Net meisje, - Versche - Aardbeien, Nieuwe Malta-Aardaüoelen, Meikersen C. BOUMAN TROOST's AROMA in busjes Firma L. J. CAHIERS IN KAAS EN FIJNE VLEESCHWAREN. G. H. VAN GLABBEEK Grootsvoorraad AUTO-BANDEN, Notaris van Gendt Notaris COOL HEUSDEN, Ëngstraat HEUSDEN. Orgineele FORD-onderdeelen. publiek verkoopen Den geheelen Boerderij-inventaris MOEDER ZEGT, van 3'2, 5 en 6 cent. Reparatie inrichting Vragen op rechtskundig gebied Voorts: eenige ïneubi laire goederen, als publiek te verkoopen: 5 hont best vlas en 9 hont beste Tarwe DAGELIJKS Yersche Asperges, VOS-KIPPING. Gelegenheid tot Repareeren van alle Automobielen, Motoren, Rijwielen enz. tegen scherp concurreerende prijzen. HEUSDEN. len penningmr. J. Meijer. Voorts werden in 't bestuur gekozen de heeren M. Laros, C. Laros, J. v. d. Staak, Jac. v. d. Pol, J. v. Lent en G. Riteco, die de verdere bestuursfunctiën onderling zullen verdeelen. Als directeur treedt belangloos op de heer Chr. Merkx Jr. Bij .besluit van B. en W. van 29 Juni is toegestaan de voorgenomen verlo ting ten bate van de Gem. Zangvereeni- ging Crescendo*. Uitgegeven worden 400 loten, terwijl beschikbaar worden gesteld 15 prijzen. De trekking heeft plaats 22 Juli. r Op het Zaterdag gehouden examen voor de Zusters van het Franciscus Have- rius gesticht te Vlijmen behaalde mej. M. v. Hoften alhier haar diploma in het knip pen en naaien. Almkerk. Jl. Zondagmiddag werden door Ryks- en gemeentepolitie alhier een drietal jongens op heeterdaad betrapt, die zich schuldig maakten aan het ontvreemden van aardbeien enz. uit den tuin van den landbouwer H. D. v. d. M. Andel, Notaris Cool aihier had jl. Zaterdag het ongeluk van een paard te vallen, tengevolge waarvan hij zich zoodanig bezeerde, dat inroeping van geneeskundige hulp noodig werd geacht. Op de Secretarie dezer gemeente is gedurende 14 dagen ter inzage neder- gelegd de lijst, bevattende de namen der personen, die voor het verleenen van in kwartiering en onderhoud van krygsvolk in aanmerking komen. Het dochtertje van Ant. Versluijs alhier, kwam dezer dagen zoodanig te vallen, dat de hulp van dokter Overbosch te Alm kerk moest worden ingeroepen. Beneden-Langstraat. De pluk der zwarte bessen valt tegen, maar de prijs is zeer goed te noemen. Men besteedt momenteel 68 cent per K.G. De oogst der kruisbessen is beter, doch hiervoor betaalt men slechts 15 a 20 cent per K.G. Ook de roode bessen rijpen sterk aan en worden opgekocht tot 25 cent per K.G. Er komen thans handen te kort voor het plukken. Capelle. Gedurende de maand Juni werd in de Rijkspostspaarbank op het hulp postkantoor alhier ingelegd f4616 31 en terugbetaald t 3042,89. Het aantal inlagen bedroeg 45, dat der terugbetalingen 14. Er werden 62 telegrammen behandeld, waarvan 32 ontvangen en 30 verzonden, terwijl 301 telefoongesprekken werden gevoerd, waaronder 148 inkomende en 15 uitgaande gesprekken. Vanwege den Vrijheidsbond were j.l. Dinsdagavcfhd in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier een openbare vergadering gehouden, die zeer druk wert bezocht was. Te ongeveer 8 uur opende de heer M. Uhl, Voorzitter der Afd. Heusden van den Vrijheidsbond, de vergadering. Hij drukte er zijn vreugde over uit, dat zoovelen waren opgekomen en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den spreker Mr. J. J. van Bolhuis uit 's Gravenhage, Hoofdredacteur van de Vryheid, waarna het woord werd gegeven aan den inleider tot het houden zijner lezing. In zijn rede kwam spreker op tegen de lastercampagne, die in dezen tijd zoowel veel door de politieke partijen der rechter- als door die der linkerzyde, doch in mindere mate, tegen de liberalen, dus tegen den Vrijheidsbond gevoerd wordt. Hierbij gaf de spreker een breedvoerige uiteenzetting van het werken en streven van den Vrijheidsbond. Na ook nog het verkeerde te hebben aangetoond om te stemmen op allerlei kleine partijen, wekte hij de aanwezigen op om op 1 Juli hun stem uit te brengen op No. 1 van lyst 26. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer Stoffels, onderwijzer aan de school met den Bijbel te Sprang. Na repliek van den inleider werd de vergadering door den heer Uhl op de gebruikelijke wijze gesloten. Drnnen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag brak brand uit in de opslag- plaatsen van den slooper Klercks. In een oogwenk stonden de drie gebouwen in lichte laaie. Een er naast gelegen boerderij van den landbouwer Broks werd mede een prooi der vlammen. Door gebrek aan water kon de brand weer niets uitrichten. Slechts een schuur was tegen brandschade verzekerd. Veiling 6 Juli. Zwarte bessen 72.60 per 100 K.G. 36. 20. een snoek van ruim 3 pond die by het opensnijden een mol in zijn ingewanden bad zitten. Giessen. Op de gewone jaarlijksche paardenmarkt op Vrijdag jl. werden onge veer 30 bitten en eenige paarden aange voerd. De prijs der hitten bedroeg 150- 250 gulden en de paarden 300400 gld. Handel slap. 'i Gravemoer. Door het hulptelegraaf kantoor alhier zijn over de vorige maand behandeld 40 telegrammen, waarvan 12 verzonden en 28 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 231. Op de Rijkspostspaarbank werden 24 inlagen gedaan tot een bedrag van f1634. 55, terwijl 17 terugbetalingen plaats had den ten bedrage van f2471. Hedikhuizen. Op het Zaterdag ge- iouden examen voor de Zusters van het Franciscus gesticht te Vlijmen behaalde mej. A. v. d. Weijenberg alhier haar diplo ma in het knippen en naaien. Meeuwen. Bij de gehouden stemming alhier weigerde een kiezer te stemmen omdat op het door hem van den Voorzitter in ontvangst genomen stembiljet naar zijn zeggen, een lijst van zekere party ontbrak Hij gaf dan ook zonder te stemmen het stembiljet aan den Voorzitter terug. De ciezer is niettemin niet strafbaar, wijl aan genomen mag worden, dat de aanmelding aan het bureau voldoende is. Eenige kiezers maakten verder bezwaar tegen het voortdurend aanwezig zijn in het stemlokaal van een persoon die namens een iiesvereeniging de stemmen noteerde. Ook de stand van de stemhokjes waar- jorgde volgens velen, niet altijd geheime stemming. Raamsdonksveer. Ter dekking aan- schalfingskosten van een orgel voor het Vereenigings gebouw alhier werd byeer.- gebracht ongeveer f170. Gedurende de maand Juni passeer den 1652 op en afvarende vaartuigen met een totaal inhoud van 185938 ton de Rol- burg. In de afgeloopen maand werd aan bet Postkantoor Raamsdonksveer ingelegd f 10702,49 en terugbetaald f 10119,49. Eind vorige week werd onder veel be langstelling de zaal voor Protest. Christel, belangen ingewyd. Tot Predikant bij de Ger. kerk al hier werd beroepen de Z.Eerw. Heer Ds. Donner vaa Breda. Sprang Gedurende de maand Juni werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 1515,88 en terugbetaald f3637,64. Volgende week Donderdag hopen de leerlingen der avondschool, onder leiding van het hoofd der School de heer H. Dijk een reisje naar de omstreken van Nijmegen te maken. Tergelegenheid van zijn 12, jarig huwe lijksfeest is door de leerlingen der avond school aan haar onderwijzer de heer H. Dijk een prachtig bloemstuk aangeboden. Als dank voor deze blijke van symphatie werden deze schoollieren ten huize van den heer H. op flinke wyze onthaald. Veen. Ged. Staten stellen voor het bijzonder reglement voor het waterschap »de Polder van Veen* in dien zin te wij zigen dat in plaats van de artikelen 10 en 11 worden gelezen het navolgend artikel 10 »Aan de eigenaren der in den zg. Blau wen Neas gelegen perceelen, kad. bekend gemeente Andel sectie B. No. 770, 325, 326, 327, 328, 774, 332 tot en met 339 worden telken jare de door hen aan het waterschap »Het Oudland van Altena* te betalen dijklasten uit de kas van het water schap ïde Polder van Veen*, terugbetaald.* Vlijmen. De arbeider G. Kooien, die Vrijdag j.l. op de mattenfabriek der firma Van Wagenberg-Corman alhier in een ketel met kokend water viel, is Dinsdagmorgen in het Grootziekengasthuis te 's Bosch aan de gevolgen overleden. Waspik. De jaarlijksche huiscollecte voor de St. Elisabethsvereeniging bracht dit jaar f 208.44^ op. De prijs van het nieuwe hooi is voorloopig vastgesteld op f 14 per 500 K.G. Handel flauw. Onder leiding van het onderwijzend personeel maakten 31 kinderen der Chr. School een uitstapje naar Arnhem. De pluk der zwarte bessen valt dit jaar niet mee. De prijzen zijn dan ook hoog en loopen tot 70 ct. per K.G. Onder het vee van den landbouwer P. K. is een geval zeer geconstateerd. Wondrichem. n.m. 2, uur. aangevoerd Schoolmeesters Blauwputten Voeraardappelen Poters van mond- en klauw- Veiling van 6 Juli 98 Waalwijk. H.L. aardappelen. 4.00—4.70 p. H.L. 4 50—6.30 p. H.L. 2.00-3.00 p. H.L. 45 ct p. K.G. De expeditie der Int. Ten toonstelling is toevertrouwd aan den heer Max Govaerts te Waalwijk, terwijl de doua- neering enz. geschiedt door de ffrma Van Gend Loos. De regeling der bekroningen van schoe nen en leder, alsook de samenstelling der jury zullen weldra worden bekend gemaakt. De Pers van Nederland zal in de eerste dagen van Augustus worden uitgenoodigd een bezoek aan de Tentoonstelling in wor ding te brengen, daar de gebouwen, tuin aanleg enz. dan dusdanig gevorderd zijn, dat een algeheel overzicht en een goede indruk is te verkrijgen van wat de Ten toonstelling worden zal. Voor het groot festival van harmonie- en zanggezelschappen is reeds door een 50-tal vereenigingen ingeschreven. Zaltbommel. Maandag a.s. zal het 12J jaar geleden zijn dat de Ijzergieterij der firma Van Voorden «Sc Co. alhier werd opgericht, terwijl op dienzelfden dag de werkbaas de heer J. Bel, zijn 12J jubileum viert aan deze fabriek. De petroleumventer Q uit Hedel geraakte Woensdagavond met zijn hit en kar te water, met het gevolg dat de hit verdronk en hij zelf met een nat pak en den schrik vrykwam. Bij v. H. alhier is in den nacht van j,l. Vrjjdag op Zaterdag brand ont staan tengevolge van hooibroei. De schuur is geheel, het woonhuis gedeeltelijk uitge brand. Verzekering dekt gedeeltelyk de schade. Als opvolger van wijlen den heer G. A. de Jong is als lid van den gemeen teraad aangewezen de heer J. H. Huykes (a.-r.) Znilichem, Vrijdagavond omstreeks 11 uur had een ernstige aanrijding plaats tusschen den motorrijwielbestuurder A. G. B. en den Rijksveldwachter den D. Eerstgenoemde gaf geen signaal en reed twee rijksveldwachters achter op. Door dat den D. aan den linkerzijde van den weg reed, wilde B. tusschen de rijksveld wachters door ryden. Op 't moment dat zij elkaar hadden in gehaald wilde de rijksveldwachter nog over steken naar rechts, doch werd door de motor van B. gegrepen en over den weg geslingerd, waarbij hij ernstige wonden aan hoofd en handen opliep. In de afgeloopen week werden aan de veiling aangevoerd en verkocht 368 H.L. aardappelen. De prijzen waren als volgt Schoolmeesters f 4 f 5 25 Blauw putten f 7f 7.75 Eerstelingen f 5f 5.25 De uitkomst is over het algemeen gering en de prijzen ver beneden het peil van het vorige jaar. Door J. v. B,, wonende te Wou- drichem, werd j,l. Donderdag de jachthond van mej. de Wed. Fr. A. v. Veen, over reden, waarbij het dier deerlijk aan kop en pooten werd verwond. Ik heb bij Gedeputeerde Staten gerec lameerd over mijn aanslag in de Grond belasting, doch zonder succes. Wat kan ik er nu nog verder aan doen A. de K. Kan in een gemeente worden verboden dat honden 's nachts op straat loopen P. M. ADVERTENTIBN. Geboren: KEES, Zoon van R. BRAAMS en B. W. BRAAMS—Straver. 's Bosch, 5 Juli 1925. Brugstraat 50. Roode bessen Erwten Aardbeien voor Export Bussen. De Rietra, slaagde op 17-jarigen leeftijd voor 't eindexamen gymnasium te Venray. Dezer dagen ving de Heer J. van D. te Hank (Gem. Dussen) in den Biesbosch j 36.40 jonge juflrouw Evelina Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen innig geliefden man, Vader, Behuwd- en Groot vader de Heer D. J. v. Houwelingen Oud-beambte van den Rijks waterstaat, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Meeuwen, A. v. Houwelingen-Vos. H. J. v. Houwelingen. Raamsdonksveer, J. H. v. Houwelingen. A. v. Houwelingen- tv. d. Assem en Kinderen. Heesseit, A. H. J. v. Houwelingen en Verloofde, Meeuwen, H. J. A. v. Houwelingen. A. v. Houwelingen. Zevenbergen, K. v. Houwelingen. Capelle, A. Schoondermark-van Houwelingen en Kind. J. Schoondermark. Zevenbergen, D. J. v. Houwelingen. Meeuwen, M. v. Houwelingen. MEEUWEN, (Loswal), 2 Juli 1925. Biedt zich aan 22 jaar, P. G. voor dag en nacht, liefst in klein gezin. Brieven lett. B. bureau v. d. blad. Autobusdienst ,,NA0 D" DONDERDAG 9 JULI zal de dienst NIET worden onderhouden. De Ondernemer G. GARSTMAN, Aalburg. fe HEUSDEN, zal op Dinsdag 14 Jnli 1925 voorm. 10 u. precies zomertijd, ten sterfhuize van den heer J. J. COUWENBERG te Luttelherpt, om Contant geld, waarbij 6 jarig tnerriepaard met best merrieveulen, 3 melkgevende, kalfdragende koeien, 3 hokkelin- gen, 3 varkens, 8 kippen met haan, zware voermanskar, laagkar zoo goed als nieuw, hondenkar, melkwagen, kruiwagen, compleet paardentuig, ploeg, eggen, touwen, boomkettingen, hachten, scheituig, karreepen, huif, landbouw- en melkgereedschappen, kuipen, mest, hooi, stroo, brandhout, enz. tafels, stoelen, kasten, canapé, fornuis, keukengerief en hetgeen verder zal worden aangeboden. Wijders Veldvruchten als 1 perc. tarwe bij het huis, 1 perc. haver op de Elfhond, 1 perc. erwten in de Werken, 1 perc. peeën, te Bern op de Elfhond, 3 perc. aardappelen op de Elf hond. Te bezichtigen op den verkoop dag vanaf v.m. 8 u. Zomertijd. te Andel, is voornemens op Donderdag 16 Juli a.s. 4 uur n.m. zomertijd in café BOUMAN te Andel, namens den heer J. W. NAYEN te Rot terdam wassende op een perceel in de 1000 morgen te Andel Sectie B, no. 209. DRIETROMPETTERSTRAAT dat ik geen cichorei of peekoffie meer moet koopen; wij gebruiken thans nog alleen men kan dan minder koffie gebruiken en deze is dan veel smakelijker. In den Boekhandel van de zyn te HEUSDEN, verkrijgbaar Ondergiteekende bericht dat hij voornemens is ZATËRDAG 11 JULI a.s. een zaak te openen in de Ëngstraat te De vleeschwaren worden betrokken uit de welbekende fabriek van GERR1T HUNNIK, Wyhe. Minzaam Aanbevelend P. J. RilGEK - ANDEL. o. a. Stock-Dunlop Michelin U. S. en Good*year-banden. Automobiel-oliën. Texaco A. N. W. B. Benzine. Steeds uit voorraad te leveren Aan H.H. Bezitters van Ford-automobielen l Voor groote reparatie's aan Uwen Ford-motor steeds reserve motor disponibel. Verkoop en Herstellingen ook op speciale condities. fïFVil&Êfiïl een *bnke ionSen om m bet vak te I,V HhUJ worden opgeleid, of een hulp-monteur. Eerste jteusdeusche £uxe Autoverbunr-iarichfing. 20 ct. per K-M- Groote reizen speciaal tarief. Dag en nacht disponibel. Ook verkrijgbaar NIEUWE ONDERDEELEN voor Rijwielen enz. Minzaam aanbevelend: B. VISSER Telef. 23 Hotel »Het Wapen van Amsterdam*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3