Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Wi CONCERT voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. bij wielrijders en een door zon Verschroeide huid, verzacht en geneest men BijApoth.en Drogisten] noodig te beschermen. Voorts, dat de vertegenwoordigers van den sultan te Tanger last zouden krijgen aan de Spaansche overheid alle inboorlingen uit de Spaansche zone uit te leveren, die mochten ontsnap pen uit de internationale zone. De Engelsche regeering heeft geant woord, dat zij bereid is de verplichting volgens het verdrag van Tanger om mee te werken tot het waken tegen contrabande in de territoriale wateren na te komen, doch niet voornemens is deel te nemen in eenigerlei actie daarbuiten. Evenmin kan zij berusten in de veronderstelling, dat de territoriale wateren zich buiteR de 3-myls- grens zouden uitstrekken. De regeering verzet zich tegen het zenden van troepen naar Tanger in de meening, dat zulks in stee van een aanval op die stad te voor komen, dien veeleer zou uitlokken. Wat het voorstel betreft om inboorlingen uit de Spaansche zone uit te leveren aan de Spaansche-overheid, besefte de Engelsche regeering, dat, afgescheiden van de prac- tische onuitvoerbaarheid van dergelijke maatregelen, deze nutteloos zouden zijn als middel om een eind aan den opstand te maken en nog meer onrust en last zouden veroorzaken. De Engelsche regee ring was het er mee eens, dat niet geduld mag worden, dat Tanger het centrum van de opstandige woelingen zou worden. De macht om zulks te voorkomen is toever trouwd aan het bestuur van Tanger en de Engelsche consul-generaal zal zyn collega's steunen bij het instellen van de vereischte lichamen. BUITENLAND. Achtvoudige ter deed reroordeellug Maandagavond om 7 uur is het vonnis in het Angerstein proces geveld. De be klaagde werd wegens moord in 8 gevallen 8 maal ter dood veroordeeld met levenslang verlies van burgerlijke rechten. De werk tuigen, waarmede de moorden zijn gepleegd, werden in beslag genomen. De kosten van het proces vallen in de gevallen, waarin hij veroordeeld is, ten laste van beklaagde. Het proces wegens de overige delicten wordt voorloopig van de rol afgevoerd. De beklaagde hoorde het vonnis met terneergeslagen oogen aan, en verklaarde, nadat de rechter het vonnis had voorge lezen, dat hij zich daarbij neerlegt en dat zyn daden slechts door zijn bloed kunnen worden geboet. o Het gevaar der houwitsers aan de frontstreek Zaterdag en Zondag zijn er in de niet meer herkende. De dokter, kort te voren zoo zacht zinnig en bescheiden, was als door een tooverslag veranderd in een man die er zonderling, angstwekkend zelfs uitzag. Toen hij de tanden van Marcelle los gemaakt en een stalen buis in de keel der patiënte gestoken had, kreeg het kind, dat eerst uitgeput was, krampachtige stuiptrekkingen het reutelen was zwaar der geworden daarna was het stil ge worden. Dokter Vilfeu leek op een beul, die een verschrikkelijk vonnis velde. Het bloed verstijfde de gravin de Ker- lor in denderen-; hare oogen, door schrik grooter geworden, schenen niet meer te ziep zij voelde in haar eigen vleesch de aanraking van het instrument. De dokter zoog bloedig slijm uit de buis en gooide het op het haardvuur. Dit duurde slechts enkele minuten, maar het was verschrikkelijk. Marcelle liet, nog bleeker dan anders, het hoofd op de borst zinken. De dokter had het toestel verwijderd. Ziezoo, zei hij, met de koelbloedigheid van een held, dat is alweer klaar, Dokter Vilfeu had juist de valsche vertakkingen der luchtpijp doorgestoken en ze door opzuiging verwijderd, op ge vaar af van zelf de ziekte te krijgen. Voordat hij op de vragen van Hélène en de min [antwoordde, (vroeg hij om een glas water. Hij goot in dit glas den inhoud van een klein fleschje en spoelde zijn mond er mee. Daarna maakte hij zijn instrument schoon. Wordt vervolgd West-Vlaam8che frontstreek weer twee vreeselijke ongelukken gebeurd, te wyten aan de noodlottige onvoorzichtigheid der slachtoffers zelf. Zaterdag waren twee IJserbezoekers, een van Yperen en een van Dickebusch, doch wier namen onbekend zijn, naar het front van Wytschaete gekomen. Zij hadden er houwwitsers gevonden en waren bezig met de koperen toppen er af te draaien toen opeens een vreeselijke ontploffing plaats had. Een der mannen werd aan stukken en brokken vermorzeld. Dertig meters verder vond men een afgeslagen hoofd. Van het tweede slachtoffer vond men verder niets. Te Merckem had een dergelyk ongeluk plaats, met gevolg een doode en een ver minkte. Aute in de rivier gestart Te Zuckau in de buurt van Danzig is een vrachtauto, waarin 5 arbeiders zaten, in volle vaart tegen de leuning van de brug over de Radaune gereden tn in de rivier gestort van een hoogte van 8 meter. De auto werd volkomen vernield. Eén inzittende werd zoo zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis stierf. Een tweede arbeider werd dood uit de rivier opgehaald, De overigen konden zich redden. Een hunner heeft lichte kwetsuren bekomen. Een deodeljjke ring Te München heeft men onlangs tusschen een hoop oude rommel een hoogst merk waardig cultuurdocument gevonden. Het was een vingerring, die met een steenrozet versierd was en waaraan een vreerad ver lengstuk zat in messing, hol en cylinder- vormig. Toen men 't voorwerp nauw keurig bekeek, zag men tusschen de steen tjes van de rozet een heel fijne opening, die met den cylinder in open verband bleek te staan. Waarom was nu die ring hol Men heeft hier te doen met een der meest geraffineerde en wreedste moord werktuigen, die de mensch vroeger uitdacht. In de holle cylinder, dienst doende als steel van een klein spuitje, bevond zich een kort kolfje. Men vulde nu het buisje met vergif, zette het kolfje er op en deed daarna den ring aan den pink, waardoor het kolfje precies voor het onderste lid van den duim terecht kwam. Door een druk met de gesloten handvlakte kon men dus den inhoud uit het buisje doen spuiten. Zoo kon men, aan een feestmaal gezeten, wanneer de vreugde ten top steeg en het wijnglas lustig rondging, door een kleine, byna onmerkbare beweging het meest doodelijke vocht mengen door de wyn van zyn buurman I Behalve het te München gevonden exem plaar zyn nog twee zulke ringen bekend, n.l. een, die in het museum te Salzburg, en een, die in Berlijn bewaard wordt. De Salzburger ring is volledig, terwyl aan de beide andere exemplaren het los op te zetten kolfje ontbreekt. Of deze ringen dikwijls gebruikt zyn, valt niet met zekerheid op te geven. Encyclopedische werken, die zeer uitvoerig over vergiften en vergiftigingsmethoden spreken, vermelden deze instrumenten niet en ook in de wereldgeschiedenis valt geen geval aan te wijzen, hoewel zy meermalen spreekt van een plotselingen dood onder een feestmaaltijd. Wie zal zeggen in hoeveel van deze gevallen een dergelyke giftring zijn rol vervuld heeft o 18 Tankwagons benzine in brand Er is brand en ontploffing ontstaan in een trein van 50 wagens der Missour Kan sas en Texas-Spoor, waaronder zich 18 tankwagens met benzine bevonden, die geheel verbrandden. Drie tot dusver on bekende menschen zyn daarby omgekomen, 6 anderen worden vermist. —o Overstrooming in Korea Berichten uit Korea melden, dat in het midden en zuiden van dat land groote over stroomingen hebben gewoed 42 men schen zyn gedood de schade wordt op 400.000.000 yen geschat. Vliegongeluk Het Engelsche luchtvaart ministerie maakt bekend, dat op 8 Juli door een vliegtuig ongeluk bij Caradeagh ten Oosten van Kirkoek in Iraq de vlieger-officier Marcus Glanfield Penny en de bestuurder luitenant George Donald Heather om het leven zijn gekomen. BINNENLAND. Colijn Kabinetsformateur. De koningin heeft aan den heer H. Colijn, minister van Financiën, opdracht gegeven tot samenstelling van een nieuw kabinet. De Heer Colijn heeft verzocht, deze op dracht in beraad te mogen houden. LUk opgehaald Uit het water aan de Pietterijkade te Den Haag is opgehaald het lyk van den 31-jarigen v. d. B. wonende te Honsholre- dijk, die even te voren bij het boomen van een schuit in het water was gevallen. Het lijk is naar de begraafglaats over gebracht. Van de trap gevallen Te Tilburg is een 66-jarige man, ge naamd M. M., van de trap zijner woning gevallen. De man is aan de bekomen verwondingen overleden. 5-jarig jongetje overreden Naby het station te Maastricht is door een auto uit Amsterdam een 5-jarig jon getje, wonende Czaar Peter straat aldaar, overreden en gedood. Van den wagen gevallen Door het op hol gaan der paarden viel de landbouwer Haayer te Gasselte van den wagen. Zyn toestand is zorgwekkend. Glazenwas8cher gevallen In de Linnaeusstraat te Amsterdam is de 42-jarige glazenwascher Weiier, geval len. De man, die de glazen op de derde verdieping moest wasschen, had zich daar toe aan een riem vastgemaakt welke aan het dak was bevestigd. Vermoedelijk is de man door de riem gegleden, waardoor hy viel en op het dak van een fietsenloods terecht kwam. Met ernstige inwendige kneuzingen is hy per autobrancard naar het O.L. Vrouwe gasthuis vervoerd, waar hij in zorgwek- kenden toestand is opgenomen. Tegen een hek gevlogen Maandagavond ongeveer 8 uur is de chauffeur J. v. E. uit Veenendaal met een motorfiets in een scherpe bocht bij het spoorwegstation aldaar geslipt en in volle vaart tegen een ijzeren hek gevlogen, waar drie meisjes stonden. Twee van deze meis jes werden ernstig gewond mej. J. v. D. werd dadelijk per auto naar het zieken huis te Utrecht vervoerd en mej. N. J. zou daar vanochtend heen gebracht worden. Het derde meisje kreeg enkel eenige ont vellingen. Gestrafte vernielzucht Wegens moedwillige vernieling van aard appelen, bloemen en struikgewas zelfs door volwassen personen gepleegd heeft de eigenaar, jhr. Van der Wijck, besloten de vrije wandeling in de Schapenduinen by Haarlem te verbieden. Voor vele ouders die met hun kinderen, in dit heerlijk stukje natuur aangenaam konden verpoozen, is dit besluit uatuurlijk zeer te betreuren. Met het oog op de aanstaande vacanties hoopt men, dat dit verbod van korten duur zal zyn. Een gevaarlijke slaapplaats Maandagmiddag is de 26-jarige v. R., die op de leuning van de brug over de Veerkade te Den Haag zat te dommelen, in het water gevallen. Door een voorbij ganger, die gekleed te water sprong, werd hij weer op het droge gebracht. Eieren naar Engeland De vorige week zyn 2.996.400 eieren naar Engeland uitgevoerd. Overreden Een motor met zyspan, komende uit de richting Enkhuizen, heeft een meisje van 2J jaar, dochtertje van den heer V., dat juist de straat te Grootebroek overstak, overreden. De arme kleine werd in deer- niswekkenden toestand opgenomen en naar het ziekenhuis te Enkhuizen overgebracht. Kiespijn en Aangezichtspijn Mijnhardt's SANAP1RIN- Tabletten Be oorzaak door hooibroei Te Boxtel is de nieuwe boerderij van J. de Br., die nauwelyks betrokken was, af gebrand. Van het vee kwamen twee var kens en eenige kippen in de vlammen om. De inboedel kon grootendeels gered worden. De oorzaak is hooibroei. Het pand was niet verzekerd. —o Verboden te stemmen Men schryft aan de »'s B. Ct.c Een vierhonderdtal jongelieden, nog dienstplichtigen, maar alleen boven de 25 jaren, dus kiezer, werden in de laatste week van Juni opgeroepen tot herhalings oefeningen te Ede. Op den stemmingsdag, 1 Juli, vroegen de jongelieden, waarvan velen voor de eerste maal in hun leven in de gelegenheid waren hun stem eens uit te brengen voor het algemeen welzijn, om te gaan stemmen, maar ze hadden niet gerekend op den regiments-commandant, deze weigerde beslist toestemming te geven. De wet zegtge moet stemmen anders vervolg ik u. De wet schrijft voor, dat ieder werk gever (in dit geval de Minister van Oorlog, aangenomen de regimentscommandant niet op eigen gelegenheid de contra-order heeft uitgevaardigd) zijn onderhoorigen in de gelegenheid moet stellen om te gaan stem men. Te Ede is die wet door een absolute weigering van den regiments commandant of diens lastgever verkracht. Wat moet straks de kantonrechter doen waar het Hoog Gezag zoo voor gaat Verschillende militairen ontvangen, voor wat Utrecht betreft, reeds een oproeping om ten gemeentehuize te verschijnen. Wij zyn benieuwd naar den uitslag van het onderzoek. De oproepingen om onder dienst te ko men waren eerst enkele dagen vóór de indiensttredingen den gegadigden toegezon den, zoodat de laatste dag om ten ge meentehuize den wensch te kennen te geven te Ede te stemmen reeds lang verstreken was. Men meldt uit Lage-Zwaluwe Een vrouwelyk stemgerechtigde alhier, welke op 1 Juli j.l. niet aan haar stem plicht had voldaan, verklaarde j.l. Zater dag daarvoor ter verantwoording opgeroe pen, tot hare verontschuldiging, dat God het stemmen door de vrouwen verbiedt, lees, zegt zij, in den BijbelCorinthiërs, hoofdstuk 14, vers 3435, alwaar staat Dat uwe vrouwen in de gemeente zwijgen, want het is haar niet toegelaten te spreken. o Tusschen de buffers verpletterd De arbeider B., werkzaam bij de ont gravingen van het kanaal te N. Weert, is tusschen de buffers van rydende transport wagens geraakt en levenloos opgenomen. aanwenden van de Oprechte Win- sumer Zalf genezen alle mogelijke zweren, steenpuisten, negenoogen, smetten, kloven, barsten, doorgeloopen voeten, oude en verwaarloosde won- den enz. enz. Verkrijgbaar bij Apoth., Drog. en vele Winkeliers. PLAATSELIJK NIEUWS. te geven door de «Fanfare der H. Familie« te Heusden, Dir. de heer W. van Heivoort te Nieuwkuik, op de Muziektent, op Zondag 19 Juli 1925 des avonds 7 uur. Programma. 1. Bon Voyage, Marche. 2; Graziëlla, Ouverture. 3. L'Arrivée de la Poste, Morceau, Caractéristique. 4. Blanchette, Fantaisie. Pauze. 5. Le Dauphin, Pas Redoublé. 6. L'Amarante-Duizendschoon, Ouverture. 7. Lentebloemen, Fantaisie. 8. Finale. Hensden. Bij besluit van Ged. Staten van Noordbrabant d.d. 13 Juli 1925 Gno. 422 is aan G. Hoogendoorn voorgoed en bij besluit van 13 Juli 1925 G no. 425 aan P. Geene, K. Lantinga en A. J. Merkx allen alhier, voorloopig vrijstelling wegens broederdienst verleend. A.s. Zondag zal in de byeenkomst der Congregatie van O, L. Vrouw, waarin de opdracht der nieuwe leden zal plaats hebben, het feit herdacht worden, dat Mej, C. de Mol gedurende 50 jaren in den waren zin des woords trouw haar lidmaatschap vervulde. De Jonged. Vereen. j Dorcas* maakte Donderdag een uitstapje naar de stad Utrecht en hare omstreken. Dinsdag j.l. hielden de Jongel. Ver. van den Ring Heusden en Altena hun Ringvergadering alhier. De opkomst was verrassend er waren pl.m. 50 leden aanwezig. De vergadering had een vlot verloop. De afdeeling Heusden had een by bel bespreking over Matth. 25 1430. De afdeeling Besoyen hield een opstel, getiteld «Ik weet het uur mijns doods niet.* Hierin lag voor onze jongelingen* de aansporing om in de eerste plaats onzen tyd niet onnuttig te besteden en in de tweede plaats bereid te zijn als de dood komt. De afdeeling Woudrichem had gezorgd voor een mooie Voordracht. Alle aanwezigen keerden hoogst voldaan huiswaarts. Mej. Jac. Verhoeven alhier is belast met de tijdelijke waarneming van het hoofd schap aan de R. K. School te Herpt. Andel. De leerlingen der Chr. school alhier zullen op 24 Juli a.s. een uitstapje maken naar Nijmegen. In deze gemeente is een begin gemaakt met den pluk der groene nooten. De prijs bedraagt 910 gulden p. H.L. Toen Mej. J. de Fyter Dinsdag avond ging melken, had zij het ongeluk met de hondenkar in den sloot terecht te komen. Nadat zij door eenige voorbijgan gers t op het droge was gebracht kon zy haar reis vervolgen. Almkerk. J.l. Donderdag 16 dezer maakten de kinderen v. d. O.L. school alhier onder leiding van het personeel, een uit stapje met de autobus v. d. N.V. Alad, naar Breda en omstreken. Hoogst voldaan keerden de kleinen omstreeks 8 uur terug. J.l. Dinsdag maakten de kinderen v. d. hoogste klasse der Chr. Herv. school met het personeel en commissie dier school, begunstigd door het prachtig zomerweer een pleizierreisje naar Rotterdam. Nadat de kleinen een boottochtje hadden gemaakt door de havens van Rotterdam, werd een bezoek gebracht aan den Dierentuin, waar de kleinen zich bijzonder ammuseerden. Een woord van dank aan het personeel en commissieleden en aan allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van dien dag, is hier zeer zeker niet misplaatst. Onze vroegere dorpsgenoot de Wel- Eerw. heer Ds. J. H. H. Bosch Geref. pred. te Nijverdal heeft alszoodanig een be roep ontvangen naar de Geref. kerk van Bedum. Brakel.. De jongedames A. van Dalen en H. van Dalen, leerlingen der Rijks H. B. S. met 5 jarigen cursus te Zaltbommel, zijn bevorderd resp, van de 2e naar de 3e en van de le naar de 2e klasse. Capelle. Met ingang van 19 Juli a.s. wordt des Zondags niet meer besteld. De correspondentie kan dan aan het postkan toor wordeu afgehaald tusschen half twaalf en kwart voor twaalf voorm. Drunen. Veiling van 14 Juli 1925. Kruisbessen 923 ct. p. K.G. Erwten 8— 17J Aardbeien 1143 Frambozen 54, Zwarte bessen 78, Roode bessen 18*23J Witte bessen 1923 Tuinboonen 77* Snijboonen 50 Princesseboonen 80 Appelen 7J30 Kersen 62 Morellen 38 Stamsnyboonen 30—35 Stamboonen 2737, Bloemkool 517 ct. p. stuk. Roode kool 1114J Perziken 6j10J Spitskool 4®5, t Komkommers 6J15J Peen f 1,75—f 5,00 p.100 bos, Eethea. Bij besluit van Gedeputeerde Staten dezer Provincie zyn voorgoed van den dienstplicht vrijgesteld wegens broeder- dienst M. A. van Andel, A. van der Kolk en G. J. de Waal, terwyl voorloopig is vrijgesteld A. P. Lankhaar. Genderen. Naar vette varkens is by zeer beperkten voorraad veel vraag, en zyn mitsdien de pryzen sterk opgeloopen. Men Firma ALPH. HUPSCH verdrijft men spöedlg me» 75CT BIJ APOTWiEN OROGISTEH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2