voor Das- sa MMIiCllt, L L COtRTSE EIND B119, Tel, 266 - ïtl. J, c, GOETALS Groote sorteering LIJ S T E N in alle maten. Bekendmaking Plaatselijk Nieuws. Schrale lippen en ruwe Ir In het ruim doodgevallen. De 27-jarige IW. Kusters, uit de Joubertstraat, te Rotterdam is aan boord van het in de Waalhaven lig gende s.s. ^Beemsterdijk" in het 8 meter diepe ruim gevallen. Met een gebroken linkerbeen en een sche delbreuk is hij naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. o— Arm oudje. Maandagnacht toen de familie N. te Nieuwkoop zich ter ruste had be geven, wist een 83-jarige huisgenoote, die niet geheel wel bij het hoofd is, ongemerkt het bed te verlaten. Zij nam een kussen mede, stopte dit in de kachel en toen het flink brandde, nam zij het weer mee en ging er op liggen. Een voorbijganger zag het vreemde schijnsel der vlammen en wilde de deur forceeren, hetgeen echter mislukte. Met behulp van bu ren drong men daarop aan den ach terkant het huis binnen. De vrouw bleek er slecht aan toe te zijn, haar hoofd was met brandwonden over dekt. Men vreest nu voor haar leven. De moerd ep den nabelaar Busch Het vonnis der Amsterdamsche rechtbank. De Vierde kamer der rechtbank te Am sterdam deed heden uitspraak in de zaak tegen Marcelis Muylwyk, in verband met het dooden van den koopman Bosch in 1915 in een perceel aan den Overtoom. Blijkens het vonnis achtte de rechtbank zoowel den moord als de doodslag en den diefstal gepaard gaande aan geweld niet wettig en overtuigend bewezen en sprak beklaagde van deze ten laste gelegde feiten vrij. De rechtbank achtte beklaagde wel schul dig aan de mishandeling den dood van Busch tengevolge hebbende en den diefstal en veroordeelde mitsdien beklaagde tot een gevangenisstraf voor den tijd van zes jaren met aftrek van acht maanden, welke hij preventief heeft doorgebracht. 0oos30-60-90ct.Tube 8Qct DE VOORZITTER VAN HET HOOFD STEMBUREAU in de gemeeute HEUSDEN, brengt ingevolge art. 18a der Gemeente wet ter openbare kennis, dat door hem op Vrijdag 11 December 1925 des voor middags 10 uur, ten stadhuize in het openbaar zitting zal worden gehouden ter benoeming van een opvolger in de plaats opengevallen in den Gemeenteraad alhier, doordat Mej. M. de Haan hare benoeming niet heeft aangenomen. Heusden, 4 December 1925. De Voorzitter van het Hoofdstembureau voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Bij de Ned. Herv. Gemeente is gekozen tot Ouderling de heer A. Bouman en herkozen de heer W. C., Friedli en tot Diaken de heer H. Vos. Aan de heer H. H. Schippers gewezen Ontvanger der Registratie en Domeinen te Werkendam is bij Kon. Besluit eervol ODtslag verleend als Kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Heusden met dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpposlkantoren werd gedurende de maand November inge legd f 12183,78 terugbetaald f 13522.20. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9775. Wy vernemen dat de directeur van de Hollandsche Buurtspoorwegen te Tilburg, d« heer A. E. Nyzink, door den Koning der Belgen benoemd is tot Ridder in de Kroonorde van België. Op het door de Kon. Erk, Harmonie «Apollo* te Kaatsheuvel uitgeschreven groot nationaal concours voor kwartetten, duetten en solisten te houden einde Januari en begin Februari zal door het kwartet, een duet en een 4 tal solisten van de Fanfare der H. Familie worden deelgenomen. Naar we vernemen zal het 2e winter- concert der Fanfare begin Januari gehouden worden afgewisseld met komische voor drachten. Mej. A. Schalk, dienstbode bij mej. C. M. Jiskoot alhier, werd begiftigd met de bronzen medaille van Oranje Nassau. In de zitting van het Hoofdstem bureau van heden morgen werd tot lid van den raad verkozen verklaard Mej. M. de Haan. Aangezien ook deze hare benoeming niet aanvaart, komt thans aan d$ beurt de heer Mr. R. Ruitinga. De winter regeert op 't oogenblik in al zijn gestrengheid, vooral de sneeuw geeft een ouderwetsch wintergezicht. Ver schillende boeren uit den omtrek bracbteü gisteren per arreslee een bezoek aan onze gemeente. Blijft het zoo vriezen, dan is het te voorzien dat ook de vaart spoedig zal zijn gestremd. Bij Kon. Besluit van 12 Nov,, No. 22, is goedgekeurd de verordening, rege lende de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den Burgerljjken Stand van deze gemeente. Woensdagavond traden daar toe uitgenoodigd door een comité van een 10-tal personen uit Heusden, in de zaal van „Concordia" op, de heer en mevrouw v. Riemsdijk. De bekende dichter-zanger, die op de piano begeleid wordt door zijn vrouw, werd ingeleid en welkom ge- heeten door Mr. C. W. v. Ommeren, die er tevens zijn spijt over uitsprak, dat het publiek niet in een grooter getal was opgekomen, omdat daar door de opzet van het comité dat zich voorstelt de gewone nutsavon- den gedurende den winter aan te vullen met nog eenige uitspannings avonden, zal mislukken. Immers de comité-leden hebben zich voor dezen avond garant ver klaard en zullen nu moeten bijpas sen, iets wat voor een of twee keer nu wel geen bezwaar is, doch ,op den duur niet is vol te houden. Aan het slot waarbij dezelfde spreker de heer en mevr. v. Riemsdijk dankte voor den werkelijk schitterenden avond die zij de aanwezigen had be zorgd, deed hij een ernstig beroep op allen, voor het voorgestelde doel te ijveren. Veel over de uitvoering zelf te schrijven achten wij overbodig, de naam van dhr. en mevr. v. Riemsdijk en zijn geestige en pittige liedjes in Betuwsch dialect zijn bekend ge noeg, dan dat wij er veel over be hoeven te zeggen. Wij willen alleen zeggen dat het een mooien avond was en de aanwe zigen zich zeer hebben geamuseerd. Gaarne sluiten wij ons dan ook aan bij den heer v. Ommeren, die dhr. en mevr. v. Riemsdijk een spoedig wederzien toeriep. Wij gelooven stellig dat men dan niet zooals thans, over gebrek aan voldoende belangstelling zal hebben te klagen. Aalst. Tengevolge der gevallen sneeuw is de aanvoer van grond van deu Zaaiwaard naar den steenoven «de Rietschoot* tijdelijk stopgezet. Capelle. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* alhier gaf j.l. Dinsdagavond voor Donateurs en Honoraire leden en Woensdagavond d.a.v. voor niet-leden in de zaal van den heer H. P. Mes aan de Haven, haar eerste winteruitvoering, die in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten. De Voorzitter, de heer J. Michaël, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en herinnerde hen er aan, dat het 1 Dec. juist 5 jaar geleden was, dat het muziek gezelschap was opgericht, zoodat de vereen, op dien dag het eerste lustrum viert. Hij bracht dank aan allen, die zoowel by de oprichting als tijdens het 5 jarig bestaan, het korps op de een of andere wyze ge steund hebben, doch in het bijzonder aan den heer Adr. van Beek te 's Gravenhage, eertyds kantoorhouder bij het hulp<elegraaf- kantoor alhier, op wiens initiatief het muziekgezelschap is opgericht, en aan den ijverigen directeur der vereen., den heer A. Christ, onder wiens bekwame leiding het korps reeds eenige malen op een con cours met schitterend succes uit het strijd perk is getreden. Hierna gaf de Voorzitter voorlezing ver een telegram van den heer Adr. v. Beek te 's Hage, waarbij hij de vereen, geluk- wenschte met het 5 jarig jubileum, hetgeen met daverend applaus begroet werd. Hierna werd begonnen met de afwerking van het welvoorziene programma, dat een achttal muzieknummers bevatte, waaronder de beide nummers waarmee de vereeniging op het Nationaal Concours te Wijk dit jaar den eersten prys en directeursprijs heeft behaald, benevens een vijftal kom. voordrachten. De verschillende nummers, zoowel muziek als zang, weiden op ver dienstelijke wyze ten gehoore gebracht en het applaus na ieder nummer was dan ook wel verdiend. Na afloop ging ieder dan ook hoogst voldaan huiswaarts. Gedurende de maand November werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 2290.24 en terugbetaald f 1673.03. Het aantal inlagen bedroeg 36, dat der terugbetalingen 20. Er werden 67 telegrammen behandeld, waarvan 37 ontvangen en 30 verzonden, terwijl 326 telefoongesprekken gevoerd werden, benevens 5 telefoon-oproepberichten J.l. Dinsdagavond had in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier ten overstaan van Notaris R. Middelkoop onder groote belangstelling de veiling plaats van bet voormalig Raadhuis te dezer plaatse. Het werd ingezet door den heer H. P. Mes voor f 2200, waarna bij den daarop volgenden toeslag gemijnd werd door den heer J. Hospers, Candidaat-Notaris alhier voor de som van f 4000. Naar we vernemen kwam de heer A. Cové uit deze gemeente na de opvoering van «Rose Marie* te Waalwijk tot de minder aangename ontdekking, dat iemand bij vergissing zijn overjas had medegenomen' In de plaats hiervan hing een andere over* jas, waarin zich een nummer bevond erf wel 63. Tot heden heeft de heer C. nog niets van zyn eigendom vernomen. Dassen. Op 9 Dec. a.s, zal in de O. L. school alhier voor de kinderen een St, Nicoiaasfeest gehouden worden, Eethen. De termyo tot het betalen der Straatbelasting is verstreken. Degenen die nog niet betaald hebben zullen eerdaags een aanmaning ontvangen, die hun 25 cent kost. Voor vele aa geslagenen bedragen dan de kosten der aanmaning de helft of een derde van de verschuldigde belasting. Vooral dezulken doen verstandig die aan maning niet af te wachten. 's Gravenmoer. Door het hulptele graafkantoor alhier zyn in de vorige maand behandeld 26 telegrammen, waarvan 8 ver zonden en 18 ontvangen. Het aantal tele fonische gesprekken bedroeg 305. Op de Rijkspostspaarbank werden 20 inlagen gedaan ten bedrage van f3251,55, terwyl 48 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 2429.72. Bij de Gereformeerde kerk zijn verkozen als ouderling de heer R. Melsen en als diaken de heer P. A Verhagen. Genderen. Voor de te houden knip cursus in de café «de Zwaan* alhier heb ben zich reeds verscheidene personen aan gemeld. De jeugd in ons dorp schijnt zich heel verdienstelijk te maken met het ver nielen van ruiten. Reeds een paar inge zetenen hebben het moeten ontgelden. Men wordt er aan herinnerd dat a.s. Zaterdag een uitvoering door de Gem. Zangvereen. «De Lofstem* alhier, gegeven zal worden. Zie advertentie in dit blad. Tot Kerkvoogd en Notabel by de Ned. Herv. Kerk zyn herkozen resp, de heeren A. Vos Hzn. en C. v. d. Kolk. De statuten der Coöp. Boerenleen bank alhier, welke in verband met het in werking treden der nieuwe Coöperatie Wet moesten worden gewijzigd, werden met algemeene stemmen der leden aange nomen volgens het Consept der Centrale Raiffljser.baDk te Utrecht. Bij een koe van den landbouwer H. Verdoorn alhier is met gunstig gevolg het middel tegen mond- en klauwzeer van den heer C. Bruning te Leur toegepast. itHeecbeec. Door de jonge dames M. Colijn en M. Brouwers is in Heesbeen en Doeveren een bedrag van f 8,06 ingeza meld by den verkoop van speldjes ten be hoeve van het Roode Kruis. Rijswijk. Op Vrijdag 27 Nov. j.l. had alhier de verkiezing plaats van 7 leden van de Comm. uit de ingezetenen als be doeld in art. 131 de Gera.-wet, aan welke comm. zal worden voorgelegd een door Ged. Staten dezer provincie opgemaakt ont werp van wet tot vereeniging van de gem. Rijswyk en Giessen. Gekozen zijn als leden dezer Comm. J. van Zon, H. van Essen, A. Mooij, C. Swart, A. van Mas- bergen, J. Nieuwenhuizen en F. J. van Heu- keloro. - Zaterdag 28 Nov. j.l. werd door den bijzonderen vrijwilligen landstorm alhier, een onderlingen schietwedstrijd gehouden, maximum aantal punten dat behaald kon worden was 50. De uitslag was als volgtG. Kant Bz. 42 p. Ie pr., T. v. Heukelom 38 p. 2e pr., J. Lievaart 33 p. 3e pr., G. Kant 33 p. 4e pr., P. Smits 28 p. 5s pr. Raamsdonksveer. Tot Bestuursleden van de Chr. Jongel.-vereen. «Obadja* werden gekozen W. v. d. Elshout, H. v. Dongen, D. v. d. Waals. J. v. d. Berg, A. v. Bracht, S. Lankhuizen en M. Kom- mers. Bij het bezoek van St. Nicolaas werd ongveer f 90 gecollecteerd. Da heer V. viel van de boot in het Wilhelminakanaal. Door de opvarende werd bij gelukkig gered. Onze vroegere dorpsgenoote de Eerw. Zuster Antouiila thans te Schijndel, Mej. Adr. v. Onzenoort slaagde voor het examen Aardrijkskunde M. O. Sleeawijk, Bij beschikking van den Minister van Oorlog zijn voor twee jaar van den dienstplicht vrijgesteld wegens kostwinnerschap D. van Burgel en J. Bies heuvel en voor een jaar P. van Vuuren. In de afgeloopen maand November zijn op het hulppostkantoor alhier 340 telefoongesprekken gevoerd en 22 tele grammen behandeld. Voor de Rijkspost spaarbank zyn ingelegd f 556,67 en terug betaald f 339,55. Sprang. Den schoenmaker P. B. had op de schoenfabriek van de firma v. d. Hamme te Waalwijk het ongeluk van den zolder te vallen, waardoor hij zyn schouder ontwrichte. Door dr Langemeyer werd den schouder in verband gezet. Donderdagavond 17 December e.k. zal door den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle te Capelle een openbare vergadering ge houden worden. Als sprekers zullen op treden de heeren v. d. Wal uit 's Bosch eu Wetselaar uit Dordrecht. De heer v. d. Wal zal spreken over «Het Sociale vraagstuk bezien in het licht van Schrift en Historie.* Door de gladheid kwam de schoen maker L. van Dongen te vallen, waardoor by zijn been brak. De ontboden genees heer dr. J. v. d. Meulen achte opname in het ziekenhuis te 's Bosch noodzakelijk. Veen. Donderdagavond hield de IJsclub in het café Vos alhier hare jaarlijksche vergadering. Op de agenda stond vermeld 1 Opening. 2 Verkiezing Secretaris. 3 Inning contributie. 4 Verloting van 1 kaas en 5 kistjes sigaren. 5 Rondvraag, 6 Sluiting. Het schynt dat er nog al vraag is naar knolrapen. Er is nog al ruime voor raad. De prijs bedraagt van fl.tot f 1.15 per H.L. Voor rekening der Tuinbouwver- eeniging werd deze week een scheepslading eierkolen en nootjes aangevoerd, welke werden bezorgd by de leden der vereeniging tegen fl.30 per H.L. Ook niet-leden konden daarvan profiteeren tegen een kleine verhooging van prys. Waspik. De tooverlantaarn van den ZeerEerw. Pater de Wit verrichtte Dinsdag uitstekende diensten. Aardige tafereeltjes uit zijn missiegebied op de Philippynen wer den de schooljeugd vertoond, waardoor het aangename aan bet nuttige werd gepaard. By het scherp zetten van zijn paard, kreeg de landbouwer J. K. Dinsdag zoo'n geduchten slag tegen hat voorhoofd, dat oogenblikkelyk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door het besiuur der Harmonie, dat in principe besloten beeft in de eerst volgende zomermaanden een festival te houden, worden pogingen aangewend om een feestcomité samen te stellen. Wijk. Dinsdagmorgen kwam het 2- jarig dochtertje var, P. de W. alhier, van wege de gladheid zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Dr. Schmitz uit Veen constateerde, dat het rechterbeen gebroken was en achtte overbrenging naar 's Bosch noodzakelijk. i\Als bijzonderheid kan worden ver meld, dat gedurende de maand November j.l. in deze gemeente geene sterfgevallen zijn voorgekomen. Gedurende da maand Novembar j.l. werden ter gemeente secretarie alhier ter keuring aangegeven 6 varkens en 2 nuchter kalveren. Gestorven waren 1 koe, 2 var kens en 1 nuchter kalf. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt is het middel tegen mond- en klauw zeer van den heer C. Bruning te Leur met gunstig gevolg alhier toegepast. Well, Bij de verkiezing van 2 nota belen in de Ned. Herv. kerk alhier, wer den de beide periodiek aftredenden L. v. Hees en G. van Loon, met algemeene stemmen herkozen. By de verkiezing van 2 gemachtig den in het kiescollege der Ned. Herv. kerk alhier, werden de beide periodiek aftreden den L. van Hees en J. van Loon Dzn. met algemeene stemmen herkozen. Wondrichem. Op Vrijdag, 18 De cember a.s. zal door het Mannenkoor «Woudrichems Liedertafel* een uitvoering worden gegeven in de openbare school. Op Donderdag, 10 December a.s. zal voor de Protestantenbond alhier in het gymnastielokaal der le openbare school optreden Dr. A. van Itersen, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Dortrecht met het onderwerp«Het ontstaan van het Oude Testament*. Waalwijk. De brievengaarder van het hulppostkantoor in voormalig Besoijen, de heer N. v. d. Hamme, is met ingang van 4 Januari in gelijke betrekking overgeplaatst naar Landsmeer. De Waalwijksche Pluimveevereeni- ging zal op Zaterdag 5, Zondag 6 en Maan dag 7 December in de zaal van den heer Holster-Passier een groote clubtentoonstel ling houden. Ongeveer 200 prachtdieren zullen worden ingezonden, zoodat een be zoek wel de moeite waard zal zyn. Deze week had in de zaal van den R. K. Gildenbond een groote propaganda- vergadering plaats van het personeel van de Posterijen, Telegrafie en Telefonie. Besloten werd, dat de vereeniging Geer- truidcnbergRaamsdonk met die van Waal wijk zai worden vereenigd. Werkendam. Vorige week vierde de Geref. Jongelingsvereen. «Timotheus* haar jaarvergadering in het gebouw voor Chr. Belangen. Het eerelid de heer M. J. v. Oord opende deze vergadering met gebed, waarna door hem een gedeelte van Daniël 1 werd voorgelezen. Het jaarverslag werd door den 2de Secretaris voorgelezen. Verschillende ver- eenigingen brachten hun felecnaties over. Ter afwisseling werden eenige stukjes gespeeld op orgel en viool door mej. en de heer Jongsma van Soest. Verschillende opstellen werden door de ledeu geleverd, terwijl nog een voordracht werd gegeven door den heer F. v. Herp, getiteld «Christofforus*. De aanwezigen werden flink getracteerd. Te ongeveer 11J uur sloot de heer D. Koman na het zingen van Ps. 72 11 deze vergadering met dankgebed. Aan den heer Masséas alhier, is opgedragen het maken van de waterleiding in de gem. Lemmen en Heiloo, benevens het persen van de waterleidingbuizen te Zoeterwoude. - Woensdag a.s. zal voor de kinderen van de openb. school een St. Nicolaasfeestje in de Nuts/aal gegeven worden. Aanvang half drie juur. Dien middag zal een heel aardige kinder film vertoond worden. Avonds om 8 uur zal in de Nutszaal een bioscoopvoorstelling worden gegeven door een bioscooponderneming uit Dordtrecht. Vertoond zal worden als hoofdfilm «Houdt er de moed maar in*. Tevens zullen nog enkele byfllms worden gegeven. Zaltbommel. Aan de N. V. Prov. Geld. Electr. Mij. te Arnhem is door Ged. Staten vergunning verleend tot het leggen van een hoogspannings- en telefoonkabel

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2