Brengen wij in een uitgebreide sorteering, prima kwaliteiten tegen extra lage prijzen MANUFACTURENOANDEL n MIDDENSTANDSBANK. Coöp.B. Leenbank L.B. litis voor inlap 4 pet Springende KALENDERS. MtrlKk. Hitte a MrtMantt Almanakken. Over ÏOO jaar W. LA GROUW, Arkelstraat A 490 - GORINCHEM. Abonneert U op en Adverteert in dit BLAD Wollen Wollen Dames-Vesten Kinder-Vesten Wollen-Kinderpakjes Wollen-Kindertruien Wollen Bébé-Artikelen Kinder-Mantels Credieten - Deposito's - 4 °|0 Spaarkas - Alle Bankzaken. NIEUWEN DIJK. WIJK EN AALBURO. Parijsche Modebrieven. Zf/oOiS/erAa/se/n Burgerlijke Stand. Fa. L. J. VEERMAN te Heusden. handen (Geheel zelfstandige instelling) Belast zich met uitvoering van Effectenorders. Opent Rekening-Courant met rentevergoeding. KOOPT DAAROM NU NOG. Kindervesten, Kindervesten, Kindervesten, Damesvesten, Damesvesten, Damesvesten, eflen kleuren 290275 gekleurd 275225 m. gekl. kraag 375325 gekleurd 460—390 zeer mooi 650 590 wol met zijde 750690 Tricot-Kinderpakjes, alle kl. 325—275 Tricot-Bretelbroekjes, alle kl. 175 —145 Tricot-Kruippakjes, alle kl. 295—275 Kinder-Truien, in alle maten 160125 Kinder-Truien, prima kwal. 275225 Carnituur Shawl en muts 225195 vindt n bij ons naar owe keuze. Wollen Bébé-Truitjes 140125 Wollen Bé-é Broekjes 480435 Wollen Bébé Pakjes 230 - 495 Wollen Bébé-Mantels 275—250 Wollen Bébé-Mantels met muts 375325 Wollen Bébé Mutsen 8579 Witte Wollen doeken 295250 Slobbroeken, wit en gekl. 475445 Zijn bij ons zeer voordeelig. Kindermantel, wollen stof 325295 Kindermantel, prima eerge 450—375 Jongensjasjes, mooie stof 490460 Teddy-Beer-Mante! 550 - 490 Kindermantel, ijsbont 750.— 690 Kindennantei, met bont 790690 Kindermantei met bontkraag 890750 Kassier, A. MIUHAËL. Laatst kreeg ik bezoek van een goede vrien din, die in een papieren zak tot mijn groote verrassing een paar van haar oude winterhoed jes meebracht. Moet ik die soms van je over nemen, vroeg ik verbaasd. Neen, maar jij kunt altijd zoo goed achter de geheimpjes van de mode komen, ken jij nu een middel om mijn hoedjes van het vorige jaar zoo te ver anderen, dat ze naar den laatsten smaak zijn We pakten den zak eens uit. Eerst kwam een aardig beige vilten hoedje voor den dag met een smallen rand en een heel hoogen bol, wat natuurlijk niet meer modern is. Hier van was een heel leuk dopje te maken met behulp van anderhalven meter kastanjebruin fluweel. We namen eerst een vierkant van 50 cM. en we knipten dit volgens de diagonaal- lijnen in vier driehoeken. Deze naaiden we aan elkaar tot een kleine pyramide. Nu na men we den hoed zelf eens onderhanden. We knipten er eenvoudig den bol af en gaven de fluweelen pyramide er voor in de plaats, die we stevig op den rand vasthechtten. Van de rest van het fluweel maakten we een tamelijk breede, dubbele biais, dien we inhaalden en langs den rand van den hoed bevestigden. Restjes fluweel en vilt werden gevormd tot een vlugge kokarde, die we achter tegen den opgeslagen rand plaatsten. In plaats van de fluweelen pyramide hadden we op den rand van den hoed ook een zij den of satijnen baretvorm kunnen zetten, want baret- en tulband-modelletjes zijn van den winter zeer in de mode. Het tweede hoedje, dat we uit den zak op diepten, was een klein modelletje van zwarte zijde, 't Was nog heel goed, maar mijn vrien din had 't zooveel gedragen, dat men er haar wel in kon uitschilderen, zooals ze beweerde. Een kleine verandering en vernieuwing was zeer noodzakelijk. We maakten toen van wat ten een rol, die in 't midden het dikst was en naar de uiteinden spits toeliep. Deze over trokken we met x zijdein eenfrisch, sprekend mode- i kleurtje. We had ji den de keuze tus- l Wf schen violet, la- \\iif /ZÊÈK vendel en ko- ningsblauw, to- paaskleur, oud fQ rood, smaragd- groen... en beslo ten tot blauw, daar dit mijn vriendin 't beste in het gezicht kleurt. Toen de rol klaar was, be vestigden we ze vóór aan den rand van het kleine hoedje van oor tot oor. Den achterrand sloegen we op. De moderne hoedranden vallen nl. van voren diep over de oogen en worden aan de achter zijde zeer hoog opgeslagen. We waren nu klaar met de hoedjes. Ze gingen weer in den zak en opgewekt keerde mijn vriendin met haar schat huiswaarts. Ze had echter gerust nog meer hoedjes mee kunnen brengen, want ik wist nog verscheidene andere aardige idee ën. Heel leuk is bijv. van cretonne verschil lende motiefjes uit te knippen en deze ver spreid over den bol van een donker hoedje te hechten. Met fijn gouddraad worden ze bevestigd en om elk motiefje maakt men nog een randje van goudsteekjes. Dit staat bij zonder aardig. De Parijsche kleermakers weten nog maar steeds geen weg met die lastige taille-lijn. Ze beginnen een beetje genoeg te krijgen van de heup-taille en durven 't toch ook weer niet aan, ze maar in eens op de normale plaats te brengen of zelfs hooger. Men heeft ge tracht deze netelige kwestie op te lossen door eenvoudig de taille-lijn geheel weg te laten. Zoo'n moderne japon is dan van boven geheel aangesloten en wordt naar beneden toe steeds wijder. Ze brengt ons de ouder- wetsche prinsesse-japon in herinnering. Alleen was deze geheel lang en gaf de gestalte daar door iets deftigs en statigs, terwijl onze mo derne japonnetjes kort zijn en veel vlugger en jonger staan. Behalve dit soort japonnen ziet men veel aardige bolero-pakjes dragen, met losse bo lero-jasjes of schijn-bolero's, op de japon af- geteekend door kleurige banden en borduur sel, Meestal hebben ze een liggenden witten Inwrijven met bijt niet, doch verzacht voorzien van 'n grappigen, grooten pierrot-j kraag van struisveeren. Wie zich de allernieuwste en allercbiqueste dessins wil aanschaffen, neme ze niet meer van batist of zijde, maar van fluweel. Ja, werkelijk, van fluweel al is 't dan een heel teer en soepel fluweel, dat men fluweelen mous seline noemt, 't Wordt vervaardigd in eigen aardige Oostersche streepen. Men zegt, dat 't veel opgang zal maken WILHELMINE. Een overvloed van de laatste mode-model len, met practische beschrijvingen en knippa tronen, vinden onze lezereseen in ,Het Nieuwe Modeblad", tweemaal per maand verschijnen de, welke uitgave bij de administratie onzer courant verkrijgbaar is voor 95 cents per kwar taal (f 1.25 franco per post.) DUSSEN, over November. Geboren: Elisabetha Adriana d. v. G. Sgroot en W. v. Tilborg Antonius z. v. J. H. Leegganger3 Maria d. v. W. v. Vugt en P. Goes: Ar.tonia d. v. J. van Daalen en C. RijkenGerardus Marinus z. J. G. de Wit en Th. J. van Dintcren Cornelis Theodorus Antonius z. v. W. v. de Pluim en W. v. Olst. Gehuwd1 A. Sins 26 j. er. E. van Steyn 28 j.A. van Kuyk 22 j en P. W. Eijkhout 22 j, W. Janson 27 j en C. Pellikaan 24 j. Overleden: W. de Wit 43 j.J. Nieuwenhaijzen 83 j., wedn. v. M. Corne- lissen, POEDEROIJEN. Geboren: Adriana d. v. C. W. van Ballegooijen en J. J. van der Zalm Wilhel- mina Hendrika d. v. T. van den Anker en H. Beaheovel; Arie z. v. L. Schreuders en J. van Veen; Jakob z. v. J. van de Laar en G. C. Loef. Overleden: Anna van Herwijnen 75 j. J. Loef 37 j., echtg. van H. van Ooijen. BRAKEL, over November. Geboren: Jielis z. v. L. van Dalen en A. van Dalen Adriana d. v. S. Erm- strang en A. Brienen Gijsbertje d. v. C. de Vries en G. van der Zalm Helena d. v. B. Sleeuwenhoek en W. Vervoorn. Overleden: Anneke Versteeg, 64 j., echtg. van M. de Vries Arie van Dalen 2 m. ALMKERK, over November. Geboren: Jannigje d. v. M. Versteeg en P. Coiijn Lsmbertus z. v. M Scheffers en A. de Hoog Johannes z v. S. Verlee en A. de Joode Heiltje d. v. A. v. Ros malen en M. C. Verschoor Hendrikus Jo hannes z. v. P. Zwart en E. v. d. Viiet Wilhelmina d. v. W. v. Drunen en P. v. Vark Huibertje Sofia d. v. W. Sterren burg en P. de Dekker Grietje d. v. M. de Vries en M. C. Cande!Jacoba d. v. S. de Zeeuw en J. Oldenburg Neeitje Adriana d. v. Z. L. Koekkoek en M. C. Heikoop: Marcelis z. v. A. v. Maastrigt en E. de Horn Dina d. v. H. Groeneveld er. T. v. Maastrigt. Ondertrouwd: P. A. v. d. Linden 35 j. met T. P. Groeneveld 38 j. Getrouwd: J. Koorneef 25 i. roet P. Roubos 22 j.P. Wynands 26 j. met C. Coiijn 24 j. Overleden: Ariëns Groeneveld 77 j. WIJK c. a., over November. Geboren: Hendrikus z. v. B. Vos en E. L. Bonsink Bertha Adriana d. v. A. Versteeg en M. Klop; Maria d. v. M. Timmermans en P. van der Pol. Gehuwd: G. van Heldei 30 j. en S. L. N. Veihoek 26 j J. A. van Andel 27 j. en R. van Wijk 24 j.J. der. Dek ker 27 j. en M. J. van der Schans 25 j. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Geertruida d. v. P. A. van Pelt en E. W. van Andel Dir.gemari Arie z. J. C. Ottevanger en A. Slagmolen. Levenloos kind v. C. Sterrenburg en M. van Beek. Gehuwd: J. Steikenburg 26 j. en J. C. Vroegh 22 j.Arie den Besten 29 j en P. Versteeg 21 j. ZUILICHEM. Getrouwd: P. Raijmschoot en P. Verkeulen E. v. de Werke en J. M. 'Kanselaar. jongen sboord fenf een zwarte strikt Deze bo- lero-costuumpjes doen eenvoudig en|meisjes- achtig en zijn een aangename afwisseling op het gewone genre. Het japonnetje van onze afbeelding is van donkerblauwe kasha. De bolero is omboord met een koningsblauw galon. Het borduursel is in blauw met bordeauxrood. De geplooide rok is gegarneerd met hetzelfde galon als de bolero. De avondjaponnen van 't nieuwe winter seizoen znllen voorzien zijn van kleine sleep jes, die echter zóó schit terend zijn geborduurd met kraaltjes en parels met schitterende steen tjes, met geheele water vallen van flonkerdin- getjes, dat ze een won derlijk, feeëriek effect maken. pyja- l la De nieuwste ma's, die door hun lang, kinemo-achtig over kleed, al het mannelijke verloren hebben, zijn Verkrijgbaar in den Boekhandel van de Wederverkoopers belangrijk rabat. Een nieuwigheidje op 't gebied van stoffen is geciseleerd fluweel. Het fluweel is dan in dichte figuren geappliqueerd op een ondergrond van zijden mousseline. De stof is heel mooi voor gekleede toilletten of diner-japonnen. is alles weer voorbij, dan is het afgeloopen met heel de fietserij. Steeds flinke voorraad in Altena, Burgers, E.N.R., Ned.-Kroj)n, Gruno en andere merken Rijwielen Tweedehands Dames- en Heeren-rijwielen (zoo goed als nieuw) spotprijzen geeft de hoogste prijs by inruilen voor Uw ouden. Gerantiegevalien wordt steeds naar genoegen afgehandeld. Ruime keuze in Electrische lantaarns als V. t., Bosch, S. M., Berko, Bulli, 6nz. Carbid lantaarns, Solar, Feeco, Impex, Miller, P. H. en andere merken. (Kaarslantaarns in 2 modellen). Onderdeelen voor Simplex, Gazelle, Gruno, Burgers, Altena, Germaan, Ned.-Kroon, Astra, Fongers, W. K. C. Union, Bato, Padvinder Rijwielen al is Uw rijwiel geheel defect, het wordt hier goed gerepareerd. Gritzer, Burgers, Simplex, Nothan, Veritas, Wertheim Naaimachines, voor hand- en trapbeweging met gewone en ring- spori "alhoewel de pryzen verhoogd zijn, lever ik nog vooroude prijzen op contant- en termijnbetaling oude machines worden ingeruild tegen de hoogste waarde. Morison, Miele, Record en Velo model waschmachines en wringers. GRAMAPHOONS, PLATEN, NAALDEN, VEEREN, enz. enz. Benzine, Consistent-vet, Machine olie, Petroleum enz. worden gaaf en zacht -ji. &|wjg Wollen Goederen DE KROON Van oude hoedjes. Waar blijft de taille-lijn? Beroemd huismiddel bij schrale eo ge sprongen huid, winterhanden, wintervoe ten, kloven, wonden, open plekken, uitslag Per groote pot van 20 gr. 50 cent. Alom verkrijgbaar. Potten v 50 gr. f 1.— en 100 gr. (1.75 nog voordeeliger! Nieuwigheidjes.. in één nacht door het gebruik van Akker's Kloosterbalsem, de wondere balsem die U als 't ware een nieuwe huid kan geven

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 6