if^rbrande ®'huid door de zon Gr, P. Duuring Dienstbode BEKENDMAKING. PUBLIEKE VERKOOPING Dekkleeden, FRUITGEWASSEN TE KOOP 150 Roeden BESTE TARWE VELDVRUCHTEN. Notaris paap te Werkendam Aanbesteding NOTARIS PAAP L E TROOST's AROMA in busjes, 2 en 3 September 1925. PU ROL AFWEZIG. 125 Notaris COOL te Andel WOONHUIS P J.SCHETSELAAR Spreekuren 94 1KOEDIER ZEGT, VOS-KIPPING. Vragen op rechtskundig gebied Stremming van het verkeer over de Hól- brug over de Schut sluis te Andel. Eenige Kaïnpeertcnten, bü C. BOET publiek verkoopen: publiek verpachten; Staanplaatsen voor Verversching-, Sigaren- en Fruittent. Het tweede Nationaal Concours te geven door de Ryvereeniging zal 15 Aug. worden gehouden. Sprang. J.l. Zaterdag kwam den ïRing Tilburg* van den Ned. Bond van Jongel. vereen, op Geref. Grondslag alhier in de zaa! van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen. Na opening en lezing der notulen verkreeg de beer M. Jasperse van Tilburg het woord, die als onderwerp ter bespreking inleidde>Hoe maak ik myn inleiding". Door den heer A. W. Raes werd behandeld iPlaats en taak der Prov. Afd. in onze Bondsorganisatie«. Op beide onderwerpen volgde eenige bespreking. Zaterdag 18 Juli maakten de leer lingen der avondschool onder leiding van het hoofd der Chr. School de heer H. Dijk alhier een uitstapje naar Nijmegen en omstreken. Met den trein van 8.04 ver trok men uit Waalwijk. Na een rond wandeling door de stad gemaakt te hebben ging men gezeten in rijtuigen naar Berg en Dal en werd een bezoek gebracht aan den Duivelsberg. Hoogst voldaan keerde men met den laatsten trein huiswaarts. Door de leden der Ned. Hervormde Knapenvereen. »S'amuek zal een bezoek aan Arnhem gebracht worden. Bij de Chr. Gemengde Zangvereen. »Excelsior« zijn de plannen gerijpt om een pleizierreisje naar Amsterdam te maken. Zondagnacht zijn by de Wed. V. alhier 7 konijnen weggehaald. Men ver moed dat buurmans hond de dader is. Naast de bestaande feestcommissie zijn voor het plaatsen van eerepoorten en de aanbrenging van verschillende versie ringen 4 buurtcommissies gevormd. Voor een en ander is onder de jongelui een bedrag van circa f 500 bijeengezameld. Wijk. Vrydag 17 Juli hebben de leerlingen van de hoogste klasse der lagere school alhier een reisje gemaakt naar Nijmegen en omstreken. Het weer werkte bijzonder mede en de kinderen waren allen zeer voldaan. Veel hebben ze genoten, en daarbij ook veel, heel veel geleerd. Het is te betreuren, dat vele ouders het nut van dergelijke »Schoolreisjes« nog niet inzien, of willen inzien. Zooveel toch zien de kleinen op zoo'n reis, wat ze op school alleen maar hooren vertellen. Honderdmaal hebben ze gehoord van Nijmegen en z'n schoone omstreken. Nu hebben ze dat mooie met eigen oogen aanschouwd. Ze hebben Berg en Dal gezien, met zyn bergen en dalen. Ze hebben gevoeld aan hun beenen, dat ze steeds meer moesten klim men. In de stad zelf precies eender. Ze hadden wel eens gehoord, dat Nijmegen op heuvels gebouwd is, en hierdoor steile straten heeft. Nu hebben ze 't gezien, gevoeld. Alles op te noemen, zou te veel tyd en plaats vergen. We hopen echter, dat langzamerhand de oogen van vele ouders eens zullen opengaan door het nut, dat gelegen is in die schoolreisjes, afgezien nog van het pleizier, dat hunne kinderen hebben op zoo'n dag. Dat ook van hooger hand dit nut wordt ingezien, blykt b.v. wel uit de subsidies van Rijkswege, in dit geval door het billijke vervoer per spoor. Wij hoorden intusschen al stemmen van ouders die spijt hadden, dat ze hun kind ook niet hadden laten meegaan, nu ze wegblijf, het ongeluk nog niet gebeurd is. Maar dan zal zij zich niet langer kunnen beheerschen. Zij zal komen. LXX. Martelares. Eenige oogenblikken nadat Hélène naar Villiers was vertrokken, kreeg Car men een aanval van angst. Zij wischte zich het voorhoofd af en bleef met de handen voor de oogen zitten, tot dat haar man haar riep. Toen gebeurde er in de ziel van Car- men iets vreeselijkselk gevoel van opstand verdoofde in haar. De woorden van Hélène klonken haar nog in de oorenals Carmen niet voor een uitbarsting terugdeinsde, zou God haar verlaten en haar kind van haar wegnemen. Komaanmompelde Carmen, als het moet zal ik er in berusten. Maar als mijn kleine Marcello niet gered wordt zal ik mij dooden. Ik geef slechts uitstel tot vanavond. En met een laatste inspanning van al hare krachten, dwong zy zich zelve tot kalmte. De heer de Saint-Hyrieix kwam het toilet van zijn vrouw in oogenschouw nemen* Hij verklaarde dat hij nog nooit zoo veel schoonheid, zooveel bevalligheid l in een persoon vereenigd had gezien. hoorden, dat het toch zoo mooi en leerzaam was geweest. Laten er by een volgende gelegenheid velen volgen 1 Een bijzonder woord van dank komt nog (toe aan den heer P. Furster die vrywel belangeloos twee autobussen beschikbaar stelde om de kleinen 's morgens naar het station te brengen en 's avonds ze weer op te halen. Werkendam. Zondag j.l. maakte Ds. Kalkman bekend dat de busjes die in de Ned. Kerk zyn aangebracht voor de zending in 3j maand f 88,35 hebben opgebracht. Voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier heeft bedankt de WelEerw. Heer Ds. P. v. d. Sluis te Dirkshorn. - Heden (Woensdagavond) 8 uur zal het bestuur der Oranjevereeniging een vergadering houden in de sociëteit van het café v. d. Steenhoven ter bespreking van het aanstaande Oranjefeest. Waspik. Bij betere kwaliteit is de prijs der nieuwe aardappelen dalende. In den kleinhandel besteedt men voor goede soorten nog 38 cent per 5 L. Gisteren gaf de Waspiksche Harmonie een concert op de kiosk te Geertruidenberg en Zaterdag j.l. op de kiosk voor het raad huis alhier. Binnen 14 dagen stierf een derde kalfvaars van den landbouwer B. L. aan miltvuur. Even als de vorige, werd ook dit cadaver onder politietoezicht verbrand. Woudrichem. Zaterdagavond werd het zoontje van den heer H. te Oudendijk door een aldaar passeerende auto van den heer van Gooi aangereden. Daar de auto onmiddellijk stopte werd het knaapje inleen tegen den grond geslingerd en liep daarbij eenige kneuzingen op. De chauffeur trof hier geen schuld. In de laatst gehouden ledenver gadering van de vereeniging tot bestryding der tuberculose werd door den secretaris verslag uitgebracht over het afgeloopen vereenigingsjaar. In dit verslag werd o.m. herdacht het overlijden van den eere-voorzitter der ver eeniging wijlen Ds. J. W. F. Gobius du Sart, wiens adviessen door het bestuur steeds op hoogen prys werden gesteld. Het ledental blijft vrijwel gelijk, de schrif telijke propaganda werd gevoerd door ver- sprijding van brochures enz. De collecte- dag bracht het gewone resultaat. Onder toezicht staan 27 gezinnen. Patiënten werden gezonden naar »Sonnevarick« te Harderwyk, ziekenhuis te Gorinchem en dagverblijf te Arnhem. De vereeniging bezit thans 4 ligtenten, besloten werd nog 1 ligtent aan te koopen. Veiling 20 Juli 4925. Aangevoerd 205 H,L. aardappelen. Schoolmeesters f3.003.60 per H.L Blauwpitten f3,103.90 Poters 3| cent per K.G. Op ds fruitveiling van Vrijdag 17 Juli was de aanvoer gering. Appelen deden 2023 ct. en Peren 1522 ct. per Kilo. Znilichem. De loting voor den dienst plicht 1926, wordt voor deze gemeente gehouden te Zaltbommel op Donderdag 27 Augustus e. k., des namiddags 12, uur Z. T. in het gem. huis. Ook zij die tijde lijk afgekeurd en ongeschikt werden be vonden moeten deel nemen aan de loting. J.l. Zaterdag had P. Schalk het ongeluk bij het halen van een wagen gras, door in een grashaak te grijpen, zich ernstig in zijn rechter hand en pols te snijden, Veiling van 13 tot 18 Juli. Aangevoerd werden: 2926 H.L, Aardappelen. Schoolmeesters f3,304,05 per H.L. Blauwpitten f 3,855,55 per H.L. De Chr. Zangvereeniging alhier, maakte Zaterdag gedeeltelijk per rijwiel en auto een uitstapje naar Vught e. o. Vrijdag a.s. zullen de leerlingen der O. L. school alhier een uitstapje maken naar Amsterdam. De reis zal per auto aanvangen tot station Zaltbommel en verder per trein. schrijnen .smelten, shjkloopen der huid. InsectenbefenGebruik Verknjqb. bij Apoth. en Drotjislen.J INGEZONDEN. (Buiten verantwoording der Redactie). Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Dezer dagen was ik op een vergadering waaronder meer ook ter sprake kwam de verschillende organisaties onder de Jonge mannen en Jongelingen. Toen trokken twee groepen myn aandacht, nl. de Jongelings- vereeniging van het Ned. Jongelingsverbond en de Jongelingsvereeniging op Gerefor meerden grondslag. Deze eerste is my vol doende bekend zij heeft als grondslag de gansche Heilige Schrift, als zijnde het eenige en onfeilbaar Woord Gods. Mijn vraag is echter, wat is een Jonge lingsvereeniging op Gereformeerden grond slag Dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik, Een lid van het N. J. V. o Zondagmorgen. Het dorp is stil 't Luie land ligt loom in zon Zon van goud, die uitgiet zee van licht Op 't al-ontroerend schoon. Een lichte suizel voert Door nauw ontloken loovers. Heenvoerend zoeten geur En zaal'ge Zondagsvree. Als breed gebogen lyn, een witte weg Zich slingert door dit al, Rechtaan in 't laatst, naar plompe toren toe, Die oprijst boven 't groen. Ginds, boven 's groenend veld, De leeuw'rik stygt en daalt, Stijgt weer, en zingt in 't Hoog Zyn lied van Lent' en levenslust. In 't ver gaat haangekraai en kipgekakel, Teek'nen van leven in 't anders stille vlak. Wolkenschaduwen jagen nd elkaar, Op 't pasgeploegde land opkomend Uit het niet, heensnellend, en verdwijnend In het Al Dan plots de stilte breekt Klokgebrom waart rondom Weliekom in 't Heiligdom Even nog... en danjs het weer stil... stil.,. Je. Ma. Wo. Wijk, 5 April 1925, Mijn broeder heeft zich voor een jaar vast verhuurd bij een landbouwer. Nu krygt hij 1 Juni een ongeluk, zakt door zijn fiets in zijn vrije tijd, zoodat hij minstens 6 of 8 weken niet in staat is te werken. Zijn baas heeft één week loon gegeven, heeft mijn broeder nu geen recht meer als een week loon, of kan hij voor de ongevallenwet in aanmerking komen Hoe te handelen in deze H. W. Uw broer heeft recht op het naar tijds- ruimte vastgesteld loon »voor een betrek kelijk korten tyd,« zooals de wet hft uit drukt. Wat onder betrekkelijk korten tyd moet worden verstaan, zal de rechter in elk geval hehben uit te maken en dat za dan van omstandigheden afhangen, maar zeker zal dit in het geval van uw broer langer dan ééne week zijn. Voor de ongevallenwet kan uw broer niet in aanmerking komen, omdat het onge luk hem niet is overkomen in zijne dienst betrekking, doch in zijn vrjjen tijd. Is een bestuurder van een Motor of Motorrijtuig wettelijk verplicht, wanneer hij op den openbaren weg een kip dood- rjjdt, deze den eigenaar te vergoeden P. W. Een bestuurder van een Motorrijtuig op twee- of hoeveel wielen ook, is met de wet in de hand slechts dan verplicht om een kip, die hij op den openbaren weg heeft doodgereden, aan den eigenaar te vergoeden, indien dat doodrijden door schuld is geschied. Is het bij ongeluk ge beurd dan heeft den eigenaar der kip geen recht op schadevergoeding. Ik heb bij Gedeputeerde Staten gerec lameerd over mijn aanslag in de Grond belasting, doch zonder succes. Wat kan ik er nu nog verder aan doen A. de K. Nu U bij Gedeputeerde Staten hebt ge reclameerd over uw aanslag in de Grond belasting is U ten einde en moet U zich bij hunne uitspraak neerleggen. Beroep op de Koningin of op eene andere autori teit is ten eenenmale uitgesloten. Kan in een gemeente worden verboden dat honden 's nachts op straat loopen P. M. Zeker kan bij plaatselijke verordening worden verboden dat honden 's nachts op straat loopen. Vooral in gemeenten met een stedelijk karakter vindt men dusdanig verbod dikwijls in de politieverordening. Is het geoorloofd voor eigen gebruik bier te maken D. RECHTZAKEN. De Rechtbank wees de volgende vonnis sen van het Kantongerecht te Heusden in hooger beroep W. G. te De Werken overtr. motor en rijwielwet f 25 subs 10 d. h. P. J. R. te Andel 2 vonnissen overtr. wet openb. midd. van vervoer, niet ont vankelijk. R. v. M., Waalwyk, stroopery f 5 subs, d. h. P. v. L., Elshout, strooperij, f 20 boete subs. 10 d. h. met verbeurdverklaring. N. v. O., Vlijmen, overtr. motor- en rywielwet, vrijgesproken. I. v. d. S., Heusden, overtr. wapenwet, vrij. ADVERTENTIEN. Oogarts te 's-BOSCH is van 3 tot 30 Augustus Gevraagd met 1 September een flinke Zich aan te melden bij voor keur 's avonds na 7 uur bij Mevr. KOERT, 's Gravemoer. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordbrabant brengt ter kennis van belang hebbenden, dat wegens werk zaamheden aan de rolbrug over de schutsluis in de Af gedamde Maas, t'e Andel, die brug vanaf 27 )ULI a. s. voor het verkeer gesloten zal zijn. De duur der afsluiting zal 3 weken bedragen of zooveel korter als mogelijk zal blijken. Gedurende de stremming zal het verkeer gebruik kunnen maken van de brug over het Heusdenscb kanaal of van de verschillende veren over de Afgedamde Maas. 's Hertogenbosch, 16 Juli 1925. W. KIPP, Loco Commissaris. Op MAANDAG 27 JULI vm. 10 uur zal publiek a contant worden verkocht, in de Doelen a. d. Molenstraat te Gorinchem, de navolgende overcomplete Legervoorraden gedeeltelijk nieuw en gebruikt, doch in uitstekenden staat in verschillende afmetingen en kwa liteiten, olie-, gummi- en gepr. waterdichte kleeden, zeer ge schikt voor scheepvaart, land bouw etc. gebruikt en nieuw etc. De goederen zijn te bezien een uur voor den verkoop, tegen be taling van 10 ct. De dekkleeden en zeilen worden geheel uitgelegd. De Deurwaarder J. W. VAN LEEUWEN, Kantoor Keiestraat 4, Tel. no. 231, GORINCHEM. Alwaar nadere inlichtingen te bekomen. is voornemens de jaarlijksche publieke verkooping van te houden op Donderdag 13 Augustus a.s. nm 3 uur Zo mertijd in café KALIS te Andel. BIESHEUVEL. zai Woensdag 29 Juli 1925 nam. 2 uur (Zomertijd) in Café Wed. v. d. Wiel te DE WERKEN, -f 80 H A. uitmuntend te veld staande tarwe, haver en duivenboonen, omschreven bij biljet, ten kantore van den Notaris verkrygbaar. van een te RIJSWIJK, voor den Heer W. DE GRAAF aldaar. Teekening a f 1,verkrygbaar by ondergeteekende. Bestek ligt vanaf 27 Juli ter inzage in het Café Smulders te Rijswyk. Aanbesteding ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1925, des nam. 6 uur (Z. T). De Bouwkundige, A. TANKENS Andel (N.Br.). ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. te WERKENDAM, zal DONDERDAGEN 30 JULI en 6 AUG. 1925, 's avonds 7 uur (zomertyd) in café Smulders te R ij s w ij k, PUBLIEK VERKOOPEN: voor Mej, Wed. P. Smits, DE nrs. 35 en 36, met schuur, erf en boomgaard, aan den Hoogen Maasdijk te Rijswijk. No. 36 verhuurd voor fl.75 per week, overigens in eigen ge bruik. Breeder bij biljet. Langendijk 186 boven Mij. „Pasteur" GORINCHEM (of volgens afspraak). dat ik geen cichorei of peekoffie meer moet koopen; wij gebruiken thans nog alleen men kan dan minder koffie gebruiken en deze is dan veel smakelijker. Op ZATERDAG 25 JULI e. k zal het Uitv. Comité bij inschrijving in Café JONKER, n. m. 6 uur (Z. T.) Inlichtingen verkrijgbaar bij de Uitv. Secretaris M. HONCOOP, Telef. No. 7. Wordt vervolgd). De Commissaris der Koningin voornoemd, Bondsfestival VEEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3