1 -Da^behliging. flipje -Dienstbode. Verkoopincj wegens ophef mg. VERPACHTING. WIJK Notaris m Willigen 1.7510 Hl BOUWLAND Bericll Y3D IHZET. n. 0. fltUr H Dames en Heerenlleeig KLOMPEN. j. ELEKAN 'HERTOGENBOSCH. 0 0 n TE KOOP TE KOOP het huis met schuurtje en erf HET ADRES REUSDEN. Plaatselijk Nieuws IS echtzaken Burgerlijke Stand. Advertentien Notaris van Willigen een koppel Eggen en een Vijfboomer. publiek te verpachten, Notaris van Willigen HUIS - ALMKERK. Notaris van Willigen ANT. REMIE GERT JAN publiek verkóopen: publiek te verkoopen Boerderij afgebrand Vrijdagavond werd te Beekbergen de kapitale boerderij van J. van de Kamp, staande in de buurtschap Lieren, een prooi der vlammen, Bijna de geheele oogst, be staande uit 20.000 K.G. hooi en 80 vim onafgedorschte rogge werden door het vuur vernield. De levende have bevond zich buitenshuis, behalve de varkens, die tydig konden worden gered, evenals een gedeelte van den inboedel. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak van den brand. Heusden. Maandag had alhier de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin plaats. Jammer, dat het drei gende weer de Oranjevereeniging nood zaakte, de kinderspelen, die van 1 tot 4 uur zouden worden gehouden, af te lasten en uit te stellen tot Woensdagmiddag. Van 4 tot 6 uur had het carousselrijden door de leden van de Rijvereeniging »Het Land van Heusden en Altenac p'aats. De Vereeniging arriveerde te ruim 4 uur en werd welkom geheeten door den Voorzitter der Oranjevereeniging, Mr. C. W. van Ommeren. De verschillende nummers, die door de Vereeniging werden ten beste ge geven, dwongen de bewondering af van het talrijke publiek. Bij het slot dankte de Voorzitter der Oranjevereeniging, waarop de heer Vogelaar, Voorzitter en Instructeur der Rijvereeniging, antwoordde. De uitslag van het ringrijden te paard was lste prijs, B. de Haan, Drunen. 2ö M. v. HoofF, Heusden. 3e G. v. d. Beek, Eethen. 4e J. v. d. Heuvel, 5e B. Wijnbelt, Om 8 uur werd onder een geestige toespraak van den heer Van Ommeren de uitslag bekend gemaakt van den étalage wedstrijd. Deze uitslag was lste prijs, Firma W. Brehm. 2e F. Schreuder. 3e C. de Kemp. 4e D. van Herwaarden. 5e L. J. Veerman. De publieksprijs werd behaald door mej. Adia. van Eggeien. Onze beide muziekvereenigingen gaven op de Vischmarkt een concert, dat door een talryk publiek werd aangehoord. Tot slot had een fakkel optocht plaats, waaraan een talrijke menigte deelnam. Na afloop van dezen optocht v^reenigden zich in een der z »len van Concordia de Bur gemeester met zijn echtgenoote en het bestuur der Oranjevereeniging. De bur gemeester sprak bijzondere woorden van dank tot het bestuur der Oranjevereeniging, in het bijzonder tot den Voorzitter, Mr. C. W. van Ommeren, en de Secretaresse, Mevr. Auër. Zijn EdelAchtb. zeide, dat het welslagen van een Heusdensch feest in de eerste plaats afhangt van het steeds zoo tactvol optreden van Mr. v. Ommeren, terwijl Mevr. Auër den Voorzitter steeds terzijde staat op een wijze boven lof ver heven. Voorts roemde de Burgemeester het bijzonder actief optreden van elk der bestuursleden die zich zoo geheel belangeloos, op uitnemende wijze van hun taak weten te kwijten. De heer v. Ommeren hierop het woord nemende zeide, dat de Burgemeester hem veel te groote lof had toegezwaaid, daar toch het welslagen van een feest in Heusden op de eerste plaats is te danken aan de burgerij, die op zoo bijzonder prettige en aangename wijze weet feest te vieren, zonder dat ook maar een enkelen wanklank wordt vernomen. In de tweede plaats is dit welslagen te danken aan Mevr. Auër, die haar taak steeds zoo ruim en goed opvat en aan de overige bestuursleden met wie samen te werken steeds een bijzonder genot is en voorts is dat welslagen te danken aan het bestuur der gemeente en in het bijzonder aan zyn Voorzitter, die een en ander steeds in de hand weet te werken, op een wijze, zooals men dat van een goed burgervader mag verwachten. Hiermede behoort Koninginedag 1925 weder tot het verleden. Een woord van dank aan de Oranje vereeniging en ook vooral aan onze muziek gezelschappen, die geheel belangloos hunne medewerking verleenden, is zeker op zijn plaats. We hopen, dat de wenschen door den Voorzitter der Oranjevereeniging uit gesproken bij zijn toespraak, bij de uit reiking der prijzen voor den étalagewedstrijd, in vervulling mogen gaan en de Oranje vereeniging meer steun moge ontvangen, opdat het volgend jaar Koninginnever- jaardag met meer luister gevierd kan worden en de vereeniging ook meerdere pryzen kan beschikbaar stellen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1925 ingelegd: f 27126.19. Terugbetaald: f 18368.81 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9724. Op de gehouden keuring te Waal- wyk werd de 2-jarige zwarte wit-voet merrie »Thera«, van den heer G. van Everdingen alhier opgenomen in het stam boek der M. C. Gisteren herdacht de heer Uhl, Directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, het feit, dat hij voor 25 jaar bij de posterijen in functie trad. Jammer, dat deze gebeurtenis zoo laat bekend werd, zoodat feestelijkheden achterwege bleven. De »Heusdensehe Harmoniet bracht den jubilaris 's avonds een serenade. Andel. In deze gemeente doet zich ten huize van de Wed. R. een geval van Roodvonk voor en by N. v. R. een geval van Febris Tjphoïdea. De broodbakkersknecht J. Redert alhier, had het ongeluk met zijn vinger tusschen een deegmachine te geraken, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel dermate werd gekneusd, dat hy zich onmiddellijk onder doktersbehandeling moest stellen. Naar we vernemen zal in de maand September in de Ned, Herv. Kerk alhier, gedurende drie weken geen dienst worden gehouden. Een en ander in verband met het verven der banken. Zaterdag j.l. herdachten K. Duister en echtgenoote den dag waarop zy voor 25 jaren door den band des huwelijs aan elkander werden verbonden. Dat deze dag voor hun niet onopgemerkt voorbij is gegaan, behoeft natuurljjk geen betoog. Almkerk. Op de j.l. Donderdag te Waalwijk gehouden prov. Merriekeuring behaalde de Gebr. Blarikers alhier met hunne paarden een 2de en 4de prijs, terwyl met het paard Darzina een bronzen Medaille verwierf, voorwaar een succes voor bovengenoemde heeren. Brakel. De uitslag van de op 27 dezer te Zalt-Bommel gehouden loting voor den dienstplicht, lichting 1926 is als volgt: No. 1 H. van Dalen, (vrijstelling) 2 C. A. den Tek, 3 J. Sustronb, 4 E. van Daalen, 5 A. H. C, van der Veer (vrijstelling), 6 J. C. v. d. Linden, 7 G. van Baaien (vrij stelling) A. B. van Willigen. De heer L. Ekelmans gem.-Ontv. dezer gemeente ie door H. M. de Koningin begiftigd met de zilveren eeremedaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Beneden-Langstraat. Naar vette varkens bestaat goede vraag men besteedt thans 87 k 88 ct. per K.G., levend ge wogen. De aanvoer van jonge biggen is niet groot deze blijven aan den prijs van f 15.tot f 20 per stuk. Dussen. Heden Maandag morgen kwam de Landbouwer B. alhier, tot de onaange name ontdekking, dat een van zijn beste melkkoeien in de weide dood lagvoor zeker een schadepostje voor bovengenoemde. 's-Gr&vemoer. Op Dinsdag 8 Sept. a.s. v.m. 10 uur zal te Oosterhout eene herkeuring van springstieren plaats hebben. Al kwam het niet bepaald tot feestelijkheden, toch is de Koninginnedag ook hier niet ongemerkt voorbijgegaan. Des avonds gaf het Fanfarecorps op de muziektent eenige nummers ten beste, wat een aantal menschen op de been bracht. Genderen. Zaterdag 5 September des avonds 6.30 uur (O.T.) hoopt de Chr. Zangvereeniging »De Lofstem« een concert te geven in den boomgaard van P. van den Heuvel. Bij ongunstig weer zal dit in de Oude Chr. School gegeven worden. 't Zal je overkomen. Toeo kort geleden, op een avond het echtpaar T. zich ter ruste had begeven, werden ze spoedig opgeschrikt door dat een groote bunzing op het bed neerplofte, 't Beest had schijnbaar boven een soort plavond waaronder het bed geplaatst was, z'n bivak willen opslaan. Door zyn gewicht bezweek het plavond met het bovengemelde gevolg, 't Is te begrijpen dat T. en z'n vrouw in een minimum van tijd onder de wol uitwaren, terwijl de bunzing, die in middels ook niet voor z'n plezier uit was, zich tusschen het ledikant en den muur trachtte te bergen, 't geen echter niet bate, want spoedig moest sinjeur z'n nachtelyk avontuur met den dood bekoopen. Vrouw T. is zoo geschrokken dat zij zich onder dokters behandeling heeft moeten stellen. Hedel. De collecte, alhier gehouden ten bate der slachtoffers in de geteisterde streken, heeft opgebracht de som van f 538.70. Poederoijen. By de op 27 Aug. j.l. gehouden loting voor den dienstplicht lichting 1926, was de uitslag voor deze gemeente als volgtW. van Zee no. 1 C. Biesheuvel 2G. E. Wijnstekers 3 G. van Os 4A. Kolbach 5 D. Bok Dz. 6 A. Hak 7 G. van der Ven 8 T. A. Brienen 9G. van Giessen 10 D. Bok Jzn. 11. De lotelingen wien no. 2 en 10 zijn ten deel gevallen hebben vrijstelling wegens broederdienst. De collecte, alhier gehouden ten bate van de slachtoffers van de stormramp op 10 Aug. j.l. heeft opgebracht te Poede roijen f 101 32 en te Aalst f 156.35. Rijswijk. De heer Coert, onderwijzer aan de openbare school alhier, is benoemd tot onderwijzer II© klasse bij het gewoon Europeesch lager onderwijs in Ned.-Indië. Sprang. Den grondwerker M. B. had te Eindhoven het ongeluk met zijn rechter hand op een stuk ijzer te vallen, waardoor zijn hand alstware doorboord werd. Een tijd rust is voor herstel noodzakelijk. Koninginnedag had alhier een zeer kalm verloop. Van de gemeentetoren als mede van vele particulieren woningen wap perde de nationale driekleur. Door de kinde ren werden kleine optochten met versierde kruiwagens enz. georganiseerd die met Oranje getooid en onder 't zingen van Vaderlandsche liederen door 't dorp trokken. Onder vele blijken van belangstelling vierde de echtelieden Jac. v. d. Schans en Johanna Nieuwenhuizen hun gouden huwe lijksfeest. Voor de woning was een prachtige eerepoort aangebracht, terwyl binnen alles met bloemen getooid was. Deze, nog zeer krasse oudjes kregen op dezen hengelijken dag veel bezoek. Bij de gehouden aanbesteding voor het te bouwen woonhuis met bakkery voor rekening van den heer Vos Mzn. alhier werden 9 biljetten ingezonden. Ingeschreven werd als volgt W. van der Hamme, Waalwijk f 10523. Jac. Nieuwenhuijzen, Sprang f 9864. E. Maas, Waalwijk f 9750. J. Qurijns, Capelle f 9619. C. Michaël, Vrijh.-Capelle f 9415. Gebr. v. Willigenburg. Sprang f 9410. G. van Dongen, Raamsdonk f 9386. J. den Teurling f 9385. Fa. D. v. Oversteeg Kleinloog, Vrijhoeve-Capelle f 9230. Het werk is aan den laagsten ioschryver gegund. Het dagelijks bestuur van het Waterschap heeft de Stemgerechtigde In gelanden medegedeeld, dat hen gelegenheid zal worden gegeven zich uit te spreken in verband met de voorgenomen oprichting van het waterschap »Hefc Noorder af wateringskanaal.» De bijzondere commissie voor de waterschappen uit de Staten van Noord-Brabant zal daartoe op a.s. Dinsdag 8 September des morgens 11 uur in hotel Verwiel te Waalwijk zitting houden. Wijk. De vanwege het gemeentebestuur alhier gehouden collecte langs de huizen voor de stormramp bracht f 475.35 op. De algemeene najaarskeuring van springstieren zal, voor zooveel deze gemeente betreft, voor dit jaar plaats hebben te Heusden, op Maandag 14 September a.s., des namiddags 1 uur (Z.T.) Door de Maatschappij tot detail verkoop van petroleum »de Automaat** te 's Gravenhage zal overgegaan worden tot oprichting van een ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftapinrichting bij G. v. d. Maaden, motor- en rijwielhandelaar alhier. De inhoud van de tank is 6000 L. Dit is dus de derde benzinepomp -in deze gemeente, Zaterdag a.s. zal het scharen van de Wijksche Waard plaats hebben. Waspik. Zaterdagavond gaf, ter ge legenheid van de opening der kermis »Wapiksch Harmoniec met medewerking van het Mannenkwartet en de Jongenheer André Vermeeren uit Ginneken, een mooi geslaagd concert. Vooral is 'n woord van lof en dank aan den Jongenheer Vermeeren hier op z'n plaats voor de buitengewone prestatie's, zoowel op piano als viool, waar mede deze nog zoo jeugdigen musicus a.h.v. de bewondering van het publiek afdwong. Zaterdagavond reed een auto in flinke vaart tegen het huis van J. K., met het gevolg dat de deur in de gang terecht kwam. Gelukkig waren geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Het Mannenkoor der Vereeniging V. V. gaf met medewerking van het Duo Henny en Willy van Noord uit R'dam een mooi matiné. Het met smaak gekozen programma werd zoowel door Harmonie als genoemd Duo keurig uitgevoerd. Bij de j.l. Zondag gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier, voor de stormramp in het Oosten van ons land, heeft opgebracht f 100. Werkendam. Beroepen tot predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier, Ds. J. A. Riekel van Maarssen. Zondag 4 Oct., nam. 6 uur, hoopt Ds. J. O verduin van Rotterdam zijn intree rede te houden in de kerk der Geref. Gem. alhier, na des 's morgens bevestigd te zijn door Ds. D. C. Overduin van Giessendam. De heer Schippers, ontvanger der Registratie en Domeinen alhier, gaat met 1 Nov. a.s. het dienstvak der registratie verlaten en zich metterwoon vestigen te Tiel, alwaar hij ais candidaat-Notaris gaat fungeeren ten kantore van Notaris Formijne. Gerechtshof 's Bosch. M. K. landbouwer te Waspik, Bekl. stond voor de Rechtbank te 's Bosch terecht terzake, dat hij den 2en Juni 1.1. te Waspik opzettelijk mishandelend, N. Smits geweld dadig heeft geslagen. Bekl. werd te dier zake veroordeeld tot drie weken gev.straf. Eisch in hooger beroep bevestiging van het vonnis. Politierechtbank. Ph. van E., te Waalwijk, had een buurvrouw, die veel ten zijnent kwam, leelijk uitgescholden. Wegens beleediging luidde de eisch en uitspraak f 15 boete. POEDEROIJEN. Geboren: Jan z. van D. van der Zalm en J. StaatAnna d. van J. II. ten Hagen en G. A. van der Ven. Overleden: N. Hobo 11 j. GEBOREN: zoon van J. P. W. MEIJERSReas en IR. A. MEIJERS. Den Haag, Villa Elizabeth, Parkweg Azaleastraat 73. 30 Augustus 1925 Eenige kennisgeving. Heden behaagde het den Heere na een langdurige ongesteldheid van onze zijde weg te nemen onzen geliefden Zoon en Broeder, JACOB SCHOUTEN, in den ouderdom van ruim 25 jaar. M. SCHOUTEN, Echtgenoote en Kinderen. WIJK, 31 Aug. 1925. Heden behaagde het den Heere van myne zijde weg te nemen myn innig geliefde Verloofde, JACOB SCHOUTEN, in den ouderdom van 25 jaar. Geertje van Helden. Wijk, 31 Aug. 1925. Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons huwelijk onder vonden, betuigen wij, mede namens onze wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank, J. v. d. SCHOOR. H. S. v. d. SCHOOR- Zonneveld. Heusden, 1 September 1925. GEVRAAGD een Zelfstandig kunnende werken tegen flink loon. Adres H. N. v. RESTEREN, Langendijk B 172 Gorinchem. te Almkerk, is voornemens op DONDERDAG 10 SEPT. 1925, v.m. 10| uur (zomertyd), ten verzoeke en ten huize van den heer A. B. van der Wiel te Dussen aan de Kom B 242, wegens opheffing der zaak den geheelen winkelinventaris, o.a. bestaande uit email enelectrische lampen. Betaling contant. Te bezichtigen uur voor den aanvang. Breeder by biljet. Te bevragen bij ANT. UIJTHOVEN, Wagenmaker GENDEREN. te Almkerk, is voornemens op DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1925, 's avonds 7 uur (Zomertijd), ten huize wed. v. d. Maaden te Wijk, voor Mevr. A. C. Snoek »MaaikesKemperke« aan de Wijksche Steeg te Wijk. Voor 7 jaar. te ALMKERK, bericht, dat de ijzeren pavil joenschuit »Dankbaarheid« groot 39 ton, met inventaris, lig gende bij de zuivelfabriek a/d Nieuwendijk, is ingezet op slechts fllOO.-. Afslag op ZATERDAG 12 SEPT. a.s., n.m. 3 uur (zomertyd) in café M. v. d. Heuvel a/d Nieuwendijk te Almkerk. een prachtigen Zoo goed als nieuw. Te bevragen Garage DE GRAAF te Meeuwen. te Almkerk, is voornemens op ZATERDAGEN 5 en 12 SEPTEMBER 1925, telkens 's avonds 8 uur (zomertijd) in Café C. Dekker aldaar aan de Kom B 10 te Almkerk, groot 1 A. 44 c.A. Aanv. by de betaling uiterlijk 1 Oct. a.s. VOOR aan concurreerende prijzen en vlugge bediening iS en blijft Dames-en Heerenkleermakerij BREESTRAAT 74 Vraagt uwen winkelier het merk L I* Sterk, gemakkelijk, goedkoop. Voor wederverkoopers TIMMERMANS BOON, Geertrnidenberg. Rechtskundig Adviseur, Havenstraat 5 Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK en KANTONGERECHT ERFENIS- en HUURaange, legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. Billijke Conditiën. bouwen, verbouwen, plannen, bestekken, teekeningen, toezicht, billijk tarief- Aanbevelend A. MICHAËL, AALBURG I w» m KWH HIPM II -rrnmmmmt—bwhi— i—1ITirlin mi T*-» voor den heer J. C. Pruissen Czn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3