Vacantie PUROL Bekendmaking Plaatselijk Nieuws Wages Met lerea personen te water. Vrijdagmiddag had te Noordscharwoude een ongeval plaats, waarvan het wel een wonder mag heeten, dat het zoo goed is afgeloopen. Een bakwagen van den heer Blokdijk uit Heerhugowaard kwam de hooge Roskam- brug oprijden, toen van de tegenoverge stelde richting een auto aankwam. Door de hoogte van de brug kon dit van den wagen uit niet bijtyds gezien worden en zoo moest het paard op de brug tot stil stand gebracht worden om den auto te laten passeeren. Het paard begon achteruit te loopen met gevolg, dat paard en wagen, waarop behalve de voerman, een vrouw en vijf kinderen, waarvan de oudste 4J jaar en de jongste zeven weken, gezeten waren, in het water terecht kwam. Door een flink aantal helpers wist men alles weer behouden op het droge te brengen. o Dubbele aanrijding Op den Leidsche Straatweg by de Bosch laan te Den Haag is de 31-jarige wielrijder J. de G. door een auto aangereden. Het ongeval werd veroorzaakt door het feit, dat De G. met snelle vaart een zij - laantje uitreed en toen eensklaps den Leidschen weg opging. Een juist aan komende auto kon niet meer tijdig stoppen en reed hem aan. Achter de auto reed een andere personen-auto. De bestuurder van deze auto was er niet op bedacht, dat de voor hem uit rydende wagen plotseling zou stoppen. Toen dit gebeurde, botste de achterste auto tegen de voorste op. Beide wagens werden ernstig beschadigd. De wielryder bekwam eenige lichte ver wondingen en werd door den Geneekundige Dienst via den Centrale Post naaf zyn woning vervoerd. Door een drijfriem gegrepen Terwijl de 17-jarige schilder J. Loohuis, woonachtig te Dennekamp, werkzaamheden verrichtte in een textielfabriek te Nordhorn, werden zijn kleeren gegrepen door een in werking zijnden drijfriem. Loohuis werd eenige keeren rondgeslingerd en overleed kort na het ongeluk. -—o Bekneld geraakt De arbeider D. v. d. K. uit Hardings veld, te Vianen werkzaam, is by het heien tusschen een heipaal en de mast bekneld geraakt. De ongelukkige bekwam ernstige blessuren en brak een been. Hij is per auto naar het ziekenhuis aldaar vervoerd. o Kinderen achter op de fieta Te Zwammerdam had een jonge vrouw met de baby in een mandje achter op de fiets een bezoek gebracht bij familie. Toen zij heenging slipte het rywiel en toen de moeder omkeek, zag zy haar kleine be wusteloos op den weg liggen. Een genees heer adviseerde, den kleine niet te ver voeren, hoewel er geen levensgevaar bestaat. Een vergissing De Raad der gemeente Ermelo had op 30 April j.l. behandeld een verzoek van de Stichting Veldwijk om een H.A. gronc in kooy. Na breedvoerige discussie were op het verzoek gunstig beschikt en de prijs bepaald op f 750, zulks in afwijking van voorhoofd. Breng me in de kamer van mevrouw de Kerlor, zeide zij plotseling tot mevrouw Crépin. Maar. Dadelijk. Maar de huishoudster wilde dat liever niet, en zij had er haar redenen voor. Indien de gravin terugkwam en zij in haar huis Pélagie en Mariana verrastte, zou de weduwe Crépin al de verant woordelijkheid daarvan dragen. Neem me niet kwalijk, zeide Pélagie, u hebt mij niet noodig om u er heen te geleiden. 't Is beter, dat ik oppas, dat u niet wordt gestoord. Het zij zoo zeide Mariana die in Hélène's kamer doordrong. Zij wierp slechts een blik in de slaap kamer en trad het boudoir binnen, van de toiletkamer gescheiden door een gor dijn. Haar zoekende blikken bleven gericht op een kast, waarvan een der laden was dichtgeschoven en nog een weinig, open stond. Inderdaad had Hélène ondanks haar gewonen zin voor orde het te druk ge had om aan alles te denken. De mi nuten waren geteld, en zij was boven dien zeer opgewonden. Zij kon overigens niet voorzien, dat mevrouw Vernier haar vertrekken zou doorzoeken. Nauwelijks had zij vijf minuten ge zocht, of Mariana uitte een kreet van triomf. Wordt vervolgd. iet advies van B. en W., die f 1000 normaal achtten. Thans echter is gebleken, dat bedoelde and reeds van 1913 af het eigendom der Stichting was. H.b.l. o Verdraaken Een 4-jarig zoontje van den landbouwer S. de Ridder in den Noorder IJpolder te Amsterdam, is achter de woning in een put verdronken. Het tweejarig zoontje van den heer B. H. Duivenvoorde te Rijpwetering is in de »Poel« achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Het Ministerie Het door Minister Colijn gevormde Ka binet is aldus samengesteld Voorzitter van den Ministerraad en Mi nister van Financiën H. Colijn (A.-R.), die tevens voorloopig als Minister van Koloniën ad interim zal optreden, aange zien de aangezochte titularis voor dit de partement buitenslands vertoeft. Buitenlaridsche Zaken jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. Justitiemr. J. Schokking (Chr.-H.). Binnenlandsche Zaken en Landbouw jhr. mr. D. J. de Geer (Chr.-H. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. V. H. Rutgers (A.-R.). Oorlog de majoor van den Gen. Staf J. M. J. H. Lambooy (R.Ksous-chef van den staf van het veldleger, die tevens optreedt als Minister van Marine ad interim. Waterstaatir. M. C. E. Bongaerts (R.-K.). Arbeid, Handel en Nijverheid mr. D. A. P. N; Kooien R.-K.). Het nieuwe kabinet De samenstelling van het nieuwe kabi net is gister in de Staatscourant bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling, dat de ministers heden te 2 uur n.m. ten paleize Het Loo door H. M. de Koningin zullen worden beëedigd. Nog dienzelfden dag zullen de nieuwe ministers, na aankomst te 's-Gravenhage, de portefeuilles van hun voorgangersover- nemen. Tweede Kamer Indien de nieuwe ministers, die inge volge de J°ngste verkiezingen benoemd waren veraard tot lid van de Tweede Kamer, voof dezen Kamerzetel bedanken, zullen als hun opvolgers in de Tweede Kamer worden aangewezen voor de mi nisters Colijn en Rutgers (a.-r.) de heeren C. van den Heuvel te Haarlemmermeer en H. A. Leensta te Schoteriand voor de ministers Schokking en De Geer (c. h.) de heeren Rutgers van Rozenburg te Baarn en J. Langman te Groningen voor mini ster Kooien (r. k.) de heer G. W. Kamp- schoer te Monster en voor minister Bon gaerts (r. k.) de heer P.J. Ratten te Wansum. Een verklaring van Minister Colijii Naar uit Den Haag aan de Timis wordt gemeld, heeft Minister Colijn verklaard, dat nu het evenwicht der Nederlansche begrooting is hersteld, de onder broken sociale politiek kan worden hervat, doch op voorzichtige wijze, Een der gevolgen hiervan is, dat is besloten over te gaan tot samensmelting van de departementen van Marine en van Oorlog. De verdedi-" ging van Indie zal onder Koloniën komen. Aan de gevolgen overleden De 14 jarige jongen, die Maandag onder het viaduct van den spoorweg by Lent be kneld is geraaakt tusschen een vrachtauto en den muur, is in het Wilhelmina-zieken- huis te Nijmegen overleden. Een keen afgereden Een zoon van den heer Van D., uit Langbroek, die van de kermis huiswaarts keerde, is 's nachts op den Zandweg door de u am een been afgereden. Hy werd eerst des morgens een uur of drie gevon den. Na heelkundige hulp, werd hij direct per auto naar Utrecht vervoerd. Bestriding van de rattenplaag B. en W. in Den Haag stellen den raad voor een bedrag van f 30.000 a f 40.000 uit te trekken ter bestryding van de rat tenplaag door middel van »Ratin«. Aanvaring By een nachtelijke vischvaart bezuiden Urk is de botter no. 423 van Bunschoten aangevaren door een boot der Holland- Friesland-iijnde voorsteven is geheel in gedrukt. Met veel moeite is het vaartuig naar de Brunschoter scheepswerf gesleept. Een berucht individu levensgevaarlijk gewend Zaterdagmorgen ontmoette de jachtopzie ner Kox een beruchten strooper in het jacht veld Aalst bij Eindhoven. Reeds meer malen had deze jachtopziener den strooper betrapt, maar bedreigde hij den jachtop ziener, waarop deze twee schoten loste. In levensgevaarlijken toestand moest de strooper naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd worden. Auto met 2 personen verbrand Bij den Grebbeberg onder Wageningen is op onverklaarbare wijze een auto in brand gevlogen en met de twee inzitten den, den heer en mevrouw Onnes uit Amersfoort, verbrand. Twee jongens, die achter de auto reden, zagen een vlam bij het benzin-reseroir. Ze wilden den bestuurder waarschuwen, doch de auto reed te snel, Eensklaps klonk een knal en slingerend reed de auto tegen een boom. Direct kwam van alle kanten hulp toesnellen, doch een tweede, nog heviger knal volgde. Een vuurzuil steeg op en direct stond de auto in vlam. Teen ten slotte de vlammen waren gedoofd, vond men slechts de verkoolde lijken van het echt paar. Ter verzachting en genezing van stukgeloopen voeten, zadelpyn schrynen der huid en zonnebrand, is het noodzakelijk op reis altyd voorzien te zyn van een Doos 30-60-90 ct. SCHOUW VOERING. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HEUSDEN, brengen ter openbare kennis, dat op Za terdag 15 Angmtus a.s., des namiddags circa 6 uur, SCHOUW zal worden ge voerd over straten en goten in deze ge meente, zullende deze alsdan behoorlyk moeten zyn gereinigd en van gras en on kruid gezuiverd, op straffe bij de Alge- meene Politieverordening bepaald. Heusden, 4 Augustus 1925. Burgemeester en Wethouders van Heusden, H. J. VAN EGGELEN. De Wethouder, VAN EVERDINGEN. Hensden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost» kantoren werd gedurende de maand Juni 1925 ingelegd f 18254.36, terugbetaald f44614.02. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9710. Openbare vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag 6 Augustus 4925, namiddags 7,30 uur. Aan de orde 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Aanbieding der gemeenterekening en der rekening van het vleeschkeurings- bedryf, beide over 1924. 3. Voorstel van B. en W. tot het bou wen eener openbare school voor ge woon lager onderwys. 4. Verzoekschrift van het Bestuur der Kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen om subsidie. 5. Verzoekschrift van de Landstormcom missie »De Meyery* om subsidie voor het houden van een Landstormdag. 6. Rekening over 1924 en begrooting voor 1926 van de Gezondheidscom missie. 7. Nota van Gedeputeerde Staten omtrent de in de vorige vergadering vastgestelde verordening op het beheer van den vleeschkeuringsdienst. 8. Benoeming van een lid der Schattings commissie voor de Ryksinkomsten- belasting in de plaats van den heer A. Verschuur, die ontslag genomen heeft. De Chr. Jongelings-vereeuiging »Eben-Haëzerc heeft gisteren, met de luxe autobus ïAlad* een pleizierreis gemaakt naar Utrecht en omstreken. Naar we vernemen zal de plechtige uitreiking van het mobilisatie herinnerings- kruis met certificaat plaats hebben op een nader te bepalen datum, vermoedelyk einde September of begin October a.s. op het sportterrein te 's Bosch. Het hoofddoel van het comité is, naast het versterken der saamhoorigheid tusschen de oud-gemobiliseerden, het eventueel ver- leeaen van financieelen steun. Het betreft hier het verleenen van financieelen steun aan hen, die de mobilisatiejaren onder de wapenen hebben doorgebracht, en die ten gevolge van de mobilisatie in hulpbehoe venden toestand zijn komen te verkeeren. Het kruis met lint en certificaat is ver krijgbaar tegen betaling van f 4,op te zenden aan den secretaris van het comité. Voor zoover het althans financieel moge- lyk is, wordt door het comité, na ontvangst van een bewijs, waaruit van onvermogend heid blykt, ook aan hen, die onvermogend zyn een kruis met certificaat gratis be schikbaar gesteld. Heden werden ons door den heer v. Vreede uit Herpt 2 appels getoond af komstig van den oogst 1924. Wel eene zeldzaamheid. Andel. De Zangvereeniging iSursum Cordac alhier, behaalde op het concours te Utrecht, uitgeschreven door den Chr. Zangersbond »De Drie Provinciën*, in de le afd. Gemengde Koren, een le prijs met 316 punten. Een mooie prestatie, vooral als men in aanmerking neemt dat het hoogst aantal, dat op dit concous werd behaald, slechts één punt meer, dus 317 punten, bedroeg. De heer A. W. v. d. Nat heeft wel succes met ïSursum Corda*. De Heer C. van Rijswyk werd dezer dagen te Rottterdam goedgekeurd voor Wachtmeester der Militaire Politie (Bereden) te Amsterdam. Voor herhalingsoefeningen zijn op geroepen de dienstplichtigen der lichting 1922, G. Schouten, G. Versteeg, C. van Ryswijk en J. van Wygerden en der lichting 1919 A. Hak. Beneden-Langstiaat. By de ver pachtingen vao het nagras werden nog flinke pryzen uitgeloofd. Door de droogte werden de weiden kaal, maar die hebben den groei thans hervat. De weitoemaat bracht f 30 a f 50 per H.A. op. Voor het nieuwe hooi wordt f 15 a f 16 per 500 K.G. besteed. Capelle. Gedurende de maand Juli werden ter secretarie voor de vleesch- keuring aangegeven 32 varkens, 16 run deren en 2 geiten. Ooze dorpsgenoot A. J. Rijken is benoemd als scheikundig ingenieur bij de Coöperatieve Beetwortel- en Suikerfabriek te Zevenbergen. Gedurende de maand Juli werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppost kantoor alhier ingelegd f 4929,38 en terug betaald f 6806,65. Het aantal inlagen bedroeg 46 en dat der terugbetalingen 24. Er werden 293 telefoongesprekken gevoerd, waarvan 146 uitgaande en 147 in komende. Het aantal behandelde tele grammen bedroeg 99, waarvan er 44 werden verzonden en 55 ontvangen. Eethen. Door Zyne Excellentie de Minister van Oorlog is bij besluit van den 27 Juli 4925 aan den dienstplichtige der lichting 1922 A. J. de Bruijn te Meeuwen, wederom voor een jaar vrijstelling van dienstplicht wegens kostwinnerschap ver leend. 's Gravemoer. Door het hulptelegraaf kantoor alhier zijn in de voorgaande maand behandeld 47 telegrammen, waarvan 14 verzonden en 33 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 329. Op de Rijkspostspaarbank werden 49 inlagen gedaan tot een bedrag van f 1572.40, terwyl 27 terugbetalingen plaats hadden ten bedrage van f 2967.76. Meeuwen. In een vergadering van vertegenwoordigers van de fokvereeniging Meeuwen, Eethen, Genderen, Elshout, Herpt en Raamsdonk is besloten dit jaar een keuring te houden te Waalwyk, uit sluitend voor vee van de leden dier ver- eenigingen. Bereids is een commissie samengesteld bestaande uit de heeren D. van Buuren te Meeuwen voorzitter, Chr. A. J. v. Herpt te Herpt, J. J. Klijn te Elshout, D. Lankhuizen te Raamsdonk. Er is reeds toezegging gedaan voor 100 stuks vee verdeeld in 8 klassen en 3 fok- groepen. Onder de vat kens zyn alhier weer gevallen van vlekziekte geconstateerd. Rijswijk. De Zangvereen. »De Lof- stem*, directeur de heer A. W. v. d. Nat, behaalde op het concours te Utrecht in de 3de afd. Gemengde Koren een 1ste prjjs met 303 punten. Sprang. Over de maand Juli werd aan het hulppostkantoor op 's Rijkspost spaarbank belegd f 7398,71 en terugbetaald f3817,33. Woensdag 12 Aug. a.s. hopen de echtelieden S. Vos en Adr. Timmermans hun 50 jarig huwelijksfeest te herdenken, Dat het deze geachte familie niet aan belangstelling zal ontbreken laat zich be grijpen. Sleenwijk. De Zangvereen. Looft den Heere* alhier, behaalde op het con cours te Utrecht in de 3de afd. Gemengde Koren een 2e prijs met 268 punten. Onze dorpsgenoot de heer H. P. Dekkers slaagde dezer dagen voor het te Breda gehouden hoofdakte-examen. In de maand Juli zijn op het hulp postkantoor alhier 24 telegrammen behandeld en 312 telefoongesprekken gevoerd. Voor de Rijkspostspaarbank zijn ingelegd f 310 terugbetaald f 579,25. Yeen. Zaterdagmiddag werd de 75 jarige M. D. alhier door een auto van de firma F. aangereden, met het gevolg dat hij tegen den grond werd geslingerd en onder de voorwielen van de auto terecht kwam. Gelukkig wist de chauffeur door buitengewoon remmen de auto tot stilstand te brengen, anders was D, vermoedelijk omgekomen. Thans bracht hij er het byzon- der goed af, daar hij aan zijn schouders en beenen slechts eenige lichte kwetsuren opliep. Vrijdagmorgen vond men de wo ning van den arbeider K. langer dan ge woon gesloten, zoodat men het vermoedde had dat het met het gezin niet in den haak was. Bij nader onderzoek bleek evenwel, dat K. in 't geheim met zijn huis houden naar Werkendam was vertrokken. Tengevolge van het lage water in den polder liet de voorziening van drink water voor het vee veel te wenschen over. Thans is daaraan eene gunstige verande ring aangebracht. Het polderbestuur heeft in overleg met dat van Genderen maatre gelen getroffen met het gevolg, dat reeds eene doorgraving in den polder heeft plaats gehad en wordt thans voldoende drinkwater aangevoerd. Wijk c. a. Heden Woensdag is het Dag. Bestuur van den Polder van Wyk voornemens, aan te besteden het vervoeren van 225 M8. grint naar verschillende plaat sen in den polder. t Evenals in vele gemeenten, wordt ook in dezs gemeente, ingevolge art. 149 der Kieswet, door den Burgemeester over gegaan tot vervolging dergenen, die op 1 Juli j.l. verzuimt hebben, hunne verplichting opgelegd bij art. 72, 2e lid der Kieswet, na te komen. Zij, die volgens het oordeel van den Burgemeester geene geldige reden hebben aangevoerd voor het niet nakomen hunner verplichting, zullen dus genoodzaakt worden een visite te gaan afleggen by den Kanton rechter. Hoogstwaarschijnlijk zal echter zulk een visite, voor de meeste genoodig- den financieele offers vergen, wat direct nu niet zoo aangenaam is. Bij het contróleeren der bevolkings registers ter secretarie bleek, dat het zielen aantal der gemeente sinds 34 Dec. 1924 tot 1 Aug. jl. met 15 is toegenomen. Op 31 Dec. 1924 bedroeg het aantal inwoners 2489, nl. 1286 marden en 1203 vrouwen. Na 31 Dec. 1924 bedroeg het aantal geboorten 42, terwijl er 17 personen over leden zijn, zoodat een toename plaats had van 25 personen. Ingekomen zijn 37 personen, daarentegen hebben 47 personen zich elders gevestigd, waardoor eene vermindering ontstond van 10 personen. In totaal had dus een toename plaats van 25 10 15 personen. Het bevolkingsregister bedroeg op 1 Aug. j.l. dan ook 2489 -j- 15 2504, waar van 1297 mannen en 1207 vrouwen. De pryzen der vette varkens zijn de laatste dagen eenigszins gestegen en er wordt thans door opkoopers besteed van 42 tot 44 cent per pond naar gelang de zwaarte. De voorraad is niet groot. t Woudrichem. Donderdagmorgen toen de rivier ven ter H. de Joode, achter een motorboot stroomafwaarts kwam, is ver moedelijk op het moment dat hy den boot los wilde werpen, deze omgeslagen, zoodat J. te water geraakte. De schipper het ongeval bemerkende sprong dadelijk in zijn boot en kreeg nog juist gelegenheid hem te grijpen. J. werd daarop door deze naar den wal ge bracht en door dokter Giesberts, die in middels was gewaarschuwd onder behan deling genomen. Zijn toestand is thans redelijk. Alweer ziet men, welk een ge vaarvol bedrijf het rivierventen is. De marechaussée's hebben zekere De J., varensgezel alhier, aangehouden, verdacht van aanranding van het 17 jarige meisje M. P. te Giessen. Gearresteerde is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te 's Hertogenbosch.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2