Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Asthma Abdijsiroop 10,4529 FEUILLETON. „Het Kasteel van Kerlor" Plaatselijk Nieuws BEHOORENDE BIJ HET Kantongerecht te Heusden. Strafzitting van liet Kantongerecht te Heusden op Vrijdag 7 xVugustus 1925. Kantonrechter: Mr. C. W. van Om meren. Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie: Jhr. Mr. Quarles van Uf- ford. Griffier: Mr. W. Ruitinga. tiet is geen peulschilletje voorde Heeren, want de rol prijkt weer eens met liefst 134 zaken. En dat midden in den zomer met warm weer. Enfin 'tis gelukkig niet eiken dag strafzit ting. Eerst worden 11 kinderzaken be handeld en daarna 123 gewone straf zaken. Er zijn heel wat beklaagden verschenen, terwijl het publiek zich blijkbaar door de warmte niet heeft laten afschrikken. A. V. chauffeur te Brussel had te N ie wend. met zijn auto gereden met een gangetje van 49 K.M. per uur, Deze zaak was op verzoek van een Belgisch advocaat die als verdediger zou optreden reeds een paar malen uitgesteld omdat hij verhinderd was te verschijnen. Thans was hij weer niet verschenen, maar nu wilde de Kantonrechter niet langer uitstellen en veroordeelde onzen Belg bij ver stek tot f 20 boete of 10 dagen zitten in een Hollandsehe prison. A. de K. en M. de K. arbeiders te Herpt hadden zonder vergunning met een kruisnet gevischt in het Oude Maasje. De eerste beklaagde bekent, doch de tweede ontkent door o te zeggen dat hij er slechts bij stond te kijken. De wachtm. der rnare- ch au sees. Rooms en de marech. Hooglander verklaarde echter dat zij hadden gezien dat beklaagden te za- men het net ophaalden, de een had den stok vast en de ander het touw Bij de ontdekking hunner overtre ding hadden beklaagden het op een loopen gezet, doch waren door de marechaussées achterhaald. Beiden hebben toen bekend. De kantonrech ter noemt de houding van den twee den beklaagde ongunstig en veroor deelt beklaagde sub 1 tot 2 geld boeten elk van f5 subsidiair 2 maal 3 dagen hechtenis met verbeurdver klaring van hei kruisnet en be klaagde sub 2 tot 2 geldboeten elk van f 10 subsidiair 2 maal 5 dagen hechtenis. .1. K. v. d. S. bakker te Werken dam stond terecht voor twee over tredingen der arbeidswet bij tweede herhaling. Beklaagde die niet was 155 Sterk door haar moederlijke liefde, kwam Carmen, wankelend op haar beenen, er toe een ochtendjapon aan te trekkenaan haar voeten trok zij flu- weelen pantoffels. Deze bewegingen maakten haar weer duizelighet was, of alles met haar in 'trond draaide, maar dat ging weldra over. Zij deed eenige passen, leunende tegen de meubels. De Saint- Hyrieix was Robert d'Alboize gaan ontvangen, dien men in het salon had gelaten. Waarde meneer d'Alboize, zeide de diplomaat, die te zeer bewongen was om de ontroering van den officier te bemerken, ik ben gelukkig u te zien. Hij stak de hand uit naar Robert, die bevende zijn hand drukte. De kapitein beheersebte zich zoo goed hij konbij zeide s Men beeft mij een opdracht gegeven naar Parijsbij mijn laatste korte be zoek heb ik u geen visite kunnen brengen. Nu begin ik met u. U doet mij een heel groot genoegen. Zonder dat een spier van zijn gelaat bewoog, vervolgde de officier: Vaart mevrouw de Saint-Hyrieix wel Ongelukkig niet, antwoordde Firmin. Ditmaal kon de kapitein niet nalaten i verschenen, werd bij verstek ver oordeelt tot 2 geldboeten elk van f 15 subsidiair 2 maal 10 dagen hech tenis. H. J. B. chauffeur te Aalburg leeft nog steeds in onmin met de klokken en met zijn leeftijd. Beklaagde dacht dat hij 23 jaar oud was, maar zijn geboorte-extract vertelde dat hij bijna de drie kruisjes achter den rug heeft. En wat de klokken betreft zei beklaagde dat ze op het postkan toor te Heusden hem desgevraagd den juisten tijd niet konden mee deden, waardoor hij 8 minuten te vroeg uit Haarsteeg was vertrokken met zijn autobus. De marechaussee Hooglander vertelde dat de poslkan- toorklok te Heusden toevallig precies gelijk was met Haarsteegsche tijd, zoodat beklaagde's verweer thans niet opging. De Heer Ambtenaar vraagt f 2 of 1 dag en de Kanton rechter zegt a.s. Vrijdag vonnis te zullen geven. Mej. 11. J. v. H. te Eethen was op 19 Mei j.l. met haar hondje een wandeling gaan doen. Het beestje was in een weiland gegaan en had daar achter een kalf aangejaagd dat in een puntdraad-heining terecht kwam, terwijl beklaagde het hondje niet teruggeroepen zou hebben. Ge volg was dat de eigenaren van het kalf, de gebroeders Schilders, aan- dag naar den Bosch zonder gifte van het geval bij de politie de den. Beklaagde beweerde dat de hond was meegeloopen zonder dat zij er iets van wist. Ook had zij net gezien dat de hond achter het kalf joeg. Wel had z(ij hooren tieren en vloeken en ook had zij den hond hooren blaffen. De gebroeders Schil ders, als getuigen gehoord, verklaar den dat zij den hond van beklaagde achter het kalf hadden zien jagen en ook dat het kalf door liet prikkel draad was gegaan. De Kantonrechter zeide de over tuiging te hebben gekregen dat de zaak wel wat opgezwollen is, maar toch meende hij tegen beklaagde te moeten zeggen: „Juffrouw, laat je hondje thuis, als je gaat wandelen". Overeenkomstig den eiscli van den Heer Ambten, veroordeelde de Kan tonrechter beklaagde lot f 2 boele of 1 keffertje. A. S! zwervende had aan de politie te Werkendam een valschen naam opgegeven, hetgeen hij nu moest boe ten met f 25 of 15 dagen. L. C. H. landbouwer te Dussen weigert nog steeds om een heining, die op provincialen grond staat weg te nemen, 't Wordt nu toch een heel duur heininkje want beklaagde krijgt liefst twee geldboeten n.l. van f 10 en van f 20, bij niet-betaling te ver vangen door 5 enlO dagen hecht- nis. Wie niet hooren wil, moet maar voelen, zegt de Kantonrechter. G. G. autobusondernemer te Aal burg had op 25 Juni j.l. geen enkele autobus laten rijden zonder daarvan vooraf kennis te hebben gegeven op de bij de wet voorgeschreven wijze 'tKost beklaagde nu f 10 of 5 dagen. J. v. d. O. te 's Bosch hadeenigen tijd geleden Mejuffrouw van Oers, die op een rijwiel was gezeten, met zijn auto aangereden op het Kruis te Aalburg. Beklaagde zei dat Mej. van Oers bij het naderen der auto van de fiets sprong en de fiets toen tegen de auto gooide. Mej. van Oers als getuige gehoord, zegt daarentegen dat zij door het rechtervoorwiel dei- een beweging van verrassing te maken. Ik was er zeer door aangedaan, her nam de diplomaat. Doordat hij zich in den verleden tijd uitdrukte, verminderde de Saint-Hyrieix eenigszins de bekommering van Robert niettemin beefde deze nog van onrust. Gelukkig, vervolgde Firmin, kwam er juist een aanmerkelijke verbetering. Als zij maar voortduurt! Ophetoogen- blik, dat ik het meest bezorgd was, diende men u aan. Het was mijn vrouw, die er op stond, dat ik u zou ontvangen. De angst van den kapitein was nog niet geheel verdwenen, maar toch voor een deel. Ik weet niet, waaraan ik deze onge steldheid moet toeschrijven, zeide de Saint-Hyrieix. Robert d'Alboize wist dat wel. Hij hernam Toch heeft mevrouw de Saint-Hy rieix gister een partij gegeven. Ah, u hebt de dagbladen gelezen Ik heb ze even doorloopen. En allen wijzen ze op ons succes, nietwaar Ja. ja! Het was pachtig Hoe jammer, mijn waarde meneer d'Alboize, dat het geluk u niet hier heen geleid heeft. U zoudt aan deze partij hebben kunnen deelne men, de partij, die in alle opzichten geslaagd is. Da minister van staat, bij wien ik des avonds gedineerd heb, was geheel in vervoering. Nooit had hij zich zulk een pracht voorgesteld. Men begint bepaald in de hoogste kringen in te zien, dat de aristocratie, door de auto werd aangereden en toen nog eens werd geraakt door het achter- wiel. Getuige Mej. Boezer verklaart dat Mej. van Oers door het rechtervoor wiel van beklaagde s auto werd aan gereden en dat de auto zeer snel reed. Getuige a décharge Pardoel zegt dat hij in de auto van beklaagde zat en dat Mej. van Oers verkeerd reed. De Kantonrechter vroeg aan bekl. of hij Mej. v. Oers eene schadeloos stelling had aangeboden, waarop hij ontkennend antwoordde. Daarop zei de Kantonrechter dat hij beklaagde alsnog in de gelegenheid wilde stel len om de schade aan Mej. van Oers •te vergoeden, waarom de verdere behandeling der zaak 4 weken wordt uitgesteld. E. v. D. sigarenhandelaar te Wer kendam werd ten laste gelegd dal hij op Zondag sigaren zou hebben ver kocht in zijn winkel, die volgens plaatsel. verordening gesloten moet zijn op Zondag. Beklaagde zegt dat hij ook rijwielhandelaar >is en carbid wilde verkoopen en geen sigaren. De veldwachter Meijer, als getuige gehoord vertelt dat beklaagde siga ren weg trok toen hij binnentrad. De Kantonrechter zegt dat hij hetgeen beklaagde heeft gedaan, een luttele overtreding vindt en hij dan ook meent dat een strenge straf alleszins misplaatst zou zijn. Veroordeeling f0,50 boete of 1 dag hechtenis. D. G., wed. van H. J. v. d. S., her bergierster te Werkendam, zou zon der schriftelijke toestemming van den Burgemeester in hare herberg eene vermakelijkheid voor het puliek hebben gegeven, door aldaar een per soon op een mondharmonica te laten spelen. Beklaagde zegt geen toestem ming voor het maken van muziek te hebben gegeven. Zij heeft den muzi kant v. Viveen nog g'zegd dat hij met zijn gespeel moest op hou den, wat djeze echter niet deed. Dje Veldwachter Meijer verklaart dat beklaagde ook hem heeft ver klaard dat zij geen vergunning voor het maken van muziek in hare tap perij had gegeven. Tenslotte "sprak de Kantonrech ter beklaagde vrij. D. G. te Werkendam, een echten stoepenman en lastpost voor de po litie. Veldwachter Meijer had hem wel 10 a 15 maal gewaarschuwd en wilde dadelijk geen proces-verbaal opmaken omdat beklaagde een hart lijder in hooge mate is. Jij bent zie kelijk, aldus de Kantonrechter tegen beklaagde, en daarom heb ik mede lijden met je, maar dit neemt toch niet weg dat je den Veldwachter niet mag plagen; ik zal je nu nog f 1 of 1 dag geven, maar als je weer hier komt voor plagerij van den Veld wachter dan zullen we elkaar anders spreken en ga ik uit een geheel ander vaatje tappen, wees dus maar heel voorzichtig, want ik moet er heele- maal niets van hebben dat het pu bliek de politie plaagt of sart. Oudendijk. Woensdagavond hield de landbouwvereeniging Samen werking* alhier een ledenvergadering in Cafe van der Wiel. De vergadering die druk bezocht was, werd geopend door den voorzitter de heer C. M. Schaap. Republiek niet langer te bestrijden, aan deze een grooten dienst bewijst. De diplomaat, die hierdoor toonde, dat hij den ouden mensch nog niet ge heel had afgeschud, hield toch na deze verheven uitdrukking op. Ach, hoe jammereindigde hij, dat het feest zoo slecht is afgeloopen. Robert, die zeer bleek was, had de loftuitingen, die de Saint-Hyrieix zich zelf zoo ruimschoots toezwaaide, niet gehoord. Hij dacht alleen maarik zal haar niet kunnen zien. Eindelijk, hernam de diplomaat, ben ik een weinig hersteld van mijn angst maar u zult mij verontschuldigen, in dien ik mij haast naar mijn zieke terug te keeren. Ik zal haar niet zien, herhaalde Robert bij zich zelf, vol wanhoop. U begrijt mijn kwellingen, verklaarde Firmin, ik was bang voor een hersen ontsteking. De deur van het salon werd geopend Carmen verscheen. De Saint-Hyrieix uitte een kreet van verbazing. Robert, ontroerd zooals hij het nog nooit in zijn leven was geweest, deed een schrede naar de jonge vrouw toe. Voordat Firmin, die als vastgeworteld stond aan den grond, zijn bezinning had hernomen, was Robert reeds toegesneld op de vrouw des huizes. Zij drukten elkaar de hand op een welsprekende wijze. Marcelle? ondervroeg Carmen hem fluisterend. Gered I antwoordde Robert, zeer zacht De Secretaris las daarop de notulen, die na een kleine aanvulling, werden goedge keurd. Onder de ingekomen stukken werd on der meer behandeld een schrijven van B. en Wethouder van Woudrichem, als ant woord op een verzoek aan den Raad, om medewerking tot het verkrijgen van alge- heele openstelling van den Postweg. Bg nadere bespreking besluit men, thans geen algeheele openstelling aan het ministe rie van oorlog te vragen, doch te trachten een betere regeling te verkiijgen tot het, gebruik van dien weg voor da landbouwers in deze gemeente. Bij acclamatie wordt als lid toegelaten de heer J. de Rover. rj AKKER's Herkozen wordt tot Hoofdbestuurslid der N. B. M. v. Landbouw de heer H. van Andel en tot plaatsvervangendlid de heer J. Spiering, die na eenige bedenkin gen hunne herbenoeming aan namen. Een door het Dag. Bestuur van de N. B. M, v. Landbouw ontwerpen, contru- butie regeling voor 1926, wordt door velen beoordeeld. Men dringt er op aan, dat de regeling voor het klein bedrijf nog schuppeiijker wordt, terwijl het groot bedrijf wel iets meer kan betalen meer progessief dus Een gewijzigd voorstel wordt opgemaakt en ter behandeling worden ingediend. Besloten werd weder over te gaan tot den aankoop van stroo, terwijl flinke par tyen kunstmest (voorjaars levering) en poot- aardappelen werden aangekocht. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter onder dank voor de trouwe op komst deze vergadering. Het fanfarecorps Kunst naStrjjd* directeur de heer C. G. van Dijk, behaalde Zaterdag op het concours te Ammerzoden een 1ste prijs in de 3de afdeeling met 378 punten. Voorwaar een mooi succes voor deze jonge vereeniging. Werkendam. Hieronder laten wij het programma volgen van de te houden huisvlijttentoonstelling, welke gehouden sprekend. Hélène Zij zal komen. Zij heeft ons kind niet willen verlaten, voordat de genees heer terugkwam Ik heb de vaste over tuiging, dat ons kind buiten gevaar is. Vervolgens zeide de officier met luider stemme Hoe, beste mevrouw, u hebt uw ka mer verlaten? Welk een onvoorzichtigheid, zeide Firmin, die eindelijk woorden vond. Mevrouw de Saint-Hyrieix liet zich op een stoel vallen. Ik ben veel beter, zeide zij, deze zon derlinge ongesteldheid is even snel ver dwenen, als ze opkwam. Zij glimlachte. Zij huiverde niet meer. Zij herleefde. Ik vraag u wel vergiffenis, hernam Carmen, met een stem, die nog eenigs zins beefde, dat ik u zoo ontvang, me neer d'Alboize. Ik heb mijn echtgenoot willen geruststellen en tegelijkertijd de bezorgdheid van een vriend doen ver dwijnen. Dat alles is heel zonderling, zeide Firmin. Bent u waarlijk weer in nor malen toestand? Behalve de herinnering aan de vree- selijke ontroering, waaraan ik ter prooi was, ondervind ik slechts een weinig vermoeidheid. Dat kan niet schelen, hernam Firmin, wij moeten geen enkele onvoorzichtig heid begaan, Wij zullen aan den dok ter vragen, om u een leefwijze voor te schrij ven. Is het niet, meneer d'Alboize wordt op 6, 7 en 8 Januari in de Nuts- zaal alhier. Gevraagd wordenle. a. Voorwerpen uit geschaafd hout, bloemenmand of bak, kapstok, papierbak, droogrekje, boeken hanger, vogelkooi, b. De zelfde ingelegd met hout. c. Dezelfde voorwerpen ge sneden en gebrand. 2e. Houtversiering met boomschors, dennenknoppen, eikels, mos, kurk, sigarenpuntjes. 3e. Snijders in leer of linoleum, matjes, presenteer bladen. 4e. Vlechten met papier, biezen, louw, stroo, metaaldraad, matten, korfjes, manden. 5e. Knoopen, eier en vischnetten, hangmatten, paardendekens enz. 6e. Voor werpen van carton- en papierdoozen, lampen kappen, matje3. 7e. Teeken en schilderen op popier, doek, zijde, glas, leer, fluweel, hout. 8e. Boekbinden, stoelenmatten. In leggen met postzegels, met hout, met schelpen. Munten uitzagen voor spelden en broches. 9e. Voorwerpen alslijstjes, mandjes, speldenkussens, doosjes enz., ui, of met behulp van postzegels, ouwels, rijstt bladeren, kastanjes, gedroogd gras, fijne grind, kurken, spelden, vlechtwerk, hout snijwerk en papierwerk. 10e. Nuttige en fraaie handwerken. 11e. Scheepsbouw voor jongens enz. 12e. Metaalbewerking. 13e. Aaiikleeden va» poppen in verschillende kleederdrachten. Aan deze tentoonstelling is verbonden een afdeeling voor vaklieden, waarin zij ter opluistering kunnen inzenden voor werpen vervaardigd in vrije uren. Bekroningen worden uitsluitend gegeven voor eigen gemaakte voorwerpen andere inzendingen tot beoordeeling van de com missie, worden ter opluistering aangenomen. Inzendingen van elders worden ingewacht vóór 5 Januari en die van Werkendam en de Werken op 5 Januari tusschen 9 en 2 uur en moeten worden teruggehaald op 9 Januari, Alle inzendingen worden tegen brand en waterschade verzekerd. Zailichem. Financieel verslag van de vereeniging »Helpt Elkander* alhier, uit gebracht op Zaterdag 1 Aug. j.l. over het le halfjaar 1925. Ontvangen aan contributie f 271, rente f 34,f7, samen f 305,77. Uitgaven f 401,91, nadeeiig soldo f 96,14. In kas voor ziekenfonds 1 Jan. f 1430,88, 1 Juli f 1334,74. In kas voor reservefonds 1 Jan. f 725,55. Ontvangen le halfjaar rente f 15,89, donateurs f 6. In kas 1 Juli f 747,44.i Op het spaarbankboekje van het zieken fonds is geplaatst f 1381,99, reservefonds f 693,10, tezamen f 2075,09. ÏYi kas by den penningmeester nog f 7,09. Op 1 Juli telde de vereeniging 101 leden. Aan ziekengeld i3 over 't eerste halfjaar uitbetaald de somma van f 380,75 en aan diversen f 21,16. Met een verzoek aan den penningmee ster, om in het vervolg de boeken op tijd in orde te hebben, werd de vergachring gesloten. Het mond en klauwzeer wat zich hier tot twee gevallen uitbreidde is thans geweken. Mej M. v. Wijgerden slaagde een dezer dagen bij het het gehouden examen, voor verpleegster te Ermelo-Veldwijk. o— De operatie van dokter Vilfeu bij Mar celle was geslaagd. Hélène had zich wondergoed gekweten van haar taak als ziekenverpleegster, op de voorgeschreven uren de keel dei- kleine bevochtigend, zooals verordend was. De eerste dag was voorbijgegaan, zon der dat er een verandering kwam in den toestand der zieke den daarop vol genden nacht echter was een verbete ring duidelijk zichtbaar. Dat was de genezing der kleine. Haar slaap was niet meer woelig en afgebroken zij lag nu stil te slapen. Des anderen daags kwam Robert d'Alboize, ter prooi aan de somberste gedachten. Eerst om een uur of vijf in den mor gen had hij Tours kunnen verlaten. Om vijf uur zes-en-twintig kwam hij aan te Parijs. Te Villiers uit den trein stappende, vroeg de arme vader zich af, of hij de vensters van het kleine huisje niet gesloten zou vinden. Toen hij binnenkwam, wendden zijn oogen zich allereerst naar het kind. Hij liep er op toe en kuste het lang en innig. Zij is gered, zeide Hélène zacht. Toen eerst zag Robert, die verwacht had Carmen te ontmoeten, de gravin de Kerlor. De min ging in een aangrenzende kamer, ondanks haar landelijken een voud begrijpende, dat deze beide men- schen behoefte hadden elkaar te spreken zonder getuigen. jtittiwslilad r\ g&at gepaard met verschillende verschijnselen: benauwdheid, kort-j ademigheid, beklemdheid op de borst bij de minste inspanning. Akker's Abdijsiroop verlicht de aanvallen doordat zij de borst van de prikkelende slijm zuivert en de ontsteking der luchtwegen weg neemt en daarmede de oorzaken Van hoest, bronchitis, keelpijn. Alom verlcnjgbaar in kokers van 230 gram ƒ1.50 550 gram ƒ2.75 en 1000 gram ƒ4.50 Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 5