Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Een pot Kloosterbalsem in huis is een grootgemak Binnenland mmmmnmni Verslag Festival VEEN, 1, 2 en 3 September. Telefoon 715. Parisien zullen Polen en Tsecho- Slowakije terstond aan de onderhan delingen deelnemen, daar en tegen neemt de Matin aan, dat zij bij het eerste gedeelte der onderhandelingen dat uitsluitend gewijd zal zijn, aan dat gedeelte van het veiligheidspact waarvoor Engeland zich garant zal stellen, niet betrokken zullen wor den. Dit blad meent verder te weten, dat binnenkort een conferentie der groote mogendheden zal plaats heb- en, waaraan ook Italië zal deelne- nemen, dat fde geall. van Duitsch- land zullen verlangen om zoo spoe dig mogelijk onderhandelingen met Polen en Tsecho-Slowakije zullen be ginnen. Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker's Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. Sluiting zitting Staten-Generaai De tegenwoordige zitting der Staten- Generaal zal worden gesloten op a.s. Za terdag des namiddags 3 uur. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw is bij Koninklijk besluit van 6 dezer gemachtigd, zich op vermeld tijdstip te begeven naar de vergadering der Staten- Generaal, ten einde in een vereenigde ver gadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. Tumult In de rechtszaal Donderdagmiddag heeft de Utrechtsche anarchist Schuurman voor de Utrechsche rechtbank terecht gestaan, beklaagd van epenljjke geweldpleging en mishandeling van de politie, en hoorde hij een gevan genisstraf van 8 maanden tegen zich eischen. Deze eisch was blijkbaar niet naar den wensch van de geestverwanten van bekl, die de geheele publieke tribune vulden. Men schreeuwde en loeide daar en zelfs werden een paar schoenen en nog een ander voorwerp gegooid in de richting van de tafel dar rechters. Een verslaggever werd door een dier schoenen getroffen. Met veel moeite werd de bende door de aanwezige politiemacht het gerechtsgebouw uitgedreven. O— Ernstige mishandeling In een café op de kermis te Roosedaa! heeft zekere W. uit Wouw, bij een woor denwisseling zekeren D. uit Roosendaal, een vijftal messteken toegebracht, waarvan een een diepe wonde in den hals veroorzsakte. De gekwetste is naar het ziekenhuis over gebracht. De dader is gearresteerd. o— Geschenken raor den Prins en de Koningin-loeder De Sultan van Djokjacarta liet, ter ge legenheid van den 45sten verjaardag van H.M. de Koningin vervaardigen voor den Prins een degenstok van timehonhout met zwaar gouden knop, welke eindigt in een sierlijken dierenkop, bezet met brillanten, en voor de Koningin-Moeder een ivoren wandelstok, versierd met een gladden band, bezaaid met brillanten. o— Opheffing Zomertyd Naar de correspondent te Brussel der »N. R. Ct.» meldt, is de Belgische regee ring het met de Nederlandsche eens ge worden, de zomertyd in den nacht van 3 op 4 October te laten eindigen. Onge twijfeld zal dit bericht door velen en niet het minst door de boerenbevolking met vreugde worden begroet daar deze zomer tijd vooral bij laatstgenoemden nog steeds zeer impopulair is. —o Liefdesdrama te Rotterdam Dinsdagnacht 12 uur werd de politie te Rotterdam gewaarschuwd, dat in het Hang twee menschen zouden gedood zijn. De dienstdoende inspecteur ging onmiddellijk op onderzoek uit. In het logement ïHet Centrum», ge vestigd Hang 82, werd op de eerste ver dieping in een kamer een vrouw gevonden, die reeds dood bleek te zijn, terwijl over haar been een man lag met een revolver in de linkerhand. Deze echter gaf nog teekenen van leven en daarom werd de Geneeskundige Dienst ontboden. Deze ver voerde den man naar het Ziekenhuis, doch toen hij daar aankwam had bij het be wustzijn verloren en kon geen inlichtingen geven. De logementhouder A. v. B. geheeten, deelde mede, dat hy met zijn vrouw in de koffiekamer was geweest, terwijl de twee menschen, die gevonden waren, de eenige logeergasten waren. Op de logementlijst waren beiden inge schreven als S. en echtgenoote. Des avonds half elf waren ze gekomen, hadden een glas bier gedronken en waren toen naar boven gegaan. Even over half twaalf hoorde de caféhouder enkele knallen en hij vermoedde dat er iets viel. Daarom ging hij naar boven, doch vond de deur gesloten en nadat hij deze met geweld had geopend, zag hij welk drama zich had afgespeeld. Bij het onderzoek is gebleken, dat de man werkelyk S. heette, 63 jaar oud was en te Kralingsche Veer woonde. Hij was ongehuwd. Het slachtoffer van dit drama was de 33-jarige vrouw J. M.-D. De vrouw leefde sedert eenigen tijd gescheiden van haar echtgenoot en bewoonde een pand aan de Crooswykschekade 28. Daar verhuurde ze kamers en leefde van naaiwerk voor ver schuilende menschen. Zij schijnt den laat ster) tijd liefdesbetrekkingen aangeknoopt te hebben met bovengenoemden S. Wat de oorzaak van dit drama is, is tot nu toe rog onopgehelderd gebleven, want toen de dader in het Ziekenhuis korten tijd het bewustzijn terugkreeg, weigerde hy elke inlichting omtrent het voorgevallene. Het justitieel onderzoek wordt voortgezet. o— Onvredcr Tijdens een hevig onweer is bij den landbouwer Fr. Petero, aan den Gastel- scheweg onder Roosendaal, de bliksem in de boerdery geslagen. De schoorsteen werd van het dak gerukt, honderden pannen werden van het dak gelicht, en twee zware balken finaal doorgebroken, terwyl in de muren verschillende scheuren zich ver toonden. Langs de afvoerpijp van het gootwater sloeg de bliksem in den regen put, zonder twee meisjes, die bij den put stonden, te kwetsen. Tijdens een onweer sloeg de bliksem in den korenmolen te Sint Maartensdyk en richtte groote schade aan. Gelukkig was er niemand in den molen. Te Wissenkerke veroorzaakte de bliksem 'n begin van brand in den molen. De eigenaar en omwonenden wisten het vuur in den aanvang te stuiten. O— Eind onder een auto Maandagavond omstreeks half zeven, is te Amsterdam in de Marinixstraat bij het Arbeiders-Tehuis een droevig ongeval ge beurd. Een ongeveer 7-jarig knaapje, woonachtig in de le Helmersstraat was van een tramwagen, waar 't achter ge hangen had, afgesprongen, to n juist van dezelfde richting een auto naderde. Het kind stak zóó plotseling den weg over, dat de chauffeur niet meer kon stoppen. Een spoedig ter plaatse zynde genees heer kon slechts den dood van het knaapje constateeren. Het lijkje is naar het Binnengasthuis vervoerd. o— De Jaarbenrs te Utrecht De Jaarbeurs, welk Dinsdag geopend is, telt 764 deelnemers, n.l. uitNederland 548, Duitschland 89, Engeland 33 Amerika 18, Frankrijk 31, België 16, Zwitserland 10, Oostenrijk 5, Tsecho-Slowakye 3, De neraarken 1, Noorwegen 1, Zweden 1, Hongarye 2, Klein-Azië 1, Japan 1. Afschaffing pasvisuü Naar de »Rsb.« uit de beste bron ver neemt, zal het pasvisum met Duitschland binnen afzienbaren tijd worden afgeschaft. Vermoedelijk zal een nieuwe regeling 1 Januari a.s. in werking treden, o— Vrouw levend verbrand Woensdagavond kwam de 46 j, mej. C. A. de W. in haar woning op de tweede verdieping van pand 21 aan de Boezem dwarsstraat te Rotterdam, te dicht bij het gastoestel. Haar kleeren vatte vlam en in minder dan geen tijd stond de vrouw in lichte laaie. Zij was alleen thuis, terwyl op de eerste verdieping niemand aanwezig was. Een buurvrouw die gebruik maakte van den zolder van mej. de W. werd opge schrikt door gegil om hulp. Beneden gekomen zag zij de vrouw die in brand stond. Zij holde naar haar eigen huis en riep haar eigen man te hulp. Toen deze boven kwam wilde hij dekens van de slaapkamer halen. De slaapkamer was echter op slot en hij kon haar niet openen. Daarna trachtte hy met het vloerkleed de vrouw te bedekken. Ook dit mislukte, daar het kleed voor een gedeelte vast zat. Inmiddels waren de geneeskundige dienst en de brandweer gewaarschuwd. Toen eindelijk de vlammen gedoofd waren bleek de vrouw overleden te zijn. Zij was zeer ernstig over het geheele lichaam verbrand. De brandweer bluschte het brandje in de keuken. o Werkloosheid in 1924 De achtste aflevering van 't Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek bevat o.m. een jaaroverzicht van de werk loosheidsverzekering in 1924. In totaal werd in 1924 aan leden van werkloozenkassen een bedrag van f 5 256.000 uitgekeerd, tegen f 7.224.000 in 1923, f 12.620 000 in 1922, f 15 513.000 in 1921. f 9.775.000 in 1920. f 1.822.000 in 1919 en f 1.204.000 in 1918. In deze cijfers is niet begrepen wat in de ver schillende jaren langs anderen weg (Werk loosheidsverzekeringsnoodwet en de maat regelen die daarmede gepaard gingen. Maatschappelijk Hulpbetoon enz.) aan werk- loozen werd uitgekeerd. ^Rheumatiek, Influenza, Griep Mijnhardt's f.SANAPIRIN- v» Tabletten Dinsdagavond werd het festival, uitge schreven door de gemengde zangvereeniging »T.O.G.I.D.O« alhier, in opdracht van den Bond van Muziek- en zangvereenigingen in het Land van Heusden en Altena met den Bommelerwaard geopend. Ondar.ks het slechte weer, gaf onze zang vereeniging met medewerking van het fanfarecorps ïWilhslmina» alhier een wel geslaagd concert. Daar het slechte weer reeds den geheelen dag het opbouwen van diverse vermakelijkheden belemmerde, kon den nog slechts weinigen hunne zaken openen. Mede door het slechte weer, was de muziekvereaniging ïKunst en Vriend schap uit Rijswyk 4 verhinderd de opening van het festival bij te wonen. Woensdag morgen brak echter de zon door, en kon de Oranjevereeniging, na de kinderen in school te hebben onthaald op chocolademelk e.a., mede onder leiding van het onder wijzend personeel met de kinderen in op tocht naar het feestterrein trekken, waar verschillenne kinderspelen werden uitge voerd. Pryzen werden behaald als volgt Balwerpen voor meisjes 3 en 4e klas. le prijs Frederika Timmermans. 2e Neeltje Vos. 3e Maria Duyster. Wedloop met hindernissen voor meisjes 5e en 6e klas. le prijs Helena M. Schreuders. 2e Maaike Timmermans. 3e Janske van Brakel. Broodjeshappen voor jongens 3e en 4e klas le prijs Simon van Berkel. 2e Mathijs Timmermans. 3e a Marius Timmermans Wedloop met hindernissen voor jongens 5e en 6e klas. le prijs Cornelis M. Hazeleger. 2e a Chiel Vos. 3e a Goossen van Brakel. Voor de kinderen die geene prys be haalden, was eene grabbelton aanwezig, zoodat toch ieder niet-pryswinner, eene verrassing ontving. Nadat de kinderen nog eene voorstelling in de Paradetent van de fa. Janssen had den bijgewoond, trok men wederom in optocht naar de school, waarna de kinderen nog eens flink werden onthaald, en daarna allen in vroolijke stemming huiswaarts keerden. Een woord van dank aan den heer van Gessel, hoofd der school, onder wijzend personeel en Oranjecommissie is hier zeker wel op zijn plaats. Des namiddags 2 uur werd met de volksspelen een aanvang genomen, en was de uitslag daarvan als volgt Ringryden met fietsen voor heeren. le prijs M. Honcoop. 2e x> Jacob Vos. 3e W. v. d. Velden, 4e E. den Dekker. Ringryden met fietsen voor dames, le prijs Antonia van Wynen. 2e d Anneke de Raden. Fietsen met hindernissen voor heeren. le prijs Jan Timmermans. 2e B. Vos Az. 3e E. den Dekker. Hardloopen met hindernissen voor heeren. le prijs M. Timmermans Mz. 2e d Ant. Sonneveldt. 3e Gerrit Kamerman. Stoelendans met fietsen voor heeren. le prijs J. A. van Andel. 2e t» G. Vos. 3e J cob Voz. Kaarshappen voor jongens, le prijs I. den Dekker. 2e W. Vos Tzn. 3e Jan Verbeek Gzn. Nadat om circa 7 uur de prijzen waren uitgeikt, kwam legen 8 uur ons fanfare corps »Wilhelmina« aan de beurt om dezen dag te besluiten met een concert. Intusschen kwam echter de muziekver- eeniging »Kunst en Vriendschap» uit Rijs wijk, en bracht na afloop van het concert van »Wilhelmina< nog eenige nummers ten gehoore. Dat een en ander op prijs werd gesteld, bleek uit het applaus dat na ieder nummer volgde. Om circa 11 uur keerde ieder zeer voldaan huiswaarts. Donderdag werd onder een dreigende lucht de optocht opgesteld, jammer dat de steeds heviger wordende regen voort gang van den stoet belemmerde, en het fanfarecorps »Wilhelmina« e.a. genood zaakt waren, zich uit den stoet terug te trekken Door de heeren Schmitz. Van Gessel en van den Akker werden (daartoe uitgenoodigd door het Uitv. Comité) de volgende prijzen toegekend. Versierde damesrijwielen le prijs H. Jiskoot (vlinder), 2e prijs A. P. Honcoop (schuitje), 3e prijs A. van Ballegooien. Versierde heerenrywielen le prijs J. Vos (auto). Versierde paardenle prys G. Vos, 2e prys J. van Andel, 3e prijs T, den Dekker. Prys voor het mooist van den optocht werd behaald door J. Vos. Inmiddels was echter de tijd om met het festival een aanvang te nemen aange broken, en was reeds door het Bondsbe- stuur met het Uitv. Comité besloten, het festival te verdagen, door het steeds aan houdende slechte weer. Om circa 2 uur echter brak de lucht door en kwamen reeds vele vereenigingen op het feestterrein aan, en werd, daar het weer steeds guns- ger werd, besloten het feest te doen door gaan. Om e.a. 3 uur opende den WelEd.Z.G, Heer J. E. Schmitz arts, alhier officieel het zesde Bonds-festival, waarbij bijna reeds alle vereenigingen tegenwoordig waren, en nam, nadat de eerewyn was rondgediend, het festival een aanvang. Jammer dat vele zangvereenigingen genoodzaakt werden andere dan hun voorgenomen nummers uit te voeren, zoo kon o. a. de zangver. uit Oudendijk slechts één nummer uitvoeren, tevens omdat deze vereeniging slechts kort onder leiding staat van haren tegenwoor- digen directeur, de heer Havelaar uit Woudrichem. Niettegenstaande dat alles mogen wij zeggen dat door alle vereenigingen zoowel zang als muziek goed werk is geleverd, en den Bond trotsch mag zijn op zijne vereenigingen. Na afloop van het festival werd door de muziekvereenigingen »Wil- helmina» alhier en >Oefening en Uitspan ning» te Wijk gezamelyk den feestmarsch onder leiding van den heer R. v. d. Akker uitgevoerd, en viel na de uitvoering zoowel directeur als vereenigingen een daverend applaus ten deel. Dan was verloting van geldprijzen aan de beurt, en was de uitslag daarvan als volgt Wilhelmina» Veen le prijs, f 25. »Juliana« Sleeuwijk 2e prys, f 20. ^Volharding» B.-Broek 3e prijs, f 15. »Woudr. fanfarecorps» 4e prys, f 10. 5e prijs, f 5. Des 's avonds gaf de muziekvereeniging »Oefenin^ en Uitspannirg«uit Wjjk een prachtig concert, hetwelk vele toehoorders trok. Tot slot werd cm 11 uur een schitterend vuurwerk afgestoken, waarvoor de firma Kat uit Leiden een woord van lof toekomt. Zoo had het festival alhier, (afgezien van het slechte weer) een mooi verloop, geen enkele wanklank werd gehoord, en wij twijfelen niet of het festival te Veen zal bij de bezoekers in lange en aangename herinnering blijven. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK, op Dinsdag 8 Sept. 1925, n.m, 2 uur. Voorzitter EdelAchtb. heer J. W. Egberts, Burgemeester. Secretaris WelEd. heer C. J. v. d. Wiel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt daarna de Sec. de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke na een kleine opmerking door den Weth. Ottevanger worden goed gekeurd. Aan de orde zijn thans ingekomen stukken Een schrijven van den heer J. Koop- mans, Rijksveearts alhier, waarin hij den raad mededeelt, dat hem door den heer A. Kohier alhier, de huur van zijn tegen woordige woning is opgezegd en hem door den heer Kantonrechter reeds ver lenging is verleend. Adressant zou hier door genoodzaakt zijn, in een andere ge meente een woning te zoeken, doch daar hij liever in deze gemeente blijft wonen, verzoekt hij den raad hierin eenige medewerking. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Een schrijven van den heer v. Dijk, oud-gemeenteveldwachter alhier, waarin hij als bode van den polder'tNieuwland den raad verzoekt, eenige vergoeding te mogen ontvangen voor de zorgen door hem besteed, om de bewoners aan den Verlaatschendijk, steeds van goed drink water te voorzien, door het op tijd open zetten van waterschutten. B. en W. stellen voor f 10 per jaar daarvoor toe te kennen, 't welk door den raad wordt aangenomen. Een schrijven van den heer C. den Boer Jr. alhier, waarin hij den raad verzoekt, naar aanleiding van een dóór hem ontvangen schrijven van het gemeentebestuur, eene geschikte prijs opgaaf van de strook grond langs zijn huis, waarop door adressant een hek is geplaatst. B. en W. stellen voor een bedrag van f 150 hiervoor te vragen. De heer Koekkoek vraagt, hoe groot dit stuk grond is. Waarop de Voorzitter antwoordt van ongeveer 30 M2. De heer de Jong zegt, wij verkoopen dien uitweg met lusten en lasten. De heer Snoek zegt, het is een open baren weg, de Pastorie heeft daarover een uitweg wat bij verkoop wel eens zou kunnen veranderen. Spr. is van meening, dat een openbaren weg niet verkocht kan worden. De Voorzitter zegt, dit kan bij den verkoop beschreven worden. De heer Donker meent ook, dat de gemeente geen recht heeft dit te ver koopen, daar dit openbare weg is. De heer v. Leeuwen zegt, alles moet er passeeren wat naar den tuin der Pastorie moet. Spr. noemt het een vrijheidsberooving. De heer Snoek zegt, wanneer de ge meente dit verkoopt met lusten en lasten en b.v. de Boer later vraagt naar de be wijzen, wanneer dien grond wordt ge passeerd dan komt men in moeilijkheden, want beschrijving is volgens spr. maar vorm. De Voorzitter zegt, niet geweten te hebben, dat de Pastorie een uitweg daarover had en zal dit nader onder zoeken. De heer Donker zegt, en als het dan verkocht wordt, wil het misschien de kerk ook wel koopen. Een verzoek van den raad der gemeente Zoeterwoude adhaesie te betuigen, om andermaal bij de 2de Kamer aan te dringen tot afschaffing van den zomertijd. Aldus wordt besloten. Waarna de heer Snoek zegt,'t zal toch niet veel helpen. Firma ALPH. HUPSCH Akker's Klooster balsem is door zijn bijzondere eigen schappen onover troffen bij ontvel lingen, schrammen brandblaren, puis ten, wonden, zwe ren, insectenbeten, wintervoeten.Ook bij spierverrekkin- gen, spit, spier pijnen, rheumatiek Groote pot van 20 gram 50 ctnt. Alom verkrijgbaar. Potten vi 50 gr. f 1.—100 gr. 11.75. nog voordeellger, bestrijdt men het beste met

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2