Plaatselijk Nieuws. Alweer"deor het'ireeste rijden i De motorrijder E, uit Herzogenrath, reed nn volle vaart aan het grenskantoor Pan- erheide, onder Kerkrade, tegen de afsluit- boomen, die den weg bij de douane ver sperren. Met zware schedelbreuk is E. naar het ziekenhuis gebracht. —o Het oude liedje Een tweejarig kind van het echtpaar B. te Krommenie trok een pot met kokende koffie omver, waardoor het zulke ernstige brandwonden aan het bovenlichaampje kreeg dat het aan de gevolgen is overleden. Ltyk opgehaald In een sloot langs den Lange Kleiweg, onder de gemeente Rijswijk, is het lijk opgehaald van den heer D. uit Gorsel. Deze is vermoedelijk den vorigen avond, door de duisternis misleid, te water ge raakt. De politie stelt een ouderzoek in of wellicht misdryf in het spel is. Zes uenschen levend verbrand Eenige dagen geleden zoo meldde men aan het »Soer. H.blads uit Magetan is aldaar afgebrand de kapokloods, toebehoorende aan den handelaar Tan Lim Sian. Bij dien brand zijn vjjf vrouwen en één man in de vlammen omgekomen, terwijl vier personen werden gewond. De ljjken lagen voor een deur, welke was dichtge spijkerd, zoodat ontkomen langs die zijde onmogelijk was. o— Poging lot berooving. De Nederlander W. in Rimburg had het plan gemaakt, om den win kelier K. te berooven en had daar voor de hulp gevraagd van een paar Duitschers even over de grens. Deze konden zich met zijn bedoelingen heelemaal niet vereenigen, doch de den het voorkomen, alsof ze met een en ander accoord gingen. Intus- schen waarschuwden zij den veld wachter uit Rimburg, waarna een plan werd gemaakt om W. er in te laten ioopen. K. werd op de hoogte gesteld en liet zich quasie door de Duitschers aanvallen, waarna W. verscheen en den winkelier geld al- nam. Op dat oogenblik werd hij ech ter door den veldwachter bij zijn kraag gepakt. o— Onze handelsbesprekingen met Duitschland. Zooals bekend, vormt de kwestie van de Duitsch-Ned. crediet-over- eenkomst een punt van bespreking bij de Duitsch-Ned. onderhandelin gen over een handelsverdrag. Naar de Courant verneemt ismen tot principiëele overeenstemming ge komen over het verlengen dercre- diet-overeenkomst tot 1935. Hierte genover verleent Duitschland aan Nederland zekere concessies wat be treft de douanetarieven. o Gevolg van snoeplust. Vrijdagmorgen heeft het eenjarig dochtertje van een caféhouder inde Koningstr. te Haarlem uit een flesch Pura, scherp bijtend soda, dat voor het schoonmaken van bierleidingen gebruikt wordt, gesnoept, waardoor het ernstig ongesteld is geworden. Het kind is dadelijk door den vader naar jh et St. Elisabeth gasthuis ge bracht, waar het ter verpleging is opgenomen. o— Zij ging vrij uit. Mej. v. d. M. te Breda, die per fiets onlangs op de Groote Markt aldaar de linkerzijde van den weg hield en daarvoor een bekeuring had gekregen, werd verleden week door den kantonrechter van alle rechts vervolging ontslagen, omdat zij aldus had moeten rijden, daar anders een ouden man, genaamd R., die toeval lig passeerde, door een auto zou zijn omvergereden. De grijsaard als getuige gehoord, verklaard;e, dat hij ,a,a,n het links hou den der dame zijn leven misschien had te danken. o— Wraak van een huurder. Een winkelier te Zandvoort ging failliet, waardoor de winkelhuur be ëindigd werd. Volgens mededeeling van den huiseigenaar moet de huur der daarover zoo ontstemd geweest zijn, dat hij drie maanden achter een d e waterkraan open heeft laten staan. Daardoor is de winkeleige naar aansprakelijk voor een ver bruik van 497 kub. M. water. Hij heeft zich nu tot den Raad gewend met verzoek om restitutie van het verschuldigde bedrag, daar hij hier stond voor overmacht van een an der. o— Een dronken chauffeur. Op den Rijksstraatweg te Schoten is een 21-jarig man juist voor zijn woning aangerden door een auto. De man bekwam zware hoofdwon den en kwetsuren aan de beenen. In hoogst ernstigen toestand is hij naar de Mariastichting te Haarlem over gebracht. De bestuurder van de auto verkeerde onder den invloed van sterken drank. De auto is in beslag genomen. Zenuw- 75 ct. Hoofdpijn- 60 ct. Maag-75 ct. Laxeer 60 Staal 90 Hoest 60 Keelpijn 60 Kiespijn 60 Rheumatiek 75 Galsteen 1.50 Griep Influenza- 75 Nier- Blaas 1 gld. Bloedzuiverende 75 ct. Wormtabl. 80 ct. Koorts- 60 ct. Eetlustopwekkende 75 cent Pijnstillende 75 cent Verkoudheids 60 cent Op de verpakking staat de naam Mijnhardt Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Bij de Vrijdag gehouden verkiezing van twee Notabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren G. van Everdingen en A. J. Leenhouts en tot Kerkvoogd werd in de vacature-Uhl gekozen de Heer A. J. v. d. Kolk. Naar wij vernemen hoopt de »Heus- densche Harmonica deze maand een uit voering te geven voor hare donateurs in hotel Concordia. Het programma zal wor den samengesteld uit een zestal muziek nummers en 2 blijspelen, n.l. ^Stotteraars in soorten* in één bsdrijf en »Van de wal in de sloot* in één bedrijf. Een en ander belooft een gezeliigen avond te worden. Zondagavond werd in het vereni gingsgebouw het eerste groote wintercon- cert gegeven der Fanfare der H. Familie alhier. De belangstelling van donateurs en publiek was overgroot zoodat de zaal tot in de uiterste hoeken bezet was. De Vice- Voorzitter, de heer C. J. M. Merkx, opende het concert met eenige woorden van wel kom. Daarna werden onder de bekwame leiding van den directeur den heer van Heivoort, de muziekstukken op zeer ver dienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Ook het komisch gedeelte slaagde uitmun tend en bracht de lachspieren terdege in beweging. De heeren tooneellisten hebben alle eer van hun werk en hun viel een welverdiend applaus ten deel. Door de hee ren van Bladel en den heer J. van Hei voort werd op keurige wijze hunne solo's ten' gehoore gebracht met pianobegeleiding van dèn heer C. J. M. Merkx, waarmede zij a.s. Zondag op het concours te Drunen zullen deelnemen. Ook het kwartet van de heeren M. Laros, J. Toethuis en v. Bladel werd onder leiding van den heer v. Hei voort op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Moge zij a.s. Zondag bekroond huiswaarts keeren. Na afloop dankte de Vice-Voorzitter alle aanwezigen en de direo* tear ondjr wiens eminente leiding de fan fare getoond heeft schitterende vorderingen te hebben gemaakt, aan de heeren tooneel listen en aan de leden voor hunnen ijver waaraan het welslagen van dit eerste groote winterconcert te danken is. Gistermorgen circa 40 uur vlogen 5 vliegmachine's in den vorm van een V ten noorden van onze stad in de richting van Breda. Almkerk. A.s. Vrijdagmiddag 2 uur hoopt de Raad dezer gemeente een open bare vergadering te houden in verband met het vertrek van Z.E. Heer Burgemeester naar Huizen. (N.H.) Heden Woensdagavond hoopt de ring »Altene« van Herv. Jong. Ver. in »Den koning van Pruissen* te Ippelschen- dijk (gem. Almkerk) eene vergadering te houden. Het zoontje van den heer v.r M. alhier had het ongeluk terwijl hij onder de Verlaatsche sluis aan 't varen was, dat 't bootje onder zijn voeten weg schoot. Gelukkig wist hij zich nog vast te grjjpen aan één der deuren van de sluis. Op 't hulpgeroep wisten de heeren de B. en v. d. W. den kleine uit zijn benarde positie te verlossen. Andel. De dienstplichtigen van de lich ting 1926 uit deze gemeente J. G. van Wijnen en J. Versteeg zijn toegewezen aan het Regiment Vesting-Artillerie te G'chem. Donderdagavond a.s. 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk dankstond worden ge houden voor het gewas, waarbij zal voor gaan ds. v. d, Put. Men zal zich herinneren dat eenigen tijd geleden in de Geref. Kerk alhier werd ingebroken. Naar we verndmen hebben de K. Marechausseés te Woudrichem thans een zeker persoon als verdacht van dezen diefstal gearresteerd. Aalbnrg. Heden Woensdagavond om half zeven, zal alhier een dankuur voor 't gewas worden gehouden, waarbij alsdan Ds. Bus heopt op te treden. Ammerzoden. Het stelsel >Elk voor zichc schijnt ook in onze gemeente zoo langzamerhand afgedaan te hebben, om plaats te maken voor het met eikaar en voor elkaar. Althans de R. K. Bond van Houtbewerkers die voor de meeting van 11 October nog (voor de afdeeling Ammer zoden) pas een 60 leden telde, heeft thans blykens een opgave van den secretaris zich gestadig uitgebreid tot plra. 100 leden. Voor zoover ons bekend is, werd door deze bond in de afdeeling Ammerzoden nog nimmer dit getal bereikt. Babiloniënbroek. J.l. Zaterdag 7 Nov. had alhier de trekking plaats van de verloting, uitgeschreven door het Mannen koor j»Vo!harding« alhier. Alvorens tot de trekking werd overgegaan werden er eerst een paar zangnummers ten beste gegeven. Daarna werd door den WelEd. Heer Zaanen enkelen woorden gesproken en de trekking uiteengezet, waarna de verloting een aan vang nam. De prijzen zijn als volgt uitgekomen No. 542 le pr. No. 308 11e pr. 682 2e 93 12e r» 425 3e 375 13e 116 4e 574 14e 419 5e 470 15e x 225 6e 475 16e 604 7e 302 17e 454 8e 408 18e 19 9« 266 19e 699 10e 267 20e n> De prijzen kunnen op vertoon van het nummer afgehaald worden by C. Th. Prinse te Babiloniënbroek. Dezer dagen behaalde mej. M. van Andel het diploma knip- en modekunst. Leeraresse L. de Kroon, Beneden-Langstraat. De handel in vette varkens gaat bijzonder vlug. Bij geregelde vraag wordt tot f 0.90 per K.G, levend gewogen, betaald. Voor jonge big gen besteedt men fl4dfl8en voor nuchtere kalveren f 17 d f 22 per stuk. Capelle. J.l. Vrijdagavond 7 uur hield de gemengde zangvereeniging »IIet Rozeknopjec te dezer plaatse onder voor zitterschap van den heer W. G. Treffers in de zaal van den heer L. F van Dongen haar gewone jaarvergadering, waarvoor groote belangstelling bestond. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het lief en leed, dat de vereeniging in haar 15-jarig bestaan heeft meegemaakt. Hij herinnerde er aan, dat op 6 November 1915 het toentertijd bestaande meisjeskoor, dat onder leiding stond van den heer Adr. v. Beek, werd omgezet in een gemengde zangvereeniging. De leiding werd opge dragen aan den heer L. Kooien uit Waal wijk en het bleek aldra, dat het directeurs- schap in goede handen was, want onder zijn handige leiding nam de vereeniging voortdurend in groei en bloei toe en het Rozeknopje werd een vereeniging, die niet alleen in deze omgeving, doch ook buiten de grenzen onzer provincie een goeden naam kreeg en niet ten onrechte, getuige de talrijke eerste prijzen door de vereeniging op de diverse concoursen van den Zuid Hollandschen Bond van Zangver- eenigingen ^Eendracht maakt Macht* be haald. Na den dood van den helaas te vroeg ontslapen heer Lamb. Kooien werd als directeur gekozen de heer N. Snyers te Raamsdonksveer, onder wiens bekwame leiding de vereeniging thans reeds een paar maal met groot succes op concoursen in de eerste afdeeling is opgetreden. Hierna huldigt de voorzitter de heer M. van Don gen, die vanaf de oprichting werkend lid geweest is, waarna de heer A. L. Sneep in welgekozen woorden hulde brengt aan de heeren W. G. Treffers en M. van Don gen, die vanaf de oprichting hunne beste krachten hebben gewyd aan de belangen der vereeniging. Vervolgens werden door den secretaris en den penningmeester de gewone jaarverslagen uitgebracht en had de uitloting plaats van een 5 tal aandee- len. Uitgeloot werden de aandeelen 9,19, 38, 41 en 42, Hierna was de agenda afgehandeld en begon de gezellige avond, waaraan de algemeen bekende en gevierde humorist Didden uit Waalwijk zijn mede werking verleende. Met talrijke nummers uit zijn uitgebreid reperetoire hield de heer Didden de stemming er in en be zorgde hij de aanwezigen een gezeliigen avond, waartoe ook de pianist J. Prinsen uit Waalwijk niet weinig bijdroeg. Door het muziekgezelschap »Kunst na Arbeid* was in verband met het 15-jarig jubileum een prachtige bloemenmand geschonken. In de laatste helft van deze maand zal door de Coöperatieve Boerenleenbank alhier een buitengewone algemeene leden vergadering worden gehouden, ten einde daarin de nieuwe statuten vast te stellen. x v,*nen dat alsdan alle leden u'L" op" «uilen om °°n00di6e k0S' ten voorkomen. A s Zaterdag des namiddags tus- gchëü 8 4 uur kerk aan den Loonschendyk de verkiezing van notabelen paats hebben. Drunen. Veiling van 5 Nov. 1925. Goudreinette 1321 ct. per K.G. Bellefleuren 11—16J Lemoenappel 14—18 Sterappel II 1018 Ossekoppen 914 Oranje reinette 42—49 Campagne zoet 913 Zoete Bellefleuren 711 Brederode 30—36 Rietperen 2030 Spruitjes 3\22 Witlof 3740 Wortelen 23 Knolraap 12 Spinazie 7£ 10 Juin 1012 Roode kool 18 per stuk. Witte kool 1—11 Savoije kool 19 Bloem kool 310 Boeren kool 2 Andijvie 14 Sla 1| Peen 14 per bos. Selderie 530 Preij 728ï Aanvoer 30.000 K.G. 's Gravenmoer. Woensdagavond 7 uur zal Ds. G. H, de Jonge voor zijne gemeente voorgaan in eene dankure voor het gewas. Ten verzoeke der Chr. Jongelings- vereeniging zal Donderdagavond 7 uur in het kerkgebouw der Chr. Ger. Gem. alhier door Ds. Bijdemast van Delftshaven eene rede worden gehouden, met het onder werp Stemmen in den nacht. Genderen. Gemeld kan worden dat de pogingen alhier in 't werk gesteld tot wederoprichting eener muziek vereeniging succes zullen hebben. Deze week zal er een vergadering der leden gehouden wor den in de Oude Christelyke School om enkele regelingen te treffen. Raamidonkaveer. Door den heer Tigchelaar werd een Jongeliosvereeniging opgericht, met aanvankelyk pl.m, 30 leden. Tot Bestuursleden van de Veever zekering werden gekozen de heeren A. J. Konings, J. G. Lankhuijzen en H. T. Dank. De heer A. Faro ontving de Eere medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Van den jongenheer A. R, werd van de fiets een Rijwielplaatje ontvreemd. Mej. P. v. Lith werd benoemd tot Onderwijzeres aan de R. K. School te Eindhoven en Mej. Sengers van Eindhoven tot Onderwijzeres op 't Veer. Wegens het heerschen der mazelen werd naar wy vernemen de R. K. Be waarschool gesloten. Sloeuwijk. In de afgeloopen maand October zijn 1052} teleloon gesprekken gevoerd en 37 telegrammen behandeld. Voor de Rijkspostspaarbank zijn op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 2412,53 en terugbetaald f 628. Woensdagavond hield de vereeniging >Ziekenzorg* haar jaarljjksche ledenverga dering in de openbare school alhier. Er waren pl.m. 30 leden aanwezig. Door drukke bezigheden moest een lezing door een der heeren Doktoren achterwege bly ven. Sprang;. Door de afd. Sprang van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond werd aan den Raad der gemeente Sprang Capelle een adres verzonden, waarin zy verzocht, voor de uitgetrokken werklooze arbeiders een steunregeling of werkver schaffing vast te stellen. Aan dit adres werd adhaesie betuigt door den Christ. Besturenbond »Sprang Capelle*. De Raad besloot in haar vergadering van j.l. Dinsdag B. en W. op te dragen, onderhandelingen aan te gaan met een eigenaar van een stuk heidegrond, om zoo mogelijk tot werkverschaffing te kunnen overgaan. Id de vacature H. Dijk is door den Raad der gemeente S.-C. de heer P. J. A. Hulst benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. en tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolver zuim. De heer Vijan heeft zjjn benoeming tot ouderling en de heer Hofman tot diaken by de Geref. Kerk alhier aangenomen. Waspik. Een auto van den heer Z. uit Tilburg reed uit een inzinking op het reeds nieuwe bestrate gedeelte van den weg. De botsing op de keien was zoo hevig, dat de as brak. De drie inzittenden kwamen met den schrik vrij. De auto werd ter reparatie naar de garage der heeren Gebi'. Roovers gehaald. Door het Bestuur der Vereeniging Vhet Wit-Gele Kruis* is besloten een eigen wykgebouw te stichten. Over de uitvoering van dat besluit wordt nog onderhandeld. Een metselaar, werkzaam bij deu heer G. de H., had het ongeluk met beide handen met de electrische geleiding, die onder stroom stond, in aanraking te komen. Op zijn geschreeuw snelde de heer de H. toe, die de tegenwoordigheid van geest bezat hem bij de kleeren te grijpen en met geweld los te rukken. Onze metselaar kwam met een paar gebrande vingertoppen en den schrik vrij. Geneeskundige hulp moest echter worden ingeroepen. De heer J. B. viel van een hoogen zolder der booiperserij, waarbij hij zich ernstig aan den nek bezeerde. Geneeskun dige hulp werd oogenblikkelijk ingeroepen. Ofschoon men oorspronkelijk bevreesd was voor een slechten afloop, is zijn toestand thans gunstig. Bij een gestorven rund van den landbouwer A. H. Smits werd een geval van miltvuur geconstateerd. Het kadaver werd verbrand. Werkendam. De collecte ten behoeve van de armen in de Geref kerk gehouden bij de dankstond voor het gewas, heeft ruim f 1150.opgebracht. Tot bestuurleden der Chr Jongel. en Jongem. vereen. aAndrëas* zijn Zon dag j.l. herkozen als Voorz. P. Holster Vice Voorz. J. OverweelSeer. A. K. BakkerPenningm. B. A. de Vries Biblioth. C. B. Bakker en Vice Biblioth. J. Schaddelee. Wijk. Zaterdagavond gaf de Wijksche Tooneel vereeniging hare aangekondigde uitvoering. Niettegenstaande het minder gunstige weer, was de zaal tot in alie hoeken bezet. De leider der tooneelver- eeniging, de heer Kamerman, opende met een kort woord, waarbij hij een kleine toelichting gaf van het tooneelspel »Het lied van Moeder.* Op zver verdienstelijke wijze werd dit toneelspel in vier bedrijven, gespeeld. Het publiek was zeer onder den indruk van het mooie spel. Iedere rol werd uitstekend vervuld, tot zelfs de rol van den kleinen Henri toe. Het blijspel »Het geheim van Mevrouw* deed de zaal schateren van het lachen, terwijl de coupletjes die nog werden nagegeven zeer in den smaak van het publiek vielen. Gaarne wenschen wij dé vereeniging een spoedig weerzien toe. Wat ook vooral tot het welslagen van den avond bijdroeg was het fraaie décor van het tooneel. Achtergrond en coulissen waren voor het tooneelspel speciaal geschilderd door de Gebr. Engelen uit Heusden, die keurig werk hebben geleverd en hebben g6toond dat zy op dit gebied heel wat presteeren, het was in een woord keurig Naar wij vernemen zal in deze maand als spreker voor het Comité tot het houden van winterlezingen optredén Dr. de Lint van Wijngaarden. Gedurende de maand October j.l, werden ter gemeente-secretarie ter keuring aangegeven 1 koe en 15 varkens. Het aantal huisslachtingen bedroeg 47. Zooals uit het raadsverslag blijkt, sluit de gemeenterekening dienst 1924 met een voordeelig saldo van f 4058.77 en is voor plaatselijke inkomstenbelasting op de begrooting 4926 f 6500 minder geraamd dan een vorig jaar. Znilichem. J.l. Donderdagavond had in het Café van Van Horssen een verga dering plaats van veehouders met het doel om hun melk zoo duur mogelijk te ver- koopen. De Directeuren der melkfabrieken Heus den, Ammerzoden en Genderen waren allen tegenwoordig, aangezien de boeren het echter niet eens konden worden over den prys, werd de melk niet verkocht. Naar ons uit goede bron werd. medegedeeld, zijn voor 48 ingezetenen de Mobilisatie Herinneringskruisen met Oor kondes op het gemeentehuis alhier aan gekomen, zoo dat een spoedige uitreiking daarvan te wachten staat. J.l. Vrijdag is naar hier overge bracht een zekere C. v. P., als verdacht van poging tot oplichting. Na te zijn ver hoord, is hij overgebracht naar het Huis van Bewaring te Roermond. "Tabletten tegen keelpijn

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2