FEUILLETON. „Het Kasteel van Kerlor". op Ruijpers, op welk oogenblik de revolver afging en V. in de volle maagstreek ge troffen werd. V. werd naar het gasthuis overgebracht en verkeert in levensgevaar. BINNENLAND Vit de go#t gevallen De omstreeks 50-jarige timmerman Korver te Zaandam viel uit de goot van een in aanbouw zijnd perceel. Zwaar inwendig gekneusd werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar hy Zaterdag is overleden. Kindje gestikt Een kindje van negen maanden te Amersfoort, dat in de buitenlucht op een lakentje en kussen lag, kreeg een 4-jarig zusje by zich om het op te passen. Deze legde het kussen op de kleine en liep weg. Later vond men het kindje gestikt. Plotseling dood gebleven Bij het aalbessenplukken in een boom gaard aan den Woutersweg te 's Graven- zande is de 67-jarige ongehuwde C. K., wonende in de Zeestraat aldaar, plotseling dood gebleven. Ernstige mishandeling Bij een burentwist heeft de 24-jarige arbeider P. L. te Ooltgensplaat, de 60-jarige vrouw van P. v. P. zoodanig met een riek toegetakeld, dat zij ernstig gewond naar den dokter moest worden vervoerd. O.a. bleek een pees in den arm afgesneden. De dader, die zeer slecht bekend staat, werd door de politie gearresteerd en na verhoor in verzekerde bewaring gesteld. Dravend Restaurant gezonken Zaterdagnacht is door onbekende oorzaak het drijvend restaurant »Grand Café Le- narck, liggend aan den Maaskant tegen over de Furness, eigenaar de heer J. de Vos te Rotterdam, gezonken en vrijwel geheel onder water verdwenen. Noord-Hollandsch vee naar Argentinië Deze week zyn uit de Beemster 15 stamboekrunderen verzonden met bestem ming naar Argentinië. Vrouw verbrand Vrouw B. te Kerkrade geraakte by het aansteken met petroleum van een kachel in brand. In vlammen gehuld liep zij naar de buren, die het vuur bluschten, doch de brandwonden waren zoo hevig, dat zij is overleden. De vrouw was 20 jaar oud en laat een kindje van drie maanden achter. o Doodflijk ongeluk Mej. Kerckhofs uit Beek, is op den Rijksweg te Geleen met paard en rytuig tegen een boom aangereden. Zij werd uit het rijtuig geslingerd en tegen den grond gesmakt. Zwaar gewond werd ze opgeno men en naar het hospitaal te Sittard over- 148 Vervolgens streek hij zijn haar weer glad, ging met de vingers door den baard en wendde zich tot de gravin de Kerlor, terwijl zijn gezicht weer in de gewone plooi was. Is Marcelle gered? vroeg Hélène. Ik weet er niets van antwoordde Vil- feualles wat ik u kan zeggen is, dat ik gehandeld heb, zooals men in wan hopige gevallen moet handelen. Eugénie ging klappertandend en met knikende knieen naar de wieg toe. O Heer 1 zeide zij op klagende toon, het kind haalt geen adem meer. U vergist u, antwoordde de dokter, zij begint juist adem te halen. Nu bukte ook Hélène zich over het kind heen. Het reutelen had opgehouden, Marcelle scheen zich niet te bewegen en haar oogjes waren geheel gesloten echter stond er geen doodsangst op haar ge zicht te lezen. Hélène bemerkte, toen zij met haar wang vlak bij de paarse lippen van het kind kwam, dat een zachte ademhaling uit haar mond kwam. De dokter had intusschen een recept geschreven en zei tot de gravin: Mevrouw, u moet de keel van het meisje elk uur met het mengsel dat ik voorschrijf bestrijken. Wilt u zich er mee belasten gebracht. By aankomst aldaar was de ongelukkige reeds overleden. Mej. K. vertoefde tijdelijk by haar fami lie in Beek en was woonachtig te Ant werpen. Deer een zonnesteek getroffen Bij het koreRmaaien werden te Assen de 20-jarige S. en te Someren de 73- jarige H. M. door een zonnesteek getroffen. Laatstgenoemde is nog denzelfden nacht in het gasthuis overleden. o Gestikt De heer Gerrit Vos te Delft is Zaterdag middag naby de »Hoorn« met zyn rijwiel in een sloot langs den weg geraakt en in de modder gestikt. De heer Vos was 50 jaar oud. De Rijksmiddelen De Ryksmiddelen hebben in Juni jl. ruim 38 millioen gulden opgebracht (ruim 3,5 millioen meer dan in Juni 1924) over de eerste 6 maanden van 1925 ruim 18 millioen meer dan in dat tijdsverloop van 1924. De rijwielbelasting bracht in Juni f 225,702 op, de eerste 6 maanden van dit jaar f 6.258.882. Hevig onweder Maandag ontlastte zich boven Den Dungen een zwaar onweer en werden getroffen de groote boerenhofstede van den heer II. Schakenraad, in huur aan den landbouwer H. den Ouden in het Melkstraatje. De schuur stond in een oogenblik in lichte laaie en door watergebrek kon het hoofd gebouw niet voldoende worden beschut, zoodat ook dit een prooi der vlammen werd. Wel konden mensch en vee en ook veel huisraad worden gered, maar de hooi oogst, die juist binnen was, ging geheel te loor. De belendende gebouwen waren byna tot ontbranding toe verhit, toch gelukte het ze te behouden. Naar we vernemen is wel de inboedel, maar niet de hoeve zelf verzekerd. Maandagmiddag ontlastte zich boven de gemeente Vlijmen een zwaar onweder, dat met een zwaren slagregen gepaard ging. Een koe van den landbouwer H. v. d. Wiel alhier werd door het hemelvuur getroffen en gedood. Twee kalveren van den heer P. Hendriks uit Orthen zijn Maandag door de bliksem doodgeslagen. Maandagmiddag omstreeks 5 uur heeft boven Waterland een zeer zwaar onweer gewoed. De bliksem is geslagen in een boerderij bij Randsdorp (gemeente Amster dam), die geheel door het vuur vernield is, met de veestalling en twee hooibergen. Verder heeft het hemelvuur de woning van V. te Holysloot (gemeente Amsterdam) vernietigd het huis brandde tot den grond af. B E ÏÏNDMAK ING DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend dat de loting voor de lichting 1926 voor deze gemeente zal plaats hebben ten Gemeentehuize alhier op Zaterdag 8 Augustas 1925 des voor middags te 9.45 uur. HEUSDEN 21 Juli 1925. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Zeker, antwoordde Hélène. De dokter gaf het recept aan Eugénie Repiquet. Loop hard zei hij. De min haastte zich te gehoorzamen. Opnieuw onderzocht de dokter het kind, terwijl de gravin hoe langer hoe meer ontroerd wachtte tot hij wat zou vragen. Arm kind, riep Vilfeu uit, dat zou jammer zijn. Dokter I mompelde Hélène, zeg mij of u het kind aan den dood ontrukt hebt. Ik heb het getracht, mevrouw. En u twijfelt aan het succes Morgen zal ik het zeker weten. Hélène sidderde. Wees maar niet bedroefd, ging de dok ter voort, ik ben wel in erger gevallen geslaagd. Daarentegen is het ook waar dat mijn pogingen soms vruchteloos zijn geweest, in gevallen dat ik dacht, dat de genezing mij gemakkelijk zou vallen. Och mevrouw, wij zijn verre van onfeil baar. De wetenschappelijke hulpmid delen zijn zeer beprerkt. Hij nam zijn hoed. Gaat u al weg vroeg Hélène. Ik heb tot morgen hier niets meer te doen, antwoordde hij. U moet de groot ste bezorgheid en waakzaamheid toonen. U moet dat kind geen oogenblik verlaten. Dat beloof ik u. U zult precies doen wat ik u gezegd heb, niet waar Ja. Moet de kleine Marcelle nog meer lijden Het arme kind kan niet veel pijn meer verdragen. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. De heer P. Geenen, alhier, slaagde voor het examen van de Rijks- vakschool voor Schoenmakers en Leerlooiers te Waalwijk afd. Onderwerk. De heer J. v. d. Pol alhier slaagde voor het examen Middelbaar Nijverheids-onder wijs afd. Teeken- en Kunstnijverheid. De heer F. Hilwig alhier slaagde voor het eind-examen Ryks Hoogere Burger School met 5-jarige cursus te 's-Bosch. De jongejuffrouw A. de Haan alhier werd op de R. H. B. School te 's-Bosch bevorderd van I naar II. Aalst. Tijdens de middaguren hebben ongewenschte kerkbezoekers Zondag het aanwezige geld (plm. f 18) uit de Yrye Geref. Kerk alhier meegenomen. Almkerk. Zondag j.l. maakte D3, J. F. Röth, Herv. predikant alhier aan zijne gemeente bekend, dat Z Eerw. als zoodanig een toezegging van een beroep had ont vangen, naar de Herv. gemeente van Aalsmeer. In deze gemeente doet zich thans weer een geval van mond- en klauwzeer voor. Brakel. Op 3 Augustus a.s. zal de heer L. Ekelmans alhier den dag herden ken waarop hij 50 jaren ten gemeentehuize zal zyn werkzaam geweest als ambtenaar ter secretarie en sedert een 28 tal jaren als gemeenteontvanger. De heer Ekelmans die een ijverig en voorkomend ambtenaar is, heeft zich gedurende de voormelde loop baan de achting en vriendschap weten te verwerven van allen, die met hem in aan raking kwamen. Hij verricht ondanks zijn 70 jarigen leeftyd, nog steeds administratieve werkzaamheden, ook als secretaris van den Dorpspolder van Brakel. Voorzeker zal de dag van 3 Augustus voor den jubilaris niet onopgemerkt voor bijgaan. Babiloniënbroek. Donderdag a.s. 's avonds 7 uur hoopt Ds. Röth uit Almkerk een vergadering te beleggen in de consi storiekamer alhier voor het oprichten van een jongensvereeniging.' Beneden-Langstraat. De hooibouw is zeer gunstig verloopen. Niet alleen was het grasgewas goed, maar het is ook mooi gewonnen. Aanvankelyk besteedt men voor het nieuwe hooi f 14 per 500 KG. maar de handel is zeer gering. Capelle. Begunstigd door mooi zomer weer maakten de leerlingen van de hoogste klassen der O. L. School in de Kom, j.l. Donderdag onder leiding van het personeel een uitstapje naar Rotterdam en Scheve- ningen. In Rotterdam werd des voorm. een bezoek gebracht aan de Diergaarde, terwyl de kleinen na den middag in de gelegenheid waren om te genieten van het heerlijke strandleven te Scheveningen. Tot slot werd nog een autotocht gemaakt door de mooiste gedeelten van Scheveningen en den Haag, waarna de thuisreis werd aan vaard. Hoogst voldaan kwamen de kin deren des avonds met den trein van half tien thuis. A.s. Donderdag maken de leerlingen van de O. L. school a. d. Loonschendyk eveneens onder leiding van het personeel een school reis naar den Haag en Scheveningen. De korfbalclub »Juliana« alhier speelde j.l. Zaterdag een competitiewedstrijd Maar u moet u aan hare klachten maar niet te veel storen. Wees moedig. Ik zal het zijn. Zoo ziet u, mevrouw de gravin, hoe onze harde werkkring alle gevoeligheid uitsluitik wou maar dat uwe kleine beschermelinge huilde. Dat begrijp ik. Als zij een kreet slaakt, is zij gered. Tot morgen. Dokter, riep Hélène uit, ik zal altijd denken aan wat u vandaag voor me ge daan hebt. Mijn plicht mevrouw, niets dan mijn plicht. U hebt eene operatie verricht die u het leven had kunnen kosten. Wij moesten voor alles om dat der zieke denken. In zulke gevallen gebeurt het wel eens dat een dokter het slachtoffer van zijn plichtsvervulling wordt. Een quaestie van gewoonte, mevrouw de gravin, zei hij met komische onnoo- zelheid. Het is mij nog nooit overko men. Dat kan je maar eens gebeuren. En zich plotseling op windende ging hij voort Ja, u herinnert me aan een van mijn leerlingen, een armen jongen met een schitterende toekomsthij heeft het zelfde beproefd als ik. Hij heeft diph- teritis gekregen en is in twee dagen be zweken. Hij voegde er met onverschillige goed hartigheid bij. Oude menschen zijn taaier dan jonge. Hélène hernam Nog een woordje, als het u belieft. tegen H. B. S. uit 's Bosch, welke wed strijd eindigde in gelyk spel 88. Tydens de kermis te Waalwijk were van zekeren A. v. Z. uit deze gemeentd een nieuw rywiel, dat hy aldaar onbeheerd had kyten staan, ontvreemd. Aan de Rijks H. B. S. te 's Bosch werden 0. m. bevorderd onze dorpsgenooten W. Benjaminse van de Ie naar de 2e, D. Benjaminse en M. Benjaminse van de 3e naar de 4e klasse. Aan de Rijksnor- maalschool werd 0. m. bevorderd van de 3e naar de 4e klasse L. Sterrenburg Pz. terwijl aan het Gymnasium werden bevor derd van de 4e naar de 5e klasse W. Heymans en van de le naar de 2e klasse J. Kohier en C. Verhoeven. 's Gravemoer. Door Mej. M. Louwaars is eervol ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de openbare lagere school, terwyl de heer W. Versteeg Jz. ontslag heeft geno men als lid der schattingscommissie voor de inkomstenbelasting en de heer J. v. d. Ruit heeft bedankt als secretaris van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk. Hedel. Woensdag had alhier de in stallatie plaats van den EdAchtb. Heer E. P. Verkerk tot burgemeester dezer gemeente. Deze installatie had met eenige feestelijk heid plaats. Zijn EdAchtb. werd aan het station ontvangen door de beide wethouders en werd hem met een lieve toespraak van mej. Corrie Moonen een bloemstuk aange boden. De fanfare St. Willebrord speelde hem de volksliederen toe. By de raads vergadering waren alle leden tegenwoordig, behalve het lid van den Anker, die ontslag heeft genomen. Mede waren tegenwoordig de oud-burgemeester van Hedel, de heer Westrik, thans burgemeester van Barne- veld, de heer Herckenrath, burgemeester van Ammerzoden, burgemeester Van der Schans uit Andel en burgemeester Kraaij uit Hagestein Everdingen, benevens eene uitgelezen schare van familieleden en vrien den, waaronder vele dames. Het woord werd gevoerd door Wethouder Van Heke- sen loco-burgemeester, waarvoor burgem. Verkerk dank bracht. Daarna sprak burgemeester Kraay uit Hagestein. Na deze voerde nog het woord Ds. Staal uit Culemborg en Burgemeester Van der Schans uit Andel, die de heer Verkerk bij het aanvaarden van zijn ge wichtig ambt feliciteerde en als ambtgenoot kon spreker constateeren dat de taak, die thans op diens schouders werd gelegd, een zware taak is. Het past thans niet op alle oneffenheden te wijzen, die zich op het pad van den burgemeester voordoen, men komt nooit tot den burgemeester als men blijdschap heeft, doch wel als men klachten heeft of meent deze te hebben. Als oudere collega geeft spreker daarom den raad Zet uw huis open voor allen, ook voor hen die ten onrechte tot u ko men, ga met volle vertrouwen uw ambt tegemoet en mocht gij ooit hulpe noodig hebben als uw gezond verstand te kort schiet, vraag die dan aan Hem die hemel en aarde gemaakt heeft. Gaarne sloot spreker zich aan bij de woorden van Ds. Staal en wenschte de familie Verkerk geluk met het aanvaarden van het gewichtige ambt door hun zoon en broeder, daarbij den wensch voegend dat zij nog lang getuigen zouden mogen zijn van hetgeen deze voor de gemeente Hedel tot stand zal brengen. Ik vraag van u de stipste geheimhou ding. Dat was niet noodig. Ik heb begrepen dat ik moest zwijgen. Toch, dokter, zweer ik u. Dat de moeder van dit meisje niet bij haar kind heeft kunnen komen, en dat u haar vervangen hebt. Heeft u dat geraden? Al dadelijk. De gravin de Kerlor is voor mij de eerbiedwaardigste der eclit- genooten. De gebeurtenis van vandaag dwingt me haar nog meer te bewonderen. Ik zou wel aau iedereen willen ver tellen hoe heldhaftig u bent. En ik ben erg blij dat de omstandig heden u verbieden dit te vertellen. Ik heb de beschouwingen over mijn gedrag van mijn collega's niet noodig, en bo vendien zou ik mij nog bet verwijt ma ken dat ik hen in mijne metbode had ingewijd. Ik ben vrijgezel, ik zal geen vrouw en kinderen achterlaten. En ten slotte, moet ik u eraan herinneren dat bet meisje nog lang niet gered is. Ik verdien dus volstrekt geen compliment. Ik neem het ook niet aan. Hij wierp een laatsten blik op Mar celle en zijn gezicht stond in het geheel niet voldaan. Hij was weer de onver schillige dokter toen hij de gravin de Kerlor groette. De min kwam met de geneesmiddelen terug. Voor den laatsten keer gaf de dokter zijn bevelendaarna ging hij heen. Toen hij buiten was, werd zijn ge zicht somber. Hij kon nu gerust laten zien dat hij ongerust was. Ook de gemeente Hedel en hare inge- zetenen wenscht spreker geluk met deze benoeming. De oud-burgemeester van Hedel, de heer Westrik sprak vervolgens een kort woord. Spreker zeide thans te staan op een plaatg die hem niet vreemd was, onder een ge zelschap dat hem lief was. Gaarne is hy dan ook naar Hedel gekomen om weder onder zijn oude bevolking te zijn en ook uit beleefdheid voor den nieuwbenoernden burgemeester, wien spr. geluk wenscht met dit gewichtig ambt dat hem op nog zoo'n jeugdigen leeftyd is toegedacht. Hierna voerde nog het woord de geer Kooiman, gemeente-secretaris. Burgemeester Verkerk dankte vervolgens voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en aan secretaris Kooiman zeide spr. dat de eerste indruk veelal beslist. De eerste indruk was bij spreker dat alles goed in orde was. Z.Ed.Achtb. hoopte met goede samen werking veel tot stand te brengen veel te doen in het belang der gemeente Hedel. Nederhemert. De loting voor de Nat. Militie zal dit jaar plaats hebben te Hedel op Woensdag 26 Aug. ten 12 uur in de voormalige O. L. School, ingang Hooiweg. Maandagmiddag omstreeks 4 uur brak boven onze gemeente een kort maar hevig onweer los, waarbij de bliksem op den telefoondraad sloeg boven het café van A. Bakker. Oudendijk. Zondagmiddag waren eenige jongens in de Merwede, nabij Sleeuwyk, gaan zwemmen. Plotseling verdween het zoontje van den landbouwer P. K. in de diepte en kwam niet meer boven. Tever geefs heeft een zwemmer nog getracht door duiking hem boven te brengen, doch het was reeds te laat. Maandagmiddag is het lijkje door den visscher J. V. uit Woudrichem bovengebracht en naar de ouderlijke woning vervoerd. Raamsdonksveer. Dhr. P. Broeders die sinds vele jaren lid van de Gemeente raad was is alhier onverwachts overleden. Het vereenigingsleven was hem lief. Op sociaal gebied was hij een geziene per soonlijkheid in de Gemeente. Van de werf der N. V. Scheeps- bouwwerven v.h. P. en A. Ruitenberg werd te water gelaten het sleepschip »Roma» groot 1140 ton. De kiel voor een sleep schip groot 1100 ton wordt gelegd. Van schilder de B. werd de fiets gestolen, die hij eenige oogenblikken on beheerd voor een woning had laten staan. De werknemer de B. kreeg een stukje staal in het oog waardoor hy dit moet missen. Van landbouwer R. brak een koe de lendenen, zoodat het dier moest worden afgemaakt. De jongeh. Wim van Raamsdonk slaagden voor de 5e klasse der H. B. S. te 's Bosch, Wouter van Raamsdonk, voorw. voor de 3e klasse R. K. Hoogere Han delsschool te Waalwijk en P. v. Dongen- Torman, voor de 3e klasse H. B. S. te Breda, terwyl de heer J. A. v. Suijlekom Jz. te Dordrecht slaagde voor het Diploma Middelbaar Scheepsbouw. Aan den heer C. A. Jansen werd voor f 7085 opgedragen de bestrating van den Rijksweg Haagsche SchouwUtrecht- sche grens. Hij mompelde Ik heb als mensch gedaan wat ik kon. Het zou me erg spijten als de hoop van die bewonderenswaardige vrouw niet verwezenlijk werd. Men ziet hieruit dat dokter Vilfeu vergat zich zei ven recht aan te doen. Hij dacht alleen aan de toewijding van de gravin de Kerlor. Een uur later begon Hélène met haar taak als ziekenverpleegster. Met een penseel dat in de oplossing gedompeld was, bestreek zij de gedeelten van de keel die aangetast waren. De dokter had goed gedaan haar te waarschuwen, de taak was zeer moeilijk, maar Hélène versaagde niet. Marcelle uitte nu en dan kreten van pijn. Mijn Hemel, zeide de min,«als ze ons maar niet gaat verlaten. Het kleine meisje sluimerde in. Zal zij weer wakker, worden vroeg Hélène zich angstig af. Zij veegde zich het met zweet bedekte voorhoofd af. Ik vraag me af, zei zij, of mijne krach ten niet zouden tekort schieten als dat een Fanfan was. Hare gedachten keerden tot mevrouw de Saint-Hyrieix terug. Carmen moet wel als een martelares lijden, mompelde Hélène, met tranen in de oogen. Het is me toch onmoge lijk haar te doen weten in welken toe stand ik haar dochter gevonden heb en de operatie die zij ondergaan heeft. Elk oogenblik zal zij meenen dat ik terug kom. Zij begrijpt wel dat als ik langer

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2