Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. vooral voor de gematigde opposanten aan leiding ook nog een goeden kant te zien in de eventueele benoeming van Gaillaux tot minister van financiën. Minder goed wil het nog vlotten met de kabinetsvorming van België. Vandervelde, die door den Koning opdracht was ver strekt voor de vorming van een kabinet heeft een bezoek gebracht by den Koning en verklaarde nog niet te kunnen zeggen of hy de kabinetsopdracht aanvaardde. Vandervelde is naar Antwerpen geweest om den Liberalen oud-minister van Koloniën, Louis Franck, en den leider der demo cratische groep der katholieken Frans van Cauwelaert te polsen. Deze laatste was niet thuis en hoe het onderhoud met Franck is afgeloopen, is niet bekend. Een aanbieding aan Masson om een portefeuille te aanvaarden werd door dezen beslist van de hand gewezen. Geruchten, dat Feliciën Cattier, directeur van de Banque d'Outremer, de portefeuille van Financiën en Brachet, professor aan de Brusselsche universiteit van Kunsten en Wetenschappen, zouden hebben aanvaard, werden weer even spoedig tegengesproken. In welingelichte kringen acht men de kansen van Emile Vandervelde tot samen stelling van een kabinet uiterst gering en verwacht men, dat hy over enkele dagen den koning zal berichten niet te kunnen slagen en dezen verzoeken zal, het eens met een ander te probeeren. Die ander zou dan kunnen zyn Poullet of misschien wel Frans van Cauwelaert. BUITENLAND. Ken aanslag ep den Bulgaarsehen kening Toen de koning per auto naar Sofia reed, viel hij in een hinderlaag van ban dieten, die tot de agrarische communisten behoorden. De bandieten vuurden op de auto en doodden een burger en een jong natuur kundige. De chauffeur werd gewond. De koning bleef ongedeerd. Men ver moedt, dat de bandieten niet wisten, dat de koning in de auto zat. De koning kon naar Sofia doorryden. Een detachement troepen is uitgezonden om de bandieten te achtervolgen. Vleotmaneeurres Tegen 't einde van deze maand zal de Amerikaansche marine de grootste vloot- manoeuvres houden, die er ooit hebben plaats gehad. Een vloot van 97 oorlogs schepen, onder commando van 9 admiraals, zal bij die manoeuvres trachten, de Hawai- eilanden en de hoofdstad Honoloeloe te >veroveren«, Een sterk landleger, bijge staan door 20 duikbooten en een groot aantal mynleggers, moet trachten dezen aanval af te slaan. Vee verbraad Te Wendish Mulsow in Mecklenburg zyn by een brand 136 melkkoeien en 5 paar- Rose kreeg weer een opwelling van eigenliefde. Het betrof mijn zuster, zeide zij. Die was voor jou toch geen heilige. Dat is waarl Etienne Poulot was geen man om mooie redeneeringen te houdenals goed en braaf soldaat hield hij van een voudige taal. Hij hernam Ik zou dien man, die bij haar was, niet graag 's avonds alleen in een bosch tegenkomen Vriend Etienne, je zult hem in elk geval hier niet meer ontmoeten. Des te beter. Voorloopig tenminste niet. Oh zoo, zeide Poulot onvoldaan, dus hij komt nog terug. Wel, natuurlijk I Als hij met Zéphy- rine getrouwd is. Onder ons gezegd, hernam de brand weerman, geloof ik dat zij al getrouwd zijn bij het een en twintigste arrondis sement. Je hebt misschien gelijk. Zou je denken We moeten niet te streng oordeelen. Wat dat betreft, zijn wij vrij maar ze hadden je geld toen niet mogen op maken. Rose scheen dit laatste gezegde niet gehoord te hebbenzij ging voort Indertijd zou men wel wat hebben kunnen vertellen van mij en van mij en van Francois. Toen zij den naam van haren bemin de uitsprak, werden de oogen der kaart legster vochtig. {Wordt vervolgd), den omgekomen. Bovendien is een schuur vol oogstvoorraden in de asch gelegd. Vast staat, dat de brand aan kwaadwilligheid is te wyten. Men heeft de daders nog niet te pakken weten te krygen. Schip in brand Te Almeria is het Engelsche jachtschip »Constance«, afkomstig van Londen en dat 2000 liter benzine met zich voerde in brand gevolgen en totaal vernietigd. De beman ning kon zich door in het water te sprin gen aan den dood onttrekken. Veer een hend Het Hof van Azzizen van Brabant heeft een moordzaak in behandeling. Een 33- jarige arbeider, Van Binst te Vieux Genappe, hoorde 11 October j.l., toen by zat te eten, dat zijn buurman, de 69-jarige Ver- meiren, zyn hond een klap met een stok had gegeven. Van Binst stond op van tafel, ging naar Vermeiren, die voor zyn huis aan het werk was, en zeide tegen hem, dat hij zich niet moest vergrypen aan een dier, maar dat hy het maar moest durven met een kerel. Daarop keerde Van Binst naar zyne woning terug, nam zyn geladen revolver en ging weer naar Vermeiren, op wien hy drie schoten loste. Vermeiren zakte doodeiijk getroffen ineen. De moordenaar ging zichzelf by de gen darmes aangeven. Vier spoorwegongelukken Maandag hebben er vier spoorwegonge lukken plaats gehad. De sneltrein Semara Moskou is ont spoord in de buurt van het station Iwna, waarby de locomotief en twee wagens van den berm afreden. 3 personen werden gedood, 3 ernstig en 3 licht gewond. By Jekaterinenburg is een goederentrein met 23 wagens meel en rails en by Charkow een goederentrein met 22 wagens aardappelen verongelukt, waarby 2 per sonen werden gedood. In de buurt van Tiflis zijn een locomotief en 9 petroleumtankswagens verongelukt, waarby één persoon werd gedood en vier gewond. o Hevige aardbeving Het observatorium van Bendadi (Italië) heeft Zaterdagmorgen een buitengewoon hevige aardbeving geregistreerd. Vier uren achtereen nam men schokken waar. Het centrum van de aardbeving, welke ook te Meran is waargenomen, moet op een afstand van 10.000 K.M. van Bendadi hebben gelegen, o Greote brand Te Santander is door kortsluiting een tabaksfabriek van het Ryksmonopolie in brand geraakt. Een groote hoeveelheid tabak ging verloren. De schade bedraagt bijna vier millioen pesetas. Persoonlijke ongevallen vielen niet voor. o Brand in een weeshuta 130 Kinderen verbrand. In het weeshuis van de Zusters van St. Jozef te Ontario heeft een hevige brand gewoed. Er waren juist 150 kinderen op de speelplaats aan het spelen. De Zusters trachtten met levensgevaar de kinderen te redden, doch slaagden er slechts in 20 kinderen in veiligheid te brengen. o laar man en 4 kinderen vergiftigd Gelyktijdig met het bericht over de 6 voudige vergiftiging te Saint Gilles pu- bliceeren buitenlandsche bladen het is wel een treurig record I zegt de Msb. een tweede bericht over een 5 voudige vergiftiging. Het drama heeft zich afgespeeld te Gary (Indiana) en de schuldige, de 47 jarige Anna Cunningham, is reeds gearresteerd. De man was op 2 Juli 1918, naar men dacht aan een maagziekte, overleden. Op 1 Januari 1921 stierf de 19 jarige dochter Isabella, in October 1921 de 23 jarige zoon Harry, 2 weken voor zyn huwelyk in September 1922 de 18 jarige zoon Charles en in September 1923 de 10 jarige zoon Walter. De vrouw had al haar slachtoffers oogenschynlyk met de grootste toewyding verzorgd en toonde groote droefheid by hun dood. By elk sterfgeval had zij ver- zekeringsuitkeeringen gekregen. Haar laatste zoon werd zes weken ge leden ziek. Na eiken maaltjjd, hem door zyn moeder verstrekt, werd de ziekte, naar zyn zeggen, erger. Eenige dagen geleden werd hy lam. De verdenking viel nu op de vrouw, die gearresteerd werd. In de woning der verdachte werd een groote hoeveelheid arsenicum gevonden. Zij verklaarde dit gevaarlijke goedje te gebruiken voor het besproeien van planten. Volgens de verklaringen van den nog overgebleven zoon, aan wieos behoudt men vrijwel wanhoopt, zou zyn moeder in haar verstandelijke vermogens zyn gekrenkt, toen één harer kinderen by ongeluk door een schoolkameraad werd doodgeschoten. BINXBNLAND. Be braad te luaderderp De gewonde politieagent overleden. De politieagent Ligtermoed, die by den torenbrand in Zunderdorp ernstig gewond werd, is overleden. BI) een Mitrailleuroefening gedood In het kamp te Laren is bij de oefe ningen met mitrailleurs de nog geen 20- jarige F. A. N. Lammers van het 4de Landstormverband te Amsterdam per onge luk gedood. —o Louis Bouwmeester Zijn toestand achteruitgaande. De toestand van Louis Bouwmeester, die nu sinds eenige weken in de ziekenver pleging aan de Prinsengracht wordt ver pleegd, is achteruitgaande. De loMerreis der loalngin Naar de westkust van Noorwegen. vMorgenbladet* verneemt dat Koningin Wilhelmina van den Zomer enkele weken zal doorbrengen aan de Westkust van Noor wegen. InCrimpiug van den lomerttyd Het Tweede Kamerlid Braat heeft 'n initiatief voorstel ingediend tot wijziging van de wet op den zomertyd, beoogende den zomertyd niet vóór 1 Juni te aan vangen en niet langer te laten voortduren dan tot het einde van Augustus. Vele menschen zouden aldus den heer Braat in zyn toelichting, door deze regeling van den zwaren druk van den zomertyd ontheven worden. Verlaging der pesttarlerea Naar de Grond wet« uit goede bron weet te melden, moet het bedoeling zyn de door de voorgenomen postreorganisatie het inkrimpen van het aantal bestellingen in de groote provinciesteden) te bereiken bezuiniging te doen strekken ten voordeele van het binnenlandsch posttarief, waarby het posttarief voor brieven van 10 op 7j ct. zal worden teruggebracht. o De nieuwe Cemmissaris der Kealngin in Groningen Met ingang van 1 Juni is aan den com missaris der Koningin in de provneie Gronin gen. jhr. mr. E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, op zyn verzoek op de meest eervolle wyze ontslag verleend onder dank betuiging voor de vele gewichtige diensten den landen bewezen, en is benoemd als zoodanig jhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, gezantschapsraad bij het gezantschap der Nederlanden te Berlyn. De nieuwbenoemde commissaris der konin gin is de zoon van den tegenwoordigen titularis. Hy werd in 1888 te Groningen geboren. Na zyn promotie werd hy adjunct commies bij het departement van Buiten landsche Zaken, en daarna gezantschapsraad te Washington, Parys en Berlyn. Nadat de president der Tielsche recht bank de uitspraak in de zaak van Johan nes van 't Riet, medeplichtig in de inbraak, had bepaald, wierp deze zich met een for- schen sprong op den hoofdgetuigetH. Mog- ge, den chauffeur, die hem op den dag der inbraak per auto naar Tiel had ver voerd. Met kracht greep hy Mogge by by de keel. De politiemacht en de getui gen ontzetten hem. L(}k opgehaald Donderdagmiddag is in de rivier de Aa bij 's Bosch opgehaald het Ijjk van een vrouwspersoon, dat in verregaanden staat van ontbinding verkeerde. Het is thans gebleken, dat dit het lyk is van de verdwenen vrouw Siebers, die op 10 Februari haar beide kinderen heeft gedood. Het Engelsche luchtschip R 33 losgebroken. Het groote Engelsche luchtschip R 33 is tengevolge van den hevigen storm Donderdagmorgen om 10 uur losgeslagen van den meerpaal te Pulham in Norfolk. Van de normale bemanning van 28 personen waren er 21 aan boord, toen het lucht schip van den meermast los sloeg, waarby de neus van het schip werd beschadigd. De bemanning had vrij spoedig de drie motoren in werking, doch tengevolge van den hevige storm dreef het schip in snelle vaart in de richting van de zee. Kust wachtschepen en het oorlogsvaartuig »Godetta« werden uitgezonden om de R 33 op zee te volgen. Kapitein Scott, de kapitein van de R. 33 was niet aan boord, de leiding was in handen van den eersten officier Booth. Niettegenstaande de bemanning alle pogingen deed tegen den storm op te varen, verloor het schip geregeld terrein en kwam het tegen 7 uur 's avonds boven onze kust by Wjjk aan Zee. Op het bericht dat het luchtschip in de richting van de Hollandsche kust dreef, werden onze torpedo-booten Z 3 en Z 4 uitgezonden om eventueele hulp te kunnen verleenen. Volgens een opgevangen draadloos bericht is door de Engelsche regeering aan de Hollandsche regeering gevraagd of hier te lande gelegenheid was om te landen, waarop is geantwoord dat daartoe gelegenheid be staat aan het vliegkamp »De Koojj* of te Soesterberg. De geheele bemanning van beide vliegkampen werden in dienst gehouden voor hulpverleening. Ook te Rotterdam aan de Waalhaven zyn alle maatregelen getroffen voor hulpverleening, een paar honderd mariniers en agenten zyn geconsigneerd. De commandant van de R 33 deelde echter radiografisch mede, dat voor 24 uur benzine aan boord was en hoewel ten gevolge van de beschadigde neus, de voort beweging zeer werd vertraagd, een noodlan ding zeer waarschynlyk niet zou noudig zyn en men zal trachten Engeland weer te bereiken als de wind iets minder werd. Nadere berichten ontbreken nog. o De terugkeerende vliegers Morgen, Zaterdag, worden de Holland Indië-vliegers te Amsterdam verwacht. De vliegers Van der Hoop, Van Weerden- Poelman en Van den Broeke komen per Fokker VII uit Parys en zullen vermoedelijk om half drie op Schiphol arriveeren. Van Waalhaven zal een escadrille van 6 mili taire- en 5 marine-vliegtuigen opstygen ter begroeting. In Amsterdam worden allerwege maat regelen getroffen de vliegers een grootsche ontvangst te bereiden. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beite en voordeeligste adres. Hensden. By resolutie van den Mini ster van Fiananciën is de tijdelijke adjunct- Inspecteur J. J. Sweens ter Inspectie Ie Afdeeling te 's Bosch met ingang van 2 Mei 1925 belast met de waarneming van het kantoor van de directe belastingen al hier. Naar we vernemen is de loting der Fanfare der H. Familie vastgesteld op Maandag 27 April a.s. des avonds half acht waarby tevens een buitengewoon con cert zal worden gegeven. Zooals uit achterstaande advertentie blykt zal op Woensdag 22 en Donderdag 23 April een uitvoering van de Kinder operette >Een dag Khalifc plaats hebben in Hotel Concordia aanvang beide avonden half acht. Almkerk. De collecte gehouden j.l. Zondag in de Herv. kerk, ten bate voor de Zending bracht op ruim f 38. J.l. Dinsdagmiddag en ook des avonds gaf de heer Geudeke, onderwijzer a. d. school te Vlaardingen in de zaal v. d. heer Dekker alhier eene lichtbeelden voorstelling, ten bate voor 't Zeemanshuis aldaar. Des middags waren vele kinderen opgekomen, om van deze voorstelling te genieten, terwijl des avonds de grooteren ook wel blyken gaven van belangstelling. Heel mooi werd een en ander weergegeven. - Op zeer duidelijke en waardige wyze werden de voorstellingen door den heer Geudeke toegelicht. De Meisjesvereeniging vArbeid AdelU maakte zich zeer verdienste lijk door in de pauze een kopje thee te schenken. De officier van Justitie te Dordrecht geeft een ieder die neiging gevoelt om prijsvragen welke door de Wed. P. A. Duermeyer Donkschelaan 53 te Bolnes, welke in dag- en weekbladen worden ge steld, te beantwoorden en de gevraagde gelden in te zenden in overweging, voor zichtigheid te betrachten, en alvorens tot inzending van oplossing en geld over te gaan, zich te overtuigen of op nakoming omtrent pryzen enz. gerekend kan worden, Andel. Naar wij vernemen zijn door de alhier bestaande muziekvereeniging vAndel's Fanfarecorps* plannen beraamd op een terrein, gelegen in de Achterstraat, een muziektent te plaatsen. Het doel is de daaraan verbonden kosten te dekken door het uitgeven van rentelooze aandeelen. Wjj hopen, dat de financiëele zjjde geen bezwaar zal opleveren en dat de muziek tent, waaraan reeds lang behoefte is, spoe dig zal verryzen, dat de ingezetenen ge durende de aanstaande zomeravonden me nigmaal van de muziek zullen kunnen ge nieten. Capelle. De op tweede Paaschdag gehouden korfbalwedstryden op het terrein alhier mochten zich in een druk bezoek verheugen. In een van beide zyden slecht gespeelden wedstrijd wist de comp. West van de comp. Oost van den B.K.B. met 20 te winnen. G.H.B S.C. uit Gorin- chem won van Juliana met 40. Blykens ontvangen mededeeling van den Rijksontvanger te Kaatsheuvel zal op de volgende dagen voor de bewoners van Sprang-Capelle gelegenheid bestaan tot het bekomen van rijkaarten voor fietsen, enz. op Woensdag, 22 April 1925 van vm. 91 uur en van 24 uur nm. te Capelle op Donderdag, 23 April 1925 van vm. 91 uur en van 2 4 uur nm. te Vry- hoeve-Cupelle en op Vrydag, 24 April 1925 van vm. 91 uur en van 24 uur nm. te Sprang. Tot ons genoegen kunnen we mede- deelen, dat de Edelachtb. heer Meyer, burgemeester der gemeente Sprang-Capelle het beschermheerschap heeft aanvaard van de Chr. Zangvereeniging vHallelujak* te Capelle. De heer E. Colet, hoofd der O.L. school in de Kom te Capelle is benoemd tot administrateur van de vereeniging tot verbetering van de Volkshuisvesting, wegens het bedanken van den heer Jac. van der Lely in verband met zyn vertrek naar Woudrichem. In de vacatures van Administrateur en passantmeester by het Burger lyk Arm bestuur te Capelle, ontstaan door het ver trek van Jac. van der Lely, burgemeester van Woudrichem, zal vooralsnog niet wor den voorzien. Genderen. De buren van de alleen wonende nog zeer krasse Weduwe B„ welke laatste deze week Dinsdag jjverig haar woning aan het schoon maken was, bemerkte dat haar werk geen voortgang meer had. Toen men even ging kyken vonden ze haar bewusteloos op den grond liggen. Zonder tot bewustzyn te zyn ge komen is ze Woensdag overleden. Hedikhnizen. Door de raadsleden, v. d. Brandt, van den Dobbelsteen, van Hemert en van Vrede werd Woensdag, by aangeteekend schrijven, aan hun voorzitter, den heer I. van Bokhoven verzocht, eene spoedeischende vergadering te willen be leggen, met als punt der agendaIndie ning beroepschrift by den Kroon, naar aan leiding van het niet-goedkeuren der Ge meente-Begrooting 1925 door Ged. Staten. In dit schrjjven werd uitdrukkelijk ver zocht vergadering vast te willen stellen voor den 25en dezer, daar op dien datum termjjn van Beroep vervalt. Tevens werd daarin nogmaals sterk op aangedrongen bewuste vergadering te doen op een der avonduren, dat allen leden past, daar by de laatste vergaderingen gebleken was, dat, behalve aan bovengenoemde leden, ook aan wethouder Winkel en het lid v. d. Heiden, het gewoonlijk, door den Voorzitter te be palen uur, niet convenieert, wat duidelyk uit hun herhaald wegbljjven bleek. De Burgemeester heeft spoedig aan het verzoek voldaan, en een vergadering be legd tegen Zaterdag 18 April v.m. 10 uur. Nienwendijk. De Minister van Arbeid, Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2