Plaatselijk Nieuws, Geen algemeen rerbod ran rijden met siere gummibanden. Naar aanleiding van een bericht, waarin gezegd wordt, dat aan het departement van Waters aat overwogen wordt het rijden van vrachtauto's met massieve gummiban den te verbieden, kunnen wij, na informatie ter bevoegder plaats, raededeelen, dat er geen sprake van is, dat zulk een algemeen verbod ingevoerd zal worden. We! zijn door het departement verschil lende Gemeentebesturen erop attent ge maakt, dat zij bevoegd zijn, om een be paald verkeer (b.v. dat van zware lasten op massieve banden) in verschillende straten van hun gemeente te verbieden, mits deze straten niet voor .doorgaand verkeer van de eene gemeente naar de andere dienst doen. Een krankzinnige die zich zelf in brand steekt Zekere H. te Oegstgeest, iemand, die reeds vroeger in een krankzinnigengesticht werd verpleegd, heeft zichzelf met benzine overgoten en vervolgens in brand gestoken. Voorbijgangers doofden de vlammen, maar de man was echter reeds zoodanig verbrand, dat hy aan de gevolgen gestorven is. O— Verduistering te Bergen op Zoom Men meldt uit Bergen op Zoom Naar wij vernemen is door de Vereeni- ging van tot zekerheidstelling verplichte gemeente-ambtenaren een bedrag van f 30.000 gestort in de gemeentekas, zulks tot dekking van een gedeelte van het te kort van den voormaligen gemeente ontvan ger. o Faillissement-Het Witte Kruis Naar aanleiding van de uitspraak van het faillissement van het Witte Kruis heeft in Den Haag een tweede vergadering van obligatiehouders plaats gehad. Daarin werd besloten verdere actie te voeren en een oproep te doen aan alle obligatiehouders om van hun vordering aan het comité van actie opgave te doen. In Amsterdam en Rotterdam zijn mede comité's gevormd. o— De moord op den makelaar Busch De Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft Vrijdag hervat de be handeling van de zaak tegen Marcelis Muylwijk, in verband met den in 4915 op den koopman Busch gepleegden moord. Hoewel verleden week de verdere behan deling der zaak op verzoek van den sub stituut-officier van justitie, mr. Reilingh, werd uitgesteld, in verband met nieuwe feiten, welke meer licht op de zaak zouden kunnen werpen, werd omtrent deze ge ruchten niets meer meegedeeld. Wegens moord met voorbedachten rade werd tegen beklaagde een gevangenisstraf van 20 jaar geëischt. Beklaagde's verdediger, mr. Alfred Levy, begon daarna zijn pleidooi, dat hij in de zitting van Zhterdag vervolgde en dat a.s. Vrijdag zal worden voortgezet. o— Hevige ontploffing te Ylaardingen Vrijdag omstreeks 3 uur sprong te Vlaar- dingen met een hevigen slag een turbine geplaatst in het transformatorgebouw van de Vulcaanmaatschappy aan den Schiedam- schen Dijk. Met geweldige kracht drongen machine-onderdeelen door de muren van het gebouw heen. Het gebouw is geheel vernield. Groote machinedeelen zijn terecht ge komen in de Vulcaanhaven. Een aldaar liggende lichter werd door stukken zoodanig getroffen, dat hij ernstig beschadigd werd en begon te zinken. Het schip is aan den grond gezet. Een vliegwiel van ongeveer 13 ton is ongeveer 900 meter weggeloopen en door het dak van de machinefabriek van Kreeber, aan de Koningin Wiihelminalaan in de smederij terechtgekomen. Het vliegwiel belandde op een ketel en kwam via den muur in den grond van een opslagplaats van de firma Rozenboom terecht. De schade is enorm groot. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Nader wordt gemeld, dat de schade circa 1 millioen gulden bedraagt. o— Ergerltyke baldadigheid. Een boerenvrouw, wonende aan den Akerdijk in de Haarlemmermeer, voer met een roeibootje in de Ringvaart nabij haar woning. Eenige opgeschoten jongens, die daar op den weg vertoefden en de vrouw in het roeibootje zagen, begonnen haar met steenen te bekogelen, meldt de «Msb.* Een der steenen kwam tegen haar bril terecht, waardoor het brilleglas versplin terde en zy verschillende kleine stukjes glas in het oog kreeg. De vrouw moest zich onder geneeskundige behandeling stel len en zal vermoedelijk het oog moeten missen. Men meldt uit Grorflngen Zondagnacht half een bevonden zich in de Rabenhauptstraat te Groningen twee marechaussé's in burger in gezelschap van twee meisjes. Dezen wilden naar huis, hetgeen niet naar genoegen was van de begeleiders. Toevallig passeerden twee broers van een der meisjes. Zy bemoeiden zich met het geval, waarop de 23-jarige marechaussée D. Z. zijn revolver trok en eenige schoten loste. De 26-jarige H. K. werd door drie kogels in de hartstreek, buik en arm getroffen. Zijn broer, de 32-jarige B. K., kreeg een kogel in het been. De marechaussée's vluchtten. De recherche arresteerde hen weldra in de marechausseekazerne. De toestand van M. K. is ernstig, maar niet levensgevaarlijk. Xabieifen, voor zangers Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Wij vernemen dat de Gem. zangvereen. „Crescendo" alhier behoudens onvoorziene omstandighe den op Woensdag en Donderdag 18 en 19 Nov. a.s. eene uitvoering zal worden gegeven. Op het gebruikelij ke programma zullen o.a. voorko men de beide zangnummers, waar mede deze vereeniging op het groot Nationaal concours te Wijk zulk een schitterend succes heeft behaald. Tevens zal beide avonden worden pp gevoerd het tooneelstuk „Mijnheer de Senator", blijspel in 3 bedrijven van F. van Schönthan en G. Kadel- burg. "f Als een groote bijzonderheid meldt men ons dat heden Mej.Ali- da Schalk haar 40-jarig jubilé viert als dienstbode bij de familie Jiskoot. Dit feit mag zeer zeker worden ver meld, daar zij gedurende' al die ja ren met de grootste trouw en toe wijding haar plichten vervuld heeft en ook nu nog steeds haar juffrouw tot grooten steun is. Zulk een plichtsbetrachting en liefde zijn tot een schitterend voor beeld. Het is dan ook de vurige wensch der familie en van allen die weten wat Alida Schalk nog steeds voor Juffrouw Jiskoot is, dat het haar gegeven moge zijn, nog vele jaren' haar taak te vervullen! Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp- postkantoren werd gedurende de maand Oct. '25 ingelegd f 18090.95. Terugbetaald f 29202.50. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 9763. Met ingang van Vrijdag a. s. wordt het kantoor van den Rijksont vanger verplaatst van de Waterpoort naar het Stadhuis; Almkerk. Nogmaals brengen wij in herinnering dat a.s. Vrijdagavond te half zeven voor de Ilerv. Jong. Vereen, alhier hoopt op te treden üs. Gravenieijer van 's Gravenhage. Brakel. Bij onderhandsche aan besteding door de N. V. Prov. Gel- dersche Electriciteits-Maatschappij het bouwen van ©en transformator huisje alhier, is gegund aan den heer A. H. van Reekum te Haaf ten. Beneden-Langstraat. Voor de win terprovisie wordt nog steeds druk afgeleverd. De prijzen der aardappe len zijn zeer vast. Momenteel be steed men voor eigenheimers f 3.50 a f3.75, roode star f4.25 a f4.50 en bravo's f 4.50 a f 4.75 per H.L. Van wege het bederf is men zeer voor zichtig met het opdoen van eigen heimers. Capelle. Door het muziek gezel schap „Kunst na Arbeid" alhier, dat 1 December a.s. zijn eerste lustrum viert, is besloten, op dien dag en den daarop volgenden een uitvoe ring te geven onder leiding van zijn Directeur^ den heer A. Christ. Naar men ons mededeelt, zijn er vele gezinshoofden, in deze ge meente, speciaal in de Nieuwstraat en op de Hoogevaart, die het onaan genaam vinden, dat zij niet in de gelegenheid gesteld zijn te teekenen op de lijst ter adhaesiebetuiging aan het door de heeren raadsleden R. Middelkoop', J. Michael en A. M. Verheijden bij de Kroon ingesteld beroep tot vernietigeing van het raadsbesluit, tot het in veiling bren gen van het Capelsche raadshuis. Naar verluidt is de reden hiervan dat de lijst reeds zoo vo|l was met handteekeningen, dat men verplicht was een nieuw groot zegel aan te schaffen, hetgeen het bedrag der on kosten onnoodig zou verzwaren. De goederen, bestemd voor den vereenigden Boerenbond van Capelle, Vrijhoeve Capelle en Sprang werden tot heden steeds per spoor aan het station Capelle-Nieuwevaart aangevoerd. Naar wij vernemen wor den er thans pogingen in het werk gesteld, om hierin verandering te brengen. Op de eerstvolgende ver gadering van deze vereeniging, wel ke binnenkort gehouden wordt, komt n.l. een voorstel van eenige land bouwers uit Sprang, benevens uit Vrijhoeve Capelle, in behandeling, om voortaan alle voeder artikelen en kunstmeststoffen voor den Bond aan te- laten voeren aan het station Kaatsheuvel-Capelle, in plaats van station Capelle-Nieuwevaart, zooals dat weleer altijd gewoonte was. Indien dit voorstel mocht worden aangenomen, dan hebben, naar ver luidt eenige vooraanstaande personen op landbouwgebied te dezer plaatse besloten uit de vereen, te treden en een zuiver Capelschen Boerenbond te stichten. Dit is wederom een der gevolgen van de vereeniging van ge meenten. Menvraagt zich reeds af, hoe in de tóekomst de verhouding zal worden van de grooite op Ca* pelsch grondgebied staande bloei ende Coop, stoomziiivelfabriek „De Toekomst". Woensdag 4 en Donderdag 5 Nov. zal vanwege de j ongel, vereen. „Immanuël" alhier des avonds 7 uur in de consistoriekamer der N. H. Kerk eene lichtbeelden vertooning worden gegeven. Door deze vereeniging zal tevens getracht worden een Knapenvereen. op te richten. Van de in de Ü.L'. school al hier gevestigde reizende Nutsbibli- otheek uitgaande van de vereeniging Sprang-Capelle e. o. van Volksonder wijs wordt een druk gebruik ge maakt. Iedere week zijn circa 70 boeken in omloop. Voor belangheb benden zijn op aanvraag ook vak boeken verkrijgbaar op alle gebied. Het 3-jarig zoontje van A. T. aan den Winterdijk alhier had het ongeluk van een hondenkar te vallen en zich dermate te bezeeren, dat ge neeskundige hulp noodzakelijk was. De gem. zangver. „Het Rozen knopje houdt a.s. Vrijdag 6 Nov. in de zaal vjan den lieer L. F. van* Dongen haar gewone jaar verg. In verband met het 15-jarig bestaan op dien dag zal deze vergadering een feestelijk karakter dragen. De eerste jaarvergadering der M. V. op C. C. „U. K. K." mag bij zonder geslaagd heeten. Het Geref. kerkgebouw was flink bezet, de le den werkten hun programma met smaak en nauwgezetheid af en ook de propagandarede van Ds. Snoek, was zeer opbouwend. Met genoegen mag deze vereeniging op haar jaar vergadering terugzien. De dankbaar heid aan God, Die zijnen zegen over deze vereen, in rijke mate schenkt, kwam op dezen avond telkens tot uiting. De collecte bij deze gelegen heid gehouden bracht f 14.48 op.. Naar we vernemen zal a.s. Donderdagavond te 7 uur dankstond gehouden worden in de Geref. Kerk alhier. Ds. Snoek zal dezen dienst leiden. De Chr. \Naaikrans „Dorcas" hoopt binnen een paar maanden weer kleedingstukken uit te reiken aan behoeftige gezinnen in dezen om trek. Zij spant haar uiterste krach ten in om zooveel mogelijk in den nood te kunnen voorzien. De laatste week kwamen er weer enkele leden bij. Nieuwe leden worden gaarne in geschreven. Voor inlichtingen wende men zich tot het bestuur, de dames: A. v. .Wijlen, L. voor de Poor te, H. Glavinrans, L. Rijken, R. Kleinloog, D. Smits of M. v. Dropgelen. Druroen. Zondagavond is de W. bijgenaamd de Mop, na eene woor dentwist in café Visser, door V„ en een paar anderen in het Achterom pad op een ernstige wijze met een mes mishandeld. Hij kon na door den dokter verbonden te zijn huis waarts keeren. De politie heeft de zaak in handen. D,nssen. Ds. E. J. v. Voorts te Kootwijk heeft voor het beroep bij de Geref. Kerk alhier en Meeuwen bedankt. A. s. Woensdagavond 6 uur hoopt Ds. Lutterveld, Herv. pred. alhier1, dankuur te houden voor 't gewas, terwijl er dan gecollecteerd zaJ wonden ten bate voor de kerk. Elshout. Woensdagavond hield de heer Vara den Heuvel, onderwijzer aan de Landbouwschool te Boxtel, in de zaal van het patronaat een lezing over veevoeder. Voor e en talrijk auditorium, demonstreerde hij de beste wijze, waarop de melk- en boterpr oductie van de veestapel tot hoogsten trap Dan opgevoerd worden en wel door gemengd voer, hetwelk verkregen wordt door vermenging van lijn-, rogge- en cocos- meelfosfoorzuur en kalk vormt tevens de bouwstof tot verkrijging van een gezond spierstelsel. Ook is de natuurlijke voeding der dieren verre te verkiezen boven de kunstmatige, welke de handel aanbiedt waarbij nog komt dat de zelfverbouwde producten toch betrekkelijk waardeloos zijn, wanneer ze niet voor veevoeder worden aan gewend en daarom verdient de voeding met eigen product de voorkeur. Hoewel betrekkelijk arm aan eiwit, kan men dit met kalk en fosfoorzuur aanvullen. De natuur verschaft alles wat de dieren noodig hebben, doch men late ze vooral geen ge brek lijden aan laatstgenoemde stoffen. Hierbij moet men ook bedenken, dat hoe- meer de dieren door gezonde en doelmatige voeding veredeld worden, de eischen steeds hooger gesteld worden, wat echter weder ten goede komt aan de waarde van het dier zelf en in de kwaliteit van zijn productie. Ook is een goede verdeeling van eigen product een voorname factor, men verdeelt de aanwezige voorraad over den geheelen winter dus in 't begin geen overdreven voeding van eigen product. Het fokken moet de boer goed in de hersens inzitten, en dan controleeren, steeds controleeren 1 Wanneer daarbij komt een goede verple ging en een zuiver, goed verlichte stal, marcheert de zaak in de gewenschte rich ting en blijft succus niet uit. De in flink getal opgekomen boerenstand luisterde met aandacht naar de leerzame voordracht. Voor vragen was de tijd te beperkt en sloot de voorzitter van den boe renbond de vergadering met christelijken groet. Dmnen. Veiling van 29 Oct. 1925. Lemoen appel 1820£ ct. per K.G. Ster appel 1722J Goudrenette 10-18 Bellefleur 10—13£ Ossenkop 8—10 Goudguldens 9-12 Present v. Engeland 10 15^ Court pender 7—11 Zoete campagne 8—12 bellefleuren 7- 9 Peren 18-50 s Juin 8-10| 1 Sjalotte 10—13 Spruitjes 12-18 Mispels 10—12£ Spinazie 4|- Knolraap 1— 2J Wortelen 2— 3 Roode kool per stuk. Witte kool 2— 6ï Savoije kool Bloem kool 112ij Boerenkool 1— 2' Andy?ie 1— 2 Ramenas 1— 2 Sla 1 Kroten 2- 2» per bos. Preij 7—26 Selderij 7-211 Giessen. Met verwijzing naar de advertentie geplaatst in het vorig no. van dit blad, wordt medegedeeld,, dat de collecte voor het „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfheze' voor zooveel Idteze gemeente betreft, zal worden gehouden op Vrijdag 6 Nov. a.s. met een bus langs de hui zen. 's-Gravemoer. In de algem. ver gadering der afd. van het Groene Kruis ziin als bestuursleden herko- ken de heer D. Smits en Mevr. D. J. Millenaar-Loeff, terwijl in de vac. ontstaan door het bedanken van den heer P. Versteeg, is gekozen de heer A. v. Suijlekom. De door de Firma De Erven Wed. J. ven Nelle te Rotterdam al hier aangeboden filmvoorstelling van de koffie en thee viel uitstekend in den smaak. Meer (dan 400 personen brachten bij deze 'gelegenheid den avond in de lokalen der openbare school door. Eene daarbij gehouden collecte ten bate van het Groene Kruis bracht ongeveer f 50 op. Niet alleen werd voor reclame aan allen een kop koffie of thee aangeboden, maar ieder kreeg bovendien nog een pakje tabak mee naar huis. Des mid dags werd de voorstelling gegeven aan de leerlingen jdejjr openbare en der bijzondere school, ajsook aan die der bijzondere school van Klein- Dongen. Zoowel grooten als kleinen waren zeer voldaan. Poederoijen. Door ingezetenen al hier worden pogingen gedaan om vereeniging dezer gemeente mei een andere te verkrijgen. Hiertoe is een verzoek aan Ged. St. van Gelderland gerich, waarin er o.a. op wordt ge wezen dat zelfstandigheid van Poe deroijen te groote financieele kos ten meebrengt en het beter ware, bv. het dorp Aalst bij Nederhemert en het dorp Poederoijen bij Zuilichem of Brakel te voegen. Wij zijn belang stellend wat deze pogingen zullen teweeg brengen. De aan de openbare school te Aalst in deze gemeente ingestelde cursus voor vervolgonderwijs, wordt door 21 jongens bezocht. Raamsdonksveer. Op den Zen dingsavond uitgaande van de Zen dingsver. alhier, werd einde vorige week f 19 gecollecteerd. Dhr. Broen, propagandist C. N. W. B. spreekt Donderdagavond om 7 uur in openbare vergadering voor leden en belangstellenden. Voor de samenwerkende Zen dingsver. te Oegstgeest worden deze week collectezakjes uitgereikt en op gehaald. Dhr. A. Faro herdacht 3 Nov. het feit dat hij sinds 40 jaren in dienst is bij de firma Huisman en Lankhuijzen. Aan def beurt van aftreding als lid van het kiescollege .zijn dil jaar de heeren A. C. Timmermans. S. J. Lankhuijzen, D. Lankhuijzen Sz. en Adr. Ruijtenberg. De collecte voor de Generah Kas bracht een kleine f 40 op. Woensdagavond 7 uur houdl Ds. Ewoldt dankstond voor het ge was. Mii.; Sprang. Heden, Woensdagmiddag zal in het Ned. Herv. Kerkgebouw het stembureau zitting houden van 48 uur om te voorzien in de vac. van Wijlen W. de Bie en de vac. Dijk en Nieuwenhuijzen, door ver trek, voor het Kiescollege bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. Bij de Wed. C. v. F. werd uit de keuken een aldaar tegen de muur hangend horloge ontvreemd. Tot op heden bleef de dief onbekend. Ten bate van de algem. Zen- dingskas onder Heidenen en Moha- medanen zal hedenavond in lietGer. Kerkgebouw alhier door de Christ, zangvereen. „Halleluja" een uitvoe ring worden gegeven. Gezien het pro gramma zal dit voor muziek lief hebbers een genotvollen avond zijn. In een goed bezochte verga dering kwam de afd. „Patrim.", al hier j.l. Zaterdagavond bijeen. Na opening werd tot behandeling der ingekomen stukken over gegaan. Be sloten werd, bij de behandeling pro paganda de heer Wetselaar uit Dord recht voor een spreekbeurt uit te noodigen, voorts dat over enkele we ken prop.-lectuur zal verspreid wor den. Op de inleiding „saamwerken" volgde eenige bespreking, waarna de 2e Voorz. sloot met dankzegging. "ptWoadrichem. Veiling van 30 Oct. '25. Aangevoerd4756 K.G. zappelen, 52 K.G. peren, 317 stuks andijvie, 1204 stuks kool en 7 H.L. aardappelen.' Prijzen als volgt Handperen 10£ ct. per stuk. Stoofperen 24 39 K.G. Goudreinette I 1143£ II 5— 11 Zure bellefleur I 12—14 39 II 710J Zoete campagne 812 39 Huismanszoet 68 Armgaarden 813 39 Andijvie J1 per stuk. Roode kool 88^ Witte kool 8 Savoije kool 6 Blauwe Eigenheimers f 3,20 per H.L. Behalve de gewone aanvoer wordt Vrij dag a.s. op partg of op monster pim. 7000 K.G. appelen aangevoerd, terwyl nog partijen hierby kunnen worden ge voegd. Werkendam. Woensdagavond 7 uur vierde de Herv, Knapenvereen, »Benjamin« in het Vereenigingslokaal haar tweede jaarfeest. De heer P. Kornet opende deze bijeen komst met het zingen van Psalm 84 3 en ging daarna in gebed voor. Hij riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe en behandelde daarna Gen. 21. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat de Vereen, in blydschap op dit afgeloopen jaar mag terugzien. De afgevaardigden van de Jongel.vereen. «Maranatha*, de Meisjesvereenigingen 3>Mirjam« en «Febé* en de Knapenvereen. «Benjamin* van Almkerk, brachten hun felicitatie over aan de feestvierende vereen. Verschillende opstellen en voordrachten werden door de knapen gedaan, ook samenspraken. «De onhandige knaap«, «De barbier*, «Pantomin*, «De wreedge- strafte inbrekers, «De schapendief* in 2 bedrijven, «Pantomin*, «De electrische slaapstoel*, «Muziekcorps* en tenslotte werd voorgedragen »'t Kampvuur* waarbij de heer I. de Lange een prachtige ver telling gaf, waarbij de aandacht zeer werd geboeid. Al deze samenspraken vielen by de aanwezigen zeer in den smaak en alles getuigde van goede studie. Verschillende stukjes muziek werden ten gehoore gebracht en ondertusschen flink getracteerd. De heer J. Visser bracht een woord 3» 39 3» U— 8J 39 i71 2'2 3» 3» 3» 3» 39 39 39 39

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2