Wijkschestraat no. 7 Smidsknecht TE KOOP- HITTENKAR. 1 Ren flink en soiled lis Mopping Woonhuis. TE KOOP: 4-wielige Wagens en een Break NOTARIS JANSEN, „Eén dag Khalif Advertentiën FEESTGIDS Luchtfoto's van Heusden. G03&SSP0ND1STI1. MODEZAAK Oez. Boeren Notaris VAN QENDT Notaris RIETRA U I T VO E RING Groot Nationaal Concours FirmaL-J- VEERMAN te Heusden HEERENHOEDEN BOUWLAND publiek verkoopen: op Woensdag 22 en Donderdag 23 April ANSICHTEN a 5 ets. BROED-EIEREN "Mo&igeUooè Wend£,ukLatgeUoo# iaatt, Lt yxa-zSiee r^ ge Toog oo-4 ScAZ. A.J. JD'S epitdjLCmg uttjJX Seaeoxd. CLCó t €eAA&t&té ae/L&c&t.. Pudoinofabriek A.J.DoiAn~GBomNoen A.J.P.s VANILLCSAU9 -O V£P9H£E.RUjn koopen. Want de zeeman was werkloos. Het is wel heerlyk in een tyd van egoïsme zulk een staaltje te kunnen ver melden. le°R 33 Kolonel J. W. Sandilands, militair attaché by het Engelsche gezantschap in Den Haag, heeft Maandagochtend zyn opwachting ge maakt bij den minister van Oorlog, den heer Van Dijk, om dank te betuigen voor de maatregelen van hulpverleening, welke getroffen waren voor een mogelyke lan ding van het Engelsche luchtschip R. 33 op het vliegkamp te Soesterberg. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. De ingezetenen van Heusden en Herpt worden er nogmaals aan her innerd, dat Donderdag 23 en Vrydag 24 April aan het kantoor van den Rijksont vanger alhier van 912 uur v.m. en van 4.303 uur n.m. de gelegenheid is open gesteld voor het afhalen van weggeldkaarten. Van de werf der firma De Haan A Oerlemans te Heusden, werd met goed gevolg te water gelaten het stalen Rijnschip genaamd »Diad«, gebouwd voor rekening van den heer A. H. van Amels- voort te Raamsdonkdorp. De hoofdafmetingen van het schip zyn resp. lang 50 Meter, breed 6.60 Meter en hol 2.27 Meter. Het laadvermogen bedraagt circa 550 ton. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een Dortmund-Ems- kanaalschip groot c.a. 900 ton voor Duit- sche rekening. Ten overstaan van den EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen, Burgemeester van Heusden, zal de verloting ten bate van de Fanfare der H, Familie alhier, plaats hebben op Maandag 27 April a.s. Het programma vermeld een zestal mu zieknummers, die onder leiding van den Directeur, de heer W. van Heivoort uit Nieuwkuijk, ten gehoore zal worden ge bracht. De pryzen zyn te bezichtigen in de vitrine van de Firma Joh. de Mol, Botermarkt alhier. Zaterdagavond maakte de Heus- densche Harmonie een muzikale wandeling door de stad, ter gelegenheid van de ver jaardag van Prins Hendrik. Tevens werd een serenade gebracht by het echtpaar Meinhorst, ter gelegenheid van hun 25 jarig huwelijksfeest. Een en ander bracht veel publiek op de been. Zaterdag herdacht mej. M. Kramer alhier den dag, dat zij voor 25 jaar by het onderwys kwam. Niettegenstaande dit feit was stilgehouden en eerst op het al lerlaatste oogenblik bekend werd, had mej. Kramer talryke gelukwenschen in ontvangst te nemen. Almkerk. J.l. Vrijdagmorgen had het knechtje van den landbouwer W. S. te Nieuwendijk het ongeluk, door een stier (van de fokvereeniging alhier) zoodanig gestooten te worden, dat Dr. de Groot van Dussen overbrenging naar 't ziekenhuis te Gorinchem noodzakelijk achtte. Aalburg. Op 16 April j.l. heeft de Algemeene Vergadering der Coöp. Landb. Vereeniging alhier plaats gehad. Uit het jaarverslag bleek dat de omzet gestadig toeneemt, de totale hoeveelheid veevoeder bedroeg ruim 745000 K.G. voor een bedrag van f95300, Steenkolen 242000 K.G. voor f 4480, er is gemalen 511000 K.G. f3793, meststoffen 124900 K.G. f5408, De weegbrug heeft opgebracht na af trek der onkosten f 164, Dank zij het ernstig en deskundig beleid der zaakvoerders gaat de omzet steeds vooruit en is de onderwicht op granen en steenkolen zeer onbeduidend de gemaakte winst f 1497,gaat by de reserven. Aalburg en Heesbeen. Zondag 26 April, zal te Aalburg de bevestiging en intrede van den nieuwen Predikant plaats hebben. Des voormiddags om half tien hoopt onze vroegere Predikant Ds. N. C. Bakker thans te Benschop, als beves tiger op te treden terwijl des namiddags om twee uur Ds. J. Bus uit Vreeswijk, zyn in tres-rede hoopt te houden. Beneden-Langstraat- De verpach tingen van weiland verloopen onder zeer gunstige omstandigheden en vooral voor goed weiland voor melkvee worden zeer hooge pryzen betaald, welke varieeren van flOO tot f200 per hectare. Voor de hooilanden worden lagere prijzen verwacht, omdat er nog al oud booi over is en de handel niet vlot gaat. Capeile. Tot dekking van de onkosten voor het aanschaffen van het vaandel zal door het muziekgezelschap «Kunst na Arbeidt alhier een verloting worden ge houden, waaraan als hoofdprijs een rijwiel verbonden is. Om ieder in de gelegenheid te stellen aan deze verloting deel te nemen, is de prys per lot gesteld op 25 cent. De verkoop van het Emmabloempje heeft in de Kom alhier opgebracht f 23, Dassen. Dezer dagen had de heer de W. te Hank (gem. Dussen) het ongeluk, (doordat de heer van R. een behulpzame hand bood) met paard en wagen van den dyk te geraken. Gelukkig wist men kar en paard weer spoedig op den weg te brengen en kon de W. zyn reis weer vervolgen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. A.s. Vrydag, 7 uur n.m., hoopt in de Geref. Kerk in openbare vergadering voor de A. R. Kiesvereeniging vNederlaud en Oranjet op te treden den WelEd. Heer G. B, v. d. Wal met het onderwerp «Wat elke kiezer moet weten.t Elshout. Naar wij vernemen is de heer J. Voorbraak, Majoor der Ryksveld- wacht alhier, voornemens binnenkort als zoodanig ontslag te vragen. Kaatsheuvel. Voor rekening der firma Baeten en Michiels te Loon op Zand wrrd de uitbreiding aanbesteed der be staande lederfabriek aldaar door architect H. v. d. Heuvel. C. Mutsaers, Loon op Zand, metselwerk f6750 C. van Hest, Loon op Zand, timmerwerk f5787 A. F. v. d. Houdt, Tilburg, massa f13.420 Gebrs. Cooler, Tilburg, timmerwerk f5230, massa f14000. C. Michael, Vryh.-Capeile, massa f 13.895 v. Oversteeg en Kleynoog, Capeile, tim merwerk f 6350, metselwerk f 4380, massa f 10.700. J. den Teuling, Waalwyk, massa f 14.985 Gunning volgens bestek. Land van Altena. Het schoon lente weer in het laatst der vorige week, had reeds menig landbouwer doen besluiten, zyn melkkoeien in de weide te doen. Plotseling is dit echter veranderd en zag men Donderdagavond op vele plaatsen de dieren weer stalietten. Op de melkgift werkt een dergelyke verhuizing zeer na- deelig. Meeuwen. Zaterdag j.l. werd in het café Smits alhier door A. de Graaf auto handelaar aanbesteed de bouw van een garage met kantoor, winkel en werkplaats een en ander met een oppervlakte van 132 M». Ingeschreven werd als volgt In massa T. v. d. Pluym, Dussen f3960 H. Redeker, Meeuwen 3980 C, Vos, Meeuwen 4025 Hanegraaf, Dussen 4546 Kramer, B.-Broek 4699 Timmerwerk afzonderlijk C. Vos, Meeuwen f2130 T. v. d. Pluijm, Dussen 2190 J. Haspels, B.-Broek 2274 Metselwerk afzonderlyk H. Colet f 2000 De gunning werd alsnog aangehouden. Nederhemert De heer J. Westrik, Burgemeester der gemeente Kerkwijk en Hedel, wonende alhier, is met ingang van 20 dezer benoemd tot Burgemeester der gemeente Barneveld. Hoewel niemand hem deze promotie zal misgunnen, wordt toch de benoeming zoowel in Kerkijk en Hedel als in Nederhemert over het algemeen be treurd, wyl de heer Westrik iemand is die èn als Burgemeester én als mensch eene in den Bommelerwaard geziene per soonlijkheid is. Dat het hem en zijn gezin in zijne nieuwe gemeente in alle opzichten wel moge gaan, hopen wij van harte. Toen de landbouwer G. v. d. Werken zijn vee Zaterdag naar de weide bracht, had hij het ongeluk dat een zijner pinken zijn voorste beenen brak. Oudendijk. Door den bouwk. M. Honcoop te Veen is Zaterdag aanbesteed het verbouwen eener boerderij voor rekening van den heer H. de Lorm alhier, waarvoor 2 biljetten werden ingeleverd. Ingeschreven werd door ASchriek, alhier f 2350 L. Pellikaan, Sleeuwijk f 2310 Daar de begrooting slechts f 2200 be droeg is de verbouwing opgedragen aan den heer Honcoop. Rijswijk. Op uitnoodiging der Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier zal op 23 April a.s., des avonds 7g uur in de O.L, school als spreker optreden de heer Weit- kamp, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met het onderwerp «Vastheid van grondslag«. Toegang vrij. Uitwijk. Zondag j.l. nam Ds. A. H. de Wit, Herv. Pred. te Uitwijk afscheid van zijne gemeente wegens vertrek naar Zoelmond, sprekende naar aanleiding van Hebr. 13 8. De kerk was overvol, zoodat velen zich met eene staanplaats moesten tevreden stellen, terwyl ook uit de om geving een groot aantal belangstellenden waren opgekomen. Aan het einde van den dienst werd de scheidende Herder en Leeraar op waar- deerende wijze toegesproken door Ds. J. Röth van Almkerk als consulent en door Ds. J. R. B. Feijkes van Sleeuwyk als Praetor van den Ring Woudrichem. Mede was nog aanwezig Ds. W. M. A. Kalkman van Werkendam. Staande werd Ds. de Wit en zijn gezin toegezongen Ps. 121 4. Veen; Op Donderdag 23 April des namiddags half zeven, hoopt Ds van Oordt uit Opheusden voor de Ger. Gem. op te treden. Op Donderdag 23 April a.s. des nam. half acht zal in de z-*l van den heer Jonker een openbare vergadering worden gehouden. Als spreker hoopt op te treden den H.E G. Heer G. F. Lindeijer lid der Eerste Kamer. De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben te Andel, op Woensdag 22 April van des voormiddags 10—42 en des namiddags van 13 uur. Waalwijk. Vrijdagnamiddag werd alhier op de Protestantsche begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Jan Versteegh te Den Bosch in 't Groot Ziekenhuis overleden. De over ledene was byna 25 jaren in dienst van de Stoomschoenfabriek A. H. van Schyndel en een voorbeeld van nauwgezette plichts betrachting. Een tweetal directeuren en een groot aantal medearbeiders vergezelden hem naar zijne laatste rustplaats. Een tweetal prachtige kransen van de Directie der Kon. Stoomschoenfabriek en van het personeel bedekten de baar. De heer L. Klyberg, groot industri eel, lid van de Provinciale Staten van Noordbrabant en wethouder dezer gemeente, gaat zich vestigen in Heemstede. Opvolger van den heer Klijberg in de Staten is de heer G. van der Ven, Bur gemeester van Vlymen en oud-Statenlid. Ongeveer half twaalf is alhier brand uitgebroken in de landbouwschuur van den heer Brok, staande aan het Laag eind, De felle wind bemoeilijkte het blusschings- werk ernstig, zoodat 3 huizen en 4 schuren in korten tijd in de asch werden gelegd. Door het krachtig optreden der brand weer is men het vuur thans meester. Waspik. Zaterdag hielden twee met vacantie hier gevestigde voetbalverenigingen «Brabantiat en «Wilhelminac een vriend schappelijke match, welke eindigde met 2--1 voor Wilhelminac. Na afloop der geheime raadsver gadering op Vrydag j.l. gehouden, werd in openbare vergadering met algemeene steramen besloten, het schoolhuis voor f 5000 te verkoopen aan het R. K. kerk bestuur. Tevens werd besloten aan de plaatselijke vereeniging het «Groene Kruist gedurende 4 achtereenvolgende jaren telkens eene subsidie te verleenen van f200 Zaltbommel. Bij de op 14 April gehouden aanbesteding van een winkelhuis van den heer B. van den Oever alhier, waren de navolgende inschrijvers Vermeulen, Zaltbommel f6.100 Verkuil, Bruchem f 5.998 J. Rietbergen, Zaltbommel f 5 600 v. Rossen en Kraker, Zaltbommel f5 505 Aan de laagste inschrijvers gegund. Architect de heer Koeken. Heden Woensdag, des avonds 8 uur, wordt alhier vanwege den Vrijheidsbond in de Nutszaal een lezing gehouden door den heer Mr. H. C. Dresselhuis. Zuilichem. Bij de laatst gehouden vergadering van de School met den Bijbel zyn de aftredende bestuursleden herkozen D. v d. Meijden, voorzitter E. v. Dalen, secretaris. Voor de commissie van toezicht zijn ge kozen G. Kanselaar, M. v. Brake), D. L. v. Horsen en D. v. d. Meyden, De toevloed van abonné's op HET NIEUWE MODEBLAD is zóó over stelpend, dat zij, die wegens vooruit betaling van ten minste twee kwar talen voor een Caraba-premie in aan merking komen, vriendelijk worden verzocht eenig geduld te hebben. Slechts wanneer de premie vier weken na het tijdstip der vooruit betaling nog niet is ontvangen, ge lieve men te reclameeren. Witte Wyandotten, Rhode Islands Reds, Patrijs Leg horns, Witte Ind. Loopeenden van op den leg gecontr. fok- toomen 15 ct. per stuk. Groote kwantums reductie. Kloeken f 4 50. H. VAN DOVEREN, Hoenderpark, WIJK. ADVERTBNTIEN. G. WITTE V EENB A AI JEN S geven kennis van de ge boorte hunner Dochter, Marigje Alida. HILVERSUM, 19 April 1925. Huygenstraat 55. Ondergeteekenden hebben de eer het geachte publiek van Heusden en Omstreken bekend te maken, dat hun is verplaatst van Waterpoort 133 naar de Tevens zyn wy ruim gesor teerd in van de goedkoopste tot de duurste soorten. Minzaam aanbevelend, Wijkschestraat No. 7. Er biedt zich aan, bekend met boerenwerk, hoef beslag en rijwielreparatie. PG. Liefst zoo spoedig mogelijk. Brieven onder let. C aan het Bureau van dit blad. een in goede staat zijnde G. VOS Azn, Molendijk, WIJK. te HEUSDEN, zal op DONDERDAGEN 30 APRIL en 14 MEI 1925 telkens v.m. 10 u. precies, ten herberge van D. van Wijk te Aalburg, bij inzet en toeslag TEILEN, zonder beraad met Erf en Boomgaard a.h. Kruis te Aalburg, groot 0.81.86 H.A. 2 Een perceel uitmuntend in den Musschentiend te A a 1 b u r g, groot 4.34.80 H. A. Eigendom van den heer B. H. van den Bogaard. Zie biljetten. te DUSSEN, zal aldaar by v. Beurden op Dondei dagen 30 April en 7 Mei 1925, telkens voorm. 10 uur, by inzet en toeslag Voor den heer Govert Schermers Het hecht, sterk en ruim gebouwd Woonhuis, Tuin met 31 Vruchtboomen enz. te Dussen, Buitenkade, aan den harden weg en water, groot 7 Aren, ingericht voor meer gezinnen. Zeer geschikt om een ambacht in uit te oefenen. Betaling uiterlijk 7 Juni, lasten 1 Juni, aanvaarding 1 September of vroeger. wegens aanschaffing auto's twee solide als nieuw K. Z. O. K. SCHOUTEN, Grossier W IJ K. te Waalwijk, zal namens zijne principalen in het openbaar VERKOOPEN de navolgende prima onder HEDIKHUIZEN 1, Drie perceelen en kade ter plaatse ,,den Tusschendijksche Polder" gen. de Waardjes, te zamen groot 2,12.60 hectare. Te veilen in 2 perceelen en in mas sa zynde 1 perc. verhuurd voor f 225 per jaar tot 15 Oct. 1928. 2. Een perceel gen. de Aal- sche Waarden groot 5 heet. 64 are 80 centiare. Te veilen in 3 perc. en in massa Waterschaps lasten ongeveer f 35 per jaar. Geen grondlasten. Betaaldag koopsom 16 Juni 1925. De inzet en toeslag geschieden te Haarsteeg op Dinsdagen 28 April en 5 Mei 1925, des n.m. 4 uur re&p. in het café van de Wed. M. v. d. WATER en van MART. ACHTEN. Verkoopbiljet op aanvrage verkrijgbaar. van (le Kinder-Operette 's avonds HALF ACHT in Hótel CONCORDIA te Heusden. Plaatsbesprekingen voor beide avonden op WOENSDAG 22 APRIL van 1 1.30 uur nam voor inteekenaren (op vertoon van plaatsbewijzen) en van 1.30—2 uur voor niet-inteekenaren. in. den voor het te houden voor Muziek- en Zanggezelschappen te WIJK (bij Heusden) op 19, 20 en 21 Mei as. worden t.m. 30 April tegen bill ij k e prijzen aangenomen door de VRAAGT CONDITIES in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN, Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3