Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Mijnhard!'s voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. - VERLAAGDE PRIJZEN. Plaatselijk Nieuws Telefoon 715. Onbewaakte overwegen Zaterdagavond reed dr. A. Lucardie, arts te Zevenbergen, met rijn auto aan den over weg nabij het station te Zevenhoven tegen den laatsten wagen van den laatsten trein, komende uit de richting Alphen a. d. Rijn. Gelukkig moest de trein stoppen voor het in- en uitlaten der reizigers. Een inzittende vrouw en kind werden er uitgeslingerd en kwamen op de rails terecht. Het mag een wonder heeten dat niemand werd ge dood. De hevige regen belette het uitzicht. o— Een vrouw in de vlammen omgekomen Een felle brand is uitgebroken in een iandbouwt.fbi.uis op het Envenaarspad te Oss, bewoond door twee gezinnen. De bewoners, door het knetteren der vlammen opgeschrikt, trachtten zich in veiligheid te brengen. De bewoner H. redde zijn twee kinderen. De weduwe B. trachtte uit een zijraam, terwijl alle uitgangen versperd waren, zich in veiligheid te stellen. Op hetzelfde oogen* blik kwam het stroo waarmede het huis gedekt was, naar beneden, zoodat de vrouw door een vuurpoel van vlammen omringd werd, welke het de brandweer onmogelijk maakte haar te redden. Voor de oogen der omstanders is de vrouw levend ver brand. o— Groote dievenbende ontmaskerd Men meldt uit den Haag De Haagsche politierecherche is op het spoor gekomen van een uitgebreide dieven bende, die in den laatsten tijd op verschil lende plaatsen hun slag heeft geslagen. Zoo wordt zij o.a. verdacht van diefstal en inbraak te Den Haag, Rijswijk, Voorschoten, Voorburg, Katwijk a. Zee. Een veertien personen zijn gearresteerd. Acht hunner zijn ingesloten in het huis van bewaring, terwijl 6 worden verdacht van heling. o— Wijziging in de huweiykswetgeving Op 1 October treedt een wet in werking, volgens welke aan minderjarigen vergun ning kan worden verleend voor het aan gaan van een huwelijk zonder toestemming der ouders. De beslissing zal in dergelijke gevallen berusten bij den voorzitter van een rijksvoogdijraad. o— Getroffen door den bliksem In de boerenhoeve van T. Gerlings te Hijken (gemeente Beilen) is Zondagavond het gezin door de bliksem getroffen. Vader, zoon en dochter geraakten buiten bewust zijn en kregen brandwonden. Zij moesten zich onder geneeskundige behandeling stel len. Tijdens een kort onweer, dat zich Zater dagavond omstreeks negen uur boven Ede en omgeving ontlastte, sloeg de bliksem in een landbouwschuur, behoorende bij de boerdery van den heer G. de Jager, in de Doesburgerbuurt te Ede. Met het gebouw verbrandden verschil lende landbouwwerktuigen en machines, benevens een hoeveelheid kunstmest. De val lokken. Grateloup haastte zich om uit te zien, maar hij was zeer teleurgesteld, slechts twee mannen stegen uit. De trein zette zich weer in beweging- Dat was te veel, de agent, ontmoedigd, vernietigd bijna, kon niet langer weer stand bieden aan den slaap. Te Villetaneuse snorkte hij als een locomotief. Hij werd eerst wakker te Nogentle- Perreux, na bijna geheel romdon de stad te zijn gegaan en weer te zijn aan gekomen op het punt van vertrek. Hij wilde zijn zaak uitleggen aan den stationschef, doch tot overmaat van ramp had hij nu werkelijk te doen met een zijner vroegere ondergeschiktenmaar deze, die vroeger sergeant was geweest onder den adjudant Grateloup, bewaar de nog de heugenis aan de onrechtvaar dige en overdreven straffen, die deze hem had gegeven. Hij wreekte zich nu door tegen Gra teloup proces-verbaal op te maken we gens bedriegelijke handelingen tegenover de spoorwegmaatschappij. Hoe zal ik dat op rekening van Pi- ouffle brengen vroeg de ongelukige spion. Tegen zeven uur kwam mevrouw de Saint-Hyrieix weer thuis. Zij was er zeker van, dat de spion van den goeden weg was afgedwaald. De diplomaat werkte in zijn kabinet; Carmen ging naar Héléne. Welnu? vroeg mevrouw de Kerlor. Carmen sloeg haar armen om den hals van Hélène en bleef zoo eenige brandweer, die zeer snel ter plaatse was, kon zich bepalen tot het uitdooven der smeulende restanten. Door gunstige windrichting bleef de hof stede gespaard. Verzekering dekt de schade. 40 en 60 cf. Salmiak- Tabletten per Doos t ol Flacon i Door de bliksem getroffen Zaterdagavond sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in de landbouwerschuur van den heer A. Staellaert te Kruisdorp bij Walsoorden. Spoedig stond de groote schuur in lichte laaie, zoodat alleen het huis door de brandweer kon behouden worden. Alles wat in de schuur was, werd een prooi der vlammen. Er moeten, naar wij vernemen, o.a. 7 paarden zjjn verbrand. Wegbiyren van de stembus In Rotterdam hadden liefst 27000 kie zers niet gestemd. Een groot aantal ambte naren moet iederen avond overwerken, om na te gaan de al of niet rechtmatigheid van het wegblijven van de stembus. o— Smekkelary Te Sittard in de nabijheid van de Duit sche grens is een zekere S. uit Sittard door Duitsche kommiezen aangeschoten. Zwaar gewond is de man met een wagen weggebracht. Hij heeft zeer veel bloed ver loren en verkeert in levensgevaar. O— Doodslag Op een nacht in het laatst van Decem ber van het vorige jaar kreeg bij een treffen te Drogeham tusschen den rijks veldwachter de V. en een 30 40 per sonen, Dirk M. Visser aldaar van den politieman met een stok eeo slag, ten ge volge waarvan hij overleed. Than3 verneemt de N. R. Ct., dat 7 October de veldwachter voor de rechtbank te Leeuwarden moet terechtstaan, beklaagd van doodslag, subsidiair zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende. Er zjjn dertig getuigen gedagvaard. o De moord in Nederweert Een van de gebroeders D., die was aan gehouden in verband met den moord op den onbezoldigden rijksveldwachter Ver kennis, te Nederweert, is op vrije voeten gesteld. De andere D., de 25-jaiige J. H. D. namelyk, en de 24>jarige J. H. C. werden ter beschikking gesteld van de justitie te Roermond. oogenblikken zonder te kunnen spreken. Marcelle Je hebt haar gered van den dood I Ah I Mijn geheele leven zal ik je zegenen. Carmen richtte zich op en wisckte de tranen uit de oogen. Alleen.,., zeide zij.... Wat dan? vroeg mevrouw de Kerlor. Ik ben nu overtuigd, dat Mariana kennis draagt van mijn geheim. Goede Hemel 1 mompelde Hélène en een huivering voer haar door de leden. LXXXVI. Wreede verdekkingen Paul Vernier, die zich had voorge steld om gedurende twee uren te werken voordat hij voldeed aan de uitnoodi- ging van zijn vriend en meester Anto- nin Gervais, verliet het atelier om Ma riana vaarwel te zeggen, op het oogen- blik, dat zij, naar hjj meende, haar toi let voltooide. De kunstenaar schudde zijn blouse af en veegde zijn laarzen af op een mat. Toen hij deze vooi zorgen had geno men, trad hij in de kamer zijner vrouw met een glimlach om zijn lippen. Zij was reeds vertrokken. Sedert een half uur, zeide Annie. Paul, die eerst zoo vroolijk was ge weest, voelde nu zijn opgewektheid ver dwijnen. Verkennis laat een vrouw en drie kin deren na. Hy is Dinsdagnacht, toen hij naar huis fietste, door de onverlaten over vallen en met een mes vreeselijk toege takeld. Iemand uit Helmond, die per auto voorbij kwam, vond hem langs den weg liggen. Toen er een dokter ter plaatse kwam was V. al dood. Het schijnt dat de beide misdadigers ook den zwager van V. hebben mishandeld. Deze is er echter nogal goed afgekomen. Heusden. Naar wjj vernemen is door den Heer G. van Veen, alhier, om gezond heidsredenen, eervol ontslag uit 's Rijks dienst aangevraagd. In de vergadering van de R. K. Tooneelvereeniging «Kunst en Vermaak« zijn voor 1925-26 tot bestuur gekozen Joh. v. Laarhoven, voorzitter, A. v. Delft, secret. J. v. der Staak, penningm. en J. Engelen en M. van Hooft, commissarissen. Als naar gewoonte omstreeks dezen tijd vertrok heden de processie ter eere van St. Cornelius naar Bokhoven. Van de gelegenheid, die was aangeboden, om per autobus den tocht te maken, werd door zeer velen gebruik gemaakt. Van de werf van de Firma de Haan Oerlemans te Heusden, werd he den met goed gevolg te water gelaten het stalen Rynschip, genaamd »RIAN« gebouwd voor rekening van den Heer A. Michielse te Heumen. De hoofdafmetingen van het schip zijn lengte 60 Meter, breedte 8 Meter en holte 2.35 Meter, terwyl het laadvermogen ruim 800 Ton bedraagt. Het schip is naar de eischen der tijds ingericht voor het snel heffen der ankers is op het voordek een Deutz motor 8 P.K. opgesteld. Op de vrijgekomen helling werd ter stond de kiel gelegd voor een Dortmund Emskanaalschip groot c. a. 900 Tons voor Duitsche rekenrng. De firma De Bont heeft in de Breestraat een slagerij geopend. De winkel is geheel bezet met witte geglazuurde te gels en ziet er werkelyk keurig uit. Drunen. Pryzen van 24 Sept. 1925. Appelen 3J24 ct. per K.G. Oranje pippeling I 16 24 Sterappel 14 19|» Goudreinette 1017 Kafappel 1418| Fransche schijvers 10 16| Priï cessenoble 9 15 Goudgulden 10 —16 Ossenkoppen 8 14 Oranje reinette 1018| Zoete appelen 9 16 Peren 8 58 Beuné Clasgean 30 58 William duchesse 25 52 Triomf de Vienne 20 35 Koningsjute 32 Bsuné nafoleon 15—30 s Maagdeperen 25 34| Druiven 29 74 Wortelen 3|4 Spruitjes I 20 33 Princessenboontjes 15—31 6i24 d Snijboonen Duitsche boonen Juin Spinazie Witte kool Roode kool Savjye kool Spits kool B'oem kool Komkommers Noten Andyvie Kroten Peen Selderij Prey 910 6j— 9| x> 8 10| 2 8g stuk. 1 9 2|9| 2 3g t 6j -18 2 4| 40 -65 100 40 —170 k 100 100475 bos. 200 —300 y 100 —250 1100—1300 Aanvoer 30.000 K.G, Almkerk. Na eene ongesteldheid van ongeveer 6 weken, hoopt a.s. Zondag Ds. Rö'h Herv. Pred. alhier weer 's morgens voor zijne gemeente op te treden. Dezer dagen bevonden zich de knechts v. d. Landbouwer K. en die v. d. heer Verschoor, ieder met paard en kar, op de Zoetelaarschesteeg op een gegeven oogen- blik schrokken beide paarden, met 't gevolg dat beide gespannen in een sloot terecht kwamen spoedig werd door behulpzame handen beide karren weer op 't droge ge bracht. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats. Andel. Met ingang van 1 October a.s zal de prjjs van het electisch licht van 60 tot 50 cent per K. W. U. worden terug gebracht. De begrooting van inkomsten en uitgaven, dienstjaar 1926, is op de Secre tarie voor een ieder ten inzage nederge- legd. Vrijstelling van den Dienstplicht wegens kostwinnerschap of persoonlijk on misbaarheid moet 3 maanden voor den da tum ran inly ving bij den Burgemeester worden aangevraagd. Beneden-Langstraat. Allerwege is men in de Beneden-Langstraat in de weer met het rooien der aardappelen. De opbrengst kan over het geheel goed heeten, al wor den er hier en daar ook vele zieke knollen gevonden De smaak vooral der kleisoorten is goed. Vanwege het bedref wordt voor de winterprovisie nog niet ingeslagen en zoodoende zijn er nog geen vaste pryzen. Voor eigenheimers wordt aanvankelyk f 3.25 4 f 3.50 per H.L. besteed. Gameren. De familie v. Beusekom, alhier, ontving een telegram uit Rotterdam dat haar zoon P., waarschynlyk door de duisternis, te water was geraakt en jam merlijk verdronk. De ongelukkige was 37 jaar en laat een vrouw met 3 kinderen na. Hy was op een boot werkzaam. Meenwen. De heer D. van Buuren, landbouwer alhier, viel, toen hy met een kar schuimaarde het land opreed, tusschen het paard en een wiel van den wagen. Het wiel raakte zjjn neus, waardoor het neusbeen werd gebroken, zoodat het heel weinig scheelde of de heer v. B. had het wiel over het hoofd gehad. BTienwendijk. Tjjdens een hevig on weder dat Zaterdag woedde, is een paard van F. de G., in den polder Boerenverdriet, door den bliksem getroffen en gedood. Woensdag werden de eerste bieten van den landbouwer S. van H. aan den loswal gebracht voor de suikerfabriek Zevenbergen. Deze week werden voor de eier- vereen. «Nieuwendyk en Omstreken^ naar de Rotterdarasche consumptieveiling 4734 eieren verzonden. Men besteedde voor groote eieren f 9, kleine f7.42, Eendeneieren f8, Kalkoen eieren f 11. Alles per 100 stuks. Veen. Door de broodbakkers is het tarwebrood met 2 cent per 3 pond ver laagd. Een aangenaam bericht voor de huismoeders. Voor de groene noten wordt doo(. de commissionnairs besteed van 10 tot I2 cent per K.G. Er is veel voorraad. Voor de liefhebbers dus wel een buitenkansje Werkendam. Woensdagavond gaf de bioscoop onderneming „De Ont spanning" uit Dordrecht eene bios coopvoorstelling in de Nutszaal. Waren de verwachtingen hoog ge spannen, "De Ontspanning" heeft de ze niet beschaamd en wist met hel schitterende hoofdnummer „Het Zee mansgraf" en twee bij films, waar van de een beschrijvend en de an dere, die eigenlijk uit twee gedeelten bestond, komisch, zijn publiek voort durend op aangename wijze te boeien. Afgewisseld door muziek was de ze avond zeer genotvol \te noemen, en we hopen dan ook dat „De Ont spanning" de volgende maal een evengroot publiek op een soortge lijke wijze zal amuseeren. De zaal mocht voor een dergelijke avond „vol" geheeten worden. De WelEerw. Heer Ds. Ric- kel van Maarssen heeft voor het be roep naar de Chr. Geref. Kerk al hier bedankt. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de zangvereen. U. d. I. alhier, om eind November met medewerking van het bekende Trio van Zanten uit Rotterdam (Piano, Viool en Cel) een uitvoering te ge ven in de Nutszaal. De bussen welke aan de uit gangen der Ned. Herv. 'Kerk zijn gehangen voor de zending, brachten de laatste twee maanden f 41.42 op. Vrijdag j.l. vergaderde de Raad onzer gemeente. De punten voorko mende op het agenda zijn: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verhuring woonhuis aan den Kievitswaard, v. Vugt, aan wie in de vorige vergadering besloten is de wo ning te verhuren, wenscht deze niet te betrekken. 4. Voorstel van B. en W. om even als het vorige jaar toe te kennen f 2.50 per leerling en per cursus, voor het geven van herhalingsonderwijs. 5. Vaststelling rekening Burger] Armbestuur. 6. Idem Waterleidingbedrijf. 7. Idem Vleeschkeuringsbedrijf. 8. Idem Gemeenterekening, alles dienst 1924. 9. Verzoek van het Burgerlijk Armbestuur om verhooging der toe gekende subsidie voor 1925 met f900 Voorstel van B. en W. om de ver hoogde subsidie toe te |kennen en in verband daarmede de gemeente J)e- grooting 1925 te wijzigen. 10. Beslissing omtrent het al of niet aankoopen der Rijkspolitieboot 11. Vaststelling nieuwe politiever ordening. Wijk. Bij den landbouwer W. M. alhier is een zijner koeien aangetast door het mond- en klauwzeer. We hopen dat deze besmettelijke ziekte tot dit enkel geval moge beperkt blij ven en zich niet verder zal uitbrei den. Donderdag j.l. werd ten ge meentehuize alhier door de Bijzon dere Commissie voor de .Waterschap pen uit de Prov. Staten van Noord- Brabant eene bijeenkomst gehouden met de Ingelanden van de Polders Veen, Wijk en Aalburg, inzake de oprichting van het Waterschap „Het Noorderafwateringskanaal". De uit slag der gehouden stemming was, wat betreft den polder van Veen *23 stemmen voor, en 20 stemmen tegen de oprichting, de polder van Wijk 54 stemmen voor en 18 stemmen te gen, den polder van Aalburg 15 stem men voor en 47 stemmen tegen. De meeste vóórstemmers maakten het voorbehoud dat zij alleen vóórstem den als er rekening zou worden ge houden met de waterloozing der pol ders. (Volledig verslag in een volgend nummer). Dat de woningen .alhier se dert de mobilisatie nog weinig min der zijn geworden in prijs, mag ze ker wel dienen het feit, dat vooreen bouwvallige woning in de Oudestraal met ongeveer een morgen bouwland betaald werd ruim f7000.—. Op Woensdagavond j.l. werd eene vergadering gehouden inet jhet doel om in deze gemeente op te rich ten een Christelijk Comité voor het houden van winterlezingen. Het voorloopig comité werd ge vormd uit den WelEerw. Heer Ds. Gobius du Sart en de heeren Nota belen der Ned. Herv. Kerk te Wijk. Besloten werd dezen winter vijf lezingen te houden, n.I. in Oct., Nov., Dec., Jan., en Febr. Als sprekers zullen worden uitgenoodigd, de jhee- ren Ds>. de Lint van Wijngaarden, Ds. Poppinga, Ds. Wisse, Ds. den Har- tog en Mr. de Wilde. Wij twijfelen niet, of de moeite door het comité gemaakt, zal niet onbeloond blijven. De handel in aardappelen blijft tot dusver alhier nog slap. Er is in de steden nog weinig vraag en de prijzen zijn nog niet vastgesteld. Toch vermoedt men dat een stij ging wel in aantochtis. Enkele par tijen eigenheimers worden afgeleverd voor f2.75 5 f3.— per II.L. Ook de bravo,s geven een tamelijk beschot. Ziekte daarin mag geen naam heb ben, terwijl over de (kwaliteit niet geklaagd mag worden. Zuilichem. J.l. Woensdag werd dc gemeente alhier bezocht door ide Ma rine uit Gorincliem', die een landing maakte en vervolgens afmarcheerde in de richting Zalt-Bommel. Aange naam waren de toonen die door de pijpers ten gehoore werden gebracht., terwijl de tamboers zich even lustig van hun taak kweten. Het geheel be staande uit ongeveer 180 personen, leverde een keurig gezicht. Tegen hen die niet voldeden aan hun stemplicht op 1 Juli j.l. is thans een vervolging ingesteld. Deze zullen zich dezer dagen voor den rechter moeten verantwoorden. Dezer dagen zal de afdeeling Volksonderwijs Zuilichem en O. S. een ledenverg. houden. We wekken alle leden op, om deze vergadering zoo mogelijk te bezoeken. Was het de laatste maanden gunstig op 't gebied van veeziekten, thans moeten we melden, dat hier Firma ALPH. HUPSCH Hoeststillend Slijmoptossend Heerlijke smaak Voorzien van den naam MIJNHARDTt BIJ APOTH. EN DROCISTEN (Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2