PROGRAMMA A. Verschuur-Baert S. D. LANKHÜYZEN Go's BANK C. DE KEMP STEMBILJET Drogisterij HEUSDEN. Uitgave: Firma L* J. VEERMAN, Heusden. No* 4531, Vrijdag 28 Augustus 1925, Kuiteiilaiidsch Overzicht IMimeiiland. Int. Telefoon no, 19. Postrekening no. 61525. op 31 Augustus 1925 te HEUSDEN, HET PUBLIEK STEMT MEE!! T. BOONSTRA Engstraat HEUSDEN. '-AND VAN ALTEN* Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 4 6 regels 90 cent. Elke regel meer 45 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 4 uur en Vrydagmorgen 9 uur ingewacht. VAN DE FEESTELIJKHEDEN ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. DE KONINGIN. 1(H 11a uur. Carillonbespeling door den Heer Chr. Merx Jr. 1-4 3 4-6 6J- 71 V- -8i 8 Kinderspelen (De schoolkinderen, met uitzondering van de deelnemers aan den vliegerwedstrijd, komen samen te kwart voor één bij hunne scholen). Vliegerwedstrijd (De deelnemers moeten te 2 uur bij het feestterrein (Prins Hendrikkade) samenkomen). Costuumwedstrijd (Samenkomen op het feestterrein). a. Carousselrijden door de leden van de Rijvereeniging „Het Land van Heusden en Altena". b. Ringsteken te paard. Concert door de „Fanfare der H. Familie". 1. Koningin Wilhelmina Marsch. La Bruyère Ouverture. Blanchette Fantaise. Franch Amïtié. Finale (Nederl. Vreugd). Concert door de „Heusdensche Harmonie". 6. Les Cadets de Brabant Marsch. La Liberté Ouverture. Sous la Tonnelle Fantaisie. Colonel Bogey Marsch. Finale (Les Soldats du Génie Civil). 2. 3. 4. 5. 7. 8. 9. 10. Uitreiking van de prijzen voor den étalage-wedstrijd in Hotel „Concordia" Vischmarkt. 8J Groote Lampion optocht (Lampions.medenemen met mede werking van de beide Muziekgezelschappen. Vertrek vanaf de Vischmarkt. Voor den étalage-wedstrijd heeft zich nog opgegeven de heer A. Metselaar. In totaal doen thans 16 firma's mee, n.l.J. van Laarhoven, L. J. Veerman, C. Bouman, A. v. d. Kolk, Van Eeuwijk, Wed. A. Duijster, C. de Kemp, Van Hoften, W. van Helden, G. van Diesen, Gez. Boeren, P. Vergouw-Verschure, Brehm, F. S. Schreuder Zn., D. M. van Her waarden en A. Metselaar, allen kenbaar aan een oranjepapier met opschrift „Etalage-wedstrijd", dat in de étalage aanwezig zal zijn. Hieronder vindt men een stembiljet, daarop vult men in de namen van de 3 firma's aan welke men denkt, dat de 1°, 2e en 3e prijs zullen worden toegekend. Wie uit het publiek blijkt volkomen overeen te stemmen met de beslissing van de Jury, komt in aanmerking voor de publieksprijs (fraai klokje) Indien meerdere personen gelijk met de Jury stemmen, zal deze prijs onder hen worden verloot. Het stembiljet, dat voor niet-lezers van het Nieuwsblad van Heusden gratis te verkrijgen is bij de Firma L. J. Veerman, moet duidelijk ingevuld en onderteekead worden met naam en woonplaats van den inzender en uiterlijk Maandag avond om half zeven bij de firma L. J. VEERMAN ingeleverd zijn. Door dezelfde persoon mag slechts één stem worden uitgebracht. Personen beneden 18 jaar mogen niet meestemmen. Ook personen buiten Heusden kunnen aan de stemming deelnemen. voor den Etalage-wedstrijd te HEUSDEN op 31 Augustus 1925. Ondergeteekende meent, dat de prijzen als volgt door de Jury zullen worden toegekend 46 PRIJS aan 2e PRIJS aan 3e PRIJS aan Naam van de(n) inzender(ster) Woonplaats In te zenden vóór Maandagavond half zeven bij de Firma L. J. VEERMAN te Heusden. Churchill en Caillaux schijnen bij hun besprekingen over de fundeering der Fran- sche Schuld aan Engeland niet tot over eenstemming gekomen te zijn. De Fransche Minister van Financiën heeft een verklaring afgelegd, die o.a. inhield, dat er geen overeenkomst tot stand zou worden gebracht. Caillaux zou naar Parijs terugkeeren met nieuwe voorstellen er» hij kon niets anders doen dan deze voor te leggen aan zyn ambtgenooten, opdat deze ze zouden kunnen overwegen. Uit het feit, dat tijgens de Londensche onderhandelingen een accoord achterwege blijft, mag echter nog niet dadelijk worden opgemaakt, dat de reis van Caillaux Daar de Londensche hoofdstad vruchteloos is ge weest. In elk geval is het terrein opnieuw verkend en hebben de staatslieden de ver schillende aspecten van het vraagstuk nader kunnen beschouwen. Enkele vorderingen zullen vermoedelijk dan ook wel zijn ge maakt en stellig hebben de onderhande lingen althans eenigszins den weg gebaand naar een uiteindelijke regeling. De schulden- kwestie is een netelige en ingewikkelde aangelegenheid en het is haast onredelijk daarvan een plotselinge en vlotte oplossing te verwachten. De Fransche bladen bevatten vrij eens luidende telegrammen van hun Berlijnsche correspondenten, volgens welke de Fransche nota in officieele Duitsche kringen een gunstigen indruk heeft gemaakt. De Fransche gezant moet in zijn onder houd met Stresemann het denkbeeld naar voren hebben gebracht om de onderhan delingen thans in den vorm van een con ferentie voort te zetten, welk denkbeeld van Duitsche zijde gunstig is ontvangen, zoodat het niet onmogelijk is, dat tegen het einde van Sept. of begin Oct. een conferentie te Lausanne bijeen zal komen. Intusschen zal zich echter eerst een hooge ambtenaar van het Duitsche ministerie van buitenlandsche zaken naar Londen begeven, om de kwestie tot opheldering te brengen, voor welke punten de conferentie bijeen zal worden geroepen. Naar de »Daily Express® uit Tanger verneemt, is de aanval der Riflkabylen op het aan Spanje toebehoorende eiland Al- hucema8 zeer ernstig geweest en zijn de Spaansche verliezen talryker dan in de officieele mededeelingen wordt erkend. De aanval heeft tengevolge gehad, dat de Spanjaarden hun landing bij Sid-Idris op de Marokkaansche kust hebben uitgesteld. Een groot aantal Spaansche troepen en oorlogsschepen worden in Cente gereed gehouden voor den aanval, dien men in den zin heeft. Abd-el-Krim heeft zijn voorraamsten opperbevelhebber met de organisatie van de kustverdediging belast. Naar de x>Daily Mail® uit Damascus verneemt, is de toestand in Syiië zeer ernstig, daar door den opstand dar Drusen er ook oproerige elementen elders, o.a. in Aleppo, aangemoedigd worden. De zeer slechte oogst van dit jaar heeft groote ontevredenheid gewekt en een sterke anti-Fransche stemming in het leven ge roepen. Het is mogelijk, dat oud-officieren van het Turksche leger zich bij de Drusen aansluiten. Omtrent de ruiteraanvallen der Drusen op Damascus, die overal grooten weerklank heeft gevonden, wordt uit Cairo nog aan de Daiiy Express gemeld, dat onder de niet-Mohammedaansche bewontrs van Damascus een paniek ontstond, temeer daar reeds tevoren de Mohammedaansche natio nalisten op groote schaal propaganda hadden gemaakt. Men vreest, dat het openlijk tot een oproer zal komen, zoodra er maar eenige kans is, dat de Drusen succes zullen hebben. Ook de Times verneemt uit Cairo, dat in geheel Syrië en vooral te Damascus groote onrust heerscht en dat ds algemeene opvatting is, dat verdere successes van de Drusen tot een uitgebreiden opstand van de ontevreden elementen zullen leiden, die den laatsten tijd sedert de Fransche tegen slagen zeer roerig zijn geworden. Pebeco-Tandpasta, Foster's Maagpillen Kukirol-pleister Knkirol-voetbad Stoelenvernis Hoedenverais. Limonade Siropen. Het zwakke geslacht Een 40 jarige jongen te Ter Aar kreeg met een 44 jarig meisje van een kermis reiziger een woordenwisseling, die zoo hoog liep, dat de jongedame een groot knipmes trok en daarmede den knaap tamelijk TELEFOON No. 15 - BA.AMSDO.VKSVEEB. AGENTSCHAP YAN DE AMSTERDAMSCHE BANK A'DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. HT Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Zaterdags in JUNI, JULI en AUGUSTUS gesloten wegens beursvacantie. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie ernstig aan den arm verwondde. o— De thuisblijvers De Kantonrechter te Dokkum heeft de kiezers, die bij de jongste Kamerverkiezing hun stemplicht verzuimden, veroordeeld tot f 1 boete of 4 dag hechtenis. o— mishandeling Te Amsterdam is een sigarenfabrikant aangehouden, die op de Bilderdijkkade zijn vrouw zoodanig mishandeld had, dat zy bewusteloos geraakte en naar het Wiihel- minagasthuis moest worden vervoerd. Zij kon weldra naar huis worden gebrecht. o—- Lijk opgerischt Door de bemanning van de douaneboot »Albatros«, te Hansweert gestationneerd, is op de Wcsterschelde het lijk opgevischt van een man, vermoedelijk een zeeman. Het lijk is naar het lykenhuis te Kruiningen overgebracht. o Door een brug gezakt Te Borculo is een gemeenie-vrachtauto, die steenkolen rondbracht, door de brug bij de watermolen gezakt. De brug werd geheel vernield. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voor. Later is de auto op gevischt. o— De onbewaakte overwegen Een met paard bespannen wagen kwam nabij Ernst over een onbewaakten overweg, toen een motorwagen in aantocht was. Het paard werd getroffen en was onmid dellijk dood. De voerman bleef ongedeerd. o— Vreemde liefhebberij In het Haagsche Bosch is de 48 jarige mej. A. P. G., die op haar fiets reed, door een haar voorbijrijdenden onbekenden man met een mes in het been gestoken. De verwonding bleek niet van ernstigen aard te zijn. o— Het slotbedrtyf ran het geheimzinig geral De bemanning van een der politiebooten te Amsterdam zag in de Houthaven een lijk drijven. Het werd binnenboord gehaald en spoedig herkend als dat van den dokter, die in het geheimzinnig geval in de Las- susstraat betrokken is geweest. Hij heelt dus uitvoering gegeven, aan hetgeen hy in den brief aan een familielid schreef. Gebleken is, dat hy geruimen tijd, ook vóór het geval zich in perceel Lassusstraat 5 afspeelde, in hoogst opgewonden toestand verkeerde. Zij, die de bijzonderheden van de zaak kennen, schrijven, volgens de Tel., dat uitsluitend toe aan de bewoonster van het genoemde perceel, die hem tot het uiterste moet hebben getard en geprikkeld. o 2000 arbeiders ontslagen Het bedrijf van de N.V, De Wit Co.'s Dekenfabrieken te Helmond is stopgezet, waardoor 2000 arbeiders werkloos zijn geworden. Niet alleen de fabrieken te Helmond, doch ook die te Geldrop, Gemert, Deurne en Asten zyn gesloten en aan het personeel is ontslag aangezegd. Er worden echter onderhandelingen ge voerd, om het bedrijf, na reorganisatie, voort te zetten. —o— Branden Te Vorden is de nog vrijwel nieuwe boerdery van den landbouwer W. Wiltink in den Wildenborg afgebrand. Tien biggen en een groote voorraad landbouwgewassen gingen verloren. Men vermoedt, dat de brand werd veroorzaakt door werkzaam heden met een soldeerlamp voor het aan leggen van electrisch licht. Het huis was verzekerd, de inboedel niet. Maandag is de boeren behuizing van de wed. Vos, gelegen in de Oudemolenstraat te Oss en mede bewoond door J. v. d. Wielen, tot den grond toe afgebrand. Niets kon gered worden. Verzekering dekt de schade slechts ten deele. De oorzaak is tot nu toe onbekend. o— Kinderen op de fiets Op den Schelmschenweg te Arnhem kwam een 45 jarige wielrijder te vallen, doordat zijn 5 jarig broertje, dat op de stang gezeten was, met een voet tusschen de spaken bekneld geraakte. De jongen kreeg een hersenschudding en is in ernstigen toestand naar het zie kenhuis vervoerd. o— 10 Automobielen te water Maandag is in de Delfshaveneche Schie onder de gemeente Overschie voorby de spoorbrug, een lichter, op welke 14 Stude- bakar-automobielen, bestemd voor de Inter nationale Automobiel Maatschappij, te 's Gravenhage, waren geladen, omgeslagen. Hat ongeval ontstond, doordat de lichter tegen den kant aanvoer, waarna de lading plotseling verschoof en tien van de veer tien automobielen in het water terecht kwamen. Onmiddelijk werd met de ber ging van de automobielen een aanvang gemaakt. O— De rerjaardig ran H. 91. de Koningin zal een liefdadigheidsdag z(ju Naar wij vernemen, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tot de Commissarissen der Koningin in de verschillende provinciën het volgende schry- ven gericht »Nu de ramp van 40 Augustus j.l. voor de slachtoffers zware geldelijke nadeelen meebrengt en de gansche bevolking zich opmaakt om deze gezamenlyk te dragen, heeft H. M. de Koningin den wensch uit gesproken, dat aan de gemeentebesturen in overweging zal worden gegeven, den aanstaanden verjaardag van H. M. zooveel doenlyk zonder kosten te vieren. De be doeling zou niet zijn den dag ongemerkt te laten voorbygaan, maar om de uitgaven te beperken of achterwege te laten, en GOUD, ZILVER, UURWERKEN. Ruime keuze in FANTASIE- en TROUWRINGEN. Eigen Reparatie-inrichting. NIEUWSBLAD voor iiet Land van Heusden en Altena,deLangstraat en de Bommelerwaard '2

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 1