Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBQSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres BERQEIJK STUFKENS' Kleedingmagazijnen te GORINCHEM. Speciale Pinkster aanbieding Pinkster-Maandag tot 1 uur geopend. Grootste eo meestgezochte Kleedingmagazijoen voor elke stand en leeftijd. rheedUk MT WIJ VERGOEDEN UWE REISKOSTEN. voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Manspakken f3.90, f 5.75, f7.50, f9.90, f12, f14, f 17 50, f 19, f24, f26. f29, f32 en hooger. Jongenspakken vanaf f3.60. Kinderpakjes vanaf fl.90, Broeken vanaf fl.60. Telefoon 715. noodige kritiek dietien te worden gelezen en dat de inhoud ervan niet maar voet stoots mag worden aanvaard als waarheid, die met de nuchtere feiten overeenkomt. Wanneer dan ook in één der laatste Fran- sche commuuiqué'8 wordt toegegeven, dat sommige posten zijn opgegeven, dan wijst zulks niet op een sterke positie integen deel er blijkt uit, dat dezelfde vijand, wien telkens zulke zware verliezen worden toegebracht, in werkelijkheid een nog zeer te duchten tegenstander is. Frankrijk kost de tegen Abd-el-Krim gerichte actie die een verweer is tegen het binnenvallen van laatstgenoemde in Fransche protecto- raatsgebied, dan stellig ook veel aan lijf en goed en Panlevé zal dan ook ongetwij feld blij zijn, wanneer Frankrijk er zonder al te veel kleerscheuren in den vervolge afkomt. De diplomatieke medewerker van de Westminster Gazette schrijft, dat uit het ontvangen antwoord van Briand inzake het Duitsche aanbod voor een veiligheidspact blijkt, dat Frankrijk weigert aan Duitschland als lid van den volkenbond het recht toe te staan en overeenkomstig de bepalingen van het pact van den volkenbond een beroep in te dienen tot herziening van de oostelijke grenzen. Verder staat Frankryk er op, dat Duitschland tegenover den raad Dank zij de gulheid van den bankier Silverstein was zij zeer dikwijls met prachtige japonnen aan in het Pare des Princes gekomen. Hélène en Carmen waren te veel met haar eigen gedachten bezig om op te merken dat mevrouw Vernier zich hoe langer hoe. rijker kleeddemaar toen zij op een goeden dag voor den dag kwam in een japon die erg opzichtig was, had mevrouw de Saint-Hyrieix tot haar ge zegd Als dat zoo voortgaat, zal ik je nog eens het adres van je modiste vragen. Mariana had geantwoord Maar lieve, het is de jouwe. En zij had den naam genoemd van een groote modiste, die werkelijk ai wat in Parijs deftig was, kleedde, Mevrouw Vernier had er bijgevoegd Wij verdienen veel geld. Paul wordt met bestellingen overstelpt. Carmen had hare nicht een oprecht compliment gemaakt. En natuurlijk had Mariana in die woorden van genegen heid slechts spot en hatelijkheid gezien. Zij kwam in Boulogne aan op den tijd dat zij erop rekende de Saint-Hy rieix er te ontmoeten. Firmin was 's morgens op 't ministe rie, in den middag gebeurde het dik wijls dat hij Carmen alleen liet uitgaan, onder voorwendsel dat hij veel te wer ken had. van den volkenbond de verplichting moet erkennen om in geval van oorlog aan de troepen vrijen doortocht door Duitsch ge bied toe te staan. De Westminster Gazette oppert in een hoofdartikel bedenkingen tegen de voort durende vertraging in de onderhandelingen met Frankrijk over het veiligheidspact en de ontruiming van Keulen, Wat Keulen betreft, merkt het blad op, dat men moet aannemen, dat er wil is waar bewijsmateriaal voor de Duitsche tekortkomingen voorhanden is, doch indien het na 4 maanden nog moeilijk is dit materiaal ter tafel te brengen, dan moet onvermijdelijk de indruk bestaan, dat de redenen, waarop men zich beroept, niet sterk zyn, of tenminste niet de uitsluitende oorzaak voor het handhaven der bezetting zijn. Het blad betreurt het, dat Duitsch land by het veiligheidsvraagstuk ook dat der Poolsche grenzen heeft betrokken. De beste oplossing voor het veiligheidsvraagstuk zou zijn, dat Duitschland tot den volken bond met dezelfde rechten als alle andere leden toetreedt en dat de bond dan we- derzijdsche waarborgen voor de demilitari- satie van het Rynland zal zoeken. Financial Times meldt, dat, naar verluidt, het mo- randum der Fransche regeering waarschijn lijk eerst in den loop dezer week door de regeering officieel zal worden bestudeerd. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Dinsdag 26 Mei werd alhier een keuring gehouden van Merriën tot inschrijving in de stamboeken der Nationale vereeriiging tot verbetering der Paarden fokkerij in Nederland. Aangeboden werden 6 merriën, waarvan 3 stamboekwaardig werden gekeurd n.l. een zwarte van J. de Waal te Wijk, een vos van dezelfde, een 3 jarige vos van H. van den Heuvel Azn. te Genderen. Deze merriën hebben alle drie den hengst Caladyn tot vader. Woensdagavond had in »Het Wapen van Amsterdam* de huldiging plaats van de directeuren der Gem. Zangvereeniging »Crescendo« en de Heusdensche Harmonie, door de leden dier vereenigingen. Verschillende sprekers van beide ver eenigingen brachten over en weer warme hulde aan de heeren van Heijst en van Berkel. Geruimen tijd bleef men daarna nog gezellig bijeen. Dat de concoursnum mers nog eens werden herhaald laat zich begrypen. Naar wij vernemen zal de huldiging door de ingezetenen plaats hebben op Zaterdag 6 Juni en zal alsdan de fanfare »Oefening en Uitspanning* uit Wyk aan deze huldiging deelnemen. Op 2e Pinksterdag zal de Fanfare der H. Familie alhier onder leiding van haren directeur de heer W. van Helvoirt te Nieuwkuik, deelnemen aan het groot Nationaal concours te Loon op Zand. De vereen, zal optreden om 1.45 nam. in de 4e afd. Verplicht nummer ïL'Amerante* (Duizendschoon) van J. R. v. d. Glas en als stuk naar keuze *L'Esperansa« fant, l'opera van A. Boscoli. Moge hun een zelfde succes zyn weggelegd aIs]»Crescendo« en de »Heusdensche Harmonie*. Door de Kon. Erk. Scherpschutters- vereen. »St. Blasius* zal op ie Pinksterdag deelgenomen worden aan den optocht van Scherpschuttersvereen. met hunne oude vaandels en oudheden te Vlijmen uitgeschr. door de Scherpschutters van »St. Barbara* aldaar ter gelegenheid van het 500 jarig bestaan dier schutse. Op 2e Pinksterdag zal aan het concours worden deelgenomen. Moge onze kranige schutters veel succes hebben. Zondagmiddag werd door de leden der Kon. Erk. Scherpschuttersvereen. »St. Blasius* een onderl. prysschieting gehouden. Ten 5 uur ving de wedstrijd aan welk een gezellig verloop had. Om 8 uur had in het clublocaal Het wapen van Amsterdam de prijsuitdeeling plaats, door den Eere- Voorzitter Mr. C. W. van Ommeren. Mede waren tegenwoordig de eereleden, Dr. Auër, A. H. G. de JonghVerhagen, en J. v. Laarhoven. De uitslag dezer prysschieting was als volgtle prijs H. v. Diera, 2e C. Laros, 3e A. v. d. Oever, 4e J. Kuipers, 5e P. v. d. Oever, 6e M. v. Ooyen, 7e A. de Leeuw, 8e B. Baaijens, 9e Fr. v, Bladel, 10e J. v. Ooyen, lie H. de Waal, 12e H. v. Strien. Bij het uitreiken der pryzen werd door de Eerevoorzitter een korte toespraak gehouden. Daarna had nog een gezellig samenzijn plaats. Andel. Naar we vernemen zal op 18 Juni a.s., voor de Christelijk Historische Kiesvereeniging alhier in het gebouw der openbare school, optreden de heer H. W. Tilanus, lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal. De Chr. Zangvereeniging »Sursum Corda* zal onder leiding van den heer A. W. v. d. Nat, deelnemen, aan het door den Chr. Zangersbond »De Drie Provin ciën*, uitgeschreven concours, hetwelk zal worden gehouden te Utrecht. Gemelde vereeniging zal uitkomen in de le afdeeling. Dassen. De prys der boter was deze week f 2.30 per K.G.de eieren 5 cent per stuk. De prijs der biggen is weer iets dalende. Men besteed thans van f 12 tot f 19 per stuk. Maandag 2e Pinksterdag zal onze fanfare »Wilhelmina« naar het concours gaan te Oosterhout, waar ze zullen uit komen in de 2e afdeeling. Meeuwen. Op de stamboekkeuring van tuigpaarden merriën Dinsdag 26 Mei alhier gehouden, werden van de 9 aange boden merriën 6 ingeschreven, n.l. in het Landbouwtuigpaardstamboek De 3 jarige bruine Jicota vader Fiscus van G H. Straver te Babilonienbroek, Een 3 jarige lichtbruine vader Florus van D. van Buuren te Meeuwen. De 3 jarige donkerbruine Jijol, vader Ebert, van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. De 3 jarige zwarte Janboel, vader Arthur II van J. Timmermans Wzn, te Waalwijk. In het Luxetuigpaardstamboek Een 3 jarige stekelharige donkerbruine, vader Custos van J. Timmermans Wzn., voornoemd. In het Nederlansche Hacney stamboek De 3 jarige bruine Jodice, vader Hocwold Cadet van J. Timmermans Wzn. voornoemd. Nederhemert. De brievenbus die langen tijd haar plaats had naby de school, is nu verplaatst naar het huis van den postbode H. Smits alhier. Sleeawijk. Zaterdagavond hield de Vrijheidsbond afdeeling een vergadering in de Openbare school, waar als sprekers op traden de heeren Uhl en Mr. v. Ommeren. De rede van deze heeren werd met aan dacht gevolgd. Jammer moesten ze zich door gebrek aan tijd zeer bepeiken. Deze vereen, die den laatsten tyd een eenigszins kwijnend bestaan leed, zal door deze ver gadering zeer zeker in bloei toenemen. Eenige personen gaven zich althans reeds als lid op. Door het weigeren van een rem had de heer B. Branger bij het draaien op den Werkschen Dijk hït ongeluk om met zijn auto van den dijk af te buitelen, waardoor hy zoo ongelukkig terecht kwam dat hy zijn been brak. Dinsdag 2 Juni zal voor de Vrij heidsbond afd. Sleeuwyk te half acht in den Openbaren school als spreker optreden de Hoogedel gestr. heer v. Rappard, lid van de Tweede Kamer. Tot lid van het Bestuur van het Waterschap x>de polder van Sieeuwijk* is herkozen de heer C. Verhagen, terwijl in de plaats van den heer T. Cornet is be noemd de heer H. van Arkel Hz. alhier. Sprang. De korfbalclub heeft thans een speelterrein aan het oosteinde alhier op een stuk weiland van den heer J. Wer- ther. Geregeld zal nu eiken Zaterdagmid dag gespeeld worden. Het ledental dezer club breidt zich nog gestadig uit. Werkendam. Op het Donderdag j 1. te Heusden gehouden examen voor gods dienstonderwijzer, slaagde met gunstig gevolg onze dorpsgenoot de heer J. O ver weel. Tegen Vrijdagavond 8 uur is in de Nutszaal eene vergadering belegd door de Gem. Zangver. ^Uitspanning door Insp.« alhier met de gansche burgery, teneinde besprekingen te houden over een Groot Nationaal Concours, dat deze vereen, by voldoende deelname tegen het volgend jaar wil organiseeren. Uit den opzet blijkt voldoende dat het in de bedoeling der vereen, ligt het muziekfeest zóó in te richten, dat iedereen zonder onderscheid van rang, stand of gezindte daaraan zal kunnen deelnemen. Waar het hier geldt een groot belang voor de neringdoenden en bovendien een groot genot voor muziek liefhebbers, mag wel verwacht worden dat de Nutszaal te klein zal zyn voor alle belangstellenden. Heden (zaterdag) zal de postduiven vereen. »Wilhelmina« een wedvlucht hou den vanuit Noyon. Zaterdagmiddag zal W. V. V. I alhier te Gorinchem een voetbalmatch hou den tegen A. D. O. aldaar. Waspik. Aan de processie naar Brielle namen uit deze parochie slechts een paar pelgrims deel, wat niet getuigt van veel animo. De bedevaartsreis naar Scherpenheuvel zal dit jaar gehouden worden op 20 en 2j reeb&enO ier>. Juni. De tocht zal gemaakt worden met autobussen. Ofschoon er nog eene overvloedige productie van eieren is, is de prijs stijgende. In den particulieren handel besteedt men 6 cent per stuk. In het gezin van A. V. komt een geval van typhus voor. De noodige voor zorgsmaatregelen zijn genomen. Wijk. Op 4 Juni treedt de nieuwe verordening op de heffing van legesgeld in werking. De kostelooze dag voor trou wen die tot heden steeds op Donderdag werd gehouden, zal in 't vervolg op Vry- dag plaats hebben. Wil men dus Don derdags trouwen dan bedragen de kosten daarvoor 5 golden. Woensdag 3 Juni hoopt voor de Antirev. Kiesvereen. alhier op te treden in de oude School den WelEdG. Heer L. F. Duijmaer van Twist lid der Tweede kamer. Anvang 7 uur. De verplaatsing van het gedeelte net van het G.E.B. van den Molendijk naar de Veldstraat is opgedragen aan den heer H. Bouman te Andel. Tot heemraad van het Waterschap den Hoogen Maasdijk van het benedenland van Heusden is in de plaats van wijlen den heer A. Straver te B'Broek met algerneene stemmen voorgedragen de heer G. H. Straver te B'Broek. Het aftredend lid J. Vos alhier is met algerneene stemmen herbenoemd. Waalwijk. Naast het comité van de te houden Intern. Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie, is een dames comité opgericht dat meer belast zal worden met de versiering van de gebouwen en hallen. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur I Gelieve onderstaande te plaatsen in Uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Uw blad van Woensdag 27 Mei 1925 kwam door bijzondere omstandigheden in mijn bezit. Ik zag daarin o.m. ook het verslag van den Raad onzer gemeente. Ik heb ook gezien de vragen welke het raads lid de heer van Herpt heeft gesteld om trent de kermis over het al of niet plaatsen van een draaimolen en luchtschommel. Ik wil echter niets schrijven over dat, maar wel over de motieven die den heer van Herpt aanhaalt over het actie voeren tegen het raadsbesluit. Hij haalt o.a. aan dat op een uitvoering bij Jan Verhoeven cou pletten zouden zijn gezongen over den draaimolen. Hiermede is bedoeld de uit voering der harmonie. Zeker ik geef vol komen toe, toen zijn er coupletten gezongen over den draaimolen, maar deze waren toevallig in onze handen gekomen en niet door een onzer zelf gemaakt en ze droegen tot titel »Den draaimolen des levens*. Ook zijn deze coupletten niet gezongen om, zooals de heer van Herpt zegt, met de leden van den Raad te sollen. Pardon, de harmonie respecteert de leden van den Raad en brengt hun by deze openlyk hulde voor de steun, die zy telken jaren aan de harmonie verleenen. Ook zegt de heer van Herpt, dat hij zelf op die bewuste uitvoering geweest is en dat er toen een onschuldig liedje gezongen is, maar dat hy heeft gehoord dat het 9bewuste« achter gehouden is. Neen, mynheer van Herpt, wij hadden geen ander liedje dan bovengenoemde, dat ook in de middag uitvoering is ten geboore gegeven, er is niets uit- of achtergebleven. Het schijnt, dat U ook zeer verandert zyt, want Uw verslag over deze uitvoering in den »Echo« klonk zoo schitterend en U spoorde zelfs de leden der harmonie aan om by zulke voorkomende gelegenheden al6 toen eens meer coupletten te maken, daar er genoegzaam krachten daarvoor aanwezig waren. Enfin, ik eindig hierover, maar ik wil hopen, welke gedachten de heer van Herpt in de Raadsvergadering ook naar voren brengt, hjj de harmonie Firma ALPH. HUPSCH Wordt vervolgd). SSJK/V.r*3/s. f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2