Eerste Blad Wij vergoeden Reiskosten per Autobus, Speciale Paasch-Aanbiedingen ••paascljgedachteji. roo s e en oe oops e leedinghuis voor eiken STAND en LEEFTIJD. (Ingaande Zaterdag 11 April tot en met Maandag 8 Juni Pinkstermaandag). Manspakken 4,90 Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4491. Vrijdag 10 April 1925 Int. Telefoon no, 19. Postrekening no. 61535. jm 0fëm mm sip gé Spoor of Boot- Jongenspakken - 3,90 tot in de beste Kinderpakjes - 1,95 Broeken - 1,90 kwaliteiten. Werkbroeken - 1,95 J t Langendijk 8 192,193,194. '■AND VAN ALTENA Dit blad verschynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 4.25, en franco per post beschikt f 4.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 4—6 regels 90 cent. Elke regel meer 45 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 4 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Na een heel jaar vol zorgen heeft moeder natuur haar hoofd ter ruste gelegdbloem en plant, boom en akker, alles slaapt, sneeuw en storm wisselen af met regen en vorst, ech ter niets deert haar in haar vasten slaap, de duisternis zegeviert, hoewel tijdelijk, over het licht, zelfs de zon tracht niet hare levenaanbrengende kracht aan te wenden, wetende dat alles zijn eischen heeftrust na ar beid 1 De winter is thans baas, hij ketent de vroolijke beek in zijn boeien, be roert met zijn ijzigen adem alles wat leven heeft, kortom zijn macht te doen gevoelen en te vernietigen alles wat zijn voorgangers opgebouwd had den. Maar de dood is niet zijn dienaar, de herfst heeft de slaap uitgestort over al wat moeder natuur zoo lief was, en deze maakt dit alles gevoel loos voor het leed dat de booze win ter zou kunnen brengen. Hoe de winter ook raast en tiert de natuur bekommert zich niet om zijn bar optreden, overtuigd dat na de slaap een blij ontwaken liaar wacht, straks als de zon zichhooger aan den hemeltrans verheft, zal de winter het onderspit moeten delven en een blijde lente lacht de natuur tegen. Terwijl de zon en de winter el kander bekampen, maakt de lente, zich gereed, overziet hare schatten en verdeelt ze in hare gedachten, om gereed te zijn bij den eersten oproep. Eindelijk mag zij zich ver- toonen en eerst bij kleine beetjes, spoedig bij handen vol, strooit zij hare kostbaarheden over de aarde. Het licht zegevierde over de duis ternis En gelijk met deze overwinning- valt ons schoon Paaschfeest, dat ons herinnert aan den strijd die 19 eeu wen geleden plaats greep tusschen waarheid en leugenweken van lijden, van hoon en bespotting waren voorafgegaan, vóór de waarheid ze gevierde. Met hoeveel geestdrift waren de jongen hun Meester gevolgd die op kwam voor de waarheid, voor het goede en het reinein eenvoudige woorden verkondigde Hij de waar heid, en zij die haar aannamen, wa ren eenvoudigen van hart, de armen naar de wereld. Zij geloofden, dat allen evenals zij de waarheid zouden aannemen en liefhebben. Hoe bitter werden zij teleurgesteld. Smaad, hoon en bespotting was het loonen het einde de kruisdood aan Hem, die het durfde wagen de waarheid te verkondigen. Is het wonder, dat zij die de waarheid liefhadden terneer geslagen warendat zij weenden nu hun Meester was heengegaan dat zij vreesden dat de leugen had overwonnen, dat de duisternis plaats maakte voor het licht Maar ziet op den heerlijken Paasch- morgen, terwijl zij bedrukt van hun legerstede opzegen, vervuld met droeve gedachten aan de afgeloopen dagen, geen licht ziende in de duis ternis, gaat van mond tot mond de blijde mare De Heer is opgestaan, de waarheid heeft overwonnen, de duisternis heeft moeten wijken voor het licht. Telken jare keert dat schoone Paaschfeest weder, dat ons leert van menschenliefde en dat wre de waar heid moeten liefhebben bovenal, dat de leugen verre van ons'zij. Door alle eeuwren heen heeft de waarheid gezegevierd, maar als in Jezus dagen was spot en dikwijls hoon haar deel. En heden ten dage, wij allen die de waarheid liefhebben, gedragen wij ons waarheidslievend Al zijn wij niet schuldig aan grove vergrijpen, dan ook niet aan laakbare zwakheden? Gevoelt ge U niet verontrust over uwe ijdelheid, uwen naijver, uw eerzucht? Wat is er van uwe waar heidsliefde geworden, als, zooals vaak gebeurde, lafheid, behaagzucht deden gelden En toch niettegenstaande dit, slui mert er in den mensch iets voor het goede, voor de waarheid. Ieder mensch wil het goede al doet hij het vaak niet, hij verfoeit het kwade al maakt hij er zieh vaak aan schuldig. Terecht kunnen wij met den dich ter zeggen Daar woont geweten en gevoel, Bewustheid van een hooger doel, En drang naar beter dingen. Laat dan dit Paaschfeest er toe bijdragen ons waarheidlievender, vredelievender en reinder te maken, dan zal ook deze Paschen iets er toe hebben bijgedragen tot onze volma king. BINNENLAND -o Invoer van paarden in Duitschland. Het Friesch Landbouwblad schrijft: De invoer van Nederlandsche paar den in Duitschland zal dezer dagen weer zonder speciale vergunning worden toegestaan. Bij invoer zal het zoog. autonieme tarief van in voerrechten worden toegepast, hetwélk bedraagt voor paarden van een waarde beneden 1000- Mark (f 600) 00 Mark (f 54) per stuk voor paarden van 1000 2500 Mark (f 600-1500) 180 Mark (f 108) en voor paarden boven 2500 Mark (f 1500) 360 Mark (f216). De Rijkslandbouw-consulent te Ber lijn deelt ons mede, dat de prijzen in Duitschland voor goede voljarige werkpaarden thans varieeren van 1000—1200 Mark (f600-720) of iets hoogervoor tweede kwaliteit tus schen 700—900 Mark (f 420—630). Hoewel de prijzen in Duitschland zeker hooger zijn dan in ons land, dient men te bedenken, dat slechts bij een vrij belangrijk prijsverschil de export lponend is, zulks in ver band met de invoerrechten en andere onkosten. Voor uitvoer naar Duitschland komen allereerst in aanmerking mid delzwaar koudbloed of gekruist ras en dan, hoewel in mindere mate, Oldenburger type. Koudbloed paarden worden thans vooral in Zweden ge kocht, waar men goedkooper terecht schijnt te kunnen dan in Nederland, terwijl verder ook het Deensche koud bloed vrij veel goedkooper is. Volgens Deensche bladen werd te Berlijn voor Jutlandsche paarden tot 1500 Mark (f 900) betaald. De geldnood is nog groot in Duitsch land en de behoefte aan paarden is lang zoo dringend niet als het vorige voorjaar, zoodat reeds maanden over slapte in den paardenhandel geklaagd wordt. Hoewel er waarschijnlijk in de eerste weken wel vrij veel paarden over de Duitsche grens zullen gaan, zal men de verwachtingen ten opzichte van onzen exporthandel op Duitsch land toch niet te hoog moeten spannen. (ilacenwssgeher doodgevallen Dinsdagmorgen halfelf is de glazenwas- scher K. P. Kranenburg, uit de Jan van Loonstraat te Rotterdam, toen hij aan een pand 22 op den VVesteisingel werkzaam heden verlichtte, van 45 meter hoogte op straat gevallen. Met eer ernstige schedel breuk is hij naar het Ziekenhuis aan den Coolsirigel vervoerd. By aankomst aldaar bleek hij evenwel reeds te zijn ovei leden. Diefstallen De politie te Haarlem heeft een 33- jarigen monteur aangehouden, die bij eenige firma's aldaar en in andere plaatsen dief stallen bleek te hebben gepleegd. Hij had blykbaar alles gegrepen wat hem voor de hand was gekomen jassen, electrische kachels, snyboonmolens, slijpmachines, zeilen, sajet, inktstel, vijlen en andere huishou delijke voorwerpen. De politie onderzocht verder het arbeidsveld van dezen ver zamelaar*. Onv Jrzichtig 1 Tengevolge van een onvoorzichtigheid, kreeg de 14-jarige J. P. uit Vlodrop een ketel kokend water over haar lichaam. Met ernstige brandwonden werd zy in het ziekenhuis opgenomen. o Verdronken Het anderhalfjarig zoontje van een in woner van Hil'egom geraakte in een sloot achter de woning en was verdronken toen de ouders het kind vonden. De voet verbrijzeld Te Leiden stonden eenige kinderen, die uit schooi kwamen, voor de Turfmarkts- brug, die pas was afgedraaid. Een der knapen, de 10-jarige W. de Z., werd te ongeduldig en sprong, na over de afsluit hekken te zyn geklommen, op het dek, dat nog niet was gesloten, met het gevolg, dat zijn rechterbeen tusschen het dek en het bruggehoofd bekneld geraakte. Zyn voet werd verbrijzeld. Inbraak Dinsdagnacht is er ingebroken in de kleermakerij van B. W., aan de Vier- ambachtsstraat te Rotterdam Vermist worden 30 coupons stof, ter waarde van f 1000 en een aantal dassen. Verder heeft men uit een lessenaar een ijzeren geldkistje met papieren medegenomen. Een besparing van f20,000 Naar ïDe Ned.« verneemt, zal de voor genomen halveering van het Rijkssubsidie voor de Mulo examens een besparing op leveren van ruim f20,000 tpi|I jig i ite :;S§S aan iedere kooper, die boven een bedrag van 1 3,aan Kleeding koopt, de Spoor of Boot (Heen en terug). V NIEUWSBLAD voir let Land isi Heisden n AlteiajeLaiostraat en u SoBielerwaard reizen naar GORIKl m TT 1 1 1 r\ m I •».-«. xj x*> STUFKENS. BERGEIJK -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 1