Tweede Blad lo. km, ïrijüao 10 April S. D. LANKHÜYZEN Co's BANK NUJOL C. DE KEMP voor het Land van Heusden en Altena, Beklaagde de Langstraat en de Bommelerwaard. RAAMSDONKSVEER. Tegen Verstopping. A. Verschuur-Baert, BEHOORENDE BIJ HET I i ai. postzegels. Kantonrechter: Zeker je hebt wel ge plakt, dat zie ik, maar postzegels van een dubbeltje in plaats van rente zegels van een kwartje. BeklaagdeIk docht dè spostzegeltjee ook goed was. KantonrechterKom, kom dacht ge nu dat ik dat geloofde. Wees nu toch niet zoo gek om mij alle onzin op mijn mouw te willen spelden. Maar zeg mij eens wanneer ge begonnen zijt met het plakken van die gewone s Wel daolijk toen ik de kaart Dat is dus geweest in RUGFIJN EN RHEÜMATIEEL. Laat rugpijn en rheumatiek uw leven niet vergallen. Zoek de oorzaak op 1 Zeer waarschijnlijk schuilt deze in uw nieren. Inspanning of gevatte kou kan deze ge voelige organen verzwakt hebben en hen verhinderen iu hun werk om de schadelijke vergiften uit uw bloed te filtreeren. Deze vergiften veroorzaken rheumatische pynen en vele andere kwalen, en hoe langer gij de nierzwakte verwaarloost, des te erger worden uw kwalen. Nierzwakte maakt u ook zenuwachtig, duizelig en afgemat zwak, terneergesla gen en vermoeid, en onderhevig aan onaan gename blaasstoornissen. Let op verschijn selen als bezinksel of zand in de urine, opgeblazenheid onder de oogen, water zuchtige zwellingen in de leden, styfheid of ontsteking van de gewrichten. Versterk uw nieren zonder uitstel en van Kantonrechter Mei 1924. Beklaagde: Jao zeker daolijk in Mei. KantonrechterDat is wel zeer merk waardig, want de postzegels, die ge hebt geplakt zijn pas in September of October 1924 verschenen. Hoe zit dat dan Beklaagde Dè weet ik nie krèk, mèr wel weet ik dè 'h 'm er een anderen keer weer uitgooi as ie weer zoo beroerd is, want al was 't een reus dan zo'k em er nog uitgooien bang zij ik om de weergaai nie. En zoo lang ik een veerke van menen mond kan blaazen gaat ie er uit. De KantonrechterDat is meer dan dom van je en ik waarschuw je ernstig voor dergelijke dommigheden. De Ambtenaar eischt f 40,boete of 20 dagen hechtenis de Kantonrech ter geeft beklaagde f25,boete subsi diair 10 dagen naar eene plaats, waar hij erg goed kan leeren plakken al zijn het dan ook maar zakjes. 't Slot is dat Dirk zegt er nog eens over na te willen denken of hij hooger op zal gaan. C. K. caféhouder te Andel heeft ook al een broertje dood aan de zegeltjes- plakkerij. Zijn knecht J. Sterrenberg, als getuige gehoord, zegt dat hij met zijn voorkom zoodoende de ontwikkeling - ernstige nie, kwelen. Gebruik Foster's i ™el._e.ela._ovüi! Rugpijn Nieren Pillen om de nieren weder krachtig en gezond t« maken. Fostei's Pillen hebben duizenden over de geheele wereld baat gegeven. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten landse!) goed te ontvangen. Prijs f 1,75 per flacon. Kantongerecht te Heusden. Strafzitting van het Kantongerecht te Heusden van Vrijdag 3 April i 1925. Kantonrechter Mr. C. W. van Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Jhr. Mr. J. Quarles van Ufford. GriffierMr. W. Ruitenga. 't Is eene kleine zitting van ruim 40 zaken, van welke er 8 personen beneden de 18 jaar betroffen, die dus met gesloten j /I AlltiAn 11TAW/I aw li* /-v d am In r* deuren worden behandeld. Een der kin derzaken betrof drie Heusdensche jongens nl. A. K., A. W. S. en L D. H. die vanaf de stadswal met steenen en modder heeft gesproken, maar dat beklaagde zei dat hij daar niet aan deed. Waar be klaagde in 48 weken niet had geplakt krijgt hij 48 boeten, elk van f 1,of als hij er de voorkeur aangeeft dan 48 dagen vrij logie's in de Brabantsche hoofdstad. C. H. J. S., fruitkweeker te Oudheus- den had ook al niet aan de zegeltjes- plakkerij gedaan. De Ambtenaar van den Raad van Arbeid verklaarde dat hier geen onwil in het spel was, maar meer slordigheid. Veroordeeling f3,boete of 2 dagen hechtenis. C. W. D. bakker te Werkendam had zijn knecht zonder daartoe gerechtigd te zijn in een voormiddag te kwart over drie reeds laten werken in de bakkerij. Den verbaliseerden wachtmeester der marechaussée had hij toegevoegd „denk er aan wachtmeester dat gij die verkla ring zoo lichtvaardig maar niet neer schrijft wat u hedenmorgen gezien hebt, want het zou wel eens anders kunnen uitkomen". Ja, hernam de Kantonrech- door dat dreigement tegen den Ven 1 dag Hermen van Geloven 86 j., echtg. van A. de KloeEngeltje van Wy- gerden, 7 jaar. POEDEROIJEN, over de maand Maart. Geboren. Pieter z. v. J. C. Gijben en G. Verbeek Adriaan z. v. A. Groen veld en A. KanselaarIJke d. v. W. Bok en G. van Tongerlo Arie Marinus z. v. A. Sterk en J. M. Duyzer. Getrouwd: Gerrit van Wijgerden 39 j. en Janna van de Werken 31 j. Overleden: Klasina de Pater 76 j. wed, van A. van Giessen. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Jenneke Adriana d. v. A. Verschoor en N. Kieboom Johanna d. v. D. Schaar en G. A. Hanegraaff. Ondertrouwd: H. Vink 23 j. en M. Klop 24 j. WASPIK, over de maand Maart. Geboren: Johanna, B. N. d. v. A. H. Smits en T. A. de BontWilhelmus z. v. J. P. Roos en A. C. VervoortJohan nes z. v. J. Okkers en M. Schouten Jo hannes J. z. v. C. Kemmer en G. A. v. Boxtel Catharina M. J. d. v. C. A. Ver schuren en C. Fens Christoffel L. z. v. A. Gyzel en T. Timmermans. Getrouwd: L. Boer 26 j. en P. Werther 21 j. Overleden: Thomas van Dongen, echtg. van M. Knapen 77 j.Cornelia Rekkers, echtg. van C. Kuijten 79 j. Agatha Akkermans 64 j.Hendrikus J. H. Schalken 8 m.Johannes W. Teunen, echtg. van W. H. Paardekooper 68 j. Elisabeth Rekkers, echtg. A. Snoeren 84 j. Adriana van Ierse), wedn. van J. van Boxtel 70 j.Adriana Smits 85 j.Govert A. van der Leij 6 w. NEDERHEMERT, over de maand Maart. Geboren: Elske, d. v. A. M. van Veen en J. de Koning; Jenneke, d. v. D. van Ooijen en G. H. Bouman. Gehuwd: M. H. de Haas, 25 j. en C. G. Bakker, 27 j. OverledenMarinus Bracht, 22 mnd. 'sGRAVEMOER. Geboren: Aryaantje Pieternella, d. v. H. J. Begeer en A. P. van den Engel Cornelis, z. v. B. van Eersel en J. M. DekkersJacoba Myna d. v. J. Versteeg en F. C. Verhagen Johannes Antonie, z. v. A. H. van Gooi en M. Rosenbrand. Ondertrouwd: A. Gruis en G. J. van der Pot, Overleden: Willem Antonie Hulst, 27 j. AGENTSCHAP TAN DE AMSTEBDAMSCHE BANK A'DAM Telefoon No. 15. Kantooruren van 9—4. Zaterdags van 9—12. Juni, Juli en Augustus Zaterdags gesloten wegens beursvacantie. Handels- en Landbouwcredieten Rekening-Courant Deposito's Effecten (uitsluitend solide belegging) Coupons Vreemd geld Inschrijvingen Grootboek Assurantiën Reiscredietbrieven op 3600 betaalkantoren Administratie van vermogens. SAFE-DEP0SIT-INRICHT1NG (Gegarandeerd Brand-, Smalt- en Inbraakrrlje Llpsklnls). Prijzen naar grootte der kastjes ZÉÉR 8CHBRPE CONDITIES. Indien gewenscht bediening aan huis. SPAARBANK. fiV Spaarbankboekjes worden bij 1ste storting gratis verstrekt Nadere inlichtingen verschaft gaarne DE DIRECTIE T BOONSTRA. Wachtmeester heb ge je zaak er niet beter opgemaakt. De politie mag u niet dreigen, maar het publiek mag het ook j j j de politie niet doen nu moet je maar hadden gegooid naar den onder langs de y ,0 betalen 'of anders d rivier de Maas wandelenden L.Leijer, ttchter en de, ï00r dreigemben. die daardoor pijnlijk werd getroflen en bovendien erg bevuild. Naar erg nevuua. in aar we ver namen hebben de jongens een flink standje gehad, terwijl de Heer Ambte naar tegen elk hunner eischte eene tucht- schoolstraf van ééne maand, zulks met een proeftijd van twee jaar. De Kanton rechter veroordeelde de deugnieten ieder tot ééne maand tuchtschool met een proeftijd van zes maanden. De in de vorige zitting uitgestelde zaak tegen D. H. landbouwer te Wijk werd thans verder behandeld. Beklaagde had geen zegeltjes op de rentekaart voor zijn arbeider geplakt en bovendien had hij den Ambtenaar bij' den Raad van Arbeid J. Meinders, toen deze zich bij hem vervoegde om een en ander te con troleeren, op niet zeer aangename wijze behandeld. Bovendien had hij onware inlichtingen verstrekt. Beklaagde hield vol dat de ambtenaar loog en dat zijne dochter niet aan dezen gezegd had dat haar zoontje vrij regelmatig elke week als arbeider bij beklaagde in dienst was. BeklaagdeHij (daarmede bedoelende den ambtenaar Meinders) liegt, Edel achtbare. KantonrechterIk geloof niet dat Mijn heer Meinders onwaarheid op ambts eed op papier zou durven zetten. BeklaagdeEn toch liegt ie, want m'n dochter heet me giesteren avond nog gezeed, dè heure jongen altijd bij mijn werkte. En nou za'k ook is laoten zien dè 'k wel geplekt heb. In verzegelde flacons verkrijgbaar bij Drogisterij, HEUSDEN ten zijn we nog al niet zoo erg bang. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Maria Johanna, d. v. A. J. Bouman en C. W, Wintershoven. Ondertrouwd: J. J. van Loon 27 j. en A. H. Smits 25 j.J. H. Theeuwes 37 j, M. P. van Hooff 25 j. ALMKERK, over de maand Maart. Geboren: Job z. v. A. v. Breugel en J. Pruijsen Hendrik Willem z. v. H. de Graaf en J. de RadeAlberta Mechelina Carolina d. v. J. F. Röth en A. M. C. Mortier. Getrouwd: J. G. Teuling 24 j. met G. Meijer 23 j. J. v. Ooijen 45 j. met J. v. d. Wel 34 j.B. v. d. Wel 30 j. met A. Verhoeven 30 j.J. v. Rosmalen 20 j. met A. v. Drunen 18 j. Overleden: A. v. d. Heuvel, echtgen. van C. Straver 75 j.J. W. Heij, echtgen. van C. Schoenmakers 76 j.D. Pellikaan, echtgen. van J. Verschoor 45 j. M. W. Hagoort 9 j.P. Blankers, echtgen. van C. Sprangers 90 j.P. C. Koekkoek 32 j. ANDEL, over de maand Maart. Geboren: Peter Antonie z. v. J. Roubos en G. G. Crielaard. BRAK EL, over de maand Maart. Geboren: Sophia Margaretha d. v. G. P. Bonis en J. E. Ie SageJan en Willem z. v. J. M. van der Ven en T. van Dalen Peterke z. v. T. van der Zalm en S. van Dalen. Getrouwd: Arie van Dalen 34 j. en Dirkje Versteeg 28 j.Arie van Wy- gerden 31 j. en Johanna van Wygerden 27 j. Overleden: Matthys van den Bogerd 78 j. echtgen. van M. van den Anker Willem van der Ven 4 dag Jan van der PLAATSELIJK NIEUWS. Dassen. Op 17 April a.s. zal voor deze gemeente eene premiestierenkeuring worden gehouden te Waalwyk des voorm. te half elf uur. Dezer dagen kwam C. A. alhier met zyn rywiel in botsing met mej. v. S., waardoor beiden kwamen te vallen. Het rywiel van C. A. werd flink beschadigd, zoodat hij te voet verder moest. Behalve eenige schrammen en schade aan het rijwiel liep dit ongeval goed af. By den landbouwer V. te Hank kwam men 's morgens in den stal en vond toen een zeug dood liggen, doch er liepen 16 jonge biggetjes rondom. Men heeft deze diertjes nu zoolang by een anderen landbouwer gebracht, welke ook een zeug heeft, om te probeeren ze zoo in het leven te houden. Herpt. Tot Hoofd der Openb. Lagere School te Rosmalen is benoemd de heer J. G. Ceelen, Hoofd der R. K. Bijzondere School alhier. De heer Ceelen werd in 1916, direct na het behalen zijner hoofdakte, benoemd tot hoofd der Openbare Lagere School alhier, nadat hy sinds 1911 gestaan had als onderwyzer aan de O. L School te Hedikhuizen. Bij de opening van de R. K. Bijzondere School alhier, trad hy als Hoofd bij deze school in functie. De heer Ceelen is in bezit van acte Fransch L. O. en idem landbouwkunde hij is secretaris der R. K. Kiesvereeniging der afdeeling parochie Herpt en lid van de commissie van toezicht van de harmonie »De Eendracht*, correspondent der vee voedingscommissie N.C.B. en technisch adviseur van den R. K. Jongen Boerenstand. Roaaam. De gemeenteraad alhier had de politieverordening aangevuld met de bepaling, dat het verboden is in autobussen te rooken. Gedeputeerde Staten van .Gelderland achten een dergelyk verbod niet geoorloofd, omdat de gemeenteraad treedt in betgeen ryksbelang is. Een dergelyk verbod is wel geoorloofd als het alleen betreft openbare middelen van vervoer binnen de gemeente. Wondrlohem. Zondag 12 April a.s., Ie Paaschdag, v.m. half elf, hoopt in de ie openb. school op te treden Da. F. E. van Santen, Ned. Herv. Pred. te Sliedrecht. Deze dienst, voor een ieder toegankelyk, gaat uit van den Protestantenbond. Op de secretarie dezer gemeente ligt gedurende 30 dagen ter inzage van belanghebbenden een opgave van uitkoms ten, bedoeld in de artt. 15, 23, 43 der Wet van 26 Mei 1870, Stbl. no. 82 (Grondbelasting). Vergadering van den Raad der gemeente WOUDR1CHEM, gehouden op Vrydag 3 April 1.1. n.m. half twee. Voorzitterde heer Jac. v. d. Lely, Burgemeester. Secretarisde heer Chr. van Ryswyk. De Raad is voltallig. Nadat men eenigen tyd in gesloten ver gadering is byeen geweest, volgt openb. vergadering. Een 3-tal notulen der vorige vergade ringen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. In behandeling komt daarna een voor stel van B. en W. om geen uitvoering te geven aan het Raadsbesluit tot het aan brengen van verbetering in het Heusden sche visch water. De heer Viveen wil thans niet veel meer over deze zaak zeggennu alles nader is bezien, huldigt hy het voorstel van B. en W. Hy verwacht gunstiger resultaten van het volstorten tusschen een paar kribben boven 't oude Hoofd te Werkendam, waar van al eerder sprake was, maar waarvoor nooit de middelen gevonden konden worden. De heer van Straten merkt op, dat dit voorstel door B. en W. is ingediend, op voorstel van de visscherij-Commissie. Weth. van Wecdel de Joode kan zich na bekomene inlichtingen vereenigen met hetgeen de heer Viveen zegt, maar zou alvorens een beslnit te nemen, gaarne een opgaaf der kosten zien. Ook de heer Schaap spreekt in dien gees8t. De heer van Straten stelt voor, wederom een commissie uit den Raad te benoemen, die met de visscherijvereeniging kan samen werken. Weth. Holster stelt vo r, in beginsel te besluiten, tot uitvoering van het werk te Werkendam en thans reeds een commissie te benoemen, tot nader onderzoek der werkzaamheden. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten, en worden door den Voorziiter als Commissieleden benoemd, de heeren M. D. van Wendel de Joode, W. Viveen en P. van Straten Szn., die zich deze be noeming laten welgevallen. Ingekomen stukken a. Van Ged. Staten goedkeuring wy- ziging verordening v. h. G.E.B. b. Goedkeuring wijziging begrooting, van het zelfde college. c. Wordt afgewezen beschikt op een verzoek om subsidie voor werkverschaffing of visschery verbetering. d. Van B. en W. van Heemstede een verzoek om adhesie te willen betuigen aan hun adres aan de Reg. om door annexatie 't land tot voorspoed te brengen. Wordt besloten hieraan gevolg te geven. e. Verslag Commissie tot wering van schoolverzuim. f. Procesverbaal kasopneming Gem.- ontvanger. g. Van den ontvanger der Rag. een schryven betreflende hunr-overeenkorast voor gronden aan de Bergsche Maas, ten behoeve der visschery, voor een bedrag van 50 gulden per jaar. Wordt besloten hierna overleg met de Visschery vereen, in te gaan. h. Van de vereeniging tegen 't Alco holisme, een schryven waarin wordt ge wezen, dat in dit jaar aan H. M. de Ko ningin kan worden verzocht, het maximum aantal vergunningen te verlagen. Op voorstel van B. en W. wordt be st ten het cyfer 7 weder voor te stellen. i. Door de Gezondheidscommissie wordt verzocht de woning van L. G. de Joode, bewoond door de fam. Boterbloem, onbe woonbaar te verklaren. B. on W. stellen voor, aldus te besluiten. De heer van Straten merkt op dat de woning thans wel bewoonbaar is, maar in tegenstelling van het adres der Gezonds- commis8ie, wel bewoonbaar is te maken. De Voorzitter zegt, indien de Raad thans een besluit neemt tot onbewoonbaarverkla ring, dan heeft de eigenaar nog gelegen heid genoeg, deze woning op te knappen. Met algem. stemmen wordt dan ook in dien geest besloten. j. Van Ged. Staten van Zuid-Holland een nota voor bijdrage in de kosten voor het Gymnasium te Gerinchem, wat voor 4 leerlingen loopt tot een bedrag van f 2218.52. Daar op de begrooting een post groot f 1190 is uitgetrokken en geen middelen gevonden kunnen worden tot dek king van de rest, wordt op voorstel van B. en W. besloten, H. M. de Koningin een subsidie te vragen. Een bydrage van f 818.52 wordt alzoo besloten. k. Van den heer J. B. Spronk een verzoek om eervol ontslag als klokkenist. Wordt eervol verleend. I. Van dezelfde een verzoek de blaam welke tydens zijne functie als P.N.E.M. agent op hem was geworpen, te herroepen. B. en W. stellen voor, de zaak aan een nader onderzoek te onderwerpen, en daar over in de eerstvolgende vergadering ver slag uit te brengen. De heer v. d. Wiel vindt dit onnoodig, dubbelzinnig zelfs, thans nog op deze zaak terug te komen. De bewyzen zyn reeds vroeger geleverd, en het zal veel tyd in beslag nemen, alles weder te overleggen. Weth. van Wendel de Joode merkt op dat B. en W. thans meer op het oog hebben een nader onderzoek by de P'N.E.M* De heer v. d. Wiel heeft hiertegen geen bezwaar, waarna met algem. stemmen tot nader onderzoek wordt besloten. Ingediend wordt een nieuwe verordening regelende de werkzaamheden van den ie,. 2e en 3de ambt. van den Burg. Stand, welke zonder aanmerkingen wordt goed gekeurd. Benoemd wordt tot le ambtenaar van den B. Stand de heer J. v. d. Lely en tot 3e ambt. de heer P. v. Straten Sz. Eveneens wordt benoemd tot klokkenist de heer A. J. v. d. Heetkamp. Nog werd besloten tot wyziging der stemdistricten in verband met de uitbreiding der gemeente. Het cohier Hondenbelasting wordt vast gesteld tot een bedrag van f 433. Machtiging wordt verleend aan B. en W. tot het houden van verhuringen, ver- koopingen en aanbestedingen van gemeente werken. Nog wordt vastgesteld een nieuwe ver ordening op de legesgelden, wat geen voordeel zal brengen voor trouwlustige paartjes. Gelukkig treedt deze verordening pas 1 Juli a.s. in werking. Bij de rondvraag vraagt de heer Van Straten, of de Raad de Commissie v. d. Visscherybelangeri zou willen machtigen tot een begrooting van f 3000 te mogen gaan. Gezien het groote belang is hiertegen geen bezwaar. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Engstraat HEESDEN. GOUD, ZILVER, UURWERKEN. Ruime kenxe in: FANTASIE- enTROUWRINGEN. Eigen Reparatie-inrichting- jtarcblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 5