GOUD, ZILVER, UURWERKEN, FANTASIE- es TROUWRINGEN. Eigen Repmie-taiclÉj. een keuken, verder beneden niets. Boven is een groote zolder, waar een kamertje op is afgetimmerd. Het is waar er is een heel mooie tuin bij. doch als die er ook niet was, dan zou de huur ook veel te hoog zijn. Het komt ons voor, dat met f225 de huur goed betaald is. U Zegt zou er niet iets meer uit te halen zijn, doch men moet in aanmerking nemen, dat de verstandhouding tusschen Kerk bestuur en de gemeente in goede ba nen behoort te blijven. De woning is vroeger in het openbaar ver lacht en de huur is nooit hoogerdan '225 geweest. v. d. Broek. Ik weet zeker dat een andere huurder er gaarne f300 voor zou wlilen geven. Dat zou ook een heel goede huurder zijn, ik geloof dat men dit niet uit het oog mag ver liezen. Voorzitter. Mag ik mijnheer v. d. Broek opmerken, dat wij dit niet we ten. 'tls gepubliceerd opdat de inge zetenen hunne bezwaren zouden doen blijken. Er is echter niemand ge weest. v. d. Broek. Het zijn geen gemeen tenaren, dus dat konden zij niet. Voorzitter. Zij hadden dit toch kunnen doen; er is geen bod gedaan men moet aan dergelijke aanbiedin gen niet te -veel aandacht schenken, kent de man het huis wel? v. d. Broek. Hij kent het heel goed, daarbij kwam nog dit voordeel dat men een goede belastingbetaler inde gemeente zou hebben gekregen. Voorzitter. Wij weten het niet. v. d. Broek. Xu weet U het toch. Voorzitter. Wij wisten het niet en ik vind liet vreemd dat er geen bod is gedaan, v. d. Broek. Zii zouden dit waar- schijnlijk wel gedaan hebben, doch ze zagen dat het huis reeds bewoond was. v. Herpt. Wanneer U de notulen van een vroegere vergadering naziet, dan zult U zien dat het vorige Hoofd der School ontslag der huur is ver leend en daarbij gezegd is, mijnheer Ceelen moet ,cr voor in staan dat de gemeente er .geen schade bij heeft. Deze heeft zich toen in verbinding gesteld met het Kerkbestuur en dit weer met het nieuwe Hoofd der School. Het Kerkbest. meende goed gedaan te Rebben door de woning aan het nieuwe Hoofd over te doen, Uit de bepaling gemaakt bij het ont slag geven van mijnheer Ceelen kan opgemerkt worden, dat B. en W. bang waren dat de gemeente die huur niet meer zou krijgen. Voorzitter. Wat U het laatste zegl is niet waar, wij hebben absoluut ge dacht f 225 is een billijke huur. Wij hebben nooit gedacht, dat er een ooging zou worden gedaan om een ïoogere huur te krijgen. Ik kan mij wel eenigszins begrijp dat men vreemd heeft opgezien, dat het nieu we Hoofd maar zoo de woning be trok, met mij was dat ook het geval. Al is het niet geheel in den haak,-er is toch wel een verklaring voor te vinden. De Pastoor is geheel te goe der trouw jn de meening geweest, dat is de wonng die steeds door mijnheer Ceelen is bewoond, dat is dus de onderwijzerswoning en heeft er niet aan gedacht, dat het bij de gemeente aangevraagd moest wor den. Toen wij er niets van hoorden zijn wij op informatie uitgegaan en hebben gezegd het is vreemd, dat wij noch van het Kerkbestuur, noch van het Hoofd iets liooren. Wij hebben ons toen in verbinding gesteld met een kerkmeester, deze heeft de Pas toor bezocht en toen bleek dat deze geheel te goeder trouw heeft gehan deld en tegen het nieuwe Hoofd heeft gezegd, daar is uwe wonng, zonder er bij te bedenken dat deze woning eigendom der gemeente is. Toen is de Pastoor direct gekomen met het ver zoek. 't Is wel niet in den haak, doch te verklaren is het wel. Ik meen wer kelijk dat geheel te goeder trouw is gehandeld en nu mag het zijn dat er andere liefhebbers zijn, mijne mee ning is, dat een huur van f 225 rede lijk is. In Heusden betaalt men 1300 maar dan heeft men ook heel wat anders. v. d. Broek. Het is dezelfde huur die de veldwachter verwoont, dat is toch een groot verschil tusschen 2 personen. Voorzitter, Er is wel verschil tus schen 2 personen, .v. d. Broek. Ik vind het vreemd, dat als het Kerkbestuur de goéde wo ning heeft (de veldwachterswoning) dan bij de gemeente aanklopt om een woning voor het Hoofd deit School te huren. Voorz Zooals de veldwachterswo ning thans is, is zij niet geschikt voor het Hoofd der School, Ik zou er lamel, betrouwbare inlichtingen duskosten als 15 ct. echter niet langer over praten, de winst wan f 200. waarbij nog: De andere heeren zijn dezelfde Hierop wordt met algemeene stem- komt, dat misschien de dijk ook nog meening toegedaan, men overeenkomstig het voorste! van beter wordt Het voorstel lot algraving van den B. en W. besloten. v. Herpt. ,U zegt dat wij er f 200 Bernschen dijk tol een bedrag van Voorzitter. Xu hebben wij nog een van zullen profiteered doch U ver-, f1500 wordt met algemeene stem- voornaam punt, n.l. het voorstel van B. en W. tot het afgraven van' den Bernschen dijk. AVij hebben daar- reeds een keer over geboomd. Wij zullen hopen, dat wij thans tot een definitief resultaat zullen komen. Zooals de heeren weten hebben i kort de kosten groot f wij een begrooting laten maken doorbosch om te leggen. geet de opbrengst van het bosch men goedgekeurd, terwijl B. en van f 100 per jaar. worden gemachtigd tot uitvoering. Verhoeven. Dat is zoo, doch men krijgt dan ;óok de kosten van om- leggen. Voorzitter. Men krijgt dan binnen mijnheer Leenhouts. Wij hebben een j v. d. Broek. Mij komt de raming zeer uitvoerig rapport, waaruit blijkt i van f25 per hont nogal hoog voor, dat de grond die er afkotat vol- j men moet niet vergeten dat de grond doende is om hel bosch in weiland die men er inbrengt zeer waarschijn- Wijziging begrooting 1925. Deze'begrooting imoet gewijzigd, worden omdat er een paar uitgaven moeten worden gedaan, waarop niet om hel is gerekend, o.a. ontvangst der deel nemende vereenigingen ,aan het jong om te leggen. Er was gevraagd om een begrooting tder kosten te ma' ken. Deze zijn globaal door mijnneer Leenhouts becijferd, de kosten zou den dan berekend a 15 ct. per M3. grond f1323, om rond te rekenen f1501) bedragen. De vorige keer heeft v. Bommel pit Hedikhuizen een bere kening gemaakt alleen van het klei ne boschje, dat volgens diens bere kening f1300 zou kosten waarbij een hoogere eenheidsprijs was genomen, n.l. 65 ct. per M3. Uit de berek. opbr. der laatste 1 jaren blijkt, dat het bosch na aftrek der onderhoudskosten f 97,97 rond flOöO heeft opgebracht. Hierbij moet ik echter net vergeten op te merken dat het bosch in slechte conditie is, en het heelemaal omgelegd zou moe ten worden, (waarvan de kosten f800 oer bunder, voor de twee bunder dat iet groot is dus f1600 zullen bedra gen, dat is ook kaptaalverlies. Nu hebben wij gedachi v het bosch om te leggen omdat daaraan veel be hoefte is. Wij rekenen dan op een opbrengst van f25 per hont, wal ook niet te hoog is en komen dan voor de 15 hont dat het groot is aan f375 per jaar en hebben dan nergens meer mede te maken, wat schoon houden enz, betreft. Wij moeten daarvoor natuurlijk geld hebben, doch er staat op het grootboek f7006 tegen een rente van 2'/2 pCt. Als wij deze te gelde maken, dan zullen die 13 a Li honderd gulden opbrengen, dus ongeveer het bedrag dat wij noodig hebben Wij missen dan wel de rente groot f175 van deze f7000'doch krijgen daarvoor de opbrengst .van f375 volgens o, i. ljjl' elf pil 1c de Wilt. (Wat zal het de eerste 4 aren opbrengen, ik zou denken als iet de helft van de raming opbrengt, dat hel dan al mooi is. Hoeveel wordt het hooger? Verhoeven. De berekening is van 25 cM. Couwenberg. Als het te gebruiken was voor teelland, dan was het veel beter, daaraan is nog* meer behoefte als aan weiland. Voorzitter. Dat was te probeeren. v. d. Broek. Toen dit ontwerp den vorigen keer in behandeling is ge weest heb ik al gezegd dat het een gewaagde onderneming is die nooit geen voordeel op zal leveren. We hebben nu het voordeel dat wij het geld van het grootboek er voor ge- iruiken kunnen, als wij er echter voor moeten leenen en dan aflossen, dan zon het zeker geen voordeel op leveren. Voorzitter. Dat geef ik toe. v. d. Broek. Kunnen de f1600 voor kosten van pmleggen ook niet van het grootboek betaald worden. Voorzitter. Neen, dat mag niet. Couwenberg. Men trekt nu m 2 bunder land slechts flOO, dat is ook niets. Het is licht te wagen. Voorzitter. Er is nog een mogelijk heid. Ged. St. hebben gezegd, dat bel afgraven niet mag gebeuren tusschen 1 November en 1 Maart, Wij moeten er op rekenen, dat dit wel mag, het moe winterwerk zijn. de Wilt.. Het moet toch in eens be steed worden? Voorz. Zeker, het wordt in eens aanbesteed. Couwenberg. Het zal wel minder ste festival, op het Raadhuis, welke kosten 53 gulden bedragen. Met algemeene stemmen worden deze wijzigingen goedgekeurd. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de ver gadering. Rtime fcme tn l O c ti v i T» r ii c. DE KEMP

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10