SCHEFFERS' IJZERHANDEL WILT GU U VOORDEELIG KLEEDEN s-Hertooenbosch' MHoopstfi Winterjas, Ulster of lekker. FIRMA P. M. VELTMAN ZONEN Over 100 jaar W. LA GIIOUW, prachtige winterstoffen - I kigcf, Mei „DAVO" Haarden VULKACHELS FORNUIZEN Ook persoonlijk aan bob te ontbieden. Buitenland „Het Kasteel van Kerlor", P. J. 6. BASLLKAR, FEUILLETON. Hinthamerstraat 49-51 's-BOSCH. Groote sorteering in T AWË& EEN Uitsluitend KleermaRerswerR. 1 KOOPT DAAROM NU NOG. NIEUWENDIJK. Luxe Auto verhuur! nrichting. Auto-, Motor- en Rijwielhandel, Origineele FORD deelen steeds in voorraad. Tei. s. - P. J. Püger, Aodel - 8. Automobielen, Motoren en Rijwielen. Xahleften, groote doos 65 fierjge brand In Sprnje Door een geweldigen brand zyn te Sa lamanca het postkantoor en 3 gebouwen in de aech gelegd, terwijl verscheidene andere gebouwen ernstige schade opliepen. De materieele schade is zeer aanzienlyk. Alle verbindingen zyn verbroken. o—- Dijk doorgebroken Te Dendermoude is een dyk van de Schelde doorgebroken over een afstand van 6 meter. Al de omliggende landerijen en huizen werden overstroomd. De inwoners hadden geen tyd huisraad en hetgeen zich in de kelders bevond in veiligheid te bren gen. De schade wordt op eenige honderd duizenden francs geschat. o— Vliegtuig verongelukt Bij Maribouough is een Engelsch leger vliegtuig neergestort De vlieger en de waarnemer, twee officiereu kwamen om. O—- Redding op zee Uit Ostende wordt gemeld, dat een Bel gische sleepboot een Engelsche visschers- sloep heeft gered, die was gestrand op een zandbank voor de Belgische kust. O— bievenechtpaar veroordeeld De beruchte dievegge Louise Neumann, die in de jaren 1922 tol '24 zich telkens als dienstbode in huishoudens te Berlijn, Leipzig, Hamburg, enz. verhuurde en dan den dag na haar indiensttreden vet dween met medeneming van zooveel mogelijk k; s - baarheden, is Donderdag door de rechtbank te Chariottenburg lot 3 jaar gevangenis straf veroordeeld, onder aftrek van 9 maan den voorarrest. Haar man, die zich than- in de gevangenis te Kotthns bevindt en m gevangeniskleding voor de rechtbank te recht stond, is tot 1| jaar gevangenisstraf veroordeeld. Drie helers zyn tot verschei dene weken gevangenis-straf veroordeeld, terwijl 2 beklaagden zyn vrijgesproken. o— Schip omgeslagen De Noorsche stoomboot »Atle Jark is by de monding van de Golf van Riga in aanvaring gekomen met de sleepboot »Sibens«, waardoor deze omsloeg. Vier leden der bemanning en een doutianc- beambte zyn verdronken. o— Kraan in zee gestort De »Dantziger Zeitung® meldt, dat it de Poolsche haven Gdingen een daar in bedrijf zijnde Deensche kraar. in 2ee is gestort, waarby 4 Denen den dood vonden o fieeu kuiten meer De politie te Athene heeft een speciale verordening uitgevaardigd, waarbij het aan meisjes boven twaalf jaar en aan vrouwen verboden wordt rokken te dragen, die korter zijn dan 42 c.M. van den grond. De verordening treedt 45 December in werking. o— 185 Eenige dagen later kwam Carmen op het kasteel. Nog den zelfden dag van haar aankomst had Georges een gesprek met haar. Hij had daartoe voorge slagen een wandeling te doen langs het zeestrand, niemand zou hen daar beluisteren. Toen zij geheel alleen waren en niets om zich heen zagen dan de zee en de lucht en de donkere rot sen langs het strand, begon Georges op kalmen toon tot Carmen te spre ken over haar verhouding tot haar man. Leef jij gelukkig met hem?vroeg hij. Voor zoover dat mogelijk is, ja... Ik heb hem niet lief, maar in den loop der jaren heb ik hem leeren achten. Hij is goed voor mij. En vindt je het niet vreeselijk om steeds tegenover hem een geheim in je binnenste te dragen. Vrees je niet elk oogenblik, dat hij den man zal ontmoeten, die de oorzaak is van je fout.? "Dat is onmogelijk! riep Carmen uit op treurigen toon, want hij leeft niet meer. Robert d'Alboize is over leden. Een dag nadat Hélène hem ontmoet heeft in dat koffiehuis. Hij RACHELS KOOPEN IS VERTROUWEN SCHENKEN, denkt U daar wel om 1 Onze artikelen zijn PRIMA, de prijzen uiterst billijk. Eenmaal bij ons gekocht, biyft U onzen klant, daar zorgen wij voor. fjk 'h'"L p.-. Zoekt uw voordeel den niet ki minder waardige Confectie, zooals bet zoogenaam de massa- of atelier werk, doch koopt in Onze modellen ztyn van prima pasvorm. en bleven de laagste. Onze sorteering is de grootste. Minderbroedersstraat 6. Tel. 819. 's-Hertogenbosch, MT Vraagt onze geprepareerde RADIO-REGENJASSEN, het nieuwst. Onze prjjzen zijn is alles weer voorbij, dan is het afgeloopen met heel de fietser!]. Steeda flinke voorraad in Altena, Burgers, E.N R., Ned. Kroon, Gruno en andere merken Rijwielen Tweedehands Dames- en Heeren-rijwielen (zoo goed als nieuw) spotprijzen ge«ft de hoogste prijs bij inruilen voor Uw ouden. Gerantiegevailen wordt steeds naar genoegen afgehandeld. Ruime keuze in Electrische lantaarns als V. t., Bosch, S. M., Berko, Bulli, enz. Carbid-lantaarns, Solar, Feeco, Impex, Miller, P. H. en andere merken. (Kaarslantaarns in 2 modellen). Onderdeelen voor Simplex, Gazelle, Gruno, Burgers, Altena, Germaan, Ned.-Kroon, Astra, Fongers, W. K. C. Union, Bato, Padvinder Rjjwielen al is Uw rijwiel geheel defect, het wordt hier goed gerepareerd. Gritzer, Burgers, Simplex, Nothan, Veritas, Wertheim Naaimachines, voor hand- en trapbeweging met gewone en ring- spoilalhoewel de prijzen verhoogd zijn, lever ik nog voor oude prijzen op contant- en termijnbetaling oude machines worden ingeruild tegen de hoogste waarde. Morison, Miele, Record en Velo model waschmachines en wringers. GRAMAPHOONS, PLATEN NAALDEN, VEEREN, enz. enz. Benzine, Consistent-vet, Machine olie, Petroleum enz. heeft de eer U te berichten dat de (zoowel voor Dames als Heeren) 1925 1926 zijn binnengekomen lJï*aclitige collectie'® worden op aan vragen terstond, beschikbaar gesteld. Aanbevelend, Eerste klas Dames- en Heeren Kleermakerij Levering van alle bekende merken. Speciale Reparatie inrichting Vlugge afwerking Vakkundige montage. BANDEN OLIËN BENZINEPOMP A N.W.B. Voor H.H. bezitters van FORD automobielen steeds een reseive FORö-motor disponibel, geen vertraging door groote reparatie's aan Uwen motor, vraagt hieromtrent inlichtingen. TE KOOP aangeboden een gebruikte FORD Vrachtwagen met open laadbak. Zeer lagen p r ij s. VERKOOP ed HERSTELLINGEN van is op straat van zijn paard gestort en gestorven zonder weer tot be zinning le komen. Lu. zijn brieven, vroeg Georges driftig. Ik weet niet wat er van geworden is. Georges zweeg een paar minuten. Het kostte hem blijkbaar moeite om te spreken. Carmen zeide hij op zachten toon. zich weer tot zijn zuster wendend, je iweet, dat ik veel van je houd. Ook (wil ik gaarne toegeven, dat je meer door de omstandigheden ge dwaald hebt, dan uit moedwil. Ik wil zacht oordeelen over je, wantik ben zelf zwaar gestraft voor mijn eigen (misdrijf, voor mijn onmensche- lijke drift. Maar toch mijn zuster, wij mogen de Saint-Hyrieix niet lan ger in onwetendheid laten. Niet alleen kunnen de2 brieven vroeger of later tot hem komen maar het is ook niet eerlijk, het is niet rechtvaardig, je moet hem de volle waarheid zeggen, Carmen. O, ik wist wel dat je dat zoudt willen, hernam Carmen, van het oo genblik af, dat ik je mijn misstap be kende, wist ik, dat je dien eisch zoudt stellen. En jij zelf, Carmen? Zij schudde het hoofd. Ik heb er ook altijd zoo over ge dacht Georges, zeide zij na eenige oogenblikken, maar ik durfde niet. mij ontbrak de moed. En heeft Hélène er nooit op aan gedrongen Neen, nooit, zij wilde dat (mijn fout verborgen bleef, zij wilde niet, dal onze moeder ooit zou vernemen, welk ieen onwaardige dochter zij had. zij wilde niet, dat jouw naam zou worden geschandvlekt. O, edele vrouw, riep Georges uit. met tranen in de oogen, en ik heb haar durven beschuldigen, ik heb haar verongelijkt. Zij heeft u dal aangeraden, Carmen, uit de groote Zij vergiste zich daarin echter. Je wilt dus, dat ik alles zeg aan Firmin, vroeg Carmen. Ja, het moet. Die woorden werden gezegd, op zulk een vastberaden toon, dat Car men wel begreep, dat er niets aan te doen viel. Indien zij er niet met haar man over sprak, zou Georges hem de oogen openen. En dat mocht niet, zij alleen was de schuldige. Zij moest ook alleen de straf dragen, alleen boete doen. Anne zuster, riep Georges uit, /toen Carmen haar besluit te kennen gaf. I Het zal u zwaar vallen, maar liet moet toch. En beiden overweldigd door hun diepe smart, drukten broeder en zus ter elkaar de hand. Den volgenden dag ging Carmen naar Parijs. Wij keeren thans weer naar onze straatjongens terug, die nog altijd met den Slak en Zephyrine rond zwerven. XCVI. Op het kerkplein. Sedert eenige dagen stond de ker miswagen van den Slak op het kerk plein van een dorpje in Bretagne. Vlak bij de kerk was een holle weg, die met vele kronkelingen uitliep in een dicht bosch van hooge einen en beuken. Het wes op een helderen warmen zomermorgen, Twee waren er, die daarvan vooral genoten: Troppmann het oude paard dat afgespannen was. en zijn best deed de grassprietjes tusschen de straatsteenen weg te ha len. Plet heest begon nu inderdaad zeer oud te worden;zijn vroegeren bruinen kop was reeds geheel grijs en zijn oogen stonden dof. Ten tweede genoot van de zomer warmte, Claudinet, die geknield lag bij een paar stecnen, waarop hij eenige rijsjes droog hout had ge legd, welke hij met behulp van een lucifer in brand trachtte te steken. Niettegenstaande het warme weer, was zijn bleek gelaat omgeven met een wollen sjaal. Eensklaps, terwijl hij nog bezig was met het vuur, hoorde Claudinet voetstappen achter zich, en zich om- keerend zag hij Fanfan aankomen, die een reusachtigen takkenbosch op zijn rug droeg. Hij was gegroeid, en nu reeds grooter dan Claudinet, en zag er ferm uit. Dat is me een vrachtje, riep Fan- fan uit met een heldere p-tem |en wierp het hout op den grond jen veegde zijn gelaat af met zijn mouw. Maar hij sprong dadelijk op Claudi net toe. Niet blazen, zeide hij, dat zal ik wel doen. Je weet het toch, als je blaast, hoest je weer, en dan wordt je zoo benauwd. Met deze woorden schoof hij zijn vriendje eenvoudig op zij en ging op de knieën liggen bij het vuur. (Na een paar minuten steeg daaruit een rook op en weldra vlamden de takkebos- sen vroolijk op. Ziezoo, geef me nu den ketel maar even aan, zeide Fanfan, terwijl hij zijn oogen uitwreef, die traanden van den rook. Daar. Nou, we kunnen er nu niets in doen dan water, dat is wat moois riep Fanfan uit, maar hij ging toch naar de pomp op het kerkplein en. pompte den ketel vol. Ze snorkten nog altijd, riep Clau dinet uit, terwijl hij naar den wagen wees, waarvan de blinden gesloten waren. Dat verwondert me niets, zeide Fanfan^ wat waren ze 'gister weer dronken. En heeft hij niet gezegd wat we te eten zouden krijgen? Jawel, was het antwoord van den anderen knaap, hij zei: morgen eten jelui baksteenen. (Wordt vervolgd.) P. J. G. 6ASELAAR te AmmerzfideD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10