Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres i Puisten i Leid! op voor Boekhouden en Vacantie PUROL voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Binnenland Privaat docent Boekhouden, Luijbenstr. 50 's-BOSCH. Plaatselijk Nieuws Telefoon 715. toestand. Volgens het blad zou binnenkort een ultimatum aan de leider der Rifs worden gezonden, die den tijd voor cle mentie heeft laten verstrijken en eenvoudig als rebel zal worden behandeld. De Echo de Paris weet al te vertellen, dat een mobiele legergroep geconcentreerd zal wor den achter het front. Het leger zal voor zien zijn van machtige strijdmiddelen, o.a. van een nieuw mitrailleurgeweer van ge duchte kracht. Maarschalk Pétain gaat naar Marokko terug om toe te zien op de te nemen maatregelen. Omtrent den toestand in Marokko wordt aan het journaal uit Madrid gemeld, dat gistermorgen sterke afdeeiingen van alle wapens Larasj hebben verlaten om zich te vereenigen met de troepen, die in den sector van Wezzan opereeren. Ook is een Spaansche torpedoboot uit Ceuta vertrokken om te bestudeeren, waar het gunstige punt voor een landing zich bevindt. De operaties bij Alhucemas zullen beginnen, zoodra het Fransche offensief begonnen is. zweren, open-, oude- en verwaar loosde wonden, dauw-, baard- en ringworm, doorgeloopen voeten, fijt, likdoorns en wratten enz. enz. ge neest radicaal de Oprechte Win- snroer Zalf. Verkrijgbaar bij Apoth,, Drog. en vele Winkeliers. Tengevolge van reddingswerk overleden Men meldt uit Gemert Zondagavond circa 11 uur ontstond brand bij den landbouwer Van Hout in de Don- heide. De inwoners waren reeds ter ruste. De nieuwe motorbrandspuit was spoedig ter plaatse, doch kon bij gebrek aan water geen hulp verleenen. Nagenoeg alles is verbrand. By 'n poging om het vee te redden bekwam Van Hout zeer ernstige brandwonden. Dr. Tiddens achtte overbrenging naar het gasthuis nood zakelijk. Maandagmorgen is de man over leden. o— Aau brandwonden overleden In het Wemershof te Leiden is het 2- jarige dochtertje van den koopman A. Schlagwein uit een kinderwagen op een daarnaast staanden pot met koffie gevallen. Met hevige brandworrden is het kindje naar het Academisch ziekenhuis gebracht, waar het aan de gevolgen is overleden. o— Een buitenkansje Dezer dagen heeft een te Egen (Hon garije) wonende barbier een buitenkansje gehad. Uit de Vereenigde Staten ontving hij telegratisch bericht, dat hij 100.000 000 dollars had geërfd van wylen majoor Do bossy, één der helden uit de Hongaarsche revolutie van 1818. Dobossy vluchtte, na dat zijn omwentelingspoging had gefaald, naar de Nieuwe Wereld, waar hij een fortuin had weten bijeen te brengen. De Je komt tot je zelf, zeide hij. Ja, stamelde zij. Ik weet zelf niet, wat ik gevoeld heb. Ik verloor mijne bezinning, geloof ik. Ik gevoel me nu beter, veel beter. Ah, zuchtte de Saint-Hyrieix opnieuw maar waaraan zou deze ongesteldheid zijn toe te schrijven? Een zenuwstoring. Is u dat als jong meisje vaker over komen Ik herinner het mij niet. De dokter zal het ons wel uitleggen. Zonder twijfel. Ben jij nog lijdend Ik ben nog wat versuft, maar ik wil niet, dat je je langer ongerust maakt. Ga den heer d'Alboize ontvangen. Zij sprak deze woorden op een scherpen, bijna bevelenden toon uit. Ik wil mij niet tegen je wenschen verzetten, zeide Firmin, maar. Ik smeek er u om, viel zij hem in de rede. Men moet altijd doen, wat de zieken verlangen, dacht de Saint-Hyrieix. Zoo veel te beter, het gevaar schijnt me toe, geweken te zijn. Hij ging heen. Zoodra hij verdwenen was, verliet Carmen met inspanning van al haar wilskracht, het bed. Robert is er, mompelde zij. Hij brengt mij tijding van Villiers-sur-Marne. Die tijding moet wel ernstig zijn, omdat hij hier is gekomen. Ik wil hem zien. thans millioenen rijke barbier is de laatst levende van de famile Dobossy, een neef s by van den erflater. Bezoek van de loiingin aan Limburg H. M. de koningin zal ongeveer midden October a s. een bezoek aan Limburg bren gen. H. M. zal als dan ook Roermond officieel bezoeken. By dit bezoek zal ver moedelyk alleen de gemeenteraad aan H. M. worden voorgesteld. o— Brand Te Braamt, gem. Bergh, is de woning van H. L. totaal afgebrand. Een varken, 2 geiten en 1 konyn kwamen in de vlam men om. o— Steek eens op Met een valschen sleutel is men binnen- igedrongen in het pakhuis aan de Waal straat te Rotterdam van J. v. S., wonende Molen waterweg. Vermist worden 1500 sigaren en 25,000 sigaretten. o— Nederlaud en België Aan een telegram uit Londen aan de sVossische Zeitung* ontleent het »Hbld.t het volgende In diplomatieke kringen in Engelands hoofdstad heeft het zeer de aandacht ge trokken, dat de Belgische minister-presi dent, vergezeld door den minister van jus titie en door den kabinet-chef van den mi nister van Binnenlandsche Zaken, kortge leden eenige dagen in Den Haag heeft vertoefd in verband met een juristencongres. Hier wordt dit bezoek aangezien voor het bewijs van de stelling, dat België in zake het verdrag geen belangrijke stappen zal doen zonder eerst met Nederland intensief van gedachten te wisselen, en dit wel op grond van die herichten, die behelzen, dat België en Nederland, vóór het aangaan van eenige politieke of economische overeen komst, zich van beide zijden over den stand der onderhandelingen en over de mogelijk heid van een gemeenschappelijk optreden op de hoogte zullen stellen. o— Berlg verzei Een paar politieagenten te Kerkrade, die reeds in een café ruziemakers had po gen te bedaren, trachtten op straat een dezer, die in staat van dronkenschap ver keerde, te arresteeren. Twee met verlof zijnde mariniers trachtten hun kameraad te ontzetten en vlogen op de agenten en bekogelden hem met straatsteenen. De politie moest van haar wapens gebruik maken en het gelukte haar den weerspan nige en een der mariniers te arresteeren. Verschillende verbalen werden tegen beiden opgemaakt. De marinier is naar Den Hel der overgebracht. o— By het baden verdronken Maandag is in den vijver van de voor malige bruinkolenontginning Energie te Brunssum de 19-jarige H. Metten uit Weert bij het baden verdronken. o— Overreden Bij Nyegasterhoek (Fr. werd een paard en wagen, waarop twee mannen (vader en zoon) waren gezeten, door een tram aan gereden. De zoon werd overreden en ge dood. o— Beide beenen afgereden Te Soesterberg is een meisje van vier jaar onder de electrische tram van de Oosterstoomtram Mij. gekomen. Beide beenen werden afgereden. Het kind werd per auto naar Utrecht vervoerd en is onderweg overleden. o— Dood van het dak gevallen Maandagmiddag is de 15-jarige zoon van den loodgieter Berg te Hilversum by het verrichten van werkzaamheden van het dak van een perceel in de Heerenstraat geval len. Hy kwam op zijn hoofd terecht en is 's avonds aan de gevolgen overleden. o— Ratten als verspreiders van mond- eu klauwzeer Een kras staaltje hoe de ratten kunnen optreden als verspreider van het mond- en klauwzeer is gebleken bij de bestrijding van de jongste epidemie in Engeland. Ook daar werkt men natuurlyk sterk met sub limaat en dergelyke en een gedesinfecteerde hofstede ruikt er een uur in den wind. Nu heeft geen dier zoover het land aan die desinfectie stankjes als de rat. Zoodra dan ook de hygiënisten op de boerdery 't werk beginnen, gaan de ratten aan den haal. En waar ratten verwonderlijk goede voetgangers zijn, wil dat zeggen, dat zy dikwijls naar andere hofsteden gaan die vér, soms wel een half uur tot een uur gaans van de eerste hofstede liggen. En in de nieuwe hofstede brengen zij dus de ziektekiemen van mond- en klauwzeer, welke zij in de stallen der oude hofstede hebben opgedaan. M.a.w. wel verre ervan dat de desinfectie van een gegeven hof stede de verspreiding van de kwaal tegen houdt, werkt zij als een soort microben- bom, die de kiemen, welke tot nog toe al leen op de hofstede voorkwamen, nu over de geheele streek verspreidt. Geen wonder dan ook, dat men in En geland tegen deze methode den laatsten tijd opkomt en er op aandringt, dat de autoriteit de kwaal althans niet komt ver spreiden. o— Onwettige leting veer de militie By de loting voor den dienstplicht (na tionale militie), Maandagochtend ten raad- huize te Gorinchem, waren 68 lotelingen. Toen de laatste aan de beurt kwam om te trekken, was er geen lot meer in de glazen kom. Later werd bij den loteling thuis door een ambtenaar ter secretarie een lot no. 16 gebracht. De minister van justitie is met het ge val in kennis gesteld. VRAAGT TARIEVEN. Hensden. Op Zondag 23 Aug. a.s. zal door de zFanfare der H. Familie* voor hare Donateurs een groot Zoinerconcert worden gegeven in den tuin der vereen. Onze stadgenoot de Heer C. J. M, Merkx is als musicus uitgenoodigd tegen woordig te zijn op het Beiaard-Congres, dat gehouden zal worden op 14, 15 en 16 Augustus te 's Bosch. Dinsdagavond bracht de »Heus- densche Harmonie* eene serenade aan het echtpaar van Dam te Oudheusden, dat dien dag zijn 50 jarige echtvereeniging herdacht. Met ingang van 1 Sept. a.s. is benoemd tot ryksklerk te Utrecht kantoor D. B., de heer J. T. Vos, thans particulier klerk alhier. By de verpachtingen van nagras werden zeer hooge prijzen besteed en wel 40 tot meer guldens per koeschaar voor den tyd van goed twee maanden. Ammerzoden. A v. Hemert, alhier, slaagde voor examen Fransch L. O. Andel. Dezer dagen was het anders zoo rustige Andel geheel in rep en roer. Een woning aan het Boveneind trok aller belangstelling. Midden op den dag waren er ruiten ingegooid, tenminste zooals de eigenaar beweerde. Daar de veldwachter met vacantie was, werd de gem.opzichter geroepen. Ook de Burgemeester was spoedig ter plaatse. Hoewel het een zeer primitief ruitje betrof, werden niettemin allerhande pogingen gedaan orn de dader(s) op te sporen, om deze verregaande bru taliteit te straffen. Het meest merkwaardige van dit geval was, dat wel groote steenen werden ge vonden, maar de ruit in het minst geen gaten vertoonde, maar alieen gescheurd was. Geheimzinnig is voorwaar dit geval, enfin, er gebeuren wel meer geheimzinnige dingen in Andel. Als verdacht van schennis van de eerbaarheid, gepleegd op den uiterwaard by het slot Loevestein, werd heden proces verbaal opgemaakt tegen J. d. F. alhier. Almkerk. Maandag j.l. had Ds. Röth alhier, het ongeluk, by het aanzetten van den motor van zyn auto, (doordat de kruk terugsloeg) de rechterpols te breken. Z.Eerw. zal, naar wy vernemen, eenigen tyd verhinderd zyn, om voor zyne Gem. op te treden. Aalst* Mej. J. A. Ruger slaagde dszer dagen te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken. Brakel. Op 3 Augustas j.l. herdachj de heer L. Ekelmans den dag waarop hij gedurende 50 jaren ten Gemeente huize werkzaam was respectievelijk 22 jaar als ambtenaar ter Secretarie en gedurende 28 jaar als Gemeente ontvanger. De jubularis die in den voormiddag ter Raadsvergadering aanwezig was werd aldaar door den Burgemeester toegesproken. Den heer Ekelmans werden namens het Gemeentebestuur en het overige Gemeen te personeel blijken van waardeering aan geboden terwijl het ook overigens hem niet aan belangstelling van andere zijde heeft ontbroken. Capelle. Deze week is een koe v?n den landbouwer G. J. H. loopenden in den buitenpolder alhier, door den bliksem ge troffen en gedood. De heer M. C. Ryken h eft bedankt als eere-voorzitter van de Chr. zangver- eeniging »HaIlelujah< alhier. Dassen. Doordat het paard van den heer B. schrok jvan eenige dames, geraakte bovengenoemde met paard en kar te water, gelukkig wisten behulpzamen handen, paard en wagen weer spoedig op 't droge te brengen persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. P. van der Pluijm, alhier, slaagde voor het examen hoofdacte. Genderen. Dinsdag j.l. maakte de Chr. Zangvereeniging per autobus, onder neming »Onzen Dienst* (met 3 bussen), een uitstapje naar Nymegen. Men trof het echter niet bjjzonder, want op den middag begon het te regenen. Ook had men nog eenige pech onderweg, doordat tengevolge van het sterke remmen voor een luxe auto, waar men anders zou zijn opgeloopen, een paar bussen tegen elkander botsten. Naar wy uit goede bron vernemen, worden alhier ernstige pogingen in het werk gesteld, tot wederoprichting der Muziekvereeniging ^Excelsior*. Het is te hopen, dat deze pogingen mogen slagen en de leden met hernieuwde krachten den arneid mogen hervatten, tot bloei der vereeniging. Herpt. De arbeider G. B., in dienst bij C. v. H., had het ongeluk, bij het verzetten van een kar koren, uit te schuiven, zoodat de kar voorover kwam en hy be kneld raakte onder de burrie. Door toe geschoten hulp werd hy uit zyn gevaarlijke positie verlost en kon zichzelf onder ge neeskundige behandeling stellen. Heesbeen. Door den bouwkundige A. Michaël te Aalburg, werd 25 Juli aanbesteed het bouwen van een woonhuis etc. voor den heer G. Bax alhier. Er werd ingeschreven door A. J. Klein te Heusden f 5400 C. Garstman te Wyk f 5300 A. v. Rijswjjk te Heusden f 4799 G. Nieuwkoop te Heesbeen f 4635 G. Haspels te Genderen f 4600 A. Kramer te Genderen f 4477 gegund en op 6 Aug. voor den heer J. Coijjn alhier, het bouwen van een woonhuis met stallen enz. Firma Goesten te Ammerzoden f 8500 A. v. Rijswyk te Heusden f 6381 G. Nieuwkoop te Heesbeen f 6335 C. Garstman te Wyk f 6080 G. Haspels te Genderen f 5925 gegund. Nieuwendijk. Bij de gehouden lo ting voor de Nat. Militie werden on derstaande nummers getrokken door M. Heijstek no. 7, M. Biesheuvel no. 20, H. van Hemert no. 21, J. de Horn no. 18 en A. lppel no. 13. Door het drukke verkeer op straat konden een drietal fietsrijders niet passeeren. Een hunner stapte van de fiets af, waardoor de anderen kwamen te vallen. G. V. bezeerde zich zoo erg dat de hulp van Dr. O. moest worden ingeroepen Deze week werden voor de Eierver. Nieuwendijk en Omstreken verzonden naar de Rotterdamsche consumptieveiling 7039 eieren. Men besteedde voor groote eieren 17,65 kleine f 6,40, eendeieren f 6,80, Kal koeneieren f 11, alles per lOOstuks. Bij de gehouden aanbesteding te 's Bosch van opruiming zandneder- zettingen in den bovenmond van het afwateringskanaal van 's Bosch naar Drongelen was de laagste inschrijver den heer L\ Schermers voor f1666. De Gem. Zangver. O. K. K. be haalde te Overschie de le prijs in de Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen der huid en zonnebrand, is het nood zakelijk op reis altyd voorzien te zyn van een Doos 30-60-90 ct. 2e afdeeling met 329 punten. Dir. de Heer Snijders. (Kille). Bij de gehouden loting voor de Nat. Militie werden de on derstaande nummers getrokken door J. van der Stelt no. 10, J. Biesheuvel no. 4, P. van Wijk no. 22, M. de Pen der no. 7, J. van der Stelt no. 12, A. de lloog no. 3, en H. Kroon no. 16. Dinsdag slaagde de heer M. v. Helden Czn. te 'sGravenhage voor Akte Duitsch L. O. Sprang. Woensdag j.l. herdachten onder vele blijken van belangstel ling, de echtelieden S. Vos en Adr. Timmermans hunne 50-jarige echl- vereeniging. Door de Harmonie der R. K. Werkliedenvereen. uit Waal wijk werd een serenade gebracht. Ter gelegenheid van zijn zil veren ambtsjubleum, als burgemee ster van Sprang, werd door de Sprangsche burgerij aan Z.Ed.Achtb. burgemeester Meijer een prachtig ca deau aangeboden bestaande uit twee antieke porceleinen vazen. Van verschillende zijden werden prachtige bloemstukken aangeboden, waaronder een van de Chr. Prol. Vak ver. van Schoenmakers en leer- bewerkers. Op een fietstochtje had Mej. v. O. uit Rotterdam, alhier gelogeerd, nabij Loonppzand, het ongeluk te gen een telefoonpaal te fietsen, waar door zij haar bril brak en door het glas eenige verwondingen op liep. De ontboden geneesheer con stateerde dat een ader was open gescheurd. Verder bleek dat alles goed was afgelooben. Sleeuwijk. Uitslag van de loting voor den dienstplicht, lichting 1926. I H. A. Groeneveld, 2 J. Koek, 3 A. de Hoog, 4 J. Biesheuvel, 5 J. van den Boom, 6 P. van Vuuren, 7 M. de Pender, 8 J. Damen, 9 W. den Hollander, 10 J. van der Stelt, 11 B. den Haan, 12 J. van der Stelt, 13 D. van Burgel, 14 M. F. Paans, 15 B. A. Scheurwater, 16 II. Kroon, 17 A. Pellikaan, 18 R. B. Ruijtenberg, 19 H. A. den Dekker, 20 S. Sterren burg, 21 A. Ritmeester, 22 P. van Wijk, 23 G. den Dekker;, 24 C. P. Beukenkamp'., De muziek ver. „Wilhelmina" al hier is voornemens 22 Aug. a.s. een concert te geven op den Straatweg. Werkendam. Uitslag der loting van de dienstplichtigen der lichting 1926. 1 C. Sack, 2 P. Vos, 3 D. v. d. Myl, 4 K. van Berchum, 5 J. C. Vink, 6 C. Wijnands, 7 J. Versluis, 8 O. de Keizer, 9 D. C. Groeneveld, 10 G. v. d. Schuit, II A. Versluis, 12 P. v. d. Heuvel, 13 J. J. v. d. Steenhoven, 14 H. Pruissen, 15 A. Baggerman, 16 W. G. v. Driel, 17 F. v. Herp, 18 W. Biesheuvel, 19 C. A. Paans, 20 W. Kieboom, 21 C. D. v. Loon, 22 A. Blokland, 23 D. G. Rijkers, 24 P. J. v. Bercum, 25 C. v. Rjjswyk, 26 A. v, d. Stelt, 27 T. Schmidt, 28 A. Holster, 29 M. Damen, 30 A. v. Oversteeg, 31 P. A. Bosman. Op het Woensdag j.l. te IJselstein gehouden concours behaalde de heer van Duist met de zangvereeniging »Soli Deo Gloria* in de 3de afdeeling een 3de prjjs met 226 p. De prijs werd niet aanvaard. Waalwijk. Internationale Tentoon stelling voor de Schoen- en Lederindustrie. Aanvullende Ijjst van geschonken medailles. Geldersche Credietvereeniging Waalwjjk, Groote Gouden Medaille. H. Verheij, Nymegen, Verguld Zilveren Medaille. Fa. Van Boxtel Co., Dongen, Verguld Zilveren Medaille. Voor de paardenkeuringen enz. op het Sportterrein der Tentoonstelling te Waalwijk op 27 Augustus a.s. zyn niet minder dan 344 paarden ingeschreven. Well en Ammerzoden. Dinsdag was het 25 jaar geleden dat ds. B. Tichel- mann, thans Ned. Herv. predikant te Scheveningen, de evangeliebediening in de gemeente Well en Ammerzoden aanvaardde. Firma ALPH. HUPSCH (Wordt vervolgd). J. F. M. VA1 LIEliPT,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2