Vragen op rechtskundig gebied Voor Allen die sukkelen met verstopping of moeilijken en I onregélmatigenstoelgangzijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug en radicaal en veroorzaken niet i 'de ipinste kramp. Doos 60cj] k Bij Apofh. en Drogisten./-1^ Euldiglag ier Iidie-rliegers Zaterdag zijn te Rotterdam de Ned. Iodie-vliegers gehuldigd door het bestuur der Rotterdamsche Luchtvaart o.o. met (kransen er. speechen. Ook werden de koene vliegers op het stadhuis ontvangen, maar des middags bad de huldiging plaats op het vliegveld Waalhaven, des avonds werd het drietal een diner aangeboden. voorzien, mits binnen 1 jaar nieuwe boomen geplant worden. Aldus wordt besloten. b. De Voorzitter deelt mede, dat men nog niet is geslaagd om de leening van f 21000.tegen een rente van 5 pCt. te plaatsen. Deze kan wel geplaatst worden tegen 5$ pCt., maar er mag in de eerste 5 of 6 jaar niet afgelost worden. De leening kan wel tijdelijk tegen 5 pCt. geplaatst worden. B. en W. stellen voor hierop in te gaan en zullen dan trachten de leening zoo spoedig mogelijk definitief te plaatsen. 2. Volgens Voorzitter zijn er geen inge komen stukken, 3. Voorstel van B. en W. ten opzichte aankoop woonhuis van Notaris Paap ais gemeentehuis. Ter bespreking hiervan gaat de raad over in vergadering met gesloten deuren. Na heropening der vergadering wordt door B. en W. voorgesteld het huis te koopen tegen een prijs van f 14000. De aanvaarding van het huis zal met den Notaris nader geregeld worden. Voorstel van B. en W. tot publieke verkoop van het gemeentehuis en het huis bewoond door den heer Ridderhof. Aan vaarding van het huis enz. op 1 Nov. 1925 Betaling nader te regelen. De heer v. Wyk. Het ligt toch niet in de bedoeling dat het gemeentehuis en de woning van den heer Ridderhof in massa komen Voorzitter. Neen, het zal in twee perceelen verkocht worden. Voorstel van B. en W. om het gemeente huis op nader te bepalen datum aan den publieken dienst te onttrekken. Al deze voorstellen worden aangenomen. Rondvraag. De heer v. Wijk. In de vorige ver gadering is toch besloten de veerstoep te verbeteren, daar is nog niet mee begonnen. Ik stel voor daar zoo spoedig mogelijk mee aan te vangen, vooral met het oog op de werkeloozen. Laten we dan in de eerste plaats kostwinners voor het werk nemen. Dan stel ik voor de haven schoon te laten maken. Volgens Voorzitter zal de haven schoon gemaakt worden, deze zaak heeft de aan dacht van B. en W. Wal betreft de veerstoep, ik dacht dat daar al mede be gonnen was. De heer Bogers. Ik vind het hoog tyd dat met de verbetering van de veerstoep begonnen wordt. De heer Hakkers vraagt of er ook een verordening is op het gewicht van het brood. Volgens Voorzitter behoort dit bij de Warendienst. De heer Hakkers. Ik heb de laatste tijd eens een paar broodjes gewogen. Het gewicht daarvan was maar 6, Ons, ik dacht dat hst gewicht 8 Ons moest zijn. Volgens den heer v. Wyk is hiervoor geen plaatselijke verordening. De Voorzitter zal eens bij den Waren- dienst te Breda informeeren of er een provinciale verordening is voor het gewicht van het brood. Is die er niet, dan moet er een plaatselijke verordening komen. De heer de Boon. Ik meen dat er laatst gesproken is over de brandkraao aan de uitbreiding. Die kraan zit half onder het hek van het plantsoen. Als er brand komt kan hiervan geen gebruik worden gemaakt. Voorzitter. Wij zullen het eens onder zoeken. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheime vergadering. BUITENLAND. lloordenaars terechtgesteld In de Sing Sing-gevangenis te New-York zijn 4 gevangenen geëlectrocuteerd, de 2 broers Marris en John Diamond en John Farina. Een jaar geleden hadden zij in Brooklyn Street op klaarlichten dag 2 kantoorloopers vermoord. De winter keert terug Uit Engeland wordt een hevige sneeuw val gemeld, voor al uit Derbyshire en Leeds. De wegen iiju er met ruim 30 c.M. droge sneeuw bedekt. Uit Yorkshire worden wolkbreuken gemeld, vermengd met natte sneeuw. o Haaskanalisatie Naar de iMbdec uit Grave verneemt zullen de werken aan de Maas in de omgeving van Grave dezen zomer in ver band met de bezuinging niet worden voort gezet. o Storm en regen. Te Tournai hebben hevige storm en stortregens, die 24 uur aanhielden, geheele gebieden vernield. De straten staan geheel en de huizen gedeeltelijk onder water. Reddingsploegen bieden overal hulp waar noodig en staan gereed voor verder onheil. o Hoog water Men seint uit Parys dat de Alvelon en de Therain sterk aan 't klimmen zijn en op vele plaatsen overstroomen. Berichten komen binnen van overstroomiogen te Goincourt, Voinsirilieu, Villers-sur-Thère, Therdonne en Rochycoude. De spoorweg te Creil wordt bedreigd. BINNENLAND. Ëea bus niet uatrium gesprongen Op de stortplaats aan den Tademasingel te Zutphen is een bus natrium ontploft. Met anderen rommel is daar een bus neer gegooid, waarin hetgeen na onderzoek ge bleken is, natrium aanwezig is geweest. Vermoedelijk is door de daar spelende kinderen de bus met het water in aanra king gekomen, althans op een gegeven moment sprong met een hevigen slag de bus uiteen. Een negenjarig jongetje is met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis vervoerd, zyn speelmakkertje werd minder ernstig gewond. De brandweer is er nog voor uitgerukt. Bij het spuiten ontbrandde de in de boomen terecht gekomen natrium waardoor het scheen, of deze geheel in brand stonden. o Moedige redding Vrijdagmiddag kwam op den Hartveld- schenweg onder Diernen een 15 jarige wielrijder R. wonende op den Ringdijk te Amsterdam, zoodanig te vallen, dat hy in de Keulsche Vaart terechtkwam. Hij ver dween spoedig in de diepte. Een chauffeur van een vrachtauto, die het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong geheel gekleed te water. De moe dige daad werd met succes bekroond, en spoedig was de jongen weer op het droge. Zonder complimenten af te wachten, sprong de chauffeur weer in zijn auto en hij reed weg, de omstanders verbaasd achterlatend. o Het huldeblijk der Oranjevereeuigingeti aan H. H. de koningin Naar de »Utr. Crt.® verneemt, kent men het uit de Oranjevereenigingen hier te lande gevormd comité ter huldiging van H. M. de Koningin, (ter gelegenheid van haar 25 jarig huwelijksfeest in 1926) het plan toe, de aan te bieden schilderij van Hare Majesteit te doen uitvoeren door Prof. Jan Veth, van de Academie van beeldende kunsten te Amsterdam. Een verschrikkelijke dood Op de weverij van Pungs en Et kens te Rheydt heeft 'n verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. De 56 jarige arbeider Schunck was staande op een ladder bezig het dryf- werk na te zien, plotseling werd hy door een riem gegrepen en verscheidene keeren rondgeslingerd, door uit den muur stekende stukken ijzer werd hem den schedel ver brijzeld. Nachtvorsten Het blijkt nu, zoowel in Maas-Waal als Oost-Gelderland dat de nachtvorsten der laatste dagen vooral veel schade deden aan de aardappelen, In Neder-Betuwe en Wes telijk Maas-Waal verwacht men den aard appeloogst een maand later. Twee 19-jarige jongens hadden te Ammerzoden een touw over den openbaren weg gespannen, ten einde voorbijgangers daarover te laten vallen. Hoewel hun baldadigheid geen ernstige gevolgen heeft gehad, meende de officier van justitie by de rechtbank te Tie! 3 maanden gevange nisstraf te moeten eischen. o Voor de rechtbank te Tiel heeft terecht gestaan de 36 jarige F. van M. te Gelder- matsen, beklaagd van buiten een branderij in gisting brengen van zelfstandigheid ter verkrijging van een alcoholvloeistof. De Rijksadvocaat eischte f 1000 boete of 6 maanden gevangenisstraf, het O. M. daar enboven nog 3 maanden gevangenisstraf. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juni 1925 Z. K. H. de Prins der Neder landen Hertog van Mecklenburg opnieuw voor den tyd van vijf jaren benoemd tot voorzitter van het hoofdbestuur der Ver- eeniging het Nederlandsche Roode Kruis. Vtetbaltredstrtyd Nederland-Beigië Zondag heeft te Amsterdam in het Stadion de voetbalwedstrijd Nederland-Bel- gië, onder enorme belangstelling plaats gehad. De Nederlanders wonnen met 50. o Ernstig auto-ongeluk Te Baaider, bij Stad-Hardenberg is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Twee vrou wen geraakten daar onder een auto, met het gevolg, dat een harer op slag gedood werd, terwyl de andere levensgevaarlijke verwondingen bekwam. Botsing By een botsing tusschen een dogcar en een auto op den Verlengden Heerenweg te Groningen, is de heer B. Wiersum uit Westerwijt ernstig gewond. Met 'n kaakbreuk en hersenschudding moest hij in hei R. K. Ziekenhuis worden opgenomen. o Een gedenkteeken onthuld Zondag heeft te Heerlen de onthulling plaats gehad van een gedenkteeken voor aldaar tijdens den oorlog gestorven Bel gische militairen. Bij de plechtigheid waren tal van Bel gische en Nederlandsche autoriteiten tegen woordig. BEKENDMAKING De Burgemeester van Heusden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor het opmaken van stukken betreffende vrij stelling; wegens broederdienst ter secretarie dezer gemeente in het bijzonder zitting wordt gehouden op MAANDAG 18 MEI a s. tusschen 10 en 11 uur voor middags. Heusden, 1 Mei 1925. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden- Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand April 1925 ingelegd f 16474.00, terugbetaald f17703,87. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9682. Zondag 3 Mei hield de postduiven vereniging »de Postduif® alhier, een wedvlucht vanuit Zwolle. De pi ijzen werden behaald als volgt P. de Graag, le, 3e, 4e, 6e, 8eJ. Verheij 2e, 9e, 12e; J. Toethuijzen 5e, 7e A. v. Horsen 10e W, v. Leeuwen 11e prijs. Op het Solistenconcours te Tiel, gehouden op j.l. Zondag 3 Mei, behaalde de heer W. v. Helvocrt te Nieuwkuik, directeur der Fanfare der H. Familie alhier, in de 1ste afdeeling den eers'en prys met 57$ punt met de 17 air Var van J. Christophe voor Trombone. Voorwaar eeu schitterend succes voor directeur en leden der Fanfare. Op het j.l. Zondag gehouden Bonds- coi.cours van den Bond van Scherpschut- tersvereenigingen in de Langstraat behaalde onze kranige Kon. Erk. Scherpschutters vereeniging »St. Biasius® den 5en prijs een prachtige zilveren medaille. De per- soneele prijzen werden behaald door de heeren Adr. v. d. Oever en C. Laros. Met Pinksteren zal de vereeniging deel nemen aan het groot nationaal concours te Vlijmen. Geslaagd voor het schriftelijk ge deelte candidaat gemeente-secretaris de heer A. v. Deift. De geslaagde genoot zyn opleiding van den EdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen alhier. Gisterenavond omstreeks 5 uur geraakten het zoontje van v. d. Lee en Andriessen naby de stoep naar de scheeps werf al spelende onder den vrachtauto van bode B. alhier. Trots uit alle macht te remmen kon B. niet voorkomen, dat het zoontje van A. voor de auto terecht kwam. Gelukkig geraakte hij recht onder de auto, zoodat de wielen niet over het lichaam reden. Tengevolge van den val op den grond, bekwam hy lichte kwetsuren aan het hoofd en moest onder geneeskundige behandeling worden gesteld. Het zoontje van v. d. L. kwam met den schrik vrij. De opbrengst (bruto) van den ver koop der Julianabloem bedraagt f 60 90. De Eerw. Zuster Bonifacio, de portierster in het R.K. Liefdegesticht, hoopt 16 Mei e.k. haar gouden professie- feest te vieren. DroDgelen. Door stemgerechtigde manslidmaten der Ned. Herv. Gemeente alhier, is in de plaats, opengevallen door het overlijden van den heer F. de Wind, tot vice-president-kerkvoogd, met 32 van de 33 uitgebrachte stemmen gekozen de heer J. K. Haase. 's Gravenmoer Door het hulptelegraaf kantoor werden over de vorige maand behandeld 44 telegrammen, waarvan 18 verzonden en 26 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 282. Op de Rijkspostspaarbank werden 18 inlagen gedaan tot een bedrag van f 2848 80, terwyl 23 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 5624.85. Genderen. De heer M. Verzijl alhier, staat als no. 1 op de voordracht voor de benoeming van een Hoofd aan de O. L. School te Lage Vuursche (gem. Baarn.) Geertrnidenberg. Bij beschikking van de ministers van arbeid, handel en Nijver heid en van financiën, is aan de gemeente Geertruidenberg, ter tegemoetkoming in het tekort op de exploitatie van 18 arbeids- woningen, aldaar, met de by Kon. besluit van 21 Mei 1920 toegekende voorschotten uit 's Rijks kas, alsnog eerie jaariijksche bijdrage toegekend van ten hoogste f 2668,28. (St.ct.) Hedel. Op de Vrijdag gehouden Geërfdendag van den Dorpspolder zijn op de voordracht voor poldermeester (vacature H. van Hekezeii) geplaatst de heeren 1. H. van Hekezen Azn., 2. Ant. Johs. van Hekezen, 3. H. J. Quik. Meeuwen. Donderdag j.l, werd op nieuw door den heer A. de Graaf, auto handelaar alhier, aanbesteed den bouw van een auto garage. Ingeschreven werd als volgtIn massa. Kramer, Babiloniënbroek f 2977 C. Vos, Meeuwen f 2927 Timmerwerk afzonderlijk. J. Haspel, B.-Broek f1748 C. Vos, Meeuwen f1332 Metselwerk afzonderlijk. H. Colet, Meeuwen f 1595 Werd gegund aan C. Vos. Raamsdonksveer. Aan liet post kantoor alhier, werd gedurende de maand April ingelegd f15708,84 en terugbetaald f 19813,93. Dhr. J. Larikhuijzen Sz. werd ge kozen tot bestuurslid der vereeniging tot stichting en instandhouding van een gebouw voor Protest. Chr. Belangen. Gedurende de maand April pas seerden 1731 vaartuigen met een totaal inhoud van 1788.43 ton de Rolbrug. Sprang. Onder vele bljjken van be langstelling vierde de echtelieden W. N. Kuijsten en D. Qurijns C, v. d. Hoven en A. Spierings j.l. Maandag hun zilveren huwelijksfeest. Moge dit zilveren door het gouden gevolgd worden. Over de maand April werd aan het hwlppostkantoor alhier, op 's Rijkspost spaarbank belegd f4181.61 en terugbe taald f4566.42. Yeen. Naar wij vernemen wordt de Rijksveldwachter Bretveld eerstdaags over geplaatst naar Vlijmen. Ongetwijfeld zullen velen den ijverigen en toch welwillenden politiebeambte noode zien vertrekken. Wondrichem. Wy vernemen dat de Rijksveldwachter v. d. Hout eerstdaags overgeplaatst wordt van hier naar Veen en de rijksveldwachter Visser van hier naar Tilburg. Alhier zullen geen rijks veldwachters meer gestationeerd worden. Wijk. J.l. Zaterdagavond vond in 't gymnastieklokaal de aangekondigde opvoe ring plaats der Kinderoperette »Een dag Khalif®, door Mevr. Dr. Auër uit Heusden, gratis aangeboden ten voordeele van het ïGroene Kruis®. Vóór den aanvang zette Mevr, Auër het doel van het »Groene Kruis® uiteen zeide dat zij persoonlijk zooveel voelde voor 't »Groene Kruis® en óók van de Tuberculose-vereeniging, spoorde iedereen aan lid te worden en samenwer king te zoeken met doctoren om gemeen schappelijk elkanders lasten te dragen en hnlp te verleenen, waar behoefte is. Inmiddels zond Mevr. A. Heusdensche kinderen rond om bloempjes te verkoopen tot stijving der Wijksche kas. Er zit een waarlyke verheven gedachte in dezen gang dier kleine in 't wit gekleede Heusdensche kinderen in wier vlekkelooze handjes menig geldstuk viel om zoo noodig hare Wijksche of Veensche zusjes tot steun te zijn bij ziekte en ellende. Onmiddellijk daarop be gon de uitvoering, 't Zou te ver voeren in bijzonderheden te treden laten wy direct zeggen, dat de geheele uitvoering keurig en eenig mooi was. Eén moment eruit willen wij aanhalen: WTat een heerlijke moraal zat er in de daad der kleintjes, die hun speelgoed offerden om hunne moeder te helpen. Inderdaad zulke opvoeringen werken op voedend en verheffend laat dit voor Mevr. Auër en de dames medespeelsters de vol doening zijn, voor hun moeizame arbeid. Bij het slot dankt de Voorzitter de heer v. d. Maaden Mevr. Auër en het geheele gezelschap hartelijk voor haar mooi aanbod om hier te Wijk zoo belangeloos ons »Groene Kruis® te steunen, terwijl een dochtertje van den heer K. v. d. Mooren Mevr. Auër bloemen aanbood. Hij dankte ook byzonder Dokter Auër, die mede door zijne aandachtigheid metterdaad toonde, dat hij eens geestes met zijne Echtgenoote was tot opbouwing van het »Groene Kruis®, die zich, (zoo zei spreker) zelfs niet te hoog achtte, om persoonlijk mede te helpen om de zaal in te richten. Hij zeide voorts, dat hij ook den geest van het geheele Groene-Kruis-bestuur alle drie doctoren te Veen en Heusden om hun medewerking verzocht had en dat hij die blijft verzoeken. Hij spoorde de vergadering aan, het Groene Kruis te steunen en sloot daarmede de zeer geslaagden avond. Bij de landbouwer J. de Waal lag Maandagmorgen j.l. een zyner runderen dood in de wei. Werkendam. Aan de Herv. Christel. School is tot tijdelijk onderwijzeres benoemd Mej E. M. Bos te Bussum. Vorige week Donderdag kwam het schoolbestuur met de kinderen die de Herv. Chr. School gingen verlaten met hunne ouders in de Herv. School bijeen. De ouders werden in de gelegenheid gesteld om te luisteren naar hetgeen hun kinderen geleerd hadden. De kinderen werden toegesproken door Ds. Kalkman en de heeren Adriaansen en Verdoorn. Ter herinnering aan de schooljaren werd de kinderen een prachtige plaat ten geschenke gegeven. Woensdagavond j.l. vergaderde de Oranjevereen. in de Sociteit van den heer J. B. Zwets te de Wei ken. De Voorz. heette alle aanwezigen wel kom op deze eerste ledenvergadering in 1925 en was verheugd dat er zooveel leden waren opgekomen. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat er f 303.78 in kas was. Uit het verslag van den secr. bleek dat 1924 in alle opzichten een gunstig jaar was voor de vereeniging. Dö aftiedende bestuurleden de heeren D. B. Baggerman, Adr. Ridderhof, J. A. Timmermans en F. tan Vark werden her kozen. In de plaats van de heer Glerum werd gekozen de heer G. Koman alhier, die zijn benoeming aannam. In de plaats van de vertrokken bestuur leden de heer Rosier en v. d. Broek werden gekozen de heeren H, J. Pb. Ne- lisse en Reas die beide hun benoeming aannemen. Art. 9 van het huishoudelijk reglement werd zoodanig gewijzigd dat de leden der vereeniging geen uitnoodigingen meer krij gen om de vergaderingen by te wonen, maar zullen dit te weten komen, door het aanplakken van biljetten. Besloten werd dit jaar een dag feest te houden. De heer D. Koman zou gaarne de school kinderen willen trakteeren. Volgens Voorzitter is dan pl.m. f 600. voor noodig, weet de heer Koman aan dit bedrag te komen dan zou het bestuur daar zeer verheugd mee zyn. Besloten werd om een lyst te laten circuleeren tot het inzamelen van gelden voor traktatie der schoolkinderen. Wordt dit jaar niet voldoende bijeengebracht dan worden die gelden bewaard voor het vol gend jaar. Als er dan voldoende is zullen de schoolkinderen getrakteerd worden. De indeeling van het feestprogramma zal geheel aan het bestuur worden over gelaten. De Voorz dankt aile aanwezigen voor hunne trouwe opkomst en hoopt dat dit jaar wederom ern mooi feest gehouden zal worden Kan een Hengst weifee ter dekking gaat en waarmede men aangespannen op den provincialen weg komt aangegeven worden voor Landbouwbedrijf of behoort deze voor eenig ander bedrjjf te worden aangegeven. A. B.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2