De Zomertijd blijft. T NIEUWSTE SPREEKWOORD IS: Wondrichem. By aanbesteding is de levering van 50000 K.G. slukkoolen voor rekening van leden der land- en tainboawv. »Land van Altenac alhier, opgedragen aan de fa. Troost en Diepenveen te Gorinchem. Op Dinsdag 7 April a,s. 's avonds 7 uur zal door den heer Kroon uit 's-Hage in café Wilhelm een lezing worden gehouden Onderwerp iHeeft Z.-Afrika een toekomst voor jonge landbouwers Een en ander zal met lichtbeelden worden verduidelijkt. Werkendam. Maandagavond hield de Ond. Paarden- en Veeverzekering Mij. Werkendam en Omstr.« in café v. d. Steenhoven, een algemeene vergadering. De Voorzitter de heer M. Meijer, heette in zyn openingswoord allen welkom, waarna de Secretaris de notulen las, welke onver anderd werden goedgekeurd. De commissie van onderzoek der rekening 1924 bestaande uit de heeren A. v. Drunen en H. Bogers, bracht bij monde van laatstgenoemde, een gunstig rapport, zoodat deze onveranderd werd goedgekeurd. Volgens mededeeling van den Voorz. telde de vereeniging op 1 Jan. 1925, 80 leden waarvan waren opgenomen 764 runderen en 235 paarden. Verzekerd bedrag resp. 205175 en f 11000. Door de vereeniging werden overgenomen 23 runderen en 11 paarden, waar san werd uitgekeerd 4354.90 gld. en 2621.25 gld. Tengevolge der tongblaar was het sterfte cijfer bij de runderen zeer hoog, bij de paarden normaal. Op voorstel van het bestuur werd de graiificatie van den Secr.-Penn. verhoogd en zal dit tot nadere wijziging zoo blijven, Bij de gratis-verloting werden een 9-tal nuttige werktuigen verloot, welke dank baar werden in oRtvangst genomen. Daar bij de rondvraag niemand der leden meer het woord verlangden, dankte de Voorzitter allen voor de goede samen werking en spoorde hun aan in ruimeren kring propaganda te maken voor deze nuttige instelling waarby een lage premie, men tegen eventueele schade gewaarborgt is. Hierop werd de vergadering gesloten. BINNENLAND. Het wetsvoorstel tot afschaifing is met 31 tegen 17 stemmen ver worpen, zoodat de Zomertijd blijft. Hoord In de Hoekschestr. te Tilburg is Donderdag avond de gehuwde 29 jarige H. Friedrich door den 27 jarigen los werkman J. H. L. met een broodmes in den hals gestoken. De man liep nog een eindje weg, doch zakte spoedig dood ineen. Oorzaak is een liefdesgeschiedenis, o Een vinkei overdag door dieren leeggehaald In den winkel van den heer H., die op den Pulschenbocht te Rotterdam een handel in Geldersche waren dryft is een brutale inbraak gepleegd. Het was de gewoonte van den winkelier om tusschen 12 en 2 uur te gaan koffie drinken. In dien tyd sluit hy zijn zaak. Van deze gelegenheid hebben dieven ge profiteerd door zyn winkel liefst geheel leeg te halen. De dieven moeten met groote brutaliteit te werk gegaan zyn. Niemand in deze volkryke buurt heeft iets van-hun optreden bemerkt. Waarschijnlijk hebben zy van een valschen sleutel gehruik gemaakt en kaim alles op een wagen geladen, iets waaraan natuuriyk niemand aanstoot heeft genomen. Toen de winkelier te kwart voor twee terug kwam, vond hy zyn winkel geplun derd. Uit een kassa is f 100 verdwenen. Verder vermist hy 40 pond spek, 20 stukken vet, 25 pond harde worst, 12 pond rundvet, 8 pond reuzel, voorts bussen cometbeaf, worsten, hammen, zyden spek enz. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Brutale diefstal Sinds een groot aantal jaren bevinden zich op een stuk land langs den Krechtdyk onder Vleuten rails voor kipkarren, tot afvoer van afgevlette klei. Tot voor eenige dagen waren deze voor niemand aanstoot geweest, totdat de vorige week een paar personen bezig waren deze op te breken en te vervoeren. De landbouwer v. D., die toezicht op een en ander altijd had gehouden voor den eigenaar, vroeg hun af, waarom zy dat deden. Zij verklaarden, dat de eigenaar hun last had gegeven deze naar de fabriek te brengen en dat mynheer de eigenaar morgen zelf zou komen. Zy moesten nu flink doorwerken, want het was aangenomen werk. De eigenaar kwam echter den anderen dag niet en toen deze van de wegneming werd in kennis gesteld, bleek hy niets daarvan af te weten. De daders zyn in arrest gesteld. (U.D.) o Door een auto overreden In de Mathenesserlaan te Rotterdam is de 16 jarige A. Schouwenaar, wonende aldaar, aangereden door een auto, bestuurd door J. W. B. uit de Boomgaardstraat. De jongen werd door het rechterspatscherm gegrepen en geraakte daarna bekneld tus schen dat spatscherm en het rechtervoorwiel. Na uit zyn benarde positie te zyn bevryd, is hij door de juist passeerende doctoren A. A. M. Nelissen en Anna F. A. van Westrienen, met een ernstige verwonding aan het hoofd, naar huis gebracht. De politie van het bureau Witte de Withstraat stelt een ernstig onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. Deen Russisch visum meer voor Nederlanders Uit Berlyn wordt bericht, dat het Sowjet-gezant8chap aldaar heeft medege deeld, dat in het vervolg aan Nederlanders geen visum voor Rusland meer zal worden verstrekt. Tot dusver was dit reeds het geval, doch er werden talryke uitzonde ringen gemaakt op dezen represaillemaat regel der Russische regeering tegen de niet-erkenning van Sowjet-Rusland en tegen de weigering tot toelating van Rus sische journalisten in Nederland. Thans is dezen maatregel zoo verscherpt, dat geen enkele uitzondering meer zal worden toegestaan. P6R^P0N° Onder de tram Op den hoek van Nieuwe Binnenweg en Heemraadsingel te Rotterdam heeft een motorwagen van lijn 7 der R.E.T.M., be stuurd door den 37 jarigen E. de H., uit de Korenaardwarsstraat, den 9 jarigen J, J. van Boven, uit de Burgemeester Mei- neslaau, overreden. De knaap had blijk baar bij het oversteken van de straat meer gelet op een naderende vrachtauto dan op den tramwagen twee wielen gingen hem over den rechtervoet, welk lichaamsdeel ernstig werd verwond. Na eerst door dr. J. M. J. Vuylsteke in de apotheek der firma Tours voorloopig te zijn verbonden, is de jongen per auto van den Geneesk. Dienst naar het Ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Raehel uit elkaar gesprongen In een perceel aan de Halve Maan te Schoonhoven, bewoond door zekere R. is een kachel uit elkaar gesprongen. Het raam van het woonvertrek werd totaal vernield, terwijl in een andere kamer de ruiten door den luchtdruk sprongen. Vlammen sloegen op uit de kachel. De vrouw des huizes, die zenuwleidster is, liep gillend naar bui ten. Een buurman en zijn zoon kwamen toegeloopen en haalden de vernielde kachel uit het vertrek. Een meisje, dat op de bovenverdieping aan het werk was, sprong van schrik uit het raam. Met een ver stuikten voet, moest zij zich onder genees kundige behandeling stellen. De schade is niet onaanzienlijk. Deod aan den weg gevonden Te Zeist vond men Maandagmorgen op het rywielpad onder Wallenburg een persoon met zyn fiets langs het pad liggen. By onderzoek bleek de man reeds overleden te zijn. De politie uit Zeist heeft den overledene per auto naar Zeist vervoerd. Nader is gebleken, dat het v. d. W. is uit Streefkerk, die hier op familiebezoek was. Hartverlamming schijnt wel de oor zaak van den dood te zyn geweest. De telegraafpalen langs de spoorbaan Nu na den laatsten storm weer geble ken is, hoeveel vertraging en schade langs de spoorbaan geplaatste telegraafpalen en draden aan het spoorwegverkeer kunnen veroorzaken, heeft de directie der Neder- landsche Spoorwegen besoten, deze palen en draden succesievelijk langs de spoorbaan te verwijderen. Zoo worden o.a. de telegraafpalen en draden, die bij den jongsten storm bij Delft omwoeien, niet meer hersteld en gaande weg verwyderd. Ook is men reeds be gonnen de langs de spoorbaan Leiden Voorschoten—Den Haag geplaatste tele graafpalen en draden weg te nemen. De draden zullen nu in kabels langs den grond loopen. o De Tweede Kamerverkiezingen De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald dat de stem ming over de lijsten van candidaten en daarop voorkomende candidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen zal plaats heb ben op Woensdag 1 Juli 1925. Een Duitscher aangehouden Nadat de politie te Winterswijk her haaldelijk in verschillende richtingen had gezocht naar den dader, die einde Dec. 1924 op den politiebeambte v. d. G. had geschoten, welke persoon tevens werd verdacht van verschillende inbraken in den Achterhoek, is te Gelsenkirchen aangehouden de Duitscher H. R. Ontploffing aan boord van een stoomschip 1 doode en 2 zwaar gewonden Op een Vlissingen passeerend Duitsch viermastschip is een bus met nafta ge sprongen. De machinist was direct dood. De stuurman en de timmerman kregen ernstige brandwonden. Het schip is de haven binnengeloopen om de beide zwaar gewonden naar het R. K. Ziekenhuis te doen vervoeren. Het lyk van den machi nist zal te Vlissingen begraven worden. Frankrijk wenseht Nederland in een reiligheldspaet Naar de zMatinc meldt, heeft Herriot aan de delagatie voor de Kamercommissie voor buitenlandsche zaken mededeelingen gedaan over het veiligheidsverdrag, waaruit de wensch der Fransche regeering bleek, dat ook Nederland als heer over het »gat van Limburg* tot het pact zal toetreden. Voorts hebben nog 2 punten in het byzonder de aandacht der Fransche re geering beziggehouden, ten eerste het feit, dat Frankryk zich een soort bewegings vrijheid heeft verschaft voor herziening van zyn Oostelijke grenzen, waarvoor het de mogelijkheid van scheidsgerecht met Polen en Tsjecho-Slowakye voorstelt en ten tweede de voorbereiding voor een aansluiting met Oostenrijk. o lotor-engeluk Dr. Coppes uit Enschede is aan den 2en spoorwegbrug onder Lonneker met zijn motor met volle vaart tegen een stil staander! steenenwagen gereden. Zwaar gewond is hy naar het ziekenhuis te Enschedé vervoerd. De motor werd ge heel vernield. o Ernstig Betsengeluk te Arnhem De heer P. M. Nieuwenhuis, directeur van het electrisch trambedrijf te Arnhem, kwam op zyn rjjwiel in botsing met een jeugdig wielrijder, die links van den weg reed. De heer Nieuwenhuis kwam te vallen met het gevolg, dat hij een zyner beenen op twee plaatsen brak. Hy is ter ver pleging opgenomen in het Diaconessenhuis. De vergiftiging te Amersfoert Het Gerechtshof te Amsterdam deed uitspraak in de zaak tegen den 32 jarigen drogist B. J. V. te Amersfoort, die door de rechtbank te Utrecht op 16 Dec. j.l. veroordeeld werd tot 20 jaar gevangenis straf, wegens poging tot moord op zyn echtgenoote, tweemaal gepleegd. Het Hof, overwegende, dat het onder zoek niet volledig is geweest, gelastte het instellen van een nieuw onderzoek. Als psychiators zullen dan nog gehoord worden de heeren prof. dr. K. H. Bouman en prof. dr. L. Bouwman. Gestolen In een huis aan de Zandvoortschelaan onder Zandvoort is ingebroken. Meubelen, kleeren en kostbaarheden tot een bedrag van ongeveer f 600 werden er gestolen. Van het dak gevallen De 60-jarige timmerman S., te Middel- burg is van het dak gevallen en enkele uren daarna aan de gevolgen overleden. I „Limis KOMT IN IEDERS'MONDr

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10