Plaatselijk Menus Mastklimmen. Ie prijs J. van Zeist. 2e prijs Bert Braspenning. 3e prijs Ant. Chabot Tonsteken. Ie prijs C. Chabot. 2e prijs Ant. de Jong. 3e prijs Joh. van Dongen. Stoelendans voor Dames. Ie prijs W. Ophorst. 2e prijs M. van Dongen. 3e prijs D. van Schuppen. Bij het stroophappen werd door J. de Cloe de gulden behaald en bij het mikhappen trof Cor de Jong het geluk. Verschillende anderen be haalden hiermede kwartjes of dub beltjes. Ringsteken voor paren en rijtui gen. Ie prijs E. Vos Dzn. 2e prijs J. liaverhals. 3e prijs M. van Campen. 4e prijs R. Timmermans. De prijzen werden op, verzoek van de feestcommissie door den burge meester uitgereikt. Van het begin tot het einde was Z.E.A. en Mevrouw op het terrein aanwezig en werden de verschillende wedstrijden met be langstelling gevolgd. Sprang heeft prachtig feestgevierd, geen wanklank werd gehoord. Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie te .Waalwijk. Van 22—31 Augustus a.s. wordt te .Waalwijk een internationale ten toonstelling geh. voor de Schoen-en Lederindustrie. Dinsdag 18 Aug. was de pers uit- genoodigd tot een bezoek, aan wel ke uitnoodiging door een 30-tal dag- week- en geïll. bladen was gevolg gegeven. Nadat allen zich in de groote ruime cabaretzaal hadden ve^eenigd werd door den Voorzitter van het Comité Pers en Reclame, den heer Jan Tielen te Waalwijk een wel komstwoord gesproken, waarin hij ondermeer zei; dat de ondervinding Waalwijk de groote waarde eener vaktentoonstelling heeft doen ken nen en dat Waalwijk dan ook aan gemoedigd door het groote succes der tentoonstelling in 1903 niet heeft geaarzeld om bij gelegenheid van 't 25-jarig bestaan van den Bond van Schoenfabrikanten, de handen op nieuw aan den ploeg te slaan en deze tweede grootsch opgezette tentoon stelling in 't hartje van de Schoen en Lederindustrie te organiseeren. Na het gebruik van een verfris- sching werden door de journalis ten in clubjes, begeleid door een der leden van de tentoonstellingsconii- té's een rondgang over de terreinen en door de hallen gemaakt. Het tentoonstellingsterrein in de onmiddelijke nabijheid van het sta tion gelegen, beslaat een oppervlakte van 90.000 M2. Slooten zijn gedempt geworden, wandelwegen met fraaie bloemperken, in het midden een prachtige fontein aangelegd en nieu we slooten rondom het terrein ge graven, terwijl van den monumen talen hoofdingang een laan loopt met boomen naar de machinehal, en ver der nog een muziekkiosk en sigaren- kiosk op de binninterreinen aanwe zig zijn. De gebouwen bestaan uit 3 groote expositiehallen. In hal A be vindt zich direct bij den ingang de garderobes, verder een ruime keu rig ingerichte perskamer met drie spreekcellen, de zeer mooie groote cabaretzaal (560 M2.) met tooneelen kleedk., champagnebar met dansge legenheid, restauratiezaal le klasse (2o x 22 M., terwijl het verdere ge deelte als expositiehal is bestemd, een oppervlakte heeft van 90 x 20 Meter en waar uitsluitend schoenen, leer en fournituren zullen worden tentoongesteld. Langs de cabaretzaal en café le klasse loopt een overdekte veranda, die een lengte heeft van 56 Meter en van waaruit men een fraai gezicht heeft over de terreinen. Aan de an dere zijde vindt men hal B de groot ste expositiehal, met een oppervlakte van 130x120 Meter, waar eveneens uitsluitend schoenen en leder zullen geëxposeerd worden. In deze hal vindt men ook de res tauratie 2e klasse, waaraan ook een veranda is gebouwd van 40 Meter lengte. De machinehal op den achter grond en uitsluitend bestemd voor dé opstelling van machines heefteen oppervlakte van 90 X 25 Meter en be zit een monumentaal hoofdfront ge flankeerd door opgaande torens. Deze hal is met de twee andere hallen verbonden door begroeide per gola's. Er zullen de nieuwste machi nes op het gebied van de schoen en lederindustrie worden geëxpo seerd. Door de N. V. Van Thiels Draadindustrie uit Beek en Donk wordt bijv. een draadnagelinachine opgesteld voor speciale draadnagels' voor de schoenfabricage, die per mi nuut 800 draadnagels maakt. Alle machines zullen in werking worden tentoongesteld. De stands in de verschillende ge bouwen zijn meest allen ontworpen door het bureau v. Vlaanderen Co. te Amsterdam, terwijl het architec ten- en ingenieursbureau v. Gestel en Bouman uit 'sBosch de ontwer pers zijn van het geheele tentoon stellingscomplex. Stoffeerderij en meubileering der cabaretzaal, perskamer enz. heeft plaats door de fa. Vroom Dreés- man uit sBosch; de schitterende tuinaanleg door de firma v. Bladel te Waalwijk. Langs de gebouwen, vooral boven de ramen worden bloembakken aan gebracht met kleurige geraniums. 's Avonds zullen alle architectoni sche lijnen verlicht worden met 13U0Ü eiectrische lampjes, welke ver lichting is daargesteid door de fa. Borstrok Stoop te Waalwijk. Achter de machinehal treft men een groot sportterrein met overdekte tribune en een muziektent aan, waar de verschillende sportfeesten en het concours hippique zullen gehouden worden. Daarnaast een ruim terrein voor Lunapark. De hallen zijn van hout opgetrok ken met bijzondere spantconstructie en kapbedekking. Tijdens de omwandeling circelde een vliegmachine boven liet terrein en maakte foto's. Toen alles bezichtigd was, verza melde men zich in de cabaretzaal waar een keurige lunch werd aan geboden, die den pachter der buffet ten de firma P. Mulders Zn. uit ;s Bosch alle eer aandeed. Tijdens de lunch zorgde een strijkje voor de af wisseling. De voorzitter der tentoonstelling de heer Kleijberg sprak de pers toe, terwijl aan het slot de algemeene penningmeester de heer J. v. Iersel de pers dank bracht voor hare te genwoordigheid. Het aantal deelnemers bedraagt 204, terwijl 500 buitenlandsche hui zen vertegenwoordigd zullen zijn, zoodat er voor vakman als leek heel wat te zien en te genieten zal zijn. Het is een grootsche onderneming, waarmede .Waalwijk toont, mannen te bezitten met energie, durf en on dernemingsgeest. Wij wenschen deze heeren van harte liet succes toe, dat zij met hun onderneming verdienen en twijfelen niet of zeer velen uit onze streek zullen profiteeren van de gelegenheid die geboden wordt om iets moois en leerzaams te zien. Hieronder laten w ij het program ma volgen. Zaterdag 22 Augustus. 12,30uur: Officieele opening. Middag-concert van 3—5 uur. Avondconcert 8—11 u. Kon. Muziekkorps Goulmy. en Baar, 'sBosch. 4 uur: Groote voetbalwed strijd: H.B.S. kampioen van Neder land—Zuidelijk Elftal. Zondag 23 Augustus. 2 uur: Groot festival van zang- en muziekgezel schappen, ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van .„Oefening en Vermaak''. Maandag 24 Augustus. Feestverga- dering der jubileerende bond van Schoenfabrikanten. Middag concert 3—5 uur. Harmonie St. Crisp ij n. Avond-concert 8—11 u. Kon. Erk. Harm. Apollo van Kaatsheuvel. Dinsdag 25 Augustus 2 uur: Con cours d'élégance en behendigheids wedstrijd voor automobielen. Behen digheidswedstrijd voor motoren. Mu ziek Harmonie St. Crispijn. Avond- Concert 8—11 Tilburgsche Kapelle, Tilburg. Woensdag 26 Augustus. 2 uur Korte baan-draverij (handicap) voor alle in Nederl. geregistreerde paar den aangespannen. (Max. afstand 300 meter). (Geheel nieuw voor deze pro vincie). Muziek Harmonie St. Cris pijn. Avond)-Concert 8—11 uur. Kon. Erk. Harmonie „Concordia", Loon op Zand. Donderdag 27 Augustus. 8 uur: Paardenkeuringen voor M. C. en de Prov. Reg.-Commissie. 12 uur: .Ver- richtingsproef 15 K.M. (Waalwijk— Labbegat, H oogevaart, Sprang, An- thoniusstr., Tentoonstellings-terrein). 2 uur groot concours hippique Land bouw-, Luxe-, Tuig-, Rij-, Jacht- en Springpaarden. (Wisselbeker wordt verreden in 't Spring-concours). Muziek Harmonie St. Crispijn. Avond-Concert Ivoninkl. Harm. „Euphonia" Kaatsheuvel. Vrijdag 28 Augustus. Vergadering van den Bond van Ned. Lederhande laren. Middag-Concert 3—5 uur en Avond-Concert van 8—11 uur, Kon. Muziekkorps Goulmy en Baar Den Bosch. 7 uur: Opstijging op 'tsport terrein luchtballon W. Pottum, Rot terdam, bekend luchtreiziger. Zaterdag 29 Augustus. 2 uur: Ver volg festival voor muziek- en zang gezelschappen. 2 uur: Groote Turn- feesten. Zondag 30 Augustus. 1 uur: Slot festival voor muziek- en zanggezel schappen. Na afloop verloting en uit reiking der prijzen. 2 uur: Vervolg turnfeesten. Maandag 31 Aug. Middag-Concert 3—5 uur Harmonie St. Crispijn. Avondconcert Sofia's Vereeniging, Loon op Zand. In de pauze groot vuurwerk op het sportterrein. Wij besluiten met een woord van dank aan het dag. best., het comité voor pers en reclame en den heer Schlusen algem. administrateur voor de gulle en hartelijke ontvangst. Uw eerste taak 's morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Als dit niet geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpyn, gedruktheid, maagpijn onzuiver bloed enz. Foster's Maagpiilen genezen verstoppingen, regelen de lever, maag en ingewanden, en versterken zoodoende uw geheele gestel. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65 in apotheken en drogistzaken. Hensden. De rij vereeniging t Het land van Heusden en Altena« nam Zaterdag 1.1. deel aan het concours hipp que te Raams- dof:k. Hoewel deze vereeniging nog slechts kort bestaat en eerst in April hare oefe ningen kon aanvangen, mocht het haar toch gelukken den tweedeprijs in het num mer demonstratie van rijvereenigingen te winnen. De verschillende figuren werden correct en vlot uitgevoerd, in het geheel zag er keuring uit. Dit alles is een groot succes voor den instructeur der vereeniging, den heer H, Vogelaar te Andel, die de oefeningen leidde en wien geen moeite te veel is geweest om te zorgen, dat de vereeniging flink voor den dag kon komen en daar de verschillende leden ver uit elkaar wonen, en het oefenings terrein slechts matig ge schikt is, begrijpt men wel dat dit succes maar niet zoo gemakkelijk kon worden verkregen. Op het zelfde concours behaalden de paarden van Gebrs. OerlemansVan der Schans te Drongelen, waarvan er een in alle nummers door mevrouw Van der Schans werd gereden en die van Gebrs. Blariders te Almkerk ook verschillende prijzen. De regeling te Raamsdonk was uitste kend, en er was op uitmuntende wijze voor stalling gezorgd. Zondag 16 Augustus hield de Post- duivenvereeniging »De Postduif® een wed vlucht met jonge duiven vanuit Goc-ö. De prijzen werden behaald als volgt le prijs G. van Helden, Wijk 2e- en 3e M. Gouda, Eethen, 4e en 5e J. Baayens, Heusden. De commissie voor regeling van den etalage-wedstrijd deelt hierbij mede, dat zich reeds hebben opgegeven de firma's J. van Laarhoven, L. L Veerman, C. Bou man, A. v, d. Kolk, van Eeuwijk, Wed. Duijster, C. de Kemp, van Hoften en W, van Heiden. Tevens "brengt zij ter kennis, dat het geenszins da bedoeling is, dat de étalages bijzonder versierd moeten worden, maar dat de hoofdzaak is een zoo mooi mogelijke etalage te maken van artikelen, die in de zaak aanwezig zijn, zoodat een ieder er aan mede kan doer, zonder extra kosten te maken. Zij, die wenschen deei te nemen aan de wedstrijd kunnen zich tot en met 24 Augustus opgeven by Mevr. Auër. Met het oog op de ramp te Borculo en te Zeeland had de Burgemeester j 1. Zaterdag tot een bijeenkomst ten stadhuize uitgenoodigd de leden van den Raad en de HeerenVan Ommeren, Van Gendt, Auër, Carpaij, J. H. Verhoeven, Otto en Keunen, die, met uitzondering van de twee laatst genoemden, gevolg gaven aan die uitnoodiging of op andere wijzen van hem sijmpathie met het plan deden blijken. Men kwam overeen heden (Woensdag) den openbare collecte te houden, waarvan de opbrengst zal worden overdragen aan het nationaal Steun comité. Andel. Andei's Fanfarecorps behaalde Zaterdag j.l. op het nationaal concours te Ammerzoden in de afdeeling Uitmuntendheid met 285 punten een tweeden prijs. De uitslag van de loting voor den Dienstplicht der lichting 1926 is als volgt 1 A. Verdoorn, 2 J. Versteeg, 3 J. Wijnen, 4 H. Verzijl, 5 D. Verhey, 6 Jac. Naaijen, 7 J. F, Naaijen. Tijdens de reparatie van de rolbrug over de Wilhelminasluis alhier had een odgeluk plaats, dat door het manmoedig optreden van sluismeester Den Besten nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Twee arbeiders, die een veldsmidse droegen^ hadden het ongeluk hiermede te water te geraken. De een wist zich zwemmende te redden, doch de ander, die deze kunst niet verstond, dreigde te verdrinken. De sluismeester, die het ongeluk zag gebeuren, sprong zonder te aarzelen van een brug- getje op een ongeveer 3 M. lager gelegen balk en smaakte het genoegen met inspan- niog van alle krachten den drenkeling op het droge te brengen. Een woord van lof voor deze dappere redding is hier zeker niet misplaatst. Ook in deze gemeente gaan de landbouwers zich meer en meer op de teelt van aardbeien toeleggen. De groote winsten in dit bedrijf sporen den landbouwer hiertoe aan, Verschillende nieuwe velden worden aangelegd. Almkerk. D3 uitslag van loting der nationale militie, lichting 1926, is als volgt 1 A. Nieuwenhuizen 2 J. Dekker3 H. Sterkenburg4 A. G. Vink5 T. Ouwetkerk 6 C. Kraai veld 7 M. Heislek 8 L. Kamp; 9 J. C. Sehetff; 10 B. de Graaff; 11 A. B. Snoek; 12 A. C. v. Ryswijk13 A. Ippel14 J. A. Vink; 15 A. Lagrouw16 A. v. d. Koppel; 17 A. G. v. Drunen 18 J. de Hom 19 C. Rombout20 M. Biesheuvel21 H. v. Hemert. Beneden Langstraat. De fruitoogst valt dit jaar niet mede. Niet alleen zijn er nagenoeg geen peren, maar ook de opbrengst van appels geeft eene teleur stelling. De wormstekigheid vertoont zich in erge mate en daardoor valien vele appels af. De vroegrijpe soorten worden verhan deld tegen 12 a 18 cent per K.G. B.-Sroek. Op het Nat. Concours, dat gehouden werd op 15 en 16 Aug. 1.1. te Ammerzoden, behaalde het Mannenkoor alhier in de 3de afdeeling den lsten prijs met 328 punten, voorwaar een mooi succes en vooral daar dit het hoogst aantal punten was van den geheelen Zangwedstrijd op dien dag. Moge deze vereeniging zoo blijven voortgaan op den ingeslagen weg, dan zal zij zeker nog meer lauweren oogsten. Wy wenschen ^Volharding® geluk met het behaald succes. De vereeninging stond onder leiding van den heer J. Nelis te Besoijen. 's Avonds toen alles nog druk in feestelijks stemming in de dorpsherberg bij A. v. d. Beek waren, kwamen er een paar beruchte individuen de feestelijke stemming storen. Het waren een zekere v. D. en V. uit Hank (Dussen). Met een mes gewapend kwamen deze tegen de bewoners van B.-Broek in, doch konden niet veel uit richten omdat hun tegenpartij te sterk was. Verschillende klappen werden uitgedeeld. Toen deinsden de beruchte voorvechters terug en gingen naar de andere herbergier te Hill, waar zij een knuppel er. een zicht gingen stelen, waarmee zij toen gewapend tegen hun vijanden introkken Zoo ver kwamen zij echter niet, daar de gem - veldwachters hen arresteerden en proces verbaal opmaakten. Genderen. De Gem. Zang vereeniging »Poiyhymnina« behaalde op het Nationaal Concours ta Amerzoden een 1ste prijs in de 2de afdeeling met 306 punten. Onder leiding van den heer M. J. van Heijst uit Engelen. Dassen. Zondag j.l. behaalde onze fanfare »WiIhelmina« op het concours te Ammerzoden den lsten prijs in de 2de afdeeling met 306 punten, Zaterdag in de II, Missen maakte de ZeerEerw. Heer Pastoor E. J. M. Jans- sens da Horion bekend, dat Zondag 16 Augustus eene collecte zou worden gehouden voor de stormramp in het Oosten van onze Provincie. Deze collecte heeft opgebracht ruim f 200. Onze dorpsgenoote Mej. P. v. d, Pluijm is dezer dagen op 21-jarigen leef tijd geslaagd voor de hoofdakte onderwyzares. Op de gehouden boomgaardver pachting werden hooge prijzen besteed. Er waren boomgaarden bij welke het dub bele bedrag opbrachten van vorig jaar. Een auto van den WelEd. Heer H. J. Eilers had zoo juist het ongeluk bij het draaien van een stoep achteruit te loopen en kwam in een sloot terecht, De remmen waren echter goed in orde, doch de chauffeur keek uit om 2 kinderen die zaten te spelen mis te ryden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Met behulp van eenige personen en met een takel is de auto op bet droge gebracht en kon men de reis weer vervolgeü. De gemaakte onkosten werden door ge noemden Heer betaald. Verzekering dekt de schade. 's Gravemoer. Van den landbouwer J. B. is in het veld, terwijl deze aan het haver maaien was, eene fiets gestolen. Van den dader is geen spoor te ontdekken. Hedikhnizea. Door de felle slagregens van de vorige week is de weg Herpt Haarsteeg weer dusdanig verslechterd dat hy bijna niet meer berijdbaar is met geladen karren koren, wat voor de boeren uit ons plaatsje een groot ongerief is. Moge de meerderheid van onzen raad er maar gauw toe besluiten dezen weg in orde te doen maken, al hebben zij er dan niet zooveel belang bij als de boeren, die er dagelijks gebruik van moeten maken. Herpt. Er bestaan plannen om de R.K. Kerk electrisch te verlichten. Wanneer dit geschiedt zal het petro leumlicht verdwijnen en zal de wensch van or.za zeereerw. Pastoor om ons kerkje tot t een juweeltje uit den omtrek te doen zijn meer in vervulling gaan. Land van Altena. De door den Bond van melkveehouders aangevraagde prysver- hooging van 1 cent per Liter pei 15 Aug. is door den Handel van de hand gewezen, Sprang. Van den voerman A. de Roon, alhier, sprong te Dordecht een hond, welke per S. S. »Thor« naar Rotterdam verzon den werd, over boord. 14 dagen later is dit trouwe dier bij zijn eigenaar komen aanloopen, Hat beest was erg vermagerd, Vrydagavond toen de bewoners niet thuis waren, is by W. N., alhier, door opschuiven van een raam in de achter kamer ingebroken. Een geldbeurs in hou dende f 10,en gereed staande pudding werd weggenomen. Van de(n) dadei(s) geen spoor. Veen. Mej. N. Colijn, bestelster der Telegrammen in deze gemeente, heeft als zoodanig haar ontslag genomen. Ds. Hofman uit Krabbendyke hoopt Donderdag 20 Aug. a.s. des n.m. half Zeven (O.T.) voor de Ger. Gem. op te treden. De Gem. Zangver. ïT.O.G.I.D.O.® behaalde op het te Ammerzoden gehouden concours in de 4e afdeeling een len prijs met 312 punten. Wijk c.a. De uitslag der loting voor de Nationaie Militie in deze gemeente is als volgt 1 Jan van Kuijk, 2 G. van Rijswijk, 3 P. de Bruijn, 4 Th. Nieuwkoop, 5 H. J. de Waal. 6 G. van Wijk, 7 A. Nieuw koop, 8 A. J. Wijgers, 9 R. J. Treffers, 10 J. G. van Wijk, 11 J. Scheffers, 12 J. van Wijk, 13 M. Bouman 14 J. M, Millenaar, 15 J. Bouman, 16 H. J. Lub- berdink, 17 J. Garstman, 18 A. H. van Wijk, 19 C. van Tilburg. Eén der dienstplichtigen van de lichting 1926 uit deze gemeenten gaf als zijn wensch te kennen, om te dienen bij de Luchtvaartafdeeling. Op de secretarie dezer gemeente werd kennis gegeven van het vinden van een portemonnaie met inhoud, eveneens is ook gevonden een rijwielbelastingplaatje 1925. De portemonnai e is te bekomen bij den gemeenteveldwachter en het belastingplaatje bij Z. Wijnen te Aalburg. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 21 Augustus 1925, des na middags ten 7 ure. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het Gemeentelyk Electriciteitsbe- drijf in de Oudestraat. 3. Verpachting toemaat der gemeente en der »Ebbe«. 4. Herstelling muur in de Kerkstoep. 5. Voorstel van B. en W. tot slooping van het huisje aan de Kerkstoep. Donderdagmorgen geraakte A. S., doordat de hond plotseling een zijwaart- schen sprong deed, onder de hondenkar. Het ongeval kwam zoodanig aan, dat zij bewusteloos in het nabyzijnde huis werd - binnengedragen. Nadat zij eenigszins bij gekomen was, kon zij met een pijnlijke hand en ontveld voorhoofd huiswaarts keeren. De inmiddels gewaarschuwde dokter constateerde echter, dat de duim van de j rechterhand gebroken was. Hier ziet men alweder, dat bet spreekwoord niet tever- t eefs isseen ongeluk ligt op een klein plaatsje®. Donderdag j.l. werden aan de leden der Knipcursus te Aalburg n.l. de Dames G. van Dijk-Bouman te Wijk, H. Jonkers te Veen, M. Roseboom en D. de Graaff te Nederhemert, M. de Bruin te Heusden. H. A. Schouten. T. Lakerveld, J. Nieuw koop en D. van Wijk, allen te Aalburg, een diploma uitgereikt, als bewijs, dat zij blijken hebben gegeven, met vrucht den cursus in maatknippen (systeem Snelappa- raten) te hebben doorloopen en tevens, dat zij voldoende blijk hebben gegeven geheel zelfstandig werkzaam te kunnen zyn. De cursus werd gegeven onder de be kwame leiding van Mej. M. Steinhorat uit

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2