Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. - VERLAAGDE PRIJZEN. VREEST GEEN EXAMEN Telefoon 715. K««dUttig oBgeral Aan de gemeente-gasfabriek te Zaandam heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De 30-jarige gehuwde electricien Piet van der Zee was bezig een staaldraad te repareeren waarlangs zich yzeren cokes- bakken voortbewegen. Toen hij hiermede gereed was en den draad wilde beproeven stortte plotseling een ijzeren cokesbak omlaag. Van der Zee werd ernstig getroffen en overleed kort daarop aan de gevolgen. De verslagene laat 'n vrouw en een nog jeugdig kind achter. lenschenjagers De politie is ervan op de hoogte gesteld, dat tusschen Maastricht en Nymegen een auto koerst, waarvan de inzittenden, drie mannen, er werk van schijnen te maken jonge meisjes in hun valstrikken te lokken, teneinde hen te brengen in die holen, waar zij moreel en lichamelijk ten gronde gaan. o Seholierkaarten by de spoorwegen Naar de «Msb.® verneemt zullen de Nederlandsche Spoorwegen met ingang van 1 Juli 1925 ook seholierkaarten verkrijg baar stellen voor een tydvak van elf maandenkostendeper tariefkilometer f 10 voor de eerste, f 7.50 voor de tweede en f5 voor de derde klasse, met op- waartsche afronding van de prijzen op geheele guldens en met een minimum van f 30 voor de derde klasse, welke pryzen in hun geheel by vooruitbetaling voldaan moeten worden. Waarschuwing De commissaris van politie te Leiden geeft in overweging bij hem inlichtingen in te winnen alvorens in handelsrelatie te treden met Willem Vermeulen, geboren te Bodegraven 14 Maart 1895, van beroep koopman, wonende te Leiden, Kooipark No. 14 of te 's Gravenhage, Amstelstraat 34. Niet onmogelijk is het, dat hij in verbinding staat tot A. Stigter, wonende te Leiden, Kooipark No. 16, tegen wien reeds gewaarschuwd werd. Een auto-ongeluk aan de grens In de nabijheid van Diilken, iets ten 0. van de Limburgsche grens, is een Neder landsche vrachtauto met een personenauto in botsing gekomen. Zes personen werden zwaar gewond, twee licht. Een zwaar gewonde stierf kort daarop. •verreden en gedood Een meisje van den arbeider J, te Westeremden klom op twee hooiwagens, viel er af, waarbij de raderen over haar heen gingen, met het noodlottige gevolg, dat zy spoedig stierf. Set vliegongeluk by Landreeies Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor Uit een telefonisch onderhoud, dat de directie der K.L.M. heeft gevoerd met haren vertegenwoordiger Dr. Groeneveld Mevrouw de Saint-Hyrieix boog het hoofd. Zij raadde wel de gedachten van haar schoonzuster. Deze v\ ilde zich niet duidelijk uitspre ken het was haar onmogelijk den naam van Robert d'Alboize te noemen, maar zij las in de gloeiende oogen van Car men, dat er nog altijd gevaar dreigde van den kant des officiers. Mevrouw de Saint-Hyrieix sprak niet tegenzij kon aan Hélène niet haar innigst gevoel verraden, en een leugen scheen haar heiligschennis. Carmen wilde van onderwerp veran deren en zeide daarom Die arme FirminOp het oogenblik, dat je denkt, dat hij zich bezig houdt met zijn vrouw, bestudeert hij de kaart van Europa met eenige staatslieden. Of eigenlijk is dat nog te beperkt, zij houden zich niet alleen met Europa, maar met de heele wereld bezig om die te veran deren. Ik hoop, dat hij in die gedachten opgaat, zeide Hélène op nadenkenden toon. Op dit oogenblik verscheen de Sant- Hyrieix. Hélène voelde dat haar angst geheel verdween. Hoezeer een man zich ook weet te be- heerschen, het was moeilijk te vermoeden dat een man zoo rustig kon zijn, als hij verdenking voelde omtrent zijn vrouw. Mijn beste, zeide hij tot Carmen, ik heb mijn tijd vandaag niet verloren. U zult dien nooit verliezen zeide Hélène. Ik heb een partijtje gearrangeerd, waartoe u mij nog een beetje moet helpen. Meyer te Le Quesnoy blijkt het volgende: Klunder is, om de zware wolken te ver mijden, eenigszins van de route afgeweken en is daar by den 180 meter hoogen heuvel genaderd, die tusschen Le Quesnoy en Landreeies ver boven de omgeving uitsteekt en in dit landschap geheel afzonderlijk staat. Vliegende uit een drabwolk is hij toen met het rechteruiteinde van den vleugel in aanraking gekomen met een boom van het bosch van Mormal, op dezen heuvel gelegen, en is een halve zwaai makend loodrecht in volle snelheid neergestort. Een houthakker was terstond ter plaatse en zijn verklaringen luiden, dat geen der inzittenden nog eenig teeken van leven vertoonde. De toestand van het vliegtuig, dat met zulk een groote snelheid op den grond te pletter is geslagen, laat ook geen twyfel, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden en dat de slachtoffers zich geen oogenblik van het gevaar bewust kunnen zyn geweest. Het toestel is noch tijdens den val, noch daarna in brand geraakt en alle berichten, die daaromtrent de ronde doen, moeten met de grootste stelligheid worden tegen gesproken. Gedupeerde belastingbetalers Te Roermond werd Vrijdag aangehouden en naar de gevangenis overgebracht de 49-jarige P. J. V., uit Melick, die, zich uitgevende als secretaris-penningmeester van den bond van belastingbetalers, tal van personen door het doen van onware ver halen, omtrent de werkwijze van dien bond, tot het lidmaatschap wist over te halen. Hij liet hen dan een verklaring teekenen, waarby de betrokkenen zich voor vijfjaar verplichtten, contributie te betalen. Bij onderzoek bleek, dat V. niet alleen van belastingen geen verstand had, maar boven dien, dat de door hem geïnde contributie- gelden grootendeels ten eigen bate zyn aangewend. Niet alleen in de omgeving van Roermond, doch vooral in de mijn streek, waar de bont vroeger eerder werk zaam was, zijn tal van goedgeloovigen gedupeerd. V. had zyn kantoor gevestigd in de Minderbroederstraat te Roermond. iarendiefstallen te Rotterdam De politie te Rotterdam is achter 'n vry uitgebreiden graandiefstal gekomen. Verleden week Zondag moest een 29- jarige knecht de paarden voeren voor een fouragehandelaar aan descheeprnakershaven. Van deze gelegenheid maakte de knecht gebruik om 26 balen haver uit het maga zijn te halen, op een wagen te laden en naar Vlaardingen-Ambacht te brengen. Een der firmanten ontdekte dezen diefstal en deed aangifte bij de politie, die een uitgebreid onderzoek instelde. Allereerst werd genoemde knecht aangehouden, ter- wyl later uit het verhoor bleek, dat er eigenlyk sprake was van een geheel complot. In verband met deze zaak werden aangehouden een 20-jarige expeditieknecht, een 17-jarige loodgietersknecht, een 20« En waar dat?vroeg Carmen. Bij mij 1 Hoe? Zie eens. Ik heb je al verteld, dat het corps diplomatiek te Parijs op dit oogenblik een zeer groot aantal verte genwoordigers telt. Ja, ik geloof. Welnu, de onder-staatssecretaris aan het ministerie van koloniën heeft besloten om een officieel diner te geven, waaraan de gedelegeerden van verschillende landen deelnemen. En wij zijn genoodigd? vroeg Carmen, die het nog niet begreep. Jawel, "hernam glimlachend de Saint- Hyrieix, vooreest omdat het denkbeeld van mij is uitgegaan, vervolgens omdat ik een aandeel heb-in deze feestelijkheid. Zoo, zoo, zeide Carmen, haar zenu wachtig ongeduld overmeesterend, is het nu een diner of een tuin-partij Beide I Bij den staatssecretaris? Weineen de tuin-partij zal bij ons plaats hebben, des middags natuurlijk, en des avonds zal er gedineerd worden bij den minister. En zich naar Hélène wendend, zeide hij U zult me wel toestaan, mevrouw de Kerlor, dat ik, bij uitzondering over dit huis beschik, alsof ik de eenige huurder was Hélène antwoordde Wel zeker. Carmen zal wel graag willen, dat ik haar wat help bij de toe bereidselen tot de partij. O ja, hernam de Saint-Hyrieix, ik zal je hulp zeer goed kunnen gebruiken^ jarige los-werkman, een 45-jarige café houder, een 26-jarige los-werkman, en een 40-jarige vrachtrijder. Gebleken is dat zij ruim 7000 K.G. haver hebben gestolen. De mannen zijn naar 't Huis van Bewaring overgebracht. LnijnHARDT'5 Zenuw-fableHer maken Ukalm en houden 'U rustig,lerwijl Uwgeeaf ikoi nelder blijft, i PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Voor de akte L. O., ge houden te 's Bosch, slaagde de heer W. J. H. Verhoeven alhier. De directeur van het Postkantoor te Heusden maakt bekend, dat met ingang van 5 Juli as. de bestellingen op Zon dagen te Heusden, Veen en te Wijk en Aalburg zullen worden opgeheven. Gelegenheid zal worden gegeven om kosteloos alle stukken te doen afhalen en wel te Heusden van 4,302,n.m. te Veen van 9,059, 20v.m. te Wyk en Aalburg van 9,05—9,35 v.m. Belanghebbenden worden verzocht schrif telijk aan mij c. q. den kantoorhouder te Veen of te Wijk en Aalburg mede te deelen, of zij van bovenbedoelde kostelooze gelegenheid zullen gebruik maken. De Directeur vernoemd, M. UHL. Tegen Donderdagavond zijn belang stellenden tot een bijeenkomst opgeroepen in het R. K. Patronaatsgebouw, teneinde te komen tot de oprichting var; een mannenkoor. Almkerk. J.l. Donderdag slaagde Mej. D. v. Steenis alhier te Gorinchem voor het examen L. O. Beneden-Langstraat. De hooibouw schiet thans slecht op. Verlangend wordt nu weder naar droogte uitgezien.Het vroeg gehooide is mooi binnengekomen, maar nu is het sukkelen. In den hooihandel gaat nagenoeg nu niets om. Voor het overjarige hooi besteedt men f17 f 18 per 500 K.G., maar voor het nieuwe hooi wordt nog volstrekt van geen prijs gehoord. Drunen. Veiling van 26 Juni. Erwten 0.28 cent per K.G. Madame Matot 3480 Amazone 0.40 Aardbeien voor export. 's Gravemoer. Aan den vooravond der verkiezing zal Ds. H. G. de Jonge, ten verzoeke der Antir. Kiesvereeniging alhier nog een opwekkingswoord spreken. Gameren. Bij besluit van Ged. Staten is de heer G. van Leeuwen Cz. alhier want we zullen het druk hebben. Men zal, zeide Eirmin, spreken over dit feest De buitengewone positie, waarin ik verkeer, veroorloven mij ieder een uit te noodigen. Ik haast mij er bij te voegen, dat ik niet alleen uit zuivere hebzucht handel of om alleen mijn belangen te dienen. Neen, eigenlijk geldt het hier een daad van hoffelijkheid tegenover de diploma tieke wereld, waarvan ik deel uitmaak. Toch zal de president van den minister raad eens weer kunnen zien, hoe ik geen gelegenheid laat voorbijgaan om ons prestige tegenover het buitenland te verheffen. En welke datum is voor de plechtig heid vastgesteld vroeg Carmen. Vandaag over acht dagen, antwoorddde de Saint-Hyrieix. Zijn vrouw kon een gebaar van teleur stelling niet verbergen, dat was juist de dag als ze weer naar Villiers sur-Marne ging- Firmin haastte zich er bij te voegen Ik begrijp, dat de tijd een beetje kort is, maar er moet rekening worden ge houden met het korte verblijf mijner collega's te Parijs. Komaan, u zult won deren doen, mijn beste Carmen, daarvan ben ik overtuigd vooral met de mede werking van mevrouw de Korlor. Wij zullen ons best doen, zeide Hèléne. Ik zal uit de bladen het beste verslag van ons feest zoeken en dat zal ik Georges zenden in Mexico. Hélène zuchtte ,diep en haar lange wimpers werden neergeslagen. Georges had getelegrafeerd zoo gauw herbenoemd tot poldermeester van den dorpspolder Gameren. Hedikhuizen. By Kon. Besluit is goedkeuring verleend aan het Besluit van den Raad alhier, tot heffing eener plaatse lijke inkomstenbelasting met ingang van 4 Mei 4925. Waspik. Gisternacht werden bij af wezigheid der bewoners, in den tuin van den veldwachter J. de M. alle tuinvruchten vernield. Van den dader of de daders geen spoor. s Door opkoopers werden hier de dorperwten gekocht voor 13 cent per K.G. Zij, die op contract moeten leveren, krijgen slechts 9 cent. Onze geachte dorpsgenoote Mej. Cor de Bont, slaagde te Dordrecht voor het examen Stenografie. Ze genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters te Waalwijk. Werkendam. Dezer dagen slaagde met lof voor het onderwijzers-examen de heer F. v. Herp. Met ingang van 1 Juli a.s., is hij aangesteld als onderwijzer aan de Rehobothschool alhier. Maandagavond 22 Juni werd door de afd .Werkendam van den Vrijheidsbond de Vrijheidsfilm gedraaid. De zaal was geheel gevuld en ongetwijfeld heeft dit prachtige propaganda middel, evenals in alle plaatsen waar de film werd vertoond, ook in Werkendam een groot succes ge oogst. Allereerst wordt ons de groote Willem van Oranje getoond, die ons de vrijheid heeft gebracht. De film laat ons vervolgens zien de ontzettende belastingdruk op het Nederlandsche volk en de heerschende bureaucratie, die noodlottige gevolgen met zich kan nasleepen, b.v. ons wordt getoond, een fabriek, die een groote order kon be komen van het buitenland, maar voor uitvoering daarvan moet op de fabriek, die 700 man personeel telt een uur per dag langer worden gewerkt. De goedkeuring van de regeering duurt door de bureaucratie zoo lang dat de order wordt gegund aan een ander. Ook de gevolgen van vrijhandel en van protectie worden in beeld weergegeven, eveneens de drooglegging v. d. Zuiderzee waardoor Holland een provincie meer zal tellen. Alleraardigst zyn de caricaturen van Ton en Tast in deze film, die werkelijk zeer geestig zijn uitgedacht, zooals de debacle van den Postcheques en Girodienst, het leegpompen der openbare school naar de bijzondere school. Daarna wordt u getoond, dat de Vrij heidsbond vermindering van belasting wil en dat zulks de goedkeuring van het publiek heeft, bleek wel uit het daverend applaus bij dit gedeelte. De film werd op voor treffelijke wijze toegelicht door den heer Leenheer uit Rotterdam, en zeer zeker is deze propaganda-avond, evenals de open bare vergadering van Woensdag 1.1. waar optrad de heer Groenewout, een groot succes geweest voor de afd. Werkendam v. d. Vrijheidsbond. hij te Vera-Cruz was aangekomen, doch een brief van hem was altijd eenige dagen onderwegzij moest dus eenigen tijd geduld hebben. Dat zal hem groot pleizier doen, ver volgde de Saint-Hyrieix. Drommels, ik kan me in zijn toestand verplaatsen. Later dat wil zeggenweldra, als ik ook ver weg ben, zullen de nieuwtjes uit onze wereld mij werinneren aan geluk kiger dagen. De oogen van mevrouw de Kerlor werden vochtig. Het is waar, ik zou niet zoo alleen zijn als onze arme vriend, omdat Carmen mij vergezellen zou. Mevrouw de Saint-Hvrieix verbleekte haar hart kromp ineener kwam een uitdrukking van groote droefheid op haar gelaat, zoodat mevrouw de Kerlor, haar eigen ontroering meester wordend, Carmen een stillen wenk gaf om haar tegenwoordigheid van geest niet te ver liezen. Ik heb nu nog alleen, begon de Saint- Hyrieix weer, de namen mijner gasten op te geven. Hij noemde zondelinge namen en ver bazende titels op. Maar de beide vrouwen luisterden niet naar hem. De gravin de Kerlor dacht aan haar manhaar schoonzuster aan Robert d' Alboize. v Beiden waren zij gescheiden van het wezen, dat zij het meest liefhadden. Wijk. Rectificatie. Io ons vorig nummer moeten de namen in het plaatse lijk bericht over de huwelijksvoltrekking te Wijk als volgt gerectificeerd worden J. C. Wink en S. T. Vos. Er stond abusievelijk P. J. Wink en A. F. Vos. Zaterdagmiddag om 6 uur had alhier de uitreiking plaats van de behaalde pryzen op het concours van 20 en 24 Mei. De Voorzitter van Oefening en Uitspanningc heette de aanwezigen welkom en bracht een woord van dank aan de vereenigingen, die zoo bereidwillig waren geweest om aan het concours deel te nemen. Spr. spoorde de vereenigingen, die in hunne verwachting waren teleurgesteld aan, den moed niet te verliezen en nog meer hun best te doen en hunne krachten in te spannen. Wat op het concours te Wijk niet mogelyk was zal dan zeer zeker op een volgend concours mogelyk zyn. Hierna ving de uitreiking aan van de werkelijk fraaie prijzen, waar over men niets dan lof had. De heer Deurlo, secretaris van de zangvereeniging «Crescendo® uit Heusden, dankte voor de ontvangen prijzen, roemde de schitterende regeling van het concours, die naar spr. opmerkte door zijn vereeniging, die reeds aan verschillende concoursen deelnam, nog nooit zoo is aangetroffen en gaf de ver zekering, dat zoo «Oefening en Uitspanning® ooit weder een beroep zou doen op «Cres cendo®, deze vereeniging steeds bereid ge vonden zou worden daaraan gevolg te geven. De heer Buys, voorzitter van de harmonie «de Eendracht® te Herpt sloot zich geheel bij den vorigen spreker aan en zei, dat zijne vereeniging als voorbeeld gesteld kan worden voor de vereenigingen, die teleur gesteld van het concours terug zijn gekeerd. De Harmonie nam te Wijk voor de derde maal deel aan een concours en wist het bij deze derde poging tot een eersten prys te brengen. De heer Hoogetoren sprak voor de «Heusdensche Harmonie® en roemde eveneens de regeling van het concours. De Voorzitter van «Prins Hendrik® te Aalst sloot zich bij de vorige sprekers aan en gaf de verzekering dat zijne vereeniging zich door den minder gunstigen uitslag niet zou laten ontmoedigen en nog meer hare krachten zal inspannen. Zailichem. Men herinnert zich nog wel dat pl.m 2 jaar geleden de heer G. J. v. Loopik alhier failleerde en diens woning verkocht werd. De woning die werd aangekocht door P. D. v. Horssen, en een dusdanige verbetering onderging, wordt thans op een gunstige wijze ge ëxploiteerd. Er wordt namelijk in uitge oefend de hooipers van de firma en het wordt gebruikt als oefenlokaal voor den vrijwilligen landstorm. De zeer gunstig gelegen hooiberg brengt een aardig winstje aan. Terwijl door v. Horssen er een Café met vergunning in uit wordt geoefend. Het ware te wenschen dat ook de ge broeders Tirnmers hun onbewoond bouw vallig perceel eens onderhanden namen. De heer en Mej. Hooykaas, die eenige weken geleden hun 50-jarige echt- LXVII. Een feestdag. De week was bijna om. Men legde de laatste hand aan de toebereidselen. De Saint-Hyrieix lette met de grootste nauwgezetheid op de kleinste bijzonder heden. Hij was al in twee dagen niet naar het ministerie geweest. Hélène en Carmen hadden het hare gedaan. Firmin was zeer te vreden over haar en had de dames gelukgewenscht, maar er bijgevoegd dat het overige hem aanging tot het oogenblik dat de dames de Saint-Hyrieix en de Kerlor hem zouden willen helpen om de genoodigden te ontvangen. Hélène weigerde op beleefden, maar duidelijken toonnu haar man weg was, wilde zij aan geen enkel feest deel nemen. Firmin zag dit gelukkig in. Onder voorwendsel dat ze een nood zakelijk bezoek moest afleggen, ging Carmen naar de Beurs, waar een brief van Robert op haar wachtte. De kapi tein die er op rekende haar zeer spoedig te zien, gaf niet precies den datum op. Het kon zijn dat hij wat langer op zijn post moest blijven dan hij zelf dacht door nieuwe onvoorziene studiën. Firma ALPH. HUPSCH Wordt vervolgd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2