Vughterstraat 19, 's-HERTQGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Elke lepel helpt Heeren Mode-artikelen Firma JOE BE MOL. voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. om Uw ontstoken keel te verzachten en die afmattende hoestprikkel weg te nemen Telefoon 715. Akker's Abdijsiroop dankt haar snel werkende geneeskrachtige eigenschappen aan de kruiden extracten in haar samenstelling. Stilt als bij tooverslag de hevigste hoestbuien en verruimt de borst! Akker's Abdijsiroop katholieke parlementsleden en ook bjjextra parlementaire persoonlijkheden te rade gaan. Bij de liberalen zal de Broqueville wel aan doovemansdeur kloppen. Deze hebben eenmaal besloten zich afzydig te houden en zullen wel in die politiek van afzijdig heid, welke de liberale oudminister van oorlog Devéze in de >Soir« van Woensdag nog verdedigde, wel blijven volharden. De Britsche belastingbetaler zal met ge noegen kennis hebben genomen van den inhoud der lange millioenrede, die Churchil in het Lagerhuis, waar hij ruim twee en een half uur aan één stuk sprak, heeft gehouden. Geen wonder de kanselier van de schatkist kondigde een algemeene ver laging ^der inkomstenbelasting, die op het oogenblik 4 sh. 6 pence per pond bedraagt, met 6 pence aan, zoodat zij thans 4 shil ling wordt. De Britsche burgers, die maar een klein of middelmatig inkomen hebben, genieten nog extra-voordeelen. De perso nen, die tot 700 pond per jaar verdienen, zullen voor de eerste 250 pond geen be lasting behoeven te betalen. Een en ander komt hierop neer, dat de bizondere tege moetkoming aan de minder belastingkrach- tigen dezen in de gelukkige positie brengt, dat zjj niet zes pence, maar 12 pence per pond, dus een shilling,, minder belasting hebben te betalen. Ook is Churchil met verscheiden belas ting voorstellen voor den dag gekomen. De gewichtigste mededeeling, die Chur chil echter heeft gedaan, betrof het herstel van den gouden standaard. Zcfbals men weet, loopt de wet, die den export van ongemunt goud en gouden munten ver biedt, einde dezes jaars af. Op 81 December zou Engeland dus auto matisch terugkeeren tot de vrije goudmarkt, zoöals die voor den oorlog bestond. De regeering kon nu twee wegen inslaan de wet vernieuwen of verlengen, dan wel ze laten vervallen. Zjj heeft tot dit lataste besloten, BUITENLAND. fleerd in een taxi Te Londen heeft men in een taxi ge vonden het Ijjk van een zekeren Montagne Noel Newton. Op den vloer van het voer tuig lag een revolver. Aanvankelijk meende men, dat men te doen had met de hoofd figuur in het belangryke Robinson-proces, doch later bleek, dat de vermoorde toe vallig denzelfden naam droeg. Sleepbeot gekapseisd Een sleepboot van de Midgard maat schappij de «Nordenham II, die het s.s. sGretac sleepte, i3 Zaterdagnacht by het losgooien van de tros gekapseisd. Drie man zjjn daarby om het leven gekomen. o Louis louwaeerster. f De teraardebestelling van het stoffeljjk overschot van Louis Bouwmeester zal ge schieden op Zaterdag a.s. om 1 uur des namiddags, op Zorgvlied. In den Circus Schouwburg te Rotterdam werd Dinsdagavond De Matroos gespeeld, waarin Louis Bouwmeester als jong acteur de titelrol heeft vervuld. Toen de vertooning gekomen was by het moment, waar wordt gesproken over de nagedachtenis van Martin Simon, heeft de heer M. Spree, in de kleurige kleedij van den matroos, de voorstelling onderbroken, om eerbiedig den kunstenaar te gedenken, die vijftig jaren geleden deze figuur in het stuk creëerde op een wyze, dat niemand na hem in dergeljjk werk hem heeft kunnen overtreffen. Spr. ge waagde van het groote verlies, dat de Ne- derlandsche tooneelspeelkunst heeft geleden. Hjj verzocht de aanwezigen, een oogen blik van hun zitplaatsen op te staan, als hulde aan den grootsten acteur van Ne derland, die van ons is heengegaan. Het publiek voldeed daaraan in plechtige stilte. Ook in het Theater Odeon in Den Haag werd Dinsdagavond Louis Bouwmeester her dacht, evenals in den Kon. Schouwburg. De Engelsche bladen brengen in lange artikelen hulde aan den overleden acteur. Een moord om ?|jf cents 1 Een partculier telegram uit Pamekasan meldde aan de »N. Soer. Crt.« Over een tabakschuld van vjjf cent pleegden eenige Madoereezen een moord aanslag. De verdachten Solong en Niman zyn gearresteerd en bekenden volmondig, Mabrie, wonende in de dessa Baronggagh, in het Sampangsche te hebben vermoord, Het lijk, dat begraven was op het erf van een zekeren Alim, werd een dag later gevonden met een gapende keelwond. Eenige ooggetuigen van de misdaad zijn reeds opgespoord. Liever in de gevangenis Dinsdag heeft zich bij de politie te Den Haag aangemeld een 69-jarige koopman zonder vaste woonplaats, die eenigen jaren geleden door de rechtbank te Rotterdam is veroordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 10 maanden met een proeftijd van 3 jaar." De man zeide tot de politie, dat hij maar liever de straf wenschte te ondergaan dan zich aan de voorwaarden, waarop de veroordeeling was geschied, te houden. Om een fiets Dubbele moord In de buurt van Lüben in het Spree- wald is een meisje, dat per rijwiel den straatweg passeeerde, aangevallen door een jongeling, die haar met een mes ver wondde en er vervolgens met haar rywiel vandoor ging. Het meisje haastte zich naar huis, ver telde wat haar was overkomen en onmid dellijk besloten haar broeder en haar neef den dief te achtervolgen, 's Avonds zyn hun Ijjken op den straatweg gevonden. Zij hadden den dief inderdaad ingehaald, maar deze had beiden met messteken gedood. Uit het onderzoek bleek, dat de dader een 17-jarige knaap uit Gottbus was. Hij is spoorloos verdwenen. Daar zijn ouders te Berlijn woonden, besloot de politie hem daar te zoeken. Men heeft hem te Berlijn gevonden en gearresteerd. Het rywiel had hij voor 10 mark verkocht. Petten, moderne ruiten en gabardine 155—165—175—185 Overhemden met boord en manchetten 225—250—275-295 Dassen zelf binder 36-50-60 Strikjes 45-50-60 - 65 BINNENLAND. Uitbreiding Firma C. F. van lill Automobielen, Gerinchem 28 April j.l, is door de firma C. F. van Mill te Gorinchem oaderhandsch aanbesteed aan de firma Gebr. Pellikaan aldaar, de verbouwing en uitbreiding van de garage met bouw van een showroom en drie bovenwoningen. Nederland en België Men seint uit Den Haag Bij de Tweede Kamer is ingekomen het wetsontwerp tot goedkeuring van de op 3 April j.l. te 's-Gravenhage tusschen Neder land en België gesloten verdrag tot her ziening van eenige bepalingen van het verdrag van 1839. o Aardbevingen in Neord-Amerika Hevige aardschuddingen werden Dinsdag avond laat waargenomen in verscheidene deelen van Indiana, Illinois en Kenctucky. Van schade wordt geen gewag gemaakt. Nieuwe wereldvlucht De Italiaansche vlieger Depinedo is zyn wereldvlucht aangevangen, welke hem over 55.000 K.M. in 75 etappes van Brindisi, over Tokio naar Melbourne terug naar het uitgangspunt zal voeren. o Warmte op till Het is ongewoon weder in de Vereenigde Staten. In het Noord-Oosten heeft men heerlijk zomerweer, terwyl daarentegen hevige sneeuwstormen woedden in Nontana, waardoor de telegraafverbindingen zijn on derbroken. Regen valt in Noord-Texas. Hooge temperaturen echter worden geno teerd ten Oosten van de Mississippi-vallei, n.l. Chicago 36°, Washington 93°, New- 3ork 83° en Boston 80°. Nachtelijk drama in Henegouwen Niet ver van Ath (Henegouwen, België) heeft zich Vrydagnacht een afschuwelyk drama afgespeeld. Kort na een uur dron gen drie mannen een boerderjj binnen en schoton den eigenaar Carion in zyn bed dood. Het zevenjarig dochtertje, dat luide schreide, werd eveneens afgemaakt. Hierna dwongen de onverlaten, de vrouw, de brandkast te openen. De boeven, ver moedelijk Polen, roofden een aanzienlyk bedrag en vuurden, alvorens de woning te verlaten, hun revolvers op de ongelukkige vrouw af, die kort daarop den geest gaf. Een koewachter, die met een revolver ge wapend, de roovers nazette, werd door drie kogels getroffen en moest, gevaarljjk ge wond, naar een ziekenhuis worden over gebracht. De marechausseés begonnen terstond hun onderzoek naar het spoor der moordenaars, die, naar de getuigenis van den koewach ter, hun fietsen in een nabjjzjjnd boschje hadden geplaatst. Het parket van Doornik kwam ter plaatste en heeft een nauwkeurig onder zoek ingesteld, hetwelk met behulp van speurhonden den geheelen dag werd voort gezet. Naar men verneemt zyn twee der ver moedelijke daders te 's-Gravenhage aange houden. Zij zijn met den koewachter ge confronteerd en worden in verzekerde be waring gehouden. De Vrjjdag als verdacht van den drie vouden moord te 's-Gravenhage gearres teerde Polen, werden Zaterdag met den koewachter en de dienstmeid geconfronteerd. Zy werden door deze niet herkend, en zyn daarop in vrijheid gesteld. Er bestaat hoop, dat de gewonde koewachter nog in het leven kan worden gehouden. o— Bliksem iu een kerk geslagen Te Lauterberg in den Elzas is verleden week tjjdens een druk bezochte godsdienst oefening de bliksem in de Katholieke kerk geslagen. De kaarsen, die op het hoog altaar brandden, werden uitgedoofd en onder de kerkgangers ontstond een paniek. Een paar mannen, die hun positieven by elkaar hielden, rukten de deuren open, zoodat de menigte naar buiten kon vluchten. Per soonlijke ongelukken zyn niet voorgevallen en de schade is gering. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Maandagavond werd door de «Fanfare der H. Familie* alhier een buitengewoon concert gegeven ter gelegen heid van de verloting ten bate der ver- eeniging. Er was enorme belangstelling, de zaal was tot in alle hoeken bezet. De Vice-Voorzitter de Heer C. J. M. Merkx opende dit concert met een korte toe spraak en riep allen het welkom toe. Daarna wsrd onder de kundige leiding van den BEKENDMAKING DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN, brengt ter kennis aan de ingezetenen, dat van gemeentewege TUINGRINT be schikbaar wordt gesteld. Aanvragen daartoe kunnen uiterlyk bin nen 8 dagen worden gedaan by DIRK VAN KUIJK, Aan verzoeken, die na dien tjjd inkomen, kan niet meer worden gevolg gegeven. Heusden, 30 April 1925. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Heer W. v. Helvoort te Nieuwkujjk op zeer verdienstelijke wijze een zestal muziek nummers ten gehoore gebracht. Na het derde nummer van het programma werd een extra nummer gegeven door den Di recteur, die op schitterende wyze met pianobegeleiding door den bekwamen pianist de Heer Merkx ten gehoore bracht de 17de Air Varië van J. Christophe. Een welverdiend applaus viel den directeur ten deel. Na het vjjfde nummer kwam de hoofdschotel van het programma, de verlo ting. De Vice-Voorzitter deelde hieromtrent een en ander mede en noodigde den Heer Adr. Bax, Voorzitter der «Heusdensche Harmonie*, en den Heer Joh. de Mol uit de trekking te houden, ten overstaan van den Edelacbtb. Heer Burgemeester van Heusden. Iedereen was in spanning welke prjjs hy behalen zou. Uitslag zie in het nummer van Woensdag j.l. Io de vergadering van den party- raad van den Vryheidsbond werd besloten voor de kieskringen Arnhem, Nymegen, Den Bosch en Maastricht Mr. C. W. van Ommeren alhier nummer 5 op de Candi- datenlijst te plaatsen. Ten gevolge van het ongunstige weer kon de muzikale wandeling van de «Heusdensche Harmonie* ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana, niet door gaan. Almkerk. Op 7 Mei a.s. 's avonds 7 uur hopen de Herv. Jong. Vereenigingen «Eben Haëzer* en «Samuëk in de consis toriekamer der Herv. Kerk alhier, een algemeene ledenvergadering te houden. Andel. Naar we vernemen is het schryven van anonieme brieven, dat in ons vredig dorpje zooveel consternatie verwekte, en waardoor de naam van menig eerbaar en fatsoenlyk ingezetene op gruwelyke wyze werd beklad, thans gestaakt. Het uitvoerig beredeneerd verslag van den toestand dezer gemeente over het jaar 1924 is op de secretarie, tegen be taling der kosten in afschrift verkrjjgbaar. Belanghebbenden worden opmerk zaam gemaakt, dat de declaratiën van alle vorderingen ten lasten der gemeente over het dienstjaar 1924, die nog niet ter ver evening aangeboden mochten zyn, alsnog ten spoedigste ingeleverd behooren te worden en dat alle vorderingen over gemeld jaar, welke na den 31en December 1929 worden ingediend, ingevolge artikel 228 der Ge meentewet en de artikelen 1 en 2 der wet van den 31 October 1924 (Staatsblad No. 482) verjaard en vernietigd moeten worden gehouden. Dassen. Tot Notabelen der Ned. Herv. Gem. zijn alhier gekozen de heeren P. Hagoort, P. Sterkenburg, Joh. D. v. Djjk, A. Pellikaan, H. Pellikaan en C. Schouten. Dassen. Naar aardappelen komt thans weer meer en meer vraag en men besteed van f 3.tot f 4.per H.L. naar ge lang der soort. Aan het Keizersveer is thans een mooie verbetering gekomen wat betreft het overzetten. In het vervolg zullen op alle erkende Christelyke feestdagen, ook op Goede Vrydag de pont afvaren als op ge wone werkdagen. De mazelen breiden zich hier nog steeds uit, doch zyn gelukkig nog al niet van ernstigen aard. Nieuwendijk. Den 9 Mei, des Zater dagsavonds, zal in de consistoriekamer der Geref. Kerk gelegenheid zyn tot het be talen der plaatsgelden. a De arbeider van den landbouwer P. v. D. moest deze week een wagen ter reparatie brengen by B. K. te Almkerk. Deze was bevestigd achter een kardaar het paard schrok, braken de touwen der wagens, waardoor alles in het water ge raakte. Na veel moeite wist men alles op het droge te brengen, De voerman kwam met den schrik vr(j. Toen de heer J. v. D. te Nieuwendijk j.l. Vrydagavond naar huis keerde van zyn werk bemerkte hy dat zyn voet in hevige mate zwol. Hy stelde zichondergeneeskundige hulp, welke bloedvergiftiging constateerde. Raamsdonksveer. De opbrengst van de Emmabloem bedraagt f 127.13j. De hond van dhr. De Jong werd op de tentoonstelling te Waalwjjk bekroond met twee eerste en een eereprys, Alhier werd een Dameskoor opge richt, tellende 40 leden. Dhr. D. Lankhuijzen Gz. heeft zyn ambt als Ouderling tusschentijds neergelegd. Dhr. J. G. Lankhuyzen Pz. werd gekozen tot Bestuurslid der Veeverzekering «De Eendracht* en nam die benoeming aan. Sleenwijk. De drijvende Natuur- Historische Tentoonstelling, die eenige dagen in Gorinchem beeft gelegen, heeft ook in deze gemeente zyn anker uitgeworpen. De eenige uren dat zy hier geweest is, heeft zy zich in een druk bezoek mogen verheugen. 9 Veen. Nabjj de Heunsche stoep werd deze week een begin gemaakt met het verlagen van den dyk. Voor het op- en afrjjden zal deze verlaging van groot gemak zyn, terwyl de verbreeding van den dyk ook zeer zeker in het belang van het ver keer is te achten. Voor de te houden repetities van het fanfarecorps en de zangvereeniging is in de kom der gemeente tydelyk eene tent ingericht. Dat zulk 's avonds veel publiek trekt laat zich begrypen. De Wed. N., welke tydelyk hare woning had verhuurd, kwam tot de ont dekking dat na het vertrek van den be woner enkele boomen waren benadeeld, wat vermoedelyk onaangename gevolgen voor den dader zal veroorzaken. Wijk. In aanvulling op ons bericht in het nummer van Woensdag over het Groot Nationaal concours voor zang en muziekgezelschappen, uitgeschreven door de fanfare «Oefening en Uitspanning* alhier ter viering van het 20 jarig bestaan dezer vereeniging, kunnen wjj thans raededeelen, dat Woensdag 20 Mei de Zanggezelschap pen zullen kampen. Als Juryleden hebben dien dag zitting de heeren Jac. Hamel, Amsterdam, P. Kallenbach 's Bosch en H. Nieuwenhoven Breda. Donderdag (Hemel saartsdag)j is de dag voor de muziekgezelschappen, alsdan fun- geeren als Juryleden de heeren N. A. Bouman den Haag, J. J. Hermans té 's Bosch en P. Kwakernaat te Breda. 's Woensdagsavonds wordt een concert gegeven door de zeer gunstig bekende Harmonie «Generaal Karei van der Heyden* uit Zaltbommel. Donderdagsavonds door de zeer gunstig bekende fanfare «St. Caecilia* uit Ammerzoden, terwijl het concours met een schitterend vuurwerk zal worden be sloten. Talrjjk zyn de prijzen die voor dit concours worden geschonken, tot zelfs uit Indië wordt een prys beschikbaar gesteld. Wel een bewjjs dat men met het feest der vereeniging sympathiseert. De 8 weidescharen van het Wjj- kerzand brachten Maandagavond j.l. f 6 per schaar op. Van de lichting 1926 zyn alhier van de 29 personen, 10 voorgoed ongeschikt verklaard voor den dienst. De aanstelling van J. Brouwer, tot tydelyk onderwijzer aan de O. L. School te Aalburg, is gecontinueerd tot 1 Augt. a.s. Heden is na acht en dertig jarig verbljjf in het gesticht «Voorburg* overleden Mej. D. Frejjling, wed. G. Kamerman. Wondrichem. Gedurende het jaar 1924 werden afgegeven 5 vergunningen ingevolge art. 5 der Woningwet voor nieuwbouw, 4 vergunningen voor herbouw en 8 vergunningen voor verbouw van woningen, benevens 3 vergunningen voor den bouw van andere gebouwen. Tot op heden werden ter gem.- secretarie 85 formulieren ingeleverd ter bekoming van akten voor de visscherjj. De marèchausee K. de Boer is overgeplaatst van de brigade Apeldoorn naar de brigade alhier. Werkendam. Door de Cbr. Geref. Kerk alhier is beroepen de WelEerw. Heer Ds. J. de Brujjn van Maassluis. Woensdag j.l. is alhier opgericht een Chr, Herv. Meisjesvereen. onder de naam Febé (Rom. 161). Leeftjjd der leden van 1216 jaar. Tot bestuursleden Firma ALPH. HUPSCH ■HMMBMUHn ■MMBMHim «MM—H IIMI I—I f 1.50 f2.75 £4 M De groote fiac. zijn voordcellger!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2