheidsgronden doende met behup van den Vianenschen boven meester. Jannetje Wortelschoon. Een vreemde geschiedenis BÜ den bierbottelaar J. de Br. te Lis- serbroek, heeft op last van den Voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem, een deurwaarder der belastingen een ver- kooping bij executie gehouden, ter ver krijging van betaling van f 7.20, voor rentezegels inzake een persoon die in be doeld tijdvak niet bij hem in dienst is geweest. Een kachel bracht dadelijk de som op welke noodig was tot dekking van de zegels en de daarop vallende kosten. De heer De Br. deelde het »L, Dgbl.t mede dat by al verschillende malen den Raad van Arbeid had medegedeeld, en zelfs deze week nog per aangeteekenden brief, dat de persoon in kwestie in bedoeld tijdvak niet bij hem in dienst is geweest. Deze persoon is bereid dit onder eede t® bevestigen. Dit geval staat niet alleen, zei hy. Eenigen tijd geleden heeft dezelfde deur waarder, die deze verkooping heeft geleid, zich een bedrag voor zgn. schuldig zynde rentezegels laten betalen door de vrouw van A. v. d. V. te Lisserbroek, tijdens '8 mans afwezigheid, hoewel v. d. V. de bewijzen heeft, dat hy dit bedrag reeds betaald had. Een herhaalde reclame tot terugvordering is tot nog toe niet beant woord. Invoer van paarden in Duitschland De invoer van paarden in Duitschland zal binnen enkele dagen weer zonder spe ciale vergunning zijn toegestaan. Bij invoer zal het autonome tarief van invoerrechten worden toegepast, hetwelk bedraagt voor paarden van een waarde beneden 1000 Mk. 90 Mk. per stuk voor paarden van 1000—2500 Mk. 180 Mk. en voor paarden boven 2500 Mk. 360 Mk. Aan exporteurs wordt in overweging gegeven, niet tot verzending over te gaan, alvorens zich te hebben overtuigd, dat het betreffende Duitsche grensstation reeds gemachtigd is een invoer zonder speciale vergunning toe te laten. luizenplaag Een landbouwer aan den Aaltenschen weg te Dinxperlo, die» zijn stroomijt op ruimde, ving bij dit werk niet minder dan 325 muizen en bovendien nog een aantal ratten. Vrecsciyk drama Een droevig drama heeft zich Vrijdag namiddag afgespeeld in het gezin van W. A. Siebers, wonende in de nieuwe wo ningen in de straat genaamd de Kleine Hekel, aan den Oostwal, te 's Bosch. In dit huis heeft eene moeder haar 2j*jarig zoontje en bijna 5 jarig dochtertje van het leven beroofd door deze op te hangen. De vrouw was voor de tweede maal gehuwd met S., wiens tweede vrouw ook deze was. De twee vermoorde kinderen waren uit het eerste huwelijk der vrouw. Tusschen Siebers en zijn vrouw was doorgaans oreenigheid over een dochter uit het eerste huwelijk van den man, voor wis de vader steeds de partij opnam, hetgeen voor de vrouw een prikkel was en haar jaloersch maakte. Den avond van den vorigen dag vooral had het in de woning van S. nogal ge spannen, hoewel bewoners uit de buurt beweren, dat zy vroeger nooit iets gehoord hebben. Vrijdag in den namiddag heeft de vrouw nog haar nood staan klagen te gen een buurvrouw, dat het leven voor haar zoo onhoudbaar was. De vrouw schijnt de vreeselijke daad te voren rijp te hebben overlegd en haar voornemen moet geweest zijn zich door deze daad te wreken op den man, wien zij moet hebben toegevoegdVandaag of morgen zit je weer als vroeger, dan zijt ge van mij en royn kinderen af. Voordat de vrouw de misdaad pleegde, heeft zij de andere kinderen weggezonden. Toen de kinderen thuis kwamen en de moeder niet vonden, is het jongetje naar boven gegaan en stiet met het hoofd tegen de voetjes van de kleinen, die op gehangen waren aan de trapleuning. De verschrikte kinderen snelden naar buiten en door voorbijgangers werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd, die spoedig met geneeskundige hulp ter plaatse was. Com missaris Van Dam nam persoonlyk het onderzoek van de vreeselijke misdaad ter hand, bijgestaan door inspecteur Van Keu len. De dokter kon niet anders dan den dood constateeren en de politie bracht de lijkjes der arme kleintjes per brancard naar het doodenhuisje van het Groot Ziekengasthuis. Bij onderzoek bleek, dat de vrouw spoor loos verdwenen was. De nasporingen, welke onmiddellijk in alle richtingen geschiedden, bleven den ge- heelen avond en nacht vruchteloos. Zaterdagmorgen werd op de leuning van de burg over de Aa op den weg tusschen Berlicum en de Dungensche brug de boven- kleeding van de" vrouw gevonden, zijnde een rok en haar omslagdoek. Ook werd in de nabijheid een tasch gevonden, waarin zich een brief bevond en waarin de vrouw de oorzaak van haai vreeselijke daad heeft uiteengezet. De gemeentepolitie uit Den Bosch be gaf zich Zaterdagmorgen om 8 uur met een brancard naar de plaats waar de kleederen werden gevonden en begon direct het water af te dreggen, echter zonder resultaat. Er is dan ook een sterke stroo ming in het water en mogelijk kan het Ijjk ver weggedreven zijn. Ook werd beweerd, dat men de vrouw door Berlicum had zien komen, dus werd verondersteld, dat zij, na zich van de bovenkleeding te hebben ontdaan, weer is doorgeloopen. In de buurt heerscht groote opschud ding. Velen, die de vrouw persoonlijk kenden en dikwijls met haar spraken, beweren, dat deze een zeer droevig bestaan had door de oneenigheden, die thuis plaats vonden. Zaterdagmorgen was het parket met het hoofd der politie ter plaatse van de misdaad en werd den man een verhoor afgenomen. De vrouw is van middelbaren leeft yd. Siebers, die vertinner is van beroep, staat niet ongunstig bekend en is ook reeds lange jaren bij dezelfde firma in dienst en verdient een goed loon. Een eigenaardig ziektegeval Te Nispen onder Roosendaal doet zich een zeer eigenaardig ziektegeval voor. In het gezin van zekere Van G. heeft zich bij een 5-jarig zoontje een plotselinge ern stige corpulentie voorgedaan. Autobui omgeslagen Zaterdag reed een autobus van de Kunstzijdefabriek te Ede t?gen den hoogen berm van den weg tusschen Ede—Bennekom, waardoor zij omsloeg. De inzittende meisjes werden door de glasscherven verwond. De chauffeur be weert door een hem passeerende bus van dezelfde fabriek te zijn aangereden, hoewel de mogelijkheid, dat het ongeluk door het springen van een band is geschied, niet is uitgesloten. Twee der meisjes zyn eenigszins ernstig verwond. De politie stelt een onderzoek in. Twee vrouwen verbrand In Den Haag zijn twee vrouwen bij het aansteken van een kachel in brand ge raakt en aan de gevolgen overleden. In een emmer verdronken Het ruim anderhalf jarig dochtertje van den metselaar O. K. te Overdinkel viel, in tegenwoordigheid der moeder, voorover in een emmer water. Hoewel het kind spoedig uit den emmer werd gehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken. BEKENDMAKING DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend, dat de keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht lichting 1926, dezer gemeente zitting zal houden ten Gemeen tehuize op Dinsdag 14 April 1925, des voormiddags 9.30 uur. HEUSDEN, Maart 1925. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. o DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend, dat aanvragen ter bekoming van visch- en hengelakten, alsmede bewijzen van regis tratie, bedoeld bij art. 31 der Jachtwet, uiterlyk voor den 15 April a s. ter ge meente-secretarie moeten worden ingeleverd. HEUSDEN, 24 Maart 1925. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. o DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend, dat op Dinsdag 31 Maart a.s., des voormiddags 10 uur ten stadhuize gelegen heid zal bestaan tot kostelooze inenting en her-inenting. HEUSDEN, 24 Maart 1925. De Burgemeester voornoemd, H. J. YAN EGGELEN. ~PL AA^TS E LIJ K~NI E U WS~" Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Van de Werf van de Firma De Haan Oerlemans te Heusden werd jf. Don derdag met goed gevolg te water gelaten het stalen sleepschip, lang 50 Meter, breedt 6.60 Meter en hol 2.35 Meter, groot circa 600 Tons, gebouwd voor rekening van den heer W. Savelkouls te Rotterdam. Het schip is speciaal gebouwd voor het vervoer van zand en grint, en daartoe voorzien van een byzondere motor-pomp- installatie om het met de lading aan boord komende water gemakkelyk te kunnen lenzen. Op de vrijkomende helling werd terstond de kiel gelegd voor een Rijnschip van circa 900 Tons voor Duitsche rekening. De marechanssée C. Booman van hier gedetacheerd naar de opleidingsschool voor wachtmeester te Apeldoorn, slaagde voor bedoelde graad en werd gedetacheerd naar de brigade Raamsdonksveer. Aalburg en Heesbeen. Naar men verneemt, hoopt onzen beroepen Predikant Ds< J. Bus te Vreeswijk, op Zondag 26 April a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Aal burg zijn iutrede te doen. Almkerk. A.s. Donderdagavond 7 uur hoopt Ds. Röth in Ned. Herv. kerk alhier biduur te houden voor 't gewas. A.s. Zaterdagavond hoopt de Ver- eeniging «Schrift en Belijdenis* wederom een vergadering te houden in de consisto riekamer der Herv. kerk alhier. Andel. Het Andel's Fanfarecorps onder leiding van den heer W. J. Fhilipse, zal a.s. Zaterdagavond in de Openbare school alhier, een uitvoering geven wanneer wy het program bykijken beloofd het veel, laat ons hopen dat er veel belangstelling is. Beneden-Langstraat. In den hooi- handel is- weinig gang, zoodat de pryzen zich niet staande kunnen houden. Men besteedt voor het goede handelshooi mo menteel slechts f 18.per 500 K.G., vry in de pers. Brakel. Vrijdag den 3 April a.s. zal des v.m, 10 uur ten huize van M. de Vries alhier, een vergadering worden gehouden van stemgerechtigde geërfden van den Dorpspolder van Brakel. In deze vergade ring zal worden behandeld 1. Ingekomen stukken, 2. Begrooting dienstjaar 1925/26, 3. Aanvragen aankoop bouwterrein, 4. Aan sluiting bij den Bond van Waterschaps besturen, 5. Bespreking terrein waarop het electr. gebouw is geplaatst, 6. Voordracht ter benoeming voor een poldermeester we gens gewone aftreding van den heer B. van der Veer op 1 Juli a.s. Door het Gemeentebestuur werd eene aanbesteding gehouden by inschrij ving van het te verrichten herstellingswerk aan deri gemeente-toren bij de Kerk alhier. Het werk werd opgedragen aan J. J. Kaas jager te Zalt-Bommel, als laagste inschrij ver. Wij vernemen dat zeer binnenkort met de werkzaamheden een aanvang zal worden genomen. Capelle. De gemengde zangvereeniging «Het Rozenknopje* gaf Woensdagavond j.l. voor haar donateurs en geintroduceer- d*n in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier onder leiding van deri heer N. Soyers te Raamsdonksveer een goed geslaagde uitvoering. Te ruim 7 uur \jjerd de uitvoering geopend door den heer W. G. Treffers, president der vereeniging, die de aanwezigen in welgekozen woorden hartelijk welkom heette. Hierna werd begonnen met de afwerking van het wel voorziene programma, dat niet minder dan 14 nummers vermeldde, waaronder 9 zangnummers en 5 voordrachten. Alle nummers te beoordeelen zou te veel plaats ruimte vergen. Wij kunnen gerust vol staan met te vermelden, dat de zangver eeniging zeer goed gewei kt heeft. Ook de voordrachten, die ter afwisseling gegeven werden, werden op uitstekende wijze ver tolkt en gaven den aanwezigen ruimschoots gelegenheid tot lachen. Te ongeveer 12 uur sloot de vice-president, de heer Adr. Verheijden, met een woord van dank de uitvoering en ging ieder hoogst voldaan huiswaarts. Donderdagavond werd hetzelfde programma nogmaals opgevoerd. Door da afd. SprangCapelle en omstreken van Volksonderwijs zal op Woensdagavond 1 April e.k. een verga dering worden gehouden, waarin als spreker zal optreden de heer H. Groenewout uit Santpoort. Deze vergadering is toegankelyk voor leden en niet-leden van Volksonderwijs. Laat niemand verzuimen dezen begaafden spreker te komen hooren. De b|j de Geref. perken beroepen predikant, Ds. J. Snoek, te Nieuwerlande zal Zondag, 5 April e.k. des avonds z|jn intreepredikatie houden na des morgens bevestigd te zijn door Prof. T. Hoekstra uit Kampen. De in deze gemeente langs de hui zen gehouden collecte ten bate van de slachtoffers van den brand heeft naar men ons meedeelt ongeveer f 300 opgebracht. Dassen. Vrijdag 27 Maart a.s zal voor onze gemeente her|jk van maten en gewichten plaats hebben en wel Vrydag 27 Maart van 9 12 uur en van 13 uur voor hen wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot R en op 28 Maart van 912 met de letters S. tot Z. Eethen. Vergadering van' den ge meenteraad alhier, op Donderdag 26 Maart 1925, des namiddags te 2 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Aanmerkingen Ged. St. begrooting 1925. 3. Verzoek kerkbestuur Heesbeen herstel toren. 4. Verzoek om subsidie Groene Kruis. 5. Machtiging tot verhuring van landerijen der gemeente. Genderen. Op Donderdag 26 Maart a.s. hoopt voor de A R. Kiesvereeniging •Vreest God Eert den Koning* alhier, op te treden den WelEd. Heer C. B. v. d. Wal van 's Hertogenbosch met het onder werp »Wezen of Schijn aanvang n.m. 7 uur in de Geref. Kerk. Toegang vry, gelegenheid voor debat. Hedel. Bij de Vrijdag door den com mandant der Treinafdeeling, 3e Arlillerie- Brigade, te 's Bosch gehouden aanbesteding van de levering van hooi ten behoeve van de paarden dier afdeeling, voor het tijdvak 1 Mei 19251 Mei 1926, werd 't laagst ingeschreven door «den heer W. van Heke len alhier voor f 49.50 per 1000 KG. Nienwendijk. Zaterdag a.s. vergadert de Kiesvereen. Vreest God eert den Koning* in het instituutlokaal des avonds 7 uur, waarna de heer Z. Kookkoek zal spreken over jParlementaire Historie*. Daarna zal bestuursverkiezing plaats hebben. Reeds geruimen t|jd geleden zyn door vele gegoede menschen in de gemeente f 1600 aan vry willige giften gegeven, be stemd voor cocosloopers alsmede mieuwe gordijnen in de Geref. Kerk. Zondag wer den deze in gebruik genomen. Ds. de Bruijn bracht alle gevers ten zeerste dank van hun offer aan Godshuis. Met den handel in aardappelen is het lang stil gebleven, doch deze week is er meer vraag gekomen, enkele partijen werden verkocht (Eigenheimers). Men be steedde f 4.75 per H.L. daar in de Red Star nogal ziekte is, worden deze minder graag gekocht. Voor de pryzen der vette varkens be steedde men deze week le soort zware f 37 tot f 38 en voor de 2e soort f 34 tot t 36 alles 50 K.G. Land van Altena. De pryzen der vette varkens is weder stijdende. Deze week werd vei kocht voor 3838| ct. per pond, levend gewicht. Naar aardappelen is ook meer vraag, goede consumptie aardappelen worden ge zocht en men betaalt hiervoor 5.005.50 gld. per H.L. Hooihandel lusteloos. Oudendijk. Op Maandag 23 Maart a.s. 's avonds 7 uur hoopt de heer Ariëns, Ryksveeteeltconsulent, in café Vink eene lezing te houden over «Het nut eener Fok- en Contrólevereeniging*. Deze lezers gaat uit van de landbouwvereen. «Samenwerking* alhier. Door de Vereeniging van Bieten bouwers zyn heden de bieten en bloc ver kocht aan particulieren. De prys varieert van 22—17 gld. per 1000 K.G. franco schip. Sleenwijk. Door de Geref. Kerk al hier is beroepen, de Heer A. Dercksen, Candidaat te Gouda. Wegens verkoop van het tegen woordige Gemeentehuis zal dat gebouw aan den openbaren dienst worden onttrok ken. Bezwaren kunnen tot en met 29 Maart a.s., by den Raad dezer gemeente worden ingebracht. Er bestaat sinds enkele dagen een geregelde telefonische verbinding tusschen Gorinchem en Sleeuwyk. Ook des nachts. Telefoonnummer in Gorinchem 248, te Sleeuwyk 6. Wie des nachts, na de vaaruren van de moterboot(van Gorinchem 9.30,11 en 11J u., terug 9.45, lij en 12.30 u.) vau den over kant naar hier moet worden overgezet, kan bij den dekknecht Ottevanger, aan den onderweg (zijweg van den grooten straat weg) te Sleeuwyk telefonisch no. 248 Gorinchem opbellen. De verbinding te Go rinchem wordt door de nachttelefoniste door de vereeniging van particulieren wordt in Gorinchem een Zondags- en nachtelijke telefoondienst in stand gehouden tot stand gebracht. De ponton-telefoon heeft een wekker-inrichting io het logiesruimte van de Gorinchem (I), waar 2 man van de bemanning geregeld nachtverblijf hou den. In Sleeuwyk is de woning van den dek knecht doorloopend vorbonden met het postkantoor Gorinchem. De motorboot kan 14 2 motorfietsen, t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2