flinke Dienstbode, UITVOERING^ op Zattg 7 fiercier Verkiezing BOUWLAND. BOUW-«EILAND VERKOOPING. iet College m Regentes dTbeclamë Jt.Jt. Metselaars en Aannemers Steigertouwen A. P. MICBAËL - AALBURG. Cue Antoverknnr-inrkliting. prachtige winterstoffen Notaris Van Gendt DE STIKBANDEN, WINSTGEVEND TE KOOP AGENT gevraagd C. BOUMAN, TOUWWERK, Serste jtensdenscbe - 20 ct. per K.M< Groote reizen speciaal tarief. B. ¥ISS£ Ook persoontijk aan kuis te ontbieden. P. J. G. BASELAAR, Adverteutiëii Gevraagd 0.61.80 H.A. Weiland Openbare Verhuring 5 Meter lang. Aan spotprijzen. Gelegenheid tot Repareeren van alle Automobielen, Motoren, Rijwielen enz. tegen scherp concurreerende prijzen. Vragen op rechtskundig gebied publiek verhuren: Circa 5000 K G, Heden ontvangen een groote bezending Paardenlanddekken, Koedekken, enz. enz. van dankbaar [alle aanwezigen, die zoo dronw waren opgekomen en hen, die ook tezen avond hadden medegewerkt om dit feest goed te doen slagen. Ds Kalkman eindigde deze bijeenkomst met het zingen van Psalm 180:5 en ging daarna in dank gebed voor. Benjamin mag dan ook met blijdschap op deze goed geslaagde avond terug zien en hopen dat ze in bloei moge toenemen. Omstreeks 11 uur keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. Zondag 25 Oct. overleed in het zieken huis te Gorinchem, de heer E. v. DrimmeleD. Hij was jarenlang onderwyzer aan de Openbare school alhier. Het onderwijs werd 'door hem met liefde aan de jeugd onderwezen. Tevens bekleedde hij de be trekking als voorlezer in de N. H. Kerk. ^Donderdagmiddag had onder groote be- iangsteiling^de begrafenis plaats. Op het kerkhof dankte een zoon van den oveledene voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. .Wijk. Donderdag geraakte het 7- jarig dochtertje van H. B. alhier, terwijl het op straat speelde, onder een passeerende auto. De chauffeur remde uit alle macht, maar kon een aanrijding niet vermijden. Hoewel de, auto geheel over het land heenreed, bekwam het echter alleen nogeeniT fe schrammen aan het hoofd. Het, ind was dusdanig gevallen dat het tusschen de wielen in lag. Het is een wonder ,dat dit ongeval zoo goed is afgeloopen,, het is echter weder een waarschuwing voor ou ders en degenen, die mede belast zijn met het toezicht op de jeugd, om toch vooral zooveel mogelijk te beletten ,dat de kinderen hun spel letjes doen op wegen, welke door het steeds toenemend auto verkeer onveilig worden gemaakt. Woudrichem. Mej. M. E. Mes, on derwijzeres aan de 2e openb. school alhier is per 1 Jan. a.s. in gelijke betrekking benoemd te Eindhoven. (Schoolvereen. Philipsfabrieken). Waspik. In de weide van den landbouwer B. L. stierf deze week een tweede kalfvaars aan miltvuur. Het cadaver werd als naar gewoonte onder politietoezicht verbrand.. Dit is op dezelfde weide in dit jaar reeds het 5e slachtoffer dezer gevaarlijke ziekte. De prijs der eieren is bij da lende productie stijgende. Men be steedt thans voor zware kwaliteit 13 cent per stuk. Werkendam. Donderdag a.s. zal van 9 'tot 12 en van 2 tot 4 uur, voor de tweede maal in het gebouw naast de pastorie der Ned. Ilerv. Kerk een zitdag worden gehouden tot het in zamelen van vrijwillige bijdragen. De collecte in de Ned. Herv. Kerk, gehouden voor het Java-co- mité heeft opgebracht f79.10. Waalwijk. H et 37e practijk exa men in boekhouden en handelscor respondentie, af te nemen door de vereeniging van leeraren in de han delswetenschappen zal alhier gehou den worden op 14, 15 en 16 Dec. Zalt-BoinmeS. in verband met liet ongeval dat de smidsbaas J. M. voor eenige dagen op de scheepswerf al hier is overkomen, waarbij hem de voetzool werd afgescheurd, moeten we thans melden dat het been be neden de knie is geamputeerd. -- in de nabijheid van de ouder lijke woning te Gameren, is de 4- jarige A. S. in een sloot gevallen en verdronken. BÜ de onderhandsche verhuring van weiland wordt een huurcontract opgemaakt. Van welk zegel moet daarbij gebruik ge maakt worden Moet het in duplo ook gezegeld worden? A. M. Onderhandsche stukken, houdende erken ning van huur van onroerend goed dus ook weiland, zijn onderworpen aan een zegel recht van tien cent van iedere honderd gulden van den huurprijs over den geheelen huurtijd berekeod. Voor de berekenh g van het recht wordt de huur van een voor het bevers of tot wederopzegging aangegane huur gesteld op tien jaren en die van eenige andere huur voor onbepaaiden tijd op twintig jaren. Indien de huur by onderhandsche akte is geconstateerd, is geenerlei zegelrecht verschuldigd voor het voor een der partijen bestemde exemplaar van de akte, dat tege- ljjk met het behoorlijk gezegelde stuk en binnen drie maanden na de dagteekening der akte, in ieder geval binnen eene maand na den aanvang der huur, ter registratie wordt aangeboden. Ik ben 5 jaar verloofd en had toen dien tyd drie duizend gulden op mijn spaarbankboekje staan. Daar heb ik eerst duizend gulden afgehaald en myn verloofde gegeven, voor allerlei dingen te koopen. De andere 2 duizend gulden heb ik over laten schrijven op het spaarbankboekje van mijn verloofde. Nu is er iets tusschen ons beiden gekomen, dat ik de verloving breek. Nu wil zij mij niet het geld terug geven. Hoe moet ik handelen om het weer terug te krijgen V. H. Het geld hebt U aan uwe gewezen ver loofde geschonken. Zeker is het natuurlijk dat U het geschonken geld thans na ver breking der verloving terug wenscht te ontvangen, maar U kunt het gerechtelijk niet terugvorderen. Wat de volksmond zegt aeens gegeven, blijft gegeven® geldt ook voor uw geval. Bij een mijner buren is een onechte jongen van 20 jaar aan huis, die wil gaan trouwen. Hy heeft geen voogden en nu is myne vraag of hy zonder voogden kan trouwen en, zoo neen, wat moet dan wor den gedaan om voogden te krijgen N. M. De bij uwe buren aar. huis zijnde nog minderjarige onechte jongen moet om te kunnen trouwen de toestemming hebben I van zijn voogd en van zyn toezienden voogd. I Zijn deze nimmer benoemd dan is het hetd best dat de jongen een schriftelijk verzoek richt tot den Kantonrechter om alsnog een voogd en toezienden voogd te willen be noemen. Verleden jaar zijn er reeds klachten ingediend vanwege 't drinkwater aan de openbare school te Eethen. Tot nog toe is aan 't verzoek tot voorziening van goed drinkwater geen gevolg gegeven. Tot wien moet ik my wenden om aan dat verzoek te voldoen Mag zoo iets door de gezond heids-commissie door de vingers gezien worden Ouders van schoolgaande kinderen. De Gezondheids-commissi^ is slechts een adviseerend college. Nu zult U verstandig doen om deze commissie opmerkzaam te maken op de slechte qu^Iiteit van het drinkwater in de Openbare School te Eethen. Stellig zal de Gezondheids-commissie dan het water scheikundig laten onderzoeken en blijkt dan bij het onderzoek dat het water voor de gezondheid schadelyke be- standdeelen bevat dan zal zij dit gewis met haar advies ter kennis brengen van Burgemeester en Wethouders, die dan buiten kyf moreel verplicht zijn in den toestand verbetering te brengen. Eenige maanden geleden beloofde een man aan mijne dochter haar te zullen trouwen in October van dit jaar. Nu het October is geworden weigert hij te trouwen en verbrak tevens de verkeering. Kan mijne dochter, die meerderjarig is, nu een bedrag in geld als schadeloosstelling vragen Z. v. P. Trouwbeloften geven geene rechtsvorde ring tot vergoeding van kosten uit hoofde der niet-vervulling van de beloften. Alleen wanneer er aangifte van het huwelyk bij den ambtenaar van den burgerlijken stand heeft plaats gehad en de aangifte gevolgd is door afkondiging, kan zulks grond opleveren tot het vorderen van vergoeding van kosten uit hoofde van werkelijke ver- liezen. Uwe dochter kan dus geen bedrag in geld als schadeloosstelling vragen. Het laatste door den Rijksontvanger uit- gereikte aanslagbiljet loopt over het belas tingjaar 1 Mei 1925 30 April 1926 Wordt dien aanslag geheven over het ge noten inkomen gedurende 1 Mei 1924 30 April 1925. S. A. De opbrengst van iedere bron van in komsten wordt gesteld op het bedrag dat zij voor den belastingplichtige zuiver heeft opgeleverd over het laatst verloopen kalen derjaar d. i. van 1 Januari tot en met 31 December, of, voor zooveel de opbrengst van onderneming of arbeid betreft, over het laatst verloopen boekjaar, indien dit niet met het kalenderjaar samenvalt. HEUSDEN. In de jaarvergad. der Harmonie waarin het jaarverslag werd uitge bracht, werden de aftredende be stuursleden de heeren Dr. Auër, A. van der Kolk en M. van Diggelen herkozen. Donderdagavond houdt het Nut een bijeenkomst op het Concordia, waarin als spreker zal optreden de ZeerGel. heer Dr. v. d. Sleen uit Haarlem met het onderwerp„On ze veenplassen", dat zal worden ver duidelijkt door lichtbeelden. zoo spoedig mogelijk, een tegen flink loon. Groote wasch buitenshuis, bij J. L E U W, Vleeschhouwer, Hoogstraat Werkendam. te geven door de WIJKSCHE T O ONEEL VEREENIGING in het gymnastieklokaal te Wijk. Entrée: 1ste r,ang 60 ct. 2de 40 ct. van leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat. Op 17 NOVEMBER 1925 zal de verkiezing plaats heb ben ter vervulling van 4 plaat sen in de afdeeling Grootbedrijf en 4 plaatsen in de afdeeling Kleinbedrij f,open vallende door periodieke aftreding op 1 Ja* nuari 1926. Op dien dag kunnen van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. bij den Secretaris der Kamer WaalwijkRaadhuisKamer No. 3) candidaten worden op gegeven door indiening van eene verklaring, onderteekend door ten minste 15 kiezers. De verklaringen moeten vergezeld gaan van eene schriftelijke mededeeling van den candidaat, dat deze be reid is eene candidatuur te aanvaarden. De hiervoor bestemde for mulieren zijn vanaf 3 Novem ber 1925 kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar ter Secre tarie van de Gemeenten, be- hoorende tot het district der Kamer, alsmede ter Secretarie der Kamer. De Voorzitter van het Hoofdstembureau, B. TIMMERMANS. Waalwijk, 2 November 1925. zal op Vrijdag 6 Nov. e. k., voorm. 10 uur precies, bij T. JONKER te Veen, t/v. Ned. Herv. Kerk aldaar aldaar »de Bovenste Vijfhond®, voor 6 jaar, om te scheuren. VERHURING van Het GEMEENTEBESTUUR van HEUSDEN zal op Vrijdag den 6 November as, voormiddags 11 uur precies, ten stadhuize in het Openbaar Verpachten VOOR 6 JAREN. a. Het BOUWLAND nabij het terrein voor berging van straat- vuil buiten de Oudheusdensche poort in 2 perceelen. b. Het BOUWLAND nabij het pand van de Erven van Diessen in 2 perceelen. c. Een perceel GRASGEWAS nabij het zoogenaamde Lom merbosch. d. Eenige perceelen BOUWLAND op het bastion >Hollandia®. VAN Het College van Regenten der Godshuizen van Heusden, zal op VRIJDAG 6 NOVEMBER 1925, des namiddags ten 2 uur, bij H. van Strien, in het Wapen van Amsterdam« te Heusden, in het openbaar verhuren bij OPBOD, voor den tijd van 6 jaar, ingaande 1 Jan. 1926 tot 1 Dec. 1931 a. Het perceel Bouwland A 1185, gelegen aan de Oud Manhuisstraat te Heusden, groot 0.22 00 Heet., laatst iri huur bij Mevrouw de Wed. Honcoop te Heusden. b. Het perceel Bouwland in de Drunensche Heide, groot 0.35,00 Heet., van af de Dijk tot het Verlaat, laatst in huur bij Adn. Koks te Drunen. c. Het perceelBouwland in de Drunensche Heide, groot 0.69.50 Heet., van af het Verlaat tot de Weg, laatst in huur bij Machiel van Drunen te Drunen. d. Het perceel Bouwland in de Drunensche Heide, groot 0.79.70 Heet., van af de weg tot het Afwateringskanaal, laatst in huur bij L van Wijk te Wijk. e. Voor den tijd van 5 jaar in gaande 1 Dec, 1926 dus tot 1 Dec. 1931. De Westakkers als Bouwland onder Oudheusden, groot 1.23.70 Heet., in 2 perceelen, le perc. Oostzijde recht door, 2e perc. Westzyde recht door, laatste huurder perc. 1 Van Lieshout, perc. 2 v. d. Griendt. f. Voor den tijd van 5 jaar, in gaande 1 Jan. 1926 tot 1 Nov. 1930. Het perceel Weiland onder Hedikhuizen, genaamd »de Stuk jes®, groot 2.25 00 Heet., laatst in huur bij Prinsen te Haarsteeg. Nadere inlichtingen verstrekken de Opzichters N. Kuipers te Heus- den en A. P. Buijs te Herpt. Het College van Regenten der Godshuizen van Heusden, zal op VRIJDAG 6 NOVEMBER 1925, des namiddags ten 2 uur, bij H. van Strien, in het »Wapen van Amsterdam® te Heusden, bij AFSLAG in het openbaar verkoopen A. 2.49.40 Heet. 4-jarig Waar denhout in het Mannenland onder Oudheusden, Zuid- Oost, 2e perc. links. B. 0.16.22 Heet. 4-jarig Waar denhout in het Mannenland onder Oud-Heusden, buiten den Omloop. De koopers moeten de benoodigde stekken leveren. Met het hakken kan dadelijk na de gunning be gonnen worden. Vóór 1 Februari 1926 moet alles gehakt zijn en vóór 1 Maart 1926 moet alles geruimd zijn. Wat op 1 April 1926 nog in het perceel aanwezig is, vervalt aan den ver- kooper. BETALINGS CONDITIËN le. Direct bij den koop te betalen 10 pCt. der koopsom. 2e. De resteerende 90 pCt. te be talen vóór met het hakken begonnen wordt, in elk geval vóór 31 December 1925. Nadere inlichtingen verstrekt de opzichter 'N. Kuipers te Heusden. zal op ZATERDAG 7 NOVEMBER 1925, 's voormiddags ten 11 uur, ten Raadhuize te Heusden, bij inschrijving verkoopen komende nit het éénjarig hout van de navolgende perceelen 2.96.40 Heet. Mannenland, Noord-Oost. b. 0.22.00 Heet. Mannenland, vóór den Omloop, gelegen achter perceel a. c. 1.10.90 Heet, in de Beemden onder Eethen, perceel Oost. d. 1.02.60 Heet. gelegen in de Beemden onder Eethen, perceel West. De bosschen worden ter dikte van 70 c.M. geleverd. Er zullen 1600 k 1800 bossen zijn. De bossen liggen gedeeltelyk in de bosschen, gedeeltelyk in het middenpad van het Mannenland. De betaling moet VOOR het ha len geschieden. Inlichtingen verstrekt de Opzich ter N. Kuipers te Heusden. IN DIT BLAD IS Te bevragen bij JAC. v. d. MOOREN te Genderen. voor verkoop van Land- en Tuin- bouwzaden, 25% provisie en verder Vruchtboomen. J. TEN BRUGGEN-CATE, Opgericht in 1909. Albergen Drie Trompetterstraat HEUSDEN, heeft voorhanden Zalm, Kreeft, Sardines, An- sjovisch, blikjes Garnalen, Kippered Herrings, Herrings in Tomate-saus, gesneden Os- setong in blik, Lunchtong, blikjes Ham en Kip, Tong en Kip, Lever-pastei, Soepen, Sausen, Soya, Vruchten op Sap, Kersen, Abrikozen, Per ziken, Pruimen, Groenten in blik, versche Bakbokking en gerookte Spekbokking. Verder alle soorten Kruide nierswaren en aanverwante artikelen. Minzaam aanbevelend. Verder alle soorten alsRaamkoord, Gordijnkoord, Jalouziekoord, Metseldraad, Sisaltouw, alle soorten Boerentouw. In den Touw- en Ijzerhandel van Dag en nacht disponibel. Ook verkrijgbaar NIEUWE ONDERDEELEN voor Rijwielen enz. Minzaam aanbevelend: Telef. 23 Hótel »Het Wapen van Amsterdam® HEUSDEN. heeft de eer U te berichten dat de (zoowel voor Dames als Heeren) 1925-1926 zijnbinnengekomen Prachtige eolleetie's worden op aan. vragen terstond beschikbaar gesteld. Aanbevelend, Eerste klas Dames- en Heeren Kleermakerij. IBHK1EI

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3