Zeer aardige en voordeelipe Kruippakjes, Kinderjurkjes en Linnenhoedjes. DAMES- EN KI Voorh. A. SENS Zoon HEUSDEnÜ^ Extra voordeelige aanbieding Groote keuze Stroohoeden en Zomerpetten Zijt Ge nog niet voorzien van een NIEUWEN STROOHOED Uw adres is dan: Weder een uitgebreide keuze in Doopjurkjes en andere Baby-artikelen Prachtige Sierkleedjes, Damasten en Waschechte Tafelkleeden- VAN ZAKDOEKEN, HAND- EN THEEDOEKEN. NDERHOEDEN. Vragen op rechtskundig gebied 'Kousen in alle kleuren en prijzen. WERKMANSGOEDEREN. Is met 1 Juni ook het visschen op snoek opengesteld voor binnenwater en mag men daarby gebruik maken van een dubbelen haak O. K. Met 1 Juni is ook het visschen op snoek in de binnenwateren opengesteld. Bij dat visschen kunt U zoDder bezwaar gebruik maken van een dubbelen haak. RECHTZAKEN. Uitspraak van het Gerechtshof te 's Bosch. W. F. C., metselaar te Genderen, 6 weken gev. Marktberichten. Ve Rotterdamiehe eiervelling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.60f 7.50 Idem (klein) f f Eendeieren f 5.35—f 6.25 Aanvoer 200.000 stuks. ROTTERDAM, 26 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 197 paarden, 7 veulens, 1152 magere runderen, 703 vette runderen, 275 vette kalveren, 1247 nuchtere kalveren, graskalveten, 134 schapen of lammeren, 323 biggen, 9 bok ken of geiten, 53 overloopers. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f325530, kalfkoeien f350 520, stieren f130—520, pinken f140 200, graskalveren f vaarzen f 200275, paarden f 200300, slacht- paarden flOO175, hitten f200350, veulens f80—120, biggen f 1022 biggen per week f2.753.00, overloopers f 24 40, fok-nuchtere kalveren f 30—45, slacht- nuchtere kalveren f 1822. 's BOSCH Marktbericht. Dinsdag werden aangevoerd 40,125 kilo boter. Hoogste prys f 2.07laagste prys f 1.70 rniddelprys f 2 02. *8 BOSCH, 27 Mei. Op de markt van heden werden aangevoerd 2175 stuks. 759 stuks hoornvee, 1033 biggen, 82 zeugen, 181 schapen en lammeren, 120 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien r 300 Af f470, kalfvaarzen f295 a f460, magere ossen en koeien f 190 f 300, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 52J ct. p. p., pinken f 145 k f 240, zeugen f80 k f145, biggen f2.25 k f2.50p.w. schapen f 30 f55, lammeren f 15 a f 24. Aanvoer redelyk, handel willig. GORINCHEM, 25 Mei. Op de veemarkt waren aangevoerd 335 runderen, 22 nuch tere kalveren, 230 overloopers, 996 biggen, De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 450f 500 melkkoeien f 300f 400 kalfvaarzen f 275f 350 guiste vaarzen f 200f 275 pinken f 130 f 180 graskalveren f f nuchtere kalveren f 25f 35, overloopers f 25f 40, biggen f 15f24. BINNENLAND. Aau'ehoudea De oud-directeur van de begraafplaats te Maastricht, die wegens fraude werd gezocht, maar naar België was gevlucht, is thans by een bezoek aan zyn oude stad door de politie aangehouden Teek gesnapt Er is proces-verbaal gemaakt tegen een militair te Gorinchem, die een belasting plaatje van verleden jaar aan zyn rywiel bevestigd had en om de penning het aan zien van een plaatje van 1925 te geven, deze vernikkeld had. o 9e •■geslagen zeilboot Ter hoogte van de voormalige scheeps- bouwerij van Van der Kuy en Van Ree hebben burgers drijvende gevonden het lyk van den 46 jarigen scheepsbevrachter J. C. Snyers uit Schiedam, die Zondag middag, by het omslaan van een zeilboot, aldaar is verdronken. Gistermorgen heeft de rivierpolitie het lyk van Van Vught uit Tilburg opgehaald. De familie van het slachtoffer is telegrafisch naar Rotterdam ontboden ter herkenning van bet lijk. De beide zoons van S., die mede aan boord waren en by het noodlottig ongeluk om het leven kwamen, zyn nog niet ge vonden. H. J. Eilers veroordeeld. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van H. J. Eilers, die wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde door het Arnhemsche Hof is veroordeeld tot twee maanden hechtenis. o Diefstal. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de Herv. Pastorie te Warmond. De bewoners hebben van het bezoek niets ge merkt. Al het zilver is gestolen, Beroep «p het Nederlandsche volk. Als de nood aan den man is, dan komt het Nederlandsche volk in actie en dan toont het een zoodanige offervaardigheid als men tevoren niet zou durven verwachten. Wy zien het op alle gebied. De zending heeft het ook menigmaal ervaren. Zal zy het ook nu weer ervaren, nu op Pinksteren een bizondere bijdrage gevraagd wordt Jaarlijks is er voor de samen werkende Corporaties f 900.000.noodig, maar gedurende de eerste vier maanden van dit jaar is men lang niet aan het derde deel van dit bedrag toegekomen. Er dreigt dus weer een tekort. Met vertrouwen doen de corporaties echter weer ean beroep op de Nederlandsche Christenheid. Be Olympische Spelen Men seint uit Praag, dat het Internati onaal Olympisch Comité besloten heeft, dat de Olympische Spelon van 1928 te Amsterdam gehouden zullen worden. Zea nieuwe bruggen te Amsterdam Kosten f 1.400.000. Voorgesteld wordt door B. en W. van Amsterdam over het Amstelkanaal te bouwen 5 bruggen en over de Boeren- weteiing 1 brug. Zy vragen hiervoor een crediet van 1 millioen 400.000 gulden. De uitvoering van deze werken zal zich over eenige jaren uitstrekken. o— De verduisteringen bij de Renkumsche gasfabriek De Arnhemsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den ontslagen di- reoteur der vroegere gem.gasfabriek te Ren- kum, S. v. d. B., die terecht had gestaan wegens in zijn functie gepleegde verduis teringen van gelden ten nadeele van de gemeente Renkum. Bekt. werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Brandstichting Te Zandpoort brak brand uit in dezelfde villa waar de vorige week het vuur ook reeds schade had aangericht. Thans bleek in de voorkamer de papiermand in brand te zijn gestoken. De vlammen konden spoedig worden gebluscht, de schade was gering. Toen de politie arriveerde, bleek de Duitsche dienstbode M. G, verdwenen te zyn. Ze werd later in de duinen ge arresteerd en bekende den brand te hebben gesticht. Onweer De arbeider Hazelhoff te Vlagtwedde is door den bliksem getroffen en overleden. In een weide onder Drempt werden twee koeien door den bliksem gedood. De bliksem is geslagen in de woning van den spoorwegwerker Van Beek te Laag-Zuthem, bij Zwolle. Juist dronk een ploeg spoorarbeiders daar een kop koffie. De ploegbaas viel door den slag bewusteloos neer, doch bleek niet getroffen te zijn. De woning ging geheel in vlammen op. Alles was laag verzekerd. De landbouwer R. Naayer te Gassel- terboerveenschemond, die boven op een in aanbouw zynde schuur zat, is door den bliksem getroffen, naar beneden gestort en dood opgenomen. Onder Spijkenisse is de bliksem geslagen in een onbewoonbaar verklaarde woning met rieten dak, welke is afgebrand. Zes aldaar vertoevende personen bleven onge deerd. Een schuur van den landbouwer Blauw in de buurtschap Oostendorp bij El burg is tengevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Enkele kalveren en varkens zyn in de vlammen omgekomen. Nieuwe Nederlandsche torpedojagers De «Times* verneemt dat de Neder landsche regeering een order geplaatst heeft voor den aanbouw van twee tordedoboot- jagers te bouwen in Nederland volgens de plannen en onder toezicht van de firma Yarrow and Co. Ltd. te Glasgow. Met de twee booten die het vorig jaar besteld werden, moet deze firma dus vier booten maken van hetzelfde type. De Bakkcrsarbeid Ingekomen is bij de Tweede Kamer een brief van den Minister van Arbeid houdende intrekking van het wetsontwerp betreffende wijziging van betaling van de Arbeidswet- 1949 inzake den arbeid in broodbakkeryen. Steiger ingestort Donderdagmorgen is aan de nieuwge bouwde kerk in het Bosscherveld te Maas tricht een door schilders gemaakte steiger ingestort. Van een hoogte van 14 Meter zijn omlaag gevallen de schilders W. Saris, H. Willms en P. van Engelshoven. Alle drie werden zwaar gewond met bekken- ribben-, arm- en beenbreuken. Saris is er het ergste aan toe. Door den Geneesk. Dienst werden zy naar het hospitaal over gebracht. Tweede Kamer In de gehouden Tweede-Kamerzitting werd het wetsontwerp tot aanvulling van de Kieswet, inzake de vrijstelling wegens gewetensbezwaren, met 40 tegen 21 stem men aangenomen (met rechts stemden van links mr. Marchant en mevrouw Bakker Nort, beiden v.-d., vóór.) —o Kwade droes In het Oosten des lands, Twente en de Graafschap, is kwade droes uitgebroken. De stal van een stalhouder te Hengelo bleek besmet, zocdat vijf paarden moesten worden afgemaakt, Bijna tegelijkertijd werd de ziekte geconstateerd op een stal te Borne. Ook daar zijn de beide paarden afgemaakt. Daarbij bleef het niette Borculo deed zich eveneens een geval voor en te Borne Zaterdag een tweede. Nage gaan kon worden, dat de ziekte zoo goed als zeker van uit den stal te Hengelo is verspreid en daar is gebracht door paarden, die uit het buitenland zijn aangevoerd. Van de fiets gesliugerd Op den Biltscheweg bij de Museum- brug te Utrecht is een voor een veewagen bespannen paard geschrokken voor de Zeister tram. Het dier sprong zijwaarts en botste tegen een juist passeerend wielryder aan. De man werd vaD zijn fiets geslingerd en kwam onder den zwaren veewagen terecht, die hem over het linkerdeel van het lichaam reed. Met zware inwendige kneuzingen werd het het slachtoffer met een zieken auto naar het Aotoniusgasthuis vervoerd. Kaak stuk gealagea Tydens een twist op het Prins Frederik- plein te Rotterdam is den 17-jarigen bakkersknecht J. P. uit Ridderkerk, Dinsdag de kaak stuk geslagen. Hij is in het Ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden. In verband hiermede is de vetkoker G. F. P. in het politiebureau aan de Nassau- kade in bewaring gesteld. De Tariefwet 1 Juli in werkingtreding. Afgekondigd is het Staatsblad No. 202, houdende het besluit van den 26en Mei 4925, betreffende vaststelling van den dag, waarop de Tariefwet 1924 (Stbld. No. 568) volledig in werking treedt, Wij vernemen, dat hierbij is bepaald, dat de Tariefwet op 1 Juli a.s. in werking zal treden. BUITENLAND. Amunadsen's Poolvlueht Uit New-York wordt gemeld, dat de dagbladcorrespondenten te Washington on danks de officieele tegenspraak, het niet absoluut onmogelijk achten, dat het lucht schip «Shenandoah* dus niet de «Los An geles* uitgezonden zal worden om Amnnd- sen te zoeken. Van een dergelyke hulp expeditie kan intusschen slechts sprake zijn, indien de Noorsche regeering de hulp van Amerika inroepthet panterschip «Fatoka* zou dan naar het eiland Disko aan de west kust van Groenland gaan, waar het binnen 14 dagen kan aankomen. De «Shenan doah c zou dan na aankomst van de Fato- kac op het eiland Disko vertrekken, welk eiland tydens den duur der expeditie de basis zou blyven. Opgemerkt wordt, dat Amerika geografisch het eenige land is, dat een dergelyke expeditie kan onder nemen. o Chineescke bandieten aan het werk Rasmussen, directeur der Oceaaic Petrol Company te Kongmoon, is, terwijl hij met zyn vrouw in een motorboot op de West rivier aan het varen was, door roovers gevangen genomen. Zijn vrouw werd later losgelaten en keerde naar Kongmoon terug, doch hyzelf bleef gevangen. Ondeugdelijke riseh Naar de bladen uit Keulen melden zyn daar 40 Britsche soldaten van het bezet tingsleger ernstig ziek geworden na het nuttigen van visch in blik. Twee hunner zijn reeds overleden. Moordaanslag Toen Berger, de penningmeester van de Action Frangaise naar beneden ging in het stadion Saint Lazare te Pai ijs loste iemand een revolverschot op hem, dat hem het hoofd doorboorde. Doodelijk getroffen zakte Berger in el kaar. Kort na zyn aankomst in een hos pitaal is hy overleden. Later op den dag heeft de moordenaar zich by de politie aangemeld. Vliegongeluk by tiran thaw Maandagavond is een legervliegtuig na- by Graetham een hoogte van 1000 voet neergestortde vlieger-officier werd gedood, de beide mechaniciens werden ernstig ge kwetst. Doodvonnissen bevestigd Uit Sefia wordt gemeld, dat de koning de doodvonnissen tegen de plegers van den aanslag in de kathedraal Friedmann, Zad- gorski en Koef heeft bevestigd. let proces tegen de sanenzweerders ia Bulgarije Het O. M. heeft de doodstraf geëischt voor Leger, mevr. Nicolova (beiden Fran- schen van origine) en Perchemlief en de doodstraf met inhachtneming van verzach tende omstandigheden voor mevrouw Leger. Gedurende het proces gaf de commis saris van politie allerlei gegevens over den geldelyken steun, dien de Bulgaarsche communisten uit het buitenland hebben gekregen. Hy schatte dit bedrag in de laatste acht maanden op 500.000 pond. Soms werd het geld over de post gezon den, maar meestal werden agenten ge bruikt, hoofdzakelyk vrouwen, die het geld meebrachten in koffers met valsche bodems. Zoo was er b.v. een Russisch meisje, ge huwd met een Bulgaarsch advocaat, lid der liberale partij. Deze vrouw maakte reizen naar Duitschland, Polen, Zwitserland en Oostenryk als bemiddelaarster tusschen bolsjewisten in het buitenland en de com munisten in Bulgarye. Haar man hield haar op de hoogte van de maatregelen, die de Bulgaarsche regeering nam of zou ne men tegen de communisten en kreeg daar voor pl.m. 24 pd. st. per maand. Deze advocaat is gearresteerd, zyn vrouw is buitenlands. o De nieuwe aardbeving in Japan Reuter seint uit Osaka d.d. 23 dezer Een vliegmachine met verslaggevers die foto's hebben genomen van de streken waar de aardbeving woedde, is hier aangekomen. Uit de foto's en uit de mededeelingen der verslaggevers valt op te maken, dat de ramp van gelijke hevigheid is geweest als de groote aardbeving in 1923, doch dat het geteisterde gebied niet zoo groot is. Te Toyooka zijn duizenden dakloozen. Een meisjesschool stortte daar in en begroef de leerlingen onder de puinhoopen. Men denkt, dat er te Tooyooka 200 personen zyn gedood en 400 gewond. De stad Kinosaki vloog in brand na de aardbeving. Er volgde een algemeene paniek, waarin, naar men vreest honderden gedood zyn. De schade in de stad is zeer groot. Zy wordt slechts voor één miljoen yen door verzekering gedekt. Er is ook groote schade toegebracht aan den landbouw. Volgens de deskundigen werd de aard beving veroorzaakt door een aardverschuiving. Osaka en Kobe zyn niet door de aard beving getroffen. Het gebied der aardbeving beslaat niet meer dan 25 vierkante mylen. Het totaal aantal dooden wordt geschat op 1500, de totale materieele schade op 70 millioen yen. Hevige onweders en storm in het buitenland Uit het Saksische ertsgebergte wordt gemeld, dat daar hevige onweders, verge zeld van hagelbuien, hebben gewoed. Bij Dipoldiswalde lag de hagel op sommige punten 50 cM. hoog. De boomen zijn geheel van hun loof ontdaan. Door het smelten van den hagel zijn verschillende bergstroomen sterk ge stegen, waardoor op verschillende plaatsen overstroomingen ontstonden. Te Buckaw zijn drie jonge Berlijners door een onweder overvallen en door den bliksem getroffen. Twee hunner bekwamen lichte brandwonden, terwijl de derde zoo ernstig was getroffen, dat hy spoedig daarna overleed. Vloer ingestort Dinsdag is te Bad Turkheim (bij Stutt gart) op den Bismarektoren een ernstig ongeluk gebeurd, 2 Klassen schooljongens uit Frankenthal, die een schoolreisje maak ten, bezichtigden den toren, toen plotse ling de vloer van de tweede verdieping instortte en talryke jongens onder de puin hoopen werden bedolven. Velen hunner werden ernstig, vele anderen licht gewond. in de nieuwste stoften. ZELFBINDERS, STRIKJES, BOORDEN, OVERHEMDEN, SOKKEN, enz. LAKENS en SLOOPEN met linnen kant en gefestonneerd. Bonte en Zwarte SCHORTEN, alles tegen scherp concurreerende prijzen. ^WILHELM BREHM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 11