Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres PUR0L Gesprongen Handen voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN, KRISTAL en GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. ruwe huid Plaatselijk Nieuws. Telefoon 715. Eene mooie collectie KERSTGESCHENKEN in Kristal, Porcelein, Lnxe, etc. Een prellig Sinterklaasavondje. De koopman J. Z., te Rotterdam had te zijnen huize eenige kennis sen genoodigd om eens vroolijk St. Nicolaasfeest te vieren. Daartoe werd het noodige ingeslagen; bij een ban ketbakker op de Leuvehaven 7 bo terletters;, 2 doozen marsepein en een halve K.G. chocoladeflikken en bij de firma de G. aan de Kruiskade 9 flesschen champagne van het fijnste merk en 20 flesschen bier. Alles werd besteld op naam van een dame aan het Haagscheveer, die later ook de rekeningen kreeg, maar natuurlijk niet betaalde^ omdat zij niets besteld of ,ontvangen had. Het kwam uit, dat Z. tie bestellingen telefonisch had opgegeven en hij is nu, als verdacht van oplichting door de politie in bewaring gesteld. De champagne en het bier heeft hij inmiddels betaald. o brand. Maandagavond tusschen 8 pn 9 uur brak, door tot nog toe onbekende oorzaak, brand uit in een boerenar beiderswoning onder de gemèente .Willige- Langerak bij Schoonhoven, bewoond door de families van As en Vonk. De vlammen grepen spoedig om zich heen, waardoor nog met eenige moeite 2 ouden van dagen konden worden gered. De hulp van de Schoonhovensche brandweer werd eerst te ruim tien uur ingeroepen, lntusschen kon van redding geen sprake meer zijn. Alles brandde tot den grond toe af, ter wijl ook1 2 geiten in de vlammen om kwamen. Door het krachtdadig optreden van de Schoonhovensche brandweer waren om 12.30 uur geen vlammen meer te zien. De Isch'ade wordt slechts ten dee- le door een lage verzekering gedekt. o Ontploffing. Dinsdagmorgen werden de inwo ners van Nieuw Lekkerland opge schrikt door een hevigen knal. In de koperslagerij van J. de Jong was een carbidketel gesprongen. Alles werd door elkaar geslingerd, een bui tenmuur werd ontzet, en honder den jpannen vlogen van het dak. Wonder boven wonder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Als gevolg van de groote ontstelte nis ging men de klok luiden. o Misdrijf tegen de zeden. De rechtbank te Zutphen behan delde met gesloten deuren een zaak tegen eenige inwoners van Apeldoorn, die terecht moesten staan wegens het plegen van zedenmisdrijven. Zoo werd geëischt tegen den 44- jarigen S. S. W. 3 maanden gevan genisstraf, tegen den 25-jarigen 11. A. D. v. V; 8 maanden voorwaarde lijk, tegen den 54-jarigen J. D. enden 35-jarigen -1. L. G. 8 imaanden gevan genisstraf, tnet aftrek van voorarrest. Tien jaar geëischt. De Officier van Justitie te Roer mond eischtte tegen P. K., wegens moord op den rijksveldwachter V. te Nederweert tien jaar gevangenis straf. o— Uit de autobus gesprongen en gedood. Uit Dordrecht wordt gemeld: De autobus van Heerjansdam reed hedenmorgen over den tramoverweg aan tie Lindel. nabij Rijsoord, juist terwijl tie tram uit Barendrecht den overweg naderde. Een der passagiers die dacht dat de bus zou worden aangereden sprong er uit en viel op de rails. Hij werd doior den tram gegrepen en op slag gedood. Het lijk werd vreselijk verminkt opgenomen. Het slachtoffer is zekere B. uit Heerjansdam en Iaat eene vrouw met tien kinderen achter. o— Verdronken. Te Tiendeveen (gemeente Beilen) wordt sedert Donderdag de 16-jarige A. V. vermist. Men vreest dat zij door het ijs gezakt en verdronken is. o— Veel varkens naar Engeland. Het vervoer van geslachte varkens naar Engeland uit liet Oosten des lands is in den laatsten tijd zoo groot dat speciale ijlgoederentreinen voor dat vervoer in dienst zijn gesteld naar Vlissingen. De moord le Giessen—Nieuwkerk. Voor het Haagsche gerechtshof is behandeld de bekende zaak betref fende den moord en den diefstal gepeleegd op den overwegwachter- haltechef J. de Jog te Giessen-Nieuw- kerk,- ter zake waarvan de Dortsclie Rechtbank den 28-jarigen J. J. C. Klundert, wonende te Deventer en den 35-jarigen J. Teunissen, wonende te Bruminen, thans gedetineerd, heeft veroordeeld ieder tot 15 jaar gevan genisstraf. Beide beklaagden tegen wie het O. M. bij de Dordtsche rechtbank levenslange gevangenisstraf had ge- eischt, bleven bij hun tot düsveri aangenomen houding, dat zij on schuldig waren! Een groot aantal ge tuigen werden gehoord. De zaak is geschorst tot 4 Jan. wegens ziekte van een der getuigen. o— De malversaties te Bergen op Zoom. De Rechtbank heeft uitspraak ge daan in de strafzaak tegen den ge wezen gein.-secretaris van Bergen op Zoom, C. J. A. v. L., die wegens ver-, duistering veroordeeld werd tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. De eisch was twee jaar. o— Smokkelaar doodgeschoten. In tie nabijheid van Horbach is de Ned.-Duitsche grens de 34jarige Wl D. toen hij frauduleus alcohol over tie grens wilde brengen, door Duitsche kommiezen doodgeschoten. Naar gebleken is was hij na het haltgeroep der kommiezen gevlucht. Hij was woonachtig te Aken. Door het ys gezakt. Het vijfjarig zoontje van den heer K. te Hazerswoude stapte op het ijs, zakte er door en verdronk. o C. D. H. Schneider overleden. In tien ouderdom van 93 jaar is in tien Haag overleden de oud-mi nis ter van Oorlog gepensionneerd luitenant-generaal C. D. H. Schnei der, adjudant in buitengewonen dienst van II. M. de Koningin. Generaal Schneider werd in 1832 te Grave geboren, werd in 1853 tot 2en luitenant bij de artillerie be noemd, doorliep de verschillende of ficiersrangen, was in 1881 kolonel, in 1884 generaal-maj oor, in 1887 in specteur der artillerie, in 1890 lui tenant-generaal. Van 1894 tot 1897 was hij mini ster van Oorlog in het kabinet Roell-Van Houten. Generaal Schneider was ridder in de orde van den Neder land schen Leeuw en bezat vele buitenlandsche onderscheidingen. o— Geen moderne dienstbode. Te Delft is overleden mej. Jos. Beek, die gedurende 62 jaar onafge broken in betrekking is geweest bij de familie v. d. Heijden aan den Sp oorsingel aldaar, waar zij op 16- jarigen leeftijd in betrekking kwam. Dekenfabriek uitgebrand. .Woensdagmiddag ongeveer kwart voor zes is brand ontstaan in d(e dekenfabrieken van de firma J. A. Raaymakers en Go. aan den Kanaal dijk te Helmond. De brand ontstond in de droog- mer op de derde verdieping en deel de zich van daar aan deze geheele verdieping mede. Plotsetling stortte het dak in en viel door de zoldering der derde op tie tweede verdieping. Het ge heele fabrieksgebouw ging in vlam men op. Door tien brand zijn, behalve de droogkamer, de rood-ververij, de scheerderij en de pluche-afdeeling verwoest. Alle machineriën en een groote hoeveelheid stoffen gingen verloren. Slechts uit de benedenver dieping der fabriek kon een gedeelte van den voorraad in veiligheid wor den gebracht. De schade die door verzekering wordt gedekt is zeer aan zienlijk. Men spreekt van ongeveer een mililioen gulden, doch een juist bedrag is nog niet te noemen. —o Aanvaringen. Op tien Rijn bij de Haust-Knipp- brug pnder Duisburg zijn verschil lende schepen tengevolge van den mist tegen elkaar gebotst. Daarbij beliep de Hollandsche rijnaak „Elise beth Johan" zulk een ernstige averij dat het vaartuig snel zonk. Een mo torboot, welke in de nabijheid was, redde den schipper, diens vrouw en vijf kinderen van wie de jongste 4 maanden was. o Onbewaakte overweg. Onder de gemeente Doetinchem, bij den Elshof te Gaanderen is een groote vrachtauto door den trein ge grepen en totaal vernield. De beide inzittenden de heeren v. d. Akker en Geven uit Dinxperloo werden zwaar gewond opgenomen. De heer v. d. Akker overleed bin nen een uur, de heer Geven, wiens beide armen werden afgereden, is in het ziekenhuis opgenomen. o Dootielijke val. Dinsdagavond is de 34-jarige Ita- liaansche matroos G. Jon, aan boord van het in dje Waalhaven te Rotter dam liggend s.s. .„Illiopolis" in het 20 M. diepe ruim gevallen. Zwaar gewond en bewusteloos werd de on- lukkige opgenomen en door de ri vierpolitie wier hulp werd ingeroe pen naar het bureau vervoerd, waar de hulp van Dr. Veenenbos werd in geroepen. Deze constateerde schedel breuk en bovendien had de man het linkerbeen en eenige ribben ge broken. Naar het ziekenhuis ver voerd zijnde is hij aldaar overleden aan de bekomen verwondingen. Doos30-60*90ct. Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten Voor Datnes- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. A.s. Zaterdagavond 7 uur hoopt de Chr. Jongel vereen. «Eben Haëzer* alhier, in samenwerking met de Knapen- vereeniging een voordrachten-wedstrijd te houden in de Bewaarschool. Eeti 8 tal deelnemers hebben zich hiervoor opge geven. Het geheel zal door samenspraken worden afgewisseld, dus het belooft weer een gezeliigen avond te worden. Onze stadgenoot de heer A. J. Bouman, is benoemd tot tydelyk onder wijzer aan de Chr. School te Waspik. Naar wij vernemen zal het rapport inzake het Waterschap «het Noorderaf- wateringskanaak van de Commissie uit de Staten v. Noordbrabant voor de Water schappen eerdaags verschijnen, zoodat be doelde aangelegenheid in de vergadering van 7 Januari a. s. aan de orde zal wor den gesteld. De «Heusdensche Harmonie* bracht Dinsdagavond den heer Mr. W. Ruitenga, het nieuwe lid van den raad, een serenade. Toen een der autobussen van de «De Onderneming* Woensdagmiddag nabij Herpt was genaderd bemerkte de chaufïeur, dat de overjas van den koopman T. P. v. R. uit Wijk in brand was geraakt, wat by de talrijke passagiers een hevigen schrik veroorzaakte. De chauffeur stopte direct en sleepte geholpen door eenige passagiers onzen brandenden koopman uit de bus. Tengevolge »an den vorst, had men geen water bij de hand, doch geen nood, ge lukkig lag er een flink pak sneeuw, waarin men den koopman heen en weer rolde en zoodoende het vuur wist te dooven. Door het flink optreden van den chauffeur en eenige passagiers werd dus een groot onheil voorkomen, en brachten de passagiers het er met den schrik en ve R. met een ge- havenden overjas af. Op de jjeden morgen gehouden zitting van het Kantongerecht alhier v r- oordeelde de Kantonrechter Mejuffrouw R. J. en J. J. Ottevanger beiden uit Wou- dtichem inzake melkvervalsching ieder tot f300.—- boete subsidiair tot 2 maanden hechtenis. Altukerk. De collecte gehouden in de Geref. kerk alhier ten bate voor de Zending tydens het optreden van Ds. Jonge van 's Gravenmoer, bracht op f 65. Tot leden van Jiet Bestuur der Bij zondere school te Nieuwendjjk zjjn gekozen de heeren Joh. v. d. Stelt Gz. en H. v. d. Stelt Mz. Andel. De koopman J. van Veen vond dezer dagen een zijner beste varkens dood in het hok. Voorwaar voor bedoelden per soon een schadepost. De handel in varkens is in deze gemeente levendig. Voor le kwaliteit be steedt men 4547 cent en voor 2e dwa- liteit 4344 cent. De prjjs der aardap pelen is 8tationnair en de handel is slap. Tot de minder aangename ont dekking kwam de heer A. Versteeg alhier. Woensdagmorgen. Er was ingebroken en naar men zegt een bedrag van f 300, (wat besteed was om een landpacht te be talen) hebben meegenomen, daar Versteeg met zyn vrouw den vorigen avond afwezig waren geweest kan de mogelykheid bestaan dat deze slechte daad al met den avond is gebeurd. Van een en andere is aangifte gedaan bij de Poiitie. Het is te hopen dat die de inbrekers spoedig op het spoor zal zyn. Eethen. Op Woensdag 30 Dec. des nam. 6 uur zal alhier by R. Bouman eene lezing met lichtbeelden worden gehouden over Ziektebestrijding onzer fruitboomen en de teelt van zwarte bessen, door den heer R. Lysten van de Nederlandsche Pomolo- gische Vereeniging. Toegang vrjj. Genderen. Verspreidde zich eerst het gerucht dat de Chr. Gem. Zang «De lof- stem*, na haar j.l. gehoudert uitvoering opgeheven zou worden thans kan gemeld worden dat met algemeene stemmen door de leden besloten is voort te gaan. Ook haar directeur, den Weledelen Heer A. W. Havelaar heeft zich, tot blydschap der leden, bereid verklaard de leiding op zich te nemen. Tevens zullen er pogingen in 't werk gesteld worden haar ledental te doen styge». Van harte zij haar toege- wenscht dat zij door Godszegen verder werk zaam moge zijn. Gaf de vlassery enkele jaren terug, ja tot zelfs de vorige winter, een winst gevende tak van nijverheid in ons dorp, thans is het hiermede treurig gesteld. Lage prezen en flauwe handel, is hetgeen men er van hoort, 't Gevolg is dan ook groote slapte in dit bedrijf, aangezien door de vlassers geen vlas wordt bijgekocht. Alleen op de machinale electrische motor vlassery van de gebroeders van Wyk wordt nog gewerkt. Capelle. Onze dorpsgenoot, de heer A. Christ, directeur van de Chr, Zang- vftreeniging «Excelsior* zal met deze ver eeniging op Vrydag 25 Dec. (lste Kerstdag) in de Ned. Herv. kerk te 's Gravenmoer een uitvoering geven, des avonds 7 uur. Tot lid van het Burgerl. Armbestuur alhier i9 herbenoemd de heer J. v. Pelt. By het dezer dagen te Amsterdam gehouden examen slaagde de heer J. C. Timmermans, ambtenaar ter secretarie alhier, voor Staatsinrichting M. O. Getiaagde genoot zyn opleiding van den heer Mr. Dr. I. M Lauriliard te Den Haag. De alhier bestaande Dameskrans heeft een prachtig succes gehad met den in November 1.1. gehouden bazar. Na aftrek der gemaakte onkosten kan aan de afd. Sprang -Capelle van het Groene Kruis het niet geringe bedrag van f4500,— worden afgedragen. Een woord van dank aan de dames van dezen krans voor het liefdadig werk, dat zij geheel belangloos verrichten, ten bate van de lijdende menschheid, is hier zeker niet misplaatst. Het op 42 en 43 Mei 4926 alhier te houden Muziek- en Zangconcours zal plaats hebben op een prachtig gelegen terrein aan de Nieuwevaart, vlak by het Station Capelle-Nieuwevaart. Aan een 300-tal vereenigingen zijn bereids uitnoo- digingen tot deelname verzonden. De in schrijving is opengesteld tot 45 Jan. e. k. Bij de j.l Malhdag gehouden her stemming voor 2 Notabelen der Ned. Herv. kerk alhier werden gekozen de heeren S. Oerlemans Sr. en J. v. Pelt. Drongelen. Den eersten Kerstdag des avonds om half zes hoopt het bestuur der Zondagsschoolvereeniging «Laat de kinderkes tot Mij komen*, met de kinderen Kerst feest te vieren. Meeuwen. De heer BI. van Hoven, alhier, werd benoemd tot onderwjjzer aan de Chr. Schooi te Dussen. Naar wij vernemen hoopt de heer J. M. de Joode 2en Kerstdag 's avonds 6 uur een filmavond te geven, voor de kinderen in de Openb. school alhier. Woensdagavond j.l. hield de Naai- krans «Helpt Elkander*, ten huize van de Voorzitster, Mevr. Van Buuren Van der Koogh, haar tweede jaarvergadering en feestavond. Blijkens verslag werden over 1925 uit gereikt de navolgende kleedingstukken 40 wollen boezeroens4 groote wollen onderjurken 2 kleine wollen onderjurken 9 wollen meisjesbroeken5 katoenen vrouwenbroeken2 katoenen mannenhem den 3 molton mannenbroeken 7 katoenen vrouwenhemden4 meisjesschorten 3 meisjesschortjes 4 wollen vrouwenrokken 3 gebreide katoenen kinderbroeken 6 lakens 44 sloopen 2 gebreide katoenen onderlijfjes5 paar wollen sokken 2 vrouwenschotten 4 manchester jongens broek. Hieruit blijkt wel, de nuttige prestatie van deze meisjesvereen daartoe in staat gesteld door bijdragen van de inwoners en ruime giften van het Diaconiebestuur. Tevens houdt dit vereenigirigsleven, naast gezelligheid, ook voor veschillenden nog een goede leerschool in, om zich de voor iedere aanstaande huisvrouw onont beerlijke kunde van eenvoudig naaiwerk eigen te maken. Aan het einde van den zeer geanimeerde feestavond bracht een van de leden namens de geheele vereeniging hartelijk dank aan de Voorzitster, voor de vele daadwerkelijke steun en den on vermoeiden ijver en zorg, om dit vereenigingsleven zoo nuttig en aangenaam mogelijk te maken. Nederhemert. Woensdag had alhier een auto ongeluk plaats. De heer Ruisch die uit Hedel kwam en de kapelstoep pas seerde toen juist de auto van de firma de Kroes uit Gorinchem die stoep op kwam rijden, met gevolg de heer Ruisch aan te rijden. Behalve enkele materieele schade liep dit ongeluk goed af. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat by de wed. D. v. Ooijen een eend loopt, die vier vleugels heeft, twee 'omhoog staande, welke vleugels den laatsten tijd zeer ontwikkeld zyn. Nieuwendijk. Naar msn verneemt hoopt het Mannenkoor O.G. den 2en Ja nuari een uitvoering te geven. Vrjjdag 1*1. gaf het gunstig bekende Fanfarecorps «Crescendo* voor een stamp volle zaal een schitterende uitvoering. De samenspraken zoowel als de voordrachten vielen zeer goed in den smaak. Tevens kon geconstateerd worden dat de leden in het afgeloopen jaar flinke vorderingen hebben gemaakt. Ieder ging hoogst voldaan huiswaarts. Alles had een ordelijk verloop. In de afgeloopen week vierde de meisjes vereeniging «Ruth* haar gewone jaarfeest, de zaal was flink bezet, de op stellen en voordrachten die werden gedaan, getuigden van flinke studie. Men bemerkte dat de Bjjbe'kennis steeds vermeedert. Afge vaardigden brachten verslagen uit. Het was een rechtgezellige avond geweest. Zondag had na de Godsdienstoefeningen de stemming plaats voor Ouderlingen Dia ken. Herkozen werden de ouderlingen W. H. van Helden en H. de Ruiter, en ge kozen werden tot diaken W. Moushouwer en Comelis Biesheuvel. Zaterdagavond hield de schoolsereen, haar gewone najaarsvergadering, de heer M. van Helden leverde een onderwerp over de Opvoeding, eenige bespreking volgde hierop, deze avond had ook stemming plaats. De heer J. C. Ottevanger werd herkozen, terwijl in de plaats van H. Cresee en W. Wynands gekozen werden H. van der Stelt Mz. en Joh. v. d. Stelt Gz. Op Vrjjdag 42 Dec. 1.1. werd van wege de Nieuwendijksche Werklieden Or ganisatie O.B. een Gratificatie verstrekt aan hare leden van f 7.00 hetgeen dank baar aanvaard werd. De aardappelhandelaar de J., van Woudrichem kwam met zyn paard en wagen wegens de gladheid tegen de balie van de Ryksstraatsweg. De toegeschoten hulp wist hem weer op den weg te krjjgen. Oudendijk. Dinsdag hield het voor- loopig bestuur van de Vereeniging tot het innen van belastinggelden in de 2e Openb. school een openb. vergadering. Da opkomst was zeer gering, waarvan zich, nadat de voorz. een uiteenzetting had gegeven van het doel dezer vereeniging, slechts enkele zich als lid opgaven. Raamsdonksveer. Naar wjj ver namen zal Zs. Straver uit Bsnnebroek reeds 4 Jan. haar werk voor het Gr. Kruis, Afd. Raamsdonk c.o. aanvaarden. De bouw van de R.K. Jongens school op 't Dorp werd gegund aan dhr. Van Broekhoven te Oosterhout voor f23570, Rijswijk. By gehouden inschrijving van booraen, toebehoorende aan de Ned. Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2